rt I 25 ets kleine edvortentiena Met zoo’n kleine advertentie in de Nieuws Smker Snee Geurailt (huis aan huis verspreiding) verschaft gij U personeel of krijgt gij een be trekking, huurt of verhuurt gij Uw huis, koopt of verkoopt het, verkoopt of koopt gij alle soorten meubilair, pluimvee Plaats zoo’n kleine adv. in het 13 Juni voor 25 ets. 35 cent ürker Kransen Fa. Jobs. Tromp, Sneek I. f i n et I ciee! firgaao te Gemeente tel Verschijnt FOSTER'S MMGMLLEN Uw Kindje. Dit No. bestaal uit 2 blaien.1 haaldelijk aandrongen op een bespreking -- met heeren provisoren. Zij kregen nul op I Woensdag 10 Juni 1931 NIEUWSTIJDINGEN. De 25 ote» direct bij inzen ding der Adv. te vuldoen» No. 73 47e Jaargan Uitgave: KIEZEBRINK Co. Officiéél gedeelte. is de prijs van onze nummer van Eerste blad den prijs van Fabrikaat F. Bode Jr. - ürk SN EEK - Telefax» No. IM „gewone” Chineezen al an „gewone” Westerlin- o a o r' h a f-n i c rl'i rl i o'nre Iimii Vrouwenhandel. Aan welke gevaren alleenreizende da- en meisjes bloot staan en hoezeer van GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231. DINSDAGS <3 VRIJDAGSAVONDS Het groots Uit Akron (Ohio V.S.) wordt gemeld, Geopend: alle werkdagen van 912 en van 25 uur Zaterdags van 912 uur. Kostelooze bemiddeling voor Werkge vers en Werkzoekenden. Zoowel voor mannen als voor vrouwen. Men meldt ons: Ds. H. Veldkamp te Kralingscheveer, die het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Sneek heeft aangenomen, zal, in verband met de komende gemeenteraadsverkiezingen, a.s. Donderdagavond in de Zuiderkerk een rede uitspreken. per busje van 12 stuks Echte De een beveelt ze den ander aan Leverancier Werkzoekenden: 1 Assistent-Accountant, 1 Bankwer ker, 1 Behanger, 3 Brood-, Koek en Banketbakkers, 1 Chauffeur, 1 Chauf- feur-monteur, 1 Electricien, 2 Glas in loodzetters, 6 Grondwerkers, 1 Grond- Dienstweigerendte adventist in België. Een milicien, deel uitmakend van de divi sie luchtdoel-artillerie, stond terecht voor den Belgischen krijgsraad van Brabant we gens besliste weigering militairen dienst te doen op Zaterdag. De beklaagde, zekere Pieter Behrens, die den adventistischen godsdienst belijdt en reeds vroeger, om de zelfde reden, 10 dagen provoost kreeg, werd ditmaal verwezen tot 2 maanden mili taire gevangenisstraf. werker-betonw., 2 Houtbewerkers, 2 In casseerders, 3 Kantoorbedienden, 1 Kantoorbediende(vr.), 1 Kinderjuffrouw, 1 Koperslager, 5 Landarbeiders, 1 Li thograaf, 1 Magazijnbediende, 1 Me- taalpolijster, 2 Metaalslijpers, 2 Metaal- slijper-polijster, 2 Metselaars, 1 Meubel maker, 1 Notarisklerk, 9 Opperlieden, 1 Opperman-straatmaker, 1 Opzichter, 1 Plaatwerker, 2 Reizigers, 1 Rijwiel- monteur, 2 Schilders, 2 Schippers, 1 Vernikkelaar, 1 Verpleegster, 1 Ver- warmingsmonteur, 2 IJzerwerkers, 1 Zetschipper, 3 Zilversmeden, 66 Zonder bepaalde vakkennis. het deponeeren in hun voedsel een zeer dun strookje bamboe tot een bijna niet op te merken balletje opge rold. 'Dat compacte balletje zal zich in de darmen ontspannen en het slacht offer is gedoemd te sterven onder het lijden van ontzettende pijnen. Eindexamen Ger. Gymnasium Huizum. Voor het eindexamen van het Ger. gym nasium te Huizum slaagden in afdeeling A:| D. Beerda, Kollumerzwaag; H. Domna, goecJing. Waar het adres Britsum; Sj. Douma, Leeuwarden; D. Kra mer, Wirdum; J. Kramer, Berlikum; G. Lans, Suawoude; W. Okkema, Oosterend; mej. T. Schwaner, Huizum; G. Venema, Veenwou- Bewaking van overwegen. Naar het Hbl. verneemt hebben de rijks- inspecteurs opdracht ontvangen om bij het niet of niet tijdig gesloten zijn van overwe gen tegen het bewakingspersoneel, dat ter zake in verzuim is, in ’t vervolg steeds pro- ces-verbaal op te maken. Aan het geheele bewakingspersoneel van het Zonierrak en,de Houkesloot, als- de j\jecj. Spoorwegen is thans medegedeeld, dat behalve deze van rijkswege uitgelokte gerechtelijke vervolging, het in verzuim zijnde personeel disciplinair zal worden ge- de Woudvaart, alsvoren, Sectie C, no. Sfraft. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Gevraagd personeel: Mannen: Bankwerker (Enschede), Bedrijfsleider (Amsterdam), Bloempot tendraaier (Sneek), Breier (Amsterdam), Carosseriebewerker (Venlo), Emaille- brander (Groningen), Etsdrukker (’s-Gravenhage), Fitters (Apeldoorn), Ingenieur (Amsterdam), Instrumenten maker (Groningen), Kleermaker (En schede), Klinker (Enschede), Lasscher (Enschede, Helmond), Opzichter (Am sterdam), Parketvloerleggers (Eindho ven), Schilders (Breda, Den Helder, Utrecht), Schoenmaker (Assen), Staal- graveur (Tilburg), Stoffeerders (Amers foort, Apeldoorn), Teekenaar (Delft, Utrecht). Aanrijding streng gestraft. Op 10 Mei jl. heeft Mevr, de N. geb. P. te Rotterdam als bestuurster van een auto een wielrijder op de Leidsche weg bij de Rust en Vreugdlaan, toen deze zich van het rijwielpad naar de genoemde laan wilde be geven en daartoe behoorlijk een teeken had 1 gegeven, aangereden. De wielrijder bekwam lichamelijk letsel. De rechtbank veroordeelde haar tot f 1000 t boete, subs. 10 dagen hechtenis, met intrek- king van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden. Verdachte is van dit vonnis in hoogfer be roep gegaan. Er werd nu gevraagd bevesti- V1S- ging van het gewezen vonnis. vindt, der bevel van commandant Charles E. van de Franekervaart, alsvoren, Sectie A, no. 1292; 8. de Gracht naar de algemeene be graafplaats, van de Franekervaart langs de Kerkhofslaan, tot het toegangshek der be graafplaats, alsvoren, Sectie A, no. 1666. Alles vanaf 500 meter buiten de om het oude stadsgedeelte gelegen gracht. De vergunning loopt van 1 Juli 1931— 30 Juni 1932. De kosten bedragen voor een vergunning voor het visschen met LU vischtuigen f5.— en voor het visschen met spiek met een paar charmante, één bepaald aangeduid vischtuig f2.50. SNEEK, 9 Juni 1931. de Los Angeles en een van de eerste autoriteiten op luchtschepen-gebied in de Vereenigde Staten. De proeftoch ten, die uit Akron gemaakt zullen wor den, zullen van vier tot vierentwintig uur duren. Het plan is, dat de „Akron” tenslotte deel zal uitmaken van de vloot en zijn basis zal hebben te Sunnyvale bij' San Francisco, waar op het oogenblik een loods wordt gebouwd. De voorbereidingen voor den eersten tocht zijn reeds gemaakt door de con structie van een enormen verplaatsba ren meermast, die het gevaarte in en uit de hangar moet trekken. Bij den doop wordt een groote massa belangstellenden verwacht; men rekent op meer dan honderdduizend bezoe kers en een parkeerterrein voor vijfen twintigduizend wagens wordt in gereed heid gebracht. Gedurende de laatste twee maanden hebben meer dan vijftigduizend bezoe kers per week de reusachtige Good Year Zeppelin-hangar in de nabijheid van Akron bezocht. De loods zelf heeft evenveel belangstelling getrokken als het luchtschip. Zij is gebouwd in den vorm van een half ei en meet 1175 voet in de lengte, 325 voet in de breedte en 211 voet in de hoogte. Dit is het groot ste gebouw ter wereld, zonder pilaren. De loods is op rollen geplaatst om het monster in staat te stellen uit te zetten en in te krimpen naar mate de tem peratuur zich wijzigt. De „Akron”, die met helium gas ge vuld wordt, het onontbrandbare en on ontplofbare gas heeft een capaciteit van 6.500.000 kub. voet, is 785 voet lang en heeft een doorsnede van 133 voet. Acht motoren van 560 P.K. zullen het luchtschip een snelheid geven van meer dan 80 mijl per uur en naar schatting zal het luchtschip 10.500 mij len kunnen afleggen zonder brandstof bij te laden. Een van de nieuwe dingen bij de constructie van de „Akron” zal zijn, het meenemen van vijf vliegtuigen in een speciale afdeeling. Alle cabines, behalve de stuurcabine, zijn in het in wendige van het luchtschip gebouwd. nuwachtig. Nu geviel het, dat deze hoogge- plaatste Afghaan in den heer De Bree, van 1 - den civielen dienst der K.L.M., om de een of andere onnaspeurbare reden een agent zag van de Gepeoe, meegenomen om hem te vermoorden! In Athene zou de heer De Bree met zijn medepassagier naar hetzelfde hotel gaan, maar deze toonde zooveel tee- kenen van vrees, dat er een andere oplos sing moest worden gevonden. De heer Geyssendorffer, in wien hij gelukkig wel vertrouwen stelde, moest ‘hem naar zijni kamer brengen en de deur ging niet meer open voor hij zeker was van diens gerust stellende aanwezigheid. Later ging het wel beter, vooral toen be wezen kon worden, dat de heer De Bree Ne derlander was, maar de Afghaan was op nieuw ontdaan, toen hij bij de wapencon- tröle te Kaïro revolvers in het oog kreeg. Het was geen onvermakelijk intermezzo. De wilden van Elbttrg. Sedert ongeveer twee weken hebben de barbiers te Elburg een kwestie met de pro visoren van de Oude-Mannen- en Vrouwen stichting „Het Feithenhof” en wel over het tarief en de plaats van het scheren der ver pleegden. Dit geschiedde tot dusver op de stichting zelf en wel tegen een vast tarief, per persoon en per maand, met dien ver stande, dat na iedere maand weer een an dere barbier optrad. Er bestond dus ten dezen een soort rouleeringsstelsel voor de dorpsbarbiers. Er is een verandering ge- van bezor ging vrij dicht bij het station was, liet ik mij bepraten, bedoelde heeren deze vcviiwuu- dienst,zonder eenige belooning te bewij- .denTT^Vaï^ zèn- Ér werd mij toen echter nadruk- 1P. Groen, Sneek. kelijk verzocht den brief niet in de bus Alle ca’ndidaten zijn geslaagd. te stoppen, doch af te geven uitsluitend aan „een dame”, die zou opendoen. Kerknieuws. Mijn Keulsche vriendin, *die' mij af- Ds. H. Veldkamp te Kralingscheveer hoopt haalde, vertelde ik natuurlijk aanstonds Vrijdag 26 Juni a.s. in de Geref. Kerk alhier het heele relaas en toen ook die het bevestigd te worden door Ds. H. M.Deth- eigenlijk maar half vertrouwde, beslo- mers. Zondag 28 Juni denkt hij zijn intrede ten wij voor alle zekerheid de politie te doen. eens te raadplegen. Op het politiebu reau vond men het aanvankelijk een vrij' onschuldig geval. Niettemin vond men het evenwel gewenscht, een oogje in het zeil te houden. Het aangegeven adres werd nagezocht en bleek een riante villa te zijn. •Besloten werd, dat mijn vriendin aan het hek zou wachten, ter wijl een paar agenten zich verdekt zou den opstellen. Aldus geschiedde. Toen ik aanbelde, deed een allerbeminnelijk ste dame open, die haar bijzondere blijd schap over het bezorgen van den brief te kennen gaf. Zij noodigde mij aller vriendelijkst uit even binnen te willen komen, op een dusdanig vriendelijken toon, dat ik het onbeleefd vond te wei geren. Maar wat toen gebeurde gaat alle beschrijving te boven Het slot van de historie was aldus Toen het meisje na een kwader nog niet terug was, vonden de politieman nen het raadzaam in te grijpen. Men belde aan, dochkreeg ge**a gehoor, ook op herhaald bellen niet. De man nen der wet achtten toen den tijd ge komen, de deur open te laten breken. In de villa bleekniemand meer aanwezig te zijn. Op het naderen der politiemannen waren de bewoners blijk- bracht tegen den zin der kappers, die her-baar door een achtertuin gevlucht; het huis was leeg. Evenweluit één vertrek klonken vrouwenstemmen zwak jes naar boven, en toen men ook hier een deur forceerde, ontdekte men, dat achter deze deur een 7-tal jonge vrou wen en meisjes opgesloten zat, waarbij ook reeds de bezoekster van daareven. Welk een vreeselijk lot deze jonge vrou wen heeft bedreigd, laat zich denken. Een rare passagier. De piloot Geyssendorffer heeft, toen hij r~ --..-yt--- Black weer voor ’t eerst met een K.L.M.- j vliegtuig den tocht naar Indië maakte, r—--- -- -- Te Medan vertelde hij er van aan de Deli Ct. Bedoelde passagier had passage van Boe- Aa?uSt t0ÉKara5hi- Een wonderlijk heer, een 1 stejdë' schilderijen zij^n"niet meer dan^cfof tieke missie, naar het scheen, en zeer ze- Abonnemeot per jaar f 2.50 tr. p. post I 1*60. Advertentiên 9 ct. p. regel. Ing. zonden mededeeltngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advcrtenllén worden tevens gratis ge olMtsl In de SNEEKER COURANT Chineesche wraakneming. Voor de Europeanen zijn de Chinee zen met hun totaal andere cultuur en psychologie steeds omgeven met een waas van geheimzinnigheid. Verschillen hemelsbreed van gen, ook Chineesche misdadigers hou-1 -'.u. --l- den er andere methodes op na, dan' 1Z cc. hun Europeesche collega s. I In overeenstemming met het plan in zake Wanneer „men in Europa iemand de bescherming van de Braziliaansche kof- uit den weg wil ruimen, gebruikt „men fieprodüctie zijn thans in Rio de Janeiro op- in den regel een revolver of een snel- nieuw 4500 balen koffie in zee gestort. Bin- werkend vergift. De Chinees kent hier- nenkort zullen nog 40.000 balen volgen, toe andere middelen. Bekend is de me-! thode met de rijstkorrels, waarin stuk Het giootste luchtschip. jes haar zijn gestoken. De ongelukkige die het voedsel nuttigt, is onherroepelijk dat de doop van het luchtschip „Akron”, ten doode gedoemd. het grootste bestuurbare luchtschip ter Van een andere manier vertelt ’t wereld, dat voor de Amerikaansche ma- „Soer. H.bl.” rine door de Goodyear Zeppelin Cor- Momenteel bestaat in China een reus- poration gebouwd wordt, tegen het achtige smokkelvereeniging, welke zich! einde van de maand Juli zal plaats- hoofdzakelijk bezig houdt met het bin- hebben. nensmokkelen van zout zonder de hooge Het geraamte van dit lichtschip, dat invoerrechten aan de Chineesche regee- aanzienlijk grooter is dan de Graf Zep- ring te betalen. De op die wijze ge- pelin en driemaal zoo groot als het maakte winsten zijn enorm en dfe ver- Amerikaansche luchtschip „Los Ange- eeniging staat absoluut voor niets om les,” is reeds klaar en voor meer dan haar doel tot het uiterste te bereiken, de helft van bekleeding voorzien. De douanebeambten, die dit bedrijf De proeftochten met het nieuwe moeten tegengaan, worden, wanneer de luchtschip zullen worden gehouden on- vereeniging hen te hinderlijk i meermalen uit den weg geruimd door Rosendahl, vroeger commandant het request. Het gevolg van een en ander is, dat de barbiers gingen staken en nu de oude mafinen met baarden als wilden door Elburgs straten wandelen. Kans op scheren iiipmctui leu r i is er n*et want de barbiers uit naburige gemeenten nebben zich solidair met hun Oproeping ter inspectie. Elburgsche collega’s verklaard. De BURGEMEESTER van SNEEK roept - Courant-N. v. d. D. JEEN PEEPER grootverlofganger der lichting 1922 uit deze gemeente, wonende te Sneek aan boord, op om Vrijdag 19 Juni a.s. des voormiddags 11 uur te verschijnen in de groote zaal van het Gerechtsgebouw, Marktstraat 27 alhier, ten einde deel te nemen aan het jaarlijkse!) onderzoek, bedoeld in art. 41, 3e lid der Dienstplichtwet. SNEEK, 8 Juni 1931. i VERGUNNINGEN voor het visschen in Gemeentewateren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter openbare kennis dat ter secretarie, 2e afdeeling verkrijgbaar zijn, VERGUNNINGEN voor het SCHEN in: 1. de Trekvaart van Sneek naar Leeu-1 warden, voor zoover aan de gemeente Sneek 1 in eigendom toebehoorende en met uitzon dering van het gedeelte gelegen tusschen de stadsgracht te Sneek en de grens der ge meente Sneek; 2. de Geeuw, bij het kadaster bekend sectie A, no. 1842; 3. I voren, Sectie C, no. 2312; 4. het Sperkhem, alsvoren, Sectie C. no. 2240; 5. 2733; 6. 800, vanaf het Zoinerrak tot 200 M. voor Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting bedroeg heden 17 München’s „Glaspalast” in vlammen opgegaan. ZaterdagThorgen is een brand uitgebroken in het Glaspalast te München, waar op het -. oogenblik een internationale kunsttentoon- na zijn omzwervingen met wijlen Van Lear-stel|in wordt gehouden t.-twee uur nadat de brandweer was ge- I,66? alarmeerd, was van het gebouw, dat geheel zondeHingen passagier aan boord ^gehad. up gjas en jjze|. js opgetrokken, nog slechts roökende puinhoop over. Van de in het glazen paleis tentoonge- Afghaan, belast met een of andere diploma-160 gered De schade bedraagt millioenen. Van de schilderijen waren slechts de inzen- 'ingen uit het buitenland verzekerd daar de Duitsche, inzenders *volkomen op de veilig heid van het gebouw vertrouwden. Omtrent de oorzaak van den brand, die in den noordelijken vleugel is ontstaan, is nog niets bekend. Brandstichting schijnt niet uitgesloten te zijn; vooral in verband met de buitengewoon snelle uitbreiding van den brand in een gebouw, dat uit weinig brandbaar materiaal is samengesteld. de Oudvaart, alsvoren, Sectie D, no. de sluis „de Domp”; 7. de Franekervaart, alsvoren, Sectie A, mes de uitersts voorzichtigheid is gjeboden, vooral in internationale treinen, blijkt wel uit het avontuur, dat een 22-jarige onderwijzeres Uit Nijmegen overkwam op een vacantie-uitstapje naar Keulen. De „Graafschapsbode” publiceert een gedeelte van een brief, waarin zij ver telt, -wat haar is overkomen. „In de trein naar Keulen,, die dicht alle geoorloofde bezet was, raakte ik ongemerkt in ge- vrien delijke heeren, die zich zeer correct en hoffelijk gedroegen. Toen zij bemerkten dat mijn reis naar Keulen ging, ver- telden zij mij, dat zij in de buurt van het station Keulen een spoedbrief had- i den af te geven. Zij vroegen mij langs een omweg, of ik het ook onbescheiden zou vinden, als men mij' verzocht de brief in Keulen even te willen afgeven, t desgewenscht gaarne tegen royale ver- Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster’s Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom verkrijgbaar i f 0.65 per flacon. NIEUWE SNEEKER COURANT - annex SHEERER OOURAHT en WYMBRIT6ERIIDEEL Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven ala U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. r- u i Koffie in zee. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1