Een avonliiiir ran Peggie en Peggie Veemarkt te Leeuwarden I I Handels- en Marktberichten De Avonturen van Snuffelgraag en Knagelijntje. Sportriibriek. 11 uu 2 uu 11 uu 2 uu 2 uu (F. Kootje) 9.3< Hier bleven de dansers stil staan en deren mee uit volle Hophop—'hop, in galop, Wippen wij de boschwei op, Eerst alleen en dan in paren, Dansen wij in lange scharen. Naar rechts, naar links, Voor- achteruit En wij zingen tot besluit i De heks de heks de heks kan ons niets doen, De heks de heks de heks verloor haar schoen. De heks de heks verloor haar tooverkracht. Dat had ze van haar leven zeker nooit gedacht. Mijn schoen is weg, mijn schoen is weg, Mijn schoen heb ik verloren. Hij plofte neer, hy plofte neer Onder de hagedoorn. Onder de struiken in helt bosch Viel hij op ’t zachte groene mips, Hü plofte neer, hij plofte neer, boeken doch indien Romkes cs. een beetje op dreef zijn lijkt het ons niet onwaarschijnlijk dat de evenaar over zal slaan naar de club van de nood-gele gasten, L.S.C. IV—S.N.V.V (P. Rienstra) Black Boys JIISneek V (J. Wieringa) Lemmer IISneek VI (H. de Jong) Sneek III—H.Z.C. Jl (A. Seinen( Heerenveen IIL.S.C. JII (A, Sloot) Leeuwarden IVDe Rooi II (R. (Lamberts) Friesland IIIDrachten JI (J» Banda) Van concurrentie gesproken! De Leeuwarder le klassers Leeuwar den, Frisia en Friesland hebben Zondag elk een thuiswedstrijd. Be belangrijkste en de het meeste pu bliek trekkende match zal wel de wed strijd LeeuwardenVelocitas op Son- nenborgh zijn. Hoewel de puntjes ver moedelijk wel naar Groningen zullen verhuizen, wacht de kampioensclub O.L geen gemakkelijke taak. JDe rood-wit- ten zullen hun huid wel duur verkoo- pen. Op de Wilhelminabaan krijgt Frisia, bezoek van het Asser Achilles en indien de geelblauwen de zaak goed aanpak ken geven we hun Wel een Jeans om tenminste met een der puntjes te gaan strijken. Op Bomiastate fungeert Friesland als gastvrouwe van het Meppeler Al- cides. Dit zal ongetwijfeld een span nende strijd worden met als vermoe delijke uitslag een verdeeling der pun ten. F.V.C. gaat op bezoek bij het Gro ninger Be-Quick. Indien de groen-gelen een beetje op schot zijn kunnen ze wel met winst huiswaarts keeren, ten minste als men de 41 nederlaag der withemden tegen Frisia jl. Zondag als basis mag aannemen. In Veendam krijgt de club van dien naam bezoek van de Groninger blauw- Zooals we Dinsdag jl. reeds hebben medegedeeld is de wedstrijd L.S.C. Black Boys omgezet. De zwarte jongens fungeeren nu als gastheeren van hun plaatsgenoote L.S.C. in dichte drom men zullen de Sneeker Voetballiefheb bers nu Zondag a.s. optrekken naar de Lemmerweg het terrein van de heer Koopmans, om de verrichtingen Mvan de nieuwe 2e klasser eens gade te kun nen slaan. Het kan een mooie wedstrijd warden ejj naar de uitslag zijn |we allen benieuwd. Sneek I gaat haar oude concurrente M.S.C. te Meppel met een bezoek ver- eeren. Aan spanning zal het hier wel niet ontbreken. Laten de Sneek spelers bedenken dat aanvallen de beste verde diging is. Meer willen we er niet van zeggen, alleen nogs „Voetbal met het hoofd”. Succes kan dan niet uitblijven, want het Sneeker jvit-zwart mag onge twijfeld tot een der sterkste elftallen van de 2e klas A gerekend worden, In Joure is het Zondag a.s. Kermis. De Kooi krijgt dien middag Heeren veen op bezoek en o.i. kunnen de rood- witten wel eens van een koude kermis thuis komen. De club van ,,’t Lekkumer dijkje” Rood-Geel gaat een bezoek afleggen bij de S. S. C. te Steenwijk. Kostelijks club heeft nog geen winst weten te hemden G.V.A.V. Hoewel We de car paciteiten van de gymnasten niet gering schatten, meenen we toch het dichtst bij de waarheid te zijn met een over winning voor de veenkolonialen te voor spellen. OVERZICHT. De bezoekers stonden aandachtig te luisteren. Ze waren allen getroffen door de zachte stem en het droeve wüsïe- Peggie dacht, dat de heks zich wel heel1 ongelukkig moest voelen, ’t "Was ook erg treurig om noodt weer te kun nen loopen. Toen schoot 'haar eens klaps te binnen wat door de ziekte van 'hun pleegmoeder Poggie en zij geheel vergeten hadden dat de schoen van de heks in Poggie’s rug zak zat. Dadelijk haalde ze hem uit de zak te voorschijn. Ze rolde hem uit elkaar en vóór een van de anderen het verhinderen kon, had ze hem aan de voet van de heks gestoken. Rap sprong de kamer uit en riep» „Pas op, ze springt van haar bed cn pakt je.” (Vervolg.) Verderop kwamen de reizigers aan een weiland, Waar een hazenfeest werd gegevep. Het diner van knollen en kool was juist afgeloopen en nu zon Ihet bal beginnen. De oudé hazen had den zich langs de kant geschaard en zongen een vroolijk lied en op de maat hiervan begonnen de andere hazen te dansen. I De Bolswarder roodbroeken waarvan we bij het begin van. de competitie meer hadden verwacht dan ze tot nu toe hebben gepresteerd, krijgen bezoek, van Steenwjjk. Dit moet een overwin ning worden C.A.B. Bij energiek aan pakken kan het ook. Scheidsrechter is de heer B. Coehoom van Sneek. De Drachtster withemden krijgen be zoek van Gorredijk. Hier konden de blauwwitten wel eens aan het kortste eind trekken. In Harlingen gaat Lemmer H.Z.C. met een bezoek vereeren, een bezoek waarvan Lemmer wel eens Weinig ple zier kan hebben. Mijn schoen is weg, mijn schoen is weg En nu ben ik verloren. Want zonder schoen kan ik niets doen, Kan ik mij niet verroeren. Hier mloet ik liggen tot aan mijn dood. Wie komt me helpen in de nood. Wie brengt mij! vlug mijn schoen terug, En redt mij van de dood? Het Groninger Royal krijgt het Uit- huizer Noordpool op bezoek; de gasten moeten tot de sterksten worden geacht. B.R.C. en Hellas waarvan eerst ge noemde voor ons een onbekende is, zal wel eindigen met winst voor de kam,, pioen van ’t vorige seizoen. Nieuw Buinen moet de strijd aanbin den tegen Emmen en zal wel niet in staat zijn om Emmen een puntje afhan- Geopend; alle werkdagen van 912 en van 25 uur Zaterdags van 912 uur. Kostelooze bemiddeling voor Werkge vers en Werkzoekenden. Zoowel voor mannen als voor vrouwen. kin en haar neus leken groo-ter en spit ser dan ooit. Ze lag zachtjes in zich zelf te prevelen: „Water, water, q één teugje water.” Poggie nam een beker van de tafel en holde naar het beekje, dat achter het hutje stroomde, In één teug .dronk de heks de beker leeg. Ze sloeg de oogen op en fluisterde: „Geef me iets te eten. Ik heb zoo’n honger.” Peggie kraakte een hand vol noten voor haar, die de heks gretig opat. Rap, die wel inzag, dat hij van de heks vooreerst niets te "Vreezen had, pelde beukenootjes voor haar en Poggie voorzag haar van bramen. Toen de voorraad uit de rugzak op was, was de ergste honger van de heks, voorbij, maar rustig was ze nog niet.< Ze lag geen oogenblik stil en mompelde onverstaanbare woorden. Eindelijk be gon ze zachtjes te zingen i 328. „Zoo keerde Glimwormoogje met haar medicijnen naar koning Antastaartuel terug. Zou zij nog op tijd komen om den zieken Wipp’etouw té genezen? Zij hoopte het vurig, want dan was zij immers weer vrij!” 329. „Gelukkig leefde Wippetouw nog, toen Glimwormoogje in het Indianendorp te rug kwam. Dadelijk gaf zij den zieke een lepel van haar medicijn en bijna onmiddellijk daarop ging hij rustig slapen.” 327. „Maar Edelspek springt op en roept: Zij heeft gezworen bij mijn staart, dat zij terug zou keeren. Indien zij haar woord brak, zou ik met eigen hand mijn staart afhakken.” 330. „Den volgenden morgen was Wip- peïbuw zoo gezond als een vischje. Alle In dianen geloofden hun oogen niet, toen zij hem vroolijk zagen spelen. En Antastaartuel was buiten zichzelf van vreugde.” Hierop begon het heele gezelschap in de (pooten te klappen pn danste daarna in een wilde galop over het veld, zoodat de haren in ’t rond stoven. Peggie en Poggie hadden graag nog langer naar dit vroolijke feest ge keken en Tip stond te kwispelstaarten van verlangen om een dansje mee te doen, maar de boer zei dat ze geep tijd hadden en dus trokken ze verder. „Kjjk, daar woont de heks,” zei Rap, toen ze aan een kleine vlakte kwamen en hü wees naar een huisje onder hooge, donkere boomen. „Als je door ’t raam kykt, kun je haar in bed zien liggen. Nieuwsgierig volgden de anderen hem naar het hutje en gluurden door de ruiten. Alleen Peggie kon haar angst niet overwimien en bleef op een afstand staan, Zij wist maar al te goed hoe M.V.C.—Sneek IV (J. Zwanenburg) G.A.V.C.—De Kooi III (R. Jonkman) AkkrumC.A.B. II (G. Sannes) W.V.V. komt Zondag voor een moei lijke taak te staan n,u het een bezoek geldt aan Noordster. De Pekeldersi zyn geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken, en ?t zou ons geenszins verwonderen indien de „sterren” met de buit gingen strijken. Forward zal wel weinig plezier heb ben van haar reis naar Bato te Win schoten, evenals' Zuidbroek dat een vi site af gaat leggen by G.VuV. H.S.C. dat uittrekt naar Stadskanaal moet in staat worden geacht de „KnoaJ- sters” er onder te houden, evenals Hoo- gezand als sterkere moet worden be schouwd van de Grom Boysi. Zijn kant. RESERVE 2e KLAS A AFD. V. In het Sportpark krijgt L.S.C. II I visite van het Meppeler M.S.C. II. Ais I we nog even het elftal van M.S.Ql I van verleden jaar de revue laten passee- I ren dan moeten we bekennen dat L.S.C, I II geen gemakkelijke taak wacht. Daar I zat spirit in. L.S.C. II werd toen twee- I maal geklopt, nl. thuis met 46 en uit I met 51;. De Sneekers hebben wat I goed te maken en zullen zeer zeken revanche willen nemen. Een spannende I strijd verwachten we dan ook. Sneek II gaat uittrekken naar Leeuw. I III.. De withemden zullen uit een heel I ander vaatje moeten tappen dan Zon- I dag j.l. wil men succes hebben. In de I eerste competitiewedstrijd in dit seizoen I ging het zoo uitstekend. Indien de wit- I hemden dat spel weer Weten te ont- I plooien geven we hun Wel een klein I kansje. Voor deze afdeeling staan twee wed- I strijden op het programma nl. Velocitas I III en G.V.V. II en Achilles IIVeen- I dam TL De bezoekende vereenigingen konden hier wel eens een nederlaag krijgen te slikken, Gevraagd personeel: 1 Mannen: Auto-bekleeder, Ensche de; .Bankwerkers, Utrecht; Cigarillos- makers, Utrecht; Coupeur, Rotterdam; Electriciens, Temeuzen; Houtbewer kers, LeeuwardenKoperslager, Amers foort; Lasschers, Utrecht; Meubelma kers, AmersfoortMeubelstoffeerder, Amersfoort’; Monteur, den Helder; Schoenmakers, den Helder; Schoor steenbouwer, Breda; Staalgraveur, Am sterdam Steenhouwer, ’s-Hertogen- bosch; .Straatmaker, Zutphen; Uitvoer der, Arnhem; Winkelbediende, Leeu warden. Werkzoekenden: 1 Afbramer, 1 Bakker, 1 Bankwer ker, 1 Boekdrukker, 1 Boekh.-Corresp., 1 Chef-machinist, 5 Ciseleurs, 1 Cou peur, 2 Fabrieksarbeiders, 1 Glassnij der, 12 Grondwerkers, 1 Grondw.-Be- tonw., 2 Glas in loodzetters, 2 Hand langers, 2 Houtbewerkers, 1 Huis knecht, 2 Incasseerders, 1 Inpakker, 5 Kantoorbedienden, 1 Idem (vr.), 1 Ke- telbikker, 1 Kleermaker, 1 Klompver- ver, 1 Koperdraaier, 4 Koperslagers, 1 Kuiper, 3 Landarbeiders, 2 Machinis ten, 2 Magazijnbedienden, 1 Metaal- polijster, 3 Metaalslijpers, 1 Metaalslij- per-polijster, 2 Metselaars, 8 Opperlie den. 1 Opperman-straatmaker, 2 Plaat werkers, 2 Reizigers, 1 Revolverklinker, 1 Rijwielmonteur, 10 Schilders, 1 Schip per, 1 Slager, 2 Smeden, 1 Snijder (papier), 1 Stoffeerder, 8 Timmerlieden, 1 Touwslager, 1 Uitvoerder, 1 Vemik- keJaar-metaalslijper, 1 Venter, 1 Ver- tinner, 3 IJzerwerkers, 1 Zandvormer, 3 Zilversmeden, 1 Zuivelarbeider, 82 Zonder bepaalde vakkennis. en rilde bij de herinnering aan de vree>- selijke tijd, die ze hier had doorge bracht. Daar klonk in de hut een zacht ge kreun. Rap lachte en tikte tegen de ruit. „Ja heks, dat komt er nu van, dat je ‘iedereen altijd geplaagd hebt. Nu 'móet je van honger en dorst pmko- [men.” De boer trok hem achteruit. „Schaam je Rap, nu ben je zelf niets beter dan de heks.” Rap bromde wat, maar hield zich verder stil. Peggie was nu ook naderbij geko- [men. „We kunnen haar toch met laten verhongeren Nee, dat vonden de boer en Poggie ook. „Ik zal naar binnen gaan,” zei de boer. „Blijven jullie hier, xk neem ,Tip mee.” Hy deed deur open en staj>te met Tip naar binnen. Peggie en Poggie kre gen ineens hun moed terug en volg den hem. Rap, die niet voor hen wilde onder doen, wipte toen ook maar in de kamer.. Daal lag de heks met gesloten oogen LemmerSneek (J. Koehoorn) 12 uu AFD. E. US.C. II—B. B. II dig te maken. RESERVE le KLAS AFD. V. In Tiuizurn ontvangt F.V.C. II de jongere broers van Be Quick. Het is dus Zondag a.s. een strijd tusschen de F.V.C. en Be Quick elftallen, want in Groningen spelen de eerste elftallen van deze clubs. Een puntenverdeeling kan hier wel eens het resultaat worden. In Groningen spelen de plaatselijke clubs G.V.A.V. II en Velo II, waarvoor wy het voor een overwinning natuurlijk op groen-wit houden. In Hoogezand moet Friesland II haar .krachten meten met het 2e elftal der Kraaien. Dit wordt een dubbeltje op Wordt vervolgd. Nadruk verboden. BURGERLIJKE STAND. 2 ut 2 ui 4 ui 11 ui Kinderrubriek. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231 VOETBAL. Ie KLAS AFD. V. IJLST, van 19—25 Sept. Geboren: Sijbren Jan zv. Willem Dokkum en Meintje van! der Werft. Overleden: Geene. le KLAS. 2e KLAS B. 2e KLAS A AFD. V. Melke- en kalve koeien slecht iets terug gaand. Vette koeien kalm ongeveer prijs houdend. Stieren korter aanvoer, beste soort prijshoudend, overigens flauwer. Graskalveren voor de slachtbank slecht en iets lager. Koe kalveren redelijk. Vette kalveren flink prijs houdend. Nuchteren kalveren kalm. Vette varkens iets flauwer. Zouters lager dan j.l. Vrijdag. Wolvee zeer traag. 28000 K.G, kipeieren 46. 463 K.G. eendeieren 56. UIT DE OFFICIEELE MEDEDEELINGEN VAI DE FRIESCHE VOETBALBOND. WEDSTRIJD-PROGRAMMA. ZONDAG AJS. 3e KLAS A AFD. V. 25 Sept. 1931. 152 Stieren f 100 f 360. 3e KLAS B AFD. V. 3e KLAS F. 2e KLAS B AFD. V. Ossen f f 320 Vette Koeien f 140 -f 300, 485 Melke- en Kalve Koeien le soort f 140 f 310. 2e soort f f 60 Pinken f 90 f 140, 45 Vette Kalveren f 35 f 85, 1106 Graskalveren f 25 f 75, 104 Nuchteren Kalveren f7 f 12, 150 Vette Schapen f 23 f 30. 258 Weide Schapet! f 15 f 35, 613 Lammeren f 15 f 20, 745 Vette Varkens f 30 f 100, 63 Ma gere Varkens f 22 f 50. Vette Biggen f-f -, 275 Kleine Biggen f 7 - f 11, 33 Bokken en Geiten f f 45 Paar den en Veulens f f Totaal 4474 stuks vee. RESERVE 2e KLAS B AFD. V. 2 ui ADSPIRANTEN-COMPETITIE. AFD. D. Prijsnoteering Vette Koeien per K.G. 60—80 ct., Vette Varkens per K.G. 34—42 ct., Zouters pet K.G. 34-37 ct.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 6