De r I I L L. Ct- J i en als een hoofdlfestuurslid 551 552 277 546 547 548 549 I ontheven van zijn tijdelijke plaatsing aan de ken, doch verloor blijkbaar de macht een oo -e— voerig de betrouwbaarheid van de getui-] boom. Beiden werden van den motor! men dat de erflaatster verstandelijk niet ia ■f Drii rein.’ dat: l sti Al p y „p ajs hoofdl)estuurslid van de niet dat een andere wijze van handelen noodig is. De N t hoogst onzekere toekomst.! Ink Uü 521 J.’ Ongelukken. Te Princenhage is gistermiddag het i Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 19 T elefoonaansluitingen. Nieuwe en vervallen aansluitingen op het De heer P. Koopmans, tijdelijk rijks- klerk der registratie en domeinen alhier, is bij beschikking van den Minister van Finan ciën per 1 Juni 1931 definitief als zoodanig benoemd aan het ontvangkantoor der regis tratie en domeinen. HEEG, 2 Juni. Hedenmiddag had ten over staan van Mr. P. D. Poelstra te Leeuwarden belastinginspectie der 2e afd. alhier en ver plaatst naar de inspectie te Oostburg. Vereeniging zoo zwak staat in de ver dediging, dan is dat voor de zaak wel heel droevig. Ik heb door mijn argu menten op debat-avonden de oprich ting van M.-scholen kunnen voorko men, en ook in België en Duitschland met vrucht tegen dit slechte opvoe dingssysteem kunnen werken. En ik in de Liesboschlaan door een passee- renden vrachtauto van den heer W. uit Oosterhout gegrepen en gedood. Veel afgekeurden. Van de 323 dienstplichtigen te Apel doorn voor de lichting 1932 zijn niet minder dan 133 afgekeurd, terwijl 1 tijdelijk ongeschikt werd verklaard. Gratieverzoek afgewezen. Het gratieverzoek van de twee Delftsche studenten, die het vorig jaar het koninklijk paleis te Amsterdam zijn binnengedrongen en deswege tot een week gevangenisstraf geile te w opge de geile te w M< van van N non ged: o vei dat toev bed: narr digc ring Zwart- (0.). Roosj Nc Ier— de vi van beste moes revue word en h met 1 Mevr deze D neei burj Ach verg tot Iron den. zulle tem n.m won lege geei T arbe die ters met Ze een Cav te I conc vers horl heer Zij wist Een ter H same vissc ten jauw nooc zwar hake Ze kreei lijk i die strar kant kana uitm V( ware roeie een Hi zooai ker 1 beve nede waar aan boot. drijv< span tuigd, dat het geen toekomst heeft. Daarom wil jk tegenover de lokroep van de M.-V. een ernstige waarschu wing plaatsenlaten de jonge leer- aan een De werkwijze van sommige dezer per sonen is bovendien van *ien aard, zeg gen B. en W., dat zij zich op vaak hin derlijke wijze bij het publiek opdrin gen, waarbij komt zoo vervolgen B. en W. in hun voorstel aan den raad dat meer gevallen bekend zijn, dat zij met de aflevering der bij voor uitbetaling gemaakte foto’s in gebreke □leven. f 7998.— - 7606.— -7211.15 -7155.— inschrijver den Architect was de heer W. Hoekstra alhier. Verdronken. Te Vught is de Tilburgsche kantoorbe diende M. W. bij het zwemmen verdronken. Te Amsterdam is aan het IJ een 11-jarige jongen bij het spelen op een vlot te water geraakt en verdronken. Tegen hinderlijke straatfotografen. Toen enkele jaren geleden de straat fotograaf zijn intrede deed, raakten al spoedig sommige groote steden zooda nig overstroomd met dergelijke heeren, dat de algemeene politie-verordening moest worden aangevuld om een eind te maken aan den overlast, die het publiek van hen ondervond. Thans stel en B. en W. van Haarlem voor de politieverordening met een bepaling te verrijken, die de straat beschermt te gen al te ijverig optreden van straat- Ernstig motorongeluk bij Den Helder. Een ernstig motorongeluk, dat aan geslingerd,' Mej. Kooy was op slag dood en W. zwaar geWond. Per zie kenauto van het vliegkamp de Kooy zijn het lijk van mej. K. en de gewonde naar het marinehospitaal in Den Hel der overgebracht, waar W. ’s avonds omstreeks 10 uur is overleden. De slachtoffers waren resp. 21 en 19 jaar oud. De heer J. van der registratie en gen, die destijds door de rechtbank zijn gehoord en die thans, in hun verklaringen voor het Hof, niet meer zoo positief waren. Pleiter verwees naar diverse psychologische proeven, waaruit gebleken was, dat de waarnemingen van getuigen onmogelijk juist konden zijn. Het Hof, arrest wijzende, achtte het on aannemelijk, dat verdachte inderdaad den diefstal had begaan en sprak hem daarvan vrij. de practijk, heeft ons 2 jaar geleden reeds de weg gewezen waar wij nu komen, en ook anderen, die de grondstructuur hier kenden, zijn geraadpleegd. En al hun adviezen liepen in één lichting: de teellaag is te dun, de drains liggen te ondiep. Spr. kan als leek geen absolute waarborgen geven dat alles met de te nemen maatregelen in orde komt, doch geeft die wel op grond van adviezen der menschen, die ten opzichte van dat punt deskundig zijn, wat de heer Blok niet is. Van onderschei dene zijde is er ons op gewezen dat wij een voldoende teellaag moesten hebben voor een flinke grasmat, dan achtte men zelfs de grootste moeilijkheid der ontwatering reeds opgeheven, en met reden, omdat reeds nu bleek dat daar, waar die laag wat dikker is, heel weinig water op de grond blijft staan. Maar ook de kwestie der drains hebben wij afdoende onder de oogen willen zien. De diepte varieert nu van 20 tot 50 c.M., dat wordt nu 8090. Spr. heeft bij zich tal van uitingen van Nederlandsche en buitenlandsche schrijvers, die allen van oordeel zijn dat alleen deze diepte voldoende ontwatering waarborgt. Wij zijn over tuigd, dat als deze verbetering er komt, met groote waarschijn lijkheid de toestand in orde zal zijn. Maar commissarissen willen voorzichtig zijn en als blijkt dat wij de middelen ter beschikking krijgen, zal de uitvoering niet ineens geschieden, doch zal van het terrein, waar het water het langst blijft staan, op een be trekkelijk klein deel een proef genomen worden en wel nog voor de herfst. Dan hebben we de proef op de som; groote kosten zijn daarmede niet gemoeid. De ontwatering zal boven dien op andere wijze geschieden dan tot heden, wat tot kosten besparing zal leiden. Er blijkt dus wel dat we voorzichting wil len zijn, gelukt de proef daar, dan zal het werk stellig op het geheele terrein slagen, daar men het slechtste deel eerst onder handen neemt. Spr. moet uitstel sterk ontraden; een andere methode zou misschien duurder zijn en de kwestie der financiering zou dan aan de orde komen. Want spr. gelooft niet dat de N. V. meer kapitaal in de zaak zou willen steken dan zij zich nu voorneemt. Een slecht voorbeeld voor de jeugd. De politie te Hoogezand heeft proces verbaal opgemaakt tegen A. J. van D., hoofd der Christelijke school te Noord, wegens het doen plegen van diefstal door kinderen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. In de afgeloopen maand werden uitge leend 2630 banden en werd de inrichting be zocht door 1958 personen. Door de Commissie van Beheer der Gereformeerde Kerk is aanbesteed het bou wen van een nieuwe pastorie bij de Noor- derkerk aan de Nauwe Noorderhorne. De uitslag is als volgt: Gebr. v. d. Zee, alhier Ch. Koster, idem E. Metz, idem J. Hoekstra, idem Gegund aan den laagsten heer J. Hoekstra alhier. telefonisch net over de maand Mei 1931: Nieuw: J. G. Hibma, Stationsstraat 11. E. A. v. Chrismar, Leeuw.weg 64. A. Nijholt, N. Noorderhorne’ 7. N.V. Sneeker Jachthaven, Jachtha venstraat p. a. K. Hospes. D. Klijnsma, Singel 8. P. Boersma, Koopmansgracht 9. G. Mollinga, Oudvaart. Vervallen: v. d. Veer, café Oud Kerkhof. geven als mene de zekerheid hadi er mee af te zijn dan f5000, als men die zekerheid mist. Spr. is dus niet tegen verbetering, ook de principieele bezwaren van den heer Blok gelden voor spr. niet, maar hij wil het Sportpark tip top hebben en zou dus toch een onderzoek wenschen. De heer Boonstra doet het genoegen dat we hier toch vrijwel allen het belang van het Sportpark inzien. Spr. is dank baar voor wat de heèr Breeuwsma heeft gezegd en nu overtuigd dat de raad van Commissarissen weet wat hij vraagt. We kunnen dus met gerustheid onze stem aan dit voorstel geven, in het vertrouwen dat wordt bereikt wat men wenscht. De heer Brouwer trekt na dit gesprokene zijn voorstel tot uitstel in. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt nu met 112 st. aangenomen. Voor stemmen de leden: Potma, Oppenhuizen, Smeding, Sie- inensma, Brouwer, Boonstra, de Groot, Breeuwsma, Hoekstra, Zuiderbaan, Nieveen; tegen stemmen de leden: Dokkum en Blok. Hierna sluiting. Ongelukken. De 30-jarige C. V. te Rotterdam is met zijn rijwiel bij een botsing tusschen 2 tram wagens, waartusschen hij zich bevond, op slag gedood. Zondagmorgen geraakte in een onbe waakt oogenblik, door het achteruit rijden van een vrachtauto, het vierjarig dochtertje van den heer B. onder de achterwielen van den zwaren wagen. De kleine was op slag dood. Nabij het grensstation de Loch te Heerlen is de 25-jarige van M. aangereden en ge dood. De chauffeur van de auto werd gear resteerd en is later weer vrijgelaten. Te Herwen is het 6-jarig dochtertje van den heer D. onder een vrachtauto geraakt en aan de bekomen verwondingen overleden. klerk te Dokkum. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school te Ossenzijl mei. A. M. P. Hulstra alhier. Benoemd tot onderwijzer aan de Julia- naschool alhier de heer T. de Vries, thans onderwijzer aan een bijzondere school te Wommels. De heer M. G. de Boer, surnumerair der directe belastingen, i pOniin’Tnn nlhlnp lp J Kort geding tusschen de V.A.R.A. en de Staat. De president der Haagsche rechtbank heeft vonnis gewezen in het kort geding van de V.A.R.A. tegen den Staat waarbij uitzen ding op 3 Juni werd gevraagd van een door de Radio-contröle-commissie geweigerd hoorspel. De president verklaarde zich be voegd en oordeelde de kwestie eveneens spoedeischend. De president heeft de ingestelde vordering aan de V.A.R.A. toegewezen met veroordee- ling van den Staat in de kosten van het ge ding. Nader meldt de Courant het N. v. d. D.: fotografen. Het stoffelijk overschot van de drie zoo jammerlijk om het leven gekomen slachtof fers van het auto-ongeluk op den rijksweg BredaOosterhout is Zaterdagnacht om halfdrie onder geleide van den chef-veld- wachter Deckers van Teteringen naar het Gemeentelijk Ziekenhuis aan de Schorsmo- lenstraat te Breda, overgebracht. Om drie uur werd de vrachtauto van de firma Bos weer vrijgelaten, opdat het pluim vee, bestaande uit kuikens en kippen, kon verzorgd worden. Te halfvier vertrok deze auto, bestuurd door den 18-jarigen Bos, vergezeld van zijn vader, met bestemming naar Brussel. Tegenover veldwachter Deckers legde Bos Jun. de volgende verklaring af, welke in het politie-rapport werd opgenomen: „Ik had een heel drukke week; des Vrijdags- nachts ging ik om één uur pas naar bed, om Zaterdagmorgen stond ik reeds om halfvijf op. Toen bezocht ik voor naar Brussel te vertrekken de markt. Eenige glazen bier hel ik daarbij gedronken, doch verder ook niet.’ Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen IU/2 en 12'/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd: 2 heerenrijwielen; 1 bal van een autohoorn; 1 zakboekje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven: i'j H. de Vries, 2e Steenklipstraat 9; kinder- muts, G. Wesselius, Bloemstraat 26; bank biljet (f 10), F. Siesling, Oppenhuizerweg 140; tafelkleedje (wit), L. Sijtsma, le Steen klipstraat 41. Ernstig auto-ongeluk. Zaterdagavond omstreeks half zeven is op den Oosterhoutschenweg nabij het dorp Teteringen bij Breda een ernstig auto-onge luk gebeurd, waarbij 3 menschenlevens te betreuren zijn. De 19-jarige mej. A. Jansen en het 13- jarige meisje F. Metsers begaven zich om dien tijd kerkwaarts. Op ongeveer 30 meter van hun woning passeerden zij den fietsen den 40-jarigen fabrieksarbeider G. Swolfes. Uit de richting Oosterhout kwam de vrachtauto van de firma Bos en Co., Hoen derpark te Utrecht met een flinke vaart in de richting Breda gereden. Juist toen de meisjes op het fietspad den wielrijder pas seerden, verliet de vrachtauto den rijweg en reed met volle snelheid op de drie personen in. In een oogwenk waren de beide meisjes en de wielrijder van den weg gevaagd. Onmiddellijk snelden eenige omwonenden toe. Hulp mocht echter niet meer baten. De 40-jarige G. S., vader van drie kinderen, - was deerlijk verminkt en vrijwel onkenbaar; werden veroordeeld, is afgewezen, hij moet op slag dood geweest zijn. De beide meisjes gaven nog teekenen van leven. Mej. J. overleed spoedig, evenals ’t andere meisje. Dr. Sluyters was spoedig ter plaatse, doch kon slechts den dood der drie slachtoffers constateeren. De pastoor uit Teteringen, die direct gewaarschuwd was, diende de slacht offers nog het heilige oliesel toe. In den auto zaten de heer Bos met zijn 18-jarigen zoon, welke laatste stuurde en op wiens naam ook alle papieren stonden. De off. van justitie, mr. baron Speyaert van Woerden, de districtscommandant der koninklijke marechaussee, jhr. majoor La man Trip en de burgemeester van Teterin gen leidden het onderzoek. Beide inzittenden zijn in voorloopig arrest gesteld; de wagen is in beslag genomen. De verslagenheid in het dorp Teteringen is begrijpelijkerwijze zeer groot. In een jaar tijds zijn er thans zeven slachtoffers van het verkeer te betreuren. Ambachtsschool Sneek. Onder voorzitterschap van den heer F. de Wolf had gisterenavond in Onder de Linden de tweede, matig bezochte, buitengewone algemeene vergadering plaats van de ver eeniging „Sneeker Ambachtsschool”, welke tweede vergadering noodzakelijk was, om dat de eerste niet voldoende bezocht was om de behandeling van het punt: statutenwijzi ging mogelijk te maken. Deze wijzigingen hebben betrekking op A art. 1, 3e lid, waaraan wordt toegevoegd: jn je Gouden Leeuw te Sneek de toewijzing „Bij het verstrijken van genoemd tijdvak (waarvoor de goedkeuring der statuten is verleend) wordt de vereeniging opnieuw aangegaan voor den tijd van 29 jaar, alzoo eindigende 29 Sept. 1960”. Art. 8 le lid wordt op verlangen van den Minister aldus gewijzigd: „Het Bestuur der vereeniging is opgedra gen aan 7 personen: vijf hiervan worden door de leden benoemd; de overige twee door de gemeente Sneek. Alle bestuursleden hebben gelijke rechten.” Ten slotte worden nog enkele artikelen gewijzigd met het oog op vereenvoudiging der administratie. Niemand der aanwezigen had, nadat nog een kleine toelichting was gegeven, tegen de voorgestelde wijzigingen bezwaar, zoodat geacht werd, dat ze waren aangenomen. Met een woord van dank voor de opkomst der leden en de wensch, dat volgende ver gaderingen drukker bezocht mochten wor den, sloot de voorzitter deze vergadering. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar 3 f 0.65 per flacon. Onschuldig veroordeeld. Het Amsterdamsche Hof heeft uitspraak gedaan in een revisiezaak van een man, die 25 Maart 1927 door de Amsterdamsche rechtbank ter zake van diefstal was veroor deeld tot acht maanden gevangenisstraf, die hij heeft ondergaan. Hoewel hij steeds zijn onschuld had volgehouden, was hij niet in hooger beroep gegaan, omdat hij zich in preventieve hechtenis had bevonden en hij niet de risico wilde loopen nog langer pre ventief te zitten. Daar hij echter na zijn ont slag uit de gevangenis naar een gemeente- betrekking solliciteerde, doch deze niet kon’ krijgen op grond van het tegen hem gewe-' zen vonnis had hij zich alsnog tot den Hoo-’ revisie gewend door zijn twee menschen het leven heeft gekost, den Staat Geref. Kerken. Beroepen te Smilde, H. J. krachten zich nïet overgéven de Jager, te Jutrijp-Hommerts. Hoe gaarne spr. deze zaak tot bloei wil zien komen, hij gelo.oft drang als men vooral op Zondag de sport beoefent en de eerste niet dat een andere wijze van handelen noodig is. dagen daarna daardoor misschien niet in staat is te- voldoen Spr. is overtuigd dat, als er nu gehandeld wordt als voor- aan wat er van iemand geëischt wordt. Dan ligt het voor de gesteld, men succes zaj hebben. In het Oosten der stad blijft hand dat de sport ook tot een verkeerde beoefening kan leiden, altijd de zware kniplaag een bezwaar voor een spoedige ont- Dat geestelijk welzijn is voor ons altijd het eerste, en als de ge- watering. Maar men acht het mogelijk dat na deze verbetering meentekas moet aangesproken om het lichamelijk welzijn te deze ontwatering aan redelijke eischen zal voldoen. Spr. hoopt bevorderen maar het geestelijke er schade door lijdt, kunnen dat dit voorstel wordt aangenomen. j wij er niet toe meewerken. Ontzag men de Zondag, dan zou De heer Z u i d e r b a a n, eveneens commissaris van het Sport-1 spr. nog wel voor steun zijn. Spr. is geen deskundige, doch park, zegt nog dat de draineering op advies van Rauwerda cn heeft ook deskundigen om advies gevraagd en hem is gezegd anderen, niet op een hoofdbuis in het terrein zal aansluiten,dat ook met drainage zoo’n kleilaag niet goed bespeelbaar maar op een sloot om het terrein, dat is noodig. Dit plan was wordt. Zoo’n laag is wel zoo te maken, dat ze bespeelbaar allang in overweging, maar tot nog toe ontbraken de middelen, wordt, doch dat dient eerst onderzocht wat de kosten betreft, Dat er onwil is bij zeker deel der burgerij heeft de heer Blok daarom is uitstel gewenscht. terecht gezegd. Spr. wil dat deel niet met name noemen. Men De heer Brouwer is het geheel er mee eens dat een goed heeft menschen die er wel gebruik van maken, maar niet voor sportpark een gemeentebelang is, het zou beter zijn f 15000 te willen betalen. Aandeelhouders, die nog nooit eenig profijt van hun geld kregen, hebben steeds ten volle medegewerkt aan alles wat het Sportpark ten goede kon komen, maar men mag niet verwachten dat zij nog meer zullen doen. Waar gebleken is dat het Sportpark een algemeen belang is, hoopt spr. dat ook allen dit voorstel zullen steunen. De heer Nieveen vy-il een speelterrein, het Sportpark tracht zooveel mogelijk in die richting te werken door het terrein open te stellen voor scholen (schoolvoetbal enz.), als het spel maar geschiedt onder toezicht, waardoor er ook zekere opvoedkundige kracht van uit gaat in het belang van rust en orde in de ge meente. De heer Breeuwsma is gaarne bereid aan de hand der situatie-teekening nog verdere inlichtingen te geven over de verbeteringen. De heer Blok heeft niet beweerd dat er geen gemeente belang bij deze zaak betrokken is. De sport is vaak nuttig en kan zeker een gemeentebelang zijn. Goede sport komt het lichamelijk welzijn der beoefenaars ten goede. Maar wij meenen dat er ook een geestelijk welzijn is, en deze komt in het ge- te Deventer, 'in de Vacature. In het vorig nummer van dit blad doet de Montessori-Vereeniging een po ging, om onderwijzers te bewegen, een cursus te volgen, om zoo een plaats bij dit onderwijs te verwerven. Ze zullen „een moeilijke maar voldoening gevende werkkring vinden”. Daarvoor moeten ze dan eenige jaren praktisch worden opgeleid, dus al hun tijd beschikbaar moeten hebben. In deze oproeping wordt het voor gesteld, alsof het met de uitbreiding der scholen een heele vaart loopt. Dit is wel erg in strijd met de mededeeling op de laatste vergadering van de ver eeniging, dat het zoo moeilijk blijkt te zijn, propaganda te maken voor de Montessori-beginselen. En ook wordt hier verzwegen, dat er al verschillende M. scholen weer zijn verloopen en op geheven. Het is dan ook stellig niet waar, dat iedere voorbereidende M. school bij de ouders het verlangen doet ontstaan naar voortzetting van dit on derwijs in een lagere school. Tegenover de aansporing van de M.-V. mag wel een ernstige waarschu wing worden uitgesproken. Hoe langer hoe meer blijkt het, dat de beroemdste paedagogen en psychologen groote be zwaren tegen de M.-methode naar vo ren brengen: Stern, Kerschensteiner, Claparède, Dewey, Hesse, Spranger, Lombardo Raidice, Van Wayenburg, Gunning, zij allen lieten hun ernstige argumenten tegen de M.-opvoeding hooren. In Italië zijn de scholen dan ook ge heel verloopenthans wordt met hulp De Tarwewet. Voor de niet direct bij de Tarwewet be trokkenen, dus hetmaar al te direct be trokken broodetende publiek is het op het oogenblik de vraag: wordt het brood na 1 Juli duurder en zoo ja hoeveel? Welnu, men kan, volgens de Bakkers- Bondscourant, aannemen, dat ’t brood over een maand voorloopig twee cents (per 800 gram) in prijs zal stijgen. Het Ned. Correspondentiebureau in Den Haag meldt: In verband met de mededeelingen als zou, als gevolg van het in werking treden van de Tarwewet 1931, de broodprijs met 2 cent per brood a 8 ons worden verhoogd, wordt 5-jarig zoontje van de, familie van H. er van bevoegde zijde op gewezen, dat be doelde mededeelingen niet als juist zijn te aanvaarden. Verhooging van den broodprijs als gevolg van genoemde wet zal zich, zelfs indien al met het oog op de bloemkw’aliteit een wat duurder buitenlandsche grondstof zou moeten worden vermalen dan thans, kunnen beperken tot 1 cent per brood van 8 ons. Eindexamen Rijkszuivelschool. Het eindexamen aan de Rijkszuivelschool te Bolsward, tot welk examen ook worden toegelaten zij, die niet als leerling dier in richting zijn ingeschreven, zal plaats heb ben op 22, 23, 24, 25, 26, 29 en 30 Juni en 1, 2, 3 en 4 Juli a.s. Montessori-onderwijs. Men zendt ons ter opname het vol gende ingezonden stuk van den heer B. J. Douwes, dir. der R. Kw. v.-Ond., Nacht van gebed Leger des Heils. Het Leger 3eè’ Heils Schrijft ons: Door velen wordt in den laatsten tijd met blijdschap tfpgemerkt, dat er onder de Christenen, behoorende tot verschil lende richtingeh, een toenemend ver langen bestaat naar een geestelijke op wekking en een ernstig streven naar een dieper geestelijk leven, gepaard gaande met pogingen, om door evan gelisatie Gods Koninkrijk uit te brei den. Het is daarom, dat door Kommlan- dant B. Vlas, Leider van het Leger des Heils in Nederland besloten is, over het geheele land, waar afdeelin- gen van het Leger des Heils geves tigd zijn, een „Nacht van Gebed” te houden, eenige stille uren van veroot moediging en gebed, en wel op Vrijdag 5 Juni e.k., aanvangende des avonds om 11 uur. Hierbij zullen niet alleen Heilssol daten, doch ook Christenen van andere Genootschappen verwacht worden. Vier of vijf verschillende personen, zoowel Heils-Officieren als anderen, zul len elk gedurende ongeveer één uur daarin de leiding hebben en als onder breking in het kort een gebedsonder- werp behandelen. Alle belangstellende Christenen wor den hierdoor vriendelijk uitgenoodigd tot deelname aan dezen „Nacht van Gebed”. De toegang is vrij. Voor nadere bijzonderheden zie plaat selijke aankondigingen. plaats van de sathe en landen te Idzega, groot 94 pdm., in huur bij K. Bootsma. Koo- per werd de heer A. W. van der Goot, koop man te Leeuwarden, voor f52.771.85, onder voorbehoud binnen 3 dagen zijn lastgever te noemen. Friesche bedevaart naar Dokkum. Maandag 8 Juni zal weder de jaar- lijksche Friesche bedevaart naar Dpk- kum worden gehouden. Dezen keer vertrekken de pelgrims per autobussen en wel des ochtends halfnegen van het voorplein der St. ben er dan ook hartgrondig van over- Bonifaciuskerk te Leeuwarden. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor sluis ds. IJ. Alkema, te Lemelerveld ker. hebt enb b Ac met dan opl Gij kut nie gel is te4 h ve der Woude, rijksklerk van Mussolini een nieuwe poging ge- domeinen alhier, is in- daan. In ons land is aan een commissie gaande 1^ Juni benoemd tot deurwaarders- uit die Bond van Ned. Ond. gebleken, dat de M.-beginselen aan de scholen meestal slechts gedeeltelijk worden ge volgd; hoe meer getrouw aan de me thode, hoe slechter de school. Is nog niet onlangs een Hoofd van een M.- nemal mr. Tak werd toegestaan, school weer tot het gewone onderwijs overgegaan Kort geleden heb ik in „Het Kind’ -- aan Mevr. AdelaarFürth verzocht, al invoerrechten en de bezwaren tegen de M.-methode te nnthAvZpen vJÏ'er- inSang \an 1 Juni weerleggen. Zij is in gebreke gebleven, gen Raad om i j raadsman mr. H. Bruyn, welke revisie op 30 js Zondagmiddag gebeurd bij de Blau- Maart jl. door den Hoogen Raad overeen- v komstig requisitoir van den procureur-ge-v’an^Helden neranl rnr I nk wprn fnpcrpQta,'in_ 1 De zaak werd verwezen naar het Amster damsche Hof. Nadat nogmaals alle getui- caat-generaal mr. A. baron van Harinxma seling stakeen jongen op de fiets den waarom de Staat tot erfgenaam is be noemd, en de minister van Financiën niet geheel onverschillig kan staan te genover de bewering van de erfgena- Een erfenis voor de Staat Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, houdende machti ging tot het aangaan van een overeen komst van dading betreffende de na- atenschap van mej. R. C. A. Kuyl overleden 3 April 1922 te ’s-Graven- rage, die, behoudens enkele legaten, t tot universeel erfgenaam reeft benoemd. Daar er, bij gebreke we Keet op eenige kilometers afstand van een testament onder de erfgenamen rr-u— g Wagemaker familieleden van den overledene zouden reed op zijn motor met mej. S. Kooy, zijn, die in minder gunstige financieele ailt clUi- be’d'en van Wieringen, met een kal- omstandigheden verkeeren en daar er gen gehoord waren, req^ireerde^de advo- men gan® in de richting Alkmaar. Plot-geen bijzondere reden is aan te wijzen, thoe Slooten bevestiging van het veroordee- weg over. De motorrijder wilde uitwij lend vonnis der rechtbank. 1 De verdediger mr. H. Bruyn bestreed uit- over zijn stuur en botste tegen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 2