RUK ft Co. Zaterdag 17 October 1981. Kerste Blad. UITGAVE: No. S der Gemeente Sneek Officieel Orgaan Dit No. bestaat uit 4 bladen. Nog voor FEUILLETON Het bittere erfdeel VIRGINIA een reden waarom Chief Whip de beste voor Uw gezondheid is :um; UITSLUITEND LANGE STREN GEN ZUIVERE TABAK i NIEUWSTIJDINGEN. het eerste tot het laatste Juist dit en de verdere uiterst zorgvuldige behan deling der tabak garandeeren, dat Chief Whip een geEjkblijvenden smaak heeft en nooit op de tong kan branden of de keel kan prikkelen. Dus— altijd 100% genot van trekje van Uw B Pi Alle AdvertentlCn worden In belde bladen opgenomen. Regelprljs 0 cent» Abonnementen belangrijke korting. duONOON AR DATM ze. en Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, OppenhuizSh, Ujtwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawler, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. Hulp fa Nood. Het comité, dat de vereeniging „Hulp in Nood” ter gelegenheid' van haar 50-jarig bestaan op 1 November a.s. de opbrengst van een onder de burgerij te houden inza meling wilde aanbieden, heeft besloten deze collecte uit te stellen tot midden December, in verband met het feit dat dezer dagen het gemeentelijk comité tot steun aan werkloo- zên zich om gaven tot de burgerij zal wen den. Het is uiteraard niet gewenscht dat beide inzamelingen ongeveer tegelijk worden ge houden. door MARGARET PEDLER Uit het Engelsch vertaald door A E. C. VUERHARD—BERKHOUT. 53. Postduivenwedvlucht De uitslag van het laatste afdeelingscon- cours van Afd. K (Friesland) van den Ned. Alg. Bond van Postduivenliefhebbers, ge houden van Roermond, is als volgt: Th. de Jong, Bolsward, 1, 15, 21 en 30; A. de Vries, Bolsward 2 en 19; D. Hoeben, Gevonden Voorworpen. Aanwezig aan -het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen liy2 en 12’A uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 15 Oct 1931: schroevendraaier (zilver?); gedeelte veebatting. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende Ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 15 Oct. 1931: sierspeld, W. Stilma, Willem Lode- wijkstraat 23. Het Nut Chansonavond Rik Boersema. De cabaretier en conférencier Rik Boer sema en zijn accompagnateur Piet de Geus Jr. brengen luchtige en lieve chansons van eigen en vreemden bodem op zeer beschaaf de en volledig in den toon der kamerintimi- teit gehouden wijze. Zij brengen ons, wat Pisuisse indertijd gaf het internationale lied als uiting van volksgeest en weergave van volksleven en oogstten daarmee elders (Zwolle, Groningen, Utrecht, enz.) veel succes. Er is groote verscheidenheid in wat zij bieden; aan elk chanson in een vreemde taal gaat een explicatie vooraf; de uitbeelding is frappant. Het vermijden van elke poging om te doen als Pisuisse, ’t zich- zelf-zijn van Rik Boersema wordt extra ge prezen. Maandagavond krijgen we dit tweetal in de Harmonie voor het Nut De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. De. SNEEKER COURANT is een Advertentieblad wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. streng ultimatum zien, maar haar liefde en sympathie voor Carol maakten, dat ze met overweldigend medelijden be greep, wat deze laatste door moest ma ken, al datgene waar ze tegen moest vechten nu het werkelijk tot scheiden kwam!. Het was niet te verwonderen dat die strijd haar was aan te zien. Herrick keek Kenyon nieuwsgierig aan. Voelde hij het ook? Al het leed en de pijn saamgevat in dat korte von nis i „Ér een eind aan maken. Weg gaan,’1 Doch ze las niets op zijn ge- denthuis, Joure 97; H. W. Bos, Sneek 96; Bangma, Bolsward 93; A. Best, Sneek 78; P. van Laaren, Leeuwarden 75; J. A de Vries Joure 74; O. v. d. Veen, Leeuwarden 70; D. Ruiter, Bolsward 64; S. Hondema, Leeuwarden 62; C. Knuist Leeuwarden 62; M. J. Cornel, Joure 54; N. van Zantvoort, Leeuwarden 53; IJ. de Vries, Bolsward 51; F. IJtsma, Sneek 42; Gebr. de Jong, Joure 41; A de Vries, Bolsward 41; H. Meinen, Sneek 40; T. Botenga, Leeuwarden 35; Th. de Jong, Bolsward 34; F. H. Niehüser, Leeu warden 32; G. de Haan, Sneek 32; A Slob, Sneek 27; A. Silvius, Sneek 26; Tj. Dam, Leeuwarden 25; Gebr. Bangma Bolsward 24; L. Stellema, Rinsumageest 24; D. Hoe ben, Bolsward 23; R. Jonkman, Leeuwarden 22; J. H. Beckers, Leeuwarden 21; H. Tip- persma, Sneek 20; D. de Vrieze, Leeuwar- radeel van 11 April 1931 tot opheffing van genoemde schoot De groote brand te Joure. 14 October was het 50 jaar geleden dat des nachts bij vliegend stormweer te Joure aan de Midstraat 8 huizen afbrandden en aan de Kakelsteeg 5 woningen en een boer derij. De brand was ontstaan bij zekere Kos ter, die een ververij kastmakerij mes- terij had. Zeer algemeen werd aan opzet ge dacht en schuldig of niet, aldus schrijft de Jouster Crt., de man kon ’t blijkbaar in Joure niet langer uithouden en vertrok met zijn gezin naar Amerika. De brandweer van Langweer, Nijehaske, Heerenveen, St. Nico- laasgaj Lemmer verleende hulp. Die van Sneek ging op weg, doch kon Joure niet langs de straatweg bereiken wegens de tal- looze omgewaaide boomen. 1 De eenige wolk die haar horizon verduisterde was de wetenschap, dat Carols leven steeds moeilyker en ondra lijker voor haar weid. Ze klaagde zel den allerminst tegen Herrick en deze vermoedde, dat ze dit naliet uit den onzelfzuchtigen wensch om1 niet met haar eigen narigheden het geluk van anderen te verstoren. Doch ze werd stil haar opgewektheid, die zelfs Sir Francis’ tirannie tot nu toe niet geheel had kunnen uitroeien, begon te ver dwijnen en in haar oogen, die hun kin derlijkheid hadden yerloren, lag een uitdrukking ,van strijd en onzekerheid als van iemand die er altijd over dacht wat nu te doen en welken weg in te slaan van iemand, die in stilte wor stelt. I Op zekeren dag, toen die geleide lijke verandering in Carol haar een tijdlang had bezig gehouden, sprak Her rick er met Kenyon over. Zij en Lady Bridget hadden met hem in Greenwood geluncht en daarna was Lady Bridget] naar het dorp gegaan voor het een of andere liefdadigheidsbezoek en hadj den 19; Terra, Joure 19; J. de Vries, Sneek 18; G. J. Onclin, Leeuwarden 17; J. Jonk man, Leeuwarden 13; G. Bruinsma, Joure 12; R. de Boer, Joure 12; J. Kramer, Leeu warden 6; H. van Wijk. Leeuwarden 3; H. J. A Kortrijk 3. Aan den heer W. L. Kroon te Sneek is het dus gelukt het afdeelingskampioenschap van Friesland over 1931 te winnen. De vijf bovenste leden van deze ranglijst komen nog in aanmerking voor een prijs. L. CL Opheffing Openbare School te Hartwerd Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het door A. Bloemhof en 6 andere ouders van kinderen, die de openb. lagere school te Hartwerd bezoeken, ingesteld beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Friesland van 19 Mei 1931, waarbij is goedgekeurd het besluit van den raad der gemeente Wonse- heb, zal ,ik mie natuurlijk er aan hou den, boe slecht je je ook ontwikkelen mag/1 f Hij lachte nu hartelijk, maar in plaats van op zijn scherts in te gaan overmees terde haar plotseling een angstig ge voel i „Daar ben ik juist zoo bang voort antwoordde ze ernstig. „Verbeeld, je, dat ik me eens leelijk ontwikkelde.’* „Ja dan, zou ik het moeten uithou den. Ik heb, net als Carol, mijn keus gedaan.’1 „Ik ben benieuwd of Je dat doen zou,” zei ze langzaam, „Als ik slecht Werd, zou het je leven verwoesten.” „Dat zou het zeker, nfaar zelfsal deed het dat, zou dat toch geen aan leiding zyn ona! voor de verantwoorde lijkheid terug te schrikken me er aan te onttrekken. Ik zou dan met mijn oogen open in ’t ongeluk zijn geloopen, dus als ik het gelag zou moeten be talen zou Ik het doen en daarmee uit.” Herrick zweeg. Ze wist, dat hij de waarheid sprak. Wat er ook gebeuren, welk een catastrophe er mocht ont staan als ze eennïaal man en vrouw waren, Mac zou zijn noodlot aanvaar den, onverschillig tot welken prijs. Die gedachte ontstelde haar. Als ze nu toch eens door een of ander afschuwelijk toéval ernstig in de verzoeking kwam en viel, zooals haar vaders overgeërfde zwakheid hem had doen vallen? Mac zou betalen, zooals hij juist gezegd had dat hjj doen zou, zou haar schande of het schandaal of wat er uit voort mocht vloeien, deelen. Wordt vervolgd. zicht. „Ik ben er niet zoo zeker van dat je gelijk hebt,”- zei ze peinzend. „Ik geloof jk vrees, dat Carol aan .het eind van haar krachten is.’1 Zijn gezicht bleef ondoorgrondelijk. „ïk hoop van niet,’1 was al wat hij zei. Ze zweeg een paar minuten, „Ik vind, dat je altijd erg hard voor Carol bent,’1 barstte ze plotseling op verwonderden toon uit. „Hoewel je an ders heelemaal niet hard bent, Mac. Je bent prachtig tegen me ge weest in die dingen van vroeger, die ik dacht dat mijn leven voor goed zouden bederven. En toch, waar het Carol be treft- „Dat is heel wat anders,” viel hij haar bedaard in de rede. „In het eene geval, dat van Carol, heeft ze .zelf gekozen, een overeenkomst aangegaan, als je het zooi noemen wilt en daar moet ze zich aan houden. In het an dere geval weigerde jij, doorzichtig, eer lijk zieltje dat je bent, met me te trou wen vóór je me alles over die „dingen van vroeger” verteld had. Jij liet de vroeger, net of ze met haar gedachten ver weg is.” Hij knikte met een plotselingen ernst in zijn oogen. „ja,’1 zei hij kortaf, „ik heb het ge merkt,” en voegde er even later bij l „Misschien zal ze alles wat makkelij ker vinden als Jem| werkelijk weg is.’! Herrick wendde zich om en keek hem stom verbaasd aam ,)A]S Jem weg is,” herhaalde „Waarheen? Wat bedoel je?” „Wist je dat niet? Ik dacht dat Carol het je verteld had. Hij heeft vrijwel be sloten om uit St. Heriot weg te gaan althans voor een poos waarschijn lijk naar ’t vasteland.” „Uit St. Heriot weg? Maar, oi Mac, dat zou het einde van alles beteekenen voor Carol. Ik geloof nooit dat ze haar leven zal kunnen dragen als /Jem .weg gaat.” Kenyon keek nadenkend. „Integendeel, ik geloof, dat ze het veel gemakkelijker zal vinden als het eerste verdriet voorbij is. De tegenwoor dige toestand vraagt te veel van men- schelijke krachten. Als een man en een vrouw van elkaar houden, zooals zij doen, dan kunnen ze onder de gegeven omstandigheden veel beter van elkaar af zijn, dan elkaar voortdurend te zien.” „Toch scheen jij geen haast te heb ben om jezelf voor altijd te beletten me te zien," zei Herrick met een lachje. Hij lachte terug. „Nee, omdat jij vrij was en er altijd kans bleef, dat alles voor mie terecht zou komen. Voor Jem bestaat die kans niet.”- Zijn gezicht werd ernstig. „Er staat hem maar één ding te doen er een eind aan te maken. Wepvmn enkele veranderingen, die ze van plan! waren aan te brengen, te bespreken.1 Dat Was nu een van hun grootste ge noegens de verschillende verbete ringen nagaan die hier konden worden) aangebracht. Ze maakten enthousiaste plannen, de ideeën verdrongen elkan der, er Werden schetsen gemaakt en! gekleurde plannen uitgewerkt en be sproken en dan lieten ze vergenoegd al die plannen Weer in den steek en be gonnen welgemoed opnieuw. Ze waren net een paar kinderen daarin. Het was een aardig spelletje en, zooals Lady Bridget opmerkte, „het hield ze uren lang zoet.” En eindelijk zou er stellig uit die hutspots van plannen iets indi vidueels en karakteristieks iets, dat een huis tot .een téhuis maakte <en grond tot een tuin ontjstaan. Ze hadden goedmoedig gekibbeld over de beste plek voor een rozen per gola en toen de kwestie eindelijk naar beider tevredenheid was .opgelost, was de leegte, die daarop in Herricks snel len gedachtengang was ingetreden, plot seling gevuld met de herinnering aan Carols aangelegenheden. Die had eens zoo graag een rozen-pergola op een bepaalde plek in Mortlake willën heb ben en Sir Francis had natuurlijk be sloten, dat die heel ergens anders moest komen, met het resultaat, dat de rozen vergeefs bloeiden. Niemand wandelde daar ooit, de groene bogen wortelden in te veel bitterheid. De gedachte aan dat voorval' dat Carol haar eens yer- teld had, leidden Herricks gedachten in nieuwe banen. „Mac,” zei ze, toen ze samen in den tuin stonden, overgoten door het hel dere Maartsche zonlicht, „heb je den Bolsward 3; D. Bangma, Bolsward 4, 11, denthuis, Joure 97; H. W. Bos, Sneek 96; 12, 17, 23 en 26; A Slob, Sneek 5 en 6; G. Walta en Van Dijk, Leeuwarden 93; D. de Haan, Sneek 7 en 8; O. v. d. Veen, Leeu- warden 9 en 25; A. Silvius, Sneek 13; A. Best, id. 14 en 18; IJ. de Vries, Bolsward 16, 22 en 27J. Kramer, Leeuwarden 20 en 29; Walta en Van Dijk, Leeuwarden 24 en 33; P. v. d. Zee, Bolsward 28; L. Stellema, Rin sumageest 31; Tj. Dam, Leeuwarden 32 en 36; R. Ruiter, Bolsward 34, 35 en 37. Deze afdeeling hield in het afgeloopen seizoen een achttal afdeelingsconcoursen, nl. uit Vilvoorde, Creil, Corbeil en Orleans voor oude duiven buitenland; Roermond en Maastricht voor oude duiven binnenland en Nijmegen en Roermond voor jonge duiven. Het resultaat van de optelling van het aan tal behaalde punten op deze concoursen was als volgt: W. L. Kroon, Sneek, 123 punten; A Zel- 11 CHIEF WHIP NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang) TAitl- T-on. TA TTUllU V»* V C41J. JUVVUWaïUCH J_J.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1