T PUROL oud Officieel Orgaan der taeeffie tal Verschijnt Woensdag 1 Juli” 1931 NIEUWE SNEEKER COURANT -61EEKEW OOUHAMT «w WYMBRITSEHMMEEL Dit No. bestaat uit 3 bladen. No. 79 Eerste blad UitgaveKIEZEBHINK Co. 47e Jaargang 1 Zonnebrand Smetten Doorzitten Stukloopen <er SN EEK - Telefoon No. 150 1 ant bij !ïïi 6 167 en 50, i 25 0 M. ets. ets. ets.; i M. DINSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS 50, 0 et. per Jijn- M. ets., M. s I f 5800 Abonnement pod I 160. Advertenties i 0 cl. p. regel. Ing tonden mededeeltngen böoger, Abonnement belangrijke korting Advertenllin worden teven* gratis ge- olutal in de SNEEKER COURANT per |aar f 2.50 fr. p. Wethouders om de exploitatie der dorps-1 I vermogensbelasting een van Wymbritseradeel, wonende te van den heer H. van Ek te Sneek, overeen- ning der Woningstichting over 1930, deelt U wij dus tot de volgende opzet: a. niet Totaal zekerheidsstelling per 108.— ben getrokken bij het onderzoek. Zij stelt U voor: a. bovenbedoelde bescheiden voor kennisge ving aan te nemen; b. aan het bestuur der woningstichting de ge- de heer H. van Ek, gemeente-ontvanger; de heer J. G. H. Tijhuis, secretarie-ambte- hoofdambtenaar ter Wymbritseradeel, wonende te teek am, In doozen van30-60-90ct.Tube 80ct. Verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten. I f 4400.— - 558.50 Combinatie Kassier-BoekhouderGemeente ontvanger. Aan de ontvangersbetrekking is een netto jaarwedde verbonden van f2500.tot f2800.— (2 drie-jaarlijksche verhoogingen van f 150. De heer Schaafsma geniet als kassier-boek- houder eene jaarwedde van f 3000.Aangezien de heer Van Ek het volgend jaar de maximum- jaarwedde zou genieten, meenen wij voor de be rekening van de pensioenlasten te mogen aan nemen 15>/2 van f5800.— is f899.—. Ver haald wordt 6’/2 van f 3000.(immers de ontvangersjaarwedde is vrij van verhaal) is f 195.zoodat er aan pensioenlasten blijft een bedrag van f704.—. Wordt totaal met bovenbedoelde jaarwedden f 6504.—. Bij combinatie heeft de heer Schaafsma aan spraak op de jaarwedde van den Ontvanger. Bovendien zouden wij voor zijn werkzaamheden voor het G.E.B. f 1000.willen toekennen, met dien verstande, dat de periodieke verhoogingen, welke hij als Ontvanger ontvangt, in mindering worden gebracht op deze f 1000. Hij zal dus steeds een jaarwedde houden van f 3500.—. Wij achten het billijk dat de kosten van zeker- hetdsstelling voor rekening der gemeente wor den genomen. De heer Schaafsma zal zich, naar hij ons meedeelde, moeten aansluiten bij een vereeniging van tot zekerheidsstelling verplichte gemeente-ambtenaren. Te rekenen valt op een entree-geld van f 180.en een jaarlijksche con tributie van f 108. Secretarie. Er is geen reden de jaarwedde van den hoofd ambtenaar te verlagen. Zij bedraagt f2350 tot f 2650.plus f 100.voor den Burgerlijken Enne de Boer aldaar. B. en W. adviseeren: Bij Uw besluit van 26 November 1930 werdop te merken, die hare bijzondere aandacht heb- onder verschillende voorwaarden aan E. de Boer te Heeg de exploitatie der reiniging te Heeg c. a. opgedragen voor het tijdvak 1 Januari 1931 tot 1 Juli 1931 voor de som van f800.onder bepaling, dat wanneer mocht blijken, dat De Totaal f5066.50 De combinatie geeft dus een jaarlijksche be zuiniging van pl. m. f1797.50. IS •J •j «I J* 5 s Hi •1 en ander in aanmerking heeft verricht, achten wij, zoowel wat zijn theo- retische vorming als zijn practische bekwaam-' heid betreft, voor,deze betrekking alleszins ge-' schikt. Wij meenen in hem een goed Secretaris te mogen verwachten. Wij schreven:'„Wanneer U daarmede accoord kunt gaan”, omdat wij in het algemeen ten op- 1 zichte van een betrekking als die van secretaris, op het standpunt staan, dat daarvoor een vrije oproeping behoort te worden gedaan. In het schema van dit ons voorstel past een oproeping echter uiteraard niet. De heer Van Hout, thans le ambtenaar ter secretarie, wordt dan door ons in de plaats van den heer Visser benoemd, terwijl wij daarnaast een gelijkwaardigen rang wenschen zien inge steld. Dien rang zouden wij den heer Van El. willen laten vervullen. Deze zou echter onmid dellijk een jaarwedde moeten hebben van f 2750.aangezien hij anders te veel aan in komsten verliest, daar hij het volgend jaar een netto-jaarwedde als ontvanger zou krijgen van f 2800.—. In de vacature van den heer Van Hout zullen wij aanstellen den heer Tijhuis, die met de ar beidsbemiddeling, waarvoor hij thans nog f 150.geniet, belast zou moeten blijven. Mocht te eeniger tijd, met het oog op de nieuwe re- geeringsmaatregelen, in de arbeidsbemiddeling verandering komen, dan dient deze zaak op nieuw onder de oogen te worden gezien. Reeds nu zou moeten vaststaan, dat de f 150.— dan in de jaarwedde als ambtenaar ter secretarie wordt opgenomen. Wij meenen, dat de aan de zen rang thans verbonden jaarwedde met f 150.moet worden verlaagd. Bij dezen rang is nl. een belooning voor het correspondent schap der arbeidsbemiddeling gerekend. Zoowel de heer Van Hout als de heer Tijhuis zijn een promotie waard. De andere ambtenaren zijn nog slechts korten tijd hier werkzaam. Hen kunnen wij thans ge voegelijk buiten beschouwing latSn. Na in het vorenstaande in grove trekken onze meening te hebben weergegeven, achten wij het gewenscht bij elk der onderdeden even nader stil te staan. f 6864.— - 704.— I - 360.— benoeming over te gaan. j De heer van der Linde wordt met 10 st. be- noemd; de heer Grondsma had 4 st. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en eenig jaar zoo noodig kan worden gedekt. Wethouders om de exploitatie der dorps-In elk geval wordt zoodoende het risico ge- reiniging te Heeg opnieuw voor een proef- ringer, dat de gemeente op een gegeven moment tijd van een half jaar te verpachten aan weer zou moeten bijspringen in den vorm van i een extra-bijdrage. Uwe Commissie heeft overigens geen punten Tegenwoordige toestand: Jaarwedden Ontvanger en Kas- sier-Boekhouder b. pensioenlasten per saldo c. huur ontvangerskantoor kosten over te gaan tot de benoeming van een gemeente-ontvanger; de aanbeveling luidt: 1. de heer I. Schaafsma, kassier-boekhouder van het gemeentelijk-electriciteitsbedrijf te Sneek; 2. de heer J. G. H. Tijhuis, ambtenaar ter secretarie van Wymbritseradeel te Sneek; 8e. het kantoor van den Gemeente-Ontvan- ger over te plaatsen naar Singel 86 te Sneek en dientengevolge de met de gemeente Sneek ge sloten overeenkomst tot huur van het pand Oud Kerkhof no. 1 te Sneek op te zeggen; 9e. de noodige raadsbesluiten in concept hierbij overgelegd, vast te stellen; 10e. een en ander in te laten gaan den len Augustus 1931; VERGADERING van den RAAD der gemeente WYMBRITSERADEEL, op MAANDAG 29 JUNI 1931, ’s voorm. 10 uur (N; T.). Voorz. de heer H. M. Martens, burgemeester. Secr. de heer K. Visser, loco-secretaris. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Landman. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt 1. Notulen der vergadering van 29 Mei 1931. (De Commissie bestaat uit de heeren Kra mer, Nijdam en Rijpma.) Deze notulen worden op advies der commis sie goedgekeurd. Punt 11. Ingekomen stukken en mededee- lingen. a. Verzoekschrift van het Bestuur van het Geref. Gymnasium te Leeuwarden om een bij drage over 1929 met daarop gevolgde mede- deeling, d.d. 4 Juni jl. van dit bestuur, dat be doeld verzoek wordt ingetrokken. De betrokkene de heer J. Gerbrandy neemt de kosten voor eigen rekening. b. Resolutie van Gedep. Staten van Friesland, dd. 10 Juni jl., 2e afd. no. 12 houdende mede- deeling van het Kon. Besluit van 28 Mei 1931, no. 24 tot goedkeuring van de raadsbesluiten d.d. 28 Maart 1931 omtrent belastingheffing, t. w.: le. wijziging opcenten gemeentefondsbelas ting van 50 in 80; 2e. wijziging opcenten van 30 in 50; 3e. afschaffing wegenbelasting. De stukken onder, a en b worden aangenomen voor notificatie. c. le. Verslag Interc. Waterleiding gebied Leeuwarden, over 1930; 2e. Verslag Vereeniging van Nederl. Gemeen ten over 1930. Ter inzage gelegd voor de leden. d. Verzoekschrift dd. 26 Mei 1931 van het be stuur der Herv. School te Gaastmeer om het schoolgebouw aan hem in eigendom over te dra gen. In handen van B. en W. gesteld om prae-ad- vies. Nagekomen zijn: e. Adres van de N. V. Nederlandsche Thermo- Chemische Fabrieken, gevestigd te Amsterdam, om wijziging van de d.d. 30 September 1925 met haar gesloten overeenkomst betreffende onbruik- haarmaking en vernietiging van afgekeurd vee en vleesch. f. Verzoek van het Bestuur van den Aarts- diocesanen R.-K. Boeren- en Tuindersbond, ge vestigd te Arnhem, om toekenning eener sub sidie voor een te Blauwhuis op te richten cursus in het Landbouwonderwijs. g. Idem van H. Hofstra, wegwerker te Goën- ga, om hem een vergoeding toe te kennen in de kosten van verhuizing, wegens zijn overplaat sing van Nijland naar Goënga. De stukken e, f en g worden in handen gesteld van B. en W. om advies. h. Afschrift van het proces-verbaal der door het hoofdstembureau voor de Raadsverkiezing gehouden zitting ingevolge art. 92 der Kieswet, op 19 Juni 1931 i. Idem van het proces-verbaal der door het als Centraal Stembureau optredend hoofdstem bureau voor de Raadsverkiezing gehouden zit ting ingevolge art. 97 der Kieswet op 19 Juni 1931. g. Idem van het proces-verbaal der door het als Centraal Stembureau optredend hoofdstem bureau voor de Raadsverkiezing gehouden zit ting ingevolge art. 107 der Kieswet op 19 Juni 1931. k. Verslag over 1930 van: de afdeeling Friesland van de Vereeniging van Ned. Gemeenten; de Raad van arbitrage voor de Bouwbedrijven i;i Nederland; de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Sneek. l. Rapport inzake de administratie van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf over 1930. De stukken h t/m 1 worden ter inzage gelegd voor de leden. Punt lil. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs in Wymbritseradeel. B. en W. adviseeren: De heer K. Boersma, thans te Terhorne, heeft bij schrijven van 5 Juni 1931 medegedeeld, dat hij wegens vertrek uit de gemeente bedankt als lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in Wymbritseradeel. De Commissie heeft ter voorziening dezer va cature de volgende aanbeveling overgelegd: 1. de heer J. Th. van der Linde te Heeg. 2. G. Grondsma te Oosthem. 'van f2227.—, voor 1935 tot en met 1937 f 1654.per jaar. Daarbij is ook gerekend met de voordeelen verbonden aan de opschuiving ter secretarie. Aangezien die echter slechts een tijdelijk karak ter dragen hebben wij die in het voorstel zelve niet genoemd. Wij stellen U, genomen, voor: A. le. Conform de door ons gedachte opzet, de betrekkingiyi van gemeente-ontvanger en het Gemeentelijk Elec- Stand. De nieuwe titularis begint met de aanvangs- wedde. Ons aanpassend aan de bijna overal gevolgde gewoonte, meenen wij bij dezen ambtenaar te moeten spreken van „Commies-Chef” tevens loco-Secretaris. Ook de titulatuur voor de andere ambtenaren zouden wij hierbij willen laten aan sluiten. Aan de rang, welke wij ons voor den heer Van Ek gedacht hebben, dient een jaarwedde te wor den verbonden van f2450. Tot dusver is bij het benoemen van een boek houder der Woningstichting, welke functie thans door den heer Visser wordt waargenomen, steeds met onze wenschen rekening gehouden. Wij zjjn voornemens den heer Van Ek in de vacature Visser voor te dragen. Bovendien be velen wij hem bij U aan voor de benoeming tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand op een jaarwedde van f 150.welke tot dusver door den Secretaris werd genoten. De heer Van Ek zou dan een totale jaarwedde krijgen van f2600.plus de belooning ad f 150.als boekhouder Woningstichting is f2750. Zijn rang zouden wij willen tituleeren met „Commies-Chef”. Wanneer de heer Van Ek elders mocht wor den benoemd, dient deze rang opnieuw onder de oogen te worden gezien, omdat hij slechts als een overgangsmaatregel moet worden be schouwd. De rang van 1ste ambtenaar wenschen wij aangeduid te zien met „Commies”. i Om de reeds genoemde reden zijn wij van oordeel, dat de hieraan verbonden jaarwedde moet worden vastgesteld op f1900— tot f 2200.—. In een globaal overzicht, dat voor U ter in zage ligt, hebben wij een becijfering gemaakt van de uit dit voorstel voortvloeiende financieele gevolgen tot en met 1937. j Hieruit willen wij slechts aanstippen, dat voor 1932 een besparing wordt verkregen van f2772.voor 1933 van f2500.voor 1934 'van f2227.—, voor 1935 tot en met 1937 van Voorgestelde toestand: a. jaarwedde Ontvanger-Kassier en klerk b. pensioenlasten per saldo c. kosten jaar wone jaarlijksche bijdrage ad f6212.39 over 1930 uit te keeren. De heer Kramer was niet aanwezig. De heer Kaspersma gaat met dit voorstel accoord, doch wenscht bij de begrooting nog iets over deze zaak te zeggen. De heer J e 11 e m a vraagt hoe de toestand der woningen is wat onderhoud betreft. Laat de zuinigheid de wijsheid niet bedriegen. De Voorz.: De huizen verkeeren in tamelijk goeden staat. De heer S c h i I s t r a spreekt over de huur die nog al uiteenloopt voor de verschillende wo ningen. De Voorz. zal deze zaak onderzoeken, (naar er dient aan gedacht dat we in dezen aan nor men gebonden zijn, waarbij ook het gezins inkomen een rol speelt De heer Cnossen: De woningen worden behoorlijk goed onderhouden en ook de huur ders zelf pakken wel eens aan. Wat het verschil in huur betreft het volgende: Wij zitten met verschillende complexen wonin gen nl. de oude bouw voor den oorlog, en de nieuwbouw en oorlogsbouw. De oude zijn van f 100 huur tot f 130 en f 140 opgevoerd, maar huurders die eenmaal woonden kon men moeilijk direct belangrijk ophalen. Daarnaast speelt de stand een rol enz., er blijft dus altijd eenig ver schil en voorts moeten de inkomens in aanmer king genomen. De heer Kaspersma gelooft dat er wel met 2 maten gemeten wordt. Bij ons in Oudega moest iemand f5 meer betalen, terwijl dit in Heeg niet gebeurde. De heer Cnossen: De woningstichting kan daarover wel eens een rapport overleggen. De heer Kaspersma: In Oudega betaalt men f 140, in Heeg f 120 a f 130. De Voorz.: Het bestuur zal hierover wor den gehoord. De heer Van Gooi: De heer Kaspersma is toch lid van de commissie evenals de heer Cnos sen en spr. begrijpt niet -hoe die commissieleden zoo kunnen verschillen van meening en dit nog wel in openbare vergadering laten blijken. Daar om is een rapport zeer gewenscht. De heer S c h i 1 s t r a: Er is bij ons maar een streek woningen en daar zit soms f 20 a f 30 verschil in huur in, dat is niet te billijken. De Voorz.: Dat zal zitten in de ongelijke gezinsinkomsten. We zullen een en ander onder zoeken. Conform het rapport besloten. Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende reorganisatie van den administratieven dienst, behelzende o. m.: a. combinatie der betrekkingen van Oe- meente-Ontvanger en Kassier-Boekhouder van het G. E. B.; b. benoeming van een Gemeentesecreta ris; c. eervol ontslag van de Gemeente-Ont- vanger op diens verzoek; d. benoeming van een Qemeente-Ontvan ger; e. benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand en wijziging in de ver- deeling der werkzaamheden van de Ambte naren van den Burgerlijken Stand. B. en W. adviseeren: De minder rooskleurige economische omstan digheden doen haar invloed ook gelden op de opbrengst der gemeentelijke belastingen. Daar om is het speciaal thans noodzakelijk elke mo gelijkheid tot bezuiniging ernstig te overwegen. Nu heeft de gemeente-ontvanger, de heer H. van Ek, reeds vroeger te kennen gegeven, dat, wanneer daartoe gelegenheid bestond, hij gaarne van het ontvangerskantoor naar de secretarie zou worden overgeplaatst. Hij ziet, en o. i. te recht, daarin voor zichzelven meerdere perspec tieven, terwijl hij tevens heeft medegedeeld meerdere voldoening te zullen vinden in het werk ter secretarie. De heer Van Ek is in ’t bezit van het diploma gemeente-administratie A en de akte staatsin- 2. secretarie Sneek; 2e. komstig zijn verzoek, op grond van dit voorstel ingediend, eervol ontslag te verleenen als ge meente-ontvanger van Wymbritseradeel; 3e. den heer H. M. Martens als ambtenaar van den burgerlijken stand te ontlasten van de werkzaamheden waaraan een jaarwedde is ver bonden van f 150.en hem te belasten met die waarvoor een jaarwedde wordt gegeven van f 50.—; 4e. den heer K. Visser als ambtenaar van den burgerlijken stand te ontlasten vande werkzaamheden waaraan een jaarwedde is ver bonden van f 100.en hem te belasten met die waarvoor geen jaarwedde wordt genoten; 5e. den heer Van Hout als ambtenaar van den burgerlijken stand te ontlasten van de werkzaamheden waaraan geen jaarwedde is verbonden en te belasten met die waaraan een bracht rapport deze samenvoeging indertijd zelfs van f 1545.50 per jaar. jaarwedde is verbonden van f 100. ------ 6e. over te gaan tot de benoeming van een Het vorenstaande even resumeerende, komen ambtenaar van den burgerlijken stand belast met de werkzaamheden waaraan een jaarwedde is verbonden van f 150.de aanbeveling luidt: 1. 2. naar; 7e. van harte aanbevolen. Wel is. het gewenscht de J controle op den ontvanger en den kassier-boek houder in één hand te brengen. De werkzaam heden, als ontvanger te verrichten, zullen er niet door worden geschaad, terwijl ook de be drijfsbelangen zich tegen de combinatie niet ver zetten. Door de kantooruren voor den Gemeente ontvanger gelijk te laten zal de heer Schaafsma voldoende vrijheid vinden om zich, wanneer dat noodig mocht blijken, persoonlijk in de gemeente van enkele bedrijfsaangelegenheden op de hoog te te stellen. Bovendien, de bezuiniging, welke door de combinatie zou kunnen worden verkre gen, zou allereerst het bedrijf ten goede komen. Het zal noodig zijn, den heer Schaafsma een hulpkracht ter zijde te stellen. De electriciteits- commissie heeft ons medegedeeld zich met ons voornemen te kunnen vereenigen. Wanneer ook U daarmede accoord kunt gaan, zouden wij den heer K. Visser, hoofdambtenaar ter secretarie, willen zien benoemd tot Secretaris. I De heer Visser, die alle rangen ter secretarie van onze gemeente heeft doorloopen en daarin steeds tot onze volle tevredenheid zijn werk Boer ondanks de hem herhaaldelijk gedane waarschuwingen toch mocht overstorten of an dere ernstige overtredingen plegen, zijn onmid dellijk ontslag zou volgen. Ter raadsvergadering van 26 November 1930 werd o. m. ook besloten het reedje naar de aschbelt te verharden, opdat De Boer de ver zamelplaats steeds zou kunnen bereiken. Door een samenloop van omstandigheden is het reedje eerst in Juni 1931 volkomen bruikbaar geworden. Wij vinden hierin, mede op advies der Reini- gingscommissie, aanleiding U voor te stellen onder de tot 1 Juli 1931 geldende voorwaarden de exploitatie der reiniging te Heeg c. a„ thans eindigend 1 Januari 1932, opnieuw voor een half jaar met een toeslag van f 800.aan E. de Boer op te dragen, tenzij De Boer voor dien datum overstort of een andere ernstige overtreding der voorwaarden pleegt. Voor dit geval stellen wij U voor ons te machtigen tot ontbinding van het contract met ingang van den door ons te bepalen datum. De heer N ij d a m meent iets tusschen de regels te moeten lezen en vraagt of De Boer de proef met goed resultaat heeft doorstaan. De Voorz. wil noch ja noch neen antwoor den, het gemeentebestuur heeft ook niet aan alle voorwaarden voldaan. Daarom is verlenging van de proef gewenscht. Aldus besloten. Punt V. Voorstel van Burgemeester en W et houders in verband met het verzoek schrift van den Burgemeester aan H. M. de Koningin om in Sneek zijn woonplaats te hebben. B. en W. adviseeren: Bij apostille dd. 29 Mei 1931, 2e afdeeling, no. 1164, heeft de heer Commissaris der Koningin om bericht en raad in Uwe handen gesteld een verzoek van den heer H. M. Martens, Burge meester onzer gemeente, gericht tot H. M. de Koningin, om hem toe te staan, zoolang het ge meentehuis in Sneek staat, aldaar te wonen. Uit het verzoekschrift nemen wij de volgende argumenten over: „dat het huis der gemeente te Sneek, gelegen in het centrum van Wymbritseradeel, is geves tigd; dat het belang der gemeente Wymbritseradeel z. i. vordert, dat hij als burgemeester steeds, ook des avonds het gemeentehuis in korten tijd kan bereiken, weshalve het z. i. zeer gewenscht is, dat hij in Sneek woonachtig is; dat ook de vorige burgemeester te Sneek woonde, de ontvanger en de ambtenaren ter se cretarie allen in Sneek hun woonplaats hebben.’ Zooals U bekend zal zijn, kan, is het in het belang der gemeente noodig, de Kroon, de Gedeputeerde Staten, die het gevoelen van den raad inwinnen, gehoord, ontheffing verleenen van de verplichting om in de gemeente te wo nen. Op grond van de geciteerde redenen achten wij inwilliging van het verzoek inderdaad in het belang der gemeente.’ Wij stellen U dan ook voor den heer Com missaris der Koningin als Uw gevoelen mede te deelen, dat U tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar hebt. (De Burgemeester heeft aan de totstandkoming van dit voorstel niet mede gewerkt.) De heer G e r b r a n d y is er ditmaal wel voor, doch zou er niet voor zijn als niet aanhangig was de samentrekking van Ijlst en Wymbrit seradeel; als het gemeentehuis in de gemeente komt zou spr. niet meer voor dit voorstel zijn. De burgemeester hoort in de gemeente en te meer wanneer de toestanden in een plattelands gemeente toch altijd verschillen van die in een stad als Sneek, al is die niet groot. Z. h. s. conform het advies besloten. Punt VI. Rapport der raadscommissie, be last met het onderzoek der Balans per 31 Dec. 1930 en de Verlies- en Winstrekening over 1930 van de Woningstichting in Wym britseradeel. De Commissie rapporteert: i De Commissie, door U belast met het onder zoek van de Balans en Verlies- en Winstreke- leen verantwoordelijke positie ter secretarie. Dif met de geraamde kosten ad pl. m. f 135.— I in aanmerking nemend, hebben wij ons afge-schoonhouden, onderhoud, verlichting, verwar- j vraagd of het, nu er een vacature van gemeente. ming etc. wordt bespaard. secretaris bestaat, ook mogelijk is een blijvende I Wat de controle van de administratieve be- bezuiniging te verkrijgen door een reorganisatie scheiden betreft, de kosten daarvoor zullen zeker 1 21 1. j niet hooger komen, althans niet in die mate, Wij zijn hierbij tot de conclusie gekomen, dat dat dit nu reeds onder het oog moet worden «,e bezuiniging zou kunnen worden verkregen gezien. door den kassier-boekhouder van het gemeente-Rond berekend, meenen wij dus de pensioen lijk electriciteitsbedrijf te benoemen tot gemeen- lasten te mogen stellen op 15l/2 van (f 3500. te-ontvanger. Den heer Schaafsma, die een uit- plus f900.is f682.Verhaald wordt 6>/2 nemend administrateur is, achten wij daarvoor van f1900.is f 123.50. Verschil f558.50. Met in elk opzicht bekwaam. I de jaarwedden dus een totale last van f 4958.50. Tegen de combinatie bestaat op zich zelf geen De bezuiniging bedraagt, wanneer we deze last bezwaar. Het centraal bureau voor verificatie en vergelijken met de hierboven vermelde uitgaaf finantieele adviezen heeft in een terzake uitge- naar den huidigen toestand, derhalve een bedrag oe betrekkingiyr van kassier-boekhouder van ti iciteitsbedrijf te combineeren en ons te mach tigen ten kantore van den Qemeente-Ontvanger- Kassier-Boekhouder een klerk te benoemen op een jaarwedde van f 800.tot f 900.met twee jaarlijksche verhoogingen van f50. 2e. Met de door ons gedachte secretarie-be- zetting accoord te gaan en dienovereenkomstig de betrekkelijke verordening, ook wat de rege ling der jaarwedden betreft, te wijzigen. Ingevolge artikel 15 der „Algemeene regelen omtrent de stroomleveringsvergunningen in de provincie Friesland” moet o. a. de salarieering van het personeel van het gemeentelijk electrici teitsbedrijf door heeren Gedeputeerde Staten worden goedgekeurd. Onder voorwaarde, dat U zich met het onder A genoemde kunt vereenigen, stellen wij U voor: B. le. over te gaan tot de benoeming van een gemeente-secretaris. De aanbeveling luidt: 1. de Heer K. Visser, Voor den klerk oordeelen wij een jaarwedde secretarie van f800.tot f900.voldoende. (2 jaarlijk- Sneek; sche verhoogingen van f50.I 2. de heer J. van Hout, le ambtenaar ter Bovendien behoeft bij deze combinatie van Ontvanger-Kassier slechts één kantoor te wor- den gehouden, waardoor de thans voor het Ont- i richting M. O. Niet alleen theoretisch, maar ookvangerskantoor verschuldigde huur aan de ge- prachtisch achten wij hem zeer geschikt voormeente Sneek ad f 225 per jaar, vermeerderd voor mede, dat zij die bescheiden in hare vergadering van 16 Juni 1931 heeft behandeld. Ten opzichte van de juistheid der cijfers heeft I zij geen opmerkingen te maken. Dank zij het sedert eenige jaren ingevoerde I - - f - - hooger komen, althans niet in die mate, gebruik van een jaarbegrooting is het zich voor- j.J doen van groote schommelingen in de exploita-'J z|Jn nieru,J luluc vullulua‘c uat. u j i die bezuiniging zou kunnen worden verkregen gezien, tiecijfers met de daaraan verbonden nadeelen s 6 i- - - thans zoo goed als uitgesloten. Het is daardoor mogelijk binnen het eenmaal vastgestelde bestek een exploitatie te verkrij gen, die aan het einde van het boekjaar geen verrassingen biedt, doch nagenoeg beantwoordt aan de gemaakte raming. Zoo is dit jaar ook van een „sluitende” exploi- tatie te spreken. De gemaakte winst is groot f 230.36 en is gevoegd bij het reeds aanwezige Wijjtellen U voor uit deze aanbeveling tot de voordeeljg saldo ad f495.67. Op deze wijze kan van lieverlede misschien een soort reserve worden gevormd, waaruit dan j een noodwendig hooger onderhoudsbedrag over

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1