Kinderruliriak I tiisawstijdlngeB. Van twee kaboutertjes. Zaterdag 4 Juli 1931 Sportrubriek Eerste blad 80 47 e Jaargang No. Uitgave KIEZEBK1NK Co. l l 5 I I t - I I t i 1 s 5' S L t NIEUWE SNEEKER COURANT deel van de havenemplacementen. De brand en ijver zijn klanten bedient. L. Ct. beginnen het schip te lichten. Het trictsbestunr blijft aangewezen. 1 I l G.V. i> 3 l' dan met Tip in wonen. 1 1 1,1 a~- ai Cl 11 vi vu i x- V Cl 1-11 I X J w i\ y Cl Cl I J 1J VI VI W Cl Oy Z. V1 1 i 1 hem op de plaat vallen. Het gaf een dreu- Schip. „Blij, dat ik je hier begroeten kan. i I hen op een heuvel stond ’t aardigste huisje, dat je ooit in je droomen voor jezelf had kunnen bouwen. te maken, - en Hierdoor is het W. om het paleis den baden. werd, nog voort. Vijf groote motorbooten zijn in brand geraakt ten gevolge van het feit, dat groote hoeveelheden petroleum die op het wa ter drijven, in brand zijn geraakt. Deze booten zijn geheel uitgebrand. De aangerichte schade is voorloopig niet te overzien. t l Het vuur gaat uit, het klokje slaat: Een, tweetien. Nu gauw naar bed, wat is ’t al laat! In ’n ommezien Zijn ze hun bedje ingestapt, ’t Klokje tikt en ’t vuurtje knapt: Slaapt allen zacht, de heele nacht. Slaap zacht! Tot wederzien. (Nadruk verboden). meene Vergadering te Utrecht werd verslag vlugger dan menig twintigjarige, terwijl hij nog immer, evenals zijn vrouw, die echter ik wel wat ik doe. Ik verkoop mijn zaak in gen?” - 1 Toen begon Flip Knip op zijn beurt te Kampioenschap van Friesland. Ie klasse. Voor Zondag a.s. is opnieuw de wedstrijd Leeuwarden IVSneek Ill vastgesteld, om uit te maken wie kampioen le klas van de Friesche Voetbalbond zal worden. Aan spanning zal het ook ditmaal wel niet ont breken, daar beide ploegen aan elkaar ge waagd zijn. Als neutraal terrein is aange wezen De Kooi te Joure. De leiding is op gedragen aan den heer S. Velleman alhier. Zwemfeest Sneek. Na onderzoek is gebleken dat in de klasse adsp. jongens, voor de ingehouden prijzen in G. de Leeuw le pr., H. koperen plaat. Flip nam de klopper in de hand en liet Flip blijft maar door vertellen. O zoo fijn! En Knip denkt: Wat een kerel Moet Flip toch zijn. Het vuurtje knettert: knippe-knap. Het klokje tikt van: stippe-stap. Wat wordt het koud! Wat wordt het laat! Schei uit met dat gepraat. 5 met 5—5 6—2. 5—5 6—4. 5—5 6—0. 5—4 6—4. 5—2 6—4. 5—4 6—4. De ramp van de St. Philibert. Nog dagelijks geeft de zee de lijken, terug van de slachtoffers van de vreer- selijke scheepsramp van de St. Philibert in de Loiremonding. Totnogtoe zijn in totaal 262 lijken aan land gespoeld. Hoewel de duikers die verscheidene malen in het gezonkenj schip zijn geweest, geen lijken meer in de kajuit hebben kunnen vinden, ton) neemt men aan dat zich in de verschil- I lijke afmetingen aan en breidde zich uit tot een Groote brand in de petroleumhaven van Port Arthur. Volgens berichten uit New York zijn Donder dag in de petroleumhaven van Port Arthur (Texas) de beide Amerikaansche tankschepen Currier (4711 ton) en Golf van Mexico (7807 in brand geraakt. Het vuur nam ontzag- aanmerking 'komen: Kampen, 2e prijs. Een unicum. HEERENVEEN, 2 Juli. Een paar Stranljippen (Oost-Indische kieviten) heeft drie eieren uitge- bioed in het grint op het plattedak van de tent van de ijsclub „Thialf” alhier! Vanmorgen zijn ouders en kroost de wijde wereld ingegaan en kan publicatie niet meer leiden tot onge- wenschte aandacht van de zijde der jeugd. Dat deze vogels op een gebouw nestelen moet een unicum zijn; zij doen dit geregeld op den grond, liefst in grasland. WOUDSEND. De heer A. C. Visser alhier slaagde voor de onderwijzersacte. Een diamanten huwelijksfeest. Heden viert het oudste echtpaar van Sua- woude, Sake de Boer en Berber Sikma, res pectievelijk 84 en 82 jaar oud, zijn diaman ten bruiloft. De oude luitjes, bij ieder bekend als Sake en Baje, genieten nog een goede gezondheid en zijn nog helder van geest. De oude winkelier is nog steeds van den morgen tot den avond in de weer en loopt VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Het is toch nog Juli geworden eer het einde van de landscompetitie le klas K. N. V. B. er is. En als men nu bedenkt, dat begin September het nieuwe seizoen weer een aanvang neemt, dan is de periode waarin de voetbal officieel stil ligt dit jaar wel zeer kort. We zeggen officieel, want er zijn tal rijke vereenigingen die buiten de competitie om de komende weken nog wedstrijden or- ganiseeren. Te Groningen sluit Velocitas Zaterdag avond de kampioenscompetitie van Neder land. ’s Avonds half acht spelen dan in het Be Quick stadion de groen-witten tegen de club Feijenoord. Deze wedstrijd heeft niets ‘meer te beteekenen, want Velocitas kan niet meer van de onderste plaats afkomen, tenzij de Groningers een abnormale overwinning weten te boeken, waardoor het doelgemid- delde van Go Ahead (1722) zou verbeterd kunnen worden. Velocitas heeft 1325. Ook de Rotterdammers kunnen niet meer stijgen of dalen op de ranglijst. Na 't mooie succes van de vorige week tegen P.S.V, zou het*-" voor Zuidema c. s. een groote voldoening O zijn om ook deze laatste wedstrijd tot een goed einde te brengen. L.S.C. Jeugdtournooi. Zondag a.s. houdt L.S.C. voor de 5e maal haar jeugdtournooi. Een drietal jaren waren Hollandsche clubs van de partij. 1927: K.F.' C.; 1928: Alkmaar V; 1930: W.F.C., terwijl in 1929 Drachten op bezoek kwam. Ditmaal komen twee elftallen van de G.V.A.V. van Groningen. Er wordt gespeeld in twee afd. nl. adspiranten (t.m. 15 jaar); juniores (t.m. 17 jaar). Het programma is als volgt vastgesteld: Adspiranten Afvalsysteem. a. L.S.C.Sneek; b. G.V.A.V.BI. Boys; c. winnaar Awinnaar B (Finale). Juniores (Halve Competitie). SneekG.V.A.V.; L.S.C.Sneek; A.V.—L.S.C. De wedstrijden duren 2 X 25 minuten, ter wijl zoo noodig 2X5 minuten verlengd wordt. Is er dan nog geen resultaat verkre gen dan beslissen drie strafschoppen door beide partijen te nemen. Men zie een adv. in dit blad. Het Weeshuis. Daar de gezondheidstoestand van de Wees- moeder van het O. B. Weeshuis alhier geduren de de laatste jaren te wenschen overlaat, is zij afgekeurd en op pensioen gesteld. In verband hiermede heeft ook de Vader van het gesticht, de heer Jouvenar, pensioen aange vraagd. Aangezien de stichting thans 3 inwonende weezen telt, heeft het college Regenten besloten, bij wijze van proef, deze weezen in gezinnen onder te brengen, zooals ook reeds thans het geval is. Het Weeshuis wordt tijdens die proefneming gesloten. Van opheffing van het Weeshuis is echter geen sprake. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 19 Geslaagd voor het 3de candidaats-examen bouwkundig ingenieur te Delft de heer D. Klijn van Scharnegoutum. Christelijke Vakorganisatie. Woensdag jl. vergaderde alhier de afdee- ling Sneek en omstreken van den Christelij- ken Bond van Belastingambtenaren onder leiding van den voorzitter, den heer H. de Jong alhier. In de afdeeling heerscht een opgewekt vereenigingsleven, terwijl de opkomst ter vergadering uitstekend was. Door de afge vaardigde naar de laatstgehouden Alge- in lende afdeelingen van het schip nogï meer lijken moeten bevinden. woedde op het oogenblik, dat dit bericht geseind Uiterlijk in het begin van de vol gende week zal een Hamburgsche fir ma Een nieuwe slachtmethode. Onlangs werd in het „Tijdschrift voor Dierengeneeskunde” door den dieren arts W. v. d. Burg, hoofdbestuurslidj van de Vereen, tot Bescherming van Dieren, met groote waardeering mel ding gemaakt van een nieuwe bedwel- mingsmethode bij het slachten, waar van hij te Keulen een demonstratie had bijgewoond. Bij deze methode wordt gebruik gemaakt van een electrisch verdoovingsapparaat, gepatenteerd door een firma te München. Naar aanleiding van deze mededee- ling, aldus meldt de „Vee- en Vleesch- handel”, heeft de heer K. Huizinga, directeur aan het openbaar slachthuis te Hoogezand, zich gewend tot den heer Kruse, zijn collega te Roskildet (Denemarken), die reeds geruimen tijd een dergelijk apparaat in gebruik heeft. Poen ook deze verklaarde, dat het in ieder opzicht voldeed aan de hoogste eischen, is de heer Huizinga tot bestelling overgegaan. Thans is in het openbaar slachthuis te Hoogezand met een varken de eer ste proef genomen, waarvan de alge- meene indruk was, dat dit systeem verre is te verkiezen boven dat met het schietmasker. Een soort tang, aange sloten aan de electrische geleiding, werd het dier aan weerszijden van den: kop gedrukt en onmiddellijk daarop trad volkomen bewusteloosheid in, die voortduurde ook toen de tang na en kele seconden werd verwijderd. Zonder dat het dier ook maar een kik gaf, had vervolgens de gewone behandeling plaats. De voordeelen zijnhumaner behan- deling, de rust in het slachthuis, dei geringe kosten, de zekerheid, het niet voorkomen van puntbloedingen enz. Een zwarte opaal. Op de Lightning Ridge (Australië) is een zwarte opaal gevonden van een gewicht van 711 karaat. Men gelooft dat dit de zeld zaamste steen van de wereld is. En dan vertelt Flip Schip van zijn reizen dit huis voor hem gebouwd heeft en hoeveel der het zeil had gemaakt van een oud laken? en avonturen op zee. Flip Knip zit vol be llet gekost heeft. Als ’t niet te duur is, weet Ben jij dezelfde Flip uit die gelukkige da- wondering te luisteren en Tip ligt op ’t ik wel wat ik doe. Ik verkoop mijn zaak in gen?” haardkleedje te knipoogen. Meer dan 1000 slachtoffers van de hitte in de Ver. Staten. De hitte heeft tot nu toe in de Ver. Staten meer dan 1000 slachtoffers geëischt. In de provincie Ontario in Canada is het zoo heet, dat dertig personen als gevolg daarvan dood gevonden hebben, veertien bij het dat vereenigingen, die zich daarvoor hadden opgegeven, waren vertrokken. Hierna las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Medegedeeld werd dat de Turndag een fi nancieel tekort had opgeleverd, waarvoor het garantiefonds zal worden aangesproken. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen tot: voorzitter de heer K. Holman, secre taris de heer W. Put, le en 2e penningmees ter de heeren S. de Jong en J. Wiersma, die onderling de functies zullen verdeelen, alg. adjunct de heer S. Dijkstra. Laatstgenoemde was 10 jaar penningmeester geweest en heeft in dien tijd met zeer veel ijver en toe wijding voor Advendo gewerkt. Mej. D. Koopmans bedankte als secretaresse der dames-afdeeling, in wier plaats werd geko zen mej. M. Halie. Herkozen werden de da mes R. Blok, W. Donker en W. de Jonge. Hierna werden de gewonnen medailles, totaal 13 stuks, uitgereikt. De eere-voorzitter, de heer H. Hofstra, werd door den voorzitter hartelijk bedankt voor het vele werk, dat hij met de Turndag heeft willen verrichten voor de vereeniging. Als blijk van waardeering werd hem een koperen wandbord met inscriptie overhandigd, waarvoor deze zeer erkentelijk was. De directeur, de heer P. Jongejans, werd een woord van bizonderen dank gebracht voor het groote en moeilijke werk door hem verricht. Ook mevr. Jongejans werd hartelijk dank betuigd voor wat zij voor de vereeniging deed. Hun bei den werd een aandenken aan den Turndag over handigd, waarvoor mevr. Jongejans de ver. dankte en de wensch uitsprak dat de band tus- schen hen en Advendo. nog hechter mocht wor den. Bij de bespreking over athletiek en korfbal werden de leden opgewekt vooral trouw te ko men met het oog op de wedstrijden te Gronin gen. Besloten werd, om de werkzaamheden niet te overladen, korfbal niet op het programma te plaatsen. Na het beantwoorden van eenige vragen, werd de waarn. voorz. door den heer Canrinus dank gezegd voor wat hij voor de vereeniging deed en een cadeau overhandigd. Hierna werd de druk bezochte vergadering ge sloten. Bij ’t haardvuur zitten ze samen: Flip, Knip en Tip, En luisteren naar wond’re verhalen Van Flip Schip. Het vuurtje vlamt hoog in de schouw En Tippie denkt: „Wat is dat nou, „Al dat gepraat? Het wordt maar laat. „Ik sluit mijn oogjes gauw.” zwommen zal worden. Deze tournee is mogelijk gemaakt en georga niseerd door de Friesche Zwemkring met finan- cieele steun van het Zwembad Groote Wielen te Leeuwarden, de Sneeker Zweminrichting en de Gorredijkster Zwemclub". De leiding der demon straties is in handen van den heer E. Biet, be kend springer, die zelf ook zal demonstreeren, terwijl bovendien zullen deelnemen: Mej. M, Vierdag, Kampioene van Europa, Mej. Coba Hui- berts, bekend door haar deelname aan de toer door Zilid-Afrika, Mej. B. Hesterman, Neerlands Kampioene schoonspringen, Mej. T. Uiterwijk, en de heeren F. Smits, T. Hazenberg, D. Hazen berg, F. v. d. Bosch, S. de Koe, K. Struis, I. Oostram Soede en J. Feenstra. Allen van de beste krachten, waaronder vele internationale record-houders. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 2 en 3 Juli 1931hon denhalsband, J. Postma, 2e Oppenhuizerdwars- straat 18; duimstok, Wed. Flapper, Ged. Neltjes- haven 9; bruine schoen, G. Batstra, Nieuwbuurt II; wiegelaken, P. André, Lijnbaansbuurt 25; fietspomp, J. Batstra, Badhuisbuurt 6; ceintuur, W. Kuipers, KL Kerkstraat; pasteischepje, Gem- Reiniging, Lemmerweg; sleutel, D. de Vries, W. de Zwijgerstraat 33. Buurtver. Hoogend—Lemmerweg. Dinsdagavond werd in café Bokma een ver gadering gehouden van bewoners van Hoogend en Lemmerweg. Er werd een Commissie ge vormd, bestaande uit de h.h. IJ. C. Gorter, W. v. d. Meulen en F. H. Poelman, die voor a.s. Dinsdag met meer gegevens hoopt gereed te zijn voor een nieuwe vergadering, waarin dan definitief een bestuur zal worden gekozen. Verschillende plannen werden besproken, o. a. Vuurwerk op de Kolk, daar dit op een feestter rein maar surrogaat is, enz. Met een opwekking om op de volgende vergadering allen present te zijn, werd de vergadering gesloten. De bloeieiiKte aloë in het park. De Aloë in het park, destijds door dr. Bouma geschonken, zal binnenkort bloeien; in ons kli maat heeft deze agave een 50 jaar noodig om den tijd van bloei te bereiken; na de bloei sterft zij. De bloemstengel is thans ongeveer 6 M. hoog. Brandkast der „Tubantia” opgehaald? In verband met den terugkeer van het bergingsvaartuig, dat een onder zoek naar de „Tubantia” zou instel len, wordt gemeld, aldus de „Tel.”, dat de duikers er in zijn geslaagd de brandkast van het schip naar boven te halen. Van het vinden' van een goudschat is echter geen sprake. De onderneming heeft tot nu toe ö’A mil- lioen francs gekost en van verdere! opsporingswerkzaamheden zal worden afgezien. KAATSEN. Kaatscompetitie. De kaatscompetitie-wedstrijden van Dins dagavond waren vol spanning. Zoo vinnig als er dien avond is gestreden is nog niet geschied. Jan de Vries was in partuur 16 danig in actie en wist eenige malen Koopal c. s. van een „schoone zes” af te halen. Ook de parturen 12 en 13 leverden een pracht- partij. Ferwerda c. s. kregen hun tweede ne derlaag van Ringma c. s. te slikken. Het spelverloop van de partijen is als volgt: No. 46 slaat no. No. 12 13 No. 3 8 No. 18 2 No. 6 „7 No. 1 19 einde van de Dusseldorfsche moordenaar. Gistermorgen vroeg te 6 uur is in den staatsgevangenis Klingerlpuetz te Keulen het doodvonnis van Peter Kuer ten voltrokken. Bij de terechtstelling waren aanwe zig de Dusseldorfsche procureur-gene- raal, de verdediger van Kuerten en verschillende leden van de rechtbank, alsmede eenige personen uit de we tenschappelijke wereld. Kuerten heeft zijn laatste nacht in den cel doorge bracht met drie geestelijken,, waaronder zijn biechtvader een monnik uit Dussel dorf. Hij was zéér rustig geweest en had verzocht eenige brieven te mogen schrijven. Den geheelen nacht heeft hij brieven geschreven aan de nabe staanden van bijna al zijn slachtoffers, waarin hij mededeelt dat hij berouw over zijn daden heeft en om vergeving) bidt. De terechtstelling geschiedde met een nog uit den Franschen tijd stanP mende guillotine door den scherprech ter Goedecke uit Maagdenburg. Op de vraag van de procureur-gene- raal „Peter Kuerten hebt gij nog een wensch” antwoordde hij kort en zake lijk „Neen”. Kuerten was naar de gevangenis te Keulen gebracht omdat in de gevange nis te Dusseldorf geen terechtstelling kan plaats vinden. 1 De tocht van Post en Gatty. De wereldvliegers Post en Gatty zijn Woensdagavond 7.47 uur op het vliegveld Rooseveldt field te New York, het punt van uitgang van hun wereld vlucht, gedaald. Zij hebben daarmee de vlucht om de wereld volbracht in 8 dagen en ongeveer 16 uur, de kort ste tijd die tot nog toe noodig is geweest voor een tocht om de wereldj Zoodra de landing der vliegers Post en Gatty te New York bekend werd trok een reusachtige menigte uit de stad naar het vliegveld, om de vliegersi bij hun aankomst te verwelkomen. De! politie had uitgebreide voorzorgsmaat regelen genomen, doch zij kon toch hiet verhinderen, dat de menigte, die het snel naderend vliegtuig met donderend gejuich'had begroet, door het cordon heenbrak, toen het vliegtuig landde. De enthousiaste menigte nam de vlie gers op de schouders en zoolang, dat de politie tenslotte de twee wereldvlie gers moest bevrijden. Zij' waren uiterst vermoeid en hadden in de laat ste dagen slechts 15 uur geslapen. Zij hebben zich direct naar New York be geven. de stad en laat op een heuvel in het bosch -- net zoo’n huisje bouwen als dit. Daar ga ik lachen. L. - „Natuurlijk ben ik dat Ja, dat was een Hij deed het tuinhekje open en klom langs gelukkige tijd. Jij had toen al iets van de het kiezelpaadje en de steenen trapjes naar zeeman in je. Je zat veel vaker in de „oude boven, op de hielen gevolgd door Tip. tob”, zooals we ons bootje noemden, dan ik. Propagandatocht der IJ-zwemmers voor de Friesche Zwemkring. Naar men ons mededeelt zullen de IJ-zwem- mers en zwemsters van 18 tot en met 21 Juli a.s. een tournee door Friesland houden, waarbij zij hun programma als volgt vaststelden: Zater dag 18 Juli te Sneek, Zondag 19 Juli te Leeu warden, Zwembad Groote Wielen, Maandag 20 juli te Gorredijk, terwijl naar alle waarschijn- de muren waren zacht geel en de luiken licht blauw met gele en roode bloemen geschil derd. Voor de. ramen hingen witte gordijn tjes en buiten in de vensterbanken stonden bakken met roode en witte geraniums. Om het huisje heen lag het prachtigste tuintje, dat je bedenken kunt. En omdat het huisje op een heuvel stond, liep de tuin schuin omhoog, zoodat je met trapjes naar boven moest klimmen, als je naar ’t huisje toe wou. Die trapjes waren van steen en langs de kanten stonden weer roode en witte geraniums. Om de tuin was een muurtje gebouwd en daarover hingen lila seringen, roode en witte meidoorn, gouden regen en kamperfoelie. Nooit had Flip gedacht, dat er zoo iets moois kon bestaan. O, dacht hij bij zichzelf, als ik ook eens zoo’n huis had met zoo’n prachtige tuin. Wat zou ik dan een heerlijk leven hebben, ’s Morgens zou ik mijn huis in orde brengen en ’s middags zou ik in de tuin werken. Wat zou dat veel mooier zijn dan in die drukke stad te wonen, waar geen plaats is voor i en groene boomen. Flip woonde 1 van 1 zal maar eens aanbellen en hem vragen, wieden in een oud bootje, waarvoor Grootmoe- l dier vergadering uitgebracht. nog immer, evenals zijn vrouw, die echter In verband met het nieuw gevormde, dis- minder vlug ter been is, met jeugdigen lust trict „Friesland” werd voor de functie van en ijver zijn klanten bedient. L. Ct. voorzitter van het nieuw gevormde district door de afdeeling gecandideerd de heer S.1 De paleis-raadhuiskwestie. Krol alhier, die tevens als lid van het dis-l D gemeenteraad van Amsterdam trictsbestunr blijft aangewezen. gemeenteraad van Amsterdam J b j heeft met 23 tegen 19 stdmmen een) Chr. Gynm.-Ver. „Advendo”. j voorstel aangenomen van de raadsle- Woensdagavond hield de Chr. Gymn.-Ver. d' Bergh, Ketelaar, Romme en - - - - „Advendo” haar jaarvergadering in het Ge- lsse'aiI}> waarbij B. en worden lijkheid Dinsdag 21 Juli nog in Heerenveen ge- bouw v00r christelijke Belangen. uitgenoodigd om een veelzijdig samen- a..„ Op de gebruikelijke wijze opende de gestelde commissie van deskundigen waarn. voorzitter, de heer L. Meijer, de ver-een onderzoek te doen instellen; naar dej gadering, waarbij hij allen dank bracht, dievraag in hoeverre het paleis-raadhuis hadden meegewerkt tot het welslagen van voor gemeentelijke doeleinden bruik- den Turndag en er zijn leedwezen over uit baai is W sprak, dat het avondfeest mislukt was, dqor- voorstel van B. voor f 15 millioen aan de regeering af te staan voorloopig van de baan. bekomen was (bij hem in de stad hadden de huizen geen klopper, maar een bel) ging de deur open en een kabouter trad op de drempel en vroeg hem, wat hij wilde. Flip vertelde het. Hij zei ook wie hij was: Flip Knip, kleermaker in de hoofdstad. Toen begon de andere kabouter te lachen en riep: „Maar ik heet ook Flip. Ik ben zee- man geweest, daarom heet ik Flip Schip. Ik -e’ heb mijn schaapjes op het droge en woon nu het kabouter-sinds korte tijd in dit huis. Je gezicht komt droeg hij ook altijd zulke mooie pakjes, len weten, of jij misschien mijn neef bent, denne-appels zoeken voor het vuur. En ’s ip TT)£)n HlP ’7/TP,n mnni linie hou/nnnf mn TYnn Tirzx xmoV o o«-»-»a«-» n,,/Anrln rl4-rv rmlnMimr zijn tuin zoo goed verzorgt, zal wel een geerd bij Grootvader Flip, in ’t groote oude onder het vuur viamt°en de denne-appels - -- j Er was eens een kabouter. Hij heette Flip en hij droeg een groen pak met een roode puntmuts. Op een middag ging Flip een wandeling maken door het bosch. Hij nam zijn hondje mee. Tip heette het hondje. Sa men liepen ze door de lanen en langs de vijvers van het bosch. Daar kwamen ze aan een zijpad, dat door een hekje van ’t groote pad was afgesloten. „Er staat niet Verboden Toegang bij,” zei Flip bij zichzelf. „Ik zal het laantje maar eens inloopen.” Met Tip achter zich aan liep hij ’t paadje in. Het was een smal en kronkelend paadje en het duurde wel een kwartier, voor ze aan ’t eind kwamen. En wat zagen ze toen?... Zoo iets moois, dat Flip van verbazing zijn roode puntmuts afnam en Tip naast tc hem op de grond ging zitten zonder één bloemen enkele maal te blaffen, ’t Was geen wonder, namelijk in de hoofdstad dat ze zoo verrast waren. Want daar voor land. Hij was kleermaker van beroep. Daar-'me niet onbekend voor. Ik zou wel eens wil- hen op een heuvel stond ’t aardigste huisje, om i’ De man, die zoo’n mooi huis bewoont en Dan hebben we vroeger vaak samen gelo-avonds zitten ze bij de groote schouw, waar- ’t Had een dak van gladde roode pannen, vriendelijke kabouter zijn, peinsde Flip. Ik huis bij het meer. Weet je nog, hoe we zeil- i knappen. boven, op de hielen gevolgd door Tip. tob”, zooals we ons bootje noemden, dan ik. Er was geen bel aan de deur, maar een Om je de waarheid te zeggen, ben' ik heel koperen klopper hing in ’t midden op een verbaasd je hier te zien. Ik meende, dat je op zee verdronken was.” „Ik dacht ook, dat jij dood was,” zei Flip nend geluid. Vóór Flip nog van de schrik Weet je wat je doen moest? Je moest bij mij komen wonen. Voor mij alleen is ’t huis toch te groot.” Zoo gebeurde het. Flip Knip verkocht zijn kleermakerij en ging met Tip in ’t huisje op de heuvel wonen. Zij hebben daar met hun drieën een prachtig leventje. De kabouters houden samen het huisje schoon en daarna gaan ze in de tuin werken. Ze harken en spitten en kruien en als het tuinwerk is afgeloopen, maken ze een wandeling in het bosch met Tip achter zich aan. ’s Winters gaan ze hout sprokkelen en

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1