Chief Whip Nog VERKADE ZAANDAM Firma lOHs. TROMP, Sneek i Urker uransen Fa. lohs. ïmp, Sneek Benstiorp Fm iOHs. TROMP, Snaek Firma JOKs. TROMP, Sneek is! I I fe tal reden waarom een de beste Uw gezondheid voor Nieuwstijdingen. II k Keitel llrgasu fc Sa i 35 cent Gratis F Zaterdag 20 Juni 1931 UITSLUITEND LANGE STREN GEN ZUIVERE TABAK! VIRGINIA H i ISI Uitgave: KI^ZEBRINK Co. 47e Jaargang Officieel gedeelte. Fabrikaat F. Bode Jr. - Drk No. 75 Perdo blad SN EEK - Telefoon No. 150. I LONDON ARDATH De inspecteur van politie, A. v. d. Hauw, le I -H -4 in groote werkloosheid heerscht. Dat heeft hem het gevoel gegeven, toen hij overal z’n neus stootte, dat het met hem wel mis moest gaan. Pleiter gelooft, dat het voor verdachte beter is als hem een korte vrijheidsstraf wordt opgelegd. Met hulp van anderen zou hij dan weer aan het werk kunnen gaan. Verdachte zelf herhaalt ook nog eens, dat venhage en bovendien van ’t valschelijk op maken van staten. Het O. M. vorderde 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. VancMjnt DINSDAGS ca VRIJDAGSAVONDS geen werk kon krijgen, dat hij ’t verkeerde pad weer opgegaan is. L. Ct. Biscuits Luxe blikjes biscuits Beschuit Ontbijtkoek Nachtlicht Theelicht Korstjes Paneermeel Albums enz. tegen fabrieksprijzen bij DAMES! per busje van 12 stuks JSchte De een beveelt ze den ander aan Leverancier Het autobusongeluk bij Blerik. Voor de Roermondsche rechtbank is be handeld de zaak tegen de overwegwachteres E. J. te Grubbenhorst. Zij wordt beschuldigd den-overweg over den weg BlerikHorst open te hebben gelaten bij het naderen van een personentrein uit Blerik, zoodat de auto bus, bestuurd door J. A. Weeferink, werd aangereden en eenige personen zijn ge dood, zoodat het aan haar schuld te wijten is dat gevaar is ontstaan, welk feit iemands dood tengevolge heeft gehad. Sub sidiair wordt het veroorzaken van den dood door schuld ten laste gelegd. Het O. M. eischte 3 maanden hechtenis. De verdediger mr. Nederveen uit Roer mond pleitte vrijspraak. De zijden doekjes in de doosjes reepen voor een kwartje zijn nog mooier dan voorheen Vraagt te Uw winkelier. Engros Alles etaleeren is onmo gelijk. Onze etalages IN den win kel zijn zéér interessant Komt U even kijken Koopen gaat dan vanzelf. in de cartonindustrie, waarbij een 10-tal fa brieken in de Groninger Veenkoloniën met 2500 arbeiders betrokken zijn. De vereenigde werkgevers in de carton industrie, vertegenwoordigend ongeveer 10 a 11 fabrieken, gelegen in de Groningsche veenkoloniën en omvattend samen ongeveer 2500 arbeiders, hebben reeds bij voorbaat medegedeeld, dat de eisch van 20 pet. loons verlaging blijft gehandhaafd en dat men geen bemiddeling van den rijksbemiddelaar in een eventueel conflict zal kunnen aan vaarden. De tarweprijzen. Volgens een bericht in het Hbl. zijn de op dien rijksweg de grenscommissaris van tarweprijzen thans bekend. De maalindustrie zal vier kwaliteiten in- De nalatenschap van Anna Pavlowa. De nalatenschap van de wereldberoemde danseres Anna Pavlowa, die in Januari jl. te Den Haag is overleden, bleek dezer dagen in de Ver. Staten 800.000 gulden te bedra gen. Blijkens het testament is haar echtge noot Victor d’André aangewezen als haar -- -— r- ---1 voor inbraak en diefstal.Anna Pavlowa nog ’n bedrag van f450.000 - 1__ -1- o 2 M liohhnn tn n rro! n lat-i UITSLAG DER RAADSVERKIEZING. De VOORZITTER van het als Centraal Stembureau optredend HOOFDSTEMBU REAU voor de verkiezing van de leden van de Raad der gemeente Sneek, maakt bekend dat van heden af ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd het besluit van dat stembureau, waarbij is vast gesteld de uitslag der verkiezing van de leden van de Raad van Sneek, waarvoor de stemming heeft plaats gehad op 15 Juni jl. SNEEK, 17 Juni 1931. VERKIEZING LEDEN VAN DE RAAD VAN SNEEK. De VOORZITTER var. het HOOFDSTEM BUREAU voor de verkiezing van de leden van de RAAD van SNEEK, brengt ter open bare kennis, dat het proces-verbaal van dat stembureau, waarbij is vastgesteld het aan tal stemmen uitgebracht op iedere lijst, te vens op elke candidaat, bij de op 15 Juni 1931 plaats gehad hebbende stemming, ter secretarie voor een ieder ter inzage is neder gelegd. SNEEK, 17 Juni 1931. Tot tijdelijk leerares in de wis- en na tuurkunde aan de School van Middelbaar Onderwijs voor Meisjes te Leeuwarden is benoemd mej. M. G. Peteri, doctoranda in de wis- en natuurkunde alhier. LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 17 Juni. Inbraak in het tramstation te Bolsward. M. K., 24 jaar, smidsknecht te Harlingen, thans gedetineerd, heeft terecht gestaan we gens diefstal van een zoogenaamde borst- boor, een vijl en een hamer, toebehoorende aan M. van der Werf te Srfeek en voorts, wegens poging tot diefstal in het kantoor van de Nederlandsche Tramwegmaatschap- pij te Bolsward, door te trachten een aldaar aanwezige brandkast open te breken en zich het daarin aanwezige geld toe te eigenen, gepleegd in den nacht van 26 op 27 April jl. Als getuige werd eerst gehoord de heer M. van der Werf, eigenaar eener scheeps helling te Sneek, die verklaarde dat verdach te in Maart van dit jaar in zijn dienst geko men is, doch eenigen tijd daarna weer ont slagen. Er miste toen een boor, die hem later met andere gereedschappen op het politie bureau te Sneek vertoond zijn, als bij ver dachte in beslag genomen. De stationschef der N. T. M. te Bolsward, de heer G. H. Frijling, verklaarde, dat hij, toen hij in den morgen van 27 April jl. in het kantoor kwam hij daar de brandkast open vond liggen, terwijl ze bovendien van haar plaats gesleurd was. Getuige heeft toen onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Smokkelauto veroorzaakt een ongeluk. Bij de Duitsche grensbeambten is een vliegmotorauto bekend, die steeds smokkel- I waar vervoerd. Dinsdagmiddag is op den rijksweg StraelenLobberich een ernstig i ongeluk door dezen auto veroorzaakt, wat de paarden van den weg gemaaid. De die ren waren bijna dadelijk dood. Beide inspec teurs werden ver van hun paard langs den weg geslingerd en kregen ernstige verwon dingen. De auto was in een oogenblik uit het gezicht. Inbraak in de zuivelfabriek te Knijpe. In den nacht van Vrijdag 15 op Zaterdag 16 Mei jl., werd ingebroken in de zuivel fabriek te Bovenknijpe. De dader van dezen inbraak, S. J. D., 29 jaar, meubelmaker te Amsterdam, had heden terecht te staan. Hij bekende. Eerst den 21 sten Maart jl. was hij uit de gevangenis te Amsterdam ontslagen. Verschillende pogingen om werk te vinden mislukten en toen is hij het oude paadje weer opgegaan. „Ik was ten einde raad, meneer.” Verdachte heeft toen een partij inbrekers- werktuigen gekocht. Van kennissen had hij vernomen, dat er in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op de kantoren der zuivelfa brieken in Friesland nogal wat geld be- waard wordt. Verdachte trok er daarom eens op los. De De inspecteur van politie, A. v. d. Hauw, he,.alk“,“n.ÏJ teit’ ?al kii stelde het eerste onderzoek in. De inbreker had een raam ingeslagen om daarna de pin, die verhinderde dat het raam opgeschoven kon worden, wegt te nemen. Hij is daarop door het raam naar binnen gekropen. De inspecteur van Vliet wist verdachte eenige dagen later te arresteeren. De subs.-officier, mr. Wassenbergh, wees er in zijn requisitoir op, dat verdachte in Maart jl. eerst uit de gevangenis ontslagen is, waar hij een jaar verbleven had, veroor- universeelen erfgenaam. In Europa zou deeld eveneens t„L l.. IL1?1*' A""" x Voor dit feit vraagt spreker daarom 2 jaar hebben nagelaten, gevangenisstraf. De verdediger, mr. Van der Meulen, refe reerde zich. tocht ging naar Knijpe, waar hij wel eens! eerder geweest was. ’s Vrijdagsmiddags j heeft verdachte den trein genomen en het laatste deel van den tocht heeft hij per fiets afgelegd. Tegen 12 uur des nachts is verdachte het kantoor binnengegaan, nadat hij met een valschen sleutel de deur geopend had. Met een anderen valschen sleutel opende hij de deur van de brandkast. Alleen het binnen slof ging minder vlot, hiervan werden de klinknagels vlak geveild en de nagels terug gedrongen. De gevonden buit was wel niet groot, circa zestig gulden, maar verdachte nam ze mee en verdween, nadat hij de deur van het kantoor weer gesloten had. Op den terugweg naar Heerenveen werd hij door de maréchaussee aangehouden, 't Was toen omstreeks 1 uur des nachts. Men wilde het rijwielplaatje controleeren, doch vond de aan het stuur hangende tasch wel wat verdacht. Aanvankelijk liet men hem loopen, doch even daarna is verdachte weer aangehouden en een onderzoek in de tasch ingesteld. Dat onderzoek gaf aanleiding verdachte mee te nemen, waar hij al spoedig door de mand viel. De substituut officier ving z’n requisitoir aan met een woord van lof tot de politie voor haar krachtig optreden in deze zaak. Verdachte ging naar Friesland om z’n slag' te slaan, omdat de politie in Amsterdam waakt. Hij heeft nu ondervonden, dat ooki in Friesland de politie op haar post is. Spr.l Voor de rechtbank te Den Haag is de be vraagt een gevangenisstraf van 3 jaar en 6, kende zaak tegen den gewezen directeur van maanden. de Handels- en Landbouwbank J. W. Mek- Verdediger was mr. Veltman, die er op kinë behandeld, wien wordt ten laste gelegd wees, dat verdachte een vak uitoefent waar- het zich toeëigenen van ongeveer f 100.000, - toebehporende aan de Holland-Noord-Ame- rika Hypotheekbank te Gorinchem en van f31.850, toebehoorende aan de Vereeniging voor Chr. Middelbaar Onderwijs te ’s Gra- Juist dit en de verdere uiterst zorgvuldige behan deling der tabak garandeeren, dat Chief Whip een gelijkblijvender! smaak heeft en nooit op de tong kan branden of de keel kan prikkelen. Dus altijd 100% genot van het eerste tot het laatste trekje van Uw Dreigend' conflict in de carton-industrie in de provincie Groningen. De Rijksbemiddelaar in het le district heeft telegrafisch inlichtingen gevraagd aan sX “un- nen volhouden. Ik heb het alleen te danken aan die kleine dagelijksche dosis.” L. W. Als U nog nooit deze volmaakte samen stelling van zes minerale zouten geprobeerd hebt, die Uw lever, ingewanden en nieren in gezonden staat houdt, mist U een der groot ste verrassingen van Uw leven. Kruschen Salts verschilt van alle andere zouten. Het geeft half-zieke, afgetobde vrouwen en man nen dat heerlijke gevoel van stralende jeugd en gezondheid, lederen morgen een kwart theelepel in warm water behoedt U voor hardlijvigheid, hoofdpijn, maagzuur en rheu- matiek. Millioenen menschen over de geheele we reld nemen ’t iederen morgen en blijven daardoor in blakende gezondheid. Het is de kleine dagelijksche dosis die ’t hem doet! Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar verwond. Woensdag is hij tengevolge van infectie aan de verwondingen overleden. Een dikkerd gestorven. Op 47-jarigen leeftijd is te Duisburg de dikste man van Duitschland gestorven. Hij heette Robert Roggendorf en woog maar eventjes 505 pond. Enkele jaren geleden heeft hij zich in tal van plaatsen laten be wonderen en daarvoor een rondreis door het rijk gedaan. Deze reis had eigenaardige moeilijkheden, want de dikkerd kon niet per spoor gaan omdat hij niet door de coupé- deuren kon. Ook een gewone auto bleek niet bruikbaar. Ten slotte is een bestelauto ver- bouwd om het geweldige lichaam van R. te I kunnen bevatten. De ramp met de „Philibert”. I Volgens de thans beschikbare cijfers be- vonden zich aan boord van de verongelukte 1 „St. Philibert” niet minder dan 474 passa giers, bovendien de uit zeven koppen be staande bemanning en circa 150 kinderen beneden de zeven jaar, die niet als passa giers zijn geteld. Toen deze pleziertocht, die zoo diep tragisch eindigde, begon, waren er dus ruim 600 personen aan boord. Van de passagiers zijn er te Noirmoutier ongeveer 25 personen van boord gegaan, om per autobus naar Nantes terug tejceeren, omdat zij onderweg zeeziek waren geworden. Er moeten dus volgens deze opgave bijna 600 menschenlevens bij deze ramp te betreuren zijn. Uitgebreide maatregelen zijn genomen, om zöo spoedig mogelijk de slachtoffers tè bergen. Alle in de haven van St. Nazaire be schikbare booten zijn ten behoeve -van het bergingswerk gerequireerd, sleepbooten zijn uitgezonden en langs de kust werd door be woners met lantaarns naar eventueel aan gespoelde slachtoffers gezocht. Verder zijn drie watervliegtuigen uitgezonden, die voortdurend zeer laag boven het water heb ben gecirkeld en die de bemanning van de sleepbooten belangrijke aanwijzingen heb ben kunnen geven omtrent de plaats waar lijken dreven. De piloten deelden na hun te rugkeer mee, dat zij na hun terugkeer op ruim 8 K.M. van de kust talrijke lijken had den gezien. Om 6.30 Dinsdagavond keerde een van de DE OUDE LEUNSTOEL ZIJN EENIG IDEAAL. Maar zijn vrouw wist raad. Nu weer zoo frisch als een hoentje. Hij was een half-zieke, energielooze man zonder werklust en zonder ambitie. Gelukkig greep zijn vrouw in. Zij deed hem het middel aan de hand, waardoor reeds duizenden de kracht der jeugd terugkregen en het leven weer licht en zonnig werd. Maar laat hem zijn geschiedenis zelf ver tellen: „Ik voel me verplicht Kruschen Salts een bekentenis te doen. Vroeger lachte ik om die handige Kruschen-advertenties! Hoe wel ik vrij zwaar ben, stond ik ’s morgens op zohder eetlust en had den heelen dag geen ander verlangen, dan in mijn oude leunstoel te mogen zitten en slapen. Maar op een goeden dag zag mijn vrouw Kruschen Salts en haalde mij over, het ook te gebruiken. Het resultaat was een open baring voor me! Ik gebruik Kruschen Salts nu geregeld en ben er een ander mensch door geworden, lichamelijk zoowel als gees telijk en voel me den heelen dag zoo frisch als een hoentje. Sinds drie maanden gebruik ik ’t nu en I sleepbooten naar St. Nazaire terug met 69 moet bekennen, dat ik zonder Kruschen J lijken, meest van vrouwelijke passagiers. Uit het onderzoek is gebleken, dat de „St. Philibert” niet meer zeewaardig was. Abonnement t per ja» f 2-50 f». post I 160. Advcrteatftn 0 et p. regel. Ing zonden medededtngen böoger, Abonnement bet»r>grljke korting Advertetrtlèn worden tevens gratis ge oh»W in de SNEEKER COURANT I I van de smokkelaars. Op den namiddag reed Een eigenaardig ongeluk. voor zij moet betalen resp. f 16, f 15, f 14 en stoppen, reed de auto met verdubbelde snel- De voorruit werd verbrijzeld en de bestuur- f 13, terwijl de beste buitenlandsche tarwe heid door en aangezien de beide ambtenarender, de 60-jarige B. de R. uit Velp, werd f 5.50 a f 6.75 kost. De boeren ontvangen met hun paard niet zoo spoedig konden uit-I door glasscherven ernstig aan het hoofd echter veel minder. In verband met een en wijken, werden zij aangereden en beiden met ander is bloemprijsverhooging van f 2.50 a f 3 te verwachten en dus een stijging van de broodprijs met twee ceht. J een bewijs geeft van de zeldzame brutaliteit f 1.60 per flacon. Adv. 3>. i Verduistering van f 100.000 en f 30.000. i NIEUWE SNEEKER COURANT - MMX SHEERER OOURAHT as* WYMBRIT8ERMI CHIEF WHIP Bij zonnebrand, doorzitten, stukloopen enz. is Purol zeer verzachtend en genezend. Allen die dezer dagen in Apotheek of Drogisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbjj zoolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huidverzorging en huidgenezing. nn dion ritVc.zoor ri<> orron«■nmmkcaric Dezer dagen reed in de Thomas a Kem- l Straelen met zijn adjudant te paard voor! pislaan te Arnhem een auto over een loslig- een inspectie, toen bovengenoemde auto in genden steen. De steen werd tegen de voor-' landsche tarwe krijgen te verwerken, waar- groote vaart naderde. Op een teeken om te j ruit van een passeerenden auto geslingerd,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 7