der Gemeente Sneek Officieel Orgaan FEUILLETON 1 I 47e Jaargang No. 89 Eerste blad. UITGAVE: K1EZEBRINK Go. Woensdag 3 Augustus 1931. Nieuwstijdingen. Dit No. bestaat nit 2 bladen. Het bittere erfdeel FOSTER’SMAACPILLEN s Alle AdvertentlSn worden In belde bladen opgenomen. Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting. INGEKOMEN: VERTROKKEN: Zijn gezinnen. 10. Vieux Camarades. Marsch van begon die \pnder „Er is geen enkele reden waarom je XIV, DUN IJS. 4 1 wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tints, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), JJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. Geslaagd te Groningen voor de akte handenarbeid, akte r, de heer D. Gerritsma te Sijbrandaburen, opgeleid door den heer R. Frank alhier. Geslaagd voor examen nuttige hand werken mej. J. Groenhout alhier. Geslaagd voor akte Lich. Oefen. M. O. J. A. ten Napel te Stavoren. i Programma: 1. Florentiner Marsch. 2. La Dame Blanche. Fantasie. 3. L’Estudiantine Walzer van door MARGARET PEDLER. Uit het Engelsch vertaald door A. E. C. VUERHARD—BERKHOUT. Populair Concert te geven door „Het Sneeker Muziekcorps”, di recteur de heer B. H. Vastenout, op Woens dag 5 Aug., ’s avonds negen uur (en niet Donderdag 6 Aug., zooals eerst was bedoeld), op het Martiniplein. Benoemd tot ingenieur bij den Rijks waterstaat in de provinciën Friesland, Gro ningen en Drente, met voorloopige stand plaats Assen, ir. Heringa alhier. een er wangen Nieuwbuurt 5; ‘Oomefe Sangers, reiz. in manu facturen, v. Leeuwarden n. Leeuwarderkade 4; Hendrik Bouwman, boerenknecht, van Nijhuizum naar Kleinzand 10; Jan Punter, boerenknecht, van Goënga naar Oppenhuizerweg 71; Fofceltje Remerij, dienstbode, van Wijckel naar Oppen huizerweg 71; Wietske Petje Huisman, dienst bode, van Workum naar Kleinzand 91; Anna Lucia Aneta Spoelstra, kinderjuffrouw, van Am sterdam naar Julianastraat 6; Simon Flapper, kapper, van Groningen naar 3e Zomerrakbuurt 22; Cornells Wassenaar, teekenaar, van Leeu warden naar Vesperstraat 9; Jan Hammer, kan- toorbed. P. en T., van Workum naar Ernst Ca- simirstraat 25; Jeltje van dier Meer, huishoud ster, van Schalsum naar IJlsterkade 3; Foeke Zijlstra, chauffeur-monteur, van Scharnegoutum naar Leeuwarderweg 4; Wilhelm Duda, verwer in een chem. ververij, v. Gelsenkirchen (Duitsch- land) naar Noordersingel 6; Wijpkje Lijcklama Nijeholt, echtgen. van S. Tiesma, z. b., van Schettens naar Boschstraat 35; Jacobje Jong- sma, echtgen. van M. Troelstra, z. b., van Oude- mirdum naar Marktstraat 21; ‘Egbert Scholten; schipper, van AdUard naar Sneek, aan boord; *Evert Jelles van Zandbergen, hoofdbesteller post., van Heerenveen naar le Woudstraat 53; Ymkje Sijbranda, dienstbode, van Amsterdam naar Leeuwarderweg 33; Dirk van der Meer, slager, van Workum naar Ged. Pol 21Peter Caumamns, z. b., van Gladbach Reydt (Duitsch- land) naar 2e Steenklipstraat 57; Aagje Noord- mans, z. b., van Spannum naar Fred. Hendrik straat 51; ‘Geertje Elzfriga, wed. J. Raadsveld, z. b., van Aduard naar Sneek, aan boord. ‘Thijs Reitsma, fouragehandelaar, van Ijlst n. 2e Woudstraat 28; ‘Dirk Jeike van der Zee, z. b., van Kisaran S. O. K. (N. O. I.) naar Kloos terstraat 9; ‘Klaas Bakker, koopman in galan terieën, van Noordwolde naar Sneek, woonwa gen; Sietske Postma, dienstbode, van Hasker- horne naar Westersingel 1Frederika Woudstra, dienstbode, van Joure naar Stationsstraat 3; Jan Feenstra, boerenknecht, van Oosterend (Hen- naarderadeel) naar Groot Tinga 7; Rinske van der Ploeg, dienstbode, van Boxum naar Joh. Willem Frisostraat 26; Geertje van der Meulen, dienstbode, van Spannum naar Franekervaart 4; *Auke Wiersma, z. b., van Hommerts naar le Zomerrakbuurt 10; Hermina Otten, huishoudster, van IJpecolsga naar Bloemstraat 22; Julius Jozef Ignatius Brenninkmeijer, manufacturier, van Amsterdam naar Grootzand 58; Grietje Pieter- scn, dienstbode, Van Scharnegoutum naar Koop- mansgracht 52a; Johanna Radzij, dienstbode, van Neuss (Duitschl.) naar Marktstraat 23; Erna Johnigk, dienstbode, van Wilster Heinburg (Duitschl.) naar Marktstraat 23; Heinrich Frie drich Kasten, venter, van Kerkrade naar Kerk gracht 3; Herbert Kasten; fabrieksarbeider, van Kerkrade naar Kerkgracht 3; Johanna Breeuw- sma, z. b., van Leeuwarden naar Grootzand 19; ‘Trijntje Knol, wed. v. S. Nettinga, z. b., van Kubaard naar Rozenstraat 1; Adriana Hester Murman, echtgen. van C. H. A. van Haatten, z. b., van ’s Gravenhage naar Willem de Zwijger- straat 93; Cornells Knobbe, schipper, van Heme lum naar Sneek aan boord „Frisia”, waladres: wed. J. Jorwerda, 2e Steenklipstraat 22; Jansje Groot, onderwijzeres, van Eindhoven naar GaÜ- gastraat 2; Sijbe de Jong, z. b., van Leeuwarden naar 2e Selfhelpstr. 2; Klaaske de Haan, dienst bode, van Makkum naar Kruizebroederstraat 12; Atje Gerritsma, dienstbode, van Heeg naar Wijde Noorderhorne 2; Aloisia Reisma, dienstbode, v. Leoben (Oostenrijk) naar Leeuwenburg 23; Jan Dirk Bakker, stuurman gr. vaart, van *s Graven hage naar Tulpstraat 7; ‘Johannes Hulstra, z. b., van Sijbrandaburen naar Amaliastraat 55; Maaike Wassenaar, onderwijzeres, van Warns naar Vesperstraat 9; Johannes Bouma, brood- venter, van Heerlen naar Woudvaartkade 7; Anna Ennetna, winkeljuffrouw, van Achlum n. 2e Steenklipstraat 67; Thomas Lodëwijk, mon teur, van Drachten naar 2e Oosterkade 1; Eli sabeth Ferwerda, echtgen. van H. Kuipers, z. b., van Bolsward naar Waterpoortsgracht 17; Geer tje Okketma, echtgen. van S. de Bruin, z. b., van Kubaard n. N. Noorderhorne 10; Jantje Schuit maker, z. b., van Dieren naar Badhuisgracht 14; ‘Jan v. d. Werf, landarb., van Oosthem naar Herrick keek Jem en Caroll na, die, na afscheid van haar te hebben geno men, samen naar Mortlake Hall wan delden. Geen van drieën had meer dan een vluchtige opmerking gemaakt over Macs onverwachte komst. Misschien hadden noch Carol, noch Beresford de volle beteekenis begrepen van de booze bruuskheid waarmee hij hen aan him k>t had overgelaten. Hoe zeer zij elkaai ook lief hadden en ondanks oogenblik- ken, waarin Jem, als man, in opstand straat 120; Wilhelmina Elina Maria Meeuwse, fröbel-onderwijzeres, van Emmastraat 7 naar Delft, Poortlandlaan 13; Hendrik Jacob Smit, kantoorbediende, van le Woudstraat 23 naar Enschede, Perikweg 7; Hijke Hoekstra, echtgen. van G. Teerenstra, z. b., van 1 Oosterkade 13 n. IJmuiden-Oost, Cypressenstraat 17; Sjoukje Norbruis, echtgen. van K. Kresner, z. b., van Rozenstraat 23 naar Amsterdam, Berkelstr. 211; Hinke dje Vries, echtgen. van J. E. Eleveld, z. b., van Leeuwarderkade 5 naar Beilen, De Paltz A 24 I; Wiepkje van dier Werf, echtgen. van. W. Pebesma, z. b., van Willem Frederikstraat 10 naar Leeuwarden, Zaailand; Tjitske Walda, echtgen. van T. Lanting, z. b., van Kapelstraat 15 naar Ijlst, Geeuwkade A 44c; ‘Antje de Jong, wed. v. W. Zeijl, z. b., van Oude Koemarkt 33 naar Ermelo, Dennekamp A 31; ‘Antje Wijben- ga, echtgen. van M. Bos, z. b., van Grootzand 29 naar Arnhem, Marktplein 16; Titus Hofstra, houtschaver, van Franekervaart fle naar Am sterdam, Riouwstraat 74; ‘Mintje Visser, trans portarbeider, van Oppenhuizerweg 158 naar ’s Gravenhage, Christiaan de Wetstraat 31; Tetje Jongeling, dienstbode, van Joh. Willem Friso straat 26 naar Groningen, Kinderziekenhuis; ‘Hinke Keestra, huishoudster, van Willem de Zwijgerstraat 112 naar Huizum, Verl. Schrans 61Hinke Riemersma, wed. van A. T. Norbruis, z. b., van Rozenstraat 23 naar Amsterdam, Ber kelstr. 2II; Jan van der Woude, deurwaarders- klerk, van Priorstraat 2 naar Dokkum, Keppel- straat 144; Jochum Louretis, opperman, van 2e Boschdwarsstraat 9 naar Amsterdam, Vroolijk- straat 41; Anna Sophia van Zwol, dienstbode, van kwartier 93; Johannes de Haan, kapper, van Singel 33 naar Franeker, Dijkstraat 34; Felicitas Petronella Maria de Jong, b., van Koopmans- gracht 10 naar Steenwijke: wold, Stichting „De Voorzienigheid”; Maria de Boer, echtgen. van H. C. Smit, z. b., van Oosterdijk 13 naar Leeu warden, Noordvliet 229; Sijbren Johannes Steenfcuizen, z. b., van Leeuwarderweg 9 naar Vleuten, Utrechtsche straatweg D 38; Willem Reedeker, z. b., van Parallelweg 3 naar ’s Gra venhage, Sneeuwbalstraat 224; Hiltje Mulder, buffetjuffrouw, van Singel 33 naar Bussum, Brinklaan 25; Catrinus Petrus Boersma, banket bakker, van Grootzand 53 naar St. Nicolaasga 96; Marianne Josepha Cornelia Bosma, winkel juffrouw, van Grootzand 22 naar Bovenkarspel, Hoofdstraat A 430; ‘Hendrik Schuil, letterzetter, van 2e Selfhelpstraat 14 naar Leeuwarden, Bo terhoek, Oldehove; Hermina Visser, winkeljuf frouw, van Willem de Zwijgerstraat 51 naar Leeuwarden, Nieuwestad 39; Hotske Keulen, echtgen. van J. v. d. Molen, z. b., van Bloem straat 22 naar Jutrijp 22; Ruurd Pietje Bergsma, z. b., van Joh. Willem Frisostraat 51 naar Span num 104; Thomas Metz, chauffeur, van Groot zand 38 naar Hamelton, Canada; Dirk Bakker, arts, van Hoogend 8 naar Groningen, Prinsen straat 2; Grietje Dijkstra, huishoudster, van Sta tionsstraat 32 naar Bergen, p. a. H. Hiemstra; 5. Heinzelmanchens Wachtparade. 6. The Stars and Stripes Forever. 7. Dichter und Bauer. Ouverture. Fr. v. Suppé. 8. Donau Sagen. Walzer van Jul. Fucik. 9. Kompotpourri 1931 (op veelvuldig verzoek). Nico Dostal. C. Teike. Auke Stienstra, slagersknecht, van Kleinzand 13 naar Leeuwarden, Tuinen 2; letje Wïebenga, echtgen. van H. Vegter, z. b., van Van der Heij- buurt 24 naar Winschoten, Engels Tilstraat 49; Lipkje Diever, dienstbode, van Westersingel 20 naar Nbordwolde A 29; Elisabeth Buwaldia, dienstbode, van Oppenhuizerweg 69 naar Schar negoutum 69a, p. a. K. Bosma; ‘Barteld van der Wijk, arbeider, van Sneek (woonw.) naar Luin- jeberd 116; Wobina van Nieuiwenhoven, winkel bediende, van Peperstraat 2 naar Vinkega-Hoeve p. a. A. v. Nieuwenhoven; Grietje Eeden, dienst bode, van Franekervaart 14d naar Hilversum, Koninginneweg 37; Pieter Kolk, boerenknecht, van Geeuwkade 84 naar Oosthem 119, p. a. K. v. d. Zee; Uilke Dijkstra, boerenknecht, van Groot Tinga 6 naar Heeg; Nicolaas Hendrikus van der Weij, boerenknecht, van Groot Tinga 7 naar Heeg, p. a. B. A. Smeding; Margaret Marie Leopoldine Schöninger, z. b., echtgenoote van H. Wiersma, van Eenheid 8 naar Lisse (Z.-H.), Heereweg 118; Antje Boerstra, dienstbode, van Maria Louisestraat 29 naar Oranjewoud, Altena- laan 269; Andries van Foeken, kapper, van Koopmansgracht 71 naar Workum, D no. 6; ‘Tjitze Baarda, koemelker, van Woudvaartkade 62 naar Loënga 14; Tjitske Koopmans, z. b., van 3e Selfhelpstraat 4 naar Rotterdam, Insulinde- kwam tegen het offer dat van/'hem geëischt werd, deden ze eerlijk hun best om loyaal te zijïi, weerstonden ze standvastig de verleiding om hun geluk te grijpen, onverschillig, ten koste van alles en (lat bewustzijh. hielp mede otn hen blind te maken voor de gevaren, die Mac, als toeschouwer, maar al te duidelijk zag. Wat Herrick betrof: ze was niet van plan haar eigen onderhoud met hem aan wie ook te vertellen. Om te begin nen was ze te verontwaardigd over zijn onrechtvaardige veronderstelling en inwendig te zeer gekwetst ook, om er over te willen spreken. Maar boven dien begreep ze, dat zijh kritiek Ca rols last slechts zou Verzwaren en de herinnering aan de paar uur van onver wachte vrijheid en geluk, die dezen dag haar gebracht had zou besmeuren met een leelijke beteekenis, als met ietsj dat vooraf op slinksche wijze beraamd was. Niets kon verder bezijden de werke lijke waarheid van de zaak zijn. Die heele impromptu situatie was ontstaan door een zeer natuurlijke ingeving van Carol een plotseling onweerstaan baar verlangen om te profiteeren van de zeldzame gelegenheid, dat ze door Sir Francis’ afwezigheid persoonlijke vrijheid genoot en zich eens één keer te amuseeren net als ieder ander mensch en door een gretig kinder lijk verlangen van Herricks kant om twee menschen, die ze wist dat ze on gelukkig waren, de vreugde van een kort samenzijn te verschaffen. Hieruit had Mac, gedreven door bezorgdheid en argwaan, iets vooraf beraamds en opzettelijks geconcludeerd en Herrick Uitslag M.U.L.O.-examen. Diploma A: ‘A. J. v. d. Veer, A. de Jong, J. van Foeken ‘Y. L. Huisman, allen Sneek; *P. Kroon, Woudsend; J. H. de Boer, Mak kum; C. v. d. Eems, Oosterend; M. Dijk, Gorredijk; J. Douma, Wolvega; J. Hoeve, Akkrum; J. W. Blacquière, Heerenveen; Th. Dijkstra, Harich; ‘B. Keulen, Boornzwaag; ♦J. Simonides, Huizum; J. Jensma, Aalsum; ‘C. H. J. de Boer, G. Baas, H. Ellen, allen Noordwolde. De examens zijn afgeloopen. ,Zijn meisjes. Zwetninr icfattng. De temperatuur van het water in de Snee ker zweminrichting was heden 20 Dag en nacht telefoonverbinding. Met ingang van 1 Augustus is de telefoon hier dag en nacht, ook Zondags, geopend. zag wel in, hoe moeilijk het zou zijn, ondanks de onschuld van ieder die er mee te maken had, om dien indruk van hem recht te zetten en alles duidelijk te maken. Ze zweeg daarom en liet Jem en Carol naar huis terugkeeren in onwetendheid van den twist die tus- schen haar en Mac had plaats gehad en wuifde hen hartelijk na toen ze nog eens omkeken voör ze omi de bocht van het bosclhpad verdwenen. Het zou nog een uur daglicht zijin vóór de vroege Decemberschemering zou invallen en haar naar huis «ou jagen en in uitsluitend bezit van het meer trachtte ze in zuiver physieke inspanning iets van de ergernis en het verdriet dat haar martelde, weg te wer ken. Er was storm in haar hart, een chaotisch mengelmoes van pijn, boos heid en ergernis, en de vlugge zwe vende beweging over het zwarte'ijsvlak hielp om die gevoelens tijdelijk te ver geten. Heen en weer gleed ze, nu eens met pijlsnelle vaart vooruit vliegend, dan weer ingewikkelde figuren probee- rend, waarvan de moeilijkheid en de waaghalzerij in harmonie schenen te zijn met het oproer in haar geest. De lucht, niet meer zoo scherp als vroeger op den dag, doch met zekere waarschuwende vochtigheid in, verkoelde haar brandende 'en haar volkomen eenzaamheid op die uitgestrekte vlakte bevroren water met' de eenzame bladerlooze hoornen langs den kant, die hun naakte takken uit strekten naar een loodgrijzen hemel waar een bleeke wintermaan uit neer keek, gaf haar een vreemd gevoel van opwinding. Op dat oogenblik had ze het gevoel, dat ze de wereld «net al de grond lagen op en te binden. Mac keek haar een oogenblik zwij gend aan. Hij’ bood niet aan óm haar te helpen. Waarschijnlijk begreep hij wiel, dat dat aanbod alleen maar kortaf geweigerd zou worden en vond het daar om niet noodig het te doen. „Als ik je 'een raad mag geven,” zei hij onverschillig, „vermijd dan het ver ste eind van het meer. Het begint hard te dooien en het ijs is daar altijd het zwakst.” „Dank je, ik kan dat best zelf be- oordeelen,” antwoordde ze, niet opzien- de van de schaats, waarmee ze juist bezig was. „Ik rijd toevallig graag op 'dat gedeelte. En daar ik je zuster niet ben, veronderstel ik, dat ik kan rijden wanneer en waar ik wil.” Kenyon maakte plotseling een onwil lekeurige beweging, alsof hij haar graag door elkaar wilde schudden. Toen hield hij zich in en balde zijn handen tot vuis ten. Zonder een woord van afscheid wendde hij zich om en liep met groote passen weg. Elisabeth van dier Schuit, dienstbode, van Oude Koemarkt 57 naar Heeg, p. a. J. Visser; Aloisia Wurthner, dienstbode, van Wijde Noorderhorne 2 naar Ijlst, D 27c; Grietje Zijlstra, dienstb., van Oppenhuizerweg 69 n. Terkaple, p. a. I. v. d. Leij; Petrus Stevanus Rrandlsma, winkelbed., v. Korte Veemarktstr. 1 n. Venlo, Kelderweg 409; ‘Harmen Bijl, boerenarb., van Geeuwkade 70 n. IJsbrechtum 80; Matthias van der Vegte, admi nistrateur depót Texas Comp., van Zuidend 2 naar ’s Gravenhage, Jacob van Mosselstraat 58; Pietje Calf, echtgen. van H. Ram, z. b., van le Frittemahovenstraat 3 naar Weesp, Tuinkade 34; Trijntje Faber, echtgen. van J. Calf, z. b., van le Frittemahovenstraat-22 naar Amsterdam, Ja cob van Lennepkade 322 IV hoog; Aukje Licht hart, echtgen. van L. Vogelsang, z. b., van N. Norderhorne 22 naar Oogstgeest, Prins Hendrik- laan 2; Heinrich Friederich Kasten, venter, van Kerkgracht 3 naar Kerkrade, Kastanjestraat 1; ‘Jelle Zijlstra, z. b., van Willem Lodewijkstraat 24 naar Heeg 97; Jacob Burgers, letterzetter, van Oude Koemarkt 21 naar Groningen, Hendrik straat 11a; ‘Henricus Charles Jozeph van Esch, goudsmid, van Oosterdijk 23 naar Tilburg, Wil lem 11-straat 98; Rienk Nijhoit, boerenknecht, van Lemmerweg 76 naar Goëngamieden, p. a. K. Nijholt; Johannes Hendrik Christiaan de Jager, banketbakker, van Leeuwenburg 11 naar De Meern, gem. Vleuten, Grootzand B 22; ‘Ja- cob de Groot, netwerker, van Bothniakade 15 n. Ubach (Limburg), Brunsummerweg; ‘Aren- dina Liberia Dethmers, echtgen. van D. Bakker, z. b., van Hoogend 8 naar Santpoort, Brederode- weg 68; Sietske Gorter, dienstbode, van Swarts- l *ti zxxuxa <y'-’Lziuci van mciisiuuuc. a Oosterdijk 76 naar Leeuwarden, Ruiters- bu“rt 16 naaJ Zaandam, Westzijde B 262; JacPb Holkema, schoonmaker eener school, van Kloos- terdwarsstraat 43 naar ’s Gravenhage, Laakkade 66; Ruurd Zijlstra, timmerman, van Looxma- dwarsstraat 8 naar Urk, Wijk I, no. 53; ‘Hen drik van Houten, concierge Friesche Bank, van Swerissteeg 5 naar Leeuwarden, Nieuwe weg 3; Marijke de Vlas, dienstbode, van Priorstraat 1 naar Hello, Holleweg G 53; Elisabeth Draaijer, dienstbode, van Singel 78 naar Enkhuizen, Wes- terstraat 110; Roelof Petter, agent van politie, van Bolswarderweg 11 naar Baarn, Mesdag- plein 9. J. Fucik. Boieldieu. E. Waldteufel. 4. Französisches Lustspiel Ouverture. Keler Bela. K. Noack. Sousa. dat zoudt doen. Ik heb je al eens ver teld, dat ik slecht bloed in mijn aderen heb, dus ik bekijk de dingen niet van eoo’n verheven standpunt als jij.” De woorden stroomden woedend over haar lippen. „Ik heb nog nooit iemand ont moet, die zoo autocratisch en verwaand was als jij en we zouden vast na een week al ruzie hebben gekregen. Dus is het maar goed, dat we afspraken omi niet te trouwen.” Ze zweeg, elke lijn van haar tenger, jongensachtig figuur tje drukte uitdaging uit. Kenyon keek haar aan. Met haar uitbarsting van woede scheen zijn eigen boosheid ver dwenen te zijn en er was nu een eigen aardige ondoorgrondelijke uitdrukking in zijn oogen toen hij haar aankeek. „We spraken niet af om niet te trou wen,” zei hij. Dat besluit kwam geheel van jouw kant.” Herrick haalde de schouders op. „Nu, wat ik dan ook gevoeld heb, ik voel het nu nog veel sterker,” zei ze hard. Toen, ajs om aan te duiden dat het onderhoud afgeloopen was, bukte uap) do oip ‘u9S}BBtps -rentf uibu ‘az ellendige vergissingen van liefde en wreede boosheid, van blind misverstand en kritiek van vrienden, van alle din gen die de macht hebben ons zoo bitter te wonden ontvlucht was en vertoefde in regionen, waar ze niet be lemmerd werd door de met elkaar in botsing komende eischen die het leven en de menschen waaronder je leven moest, nu eenmaal altijd aan iemand schenen te stellen. Onbewust wist ze, dat ze er naar terug zou moeten keeren, dat het op haar wachtte, op den hoek als ’t ware, doch momenteel overheerschte het heerlijke gevoel van volkomen alleen zijn, de zuiver physieke opwinding van de vlugge, rhythmische beweging ter wijl ze over het ijs vloog, alles. En toen, opeens, merkte ze, dat ze niet meer alleen was en die wetenschap bracht haar plotseling naar de aarde terug. Een mannengestalte stond op zekeren afstand aan den versten meer- oever en een oogenblik bonsde haar hart en meende ze, dat het Mac was die daar stond Mac die terug was ge komen om het misverstand vandien middag bij! te leggen. Doch scherper ziende, zag ze haar vergissing. De man aan den oever was ongeveer van Macs grootte, doch daarmee hield de gelij kenis op. Hij keek §trak naar haar had haar waarschijnlijk al enkele mi nuten zoo opgenomen, peinsde ze vij andig. In ieder geval' besloot ze, dat de voorstelling die ze voor hem gegeven had en die, hoewel ze zich dat nauwelijks bewust was, een werkelijk schitterende prestatie op het ijs was geweest onmiddellijk zou ophouden. Wordt vervolgd. r; l 32. ■i' 9 NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (74e Jaargang) LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER DE MAAND JUNI 1931. en alle «pijsverterings- stoomlssen verdwijnen onmiddellijk bij het ge bruik van Foster’s Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar h f 0.65 per flacon.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1