FEUILLETON No. 15 Eerste Blad. UITGAVE: fflEZEBRM Co. Zaterdag 21 November 1931. Dit No. bestaat uit 4 bladen. Uit onze Raadzaal. i Het bittere erfdeel r L NIEUWSTIJDINGEN. Tarief C luidt thans als volgt: 500 M3 f 100.- f 0.20 - 180.— 1000 0.18 - 320.— 2000 - 0.16 45L.-- 3000 - 0.15 560.— 4000 0.14 - 650.— 5000 - 0.13 720.— 6000 - 0.12 f 100.— 500 M3 f 0.20 - 180.— 1000 - 0.18 2000 - 0.16 - 320.— - 450.— 3000 0.15 - 560.— 4000 0.14 650.— 5000 0.13 720.— 6000 0.12 tegen een achterrand van leed. I I Wordt vervolgd. Abonnements prijs per jaar. Waarvoor per jaar zonder bijbetaling beschikbaar ten hoogste. Prijs per M3 bij ge bruik boven het zon der bijbetaling toe- gestane maximum. 500 M3 1000 5000 20000 I. de „Tarieven en voorwaarden, waarnaar water kan worden betrokken uit de gemeente-waterleiding te Sneek” te wijzigen in die zin, dat tarief C wordt gelezen als volgt: TARIEF C. Abonnementen volgens dit tarief kunnen worden aan gegaan voor een der in onderstaande staat vermelde, door de belanghebbenden vooraf aan te geven bedragen, per jaar. Ind.en het gebruik de zonder bijbetaling toegestane maximum-hoeveelheid overschrijdt, moet het meerdere ge bruik door de geabonneerden worden betaald tegen de in kolom 3 van die staat onderscheidenlijk aangegeven prijzen per M*. Prijs per M3 bij ge bruik boven het zon der bijbetaling toe gestane maximum. SNEEK, 27 October 1931. Aan de Gemeenteraad. In Uwe vergadering van 27 Juli jl. werd om advies in onze handen gesteld een adres van de Nazorgcommissie XXIX. CAROL KOMT TUSSCHENBEIDE. SNEEK, 16 October 1931. Aan de Gemeenteraad. Bij raadsbesluit van 5 Februari 1923, no. 3, goedgekeurd tot 1000 M3 5000 20000 en meer IS 1926 1927 1928 1929 1930 „Gekibbeld? Maar goed ook, het zal mij de onaangename noodzaak van op treden besparen.” Hij glimlachte haar uitdagend toe. „Ik zou zelf een ruzie tusschen jullie hebben moeten enscè- neeren als jullie er geen begonnen wa ren.” Herrick keek op. „Niets wat jy zei, zou een van ons hebben kunnen beïn vloeden,” antwoordde ze minachtend. De dans was uit, de muziek zweeg en een oogenblik stonden zij en Severn tegenover elkaar op den snel ledig wor dende dansvloer. „Niet?” zei hij zacht en er was een eigenaardige klank in zijn zachte stem, iets van absolute overtuiging. „Dan zou je je leielijk vergissen. Je schijnt te ver geten wat ik je eens gezegd heb dat ik nooit iets opgeef. Nooit.” Ze antwoordde niet, haalde minach tend haar schouders op en toen ze zich afwendde om weg te gaan keek hij haar van terzijde met een flauwen, raadsel- achtigen glimlach aan, terwijl hy naast haar voortliep. j Doch ditmaal scheen de arrogante toon van zijn stem in doove ooren ge klonken te hebben. Haar breuk met Mac had haar althans bevrijd van Se- vems overmacht. Ze had zooveel gele den dat het haar voorkwam, dat niets anders haar meer kon doen lijden. Gair kon niet langer tusschen haar en den man, dien ze liefhad, komen staan Macs eigen besluit had hen reeds on eindig ver van elkaar verwijderd en er was geen mogelijkheid, dat een ander de kloof tusschen hen nog wijder kon maken. Niets kon nu nog eenig ver schil maken. Er wachtte haar geen goed, noch kwaad meer alleen maar een lange tjjd van saaie eentonigheid Abonnements prijs per jaar. II. te bepalen, dat deze wijziging in werking zal treden op 1 Januari 1932. Aldus enz. No. X 08.34(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het bedrag der door den gemeente-ontvanger te stellen zekerheid en tot wijziging van de instructie voor den ge meente-ontvanger. De prijs van het water is bij verbintenis tot een jaarlijksch minimum verbruik van Waarvoor per jaar zonder bijbetaling beschikbaar ten hoogste. C. G. Stockmann t- Heden had de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den lieer C. G. Stockmann. i In de Parochiekerk had te 9 uur een plechtig requiem plaats, gecele breerd door de Zeer Eerw. heer Deken van Galkom, bijgestaan door de kape laans de Eerw. heeren Westerman en Golbach. i Te elf uur volgde de begrafenis op het R.-K. Kerkhof, waar de bovenge noemde geestelijken in kapel en aan het graf de gebruikelijke ceremoniën ver richtten, terwyl ook hier het kerkkoor onder leiding van den heer Flucie van Bergen medewerkingverleende. Er was zeer veel belangstelling. We merkten o.a. op de burgemeester dezer gemeente, de heer P. J. de Hoop;1 kerkmeesters van de ParochiekerkMr. Koch, voorzitter van de Centrale van R. K. Kiesvereenigingen in Friesland; de heer pastoor Overmeer; voorts af gevaardigden van het college regen ten O. B. W.van de onderlinge Brand- waarborgver. „Sneek”; van de R. K. Spaarkas; van de St. Jozefver., welker vaandel met krip omfloerst in de stoet werd meegedragen en van verschillen de andere R. K. vereenigingen. Onder de kransen was er een van de Frie- sche Bond van R. K. kiesvereenigingen. Een der zoons van den .overledene dankte voor He betoonde deelneming. B. en W. bieden den raad o. a. de volgende voorstellen stellen aan: No. II 07.353.8(10 W). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het tarief voor de levering van water uit de gemeentewaterleiding. „God zegen je, liefste. Wanneer je je eenzaam voelt, tracht je dan te her inneren, dat ik nog ergens op de oude planeet rondzwerf en je altijd lief heb. En dat ik altijd op je zal wachten zoolang ik leef en daarna.” Carol vouwde Jems brief, dien hij geschreven had even voor hij op de boot ging, op en borg hem zorgvuldig weg. Ze wist niet, wanneer ze een an deren van hem zou ontvangen. Hij had haar gezegd, dat hij het nooit zou wa gen haar regelrecht naar haar adres te schrijven uit vrees, dat Sir Francis’ frettenoogen den vreemden postzegel zouden opmerken. Wanneer er ooit een brief voor haar kwam, zou die komen in een gewone, getypte enveloppe, even onbelangrijk en onverdacht in uiterlijk als een rekening en zou onder tweede couvert worden gezonden aan mrs. Muffet, die hem in Engeland zou posi ten. De brief had eenige troost gebracht,/ want Carol had zich de laatste dagen bndragelijk eenzaam gevoeld. Niet al leen moest ze leeren wennen aan het onuitsprekelijke leed van Jems afwe zigheid want zelfs al zag ze hem niet vaak, was het toch al iets geweest om te weten, dat hij slechts een paar mijl van haar verwijderd in Two Ways Cottage woonde doch het vertrek van Mac uit Devonshire en van de bewoners van Windycroft naar Lon den deden haar zich nog eenzamer voelen. SNEEK, 4 November 1931. Aan de Gemeenteraad. Door de Vereeniging „Sneeker badinrichting” en door de directie der N. V. „Normandia” is bij adres van 7 Juni 1930 verzocht om een wijziging van het tarief voor de levering van water uit de gemeentewaterleiding in die zin, dat de door grootverbruikers te betalen prijzen worden verlaagd. Dit adres werd door ons in handen gesteld van de Com missie voor de Gemeentebedrijven om advies. Deze stelde daarop bij schrijven van 21 Juli 1931, in aanmerking geno men de in de laatste jaren vrij sterk stijgende winstcijfers van het waterleidingbedrijf, aanvankelijk een wijziging van het tarief over de geheele linie voor. Het winstcijfer van de waterleiding bedroeg over: f 8772.37 -13314.53 -17211.83^2 - 18640.89>/2 - 24984.44/2 De Commissie deed ons tegelijkertijd toekomen een voorstel tot nieuwe regeling van de gasprijzen. Dit laatste voorstel hebben wij onmiddellijk bij U ter tafel gebracht (zie bijlage 71 raadsverslag 1931). Zooals wij U in deze bijlage mededeelden, hebben wij de beantwoording van de vraag of en zoo ja in welke mate een verlaging der waterleidingtarieven financieel mogelijk zou zijn, verschoven tot het opmaken der begroeting voor 1932, om haar dan te toetsen aan de geheele financieele positie der gemeente. Toen dit plaats vond, bleek dat een verlaging als door de Commissie gewenscht moeilijkheden zou opleveren bij het opmaken der begrooting. Onder de invloed hiervan heeft de Commissie op ons verzoek haar advies herzien en ons bij haar schrijven van 2 October jl. alleen een wijziging van tarief C aan de hand gedaan in dier voege, dat het wordt gelezen als volgt: Abonnementen volgens dit tarief kunnen worden aan gegaan voor een der in onderstaande staat vermelde, door de belanghebbenden, vooraf aan te geven bedragen per jaar. Indien het gebruik de zonder bijbetaling toegestane maximum-hoeveelheid overschrijdt, moet het meerdere ge bruik door de geabonneerden worden betaald tegen de in kolom 3 van die staat aangegeven prijzen per M’. Afd. Sneek Bond voor Staatspensïonneering. Deze afdeeling gaf, der traditie getrouw, Woensdag een propagandatooneelavond in de Harmonie, en, als immer, was ook nu de zaal maar best bezet. De voorzitter der afdeeling, de heer Tjal- lema, heeft een woord van welkom gespro ken, in het bijzonder tot de leden der too- neelver. „For Yens Neiste”, die zich steeds in dienst van het werk der afd. stellen en de Sneeker Jazzband, die ook zoo welwillend meehelpt. Spr. hoopt dat hun hulp ook deze avond tot gevolg zal hebben flinke groei van het ledental, opdat het „oud en arm” zoo spoedig mogelijk verdwijne. Door de krachtdadige propaganda van de Bond voor Staatspensionneering is het reeds zoover gekomen dat vele kerkelijke organisaties hun ouden van dagen veel beter verzorgen dan vroeger, immers anders konden zij onze argumenten niet weerleggen met te verwij zen naar de toestanden bij hun kerken, waar voor de ouden van dagen afdoende werd gezorgd. Maar wij vragen niet om een aal moes, wij vragen recht; het is de plicht van de staat voor de ouden van dagen te zorgen, hun staatspensioen bestaat uit vroeger te min ontvangen loon. Zoowel de goed ge situeerden als de minder bedeelden dienen dat staatspensioen te genieten, en als er Kamerleden of leden van Ged. Staten zijn die het niet noodig achten voor goed gesi tueerden, vragen wij waarom zij dan zelf dikke pensioenen genieten. Wij vragen dat staatspensioen op 60-jarigen leeftijd, op dat men er ook nog eenige tijd van kan door de Gedeputeerde Staten 1 Maart 1923, no. 79, is het bedrag van de door den gemeente-ontvanger te stellen zekerheid, met toepassing van art. 110, 3e lid (oud) der Gemeentewet, bepaald op f40.000.De jaarlijksche kos ten, welke uit het stellen der zekerheid voortvloeien en welke 6 bedragen zijn voor rekening der gemeente ge nomen. Het komt ons thans voor, dat het bedrag van f40000.— aan de hooge kant is genomen en dat de zekerheid zonder eenig bezwaar op f25000.zou kunnen worden gesteld, waardoor een jaarlijksche besparing van f 90.zou kunnen worden verkregen. De ervaring heeft aangetoond, dat het in gewone omstandigheden slechts zeer zelden voorkomt, dat de ontvanger over meer kasmiddelen dan f25000. moet beschikken. De enkele gevallen, waarin het aanwezige kasgeld het bedrag van f25000.aanzienlijk overtreft, kunnen bij het bepalen van het bedrag der zekerheid niet tot maatstaf dienen. Zoo is, blijkens art. 117 der Gemeente wet, ook de opvatting van den wetgever. Het komt ons gewenscht voor van deze gelegenheid gebruik te maken om in artikel 6 van de instructie voor den gemeente-ontvanger een tweetal veranderingen aan te brengen, welke verband houden met de invoering van de Boekhoudvoorschriften 1931 en met de opening van het Openbaar Slachthuis, waardoor de ontvanger is ontheven van het innen der keurloonen. Wij bieden U navolgend ontwerp-besluit ter vaststelling aan: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 16 October 1931, no. X 08.34(1); garet. Gair was een bijzonder goed danseur en Herrick was veel te dol op dansen om dat niet ten volle te waar- deeren en dus, de vele schermutselin gen van vroeger vergetend, gaf ze zich geheel over aan de glijdende, rhythmi-' sche beweging van den dans. Een poosje dansten ze zwijgend voort en ze ging zoo op in het genot van de beweging, dat ze bijna schrok toen hij eindelijk begon te praten. „Ik had er geen idee van dat je in de stad was,” zei hij. „Ik heb nog een appeltje te schillen met Barbara, dat ze dat voor me verzwegen heeft, dat was niets aardig van haar,” zei hij lachend, „Het plan om naar Londen te gaan, kwam nogal gauw op,” antwoordde ze, „Mim en ik krpgen ineens „kleeren- honger.” En zoo gebeurde het.” „En wat zei Kenyon er wel van, dat je zoo opeens wegvloog? Ik zou het niet hebben goed gevonden als ik hem was.” Herricks houding werd iets stijver, doch Severn moest toch vandaag of morgen van haar verbroken engager ment hooren, dus ze kon het hem net zoo goed nu vertellen. „Mijn doen en laten gaan Mac niets meer aan,” zei ze. I Ze voelde dat zijn lichaam een schok kreeg, hij hield even op met dansen, toen gleed hij weer luchtig verder. „Wat bedoel je daarmee? vroeg hij bedaard. „Ik bedoel, dat ons engagement af is.” Er schitterde even iets van opluch ting in zijn oogen, doch het werd on middellijk weer verdrongen door zijn gewone uitdrukking van roekelooze ze kerheid. door MARGARET PEDLER. Uit het Engelsch vertaald door A E. C. VUERHARD—-BERKHOUT. 63. Hier in St. Heriot met de lange, rus tige dagen had ze geen kans pm den man dien ze lief had, uit haar hoofd te zetten, terwijl ze het in Londen te druk zou liebben om te denken. Te midden der amusementen en de afleiding van de groote stad zou ze eindelijk, althans' voor korten tijd, in staat zijn haar ge dachten in bedwang te houden, zich zelf te wennen aan haar nieuwe verhou ding tot het leven en de liefde. En als ze weer thuis kwam zou ze weten, dat Mac weer op Greenwood Was dan zou er niet meer die ellendige spanning van wachten zijn en het zich afvragen welken dag hij thuis zou komen. Ze zou voorbereid zijn op elke toevallige ont moeting gewapend tegen de toe komst. Er werd dus spoedig besloten tot het uitstapje naar Londen en eenmaal daar, gaf Herrick zich over aan een roes van' vroolijkheid, die haar ademloos maakte en zoo moe, dat ze ’s avonds sliep van louter physieke afmatting. Mim en Billy schenen samen af gesproken te hebben dat elke minuut van den dag gevuld zou worden en hun pogingen wer ,n nog versterkt door die van Gair Severn. Hij verscheen voor het eerst op het tooneel twee dagen na Herricks komst in de stad en Lady Bridget merkte een beetje spijtig geamuseerd tegen Billy op: „Natuurlijk! Gair voelt bij instinct het psychologische moment waarop zijn eigen kansen het beste staan. Of als zijn instinct hem in den steek laat, dan helpt zijn gelukkig ge sternte hem." Bij deze bjjzondere gelegenheid had hij Herrick op een avond in Savoy ontmoet, waar Billy met haar dineerde en ging dansen. Hijzelf had in de grill room gedineerd met een nieuwen ken nis en na tafel waren beiden naar de foyer geslenterd en hadden een paar minuten staan kijken naar de dansen den daar beneden. Plotseling ontdekte Gair Billy en Herrick, die samen een fox-trott dansten en zijn onwillekeurige uitroep van verrassing had den man naast hem een geamuseerde vraag ont lokt. „O, ik zag daar een paar lui, die ik ken,” zei hij, op Herrick en haar part ner wijzend: „Ik zal naar beneden gaan en den jongen Rivington een paar dan sen afzetten, zoodra deze afgeloopen is.” En er kwam een karakteristieke glin stering van ondeugend amusement in zijn gezicht toen hij er aan dacht, hoe Billy die stoornis zou opvatten. De beide mannen bleven staan pra ten tot de dans uit was, toen nam Se vern afscheid van den ander en ging naar het tafeltje, waaraan Billy en Her rick zaten. Er was een triomfantelijk licht in zijn oogen toen hij hen begroet te op een manier, alsof hij er volkomen zeker van was welkom te zijn en een paar minuten later danste hij met Her rick, terwjjl Billy was overgelaten aan het twijfelachtig genoegen van een «i- BESLUIT: onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, met wijziging in zooverre van het raadsbesluit van 5 Februari 1923, no. 3, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten bij besluit van 1 Maart 1923, r.o. 79, met ingang van 1 Januari 1932, het bedrag van de door den gemeente ontvanger te stellen zekerheid, vast te stellen opf 25000. II. de instructie voor den gemeente-ontvanger te wijzi gen als volgt: A. Artikel 6 wordt gelezen: „Naast de in het le lid van art. 1 der Boekhoudvoor schriften 1931 voorgeschreven boeken worden door den gemeente-ontvanger nog de volgende aangehouden: a. een hulpjournaal voor de rechten voor het gebruik van openbaren gemeentegrond; b. een hulpjournaal voor de begrafenisrechten; c. zooveel hulpjournalen voor de schoolgelden, als met het oog op de verschillende posten der begrooting en den ongelijken loop der schooljaren aan de verschillende scho len noodig zijn; d. een hulpjournaal voor de belasting op de honden”. B. in artikel 7 bis wordt in plaats van f40000.ge lezen: f25000. III. te bepalen dat de onder II omschreven wijziging zal ingaan op 1 Januari 1932. Aldus enz. No. 1.842.1(1). Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van de Nazorgcommissie van de Provinciale Friesche Vereeniging „Het Groene Kruis” om de haar voor de jaren 1929, 1930 en 1931 toegezegde garantie van ten hoogste f300.in het eventueel tekort van de Nazorg-kolonie voor mannelijke tu berculosepatiënten „Violetta” voor de jaren 1932, 1933 en 1934 te handhaven. 22 ct per Ms 20 17 15 Het nieuw ontworpen tarief zal ruim f2300.minder opbrengen dan het bestaande. Bij het opmaken van de begrooting voor het waterleidingbedrijf 1932 is hiermede rekening gehouden. Wij kunnen ons met de door de Commissie voorgestelde wijziging van tarief C, in te voeren 1 Januari 1932, waar door aan de wenschen van adressanten op niet onbelang rijke wijze zal worden tegemoet gekomen, vereenigen en stellen U mitsdien voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 4 November 1931, no. II 07.353.8(10 W); BESLUIT: I W t j NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1