Dit Ko. bestaat nit 2 bladen. I BERVÓETS m FEUILLETON OSTER, Firma J. L BAKKER Officieel gedeelte. 1 Het bittere erfdeel mu Me Blad. UITGAVE: RUK Co. Woensdag 21 October 1931. No. 6 MAATKLEEDING Laat me toch klimmen, moeder 45.- 48e Jaargang Reclame Kolom. NIEUWSTIJDINGEN. K 4. Normaal wolleiX /ONDERGOEDEREN A. die zelf had ontstoken. XXV. TW.Q WAYS COTTAGE». et et 1 et ant Van geheel ander genre is het hoofdnum- mer in de A m i c i t i a-B i o s c o o p: „Laat liederen uw tolk zijn”. AI Jolson is een knap speler en een gevoelig zanger en zijn optre den met Sonny boy in de Singing fooi ligt hier nog versch in het geheugen. Die film was een succes en deze nieuwe die een ver haal is van vader- en kinderliefde, staat op hetzelfde plan, ontroerend spel brengt dit tweetal, zoodat het publiek er diep van on der de indruk raakt. Een buitengewoon boeiende film. In het voorprogramma o. a. een mooi filmpje van een bezoek aan Duis burg. ct ct et ct ct ct ct ct ct ct ct imi In de met Clerc. win de mo- Stationsstraat binnenrennen. De onmensche- lijke manier, waarop deze beesten worden afgeranseld om ze weer in het goede spoor te brengen (veelal geloof ik echter, dat de drijvers hierin een welkome gelegenheid vin den, hunne woede te koelen), is niet te be schrijven en het zou, dunkt mij, een zegen zijn wanneer hieraan op afdoende manier een eind kon worden gemaakt. Wij hopen, dat U in groote getale aan onze oproep gehoor zult geven en Ha Uw bezoek, alles wat U gezien hebt thuis gaat overdenken. U zult dan on getwijfeld tot de conclusie komen, dat de oorlog vloekt met alle gods dienst en zedelijkheid en nooit een mid del kan zijn om de gerechtigheid te dienen, en, dat het dug Uw plicht is ook mede te werken tot bestrijding van de oorlog; de vredesbeweging heeft 'Uwi hulp zoo bitter, bitter noodig. HET COMITÉ. Voorhanden bij: Grootzand - - SNEEK U.F.A. programma, waarvan het hoofdnum mer „Drie met één benzinepomp” buitenge woon pittig spel van de drie vrienden geeft, die geruïneerd, een benzinepomp gaan ex- ploiteeren. Zij maken kennis met het onver mijdelijke lieve meisje, raken er alle drie op verliefd, worden er alle drie door bedot, ten minste dat denkt de man, die eigenlijk haar uitverkorene is en ten slotte ook door haai wordt getrouwd. Lilian Harvey heeft de vrouwelijke hoofdrol, en zoo staat het spel in deze film met zijn veie populaire liedjes, zeer hoog, een échte amusementsfilm. Geachte Redactie 1 Vanmorgen was ik toevallig getuige van de gruwelijke mishandeling waaraan de zgn. landkalveren bij hun transport naar het sta tion staan blootgesteld en wel in ’t bijzonder de dieren, die van de kudde afdwalen, en door het getier en gevloek hunner begelei ders zoodanig de kluts kwijt raken, dat zij zich natuurlijk altijd in de verkeerde richting begeven of de tuinen der bewoners van de Ik Magazijn „De Zon”. Aab. de Suupmarkt isl een nieuwe zaak in lingerie en baby-artikelen ge opend, nil. die van den heer M,. D- Ring- nalda, in de winkel* waarin vroeger het schoenenmagazijn van den heer Domes gevestigd was. Is deze winkel echter van buiten geheel vernieuwd, met het inwendige is dat in niet mindere mate het geval, aan de etalage-ruimte isl veel aandacht besteed, het interieur is zeer 'gezellig ingericht en langs de wand zijn ter berging van de artikelen even practische als mooie laden aangebracht, vervaardigd in de werkplaats van den heer H. F. Ringnalda, die ook de ge- heele verbouwing uitvoerde, naar het ontweijï van den heer F. Ringnalda. De verlichting, welke zeer royaal is, werd geleverd door den heer W„ Fijl- stra, het glaswerk door den heer Fer- Werda en het schilderwerk werd uit gevoerd door den heer lWi. J. Brou wer.. Opnieuw een zaak aan de Suupmarkt, welke er wezen mag. Lijfsdwang als exectttiem«ldeil voor belastingen? Naar vernomen wordt heeft de Minister van Financiën zich dezer dagen door de hooge belasting-autoriteiten laten inlichten omtrent de vraag of en zoo ja, in hoeverre het in verband met de invordering der directe belastingen aanbeveling verdient over te gaan tot invoering van lijfsdwang als exe- cutiemiddel tot verhaal dier belastingen. TNO E Z O N D E N. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) E I Aan een comité gevormd uit verschil lende organisaties hier ter stede is het na veel moeite gelukt voor Sneek de bekende Anti-Oorlogsschilderijen van den kunstschilder Willem van Schalk te Blaricum te krijgen. Gedurende de week van 2128 Oct. worden deze schilderijen geëxposeerd in het Gerechtsgebouw aan de ^Markt straat alhier. Wij wekken met .aandrang het Snee- ker publiek op deze tentoonstelling te bezoeken. De schilder heeft op mees terlijke wijze geteekend het schrijnende leed, dat êen oorlog veroorzaakt naast de groote onzedelijkheid en misdadig heid, waarmede hij onafscheidelijk ver bonden is. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage liggen ver zoeken met bijlagen van I. de N. V. Kunstmesthandel TIJMSTRA, BLOEMHOF en STR1KWERDA te Bols- wardSneek, om vergunning tot het plaat sen van een benzinetank met een inhoud van 30000 L. en een petroleumtank met een in houd van 15000 L. in het open terrein van het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie C, no. 2357; II. J. H. VAN DER WEIJ, handelsagent, wonende te Sneek, om vergunning tot uit breiding van zijn benzinebewaarplaats op het emplacement der Nederlandsche Spoor wegen, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie A, no. 3329, door bijplaatsing van twee benzinetanks, elk met een inhoud van 20000 L.; dat op Woensdag 4 November 1931, des middags te 12 uur, ten gemeentehuize al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen de verzoeken bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten en dat zoowel de verzoekers, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter se cretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden kennis kun nen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op gevestigd, dat volgens de heerschende op vatting, slechts tot hooger beroep gerech tigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, 21 October 1931. Nog altijd is de PARKER DUOFOLD vulpen de BESTE en daardoor de goedkoop ste in het gebruik. Boek- en Vulpenhandel 6. van de Pljpekamp, Klelnzand 2 „Dan gaan we.’,’ Ze reden vlug de laan uit en den weg op, doch ze hadden niet veel meer dan een mijl afgelegd, toen Billy- genood- •zaakt werd nog veel voorzichtiger te rijden dan hij verwacht had. Er hing een lichte nevel, die hier en daar in tyerkelijken mist overging en het was noodig om heel langzaam en voorzich tig te rijden. Nu en dan vloekte hij zachtjes, vreezend, dat ze te laat adn HET NUT. Rik Boersema—Piet de Geus. Over deze avond waarde de schaduw van Pisuisse; Pisuisse uit zijn beste jaren, toen hij onze chansonnier par excellence was, de vertolking van het lied in klank en gebaar hem alles was en de smaak van het publiek hem nog niet gedrongen had van het pad der zuivere kleinkunst naar dat van ’t bedrijven van ’t amusementsvak. In Pisuisse’s prach tige genre hebben we dan nu Rik Boersema en diens optreden in de Harmonie gister avond accentueerde bij ons zeker niet in de eerste plaats de gedachte aan het verlies dat we in Pisuisse hebben geleden, integendeel er was iets positiefs te waardeeren iets eigens vooral in de voordracht, in uitbeel ding, in gebaar, waarin dunkt ons Boerse- ma’s kracht vooral ligt, zijn zang behoeft naar het ons voorkomt verdere ontwikkeling. Maar de voordracht was dan ook voortref felijk; bv. in Midshipsmite, Schooier, Pro- blèmes, le Chemineux, in luchtiger dingen als Schneiders Jahrestag, die Kuh en zoovele andere liedjes die hij gegeven heeft dat maakte een beschaafde en voortreffelijke in druk. Boersema heeft dunkt ons nog niet het hoogtepunt van zijn kunnen bereikt, ook niet op het gebied van de conferencier, maar wat hij al gaf was een pjke belofte, waarvan de smaak van het publiek ons nu eens niet on tijdig moge berooven. In Piet de Geus heeft Boersema een se rieus en volgzaam accompagnateur, die tevens een fijnzinnig componist bleek in „Het Dagboek”. Het in flinken getale opgekomen publiek was royaal met applaus, welke waardeering streepte, door aan het slot van den avond eenige hartelijke woorden tot de beide kun stenaars te richten. I. v. A. O. Voor het Instituut komt hier op 27 November de Kon. Ver. „Het Neder- landsch Tooneel” met „De Despoot”!. October 1931: mattenklopper, H. Kuipers, I ten aangenomen dat het geen all te zenuwachtig beest is. Maar zou het niet verschrikkelijk zijn, als hij uit angst in eens van mijn schoot op den weg sprong „Hij zou dood zijn,” antwoordde Billy, „maar hij isl fe jong om in en uit motors te springen. Hij' zal in een mandje gezonden zijn en je zult niets! anders behoeven te doen, dan die nïand vast te houden.” Herrick keek opgelucht. Het idee van in een zwaaienden zijspanwagen te zitten en te moeten trachten een leven- digen jongen hond te beletten op den weg te springen, trok haar niet be paald aan. Een paar uur later, na een wat ge haast diner, begaven ze zich op weg. „Rijd voorzichtig, Billy,” waarschuw- de zijn moeder bezorgd. Billy kuste haar. „Natuurlijk, Mim,” zei hij gemoede lijk. „U behoeft heelemaal niet bang te zijh. Ik zal akelig voorzichtig rijden. Tot straks.” En met een laatsten wuif van zijn hand trok hij Herrick mee de kamer uit en hielp haar in den wach tenden zijspanwagen. i „Zit je zoo goed?” vroeg hij, nadat hij de plaid goed om haar heen had ingestopt en zelf op zjjn plaats was gaan zitten. het station zouden komen om het hondje direct na aankomst in ontvangst te nemen. „En dan zal de een of andere idiote kruier het arme mormel op het perron I neersmijten en hem daar laten staan en hij zal' kou vatten.” Gelukkig begon de weg geleidelijk te stijgen zoodat ze al klimmende den nevel achter zich lieten en al spoedig kwamen ze aan een recht stuk weg en haalden den verloren tijd weer In. Juist toen ze het station naderden .baalden ze een .vrij armoedigen dog-car in, be stuurd door een man die in elkaar ge doken op den bok zat, aan de teugels tukte en met den tong klakte tegen het paard, dat hij als .een boerenpummel Imende. Herrick keek hem nieuwsgierig aa.n toen de lichten van de motorfiets over het slordige span heen flitsten en i uitte een verbaasden kreet. Wordt vervolgd. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, de voorzitter, de heer’ Peteri, nog onder- Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11’/a en 12’/z uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 17 en 18 October 1931: stempel tje N.A.S.B.; damesrijwiel. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 17 en 18 ti V. K. f-. j Oude Koemarkt 63; bloemtafelkleedje, G. die Begeman, Kloosterstraat 32; sabel Post kantoor, Leeuwenburg; paar handschoenen, Dames Sinnema, Regenboogstraat; sleutel, L. Boom, Nieuwbuurt 9; zakmes, F. K. Smit, le Woudtetraat 30a. Bioscoopniettws. De Bioscoop bij de Waag brengt een werkelijk zeer rijk voorzien en mooi scheijmm.g Hij wieet, ,waar hij vpor waken moet.” „Ja, wat die bepaalde verleiding be treft,” gaf Herrick toe, „daarin heb je misschien gelijk. Maar hij moet toch een zekere zwakheid van karakter heb ben geërfd een gebrek aan even wicht, dat zich misschien in den zoon in een andere richting ontwikkelt.” „We hebben allemaal zekere zwak heden geërfd zoo al niet van onze onmiddellijke voorouders, dan van de hunne,” zei Kenyon. „En we hebben ook zekere goede eigenschappen en krachten geërfd. Wij zijn erg samenge steld een mengsel van vele genera ties. En ik beschouw het zoo, dat ons speciale doel in dit leven is, om den goeden kant van ons erfdeel je ontwik kelen en den slechten kant onder de knie te krijgen." „Geloof je, dat we dat kunnen.’’ „Daar ben ik zeker van,” zei hij kalm. „Als ik dat niet was, zou ik niet in God gelooven.” En zoo ging Herrick dien avond getroost en gerust naar bed. Misschien was het toch waar, dat je slecht bloed in je kon overwinnen. Zelfs haar gezicht gloeide plotseling in de duister nis het kon overwinnen in je kin deren omdat je, het mogelijke gevaar kennende, op je hoede was er tegen hen een fakkel "kon overreiken, die sterker en helderder brandde, omdat je hoofdrollen: Louisi de Vries, dit stuk jubileert, en Henri „Nu, dan nemen we den zijspanwa gen, dat is alles.” Billy sprak berustend. Hij had juist een telegram ontvangen waarin stond, dat een jonge fox terrier, dien hij ge kocht had, per trein verzonden wasi en om negen uur dien avond zou arfi- veeren en hij had voorgesteld om met Herrick naar het station te rijden en den hond te halen. En nu was de chauf feur gekomen met het nieuws, dat hij toen hij Lady Bridget dien middag reed, ontdekt had, dat er iets niet in den haak was met de landaulette en dat het binnenste van den wagen op dat moment min of meer opgelost in haar samenstellende deelen op den garage vloer lag. „Ik dacht niet, dat u den wagen vóór van avond noodig zoudt hebben,” zei de man, „dus heb ik hemi pens grondig onder handen genomen.” A „Ik dacht het zelf Qok niet,” ant woordde Billy. '„Enfin, dan nemen we de zjjspan maar. Het kan jou toch niets schelen, hè Herrick?” vroeg hij haar. Er zat niets anders op, daar de groote auto weg was om opnieuw! ge schilderd te worden. „Natuurlijk niet,” antwoordde ze. kan best met den hond op schoot Uit de nieuwste herfst- en terstoffen mooiste dellen voor het komende sei zoen! FANTASIE-DEMI naar maat n? door MARGARET PEDLER. Uit het Engelsch vertaald door A. E. C. VUERHARD—BERKHOUT. 54. „O, Mac, zouden we wel verstandig hebben gedaan,” riep ze wanhopig. „Verbeeld je, dat ik je eens teleur stelde.” „Ik ga zooiets bespottelijks niet eens Veirlbnderstellen,” antwoordde hiji rus tig. „Waarom zou jij dat dan doen, jij lief, dwaas kind.” Ze antwoordde niet, doch deed een andere vraag. „Geloof jij dan niet in erfelijkheid?” Hij nam haar bij de schouders en schudde haar zachtjes door elkaar. „Luister nu eens, liefste, nu zet je al die nonsens uit je hoofd. Je bent veel te oprecht, veel te gezond naar ziel en lichaam om bang te zijn voor wat je ouders gedaan mogen hebben. Een man hoeft niet beslist een dronkaard te zijn omdat zijn vader er een was, integen deel, de ^etenschap van zijn vadersl «wakheid is misschien juist zjjn be- VOOR IETS GOEDS NAAR b VOOR IETS GOEDS NAAR N.V. ROBINSON SCHOENFABRIEK NIJMEGEN 1 A naar maat vanaf Dfo voor Ut op het xoolaierkl „M’n schoenen 9 Die kunnen er tegen I Ik heb im mers Robinsons aanl En Robinsons kunnen wat heb ben hoorl Héél watl" Robinsons zijn „echte" schoenen voor echte jon gens. Voor stoeiers en ravot- ters. Voor boomklimmers en peddelaars I Iedere Hollandsche jongen vlast er opl Op zoo'n paar ijzersterke, onverslijtbare Hollandsche Robinsons. goeie Robinson Vader en Zoonl rijn de oudste en meest beproefde. lenige fabrikanten WILHELM BENGERSÖHNE/ STUTTGART ZAKENNIEUWS. Een dada Foster’s Maagpillen avonds bij het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft morgens volkomen normale stoelgang. f 0.65 per flacon. J NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang) vanaf «50.- REGENJAS naar maat *3Q vanaf «5 ULSTER naar maat A*) vanaf COLBERT COSTUUM I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1