I I T f Zaterdag 6 Juni 1931 Dit No. bestaal uit 3 blaSeo HieuwsiijdingeB. W0 No. T2 Eerste blad 47e Jaargang Ultoave K1EZEBRINK Co. Officiéél Gedeelte. t r s 1 5 de schippers voor wat gedaan is, dank ook na mens het personeel; zelf dankt spr. ook prof. Gerbrandij, die nog alle krachten inspant om ook voor het schipperskind te doen wat hij kan, evenals de heer de Jong. Geve de Heere rijkelijk zijn zegen over dit werk. De heer N a u t a, hoofd van de nieuwe bijz. lagere school „De Koningin Wilhelmina School”, spreekt nu als volgt: aan het eervolle verzoek te voldoen. Is het erg, dat de firma zich tot zooiets leent, nog betreurenswaardiger is het, dat vele meisjes er in toestem den. Ze konden met de vreemde ma trozen niet eens een woord praten. Veel zelfgevoel verrieden zij niet. Hulde voor de meisjes van „De Bij enkorf”, die bij een vorige gelegenheid de uitnoodiging netjes terugzonden! Ontploffing aan boord. In de Waalhaven te Rotterdam is de motor van de motorboot Standard Shipping V ont ploft. Kapitein J. G., de dekknecht V. en de 14-jarige scholier J.» allen uit Rotterdam, zijn zwaar gewond. 1 t NACHTARBEID IN BROODBAKKERIJ. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter openbare kennis, dat ter gemeente-se- cretarie ter inzage ligt een aanvrage van ELIE BEERENBORG, om vergunning tot het verrichten van bak- kersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in zijn perceel Oos- terdijk no. 69 aldaar. Op Maandag 6 Juli 1931, des middags 12 uur, zal in het Stadhuis ten overstaan van den Burgemeester gelegenheid bestaan, om bezwaren tegen de aanvraag in te' dienen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwa ren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen vóór het bovengenoemd tijdstip ter, secre tarie van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. SNEEK, 6 Juni 1931. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat door hen vergunning is verleend aan L. KE1KES, monteur aldaar en zijn rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een machine-reparatie- werkplaats in het gebouw aan de Bothnia- kade no. 26, Sectie B, no. 3933, waarin ge- Tot den heer Nauta zegt spr.: U gaf God veel talenten, houdt, ook gij Uw oogen open en kijk bij al Uw onderwijs ook naar buiten; dan kun nen wij in dat opzicht groote vruchten verwach ten, wij hooren te staan aan de spits. Spr. wenscht bestuur, hoofden en personeel geluk, dankt allen en hoopt nog eens een uit noodiging te krijgen voor de opening van weer een nieuwe school. Deze spr. ging daarna voor in dankgebed. De genoodigden begaven zich nu per auto naar de beide scholen welke werden bezichtigd. Het zijn architectonisch fraaie gebouwen, van binnen eenvoudig ingericht, doch met een zéér prettige decoratieve indruk. In de klassen naad- looze vloeren, waschgelegenheid enz. De Konin gin Wilhelminaschool beschikt over een prach tige speelplaats. Men verzoekt ons nog te melden dat het stu- cadoorwerk van beide scholen is verricht door fa. Gebrs. Metz en dat boekhandel Boeijenga leverancier was der leermiddelen, boeken, kaar ten enz. van de Koningin Wilhelminaschool. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting bedroeg heden 17 Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ll'Y en 12’/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 4—5 Juni 1931Zwart fluweelen zak, Grijze portemonnaie met inhoud. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 45 Juni 1931 Rijwielbelastingmerk in etui, V. Slump, W. Frederikstr. 11; Sleuteltje J. Walta, N. Noorderhorne 1; Portemonnaie met inhoud; M. Hofstra, Roskam 28; Vul potlood, D. Wielinga, le Selfhelpstraat 14; 6 pakken hooi, M. de Jong, Schar- negoutum; 1 zak hooierskleeding, H. Hernia, Scharnegoutum. Bioscoopnieuws. Boete, de hoofdfilm in de A m i c i t i a- Bioscoóp, is een film vol spanning en van dramatische kracht, waarin de hoofd rollen vervuld worden door Dolores Costello en Conrad Nagel. Het is een geschiedenis uit het misdadigersmilieu van Parijs. Daar leeft de beruchte inbreker le Jetteur, die het meisje Fleurette lief heeft. Maar deze houdt van dr. de Boise, hoewel zij hem eerst haatte omdat zij ten onrechte dacht dat door zijn toedoen haar broertje stierf. Le Jetteur ver wondt dr. de Boise doodelijk en Fleurette stemt eindelijk toe 1c Jctteurs vrouw te wor den om hem op het betere pad te brengen. Doch als zij hoort dat de dokter nog leef weigert zij de vrouw van den inbreker te worden; een handgemeen ontstaat, de politL doodt le Jetteur en het einde is een huwelijk tusschen Fleurette en de dokter. In het bijprogramma o. a. een reisje naar Hamburg. Een D e r b y-p r ij s van f 120.000 gewonnen. Eén der winnaars in de jaarlijksche Engelsche Derby paardenwedrennen, welke Woensdagmiddag te Epsom ver reden is, is de familie C. W. Kruithof, wonende aan den Bakenbergscheweg no. 122 te Arnhem. De familie was zoo gelukkig, meldt de „Tel.”, in de loterij der Dublin Sweepstake enkele dagen geleden het nummer 1833 te winnen en haar kansen waren daar mede verbonden aan de prestaties van het paard „Sandwich”, dat aan de Derby (deelnam. Het geluk bleef stand vastig. „Sandwich” kwam als derde aan en vrouwe Fortuna wierp daarmede de familie Fruithof de kapitale som van ruim f 120.000 in den schoot. De fa milie is pas een half jaar te Arnhem ge vestigd; vroeger woonde zij in Enge land. Paratyphus in het Haagsche militaire hospitaal. In het Haagsche militaire Hospitaal zijn tal van paratyphus-gevallen voorgekomen door het gebruik van citroenvla met duiven eieren toebereid, welke eieren besmet waren. De 17 aangetaste patiënten maken het nu vrij wel. De Bioscoop bij deWaag heeft als hoofdnummer de Vagebond-Koning, met in de hoofdrqj Dennis King, Amerika’s grootste bariton. Óie hoofdrol is Francois Villon, dichter, dief, soldaat, ja wat niet al in het speciaal opgericht 15e-eeuwsch Parijs. De achtergrond van de uitbeelding van Villon’s leven is hier het ro- I mantisch verhaal van de liefde tusschen va gebond en koningsdochter (Jeannette Mac donald). De film is geheel in natuurlijke kleuren en Duitsch-sprekend. In het bijprogramma weer een screen song van Fleischer. Gewetens geld. Bij de administratie der directe be lastingen, enz. ressorteerende onder de inspectie der II Afd. alhier, is van een onbekende f 26.81 gewetensgeld ontvan gen ter voldoening aan te weinig be taalde belastingen. Leeningen gemeente Harlingen. De conversie van de 5 pCt. leening groot f225.000.en de nieuwe 4 pCt- leening groot f 200.000. - der Gemeente Harlingen zijn toegewezen aan De Frie- sche Bank, N.V. Tratnaanrijding. Vervolg verslag opening Chr. Scholen alhier D r. Bonders spreekt ook namens ds. te Winkel. Zij willen spreken als voorgangers van een belangrijke groep uit de Ned. Herv. Kerk, die meent dat bij het onderwijs gerekend moet wor den met God. Wij zijn overtuigd dat de ouders de heilige roeping hebben, evenals de catechisa tie en de scholen, de kinderen te wijzen op het ware geluk van den mensch, nl. te leven in den vreeze des Heeren naam. Het bijzonder onder wijs is hier wel zeer bijzonder, er zullen weinig plaatsen zijn waar een toestand is als hier. Spr. ziet hier twee belangrijke groepen samenwer- ken, hoewel zij kerkorganisatorisch verschillen, en zij kunnen samenwerken. Men moet in het kleine wel eens geven en nemen, maar we zijn één in de hoofdzaak, nl. staande op de grond slag onzer confessie. Moge het voordurend zoo voortgaan. Wij zijn mede blijde in [Uw blijd schap, want het is een groote dag voor kerkelijk Sneek en de schoolwereld. Onze hartelijke geluk- wenschen ook tot de hoofden, op wier bekwaam heid wij volle vertrouwen hebben, God stelle U en Uw personeel tot een zegen. Spr. erkent dat er voordeelen zijn in de steun, welke we nu van het rijk genieten, doch er zijn ook nadeelen, nl. door een mogelijke vermindering van liefde voor ons ideaal, 'doch het personeel hier in Sneek toont een onverwoestbare liefde, men wil hier niet alleen Chr. onderwijzer zijn door goed onderwijs te geven, maar wil ook zijn Chr. onderwijzer door persoonlijk geloofsleven. Ds. Visser spreekt namens de Baptisten gemeente. Spr. is dankbaar voor het Chr. onderwijs hier gegeven, evenals voor dat hetwelk aan de andere zijde wordt gegeven. Spr. heeft nooit getracht naar splitsing, omdat Christus in de wereld kwam niet om een groep maar om de wereld te redden. Dat is karakteristiek voor het bap- tisme, dat over de wereld en ook hier in Sneek niet vruchteloos voeling hield met zoowel de Christelijke pis' de andere groepen. Men zegt wel eens dat spr. niet voor het Chr. onderwijs, voelt, dat is niet waar, ook staat hij er niet scep tisch tegenover, maar wel staat hij sceptisch tegenover alle scheiding, die zich grondt op menschelijke begrippen. Spr. wenscht het be stuur geluk en de inrichtingen groote bloei. De-heer L. R e i n a 1 d a, architect der scholen, dankt voor het in hem gestelde vertrouwen door de opdracht tot bouw van de derde bijz. lagere school hier en de eerste Chr. Schippersschool in Friesland. Spr. dankt nog den opzichter Roo- denhuis voor de ondervonden medewerking en spreekt de hoop uit dat hoofden en personeel onder Gods zegen veel vruchten van hun werk mogen zien. De heer F. Koster, hoofd der schippers school, zegt dat het schippersonderwijs be schouwd moet worden als een van God opge legde roeping; er zijn 6000 gedoopte schippers kinderen die geen onderwijs ontvangen, hun ouders zijn niet in staat de belofte bij de heilige doop afgelegd, te houden. En wij hebben de heilige roeping om onze broeders en zusters, die hun kinderen ten doop hielden, bij het onderwijs te helpen. Dit is voor ons geen liefhebberij, dan zouden wij missen de kracht vol te houden; maar getrouw aan onze roeping van God zullen wij de kracht hebben tot het einde toe door te zet ten. De eerste Chr. schippersschool in de Noor delijke provincies wordt hiermede geopend, nu reeds na 1 jaar is het aantal vaste leerlingen verdriedubbeld, er zijn bijna 60 kinderen aan de wal gebracht, waaruit de behoefte aan deze Chr. Schippersschool wel blijkt. Spr. dankt namens De radiocensuur. De Radio-omroep-contróle-commissie had de V.A.R.A. medegedeeld, dat zij ook na het vonnis van den president der Haagsche rechtbank bezwaar bleef maken tegen de uitzending der rede van mr. Duys, die hij Woensdagavond zou houden over het onderwerp: „De 15de Mei in den Radio-omroep”. In een 1 radio-censuur-commissie V.A.R.A., naar op l Een zonderlinge moordenaar. Na een jacht van 6 jaren, die zich over 4 werelddeelen uitstrekte, is, vol gens een verklaring in de Daily Te legraph, de Amerikaansche politie erin geslaagd in een armelijk buitenhuis in New Yersey een moordenaar van zon derling karakter gevangen te nemen. De gevangene is een man uit ge goede familie, in het bezit van een aca- de.mischen graad, die bij den Ameri- kaanschen vliegdienst heeft gediend. In Juli 1925 vermoordde hij een taxichauf feur, en daarop deserteerde hij uit zijn vliegafdeeling. Over de heele wereld heeft men hem gezochtnu weet men dat hij nooit uit den omtrek van New York is weggeweest. Hij verklaart zelf dat hij den moord heeft beg'aan om te zien of hij in staat was iemand om het leven te brengen, en bovendien omdat het hem bijzon der aantrok het voorwerp te zijn van een „menschenjacht”. In een brief had hij reeds vroeger medegedeeld, dat het denkbeeld de „opperste emotie” te zul len vinden in het dooden van efen mensch, hem voortdurend vervolgd heeft. Dit heeft de politie er toe gebracht, in heT laatste half jaar met bijzonderen ijver naar hem te zoeken. 'Op Long Island waren n.l. na elkaar drie jonge mannen doodgeschoten, terwijl zij jn plaatst zullen worden twee electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 3 P.K., dienende voor het in werking brengen van een fraisbank, een kleine draaibank, een boormachine, een groote draaibank en een slijpmachine. SNEEK, 6 Juni 1931. Ds. Dethmers spreekt een persoonlijk woord en is verblijd over de groote vlucht, welke het Chr. onderwijs hier in de 30 jaar dat spr. hier was, nam. Hij had dat niet verwacht. Ook is spr. verheugd over onze hoofden, die zoo van ganscher harte staan op de grondslag der schoolver., grondslagen welke gehandhaafd moeten en spr. als geref. predikant zeer ter harte gaan. Zeker willen wij met het Chr. onderwijs goede burgers vormen,» maar wij willen de mensch in de eerste plaats vormen tot wat hij weer moet worden: tot mensch Gods. Zoover deze scholen daartoe mede kunnen werken,) j»— hoopt spr. dat zij er voor zullen ijveren om den I HEERENVEEN, 5 Juni. De 65-jarige P. mensch op zijn eeuwige bestemming te wijzen.Groën, alhier, werd heden door de tram van Prof. Gerbrandij sprak het slotwoord, i Gorredijk aangereden en dermate gekwetst De zaken van ons chr. onderwijs hier liggen spr. dat hij in het Ziekenhuis moest worden op- na aan het hart; het groeit krachtig en als het zoo door gaat met het aanwerven van het noo- dige personeel, dan zullen wij hier, mijnheer de genomen. KOUDUM, 3 Juni 1931. Heden x slaafde voor (Adsp.) Bouwkundig-Op- burgemeester, spoed.g boven de 15000 inwoners Arnhem onze Die bloei van het Chr. onderwijs hier doet ons plaatsgenoot de heer B. O. Feenstra. goed, speciaal omdat het Chr. onderwijs be doelt na te komen de belofte bij de doop afge legd. Wij willen ons aan Gods wet onderwer pen, maar daarnaast zit voor ons. in dit onder wijs het gevoel: dit is het échte, het goede, dat alle kinderen moesten hebben! Dat zal ideaal blijven, maar wij grijpen er naar en dat element is in ons Chr. onderwijs er een van winnende kracht. Mogen de bazuinen van het Evangelie zoo schoon klinken dat de buitenstaander ook zegt: „dat begeer ook ik”. .Wij zijn niet knapper dan anderen, dat geven wij toe, en wij hebben de teekenen des tijds te verstaan. Men zoekt en tast in ons onderwijs; wij hebben te leften op twee dingen, nl. het ver band tusschen ons onderwijs en het Chr. leven en op de nieuwe onderwijsmethoden. Op de schippersschool hebben wij gedegenheid te expe- rimenteeren op onderwijsgebied, de heer Koster krijgt daar materiaal, zooals dat elders niet is. Rede W. Nauta. ’t Zij mij vergund, nadat reeds zoovelen het woord hebben gevoerd dezen middag, ook iets te mogen zeggen bij gelegenheid van de officieele opening der Koningin Wilhelmina school in het Sperkhem. De genoemde school is reeds den eersten Mei begonnen, maar slechts de drie lokalen van den langen vleugel konden op dien datum in gebruik worden genomen klas 5 werd voorloopig in de Julianaschool ondergebracht, terwijl de klassen 4 en 6 tijdelijk in de Jan van Nassauschool werden gehuisvest. Voor de verleende gastvrijheid en de betoonde wel willendheid wil ik bij dezen de collega’s Plat en Dijkstra nog hartelijk dank zeggen. J.l. Maandag, den eersten Juni, zijn de laatstge noemde klassen, dus 4, 5 en 6, het nieuwe ge bouw „binnengeslopen” met opzet heb ik dit woord gekozen, omdat we hebben gevoeld, dat er nog iets aan ontbrak, n.l. de officieele in gebruikneming. Wij als personeel zijn dankbaar, dat we op dezen middag hier mogen zijn, nu de Konin gin Wilhelminaschool wordt gewijd aan den dienst van het Christelijk Onderwijs. Wij zijn dankbaar, dat we voortaan zullen mogen arbeiden in een smaakvol gebouw, dat naar de eischen des tijds is ingericht en goed van leermiddelen is voorzien. Wij zijn dankbaar, dat we daarin de kinderen mogen ontvangen, die een gedeel te van den dag aan ons worden toevertrouwd. Watlegt God groote gaven in menschenhan- den, door de zonde bezoedeld Hij heeft ons het bestaan gegeven, het wonderheerlijke le ven met zijn belovende krachten, met zijn groote talenten van tijd en arbeidskracht. En de groote Gever, die Zijn rijke gaven schenkt, Hij vraagt van ons liefde, toewijding en trouw, opdat Zijn Naam worde verheer lijkt. God vertrouwt ons ook toe zijn Woord. Hij legt het neer in onze gezinnen, Hij schenkt het aan Zijn gemeente, Hij geeft het aan onze scholen met den Bijbel, opdat ouderen en jon geren, onder leiding van hen, die de Almach tige in Zijn dienst gebruikt, zouden worden gewezen op de grooteheilsbeloften, die de Heere in dat Woord heeft uitgestrooid be loften die ja zijn en amen in Jezus Christus. Er is een dichter geweest, die gezongen heeft van een nieuwe .lente en een nieuw geluid. Wij mogen bij het Chr. onderwijs laten hooren het oude geluid, dat spreekt van zonde en schuld, maar ook, verklankt genade en eere. En juist daardoor zal onder den zegen des Heeren eenmaal het lenteleven ruischen, dat persende levensvolheid naar buiten open baart in een weelde van blad en bloem en vrucht, Hem ter eere en velen tot heil. In biddend opzien tot Hem, van Wien alle dingen zijn in het beesf van eigen gering heid willen wij, onderwijzeressen en onderwij zers ons reeds aangevangen werk voortzetten, een arbeid, die moeilijk is, maar ook heerlijk; teleurstellingen brengend en zorgen, maar ook veel zonnigs gevend en blijheid schenkend. M. de V„ ik wil eindigen mee een woord van onze geërbiedigde Koningin, naar wie onze school is genoemd. Op den tweeden Juni 1912 stond zij aan den voet van het monument van haar doorluchti- gen voorvader Caspard de Coligny en zij leg de in de Fransche hoofdstad op dien dag een krans neder om zijn nagedachtenis te huldi gen, hem, den machtigen strijder voor de Pro- testantsche zaak en zij sprak bij die gelegen heid o.a. deze woorden „Aan den voet van dit monument vereenigd, heffen wij onze harten op tot God en zoeken voor alle dingen de verheerlijking van Zijn Naam. Het is mijn levendige wensch, dat een ieder die Christus als zijn Zaligmaker kent, in dat geloof moge worden gesterkt en dat wij allen steeds meer waarachtige getuigen des Heeren mogen worden”. Ernstig woord, dat ons allen iets te zeggen heefternstig woord, waaraan wij niets be hoeven toe te voegen. de Vries over het onderwerp: „Die taak der V.A.R.A.”. De Radio-omroep-contróle-commissie heeft den tekst van deze rede ter in zage opgevraagd. De V.A.R.A. merkte hiertegen op, dat de radio-censuur re kening dient te houden met de actu- eele belangen van den omroep en dat toezending van den tekst van De Vries’ rede onmogelijk was. Indien de commissie wilde kennis nemen van den inhoud dezer rede, kon zij iemand naar Hilversum zenden, die op het .kantoor van de V.A.R.A. den tekst zou kunnen inzien. Hierop heeft de commissie geant woord, dat zij zelf wenschte te bepalen, op welke wijze zij haar taak wilde uit voeren. De V.A.R.A. handhaafde hier op haar standpunt, hetwelk de Radio- omroep-contróle-commissie voor kennis geving aannam. Telegrafisch heeft de commissie la ter medegedeeld, dat zonder toezending van de rede van den heer De Vries geen toestemming tot uitzending kon worden verleend. En dat bij uitzending desondanks deze zou worden afgebro ken krachtens art. 18 van het regle ment. Als protest tegen deze beslissing heeft de V.A.R.A. Woensdagavond de uit zending gestaakt gedurende den tijd, voor de beide redevoeringen bestemd. Ongelukken. Te Boekelo, gemeente Lonneker, is een 29-jarige ongehuwde loodgieter van een dak gevallen. Hij kwam op het hoofd terecht en was terstond dood. Gistermorgen is op den straatweg te Gorssel de arbeider D. uit Epe door een vrachtauto aangereden en kort daarna aan de gevolgen overleden. De 60-jarige J. G. N. uit Haarlem, die te fiets op de Manpadlaan nabij' den Heereweg te Haarlem den weig wilde oversteken, is door een auto aan gereden. De man werd tegen den grond geslingerd en is dood opgenomen. Een drieling. Op 12 April werd in de vroedvrou wenschool te Heerlen bij een vrouw eert drieling geboren. Op 14 Mei ver liet de vrouw de kliniek. Naar men thans verneemt is aan giften binnen gekomen f 1229, waaronder een gift van de Koningin, van de Koningin- Moeder en van mgr. Schrijnen, bis- schop van Roermond. Verder zijn er nog vele gaven in natura. Het geld is vastgezet op de spaarbank. De vader, een invalide mijnwerker kan wekelijks een bedrag' van tien gulden afhalen. De giften zijn zoodoende voldoende voor twee jaar. N. R. Ct. Ook een reclame. Onder dit hoofdje vertelt „Het Volk”, dat te Scheemda een kiesvereenigmg. om de verkiezing van een aftredend vrijz. dem. raadslid te bevorderen (de man was vermoe delijk door zijn eigen partij niet weer candidaat gesteld) een prijsvraag onder de arbeiders, beneden f 1000 loon, heeft uitgeschreven om te raden hoeveel stemmen deze candidaat haalt. Ongetwijfeld een origineel denkbeeld om bij de verkiezingen de aandacht op zich te vestigen, maar deze nieuwe ver- kiezingszede is zeer zeker niet navol- genswaard. "I^e n familie door sluwe oplichters geruineerd Te Beek en Donk is het echtpaar H. G. Slits, winkelier in conserven, ma nufacturen enz. in den loop van één jaar door een drietal personen uit Eind hoven voor f 30000 opgelicht. Zekere M. van der L. uit Eindhoven stelde S. uit Beek en Donk voor, om compagnon te worden van een zaak te. Eindhoven. Dit gelukte. Zekere W. A. en Th. de B. ook uit Eindhoven, waren mede in het complot betrokken. Zij hebben kans gezien, door telkens een som van drie tot f600 voor de zaak te vragen, de familie van haar geheele vermogen te ontdoen, zoodat zij nu geheel geruï neerd is. Tenslotte is de heer S. zich in Eindhoven op de hoogte gaan stel len van den omvang van de zaak. Het bleek een winkeltje te zijn met meubi lair ter waarde van enkele tientallen guldens. De politie heeft de daders gearresteerd. Zij zijn naar Roermond overgebracht. Dansmeisjes gevraagd. Op een bal moet gedanst en als er alleen mannen zijn, dan moeten er vrouwen bijkomen. telefonisch gesprek met de Dat begreep ook de gezagvoerder heeft devan het Zweedsche oorlogsschip, aldus <le Voorw. meldt, zich'„Het Volk”, dat op het oogenblik Am- op het standpunt geplaatst, dat het sterdam bezoekt en hij verzocht daarom vonnis van den president der Haagsche de directie van de Hollandia-fabrieken rechtbank een principieele uitspraak v.h. Kattenburg en Co. hem een zen was. De V.A.R.A. zou evenwel inplaats ding meisjes te sturen. Fluks werd nu van Duys rede Woensdagavond een de chef dezer firma er op uitgestuurd éech uitzenden van den heer Arend 1 en deze moest de meisjes overhalen om B 1 o e d v e r g i f t i g i n g. Het 8-jarig zoontje van A. E., te Rijsbergen bij Breda kreeg een stuk hout tegen het voorhoofd, waardoor een wonde ontstond, waarin zich bloed vergiftiging openbaarde. Het ventje is thans aan de gevolgen overleden. Hagelslag. Uit Nfeuwkoo/p meldt men aan de N. R. Ct.: Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de tuinders alhier zeer zwaar zijn getroffen door de hagel bui, welke Donderdag j.l. voor een week de Rijnstreek heeft geteisterd. Blijkens een gehouden telling zijn er niet minder dan 5326 eenruiters ver brijzeld, alsmede 4000 vierk. meter klein glas, dat echter, met uitzondering van één bedrijf, verzekerd was. De schade aan de gewassen toegebracht, blijkt enorm te zijn. Door electriche stroom gedood. De chef-monteur Vos, werkzaam bij het Gemeentelijk electriciteitsbedrijf te Coevor- den is gisteren te Nieuwe Krim in aan raking gekomen met een onder stroom staanden draad van een persturfmachine. Hij was bijna onmiddellijk dood. Het eerste flikkerlicht bij een o nbe waakten overweg. Binnenkort zal bij den onbewaakfen overweg bij het station Marrum-Wes- ternijkerk de eerste flikkerlicht-instal- latie in Friesland iri gebruik worden genomen. L. Ct. 5 i ii i I ri K I 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1