I No. 14 Eerste Blad. ÜIT08VE: KKZEBBin S Ge. Woensdag IS November 1931. Dit No. bestaat uit 2 bladen. Uit onze Raadzaal. 48 e Jaargang NIEUWSTIJDINGEN. I Op 1 I. van was 1 d. 1. Bedrag der kosten. Artikel 3. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar t 10.65 per flacon. De heer Van der Voet zegt dat het brandgevaar nu wel wat te zeer op de voorgrond gesteld wordt. Spr. wenscht dat men vooral zal letten op de vraag of het rietdak aesthetisch recht van bestaan heeft op een bepaalde plaats. Er zijn tal van steden aan te wijzen, waar het rieten dak eerst goed stond, maar door latere inbouwing niet meer o'p z’n plaats was. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. alsnu aangenomen. Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Jousterkade no. 6 en Kleimand no. 44. (Bijlage 117; dossierno. 1.778.522 (4)). Z. h. s. aangenomen. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het Reglement van orde voor de vergaderin gen van de Raad der gemeente Sneek. (Bijlage 118; dos sierno. X 07.51(6)). Z. h. s. aangenomen. Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit betreffende opneming en belegging van kasgeld en om hen te machtigen de aan de gemeente toebehoorende obligaties en aandeelen, indien noodig, te beleenen bij de Nederlandsche Bank. (Bijlage 119; dossierno. X 07.352.626(1)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Het wordt, na een vraag van den heer Oppenhuizen, welke de V o o r z. beantwoordt, z. h. s. aangenomen. Punt XIV. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het bestuur der Zuid-Friesche tuinbouw- vereeniging te Sneek, om aan hem te verkoopen, onder beding van een jaarlijksche grondrente van f 1600.het als veilingsterrein ingericht gedeelte, ter grootte van on geveer 6500 MA, van het perceel kadastraal bekend ge meente Sneek, Sectie C, no. 2798, gelegen tusschen de Oppenhuizerweg en de Houkesloot. (Bijlage 120; dossier no. X 07.351.3’2(52)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Punt XV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een Verordening op de heffing en op de invordering van rechten, bedoeld in artikel 21 der besmet telijke ziektenwet (Stbl. 1928, no. 265), in de gemeente Sneek. (Bijlage 121; dossierno. 1.774.8(3)). B. en W. adviseeren: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 4 November 1931, no. 1.774.8(3); Gelet op het advies van de Gezondheidscommissie met de zetel Sneek, d.d. 4 November 1931, no. 67; BESLUIT: voorbehoudens de goedkeuring der Koningin, vast te stellen de volgende VERORDENING OP DE HEFFING VAN RECHTEN BEDOELD IN ARTIKEL 21 DER BESMETTELIJKE ZIEKTENWET (Staats blad 1928, no. 265) IN DE GEMEENTE SNEEK. met kennisgeving de heer F. Boeijenga. Het onderzoek van de gemeenterekening 1930 heeft de 2e sectie geen aanleiding gegeven tot het maken van bij zondere op- of aanmerkingen. B. en W. antwoorden: Het onderzoek van de gemeenterekening heeft geen van beide secties aanleiding gegeven tot het maken van op- of aanmerkingen. Alleen werd door de le sectie bij de post volgno. 234 de vraag gesteld „of er voor de politiekleeding ook een draagtijd is vastgesteld”. Ons antwoord op deze vraag luidt ontkennend. Nieuwe kleeding voor de politie wordt eerst aangeschaft, als de oude zoodanig is afgedragen dat zij niet meer toonbaar is. De heer S ij t e m a zegt dat B. en W. ontkennend antwoorden betreffende de vraag of er een draagtijd voor de kleeding van de politie is vastgesteld. Is het niet gewenscht een minimum draagtijd vast te stellen, wat misschien de zuinigheid in de hand werkt, en op de duur tot eenige besparing zal leiden? In de regel wordt een dergelijke draagtijd vastgesteld voor uniformen. De V o o r z. kan die opinie niet deelen. Als de menschen niet onder ccntróle stonden zou het misschien wat anders zijn; maar ook de stoffen en kleuren zijn niet altijd even duurzaam en in zoo’n geval zou de drager aan de slijtage niets kunnen doen. Er wordt steeds op toegezien dat men er netjes uitziet en spr. gelooft dat de politiekleeding hier zuinig gebruikt wordt. Z. h. s. wordt de rekening voorloopig goedgekeurd. Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming in eigendom, onderhoud en beheer van een ge deelte van de Mac-adamweg SneekBolsward. (Bijlage 113; dossierno. 1.811.111(3)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Het wordt z. h. s. aangenomen. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring aan S. Dijkstra van het voor malige brandspuithuisje, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3006, gelegen aan het Oud Kerkhof no. 5. (Bijlage 114; dossierno. X 07.351.32(54)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordenifig, houdende regelen omtrent de voorzieningen, bedoeld in art. 7, le lid, en art. 9, 3e lid der Woningwet. (Bijlage 115; dossierno. 1.778.51(1)). Z. h. s. aangenomen. Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der bouwverordening. (Bijlage 116; dossierno. 1.778.51(1)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer Blok weet niet wat de aanleiding geweest is, dat men met dit voorstel komt, het schijnt dat de behoefte of wen- schelijkheid op een of andere wijze naar voren is gekomen. Toen het verbod van rieten daken destijds in de bouwverorde ning werd opgenomen, waren daarvoor gegronde redenen en nu begrijpt spr. niet welke redenen er kunnen zijn dat verbod nu op te heffen. Vooral waar de tram hier nog al eens vuur spuwende allures heeft, blijft er brandgevaar, want aan de onbrandbaarheid van het riet mag met reden getwijfeld. En voorts is het de vraag of het rieten dak hier uit schoonheids- oogpunt wel reden van bestaan heeft, al heeft de schoonheids commissie geen bezwaar. Het rietdak voor een boerderij had een oorzaak, nl. dat het de dampen uit de boerderij opnam, maar ook voor deze gebouwen komt men er van terug, nu men een andere wijze van ventileeren heeft. Spr. is zoowel uit practisch oogpunt dus om het brandgevaar als uit schoon- heidsoogpunt tegen dit voorstel, al zal hij er geen voorstel tegenover indienen. De heer Van der Voet ontraadt ook het rieten dak toe te passen bij de huidige verkaveling; maar het kan zijn dat op den duur bouwterreinen beschikbaar komen, waar een dergelijk dak aesthetisch tot zijn recht kan komen, bv. zou op bouwter rein bij de Jachthaven dit dak misschien zeer wel mogelijk zijn. Alles hangt echter af van de verkaveling; zooals die nu is is ze niet geschikt voor toepassing van het rietdak. Spr. wijst er nog op dat de bouwverordening al in geen jaren meer verkrijgbaar is; het is toch tijd dat er nu eens een nieuwe komt; de bouwers moeten niet altijd naar gemeentewerken be hoeven te gaan om de verordening daar te lezen. De Voorz.: De herziening der verordening was al onder handen, maar is met het oog op de wijziging der Woningwet blijven liggen. Het ontwerp-verordening moet nu vrij wat om gewerkt worden. De heer Van derVoet: Mijn bedoeling is dat zoo spoedig mogelijk de nieuwe bouwverordening geredigeerd wordt en in de raad gebracht. De Voorz.: We zullen daarmee de noodige spoed betrach ten. De Secretaris: De oorzaak van het uitstel staat toch in het voorstel? De heer Van derVoet: Zeker. Maar ik dring aan op spoedig gereed maken van de nieuwe verordening. Het is niet bevorderlijk voor een goede verhouding dat architect en aan nemer geen verordening kunnen koopen. De Voorz.: Er is een aanvraag geweest voor een huis met een rieten dak bij de tram daar. Spr. geeft toe dat er veel bezwaar tegen een rietdak is; de onbrandbaarheid is spoedig van zoo’n dak af. Maar andere gemeenten laten het wel toe, bv. Leeuwarden. Wij willen ook niet de vrijheid geven heele reeksen huizen met rieten daken te bouwen, maar alleen elk geval op zich zelf beschouwen en het bij uitzondering toestaan. De heer Blok: Dan wordt het moeilijker de verordening toe te passen; als men immers één aanvraag inwilligt, kan men moeilijk een tweede weigeren, zal men niet beschouwd worden als met 2 maten te meten. Spr. zal geen voorstel doen, maar gelooft dat men wel had kunrten wachten met dit voorstel tot de nieuwe verordening wordt aangeboden. De heer M a s e 1 a n d: De ernstige mogelijkheid dat er zoo’n aanvraag zou komen heeft geleid tot dit voorstel. Het bezwaar van precedent of bevoorrechting is ondervangen in het voorstel zelf, dat immers de normen geeft waarvan het toestaan van een rieten dak afhangt, zoo bv. de eisch dat er een vrij terrein om het huis moet zijn enz. Naar het brandgevaar is ook geïnfor meerd, en er is ons gebleken dat dit bij behoorlijke afstand niet ernstig is. Zelfs in zeer waterarme gemeenten, waar men zware eischen stelt betreffende brandgevaar, laat men het rietdak wel toe, en daarom is er geen bezwaar het in onze waterrijke en van goede brandbluschmiddelen voorziene gemeente bij uitzon dering ook te verocrloven. Spr. geeft toe dat incidenteele indiening van voorstellen inzake de bouwverordening niet gewenscht is, maar gezien de zeer bijzondere omstandigheden, nu er een aanvraag werd over wogen, waarbij het rieten dak een zeer groot aesthetisch belang had, zijn B. en W. met dit voorstel gekomen. Of de aanvrage zal doorgaan hangt echter nog van andere omstandigheden af. De heer Blok haalt een voorbeeld aan van open bebouwing, waarbij ook het brandgevaar in de praktijk niet bleek uitgeslo ten, doch zegt geen voorstel te zullen doen. Spr. heeft een waar schuwing willen doen hooren. Punt II. Ingekomen stukken: a. Adres van de ouder-commissie van school no. 1, houdende verzoek om over te gaan tot bijbouw van een lokaal aan de o. 1. school no. 1, ten dienste van het fröbel onderwijs. (1.851.1(1)). Dit adres wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. b. Adres van J. E. Kuipers, houdende verzoek aan de hem met ingang van 1 Januari 1932 te verleenen vergun ning voor het spannen van draden over en het aanbrengen van palen en kabels in gemeentegrond, voorwaarden te verbinden, welke voor hem in financieel opzicht minder bezwaarlijk zijn dan die, welke hem aanvankelijk door Burgemeester en Wethouders zijn medegedeeld. (1.818(9)). De heer Blok heeft gehoord dat dit adres ingetrokken is. De Voorz.: Mij niet bekend. De heer Blok: Ik heb het zwart op wit. De heer Sij terna: Er zal geen andere weg zijn dan dat B. en W. advies uitbrengen, maar spr. vraagt zich af of dat wel formeel juist is. B. en W. leggen de man nieuwe voor waarden op en de man stelt beroep in; zijn nu B. en W., die hier partij zijn, wel het aangewezen lichaam om advies over dit beroep uit te brengen? De Voorz.: Op B. en W. rust de plicht de raad mee te deelen op grond waarvan zij die nieuwe voorwaarden stelden. De heer S ij t e m a: Het wordt geen onpartijdig advies. De Secretaris: Dit is geen beroep. Adressant vraagt andere voorwaarden dan B. en W. hem aanvankelijk mededeel den. B. en W. leggen dus den raad straks een voorstel voor omtrent die voorwaarden, geheel conform de gewone wijze van voorbereiding der voorstellen. De raad heeft in laatste instantie de beslissing over de voorwaarden. Z. h. s. besloten dat B. en W. advies zullen uitbrengen. c. Adres van S. Tromp, houdende mededeeling dat hij ontslag neemt als regent van het Old Burger Weeshuis, met ingang van 1 Januari 1932. (1.842.73(16)). Voor kennisgeving aangenomen. Punt III. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een onderwijzeres aan de o. I. school no. 2. (Bijlage 107; dossierno. 208). B. en W. adviseeren: Tengevolge van het aan Mej. J. Veeninga bij Uw besluit van 29 September jl., no. 2b verleende eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 2, alhier, zal er met ingang van 1 Januari 1932 een vacature aan genoemde school ontstaan. Ter voorziening in deze vacature hebben wij aan de hand van de ingekomen sollicitatiën in overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Sneek de volgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. B. Heerema, tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 2 te Sneek; 2. Mej. A. Woudstra, onderwijzeres te Sloten (Fr.); 3. Mej. J. Groenhout, onderwijzeres te Hindeloopen. Het omtrent de sollicitanten door het hoofd der school den VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK MAANDAG 16 NOVEMBER 1931, avonds 7)4 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig alle (15) leden. Aan de orde is: Punt I. Notulen van de vergadering van 26 October 1931. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. De in artikel 1 bedoelde kosten bedragen: a. voor vervoer: de kosten door de Provinciale Frie- sche Vereeniging „Het Groene Kruis” of door het Bestuur van het St. Antonius Ziekenhuis te Sneek, volgens het geldend tarief, aan de gemeente in rekening gebracht; b. voor afzondering en onderzoek: de werkelijke aan de gemeente in rekening gebrachte kosten; c. voor verpleging in het paviljoen voor lijders aan be smettelijke ziekten van het St. Antonius Ziekenhuis tc Sneek per verpleegdag twee gulden en vijftig cent (f 2.50), vermeerderd met de door het Bestuur van genoemd zieken huis aan de gemeente in rekening gebrachte kosten van verstrekte verplegingsartikelen en de in verband met die verpleging noodzakelijke ontsmetting van goederen; voor reiniging en ontsmetting, de kosten door de Provinciale Friesche Vereeniging „Het Groene Kruis”, volgens het geldend tarief aan de gemeente in rekening gebracht. Verhaalstarief. Artikel 4. De in artikel 1 bedoelde rechten bedragen voor be langhebbenden met een inkomen van: f 1600.-— of meer doch minder dan f2400.25 f 2400.of meer doch minder dan f 3200.50 f 3200.of meer doch minder dan f 4000.75 van 2. de kosten genoomd in artikel 3. De in artikel 1 bedoelde rechten bedragen voor belanghebbenden met een inkomen van f 4000.of meer, het volle bedrag van de kosten genoemd in artikel 3. Heffing belasting. Artikel 1. In deze gemeente worden als bijdrage in of vergoeding van de ten laste der gemeente komende kosten van ver voer, afzondering, onderzoek, verpleging, reiniging en ontsmetting als bedoeld in artikel 21 der besmettelijke ziektenwet (Staatsblad 1928, no. 265) rechten geheven naar de in de volgende artikelen genoemde grondslagen. Belanghebbenden. Artikel 2. 1. De in artikel 1 bedoelde rechten zijn verschuldigd door de belanghebbenden. 2. Als belanghebbende wordt beschouwd: a. bij vervoer, afzondering, onderzoek, reiniging en ontsmetting, het hoofd van het gezin of de alleenwo nende persoon, in wiens woning, voer- of vaartuig het geval van besmettelijke ziekte, waarop dat vervoer, die afzondering, dat onderzoek of die reiniging en ontsmet ting betrekking heeft, is vermoed of vastgesteld; b. bij verpleging, het hoofd van het gezin, waartoe de lijder behoort, of de lijder zelf, indien deze is een alleenwonend persoon. 3. Als belanghebbende wordt mede beschouwd de lijder zelf, indien deze eigen inkomsten heeft en niet hoofd van het gezin is. uitgebracht rapport leggen wij met het advies van bedoelden Inspecteur aan U over. Wij stellen U voor, de bepaling van het tijdstip infunctie-treding aan ons over te laten. Mej. B. Heerema wordt met 14 st. benoemd. 1 stem blanco. Punt IV. Aanbeveling van Regenten van het Old Burger Weeshuis voor de benoeming van een lid van dat College. (Bijlage 108; dossierno. 1.842.73(16)). De aanbeveling vindt men in ons vorig nr. Er komen op voor de h.h. S. Zeijl, bankier en P. Flach, drukker. De heer S. Zeijl wordt met 11 st. benoemd; de heer P. Flach had 2 st, de heer J. de Groot 1, blanco was 1 st. Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanwijzing van een gedelegeerde in het bestuur der Huis houdschool en aanbeveling voor die benoeming. (Bijlage 109; dossierno. 1.851.365(3)). B. en W. adviseeren: Ingevolge artikel 57, 3e lid, van de Nijverheidsohderwijs- wet kan de gemeente in de besturen van bijzondere scho len voor nijverheidsonderwijs, die door haar worden ge subsidieerd vertegenwoordigd worden door twee gedele geerden, die volgens art. 63, le lid, dier wet alle rechten bezitten, verbonden aan het bestuurslidmaatschap. Van deze bevoegdheid wordt, zooals U bekend is, al sedert eenige jaren gebruik gemaakt ten opzichte van de Am bachtsschool. Met betrekking tot de Huishoudschool zouden wij thans hetzelfde willen doen, omdat een nauwer contact met het bestuur ook van deze in omvang toenemende in stelling ons gewenscht voorkomt. Voorloopig achten wij voor de Huishoudschool één gedelegeerde voldoende, tc benoemen, evenals dit geschiedt met de beide gedelegeer den voor de Ambachtsschool, voor drie jaren. Wij stellen U derhalve voor, tot aanwijzing van een ge delegeerde met ingang van 1 Januari 1932 in het bestuur van de Huishoudschool over te gaan en bevelen U voor een benoeming aan: 1. C. A. A. van der Voet; 2. W. Boonstra. De heer C. A. A. van der Voet wordt met 9 st. benoemd; de heer W. Boonstra had 5 st., 1 st. was blanco. Punt VI. Voorloopige vaststelling van de gemeente-reke- ning over 1930. (Bijlagen 110, 111 en 112; dossierno. X 07. 352.18(5)). De le sectie rapporteert: Ondergeteekenden hebben de eer U te berichten, dat door bovengenoemde sectie d.d. 19 October jl. de gemeente rekening dienst 1930 werd nagezien. Aanwezig waren de heeren W. Boonstra (Voorzitter), G. L. Dokkum, U. Sijtema, J. de Groot en C. A. A. van der Voet (rapporteur); afwezig met kennisgeving de heeren M. Oppenhuizen en A. Smeding. De rekening gaf geen aanleiding tot bemerkingen, alleen werd bij hoofdstuk III, volgno. 234, de vraag gesteld: „of er voor de politiekleeding ook een draagtijd is vastgesteld”. De 2e sectie rapporteert: Aanwezig waren de heeren J. A. Maseland, D. Zuider- baan, E. Siemensma, S. Breeuwsma, W. Hoekstra; afwezig C. O. Stockmann, f Alhier is in den ouderdom van ruim 70 jaar overleden de heer Carl Gregor Stock mann, een burger die zich voor het publieke leven in onze stad buitengewoon verdienste lijk heeft gemaakt. De heer Stockmann werd te Mettingen in Westfalen 8 Maart 1861 geboren, doch was reeds sedert 1863 in Nederland woonachtig, in 1895 werd hij genaturaliseerd. Toen de heer Stockmann in Maart van dit jaar 70 jaar werd, hebben we bij zijn verdiensten stil gestaan en we citeeren uit dit artikel nog even het volgende: Behalve in zijn eigen zakenwerkkring heeft deze stadgenoot zich nuttig gemaakt in tal van corporaties te dezer stede vaak was hij zelfs daarvan de oprichter, hij be perkte die werkzaamheid niet tot R.-K. cor poraties, doch bewoog zich ver daarbuiten en heeft daardoor niet alleen waardeering in alle kringen van onze stad gevonden, maar vaak ook dankbaarheid voor het vele dat hij ten bate onzer stad verrichtte. Hij was oprichter van de St. Josephver- eeniging (1883) en jarenlang haar voor zitter, later haar eerevoorzitter; voorts oprichter en commissaris van de R.-K. Spaarkas (1890), waarvan hij nog steeds een commissariaat waarnam. Regent van het O. B. W. was hij in de perioden 1895 1902; 1909—1916; 1917—1920, tijdens de bouw van het nieuwe weeshuis was hij voor zitter van het college. Lid van den raad onzer gemeente was hij van Augustus 1917 tot 1924. Van de Snee- ker Onderlinge Brandwaarborgver. was hij in 1894 commissaris geworden, van 1909 tot 1924 nam hij de voorzitterszetel in en onder zijn leiding bracht deze vereeniging het tot groote bloei. In 1917 trad hij op als een der kerkmees ters van de parochie van de H. Martinus te Sneek, hij bedankte, om gezondheidsrede nen, welke hem noopten tal van functies op te geven, in Februari 1923, in dezelfde pe riode was hij regent van het St. Antonius Ziekenhuis. Van 1903'24 Was de Qverledene be stuurslid, ook tal van jaren voorzitter der R.-K. Kiesvereeniging „Gelijk Recht” alhier, van Dec. 1918 tot 1924 voorzitter der R.-K. Centrale Kiesver. in Friesland. Van beide vereenigingen was hij nu eere-voorzitter. Het lidmaatschap der financieele commis sie van de woningbouwver. Selfhelp ver vulde hij van 19041923, een reeks van jaren was hij lid van het college van zetters, van 1908 af tot de opheffing regent van de strafgevangenis alhier. De heer Stockmann was de oprichter der godsdienstige ver. Pius X <13 Jan. 1920 opgericht). Dat de verdiensten van dezen zeventig jarige ook de aandacht van hoogere autori teiten hebben getrokken spreekt wel van zelf; in Dec. 1919 benoemde Z. H. de Paus hem tot ridder in de orde van den H. Gre gorius de Groote; onze regeering schonk hem de Oranje Nassau orde in 1930. Voorwaar een welbesteed leven is afgeslo ten; een man is heengegaan van wiens werk de vruchten nog lang in het publieke leven onzer stad zullen kunnen worden opgemerkt. Het plechtige requiem wordt gehouden in de Parochiekerk van de H. Martinus Vrijdag a.s. 9 uur v.m., waarna om 11 uur de begra fenis volgt op de R.-K. Begraafplaats. Instituut v. Arb. Ontw. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de lezing door den heer Van den Berg, Commissaris van Politie alhier, op Donderdag 19 No vember e.k. te houden voor het I. v. A. Q. over „De regels van den weg". Waar dit ongetwijfeld een onderwerp is, waar in letterlijken zin levensbelan gen mee gemoeid zijn, mag op een druk bezoek gerekend worden. Wij verwijzen verder naar de betreffende advertentie. Uit dezelfde advertentie bemerkt men, dat Louis de Vries ook hier zijn reeds met zooveel succes gespeelde ju- bileumrol in „De Despoot” zal spelen. Stuk en spelers zijn blijkens de groote bladen bij de première j.l. Zaterdag in Amsterdam geestdriftig toegejuicht, zoodat de liefhebbers van tooneelspel zeker verlangend naar den 27sten No vember zullen uitzien. Rijksinkomsten. In October j.l. is de opbrengst der rijks- middelen f 7.805.000 kleiner geweest dan een jaar geleden. Over de eerste tien maanden bedraagt het nadeelige verschil ten opzichte van 1930 f 54.033.000. I 1 NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1