en W\ 1 ii 41 Het bittere erfdeel i s 1 Transpireerende Woensdag 17 Juni 1931 Dit No. beslaat uit 2 Maden. Nieuwstijdinoen. FEUILLETON. n- F0STER5MAAGPILLEN Officieel Orgaan te Oei Examen gedaan en niet geslaagd annex SHEERER COURANT en WYHBRITSERADEEL ite Ml EEI Eerste blad No. 74 Uitgave: KIEZEBRINK Co. 47e Jaargang Reclame kolom. ir irts W«®4elS L. von Beethoven. 5H SU Courant-N. v. d. D. i 18. Wordt vervolgd. fe§ - SNEEK - Teletoou No. ISO I Uit het Engelsch vertaald door x A. E. C. VUERHARD—BERKHOUT. ken”. „Het lijkt me verschrikkelijk aardig om een tweeling broer of zuster te hebben”, zei Herrick eenvoudig. „Je kunt je dan nooit alleen voelen. Je moet altijd het gevoel heb- Groote scheepsramp. Aan de Fransche Westkust heeft zich Zondag een ontzettende scheepsramp afge speeld. Een stoomschip, de „St. Philbert”, dat GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231. Verschijnt DINSDAGS ca VRIJDAGSAVONDS IN IK door MARGARET PEDLER. IKKE Ie zah e s Zondagmiddag 2 uur zou de 12jarige Chr. den Otter, wonende te Beetsterzwaag, op weg naar een voetbalwedstrijd, even buiten de kom van het dorp den weg oversteken, toen zijn plaatsgenoot, de heer Palman, op een motorrijwiel kwam aangereden. Een aanrijding was onvermijdelijk, doordat het jongetje plotseling van richting was veran derd. Een dokter constateerde inwendige kneuzingen. Op diens advies werd hij naar een ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd, waar de getroffene ’s nachts is overleden. Te Apeldoorn is een teerwagen met 9 werklieden in het Apeldoorn-Dierensch ka naal gereden. De 30-jarige H. Buitenhuis is omgekomen, de anderen zijn gered. Geopend: alle werkdagen van 912 en van 25 uur Zaterdags van 912 uur. Kostelooze bemiddeling voor Werkge vers en Werkzoekenden. Zoowel voor mannen als voor vrouwen. Dame gedood door vallenden tak. Zondagmiddag te kwart voor drie heeft in de Diergaarde te Rotterdam een doode lijk ongeval plaats gehad, dat aan de 34- jarige verpleegster, mevr. H. Vaassen het leven heeft gekost. Tijdens een rukwind is plotseling een zware tak omlaag gekomen, die naar het schijnt mevr. V. op het hoofd heeft getroffen, waardoor zij bijna onmid dellijk dood moet zijn geweest. Toen het ongeval gebeurde, was er niemand in de na bijheid, want het had plaats op een stil plekje in den tuin. Men vermoedt, dat mevr. V., zooals zij wel meer placht te doen, bij den ingang West Kruiskade, den tuin was binnengekomen en zij ter bekorting haar weg door de Diergaarde had genomen, om zoo haar woning in de Diergaardelaan te bereiken. Een jeugdige bezoeker vond haar bij het z.g. hooigebouw, dat in de buurt van het hoofdgebouw is gelegen. Onmiddellijk werd de portier verwittigd, die er eenige surveil lanten heenzond. Mevr. V. lag met het lichaam voorover op den grond in een bloedplas, terwijl de haren verward waren. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst werd ontboden en deze was zeer spoedig ter plaatse waarop mevr. V. naar het zieken huis aan den Coolsingel werd vervoerd. Daar kon men slechts den dood constatee- ren. In de nabijheid van het slachtoffer is een zware tak gevonden en een jongetje verklaarde, dat hij na een rukwind dezen tak had zien vallen. De tak schijnt mevr. V. met zooveel kracht op het hoofd te hebben geraakt, dat zij onmiddellijk dood moet zijn geweest. Courant-N. v. d.D. Een Ne,derlandsche kolonist op Nieuw-Guinea. Het Volk ontleent het volgende aan een brief van een landgenoot, die, na als em ployé op Java gedaan te hebben gekregen, als kolonist naar Nieuw-Guinea is getrok ken. Het is wel een uithoek van de wereld, waar ik terecht kwam. Slechts éénmaal per maand komt hier een boot en krijgen wij contact met de buitenwereld. Maar er was geen andere oplossing voor mij. Ik wist niet, waar ik anders heen zou kunnen gaan. De tegenwoordige werkloosheid op Java immers is meer dan bar. Europeanen bie den er zich aan voor allerlei slecht betaalde baantjes, waarvoor vroeger alleen inlan ders te krijgen waren. De gelegenheden voor onderdak bij de politie worden druk ge bruikt. Wie had kunnen denken, dat wij ooit zulk een toestand zouden beleven! Mijn leven heeft wel een enorme verande ring ondergaan. Ik leef nu heelemaal als boer, ’s Morgens om halfvijf loopt de wek ker af voor mijn bed. Dan grijp ik een paar potdeksels en maak een helsch lawaai om de anderen te wekken. Langslapers worden aap hun beenen er uit getrokken. Daarna leggen wij een houtvuurtje aan in een paar J. S. Bach. J. S. Bach. J. B. Wanhal. I. J. Pleyel. op dat moment klonk het geluid van stem men in de hall, een geroezemoes van vroo- lijke uitroepen en begroetingen en na een kort gesprek kwam Lady Bridget de kamer weer binnen, vergezeld van een bezoeker; Jem Beresford en Billy sloten den stoet. „Nog meer visite”, begon ze glimlachend. „Comité van welkom, vlaggen en vaan dels compleet”, riep Billy. „Laten ze alle maal maar komen”. „Hier is je broer, Carol”, ging Mim voort, hem negeerend. „Herrick, laat ik je even voorstellen aan een van onze buren, Mr. Kenyon”. Herrick keek den nieuw aangekomene aan en ontdekte met een schok van verbazing dat ze tegenover den Engelschman stond, dien ze in Parijs geholpen had. Een onder deel van een seconde heerschte er stilte en voelde ze tot haar verlegenheid en ergernis, dat ze heftig bloosde onder zijn verwonder den herkenningsblik van herkenning en van nog iets meer, iets dat haar van het hoofd tot de voeten deed beven. Toen kwam weer de bekende plagende uitdrukking in zijn grijze oogen en hij stak zijn hand uit. „Nee maar, daar hebben we mijn kleine Ongelukken. Bij de verbouwing van de 5-jarige H. B. S. aan de Keizersgracht te Amsterdam is een muur ingestort en de aannemer de heer Tak onder het puin bedolven en gedood. Te Morgraten bij Maastricht is bij het af steken van donderbussen ter gelegenheid van een processie de 50-jarige E. Jansen door een stuk metaal getroffen en gedood. Zondagmiddag is de 24-jarige J. Zemmaer, wonende te Roermond, bij het zwemmen in de „Ijzeren Man” te Weert, verdronken. Zondagmiddag zijn twee broers in het Hoornsche diep, ter hoogte van de scheeps werf „Noordstar” bij Groningen gaan zwem men. Plotseling schreeuwde een der jongens, de 16-jarige P. H. Grades Vorstenberg, die niet kon zwemmen, om hulp. Zijn broeder trachtte hem te redden en greep hem bij zijn arm, doch de drenkeling rukte zich als ’t ware los, verdween in de diepte en ver dronk. Samaritaan van de Rue Grise”, riep hij Lady Bridget keek nieuwsgierig van den een naar de ander. „Kennen jullie elkaar?” vroeg ze. „Ja, gelukkig voor mij wel”, antwoordde ben, dat er iemand is die op een bijzondere Kenyon. „Anders zou ik nu waarschijnlijk in een Fransch hospitaal liggen of wachten op een behoorlijke begrafenis. Ik vertelde Carol van morgen juist van mijn laatste avontuur in Parijs”. Zijn zuster knikte toestemmend. „Hoewel ik natuurlijk nooit gedacht zou hebben, dat de dame die hem redde Herrick was”, zei ze. ,,Ik mag je toch wel zoo noe men, hè?” voegde ze er bij. „Ik kan onmoge lijk aan je denken als aan Miss Waylen, nu Eindexamen Gymnasium Sneek. Geslaagd alle candidaten nl.Voor diplo ma A: S. Hoekstra, Ternaard, mej. IJ. Kra mer, Nijland, A. Krijtenburg, Sneek, mej. A. J. Sikkes, Sneek, J. de Vos, Sneek en H. Zwaagstra, Gauw. Voor diploma B: G. v. d. Meulen, joure. verder. Al het werk, ook in de huishouding, doen wij zelf, kleeren wasschen, koken enz. Ik heb ook geruimen tijd in de keuken door gebracht, omdat ik na een zwaren aanval van malaria slechts licht werk kon doen. Nu ben ik in staat, een smakelijk Indisch potje klaar te maken. De allereerste maanden waren bijzonder moeilijk, omdat wij bijna geheel van groen ten moesten leven, want vleesch krijgt men hier alleen door de jacht en daarmede lukté het ons eerst niet al te best. Wij hebben nu echter een papoea in dienst, die voor ons jaagt en zoodoende krijgen wij tegenwoor dig nog al eens wild te eten. In hoofdzaak moeten wij het hebben van wilde zwijnen, kalkoenen, diverse soorten wilde duiven, waarvan er hier bijzonder groote voorkomen (de kroonduif is grooter dan een kip), enz. Voorts leven hier een soort struisvogels, kangoeroe’s, buidelratten, de jaarvogels met hun enorm grooten snavel, papegaaien, pa radijsvogels, enz., diersoorten als in Austra lië. Van mijn dikte is niets meer overgebleven. Toen ik hier pas was, heb ik malaria ge kregen en toen ben ik in enkele weken zoo afgevallen, dat mijn kleeren mij als zakken om het lichaam hangen. Nu zal de lichame lijke oefening er wel voor zorgen, dat ik geen buikje meer krijg. Ons ideaal is, een eigen stuk bebouwden grond te hebben, met een eigen houten huis en vee met gevogelte. Een groot stuk grond krijgt ieder in bruikleen van de regeering. Maar voor het overige is natuurlijk geld noodig, als men vlug vooruit wil komen en dat hebben slechts enkelen onzer. Wij zitten hier in een groot gebouw van rotan, slapen op veldbedden, loopen rond in pyjama’s, blauwe werkpakken of oude kleeren en dra gen eigen gemaakte klompen. Mijn bezittin gen bestaan uit een zwaar geweer, een jong varken en heel veel duiven. Van de regeering krijgen wij misschien in de toekomst koeien in deelteelt, d. w. z. wij verzorgen de koeien en krijgen daarvoor van elke twee kalveren, die er komen, één; het andere is voor de re geering. Dit is echter nog niet zeker en als ik kapitaal had, zou ik veel liever zelf die ren (schapen, eenden, ga’nzen én konijnen) aanschaffen. Ik kan maar zelden schrijven, want ik heb bijna geen contanten meer; een postkantoor is op vijf uur loopens afstand en geld krijgt men haast niet te zien. De inlanders, pa- poea’s, drijven voornamelijk ruilhandel.’ Zoo koopen wij groenten, klapperolie voor de keuken, gevogelte enz. voor oude broeken en andere kleedingstukken. Ook lucifers, zout en gedroogde visch zijn erg gewild. Ondanks alle ontberingen bevalt het leven mij niet slecht, maar het minst moeilijk is hét voor de jonge menschen onder ons. dikwijls zoo lang gescheiden geweest”, voegde hij er eenvoudig bij. „Dat klinkt verschrikkelijk raar, mim,” riep Billy. „Leg de zaak maar gauw uit, anders zullen Jem en Carol nog denken, dat het een kwestie van laat berouw is.” „Wees geen idioot, Billy,” zei zijn moeder onverstoorbaar. „Herrick is de dochter van een heel oud vriend van me,” ging ze tot Lady Mortimer voort, „en is me in zijn laat- sten brief vermaakt, maar ik heb haar nu pas ontdekt. En nu is ze mee gekomen op proef en als ze ons aardig vindt zal ze voor goed blijven.” „Dan weet ik zeker, dat het voor goed zal zijn,” zei Lady Mortimer, haar met zooveel oprechte hartelijkheid de hand schuddend, dat Herricks hart opeens veroverd werd. „De eerste mensch moet nog ontdekt wor den, die niet van Mim houdt en Billy op den koop toeneemt,” eindigde ze plagend. Het was merkwaardig, zooals haar ge zicht veranderde als ze praatte. De droefheid werd verdreven en ging plotseling over in borrelende humor en opgewektheid, zoodat je een oogenblik dien stillen angst, die uit tiaar oogen sprak, vergat. Later nam Lady Bridget Jem Beresford mee om zijn raad te vragen over haar kip pen. „Ik vermoed, dat mijn knecht er niet zoo goed voor gezorgd heeft terwijl ik weg was,” Een huwelijk, dat niet doorging. Een van de grootste huwelijksplechtig heden van het Amerikaansche seizoen, die Donderdag zou plaats vinden in de hoogst deftige Christ Church te Greenwich (Conn.), kon tengevolge van het verzuimen van een wettelijke formaliteit door den bruigom niet doorgaan. Het huwelijk tusschen C. A. Moore Jr. en mej. Rhea L. Munroe was al twee maanden geleden aangekondigd en er waren 3500 uitnoodigingen verzonden voor de receptie, die op de plechtigheid in de kerk zou volgen. Het meerendeel der genoodig- den was gekomen en bevond zich in de kerk toen bleek, dat de huwelijksvoltrekking niet door kon gaan, daar de wet van Connecticut eischt, dat het vijf dagen tevoren wordt af- gekondigd en zulks was verzuimd. De brui gom snelde naar den rechter, maar die wei gerde op stel en sprong ontheffing te ver- leenen van de bepaling. Hij zou de zaak eens overdenken en Vrijdag zijn beslissing mee- deelen. Het is te hopen voor het jonge paar, dat Vrijdag het huwelijk wel is kunnen door gaan, want Zaterdag vertrok de boot, waar op zij plaats besproken hebben naar Hono lulu, waar zij hun wittebroodsweken wilden gaan doorbrengen. manier bij je hoort”, „U heeft gelijk”, antwoordde Carol met overtuiging. „Soms vraag ik me wel eens af, wat had ik moeten beginnen zonder Mac. Hij is mijn plechtanker geweest”. Ze zweeg even en Herrick voelde, dat ze op het punt stond haar een confidentie te doen, dat ze bijna gereed was om haar binnen te laten in die geheime droevige plek van haar le- - - -ven, inplaats van het aan den tijd over te violen kweeken toevallig een groot deel van 1 laten tot ze die zou leeren kennen wat mijn dagelijksch brood vertegenwoordigen, onvermijdelijk gebeuren moest. Maar juist moest ik er wel een en ander van leeren”. Zoodra hij en Lady Bridget de kamer ver laten hadden en Herrick en Carol alleen waren gebleven, voegde de laatste er nog enkele ophelderingen aan toe. „Jem is in werkelijkheid niet afhankelijk van zijn kippenfokkerij”, zei ze. „Hij is er alleen mee begonnen, omdat de dokters hem voorschreven dat hij buiten moest gaan wonen. Hij is in den oorlog gegast en de stadslucht bekomt hem niet goed. Daarom begon hij met de kippen en de violen gekke combinatie hè? meer als een lief hebberij. Maar Jem kan niets half doen, hij moet alles wat hij begint met hart en ziel aanpakken”, eindigde ze glimlachend. En Herrick voegde er in gedachten bij: „Zelfs liefhebben”. „Hij heeft „Two Ways Cottage” ge huurd”, zei Lady Mortimer weer, „en een klein stuk grond van mijn broer Mac. Heeft hij je verteld, dat ik een broer heb? Zeker wel?” „Ja, u zijt tweelingen, is ’t niet?” De andere vrouw knikte. „.Hoewel u zich moeilijk twee menschen voor kunt stellen die minder op elkaar lij- dien ochtend met 500 passagiers aan boord van Nantes was vertrokken, is op circa 8 K.M. afstand van St. Nazaire door een he- vigen storm overvallen en gekapseisd. Voorzoover bekend konden slechts 8 opva renden worden gered, zoodat gevreesd moet worden, dat bij de ramp omstreeks 500 personen het leven hebben verloren. De „St. Philbert” was uit Nantes ver trokken voor een excursie naar Noirmoutier, waar men om drie uur in den namiddag arriveerde. Ongeveer een uur later werd de terugreis aanvaard. Toen de boot zich nabij de rotsen van Chateliers bevond, stak een hevige storm op en de passagiers haastten zich allen naar de loefzijde om daar be schutting te vinden waardoor het schip ging overhellen. Even later stortte zich een he vige stortzee op het schip, met het nood lottig gevolg, dat dit kapseisde. Onmiddellijk na het bekend worden der jobstijding voeren sleepbooten uit, ten ein de zoo mogelijk nog hulp te kunnen bieden. Een der booten is intusschen teruggekeerd met slechts 8 of 10 overlevenden aan boord. Tevens had de boot een groot aantal lijken van slachtoffers der „St. Philbert” bij zich. Uit de laatste berichten uit St. Nazaire blijkt dat het vergane plezierstoomschip Philbert op het oogenblik dat de ramp plaats vond niet nog ruim 500 passagiers aan boord had maar ruim 350 aangezien ongeveer 150 passagiers, wegens het opko mende onweer de boot reeds te Pornie had den verlaten om per trein naar Nantes terug te keeren. Een der acht personen die konden worden gered deelde mede dat de boot in ongeveer 1 minuut tijds zonk. Tengevolge van het overslaan van zeeën aan een kant van het schip hadden de meeste passagiers zich aan de andere kant verzameld. Toen er in deze omstandigheden plotse ling een zeer hooge golf kwam sloeg de boot om. Er stond zoo’n hooge zee dat ook de red dingsboot eenige malen omsloeg, waardoor twee personen, die eveneens oorspronkelijk waren gered, naderhand toch nog verdron ken. Het hulpgeroep der verdrinkende opva renden, waaronder veel vrouwen en kinde ren, die met de dood worstelden, was ver schrikkelijk om aan te hooren, maar ging af en toe geheel verloren in het gehuil van de storm en het geraas van de branding. Toen de storm later in de middag ging liggen, dreven in de Loiremonding tal van lijken en vele wrakstukken rond. petroleumblikken, die als oven dienst doen, en dan wordt koffie gezet. Om halfzes komt de zon op en dan trekken wij met bijl, hark en schop de landen in om te kappen en den grond te bewerken. Wij hebben reeds en flinken lap grond met mais beplant, die in dezen vruchtbaren bodem in zeer korten tijd tot meer dan manshoogte is gegroeid. Het is alles zwaar werk en binnen een kwartier is men doornat van het zweeten. Om halfvier trekken wij naar huis, omdat de zon dan al te fel brandt, ’s Namiddags, als het niet meer zoo warm is, werken wij Gevraagd personeel: Mannen: autobekleeder (Enschede), banketbakker (Leeuwarden), bankwerker (Enschede), emaillebrander (Groningen), etsdrukker (’s Gravenhage), fitters (Apel doorn, Leeuwarden), hoedenmaker (Zwol le), informatoren (Amsterdam), instrument maker (Groningen), kleermaker’(Enschede), klinker (Enschede), lasscher (Enschede, Helmond), loodgieter (Den Helder), me- taalslijpers (Eindhoven), opzichter (Am sterdam, Deventer, Utrecht), parketvloer- leggers (Eindhoven), pettenmaker (Amers foort), schilders (Breda, Den Helder), staalgraveur (Tilburg), uitvoerder (Hilver sum), voorman-betontimmerman (Den Hel der). Vrouwen: dienstboden (Arnhem, Dor drecht, Helmond, ’s Hertogenbosch, Leeu warden, Tilburg), steno-typiste (Hilversum Utrecht). Werkzoekenden: 1 assistent-accountant, 1 bankwerker, 1 behanger, 1 borstelmaker, 4 brood-, koek en banketbakkers, 1 chauffeur, 1 chauffeur- monteur, 1 electricien, 1 gasfitter, 2 glas in loodzetters, 5 grondwerkers, 1 grondwer- ker-betonwerker, 2 houtbewerkers, 2 incas- ceerders, 3 kantoorbedienden, 1 kantoor bediende (vr.), 1 kinderjuffrouw, 1 klomp- verver, 1 koperslager, 5 landarbeiders, 1 lithograaf, 1 machine-bankwerker, 1 machi nist, 1 magazijnbediende, 1 metaalpolijster, 2 metaalslijpers, 2 metaalslijpers-polijsters, 1 metselaar, 1 meubelmaker, 9 opperlieden, 1 opperman-straatmaker, 1 notarisklerk, 1 opzichter, 1 plaatwerker, 2 reizigers, 1 rij- wielmonteur, 1 schilder, 3 schippers, 2 sla gers, 4 smeden, 1 snijder (papier), 1 stof feerder, 2 stucadoors, 4 timmerlieden, 1 ver- nikkelaar, 1 verpleegster, 2 ijzerwerkers, 1 zetschipper, 3 zilversmeden, 75 zonder be paalde vakkennis. meer is dan ik verdien”. Ze keek hem vragend aan. „Meer dan u verdient?” herhaalde ze. „Omdat ik zoo dom was u laatst te laten heengaan zonder den naam van mijn barm hartige Samaritaan te vragen”, antwoordde hij glimlachend. „Gewoonlijk vergeeft het noodlot een dergelijk verzuim niet. Ik zou jaren naar u hebben kunnen zoeken en u nooit hebben terug gevonden”. „Dat zou een zwaar gemis zijn geweest”, antwoordde ze spottend. Zijn blik gleed langs haar gezichtje. „Zoo zou ik het beschouwd hebben”, zei hij kalm. En weer kreeg Herrick dat vreemde, ver warrende gevoel dat deze man, dien ze ik weet, wat je voor Mac gedaan hebt. Het slechts een keer te voren had gezien in haar was verbazend kranig van je om tusschen opwekte. Terwijl ze met hem bleef praten ;n te komen”. en het gesprek met opzet in minder per soonlijke banen leidde, was ze in haar on derbewustzijn bezig dit gevoel te bevechten. Het was alsof haar geest de geest van een vrijbuiter een naderend gevaar be speurde, een gevaar, dat haar volkomen on- afhankelijkheid bedreigde, een onverwachte macht, die in haar leven wilde binnen drin gen. „U heeft Parijs zeker kort na ons ver laten?” vroeg ze, om maar wat te zeggen. „Ja, ik stak gisteren over en kwam van morgen met den eersten trein naar Carol toe. Ik ben bijna twee maanden van St. Heriot weg geweest”, voegde hij er bij, alsof hij zijn overhaast bezoek moest motiv’eeren, „ik had met een vriend, die voor zijn ge zondheid naar het vasteland moest een oksels en voeten Purolpoeder zei ze. „In ieder geval schijnen sommige van de kuikens een soort nieuwe ziekte te heb ben. Ga even mee en vertel me wat ze man- keeren. Mr. Beresford is onze groote autori teit op het gebied van kippen voor den hee- len streek,” voegde ze er verklarend tot Her rick bij. „Wat hij niet over het onderwerp weet, is de moeite niet waard.” FJerripk, die vroohjk met den grooten, vriendelijken man had zitten praten en lachen, keek hem guitig ontsteld 'aan. „O, help!” riep ze, „Ik had geen idee dat u een autoriteit op een of ander gebied was, anders zou ik veel eerbiediger zijn geweest.” „Dat ben ik ook niet”, antwoordde hij glimlachend. „Maar daar kippenfokkerij en ontvangen in HOEDEN Buitengewoon mooi IZle Etalage Abonnement per jaar f 2.50 fr. p. post I 160. Advertenttëo 9 ct. p. regel. !ng tonden snededeeltngen hooger, Abonnement belangrijke korting Advertentlën worden tevens gratis ge- Dtatel in de SNEEKER COURANT Beiaard-concert te geven door den heer J. Nauta, beiaardier, op Vrijdag 19 Juni, ’s avonds 8'/2 uur. Programma: 1. a. Canon. b. Menuet in g. 2. Kleines Rondo. 3. Sonate no. II: Allegro. Andante. Menuettó. 4. Sonatine: Moderato. Romance. was i beiden te komen”. „Maar wat heeft ze dan toch gedaan?’ vroeg Billy dol nieuwsgierig. „Bedenk als je blieft dat de rest van ons in het duister tast”. „Ja, vertel ons je avontuur eens, ouwe jongen”, zei Beresford. De toon van zijn stem met den luchtigen, intiemen klank be wees, dat hij en Mr. Mac Kenyon goede vrienden waren behalve of liever ondanks het feit, dat ze landeigenaar en huurder waren. Terwijl een paar huisknechten zich zacht door de kamer bewogen en de thee binnen brachten, gaf Kenyon een korte beschrijving van zijn worsteling in de Rue Grise en wees op zijn gewonden arm, die onder zijn jas mouw nog verbonden was. Maar hij vertelde niet, hoe lang zijn bezoek aan no. 42 had poos rond gezworven. Carol en ik zijn niet geduurd. - - Later toen ze thee zaten te drinken, ver overde hij een stoel naast Herrick en begon, onder dekking van het algemeen rumoer van stemmen, een gesprek met haar. „Het noodlot behandelt ons toch soms merkwaardig geschikt”, zei hij. „Het laat ons elkaar weer ontmoeten wat werkelijk I.' 7 I -1 f I ‘‘■•T I Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mijnhardt’s Zenuwtabletten gebruikt Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeurig. Neem bijtijds de zeer zacht werkende Foster s Maagpillen, het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar a f0.65 per flacon. bchandele men met Purolpoeder. Dit ia het meeat afdoende middel daarvoor. koet 45 en 60 et. per bua en ia evenala Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. NIEUWE SHEERER OOURAUT ten..

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1