No. 10 Eerste Blad. üïTüm: HkzEBRM I Co. FEUILLETON Het bittere erfdeel 8. BBENNMEUEB ZONEN annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang) woensdag 4 November 1981. IS Dit No. bestaat alt 2 bladen. W IJ M B RITS ER AD E EL Voor Dames. Margawf H EOSrER'sMAAGPh MODERNE STALEN SLAAPKAMER AMEUBLEMENTEN ZIET ONZE ETALAGE. Van 58. Wondt vervolgd. Beresford uitte een kreet van veront waardiging en rende het erf over, heftig vloekend over de achteloosheid van den lijkt het eigenaardig deze huur voor iemand met lager inkomen nu te verhoogen. De huren der woningen van de Woningstichting doen 1180 A f 190. De veldwachter gaat accoord met dit voorstel. Het voorstel van B. en W. komt in stemming. door MARGARET PEDLER. Uit het Engelsch vertaald door A. E. C. VUERHARD—BERKHOUT. VERGADERING van den RAAD der gemeente op MAANDAG 2 NOVEMBER 1931, 's voorm, 10 uur. Voorz. de heer H. M. Martens, burgemeester. Secretaris de heer K. Visser. Aanwezig alle (15) leden. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt I. Notulen der vergadering van 12 October 1931. (De Commissie bestaat uit de heeren Schilstra, Abma en Bakker) De commissie adviseert tot vaststelling, waar toe wordt besloten. Punt II. Ingekomen stukken en mededee- lingen. a. Verzoek van L. Stavinga en G. van Slage ren, resp. te Balk en Warns om concessie voor oprichting en exploitatie van een radio-centrale te Oudega c. a., Hommerts en Jutrijp. Dit adres in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. b. Schrijven van de Kerkvoogdij der N. H. Ge meente te Oosthem, houdende bereidverklaring tot grondafstand voor bochtverbreeding tegen f0.25 per M’. De benoodigde grond wordt op voorstel van B. en W. gekocht tegen de gevraagde prijs. c. Besluit van Gedep. Staten van Friesland d.d. 21 Oct. jl., 2e afd. no. 15 tot goedkeuring van de raadsbesluiten d.d. 12 Oct. jl. tot aankoop, resp. gratis overname van grond ten behoeve van bochtverbreedingen. d. Alsvoren d.d. 21 Oct. jl., 2e afd. no. 14 tot goedkeuring van de raadsbesluiten d.d. 12 Oct. ji., tot aankoop van grond voor bochtverbree dingen tegen prijzen van f0.30 en f0.50 per M’. e. Besluit van Gedep. Staten van Friesland d.d. 21 Oct. jl., no. 84, 2e afd., tot goedkeuring voor zooveel noodig van het raadsbesluit d.d. 12 Oct. jl. betreffende contröle van de administraties van gemeente-ontvanger, G. E. B. en Armmeester. f. Besluit van Gedep. Staten van.Friesland d.d. 21 Oct. jl. no. 85, 2e afd., tot goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 12 Oct. jl. tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1931. De stukken onder c t/m f worden aangeno men voor kennisgeving. g. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 21 Oct. jl. Ter inzage gelegd voor de leden. h. Verzoek veldwachter S. de Jong om het voormalige huis van het schoolhoofd te Schar- negoutum te mogen huren. B. en W. stellen voor de huur van f 125 op f 150 te brengen en dit huis op de gewone voor waarden te verhuren. De heer Gerbrandij wil f 125 huur hand haven. De Voorz. zegt dat de huur te laag was, al Voor drcfa «pQsver- tering en verstopping sijn FoeterMaagpij- ien het middel bi| alt- nemendheid. Zij pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt zteedi een flacon bij de hand. Alom Mrkrtjgbaar if 0.65 p. flacon. GR0PTZM9 59-W IIISI zicht en toen op dat van Sir Francis zelf. „Dan zal Miss Waylens tegenwoor digheid hier je althans hebben over tuigd, dat je verkeerd was ingelicht over mijn zuster, Mortimer,’’ zei hij koel. „Ik heb nooit gedacht, dat je haar hier zoudt vinden. Je hebt me dus, zooals ik verwachtte, voor niets hierheen mee getroond.” Sir Francis streek met twee beenige vingers langs zijn kin. „Toch niet geheel voor niets,” zei hij hatelijk. „Je hebt je kennis toch weer vermeerderd, is ’t niet?” Hij zweeg en voegde er toen peinzend bij„Mr. Be resford schijnt een man van ruime op vattingen te zjjn.” Deze steek trof doel. Er kwam een woedende uitdrukking in Macs oogen en hij maakte een plotseling heftig ge baar een gebaar, dat bjjna onmid dellijk door zjjn ijzeren wil bedwongen werd. Doch Jem deed geen moeite zijn boosheid in te houden. Sir Francis bit tere spot sneed door zjjn gespannen zenuwen. Zijn arm schoot uit en zijn sterke vinders grepen den ouderen man bij den kraag en schudde hem door el kaar, zooals een terrier het een rat doet. Voor de leden Kaspersma, Hofstra, Bakker, v. d. Hoff, Schilstra, Santema, Nijdam, Abma, Atsma, Cnossen, Rijpma en Huitema. Tegen de leden Gerbrandij, Jellema en Gooi. Met 312 st. aangenomen. i. De A. N. W. B. stelt f 100 beschikbaar voor het verbeteren der bochten in enkele wegen. De heer Ger brand ij is tegen dit subsidie als dit verband houdt met het voorstel uit de eerste sectie. De Vo orz.: Dat staat er geheel los van; het is immers een antwoord op ons schrijven. Onder dankbetuiging voor kennisgeving aan genomen. j. B. en W. stellen voor de voorwaarden der kasgeldleening met Kingma’s Bank zoo te wij zigen dat er l boven het promesse disconto der Ned. Bank betaald wordt. Aldus besloten. k. Mej. K. de Boer vraagt overplaatsing als onderwijzeres van Wolsum naar IJsbrechtum. Z. h. s. hiertoe besloten. l. Goedkeuring van eenige raadsbesluiten door de Ged. Staten. m. Brief van Ged. Staten inzake de verbouw van de Herv. School te Gaastmeer. De aanbe steding onder inwoners der gemeente wordt niet goedgekeurd wegens strijd met de wet; ze is noch publiek noch onderhandsch. B. en W. achten dit echter niet in strijd met de wet en stellen voor het raadsbesluit te hand haven, dus eventueel in beroep te gaan. Aldus besloten. Punt III. Advies van Burgemeester en Wet houders op het verzoekschrift van H. F. Boschma te St. Nicolaasga om een tege moetkoming in de huur van een gedeelte van de zgn. Oude Dijk te Scharnegoutum. B. en W. adviseeren: In Uwe vergadering van 12 October jl. werd om advies in onze handen gesteld een verzoek van H. F. Boschma te St. Nicolaasga, om eene tegemoetkoming in de huur van het door hem gepachte grasgewas van een gedeelte van de zgn. „Oude Dijk” te Scharnegoutum, ter grootte van bijna 1 pondemaat. Ter motiveering van zijn verzoek zegt adres sant dat de huursom ad, f90.20 per jaar in de tegenwoordige tijdsomstandigheden veel te hoog moet worden geacht In verband met bovenstaand verzoek deelen wij U mede, dat bedoeld perceel grasgewas pu bliek aan Boschma is verpacht voor het tijdvak 1 Januari 193012 November 1933. Wegens vertrek uit deze gemeente heeft adressant met onze toestemming dit grasgewas onderverhuurd aan C. Wiersma te Scharnegou tum, onder voorwaarde dat hij aansprakelijk blijft voor de contractueel vastgestelde huursom. Onze financieele relatie in dezen bepaalt zich dan ook enkel tot Boschma. Indien door Wiersma, die het perceel heeft ondergehuurd voor f75.per jaar, dus te veel pacht wordt betaald kan op grond van het con tract hierin geen verandering worden gebracht, daar dit enkel een zaak tusschen hem en Bosch ma is. Overigens merken wij U nog op dat bijaldien aan Boschma eene tegemoetkoming werd ver leend, het daarom nog niet zeker zou zijn dat Wiersma hiervan dan ook hetzelfde profijt zou hebben. Op grond van een en ander stellen wij U voor het verzoek af te wijzen. De heer Van Gooi vindt de huursom van f90.20 buitengewoon hoog; de man zelf heeft nu al een verlies van f 15, laat men hem dat nu ook schenken. De heer Huitema vindt dit ook; laat de gemeente een goed voorbeeld geven waar de boeren het zoo moeilijk hebben. Spr. wenscht een procentsgewijze verlaging bv. van 25 De Voorz. zegt dat B. en W. de huur ook hoog vinden, maar het i^ moeilijk reductie aan Boschma te geven. Deze wilde destijds persé dat stuk pachten. De eigenlijke huurder zal nu toch te veel betalen; die wordt immers niet te gemoet gekomen^ De heer Cnossen: Boschma huurde een boerderij op veel voordeeliger voorwaarden, en nu kunnen wij moeilijk iemand reductie verlee- nen, die het niet vraagt (Wiersma). Spr. acht de heer Boschma gelukkig dat hij dit perceel kon onderverhuren. Als de heer Wiersma kwam om verlaging zouden B. en W. zeker voor ver laging der f75.voelen, De heer Hu i t e m a: De heer Wiersma huurt van Boschma en kan de gemeente dus moeilijk vragen, maar zijn belang is ’t stellig dat Bosch ma verlaging krijgt De heer Schilstra: Boschma heeft groote waarde aan de huur van dit perceel gehecht, doch nu hij een betere boerderij kon krijgen is f 15 schade voor hem niet veel. Met Wiersma heeft de gemeente niets noodig. De heer Gerbrandij zegt dat dit juist wel het geval is; de onderhuur is door B. en W. goedgekeurd. Laten we Boschma 50 verla ging geven, die Wiersma dan ten goede moeten komen. De heer Van Gooi vindt dat de huur zoo abnormaal hoog is, dat de gemeente wel tege moet moet komen, ook om een voorbeeld te geven. De heer Kaspersma zegt dat Wiersma en Boschma samen met B. en W. hadden moeten spreken, want Wiersma heeft recht op verla ging, niet Boschma. De Voorz. zegt dat men het volgende kan doen: Boschma. f35 reductie geven onder voor7 waarde dat deze f25 er van aan Wiersma toe staat, dan komt men aan de huur die het perceel vroeger deed. De heer Atsma zegt dat Boschma niets geleden heeft; die wilde dat perceel hebben en heeft het later onderverhuurd aan Wiersma. Maar als Wiersma komt zouden B. en W. wel bereid zijn hem tegemoet te komen. De heer B ak k e r wil 50 reductie geven aan Boschma, die dan ook 50 reductie moet geven aan Wiersma. De heer N ij d a m wil dat B. en W. dit voor stel intrekken en met Wiersma en Boschma spre ken. B. en W. nemen dit voorstel over, dat z. B. s. wordt aangenomen. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Bouw- en Bewoningsverordening, ten aanzien van den bouw van hoenderhokken. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt V. Verzoekschrift van U. van Dijk te Sneek om kwijtschelding van de boete we gens te late oplevering van de betonbrug te Gauw met voorstel van Burgemeester en Wethouders. B. en W. stellen voor hef verzoek niet in te willigen en de opgelegde boete te handhaven op een bedrag van f 150. De heer B ak k e r vraagt wat de meerdere kosten van het opzicht waren. De Voorz.: f 150. Dan kan de heer B ak k e r meegaan. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van subsidie aan waterschappen in de uitvoering van werken bij wijze van werkverschaffing. B, en W. adviseeren: Het is U bekend, dat wij< ons onlangs hebben gewend tot de besturen der in deze gemeente gelegen waterschappen met het verzoek mede werking te verleenen aan de bestrijding van de werkloosheid door het thans doen uitvoeren van waterschapswerken, welke anders toch binnen afzienbaren tijd zouden moeten gebeuren, maar waarmede voorloopig nog om de een of andere reden werd gewacht. Wij voegden aan dit verzoek toe, dat wij zoo noodig bereid waren stappen te doen om in de kosten een subsidie uit de gemeentekas te ver leenen. Onze pogingen hebben tot nu toe slechts een poover resultaat opgeleverd. De meeste waterschapsbesturen maken er be zwaar tegen, hoe sympathiek sommige overi gens ook staan tegenover het beoogde doel, om in dezen tijd de lasten der ingelanden door uit voering van niet beslist noodige werken te ver zwaren. Van het waterschap „HommertsSneek” ont vingen wij op ons vorenstaand verzoek het be richt, dat het bereid is bij wijze van werkver schaffing eenige tochtslooten uit te diepen over een lengte van rond 2000 Meter, benevens eenige baggerwerken uit te voeren, indien de gemeente een subsidie van der te maken kosten, geraamd, op rond: 11200.zou willen verleenen. Het uurloon zal bedragen f 0.30, terwijl regen- uren voor de helft vergoed zullen worden. Voorts stelt het waterschapsbestuur nog de voorwaarde, dat alleen arbeiders uit Jutrijp Hommerts te werk gesteld mogen worden en niet de verplichting wordt opgelegd om een ieder die zich aanmeldt, te werk te stellen. Gezien de zeer weinige arbeidsmogelijkheden in deze gemeente, ook van de zijde der water schappen, meenen wij ons gerechtigd te achten U te adviseeren op de boven aangegeven voor waarden in te gaan. Het ligt niet in onze bedoeling in de kosten een subsidie van het Rijk aan te vragen. Den Minister verzochten wij bij schrijven van 20 October jl., no. 1013, of deze met het voor gestelde subsidie accoord zou kunnen gaan, zoo mede of hij aan eventueel meerdere gevallen van overeenkomstigen aard zijn goedkeuring zou kunnen hechten. Dit met het oog op de moge lijkheid van aanvaarding van het rijkssubsidie in de kosten van bochtverbreedingen, waardoor ook voor andere werkverschaffingsobjecten een nauw contact met het Rijk verplichtend wordt. inmiddels ontvingen wij nog bericht van de waterschappen „Oppenhuizen c. a.” en de „Scherwolder- en Morrahemmen”, welke voor nemens zijn aan ons verzoek om medewerking te voldoen door het doen uitvoeren van enkele werken, hoofdzakelijk bestaande uit baggerwerk en het maken en versterken van polderdijken, hetzij met de uitgekomen specie of anderszins. Het waterschap „Oppenhuizen c. a.” raamt de kosten op f 700, terwijl van de „Scherwolder- en Morrahemmen” nog geen kostenraming is ontvangen; zeer waarschijnlijk zal deze echter een bedrag van f400.niet te boven gaan. Ook ten aanzien van deze werken stellen wij U voor l/t der kosten (arbeidsloonen) voor re kening der gemeente te nemen. Voor het geval zich onverhoopt nog enkele waterschapswerken mochten voordoen, verzoe ken wij U in het belang van een vlotte afhande ling, ons bereids te machtigen op den aangege ven voet een subsidie toe te kennen van maxi maal der kosten wegens werkloonen. De V o o r z. doet de volgende mededeelingen: De regeering schrijft dat ze 50 subsidie wil geven in de kosten der werkverschaffing, onder voorwaarde dat de gemeente overleg pleegt over alle werkverschaffing in de ge meente. B. en W. hebben dit aangenomen. Het waterschap Woudsend c. a. wil ook werk uitvoeren, waarvoor de gemeente f 160 of subsidie wil geven. Ged. Staten blijken tegen de «ubsidieering van waterschappen voor dit doel geen bezwaar te hebben. De heer R ij p m a kan om de consekwenties zijn stem niet aan dit voorstel geven; er kun nen tal van aanvragen komen. Dit is speculeeren op loontoeslag der gemeente, wat van econo misch standpunt niet juist is. Hier wordt per soonlijk voordeel voor particulieren het gevolg van dit steunen. De heer Gerbrandij ziet het precies an dersom. Spr. zou zelfs verder willen gaan dan B, en W. Laten B. en W. zelf deze subsidie regelen; als het noodig is dat een waterschap 50 krijgt, moet men z. i. die ook geven; het is toch beter dat de menschen werk hebben dan niet. De heer N ij dam is blij dat B. en W. pogin gen om werkobjecten te vinden hebben gedaan en reeds slaagden ook. Het is natuurlijk niet verkieslijk dit werk, maar we staan voor het feit der werkloosheid en die dient bestreden en deze weg is ook de meest organische om werkloozen aan het werk te helpen, desnoods met steun der gemeente, ook omdat de werken in een tijd wor den uitgevoerd waarin dit anders niet het geval zou zijn. Men moet echter van de norm van steun niet afwijken, en niet nu eens 50 geven en dan weer 30 dan krijgt men last met de zeker erg interesseeren om dat te we ten..” Het was alsof hij, nu de wreede tri omf die hij over zijn vrouw had hopen te behalen, verijdeld was, toch zijn ver giftige kaken in het eerste het beste andere slachtoffer moest slaan. Een on deelbaar oogenblik aarzelde Herrick en haar oogen zochten radeloos die van Mac, naar een teeken van begrijpen. Doch dat was er niet. Het scheen of hij met opzet vermeed haar aan te zien en zijn gezicht bleef hard en ondoor grondelijk strak, alsof het uit marmer gehouwen was. Toen, voelend, dat als Carol gered moest worden er geen aar zeling mocht zijn, noch bjj haar noch by! Jem, beantwoordde ze Sir Francis’ vraag. „Ik $pu zoo zeggen, dat dat vanzelf spreekt, zei ze kalm en wees naar de tafel met de resten van het souper voor twee personen. Mortimers doorborende oogen keken gretig langs de tafel, toen krulde een waterschappen die het laatste percentage kre gen; in zeer bijzondere gevallen kan, gehoord de raad, van dit standpunt afgeweken. Krijgt men nu ook 50 van het rijk voor dit werk? De Voorz.: Neen. De heer Van Gooi gaat volkomen accoord met het voorstel van B. en W., al zou spr. gaarne zien dat alleen werk werd uitgevoerd door de gemeente zelf ten bate van het alge meen. Maar dat is natuurlijk uitgesloten. Spr. zou echter gaarne zien dat het werk der water schappen zich niet bepaalde tot de jaarlijksch uit te voeren werken, Hoe denken de water schappen over inmenging der gemeente bij het aanstellen der werkloozen. HommertsSneek wil alleen werkloozen uit Jutrijp en Hommerts, Woudsend alleen uit Woudsend enz.; gaat het dorpisme nu niet te ver? En moet men een wa terschap vrij laten in het aannemen van werk lieden, zooals het waterschap HommertsSneek wil? Spr. meende, dat in dezen overleg met B. en W. gewenscht is. De heer A b m a wil niet persé aan l/t subsidie gebonden zijn, men moet iets meer ook kunnen geven als het alleen werkverruiming betreft. De Voor z. zegt dat B. en W. het beter ach ten dat de arbeiders werken dan alleen steun trekken. Men moet dus deze zaak uit het oog punt van werkverschaffing zien. Ook particu liere bevoordeeling staat niet op de voorgrond; waterschappen zijn ten slotte publieke over heidsorganen, die hier gesteund worden. Als we f700 subsidie geven wordt er f2100 loon uit betaald; dat is van beteekenis. Bevoordeeling der waterschappen is er niet, waar dit werk voordeeliger in de zomer kan uitgevoerd dan in de winter, dus de waterschappen meer kosten hebben, waarvoor ze worden gesubsidieerd. Inzake de regeeringsbemoeiing doet spr. nog eenige mededeelingen. Wat de selectie der werkkrachten betreft zul len wij deze aanwijzen in overleg met de be sturen der waterschappen. De werkzaamheden liggen meerendeels in de onmiddellijke nabijheid der betrokken dorpen, zoodat het practisch is dat werkkrachten uit die dorpen worden betrok ken. Als alle waterschappen dus medewerken kunnen alle dorpen ook geholpen. Van dorpisme hoeft dan geen sprake te zijn, al wil spr. toe zeggen dat als men al te strak is, B. en W. wel zullen optreden. Verder dan 331/, subsidie moet men voor loopig niet gaan; dat bedrag is al heel aardig en meer dan voldoende. Zijn er bijzondere ge vallen dan kunnen wij bij de raad komen. De heer Atsma zegt dat het gaat om de werklooze arbeiders door de winteer heen te helpen, terwijl wij geen, de waterschappen wel werk hebben. Laat men over kleine bezwaren heenstappen en met algemeene stemmen dit voorstel aannemen. De heer Cnossen zegt dat de heer Rijpma niets wil geven, andere heeren 50 wij geven 331/, dat is dus de gulden middenweg. Er is geen waterschap dat improductief werk wil, maar het gaat hier ook niet om een tegemoetko ming aan de boeren. Spr. zou het juist van groot belang achten dat de waterschappen hun werk altijd uitstelden tot de winter, dan kunnen de arbeiders steeds geholpen worden, ’s Zomers is er immers werk voor hen, ’s winters niet Laat men dus de productieve arbeid der waterschap pen in de winter uitvoeren, dan kan de gemeente met steunen, omdat het werk dan dat bedrag wel duurder is. De voorzitter van ieder water schap heeft tegenover zijn ingelanden ook ver plichtingen en die ingelanden kan men er beter toe krijgen werk te voteeren als men arbeiders Weer kropen zestig seconden voorbij en ze liep de hall in en naar de achter deur, vanwaar ze in den stal een lichtje heen en weer zag bewegen. Ze onder scheidde Jem, die den ponywagen naar buiten bracht en Joe Westcott, die de peny aan één hand hield en een lan taarn in de andere. Het volgende oogenblik klonk het gerinkel van bre kend glasde lantaren was uit den on- handigen greep op de steenen gevallen. Er volgde een verschrikte uitroep toen de pony hinnikte, haar teugels uit de hand van den man rukte en met veel gekletter van hoeven langs Herrick heen galoppeerde, den kant van den knecht. „Wat moeten we nu doen?” vroeg Herrick, met de stoïcynsche kalmte der wanhoop. Wachten, dat is al wat we kunnen doen,” antwoordde hij grimmig. „Maar maak je niet ongerust,” ging hij voort, ziende, dat ze bleek was geworden. „Het paard zal niet ver rennen, het was al leen maar geschrokken. Het zal dade lijk kalmpjes weer naar den stal terug komen stappen. Maar het is hier bui ten te koud voor je, ga weer mee naar de zitkamer.” Hij ging haar voor naar binnen en begon het doovende vuur op te rakelen. En juist toen het opnieuw opvlamde klonk er een scheep kloppen op de voordeur, onmiddellyk gevolgd door het openen ervan, toen haastige stap pen in de hall en tegelykertijjd ver scheen Sir Francis’ lange magere ge daante in de open deur. Achter hem stond een andere gestalte en Herrick, verstijfd van schrik, keek met ontstelde oogen Mac Kenyon aan. Hij ontmoette haar blik en zijn gezicht werd ineens hard en ondoorgrondelijk. Mortimer keek met een snellen, ach- terdochtigen blik de kamer door, alsof weg op, vergeefs door Joe achtervolgd, hy verwachtte Carol ergens achter «en Beresford uitte een kreet van veront- stoel of canapé te ontdekken. Toen ble ven zjjn oogen op Jems gezicht rusten. i,Waar is mijn vrouw?” snauwde hij en Herrick kreeg den indruk van de beweging .van een vergiftigen slang, die zijn kop vooruit steekt om te bijten. Jem bleef volmaakt kalm. „Hoe zou ik dat weten?” zei hij koel tjes. „Waarschijnlijk thuis." „Dat geloof ik niet,” antwoordde Sir Francis zijn oogen valsch toegeknepen. „Ik laat me niet zoo gemakkelijk om den tuin leiden. Ik weet toevallig dat ze hier heen is gegaan. Waar is ze nu „Ik vrees, dat ik u daarover geen inlichtingen kan verschaffen,” ant woordde Beresford. „Maar ze is in ieder geval niet hier.” „Denk je, dat ik je maar zoo op je woord geloof?” Sir Francis lachte min achtend. „Geen sprake van.” Hij deed plotseling een uitval naar de gordy- nen en trok ze van elkaar. Jem balde zjjn vuisten. „Ze is niet achter de gordijnen en ik zeg nogmaals, dat ze niet hier in huis is. Verlaat onmiddellijk het huis,” be gon hij op dreigenden toon. Nu kwam Herrick, die verschrikt stil was blijven staaa, impulsief naar voren. f.Het is volkomen waar, Sir Fran cis,” zei ze. „Carol is niet hier.” Mortimer draaide zich met onverho len ergernis in zjjn blik naar haar om. „En wat voert u hier uit, als ik vragen mag?” vroeg hjj op zachten zoetsappi- gen toon. „Mijn vriend Kenyon zal het langzame, kwaadaardige glimlach de hoeken van zjjn grooten, slappen mond. „O, juist, ik zie het. Een klein sou- pertje en tête-k-tête. Aardig, heel aar dig, hè Kenyon?” Kenyon keek nog steeds niet in Her ricks richting, doch in plaats daarvan rustten zijn oogen met een kouden, staalachtigen glans eerst op Jems g»- Damea die gesteld zijn op een goed en degelijk toiletpoeder, maken gaarne gebruik van Purol- poeder. dat aangenaam en gezond voor de huid ie. Doos met donsje 45 cent en evenals Purol ver krijgbaar bij Apothekers en Drogisten- NIEUWE SNEEKER COURAN

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1