Dit groote pak w verkoopkracht, overproductie enz-, waarbin nen zich het maatschappelijk leven voltrekt Er zijn drie uitwegen voor onas oorlog, gecontroleerd kapitalisme (fascisme) of een door de gemeenschap gedragen productie. De belde eerstgenoemde zijn van bedenkelij- ken aard en zullen de meeste aantrekking uitoefenen op ruw-primitieve elementen, doch de gemeenschapsgedachte, welke on getwijfeld van veel edeler karakter is, wint allerwege veld. Daardoor maken oude mach ten gretig gebruik van de geboden gelegen heid om met nieuwe leuzen te vlaggen, en zoo krijgen we de schijn-gemeenschap van het nationaal socialisme. Bij de arbeidsver- deeling wordt verder het minder prettige werk meerendeels afgeschoven op de on derste volkslagen. Dat is het economisch aanzicht van onze maatschappij. SSP aKE’ 'W r 2W o f o Ss x< ►c <n ma so VLUGKDKEND He ar r INGEZONDEN MEDED DINGEN. zwaar k ll< 17 - 7999— J. Kerkstra, (I Pi met een inhoud van 5 ons netto is voordeeiiger voor de zuinige huisvrouw. Bij elk pak van het kostelijke Quaker ontvangt U een bon voor keurig, verzilverd tafelzilver. gefieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wende». hoi aul der one |e- iutten, het -Ite sloot Harmonie. 25 Nov. Vrijz.-Dem. Too- neel en Muziekclub. Opvoering van „Het Spinnewiel”. Bal na. 26 e n 27 N o v. Abbegrn Groote bazar ten bate Chr. Zangvereeniging, jongeren om ons heen leven van wie nig hebben te verwachten. Wij mogen ons echter evenmin de illusie maken dat wij A. en I tris def rak wa; bro der aan 1 toe 66- hie me sla kei vei da: lig oni nie I ver haa gee mo: 4 81 Ch Ko M< bé< Po gei var E bij der; Ne ree te i zij re< dri en AAN ADVERTEERDERS: De advertenties in de NI EUWE SNEEKER COURAN T opgenomen, worden kosteloos overgenomen In de SNEEKER COURANT, welk blad gratis bij niet-abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan huis wordt bezorgd. Wij garandeeren dus een huis-aan-huis-verspreiding van afle advertenties voor deze bladen opge geven. Wij verzoeken beleefd doch dringend vroegtijdige inzending van advertenties. DE UITGEVERS. I' -10300— - 10300— -10290— 10134— H. de Boer en F. Bijlsma, Bolsward 10034— - 9950— - 9940— - 9888— - 9621— - 9550— - 8990— - 8262— hl< W,BS de cn o 1 5’ Aankondigingen. 11 Nov. 7Vi uur. Sneek. Schutjas Wat de politieke verhoudingen betreft zien we dat reeds in 1929 de lawine begint te rollen met de beurskrach te New York Toen daarna ook de österreichische Credit- Anstalt, de groote Dresdener Bank en tex- tiel-concerns ineenstortten, ging men lang zamerhand spreken van een algemeene cri sis. We krijgen in die periode tevens een op levende militaire bedrijvigheid in Frankrijk, bouw van pantserkruisers in Duitschland, terwijl in Amerika 2400 banken worden ge- zen op de Engelsche vloot en dan door de wankele positie van het pond de opheffing der gouden standaard. Hetgeen wil zeggen dat de geheele handel op Engeland vrijwel werd geruineerd. In Duitschland goochelt men met noodverordeningen, wat zeer aan wijsbaar de uiting is van een dictatoriale handelwijze. Engeland toont ons het froos- telooze aspect dat de Tories met de verkie zingen een overweldigende zege behaalden, waardoor wederinvoering van de tol-unie welhaast onvermijdelijk zal geworden zijn. En bij het bezoek van Laval aan Amerika zal wel niet alleen over vriendschappelijke betrekkingen zijn gesproken, daar de Fran- sche regeering zeer goed beseft welke ramp zalige gevolgen een eventueele val van den dollar voor haar zou kunnen beteekenen, aangezien de ondervindingen van de Natio nale Bank met het Engelsche pond niet van Bangenamen aard zijn geweest, en een zuur verlies moest worden geboekt. Tenslotte is de werkeloosheid nog een van de brandendste problemen van onze samen leving. Spr. gelooft niet dat we alle heil moe ten verwachten van de groote groep. De S. D.A.P. bv. heeft twee wapens tot haar be schikking, parlement en staking doch het ziet er niet naar uit, dat hiermee in deze tijd resultaten van beteekenis zullen worden be reikt. Na een oogenblik te hebben gepauzeerd, vervolgt spr. zijn toespraak. Naast de S.D.A.P. zijn er ook nog andere groepen, zooals het N.A.S. bv., doch deze organisatie heeft geen voldoende inhoud meer om de arbeiders met kracht te bezielen. Het Russisch communisme is in veel opzich ten corrupt. Er is wel revolutionaire orga nisatie, maar het echte revolutionair senti ment ontbreekt te veel. Van een geweldda dige revolutie verklaart spr. zich een open lijken tegenstander. Laten we na deze pessimistische beschou wingen nu echter eens de weinige mogelijk heden tot verbetering goed in ’t oog vatten. Wij hebben dan allereerst te bedenken dat we een waardevolle jeugdbeweglngstradltie bezitten, doch tevens dat verscheidene oude ren en jongeren om ons heen leven van wie we weinig hebben te verwachten. Wij mogen ons echter evenmin de illusie maken dat wij de oplossing zouden kunnen brengen. Maar wel moeten we er diep in onze ziel van door drongen zijn dat het onze taak Is zoo Inten sief mogelijk naar verbetering te streven, het idealisme hoog te houden en brandend- zulver uit te dragen in een wereld van cor ruptie en ellende. Eerste elsch is dat wij onze beweging op een beter plan brengen. Wij moeten zijn: onvoorwaardelijk, opdat denken en doen harmonisch samengaan radicaal gezind, voor rationaliseering, hetgeen wil zeggen dat we moeten streven naar meer samen werking, waar onze meenlngen met andere organisaties overeenstemmen. Verder heb ben we onszelf te disclpllneeren van binnen uit, als onderschikking aan het gestelde doel en moeten we komen tot een eenheidsfront, terwijl wij ons tenslotte onder de massa moeten begeven, en niet in het heilige huisje van onze vereeniglng dienen op te sluiten. Op ’t gehouden congres zijn reeds verschil lende werkgroepen gevormd met het voor nemen om In dezen geest te arbeiden. Wat het koloniale vraagstuk betreft moe ten we steeds inniger contact zoeken met hier aanwezige Indonesiërs. Verder is spr. een voorstander van Oandhiaansche strijd- methodes, welke al dadelijk practisch kun nen worden aangewend bij de groente-dis- tributie, daar overtollige vruchten naar onze meenlng niet op de mesthoop behoeven te worden geworpen en tegen onredelijke kam- peerverboden, aangezien sommige gemeen- te-besturen dienaangaande nog buitenge woon achterlijke opvattingen hebben. Tevens moeten we bij velen de vredes-ge- zindheid trachten te wekken. In pers en bios coop wordt op verkapte en stelselmatige wijze oorlogspropaganda gemaakt. Hierte gen willen wij ageeren en onze mobilisatie voor den vrede is gebaseerd op het principe om de massa beter en nauwkeuriger in te lichten omtrent deze verschijnselen en aan gelegenheden. Een tweede phase van onze strijd Is de scholing In de kennis van het vredes-vraag- stuk en tenslotte moeten we welbewust en onverschrokken het getuigenis van onze ideeën brengen door de vredesdaad. De dlenstwelgeringsactle dienen we zooveel mogelijk te steunen door persoonlijke offer vaardigheid, daar dit een moreele manifes tatie is die op het volk een diepen indruk kan maken. Ook de arbeiders van de munitiefabrieken moeten we voor onze overtuigingen trach ten te winnen. Met deze acties willen wil de jeugd moto- rlseeren, opdat zij de stootbrigade zal zijn van een wereld die strijdt voor een Idealisti sche menschheid. Na deze rede verleende mej. Bos aan de piano muzikale medewerking. Derhalve meer in- dan afge schreven f 3000.— Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld- boekjes bedroeg l. Wat de politie vond in de w'oning van een beroep s-inbreker. Wij maakten reeds melding van het feit, dat de inbreker A. Dijkmans, die in December 1929 uit de strafgevange nis fei Sqheveningen was ojntvlucht, in het begin van de vorige week door de centrale recherche te Rotterdam is aan gehouden. Bij zijn arrestatie werd een huiszoeking verricht in zijn woning aan den .Groene Hilledijk aldaar en hierbij is wel duidelijk gebleken, dat een zeer gevaarlijk heerschap in handen van de politie is gevallen. Dijkmans had name lijk zijn „beroep van inbreker wel zeer serieus opgevat, aldus meldt de „Tel.’’ nader., In zijn woning werd o.m. aange troffen een uiterst zorgvuldig ingerichte en oogenschijnlyk onschuldig uitziende koffer, waarin zich snijbranders en cy linders zuurstof alsmede acetyleengasl bevonden. Tevens vond de recherche in dezen koffer instrumenten om brand kasten te openen, welke instrumenten vermoedelijk vervaardigd zijn volgens de aanwijzingen yan Dijkmans zelf, De instrumenten moeten dienen om de pla ten, waaruit de brandkasten zijn samen gesteld, uit elkander te splijten. Het is namelijk by onderzoek gebleken, dat de constructie van een der instrumenten het mogelijk maakt door toepassing van een oliepomp een kracht uit te oefenen van 60.000 kilogram. Het toestel moet tusschen de zijkanten van de brand kasten worden ingeschoven, waarna men door middel van de pomp het werktuig kon pitzetten, zoodat de bui tenwanden van de kast uitgeduwd wor den, lil Verder werd in de woning van Dijk mans nog een linnen tent gevonden, welke moest dienen om Dijkmans en zijn handlangers bij1 hun werk behulp zaam te zijn. Wanneer zij namelijk van den snijbrander gebruik maakten; wenschten zij zich voor nieuwsgierigen van buiten af verborgen te houden en daarvoor benutten zij deze tent, welke om en over de te bewerken brandkast kon worden geplaatst. Verder heeft meni nog gevonden een map van de brand- kasten-firma Lips, waarin gegevens wa ren opgesomd .benevens afbeeldingen van brandkasten, welke na inbraken waren geforceerd. Ook gevonden leer boeken voor metaalbewerkers wijzen er op, dat Dijkmans zich op de hoogte wilde houden van de nieuwste werk wijzen. Verder is nog vastgesteld, dat in zijn vroegere Woning aan den Vlaarding- schedyk te Schiedam op verschillendel plaatsen schietgaten waren aangebracht. Dijkmans was stellig voornemens zich op leven en dood te verzetten tegen de politie. Hy trachtte de recherche ook op een dwaalspoor te brengen, want zoo spoedig hij vermoedde, dat zijn ver- blyfplaats ontdekt was, vluchtte hij zeer I snel en bezorgde zijn goederen op meer dere plaatsen tegelijk. I’ 1 AAN ABONNEES OP DE „NIEUWE SNEEKER COURANT”: Met ktachten over bet niet geregeld ontvangt van de NIEUWE SNEEKER COURANT Derhalve meer Ingelegd dan terugbetaald f 30.676.86 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 50. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes Inge schreven nominaal f3300. en afgeschreven - 300.-— Hanen- lutjaasen en ning afzonderlijke kajuiten zijn gebouwd in voor- en achterschip. De boot is bestemd voor de directe dienst tusschen Sneek en Amsterdam en wel Maandags en Donder dags van Sneek, Dinsdags en Vrijdags van Amsterdam. De uitbreiding van haar vloot is wel een o bewijs dat de directie der N. V. Gronlnger- huldeblijk aan Hulp in Nood ter gelegenheid Lemmer Stoomboot Mij. nog wel rekent op u •- - - - een SpOetijg herstel van de economische toe stand en vertrouwen blijft koesteren in de toenemende bloei van Sneek als centrum van Frieslands Z.W.-hoek. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende Ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 8 Nov. 1931handschoen, J. Vonk, Singel 18; sleu tel, R. Steenbeek, Monnlkstraat 7; honden halsband C. Brandsma, 2e Steenklipstraat 45; sleutel, J. Cambach, Bothniakade 46; verrekijker R. Toonstra, Nieuwbuurt 6; kindertaschje, J. Mous, le Woudstraat 12; portemonnale, O. v. d. Horst, Rozenstr. 15. Geslaagd voor het candidaats-examen wis- en natuurkunde de heer A S. A. Bren- nlnkmeljer, vroeger te Sneek. Nieuwe boot van de N. V. Grotdnger-Letnniier Stoombootmij. In het laatst van deze week zal door de N. V. Groninger-Lemmer Stoombootmij., agent de heer R. Nieveen alhier, in dienst worden genomen de nieuw gebouwde stalen motorboot Sneek VII. De boot is gebouwd bij de firma Botje en Ensing te Groningen en heeft de volgende matenlang 30 Meter, breed 5 Meter en hol 2.10 en een laadvermogen van circa 120 ton. Zij wordt voortbewogen door een 2 cylinder Bronsmotor van Applngedam van 100 P.K. Aan dek Is een Lister motor geplaatst met een hefvermogen van 3000 K.G., terwijl te- ;elo8t kan worden. De stuurhut Is van nout, terwijl voor kapitein en beman- gelieve men zich omniddelBjk tot ons bureau te wenden. AAN NIET-ABONNEES: Met klachten over bet niet geregeld ontvangen van de SNEEKER COURANT Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door den heer Sj. Zandstra gebruik sloten. Later zien we de rebellie van matro-gemaakt als debater, waarop de spreker re pliek leverde. De opkomst was tamelijk goed. Hulp in Nood. Nu het comité tot aanbieding van een JE.-. 2—-1222 YV< ww van haar 50-jarig bestaan binnenkort haar inzameling onder de ingezetenen zal begin nen, mogen wij nog even de aandacht van oud-ingezetenen, die door dit blad bereikt worden, op deze inzameling vestigen. Ook hun gaven zijn welkom, en ook hen is bekend het sympathieke werk van Hulp in Nood. Voor hen is er gelegenheid hun gave te zen den aan de penningmeesteresse van het co- piité, mej. H. de Hoop, Marktstraat, Sneek. Comité Buitengewone üjdsomstanefigheden. De collecte ten behoeve van de georgani seerde werklooze arbeiders de arbeiders die lid zijn van een door Rijk en Gemeente gesubsidieerde werkloozenkas heeft op gebracht de som van f4371.80y3. Dit bedrag is gevormd door de volgende 540 giften; *220 Oh f «5 (1)’ f 50 <3>’ f 35 <0, f30 (2), f25 (18), f20 (10), f 15 (1), f 15.50 f 13 (1)’ f 10 <77>» f8-50 (1), f7.50 (2), f6.50 (1), f6 (3), f5 (88), f 4 (9), f 3.50 (6) f3 (14), f2.50 (188), f2 (111). Totaal f 3^87.55. Het resteerende bedrag ad f 1084.25’/2 is binnengekomen In giften beneden f2.—. Bovendien zijn tal van giften in natura toegezegd. De uitkeering zal plaats hebben door be middeling van de betrokken organlsatiebe- sturen en zoo mogelijk in de tweede helft van November. Woensdag 11 burg, Voetbalver. Speerwerpen. Donderdag 12 Nov. Harmonie uur Natuurkundig Genootschap. Prof. dr. P. Ehrenfest over „Iets meten (met lichtbeelden) Donderdag 12 Nov. 8 uur. Groote Kerk. Wijdlngssamenkomst C.J.M.V. Timo- theus. Sprekers ds. te Winkel, dr. Honders, de heer G. Tabak. egja V r 1) d a g 13 Nov. 3 uur Aere Peren- (jater ls gebi( nlus. Afd. Sneek Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Lezing met lichtbeelden over de fabrieken N.V. Pellerij Mercttrius, Wormerveer. Woensdag 18 Nov. Tooneelavond afd. Sneek Bond voor Staatspensionncaring. Me Wi te ten i hei Ge sen Ho lirtl de Ensemble Kees Pruis. Gisteravond hadden we Kees Pruis, Stella Seemer, Willem Clere en Piet Hesse hier in de Harmonie, waarvan de groote zaal niet geheel, maar toch flink bezet was. Het is een avond van vroolijkheid geweest. Kees Pruis is een onzer beste conférenciers, en al is een mop soms wel eens wat oud, hij weet haar zoo smakelijk op te disschen, dat we ex altijd een gulle lach voor hebben, en als liedjeszanger staat hij hoog in de lijst der velen die ons dit genre brachten. Zijn mimiek is onbetaal baar. Stella Seemer is zijn vrouwelijke even knie, de goede voordracht van tal hater aar dige liedjes mag geteemd. In het blijspelletje „Armoe zoekt List” trad dit tweetal op met Piet Hesse en alle drie hebben ze ons doen schateren van de lach, in dit vlotte met veel verve gespeelde een-actertje. Willem Ciere is de getrouwe, onverstoor bare accompagnateur van het gezelschap, ook voor hem niets dan lof. Een avond zoo als we es wel eens mogen hebben in deze rijden, die stemmen tot zwartgalligheid. Btoscoopnieuws. De bioscoop b(J de Waag heeft een groot nummer, n.l. „Meisjeshandel" een filmwerk ter voorlichting en waarschuwing vervaardigd onder protectoraat van het Duit- sche nationale comité tot bestrijding van den meisjeshandel. Het is een zeer knappe, realis tische film welke het lokken van Dultsche dansmeisjes naar Argentinië in beeld brengt. Er is een buitengewoon goed spel te bewon deren vooral ook van de hoofdrollen Dita Parlo en Harry Frank: een film welke af schuwelijke toestanden onthult. Het eerste hoofdnummer in de A m i c i 11 a- bloscoop: „De Menschenjacht” doet ons Rin-tin-tin in een belangrijke rol zien. Het stuk speelt in Afrika waar een kordate vrouw met behulp van Rin-tin-tin en zijn baas een paar schurken ontmaskert. Een sterk sensa- tioneele film „Het geheim van de tweede etage”, het tweede nummer, is een zeer genoeg lijke film, vol geheimzinnigheid, maar met een amusant slot. Het geheim van deze zeer onderhoudende film verraden wjj niet. Aanbesteding, Uitslag aanbesteding gemeente Sneek, voor het leggen van rioleeringen van door de g< meente te leveren betonbuizen en putten, h< dempen en ophoogen van een gedeelt langs de Kerkhofslaan, het ophoogen van twee gedeelten straat, met bijkomende werken, ten behoeve van de uitbreiding aohter de Kerk- hofslaani S. Stoker, Bovenknijpe f 13224.— U. van Dijk, Sneek - 12800.— Joh. Andringa en W. Karsten. Sneek - 12650.— Gebr. G. en B. Velsink. - 12255.— Joh. Wierda - 10997— R. en P. Feenstra, Bolsward - 10680— L. Hollander enA. de Boer, Bolsward-10500— K. Hlemstra, Sneek S. Schuitmaker, Leeuwarden H. van Meekeren, Groningen P. Bos en L. Beetstra, Sneek H. de Boer en F. Bijt P. J. Straatsma, Heerenveen J. W. de Jong en P. Belton, Sneek - Lemmer S. de Wolf, Sneek* H. van Meekeren, Hindeloopen A. J. Waterlander, Oudehaske J. Hoekstra, Sneek H. Speelman en Tj. Wijnja, Sneek - Oppenhuizen H. Molenaar, Sneek Gunning volgt. NBtuurkmuQg Genootschap. Donderdagavond de eerste lezing voor dit genootschap In de Harmonie. Prof. dr. P. Ehrenfest uit Lelden komt dan spreken over ,Jets meten” (met lichtbeelden). Verdere lezingen van dit seizoen zijn: Woensdag 9 Dec. 1931: Dr. G. B. R. de Graaff, Sneek: Parfumerie-industrie met lichtbeelden en demonstraties. Maandag 11 Januari 1932: H. Gorter, ’s Graveland: Tabakscultuur en het planters- leven in Dell, met lichtbeelden. Vrijdag 12 Februari 1932: Prof. Dr. A. Pannekoek, Amsterdam. Onderwerp wordt nader bekend gemaakt. Woensdag 9 Maart 1932: O. A. Brouwer, Groningen: Een karavaanrels door Abessy- nlë en Kenya Colony, met lichtbeelden. RUkspostspuartnnif, Opgave betreffende ’t postkantoor Sneek over de maand October 1931. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 55.593.51 en terugbetaald -24.916.65 De moord te Qorinchem. Uit mededeelingen van den bedrijfs- chef van den nachtveiligheidsdienst te Gorinchem blijkt dat notaris Courrech Staal, de vermoorde, extra bewaakt werd. Op den bewusten avond van den moord is de chef om 10 uur uitgegaan tot het doen van zijn eerste ronde. Om streeks elf uur kwam hij voor de eerste maal bij het pand, waar hiji geen licht in het kantoor zag branden, zoodat hij vermoedde, dat de notaris óf uit was, óf zich reeds ter ruste had begeven. Nadien heeft de heer van der Wal, de bedrijfschef, in den loop van den nacht nog driemaal het huis gecontroleerd, maar nimmer heeft hij iets verdachts opgemerkt. De chef Jvist altijd of de notaris al dan niet op het kantoor was. Op zijn ronde voor het kantoorpand gekomen, tikte hij dan even tegen het raam, op een met den notaris afgesproken manier, waarop deze dan met een klop ant woordde. Als de luiken gesloten waren, dan klopte hij ook, maar dan werd de tik door den notaris geantwoord met het nit- en aandraaien van het electrisch licht. Ook Donderdagnacht, omdat hij Wist, dat de notaris vaak tot drie uur op zijn kantoor werkte, heeft hij] steeds getikt, maar nooit een teeken terug ge kregen, dat de notaris aanwezig W^s. Verdere verklaringen wenschte dé drijfschef niet af te Jeggen, omdat hij nog nader door de politie gehoord moest worden. Het schijnt dat enkele personen op den avond van den moord bij den no taris hebben aangebeld, zonder gehoor1 te krijgen. Naar aanleiding hiervan heeft de commissaris van politie te Gor- cum een brief aan de burgemeesters van de naburige gemeenten gericht, waarin ieder, die Donderdagavond een bezoek aan den notaris heeft gebracht, of heeft aangebeld zonder gehoor ce krijgen, ’wórdt verzocht zich .zoo? spoe dig mogelijk aan te melden bij -den commissaris te Gorcum of bij de politie in zijn (Woonplaats. Voorts maakt de commissaris bekend; dat de dader van den op notaris Wi. Courrech Staal gepleegden moord moet zjjn verwond of een bloedneus moet’ hebben opgeloopen. De heer Courrech Staal was, na eerst van zijn vrouw te zijh gescheiden, met haar hertrouwd en naar wij vernemen had hij het voornemen, zich te Gorin chem een villa te koopen om er met zjjn gezin te gaan [wonen. Te Woerden is een zekere S. en zijn vrouw, een boerenarbeider, die er pas kort woont, gearresteerd, verdacht van de moord. Over de aanhouding van S. vernemen wij nog het volgende Bij het onderzoek van de papieren van notaris Courrech Staal heeft de politie o.a. een brief gevonden, welke afkomstig was van S. en uit Woerden was verzonden. S. heeft een huis te Gorinchem, waarop hypotheek rust, verstrekt door notaris Courrech Staal. Op 1 November moest S. de rente en een termijn van aflossing betalen, en in genoemden brief gaf hij te kennen, niet bij machte te zijn, deze schuld te voldoenhij verzocht om uit stel. S. heeft tot zes weken geleden te Go rinchem gewoond: daarna ia hij van daar vertrokken. De politie besloot, eens te Woerden te gaan kijken, en ze vond toen in de woning van S. aldaar een oude, verroeste fiets, welke geheel overeenkwam met de beschrijving, die personen te Gorinchem van de fiets gegeven hadden, welke zij op den avond van het misdrijf voor het pand van den notaris had den zien staan. Men is toen Zaterdagavond naar het station te Woerden gegaan om S. aan ta houdenbekend was, dat hij met zijn vrouw naar Rotterdam was gegaan. Bij zijn aankomst aan het station werd hij gearresteerd en aanvankelijk naar zijn woning overge bracht, waar men hem den geheelen nacht aan een verhoor heeft onderworpen. Hij ont kende, te Gorinchem ta zijn geweest, maar hij kon niet opgeven, waar hij dan Donder dagavond gezeten had. Uit de verklaringen van personen te Woerden bleek, dat S. tot halftwee des nachts afwezig is geweest. S. had een wond aan de linkerhand; hij verklaarde, dat hij die had opgeloopen bij een val van zijn flets, waarbij hij tegen een muur zou zijn gebotst. Nog wordt gemeld dat ontkend wordt dat de notaris tot de uiterste linkerzijde behoorde. i een bekend Barchem-man, die veel 8148 VOQI Let vrijzinnig protestantisme deed. SI. legt een volledige bekentenis af. De dader van het misdrijf te Gorinchem blijkt inderdaad SI. uit Woerden te zijn. Hij heeft volledig, bekend, nadat met de resultaten van het onderzoek, des heeren Van Ledden Hulsebos en de heer Tas, inspecteur van politie te Rotterdam, die vingerafdrukken had genomen, hem reeds als de dader hadden aangewezen. De man kon de notaris f 300 niet betalen en heeft, toen hij hem om 8 uur bezocht, bij een twist een slag met de vuist op het hoofd gegeven, waardoor de notaris met het achterhoofd tegen de schoorsteen mantel viel. De notaris wilde zich oprichten en toen heeft SI. hem met een vaasje op het jen, het slachtoffer zakte in elkaar gebleken dat de notaris waarschijnlijk doos de schrik aan hartverlamming is ge storven). SI. heeft daarna f6100 uit de brand kast gehaald. De man beweert dit bedrag in de Lek geworpen te hebben, doch hieraan wordt getwijfeld daar man en vrouw SI. na Bronsmotor van Applngedam van 100 P.K. geplaati O., teru gelijkertijd In voor- en achterruim geladen en tei Quaker f ■Mi «i t 1 ma: blo geb voi wei uit zijn en Fo zv j- me 53 Ah het achi E geh; zete hei h brac '1 ilac andi getr gei het misdrijf flinke inkoopen te Rotterdam hebben gedaan, Ook de vrouw is gearresteerd, waarschijnlijk onder verdenking van heling, De werkverschaffing. Gisteren werd door den Rijks Inspecteur der Werkverschaffing in Friesland, aan 50 arbeiders in de werkverschaffing in het Oosten van Schoterland schorsing aangezegd, omdat zij ondanks herhaalde waarschuwing het werk te vroeg verlieten. De Minister heeft deze schorsing thans om gezet in een voorloopige uitsluiting van de werkverschaffing. De wraak van een juffrouw. Maandagavond is te Amsterdam een juffrouw gearresteerd die op haar vroegere verloofde, een dokter, een aanslag uit een auto heeft ge pleegd. De dokter kreeg geen letsel, want het was maar een alarmpistool. Door een trein overreden en gedood. Zondagmorgen heeft personeel van de Ne- derlandsche Spoorwegen op de spoorlijn Hoek van HollandRotterdam het verminkte lijk van een man gevonden. De man bleek door een trein te zijn overreden. Uit de zich op het lijk bevindende papieren is gebleken, dat de overredene de 40-jarige varkenskoopman L. C. v. G. uit 's Gravenzande is. n Hii We te f en 1 Ge

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 2