Chief Whip reden waarom Uw gezondheid is de beste voor Fipmit Firma H. Westerhoï Leeuwenburg le klas adres Bonbons, Chocolade en Dessertvorken Fa. B. v. d. MOLEN Nog een ■B VIRGINIA Tweede Blad Oilpare: IMffllffi 8 Co. Okiesl Orgaan Her taeente M. Verschijnt Firma Jobs. Tromp, Sueek Fa. JOH. TROMP - Snoek Ho. 101. Nieuwstijdingen ALLE STELEN WORDEN ZORGVULDIG VERWIJDERD! 47e Jaargang Zaterdag 12 September 1931 Speculaas! VERKADE waarvan leverancier is aan wederverkoo pers tegen fabrieksprijzen de bekende Fa. Jobs. Tromp, Snoek L4NGENBRABM Reclame Kolom. Ringers Violen Doozen Droste’s Pastilles in ronde doozen PUROL. in huis! Verkoopkantoor Staatsmijnen ,‘an 0 cL fiecgxl tog. SNEEK - Telefoon Na t3«L II. ARDATH LONDON zet. ver- arbeiders 2.00-1.15-60 de politie verstrekken over haar bela gers. Het is vrijwel zeker, dat zij is aangerand. aan 83 instellingen voor zieke en zwakke kinderen (herstellingsoorden, va- cantiekolonies, enz.) samen f 26.426.61 aan '236 instellingen Voor verwaar loosde kinderen (opvoedingsgestichten, cinderzorg, Vincentius, Pro Juventute en Tot Steun e. a.) samen f93.563.76; aan 11 instellingen voor blinde, doove, doofstomme en gebrekkige kinderen sa- p. p. er s- n ia n rit re ar- Fijne verpakkingen - Ruime keuze bljz. fijne Chocolade 1.50-1.00-50 per ons 40 DINSDAGS ca VRIJDAGSAVONDS Abocnemeni i per jm t 2L5O b. pod i m Adveztentlftj t Die huurder ssltakingen te Rotterdam. Woensdagochtend vroeg js een begin getnaakt met de uitzetting van de „huUr- stakers” in de beverstraat te Rofter- datni. Het gold hier 22 gezinnen, die omdat zij weigerachtig zijn hun huur te voldoen, bij! vonnis van den kanton- Op den Berg en Dalschen Weg te Nijmegen wilde een 21-jarige juffrouw uit Zeeland, die tijdelijk te Nijmegen verbleef, biet haar rijwiel de tramrails oversteken, juist toen een tram naderde, rechter uit hun woningen werden ge- SFoolcf Lanqenbrahm Vat zit hij daar echt behagelijk Dit kunt immers ook door eveneens te stoken LANGENBRAHM-ANTHRAC1ET is KWALlTEIT’s-ANTHRACIET f2.90 de ILL. park met speelt- en sportterreinen in het Oosten van de stad. Daarna is gebleken, dat de gesteldheid van de bodem groote moeilijkheden ppleverde voor de totstandkoming van het werk. Op advies van den directeur van het Bodemkundig Instituut, dr, D>. J. His- smk, zal het terrein gedraineerd moeten worden, B. en W. vragen daarvoor de raad het reeds toegestane crediet van f 61000 met f 41.000 te verhoogen en te brengen op f102.000. Een vreese lijke vergissing. De 18-jarige Donald Clark is in den trein van Bombay naar Sarahampaux doodgeschoten. Hij stapte te Lahore een coupé binnen, waarin de luitenant Sheema lag te slapen. Deze, op wien in Juni jj. nabij Bhusaval, in den trein een aanslag was .geploegd, dacht dat hij weer werd aangevallen en loste drie schoten, waardoor de ander werd ge dood. men f7120.02. In totaal f 137.632.98. Dit geheele bedrag .kwam, ten goede de Ne- derlandsche misdeelde jeugd tot den1 leeftijd van 18 jaar, Het sportpark te Groningen. In December van het vorig jaar heeft de gemeenteraad van Groningen B. en W^ gemachtigd het noodige te ver- Zoodra de politiemacht verscheen,1 spijkerden de bewoners de deuren van de huizen dicht, zoodat de deurwaarders er waren er drie, met ongeveer 15 rijksveldwachters de huizen niet kon den binnenkomen. De dpuren zijn toen met bijlen ingehakt. Inmiddels bleven de mannen uit de ramen roepen. Een van hen schreeuwde; „buurman, kijk eens .goed naar die man, die je deur openhakt, ik kan zijn gezicht niet zien, pnthoud zijn gezicht goed, hoorl” Een ander riep een gemeentewerkman toe: „jou zie ik nog wel op tien sproei- wagen”. Inmiddels waren eenige deu ren opengehakt en konden de deur waarders, agenten en rijksveldwachters naar binnen gaan. In de huizen waren deuren dichtgespijkerd, de trappen wa ren met zeep ingesmeerd, en in enkele woningen waren meubels aan den grond gespijkerd. Zoodra het eerste huisraad op straat kwam, begon men 'te roepen, dat dit niet op de auto’s van de gemeente moest worden gela den, men zou zelf wel zorgen, dat het weg kwam, en inderdaad verschenen er eenige handwagens, waar 'de meubels op geladen werden. De ontruiming had Woensdagmorgen een rustig verloop, tot incidenten heeft het niet geleid, In de omgeving kwamen in den loop van den ochtend vrij veel belangstellen den die echter door de politie op een - - - eerbiedigen afstand werden gehouden, richten voor de aanleg van een wandel- In den loop van den ochtend ver- scheen het communistische raadslid de Aborwineul txfcxkgrfJAe tortbig COURANT heer Reuderink in de Beverstraat; tie politie heeft hem .verwijderd. Het is verder in de Beverstraat rus tig gebleven. In den loop van "den och tend hadden eenige deurwaarders-heh pers het .werk neergelegd; korten tijd daarna zijn daarvoor andere mannen in de plaats gekomen. Omstreeks 1 uur Waren vrijwel alle [woningen ont ruimd, en begonnen timmerlieden de ramen van de ontruimde woningen te blindeeren. De W.eldadigheidspostzegds, In aansluiting met het bericht, dat dezer dagen de Nederl. Bond tot, Kinderbescherming aan de instellingen, die daarvoor in aanmerking 'kwamen, het aan deze toekomende aandeel in de opbrengst van de weldacligheidspost- zegels en prentbriefkaarten voor het misdeelde kind over 1930’31 heeft uit gekeerd, deelen we nog let volgende mede. Verdeeld over de 4 verschillende groepen kon worden uitgekeerd aan 19 instellingen voor idiote, ach terlijke en zwakzinnige kinderen samen f 10.522.59; Houtachtige stelen in de tabak veroorzaken branden op de tong en prik keling van de keeldat is de reden waarom ze zorgvuldig uit de tabak voor Uw Chief Whip verwijderd worden, teneinde er zeker van te zijn, dat de zachte, onveranderlijke smaak en het prachtaroma van de zuivere Virginia-tabak behouden blijft! Omstreeks 6 uur waren de bewoners al uit de veeren, in afwachting van de dingen die komen zouden. -Tegen 7 uur verschenen drie autobussen van de RE-.T, en een autobus' van een particuliere onderneming, waarin on geveer 100 politiemannen Werden aan gevoeld. Men heeft deze groote po litiemacht op de been gebracht, omdat men meende te mogen verwachten, ge zien de uitlatingen 'van de bewoners, op verzet te zullen stuiten. Pok heeft men in de Steinwegstraat, waar Maan dag 2 gezinnen uit hun woning zijn gezet, nog mpeihjkheden ondervonden. De ramen van deze woningen waren, omdat de ruiten werden ingegooid, [net planken dichtgemaakt Opgeschoten jongens hebben Dinsdagavond de plan ken van de kozijnen genomen en ze op straat in tftand gestoken, De gas meters in de woningen rijn Vernield, De politie heeft ruim baan gemaakt en daarbij rijn eenige fiksche klappen uitgedeeld. Van verzet tegen de politie was geen sprake. Zoodra Woensdagochtend de politie macht uit de autobussen was gestapt, weid een wijde afzetting rond de Be verstraat geformeerd, en onmiddellijk gingen agenten naar de Beverstraat, waar de „stakers” uit de ramen van hun woningen hingen. De panden 74 tot én met 82 waren voorzien van roode doeken en doeken met opschrif ten, De politie de hoofdcommissaris, de heer A, H. Sirks, de commissaris van de vijfde afdeeling, de heer ]T, Alberda, en hoofdinspecteur Klaassen waren aanwezig gelastte de ramen te sluiten, maar bij de panden, waar gestaakt werd, bleven eenige ramen open. Van daar uit spraken mannen, die vooral toen tien auto’s van gemeen tewerken verschenen, de chauffeurs; van deze wagens tot solidariteit aanmaan den. Met deze auto’s zou zoo nopdig het huisraad worden vervoerd, Den agenten werd toegeroepen, dat zij ar beiders in uniforml waren, en dat rij zich solidair moesten verklaren met de stakers. Ofschoon de bestuurder xiit alle macht remde, kon hij een aanrijding niet voor komen. De juffrouw werd gegrepen en tegen de straat geslingerd. Ofschoon haar toestand zich, aanvankelijk niet al te ernstig liet aanzien is rij aan een bekomen schedelfractuur overleden. De Ö5-jarige miej. M. Dam uit de Leeuwenstraat is op den Coolsingel te Rotterdam door een motorwagen over leden. Met gekneusde borstkas en een hersenschudding is rij in het zie kenhuis aan den Coolsingel opgeno men, waar rij is overleden, De loonen in de Metaalindustrie. Enkele wekén geleden hebben schillende leden van den Metaajbond, de werkgeversorganisatie in de me taalindustrie, aan de vakbonden den metaalbewerkers medegedeeld, dat zij het voornemen hadden, een loonsverla ging van 10% m te voeren. De vakbondbesturen hebben sinds dien overleg gepleegd met verschillen de bestuursinstanties en met hun le den en het oordeel-was vrij algemeen de verlaging; af te wijzen. Gistermorgen nu heeft ten kantore van den Metaalbond te Rotterdam! een bespreking plaats gehad, jyaaraan af gevaardigden van de besturen de® metaalörganisaties deelnamen. In deze bijeenkomst is7, Volgens een bericht in Het Volk, door de onder nemers, aan de arbeiders medegedeeld, met een verlaging van 5% genoegen te nemen. Deze loonsverlaging zou, aldus de verdere eisch der werkgevers, moeten ingaan na 19 September a.s. en het ant woord van de organisaties moet voor of op 19 September in het bezit der werkgevers rijn, De Algemeene Nederlandschc Me- taalbewerkersbond zal nu op Zaterdag 19 September a.s. met rijn bij dezen werkgeverseisch betrokken vergaderen, ten einde over het nieu we werkgeversvoorstel een beslissing te nemen, Benzinebelasting en verhoo- gïng van het tarief van Invoerrechten. Naar de N. R[. Crt. Verneemt ligt het in het voornemen der regeering, ter bestrijding van het verwachte tekort op de begroeting 1932. voorstellen te doen tot invoering v^n eene benzinebelasting en lot verhooging van het tarief van invoerrechten tot een algemeen tarief van 12 pcL Voorts vernemen wij van andere zjjde, dat voorgesteld zal wordpn teen terug storting van de batige overschotten van vorige dienstjaren, hetgeen natuurlijk beteekent, dat men voor die feeds bestede bedragen zou moeten gaan leenen, Gok zouden de stortingen in het Invaliditeitsfonds worden geschorst en zou er bezuinigd worden op de Zuiderzeewerken, te geven door de beiaardier, de heer JB Nauta, hedenavond om| half negen. Programma: 1, a. De® Tag mit seinem Lichte Ju Si. Bach. bfe Der Tag ist hin, die Sonne gehet nieder J. S. Bach- 2, Rondo Turo Dl. Steibelt. 3, Drie Geestelijke liederen; a. O Gjj mijn troost J. Wi- Franck. bB ’t Is Uwe zaak Melodie uit de 18e eeuw, cu Boven de starren Fr. Abt. 4, Rondo Fr. Kuhlau- 5, a. Het Angelus klept in de verte Cath. van Rennes. b. Als ’t klokje klingelt Jos. Reekers. Tekort op een Hu Ippostkantoor. Een hulppostkantoor te Eindhoven aan de Blëekstraat werd dezer dagen onverwacht ontruimd en gesloten, zeer ten ongerieve van het publiek. Het Volk verneemt, dat deze ont ruiming in verband staat met een te kort van pl.m|. f 8000. De administratie werd waargeno men door de vrouw van een oud-ppst- ambtenaar, die vanwege de bezuini ging dit postfiliaal toegewezen kreeg. Het tekort werd erkend. Het zou ontstaan zijn door vergissingen, die volgens mededeeling der vrouw meer malen voorkwamen. De zaak is in onderzoek. Waarschijn lijk zal fraude niet bewezen kunnen worden. Meisje aangerand. Zaterdagavond, aldus de „Telegr.”. vroeg een tweetal! heeren in een auto aan een te Hardinxveld wonend 15- jarig meisje den weg. Plotseling heeft men haar toen beetgenomen jen in de auto getrokken, waar haar een prop in den miond werd gestopt om haar het schreeuwen te beletten. 'Des nachts heeft een tweetal marechaussees haar onder Papendrecht teruggevonden, waar zij in bewusteloozen toestand langs den weg werd aangetroffen. Daar het meisje in overspannen toestand verkeerde, kon zij zoo goed als geen inlichtingen aan 1 Telefoon 53 CHIEF WHIP zXcw> imi [I; la- ig tS- er d- er it er as m ef ie ij's! je Lt- ü- NIEUWE SÏÏEEEER COURANT los uitgewogen of in rolletjes voor een dubbeltje. Staat aan de spits 1 Wederverkoopers raden wij in hun eigen belang dringend aan, bij niemand en nergens kleine of groote hoeveel heden Speculaas te koopen, zonder eerst onze aanbiedingen te hebben gezien en gehoord. Wie het niet doet, zal er spijt van hebben. Bij Brand- en Snijwonden, Pijnlijke Kloven, Ruwe handen en Schrale huid. INGEZONDEN MEDEDEELINOEN. De Pink Pillen, die men inneemt op etenstijd, en die aan de voedingsmid delen hunne krachtige, levenwekkende hoedanigheden toevoegen, zuiveren het bloed en herstellen zijn levenwekkende bestanddeelenzij hernieuven ook de krachten van het zenuwstelsel, wekken de eetlust op, regelen de spijsvertering en activeeren krachtig de organische functies. De Pink Pillen herstellen het bloed, versterken de zenuwen, zij vormen een geneesmiddel, dat zijn doeltreffendheit heeft bewezen in alle gevallen van bloed armoede, neurasthenie, algemeene ver zwakking, stoornissen veroorzaakt door den groei, of het keeren der jaren, maag pijnen, hoofdpijnen, zenuwuitputting. De prijs der Pink Pillen bedraagt f. 1,75 per flacon, f.9 per zes flacons. Hoofddepöt: Jacob Marisplein, 23, te Amsterdam. Eischt dit adres en glazen flacons. De Pink Pillen zijn eveneens verkrijbaar bij alle goede apothekers en drogisten. Er zijn Biscuits Er zijn goede Biscuits i Er zijn beste Biscuits Maar de ALLERBESTE komt van Ongelukken. Beiaard-conceri SIS

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 5