J. Worp. Jubileum S. Dijkstra. welke hierbij een ets werd aangeboden. (2859. bracht voor al1 hetgeen de heer Dijkstra voor het Schippersonderwijs had ver richt. Deze school toch is als het ware gegroeid uit de Jan van Nassauschool. En gelijk voor de ouders het portret van hun dochter een verheugend bezit is, meende spr. niet beter te 'kunnen doen dan de jubilaris als stoffelijk blijk van waardeering een afbeelding van zijn dochter aan te bieden, n.l. een mooie kopergravure van de Schippersschool. De heer Dijkstra) betuigde zich zeer erkentelijk voor deze waardeering en antwoordde, dat de schippersschool in derdaad zjjn hart heeft gestolen en men hem ajzoo geen mooier geschenk had kunnen geven. Verder was er doorloopend bezoek en had de jubilaris voortdurend gelukwen- fechen in ontvangst te nemen, terwijl het bestuur van het Willem Lodewijk- fondshemmet een bloemstuk vereerde. Dc heer Dijkstra aanvaardde het ca deau met een woord van hartelijken dank voor deze attentie en hoopte dat de prettige samenwerking van deze groep, waarvan spr. penningmeester is, steeds 'bestaan mocht blijven en met evenveel energie zou worden voort ge* gaan in deze richting. Djss avonds had in lokaal Deenik' door schoolbestuur en schoolhoofden met hun dames nog een intieme huldi ging plaats van jubilaris en familie, R. Hoj. Joh. Brahms. L. A. v. Tetterode. Cath.' v. Rennes. ein Schweitzerlied. L. v. Beethoven. J. J. Viotta. jaren aaneen door een groot aantal ouders geageerd wordt om toch maar iets anders te krijgen, daartegen niet wil verzetten. Spr. wil gaan in de richting van B. en W., zooals dat nader in de motie-Hoekstra is uitgewerkt. Als het rapport-Rutgers spoedig aan de orde zou komen, zou spr. daarop willen wachten. Maar het zou tegen de gewone regel zijn als een wet reeds binnen een jaar na het verschijnen van een rapport eener staats commissie gereed zou zijn. Spr. is van oordeel dat dit nog wel eerrige jaren zal duren. De heer B o e ij e n g a zal niet voor de motie stemmen, om dat hij wel het vertrouwen heeft dat de wetswijziging niet a te lang meer op zich zal laten wachten. Het resultaat van het rapport-Rutgers is reeds door de onderwijs-organisaties inge dacht. Zij hebben er reeds over vergaderd en hun zienswijze aan den minister bekend gemaakt. De wijziging zelve is urgent en zij betreft zoowel het openbaar als het bijzonder onderwijs. De moeilijkheid van de aansluiting is bij beide dezelfde en spr. is er voor dat er een oplossing gezocht wordt, zonder dat er standenscholen worden opgericht. Hoewel de zaak zelve dus spr. sympathiek is acht hij het beter de wetswijziging af te wachten en zal hij tegen de motie-Hoekstra stemmen. De motie, hierop in stemming gebracht, wordt verworpen met 67 stemmen. Voor stemmen de heeren Zuiderbaan, Hoekstra, Nieveen, Sijtema, Smeding en Breeuwsma; tegen stemmen de heeren Potma, Oppenhuizen, Siemensma, Brouwer, Boeijenga, Boon stra en Blok. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. s. aangenomen. Punt VIII. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van het bestuur der „Sneeker Consumptie-Melk- veehouders Vereeniging”houdende verzoek om: le. onmiddellijke beëindiging van de bestaande contrac ten van landverhuring; 2e. uitstel van betaling van de op 1 Augustus a.s. ver schuldigde huurpenningen voor de tijd van een jaar. (Bij lade 65; dossierno. X 07.351.32(13)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. Z. h. s. aangenomen. Teeken dies tijds. In het dorp Terzool heeft een koemelker land gehuurd, doch hij behoeft geen huur te betalen, maar moet het land het volgende jaar eenmaal bemesten. De waterschapslasten, ongeveer 10 gulden per pondemaat, blijven voor den verhuurder. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Sneek maakt bekend, dat met ingang van 1 Augustus 1931 te Blauwhuis, Bozum, Deersum, Ijlst, Jutrijp-Hommerts, Op penhuizen, Oudega (W.), Scharnegüutum en Sijbrandaburen, gelegenheid bestaat in sluitings tijd van deze kantoren te telefoneeren. Inlichtin gen worden verstrekt ter plaatse. Door de afdeeling Sneek van het Ne- derlandsche Roode Kruis zijn op drie plaat sen in deze gemeente verbandtrommels ge deponeerd met een draagbaar speciaal met het oog op de vele verkeersongevallen. De plaatsen, waar die trommels zich bevinden, zijn de kazerne van de Kon. Marechaussee aan den Leeuwarderweg, het Tramstation aan den Bolswarderweg en de expediteur Stilma aan den Lemmerweg. Deze plaatsen zijn aangegeven door borden volgens het model, voorgeschreven door de Volken- bondscommissie. De verbandtrommels be vatten alles, wat bij voorkomende verkeers ongevallen noodig is. Waar voor het centrum van He stad steeds een verbandkoffer ter beschikking is aan het Bureau van Politie en iedere agent van Po litie steeds snelverband bij zich heeft, is thans door deze maatregel van het Roode Kruis in navolging van wat er reeds elders in Nederland geschied is, een belangrijke schrede gedaan in de goede richting. blijven by de uitspraak der Synode 18631872, dat het gevoelen van de leer der wederkomst des Zaligmakers om 1000 jaren zichtbaar en lichamelijk op aarde te regeeren, geen leer der Geref. kerk is, maar daartegen zoowel als tegen Gods Woord strijdt, waarom het niemand toegelaten wordt dat ge voelen te leeren of te verbreiden. 2-jarig kind in den rook gestikt. Zondagmorgen onstond ten huize van den banketbakker Frehe aan de Nieu- westad te Leeuwarden een begin van brand, doordat een vierjarig zoontje met lucifers had gespeeld. Hoewel de brand een ernstig karakter aannam be paalde de brandweer het vuur tot de kamer, waar de brand was begonnen. Dje Rijkspolitie redde uit dat vertrek drie kinderen. Zij! werd toen gerustge steld door de mededeeling dat niemand pieer gevaar liep, tot dat na eenige vjeryvarring bekend werd, dat zich nog een 2-jarig kind In het huis bevond. Alles werd afgezocht en in een aan grenzend vertrek dat alleen door de brandende kamer was te bereiken werd het kind door een zwager van den heer Frehe zittende in een kinderstoel gevonden. Het was door den rook ge stikt. Niemand der redders was echter op de hoogte van de inrichting van het huis, noch van het bestaan van deze kamer, welke van buiten af over een balkon gemakkelijk te bereiken ware geweest. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wüzlgfng van de met de N. V. Nederlandsche Thermo- Chemische fabrieken gesloten overeenkomst betreffende het onbruikbaar maken voor mensch en dier van af gekeurd vee en vleesch. (Bijlage 66; dossierno. IX 07.353.8). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. De heer Nieveen informeert of het ook bekend is in hoe veel gevallen tot vernietiging van gestorven vee of van vleesch moest worden overgegaan. De V o o r z. antwoordt dat het heel dikwijls voorkomt, al kan hij geen cijfers noemen. De Secretaris verwijst den heer Nieveen naar de ver slagen van den keuringsdienst. Alles wat door die dienst uit de consumptie wordt genomen moet vernietigd worden. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Punt X. Advies Van Burgemeester en Wethouders Op het adres van S. Jaasma te Sneek, houdende verzoek geen keurloonen mee' te heffen van ingevoerde vleeschwaren, welke weder voor uitvoer bestemd zijn. (Wijziging van de Vee- en Vleesch-verordening). (Bijlage 67; dossierno. IX 07.35). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. Z. h. s. aangenomen. Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot: I. buitengewone aflossing op 16 October 1931 van het restant der leeningen 1918, 1924/’29 en 1925; II. tot het aangaan van twee 4 °/o geldleeningen, respec tievelijk nominaal groot 240.000.en f 320.000.tegen een koers van respectievelijk 99% en 99 en III. tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1931. (Bijlage 68; dossierno. X 07.352.71). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. De heer B o e ij e n g a stelt voor in art. 5 ten tweede van het plan van leening op te nemen dat de uitloting nevens Snee ker en Leeuwarder Courant, ook in het Friesch Dagblad zal worden opgenomen. Dat is.toch het eenigst hier verschijnend dagblad. De heer Siemensma vestigt de aandacht op de Maasbode Prof. Mr. M. W. F. Treub. f Op 72-jarige leeftijd is overleden de be kende oudminister Mr. Treub Luitenant-generaal Pop. f Op 73-jarige leeftijd is oudminister It. generaal W. F. Pop overleden. Leeuwarden, Freerksma te Akkrum en Wi. Douma te Marssum werden door spr. met eenige waardeerende woor den herdacht. Daarna werd een aanvang gemaakt met het concours. Do jury bestond uit de h.h. Jac. N. D. Hoogslag te Sneek, en Fr. Moole- naar, Groningen. Aangevangen wordt met de B.-afdee ling. Als alle koren in deze afdeeling hun liederen hebben ten gehoore gebracht wlordt door de bondsvoorzitter pauze aangekondigd, die wordt aangevuld met eenige mooie muzieknummertj es van „Steun in de Strijd”, waarop de samen zang volgde, waarbij achtereenvolgens ten gehoore werden gebracht „Levens ideaal’”, „Voorwaarts” en „FryslÊn Bop- pe” ter nagedachtenis van de heer Paardekooper en „De Blauwe Strij ders” ter nagedachtenis van H,. Freerk- stra. Voordat men met de koren die zou den uitkomen in de A,-afdeeling een aanvang maakte bektom eerst nog Ds. Vink van Bolsward het podium, die sprak over „Drievoudige verantwoor delijkheid”. Het concours wordt daarna vervolgd. Het is ruim 6 uur als het laatste koor z’n liederen heeft doen hooien en bij monde van den heer Hoogslag, de jury de uitslag bekend maakt. De maatstaf voor de B.-afdeeling was le pry’s 140 punten; 2e prijs 120 pun ten; 3e pry's 100 punten. Voor de be- oordeeling voor de A.-afdeeling waren dit le prys 160; 2e <prys 140 en 3e prys 120 punten. Het resultaat was als volgt: Afdeeling B.: „*t Korenbloempje”, Jubbega, 2e pr. 125 punten; „Foarüt”, Lekkum, le pr. 162 punten; „Us blau sjongen", Beetgumermolen, 3e pr. lil1/# punten; „Kunst na Aurbeid”, Gorredyk, 2e pr. 12078 punten; „Us Sjongen", Wier, 2e pr. 127 punten; „De Schakel", Sneek, 2e pr. 1227» punten; „De Wald- klank", Wynjeterp, buiten mededin ging, doch zal een beredeneerd verslag ontvangen. Afdeeling A: „H&ld Moed", Marsum, 3e pr. 139 punten: „Onthouderskoor", Huizum, 2e pr. 14978 punten; „Excelsi or", Leeujwarden, le pr. 187 punten met speciaal compliment van de jury voor uitvoering no. 2 „Ave Verum"j „Nei'tSinneldn", Wolvega, le pr. 1617» punten; „Excelsior”, Berlikum, le pr. 185 punten. Met een kort maar krachtig opwek kend woord sloot de bondsvoorzitter de heer Q. Volbeda dit zangersfeest. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ll'/z en IZ’/z uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 2327 Juli 1931: lamphou- der, papieren zak inh. hoed enz. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 2327 Juli 1931: eenige centen, E. v. d. Zee, le Steenklipstr. 32; snuifdoos, Sijbranda, Kleinzand 74; haarkam, wed. Huisman, 2e Frittemahoven- straat 5; kruiwagentje, S. ten Cate, Bosch- gracht 4a; beursje, J. v. d. Wal, Kloosterhof 29; dame'shandschoen, M. Hoekstra, Alber- tlne Agnesstraat 21; beurs met Inhoud, J. Loolenga, 2e Zomerrakbuurt 15; knot sajet, K. Edel, Kleinzand 14; schroevendraaier, B. Nljboerrt v. d. Heljbuurt 29; beursje, J. Koornstra, Krulzebroederstraat 15; heeren- rijwlel, Boersma, Woudvaartkade; huissleu tel, B. Nljboer, v. d. Heljbuurt 29. Notaris Mulder verkocht gisteravond „Onder de Linden" finaal: I. Een fabrieksgebouw aan de le Woud- straat alhier, waarin thans Is gevestigd het vernlkkelbedrijf van den eigenaar B. Batstra. Gekocht door F. de Zwart alhier voor f3572, II. Het daarnaast gelegen burgerwoonhuls met erf en hok, in eigen gebruik bij den heer voor Geen herhaalde verstrekking van kostelooze rijwieiplaatjes. Naar aanleiding van daaromtrent ge dane verzoeken heeft de Minister van Fi nanciën bepaald, dat hij niet welnschlt af te wijken van zijn eenmaal ingeno men standpunt, dart als regel slechts eenmaal aan de daarop rechthebbenden een z.g. kosteloos rij'wielbelastingmerk, geldig voor zeker belastingjaar, mag worden afgegeven, omdat herhaalde verstrekking aan daartoe rechthebben den, aanleiding tot frauduleus gebruik zou kunnen geven, I De Minister wenscht ook thans, al leen van dezen regel af te wijken als b.v. het- oorspronkelijk afgegeven merk zoodanig beschadigd is b.v. door brand,, dat het bezwaarlijk meer als een geldig merk zou kunnen worden aangemerkt. Gevaarlijke baldadigheid van jongens. Zondagmorgen te ongeveer half acht had te Venlo een auto-ongeval plaats |dat wonder boven wonder goed is af- geloopen. Een tweetal belhamels van ongeveer 16 jaar, slaagden er in een der vrachtauto’s, welke ter beschikking waren gesteld tegen de Dageraad pro paganda in beweging te kry’gen. Met een flink gangetje werd weggereden maar in de Panhuisstraat raakte de „chauffeur" de macht over het stuur kwy’t, met het gevolg dat de wagen finaal- twee maal over den kop sloeg en in tegenovergestelde richting wederom op den weg kwam te staan. By de ma noeuvre werd de motor totaal vernield evenals de stuurcabine, terwijl de beide kwajongens er met slechts enkele hand en beenwonden afkwamen. Frauduleuze invoer van spiritus. Te Dordrecht zyn door de commiezen dertig vaten spiritus in beslag genomen, die naar vermoed werd, van buitenland- schc herkomst waren. Een onderzoek onder leiding van den inspecteur te Temeuzen, door douaniers uit Terneuzen en Sas van Gent inge steld, leidde tot de ontdekking, dat men hier inderdaad met frauduleuzen invoer te doen had, waarbij twee schippers te T emeuzen hun medewerking hadden verleend. De schepen, waarmee het vervoer heeft plaats gehad, zyn daarop eveneens in beslag genomen. Bij het kano-varen verdronken. Gistermiddag is de 17-jarige W. A. uit IJmuiden (Oost) bij het kanovaren op het Noorder Buitenspaame te Haar lem verdronken, doordat het vaartuig plotseling omsloeg door den sterken wind. De jongen kon niet zwemmen. De verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Blijkens een dezer dagen verschijnende leger order wordt de verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder dit jaar op Maandag 3 Aug. gevierd. In verband hiermede wordt dien dag mits de dienst zulks toelaat voor militairen en burgerlijke djksdienaren na 13 uur dienst verricht als op Zondagen. 4. Naar Zee. In het Woud. De Herder. De Nacht. Middelb. Techn. School te Leeuwarden. Na afloop van het zomerhalfjaar werden o. m. bevorderd: Van de le naar de 2e klasse: A. Bloem- sma en W. de Jong te Sneek, H. Breimer te Sloten, T. Vermoeten te Balk. Van de 2e naar de 3e klasse: S. A. Koster te Sneek. Van de 4e naar de 5e klasse: Sj. de Jong te IJsbrechtum, W. S. K. Hilverda te Balk. Programma: 1. Vier kleine Stücke. Jos. Haydn, a. Allegro, b. Andante, c. Andantino, d. Allegretto. 2. Daar loopt door ’t gehucht. Zandmannetje. Vogelnestje. Des Zomers. 3. Variationen über De brand te Heenvliet De oudste zoon der familie De Bakker is gearresteerd als verdacht brandstichting ge pleegd te hebben om geld in zijn bezit te krijgen. Hij heeft ook zoo goed als niets ge daan zijn broer en zusters te redden. Aankondigingen. Woensdag 29 Juli. Bond van Chr. Harm, en Fanf. corpsen in Friesland. Muziekfeest. Con cours in ’t Sportpark. Aanvang 10 u. ’s morgens. Donderdag 30 Juli. 8 uur. Harmonie Openbare Vergadering ter bespreking van het belang van Sneek bij een gewijzigde route kanalenplan Groningen - Stavoren. Kerknieuws. Dr. W. Swart, Ned. Herv. predikant te Sybrandaburen en Terzool heeft het beroep naar Beetgum aangenomen. Synode Chr. Gereformeerde kerk. De Synode der Chr. Ger. kerk heeft zich bezig gehouden met het bezwaar schrift van den heer A. Buter, van Am sterdam, tegen de chiliastische leerin- gen van Ds. A. M. Berkhoff te Sneek, tot voor kort predikant te Amsterdam. Als rapporteur trad op ds. L. H. van der Meiden, van den Haag, die met prof. J v. d. Schuit, ds. W. Byte- veld en ouderling B. Nederlof, een commissie ter zake vormde. De com missie stelde de volgende conclusie voor, waarmede de Synode zich ook vereenigd heeft: 1. dat de Synode, waardëerend de bedoeling van br. Buter o-m voor het feoed recht van •Sclhrift eh Belijdenis op te komen, toch appellant er aan herinnert, dat hij geen overtuigende be wijzen heeft bijgebracht ’als zou ds. Berkhoff censurabel zijn; 2. dat onze kerk nog altijd het grof- chiliasme veroordeelt als in stryd met Gods Woord ep de Geref. belijdenis; 3. dat ds. Berkhoff soms gewaagde uitspraken heeft gebezigd, en de Synode hem ernstig adviseert in dezen zich te matigen; 4. dait ds, Berkhoff van vete schrif tuurlijke uitspraken een verklaring geeft, die naar het oordeel uwer commissie zeer sterk aanvechtbaar is; 5. dat de Synode de toekomstver wachtingen van ds. Berkhoff voor een privé gevoelen laat, en wanneer 'hyl èn het Koningschap van Qhristus over Zijn kerk, èn liet verbond der ge- nazie in zyn wezenlijke eenheid onden Oud- en Nieuw Testament aanvaardt, ds Synode ds. Berkhoff in dit zyn privé-gevoelen kan dragen 6. en stelt der Synode voor, om te III. Een winkelpand aan de Oosterdijk al hier, waarin is gevestigd geweest de zaak in goud- en zilverwerken van den heer H. van Esch. Kooper de heer Velleman voor if 15199 IV. Het tegenwoordige wijkgebouw van de Vereeniging tot Ziekenverpleging te Sneek, gelegen aan de Groote Kerkstraat. Kooper de heer D. van der Heij te Utrecht voor f 1509. Geslaagd voor het voorbereidend exa men Gemeente-administratie onze stadge- noot.e mej. G. Bakker, werkzaam aan de gem.-secretarie alhier. Beiaardconcert te geven op Vrijdag 31 Juli a.s. des avonds half negen, door den beiaardier Fl. H. A. van Bergen. Ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van den heer S. Dyk stra, Hoofd der Jan van Nassauschool, alhier, was in het schoolgebouw een kinderfeest georganiseerd onder leiding van den heer G. v. d. Meuten. Te ruim negen uur arriveerden de jubilaris en familie per auto. Nadat ae aanwezige kinderen een psalmvers had den gezóngen, werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geopend. Vervolgens sprak de heer v. d. Meu ten zyn felicitatierede uit namens kin deren en personeel, waaruit bleek dat er een uitnemende verstandhouding be staat tusschen s choolhoofd en personeel en dat ook de betrekking tot de kin deren van buitengewoon prettigen aard is. De heer Dykstra heeft door zyn persoonlijkheid een geheel eigen stem pel aan de school gegeven. Het cadeau dat den jubileerenden onderwijzer namens de kinderen werd aangeboden, bestond uit een mooi rook stel, in koper uitgevoerd, terwijl het personeel van zyn hoogachting en waar deering blyk ^af door den jubilaris de nieuwe vertaling van Calvyn's „Insti tutie’ te offreeren. Voorts heeft de Voorz. der schoot vereeniging, de heer F. Boeijenga, nog eenige toepasselijke woorden ge sproken, waarin hy zyn blijdschap uitte, dat het Christelijk onderwijs hier zoo’n hooge vlucht heeft genomen, hetgeen niet het minst te danken is aan de energie en toewijding van den heer D'ijkstra. Verder hoopte hij dat de goede verhouding tusschen hoofd en personeel van blijvenden aard mocht zijn en dat de gehuldigde nog lang aan de school verbonden zou mogen blijven. Na de officieele opening heeft de jubilaris den leerlingen zelf nog een feest aangeboden. Tijdens een buitengewone receptie werd o.m. nog bezoek ontvangen van den heer Dajij, Inspecteur van Dis trict Sneek. Onder de vete ingekomen telegram men bevond zich ook een van den heer G. de Jong, Directeur van het Onder wijsfonds voor de binnenvaart te Am sterdam. Des namiddags tusschen 5 en 6 uur had vervolgens een receptie plaats in de bovenzaal van Acre Perennius. Het vertrek was rykelyk van bloemen voor zien, welke aan het geheel een feeste lijk karakter gaven. Het woord werd gevoerd door den heer F. Koster, Hoofd der Chr. Schip persschool, alhier, jlie den jubilaris en zyn gado zijn hartclyke gelukwenschen aanbood en zyn welgemeenden dank als een blad dat veel door finantieele specialiteiten gelezen wordt. Als men toch uitbreiding van publicatie wil, stelt spr. voor of Maasbode of Ons Noorden te nemen. De heer S ij t e m a: Zet het dan ook in de Notenkraker. De heer Z u i d e rto a a n wijst er op, dat de Sneeker Courant het officieele gemeenteorgaan is, dat ook het officieele raads- verslag opneemt. Publicatie daarin acht spr. voldoende. De heer B o e ij e n g a wijst er nog op dat het in de meeste gemeenten gebruikelijk is dat de plaatselijke bladen dergelijke advertenties krijgen. Het Friesch Dagblad is het eenigste dag blad dat hier verschijnt, en op dien grond zou spr. daarin ook willen adverteeren. De heer S ij t e m a ontkent dat het Friesch Dagblad een plaatselijk blad zou zijn, al wordt het hier gedrukt. De Voorz. brengt hierna het voorstel-Boeijenga in stem ming. Het wordt verworpen met 103 stemmen. Vóór stemmen alleen de heeren Blok, Oppenhuizen en Boeijea- ga. Het voorstel van B. en W. wordt daarop ongewijzigd aan genomen. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om mede te werken aan de totstandkoming van een gemeen schappelijke regeling omtrent de toelating van leerlingen uit Sneek tot de cursus tot opleiding van bewaarschool- onderwijzeressen te Leeuwarden. (Bijlage 69; dossierno. 1.851.383(3)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. Z. h. s. aangenomen. Punt XIII. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van de gemeenteraad. (X 07.51). De Voorz. benoemt tot commissie van onderzoek de heeren Nieveen, Brouwer en Siemensma. De vergadering wordt geschorst Na heropening rapporteert de heer Nieveen namens de commissie dat zij de stukken alle in orde bevonden heeft en zij tot toelating adviseert. Overeenkomstig de conclusie der commissie wordt besloten. Hierna sluiting. Concours Friesche Onthouders Zangersbond. Onder zeer ongunstige weersomstan digheden heeft Zondag de „F. O. Z.” alhier in het Sportpark het aangekon- digde zangconcours gehouden, waaraan door 12 koren werd deelgenomen. Een harde weste wind deed de zeilen klap peren waarmede de muziektent was afgeschut waarop de koren stonden opgesteld. Zoo nu en dan ontlastte zich een lievige regenbui waardoor niet al leen het bezoek zeer gering was, doch, ook van den zang veel teloor ging. Voor de regelings-commissie van Sneek is dit zeer zeker niet een ver diende belooning. Om plm. 10 uur kwamen de eei^te autobussen met deelnemers(sters) het sportpark binnenrijden. Om plm. 12 uur werden de samen zangnummers gerepeteerd onder leiding van den lieer Jac. N„ D- Hoogsteg, waarvan „De Blauwe Strijders" werd begeleid door muziek van „Steun inden Stryd". Hierna onthulde de bondsvoorzitter de heer D. Volbeda van St. Jacob voor „De ’Schakel" van Sneek het nieuwe vaandel, gemaakt door de dames-leden, Roeli van der Werf en M. Reinsma en dat ontworpen is door den heer Loot- sma. Spr. deed dit met een toespraak waarin hij liet uitkomen dat een vaan del meer moet zijn dani een kleurig doek. Het moet zijn een symbool yan teven en strijld, van willen en werken. Dat „De Schakel” het in eere mag houden als teeken van kameraadschap, eensgezindheid, eendracht en als sym bool van het heilig ideaal. Dit Sneeker geheelonthouderskoor kan er mee voor den dag komen. De Friesche vlag is er in opgenomen, omgeven met de Snee ker kleuren en voor verdere versiering is het afgezet met rood-zwarte streepen. De deelnemers gingen om plm. 1 Uur in optocht door de Sneeker straten. Het was een kleurige stoet waarin tal van vaandels en vlaggen werden mee gedragen. Om 2 uur werd het concours geopend door den bondsvoorzitter. Hy1 roept de aanwezigen het welkom toe. Ondanks de dreigende luchten zyn wy opgeruimd en zullen we straks onze liederen laten hooren die zullen getuigen van stryd voor de onthoudersbeweging. Dc, dit jaar afgestorven medestrijders iiiwi si> vii jiwiv ii( vi ,w WÜ1U1„ w, die zooveel voor dc onthouding hebben Batstra '’voórnocind.*’ Kooper" dezelfde gedaan nk de h.h. J. Paardekoper van L n d. k r

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 2