I I Io. 17. Dit No. bestaat uit 5 bladen. Officieel Gedeelte. Sportrubriek. Nieuwstijdingen. Dat viel mee. Vijfde Blad Oiljate: MUM! s Co. tal Orgaan der Gemeeme tal Zaterdag 28 November 1931 annvx SHEERER OOURAMT m WYKBRIT6ERADEEL 48e Jaargang sa «tNFFK VOETBAL. Ie KLAS AFD. V. RESERVE le KLASSE AFD. V. Stand Stand 3e klasse A Afd. V Nadruk verboden. Wordt vervolgd. 9 8 9 9 9 9 9 10 10 8 7 5 4 3 3 3 3 1 0 2 3 4 1 2 0 0 1 2 2 2 5 5 7 7 8 2e KLAS A AFD. V. De vastgestelde wedstrijd LSCDe Kooi is uitgesteld. 2 1 1 2 3 2 1 0 6 5 4 9 9 9 9 10 9 9 10 9 9 9 8 6 7 7 7 8 8 6 5 5 3 3 3 1 1 5 3 1 2 1 2 1 0 0 0 1 1 1 1 1 o 2 4 4 2 3 1 0 1 3 4 4 5 5 6 7 8 2 1 1 3 3 4 17 16 12 10 10 8 7 7 3 2 12 10 6 6 5 5 8 8 8 7 10 4 5 4 3 4 3 5 4 9 6 6 6 5 4 3 3 1 1 3 3 2 1 2 0 2 0 0 2 1 2 1 1 3 3 2 8 5 13 12 10 8 7 7 3 2 7 6 5 2 5 2 4 1 Vrijzinnig-Democratische Tooneei- en Muziekclub. 17 14 12 7 7 6 4 4 6 6 S 5 4 2 2 2 12- 6 16—13 13— 7 8— 7 9— 7 9—11 11—16 7—15 Clubs. Veendam Velocitas Be Quick Leeuwarden Q.V.A.V. Alcides Friesland Achilles F.V.C. Frisia Clubs. Noordpool Emmen Royal Nieuw-Buinen Muntendam Helpman Hellas B.R.C. Clubs. F.V.C. II Velocitas II Be Quick II Leeuwarden II Friesland II H.S.C. II G-V.A.V. II Alcides II RESERVE „Ik loop wel even met de kinderen mee, vrouw, als dat je gerust stellen kan.” „Ze moeten Vader niet zien bij1 Feen- stra,” viel Lien opgewonden in. „Je moet maar bij de driesprong achter blij ven met Bauk, Vader. Dan zullen Sietse en ik de pakjes wel bezorgen.,” Sietse was daar wel voor te vinden. „We gaan achterom, zeg,” stelde hij voor. „Gelukkig dat ze geen hond heb ben.” Lien liep ongeduldig de kamer op en neer. „We moesten nou maar gaan, ’t Wordt toch niet donkerder.” „Tot zes uur moet je wachten,” waar schuwde Moeder, die met Feenstra had gesproken.” Dan gaan de kleintjes naar bed." Lien zonk zuchtend weer op haai stoel. Maar toen de klok zes had ge slagen, was ze niet meer te houden. In een oogwenk had ze zich aange kleed en, met een pak onder de arm, stapte ze de deur uit, gevolgd door de anderen. 36—15 29—21 27—23 25—20 22—21 20—25 12—35 19—30 Clubs. Gorredijk Steen wijk Drachten Lemmer C.A.B. H.Z.C. Clubs. Noordster H.S.C. Hoogezand Bato W.V.V. G.V.V. Stadskanaal Zuidbroek Gron. Boys Forward Vencbijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS In ’t huis bij de driesprong zaten om die tijd Roel en Mintje met Vader en „Tante” in de keuken om de tafel. De kleintjes waren bezig, alles voor het bezoek van Sinterklaas in orde te brengen. Zij hadden alle versjes, die ze op school geleerd hadden, voor hem gezongen en zetten nu voor zijn paard een extra-groote portie hooi klaar in een paar oude klompen van Vader. In hun mandjes, waarin de Sint zijn, gaven moest leggen,hadden ze boven dien nog een stuk brood gelegd. „Nou vergeet hij ons vast niet,” zei Rinus vol vertrouwen. Ze keken beide omhoog in de schoor steen. „Daar hangt de ham,” ontdekte Geer tje, „als ’t pak er nou maar door kan”. Ze keek haar broertje verschrikt aan, maar die stelde haar gerust. „Hij doet ’t bij kleine pakjes.” Geertje knikte verlicht. Ja, dan kwam „Is er niets bij voor jullie?” vroeg hij' verwonderd. Roel en Mintje kregen een kleur. Zouden ze zich nu op deze manier ver raden Roel grabbelde in de papieren en haalde het laatste pakje te voorschijn, dat hij zijn Vader toeschoof. „Vader’s naam staat erop.” Nu was Vader echt verbaasd. „Voor mij? Hoe kan dat nou?” Hij bekeek het pakje eens en maakte heü oen open. Een breede glimlach verscheen op zijn gezicht. „Een pijp! Jongens, daar was ik nou juist aan toe. En wat een fijne! Wie zou uat zoo mooi bedacht hebben?” Hij stak de pijp tusochen de tanden en probeerde ot ze goed trok. „Er zit nog meer in," wees Mintje, die met Roel in gespannen verwach ting zat toe te kjjken. Vader wikkelde xOa. „Een ons tabak. Wie had ’t ooit ge- gedacht. Heerebaai nog wel. Tjonge, Clubs. Sneek De Kooi L. S.C. Heerenveen S.S.C. M. S.C. Black Boys Rood-Geel mij.” Zouden de dames van de notaris hem, tegelijk met de kinderen, zoo bedacht hebben? ’t Was toch wel wat vreemd. Toen viel zijn oog op de gezichten van de kinderen, die elkaar met stra lende blikken aanzagen en dan weer naar Vader en zijn pijp zagen. En eensklaps begreep hij, wie de geheimzinnige gevers waren. Hij humde en kuchte eens en boog voorover om de kachel op te poken, wat heelemaal niet noodig was. Toen maakte hij het pakje tabak open en begon de pijp te stoppen Hii knikte eens tegen de kin deren. „Ik zal dadelijk maar eens zien, of Sinterklaas me goede waar geleverd heeft. ’t Is in orde,” ging hij voort, terwijl hij de eerste rookwolkjes uitblies. Hij klopte Roel op de schouder en streek hem over ’t haar. „Niet aardig van Sinterklaas om jou niets te sturen. En heeft Mintje ook niks verdiend?” (Vervolg.) Zaterdagavond kwamen de drie, Moe der en de twee meisjes, beladen met pakjes uit de stad terug. En de vol gende dagén besteedden Bauk en Lien elk vrij oogenblik dat ze hadden, aan de Feen-geschenken, zooals Lien het noemde. Bauk maakte, geholpen door Moe der, een volledige uitzet voor de baby- pop, die ze voor Geertje hadden ge kocht. Lien voorzag het bijbehoorende wiegje van een bed, kussens, lakens en dekens. Ze hadden alle drie plezier in ’t werk. Moeder haakte als verrassing nog een sprei voor ’t wiegje, met punten er om, net als bij een groote sprei. De meisjes waren verrukt, toen ze hem za gen. Eindelijk was.de Sint Nicolaasavond gekomen. Bauk, Lien en Sietse zouden samen de pakjes bij Feenstra af leveren. Moeder had nog het denkbeeld ge opperd om één van de klerken van Vider’s kantoor mee te laten gaan. De Feenstra’s woonden zoo ver buiten het dorp! ’t Was toch eigenlijk niet ver trouwd, vond ze. Maar dat voorstel hadden ze alle drie van de hand gewezen. „Waarvoor ga ik anders mee,” Vroeg Sietse, terwijl hij zich uitrekte en voor Moeder ging staan. Moeder klopte haar twaalf-jarige zoon lachend op de schouder. „Och Moeder, ’t is heelemaal niet gevaarlijk,” zei Bauk. ,,’t Is zoo licht als dag met de maan en de sneeuw.” Vader, die juist van een vergadering thuis kwam, bracht de oplossing. main en haar zoons Willem en Piet, en die groote rollen kwamen voortref felijk tot hun recht, evenals die van Nanny Verbeek, dat was ook uitste kend. De bijrollen waren even goed bezet, afzonderlijk noemen we de do minee en dé boekhouder. Een uitvoe ring dus welke op hoog peil stond, waarmee we dan ook bedoekt de too- neelaankleeding, die voortreffelijk was. Door omstandigheden was de fa. Mon- sma verhinderd voor het kantoormeu bilair te zorgen, maar de leden hadden daarvoor tot in de puntjes gezorgd. Een zeer goede avond voor de Vrijiz. Dem. Tooneei- en Muziekclub. De Leeuwarder Concertzaalband on der leiding van Kreeft gaf fleurige mu ziek. 27—13 27—13 25—20 24—1 22—20 17— 20 18- 37 9-25 In verband met de Zondag a.s. te Parijs te houden interland-wedstrijd FrankrijkNederland is het voetbalpro- gramma van afd. V „Het Noorden” ditmaal zeer klein. Slechts drie wedstrijden worden aan- gekondigd voor de le klasse en het is niet onwaarschijnlijk dat hierin zelfs nog verandering komt. In Groningen krijgt GVAV bezoek van het tot nog toe ongeslagen Veen dam. De geelzwarten staan er dit jaar uitstekend voor. Indien Woltjes Jr. en zijn mannetjes een beetje op dreef zijn dan kon GVAV wel eens het onderspit moeten delven. Velocitas krijgt bezoek van het Leeu warder Friesland. De kampioenen zul len er wel voor zorgen, dat ze Zondags middag 2 puntjes rijker zijn. In Assen fungeert Achilles als gast- vrouwe van de club Leeuwarden. Hier kan het wel eens gaan spannen en we vermoeden dat de thuisclub wel met de winst zal gaan strijken. DIENSTPLICHT. De BURGEMEESTER der gemeente SNEEK brengt ter openbare kennis dat van heden af ter Secretarie 2e Afd., ter inzage ligt de beschikking van den Commissaris der Koningin in Friesland d.d. 19 November 1931, le afd. B, no. 1146, waarbij aan HARMEN DE JONG, ingeschreven voor de lichting 1932 in deze gemeente, vrijstelling van de dienstplicht wegens broederdienst is geweigerd. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk de tiende dag na de dagteekening dezer be kendmaking beroep worden ingesteld. SNEEK, 27 November 1931. Een volle Harmonie-zaal was Woens dagavond de be.oonmg van de Vrijzin nig dem. tooneei en muziekclub voor haar streven de bezoekers iets goeds aan te bieden. De voorzitter der club, de heer v. d. Voet sprak een woord van wel kom, waarin hij ook aandacht vroeg voor de sociale strekking van het op te voeren tooneelstuk, opdat de democra tisch gezinden weer gesterkt worden in hun, in deze tijd van alle kanten belaagde, beginselen en de strijdvaar digheid ten bate daarvan zal worden aangewakkerd, terwijl deze sociale strekking voor de jongeren richting gevend moge zijn. Als stuk was ditmaal gekoze® „Het Spinnewiel”, dat het thema behandelt van een weinig scrupuleuze firma, die niet aarzelt door bedrog van haar klan ten, waartoe o.a. het rijk behoort, haar winsten te vergrooten, doch haar arbei ders een goed loon onthoudtdaartegen komt de jongste firmant in verzet, even als tegen de conventioneele begrippen van zijn moeder en zijn broer, die niet willen dat hij een eenvoudig meisje huwttypiste op het kantoor der firma. Een stuk met een ver van nieuw ge geven dus en een vrij onbevredigende oplossing, de moeder en oudste zoon volharden in hun wegen, weigeren te gemoetkoming aan stakende werklie den en de jongste zoon wordt met zijn meisje de deur gewezen, maar een stuk dat zich leent voor sterk spel en dat hebben we gehad. We hebben genoten van dit goede dilettanten spel, buiten gewoon goed speelden mevrouw Hout- Aan de Lemmerweg zullen de Black Boys bezoek krijgen van Heerenveen. De zwartjes zit de op 13 Sept. j.l. te Heerenveen geleden 71 nederlaag nog hoog en nu zullen ze trachten re vanche te nemen. We hopen voor de Boys dat hun dit zal gelukken en ze zouden daarmee niet alleen zich zelf een goede dienst bewijzen, maar tevens de voorsprong van Sneek 1 vergroo ten. Toon Zondagmiddag eens Black Boys waartoe jullie in staat zijt. Sneek I d»t aanvankelijk een vrije Zondag had gaat een bezoek afleggen bij Rood Geel. De afstand tusschen beide clubs op het ranglystje zou doen vermoeden dat de withemdeu een ge- makkeljjk partijtje voor de boeg had den. Laten de Sneek-spelers dit maar gerust uit hun hoofd zetten. Rood Geel heeft voor 14 dagen Heerenveen op eigen terrein een nederlaag weten toe te brengen, wat aantoont dat Rood Geel ook ditmaal wel voor een verassing kan zorgen. Dat het zoover zal komen willen we echter niet beweren, maar wel willen we onze stadgenooten de wenk geven zich van begin tot het einde te geven, een open groot spel spelen,, en elkaar in de voorhoede de kans te ge ven als deze zich voordoet en niet door individueel spel de winst in gevaar te brengen. De kans om dit jaar weer kampioen te worden is er, en zorg er nu voor, de voorsprong te behouden door van meet af vol vuur en enthousiasme te spelen. Verder spelen in Meppel MSC al daar en het Steenwijker SSC. Hoe wel de onlangs in Steen wijk gespeelde wedstrijd in een geluk spel 33 ein digde meenen we nu een overwinning voor MSC te moeten voorspellen. 3e KLAS B AFD. V. Voor de Groniager 3e klasse zijn eeB viertal interessante wedstrijden vasitge- steld. Emmen kan o.i. Noordpool in eigen omgeving er wel onder krijgen. Muntendam zal het Groninger Royal wel in het zand laten bijten. Hellas is volgens ons de meerdere van haar plaatsgenoote BRC. Nieuw Buinen en Helpman gaan de puntjes deelen. Voor de reserve le klasse gaat het Groninger Be Quick II bij Alcides II te Meppel op bezoek en het zal wel niet veel plezier hebben van hun reis naar de geelzwarten. Friesland II kon het op eigen terrein wel eens zwaar te verantwoorden krij gen nu Velocitas II op bezoek komt. FVC II en Leeuwarden II kon wel eens een spannend partijtje voetbal op leveren waarbij we de overwinning toe zeggen aan de groen-gelen. thans aan den kop met uit negen ge speelde wedstrijden 17 punten met 3Ö doelpunten voor en 10 tegen. HSC staat als nummer 2 met 16 punten uit 9 wedstrijden, 33 doelpunten voor en 7 tegen. Beide elftallen hebben dus pro ductieve voorhoede spelers en safe ach terhoedes. HS;C heeft slechts een wed strijd verloren en wel tegen het Win- schoter Bato n.l. met 10. Noordster speelde gelijk tegen WW (22). Beide ploegen hebben nog niet eerder tegen elkaar gespeeld, zoodat wie wint zeer zeker een goede kans maakt voor het kampioenschap van deze afdeeling om dan t.z.t. met de kampioen van de 2e klas A en de degradatie-ploeg van de le kla£ afd. V „Het Noorden” de promotie-wedstrijden te spelen om één plaats in de hoogste Noordelijke afdee ling. Met belangstelling zien we deze wedstrijd tegemoet. Verder plaatsen we weer de vermoe delijke uitslagen van de andere vastge stelde wedstrijden tusschen haakjes ach ter de namen van de clubs. GW—WW (gelijk). BatoStadskanaal (Bato). Gron. BoysHoogezand (Hoogez.). ZuidbroekForward (Zuidbroek). alles terecht. Toen Tante hen naar bed gebracht had, was ’t stil in de keuken. Aan niets kon men nu meer merken dat het een bizondere avond was. De huishoudster en Mintje stopten de kapotte kousen. Vader en Roel za ten te lezen, ’t Was alles precies als op andere avonden. Alleen waren Roel en Mintje niet zoo rustig als ze zich voordeden. Roel begreep niet veel van wat hij las en het werk in Mintjes handen schoot niet hard op. Telkens keken ze op de klok of wierpen elkaar een veel- beteekenende blik toe- Eindelijk kon Roel het niet meer uithouden en sprong van zijn stoel. „Even kijken ot de kram er al is” mompelde hij en verdween in 't voor huis. Even later kwam hij weer binnen met een pak onder de arm. „De krant is er nog niet, maar dit lag er. Wat zou dat beteekenen De huishoudster en Mimje keken al’'jonge, Sinterklaas meent ’t goed met even onnoozel als .Roel. Vader legde de krant neer. „Weet je zeker, dat het voor ons is?” Roel wees naar ’t adres. „De fami lie Feenstra. Dat zijn wij' toch?” „Doe ’t eens open, hier is een mes” drong Mintje, met een schuine blik naar Vader. „Misschien is ’t wel van Sinterklaas”, veronderstelde de huishoudster. Roel opende ’t pak; verschillende kleine pakjes werden zichtbaar. Mintje nam één in de hand. ,„Voor Geertje,” las ze,,’t Is tóch van Sinterklaas. Wat eenig. Zullen we ’t open maken? We leggen ’t toch in haar mand.” Ze keek Vader vragend aan. Die knikte. Hij dacht aan .zijn gesprek met de notarisvrouw en deed zijn best erg onschuldig te kijken als de anderen. Toen echter alle cadeautjes op tafel stonden, vond hij de uitstalling wel erg mager en onbeduidend, al wendde hij bewondering voor. H ij trok haar naar zich toe. „Zijn jullie beide zóó ondeugend geweest Daar wist ik niets van." Lachend keek hij de twee aan. Die hadden een kleur als vuur ze waren ontdekt. Op dit oogenblik hoorden ze gerucht bij de deur. Aden luisterden. „De krant zeker,” zei de huishoud ster. Ze hoorden een pions in ’t voorhuis, daarna het sluiten van de deur en 't geluid van snelle voetstappen, op ’t paadje daarna op ’t brugje. Toen was ’t stil. Roel was de keuken al uitgerend, hij rukte de buitendeur open en keept op de weg. Die lag wit en stil onder ’t maamicht. Er was niemand te zien. Roel ging weer in huis, onkundig van het feit, dat achter een bosje wil gen aan de weg de aigezan.en van Sinterklaas hijgend zaten neergenurkt. In de keuken vond hjj Min.je en de huishoudster, gebogen over een groot pak, Mintje tnde het op. „Wat zwaar. He^p me, Roel, ’s Is vast ook vhn Sinterklaas." Samen zetten ze ’t op de tafel. „Voor de kinderen Feenstra van Sint Nico.aas,” stond er op. „Niks voor Vader,” zei Mintje te leurgesteld. Maar Vader glimlachte tevreden. „Ik heb mijn Sinterklaas al binnen en ’k ben er erg mee in mijn schik.” Roel had het pak al open gemaakt; de anderen keken in spanning toe. Een verzameling groote en kleine pakjes lag voor hen. „Voor Mintje." Roel reikte zijn zusje een groote doos toe. Ze sneed met een ruk het touw door, scheurde in zenuwachtige haast het pa pier stuk, lichtte het deksel op „O wat prachtig!” 1 14 3 13 3 12 3 11 6 6 8 Stand reserve le klasse Afd. V goals gesp.gew.gel.verl.pnt. v.teg. 1 2 3 3 3e KLAS A AFD. V. Steenwijk ontvangt Drachten ep we verwachten dat de mannetjes van aan voerder Folkertsma met de kpus op de kop huiswaarts keeren. Nu CAB bezoek krijgt van Lemmer zullen Huisman c.s. er wel voor zorgen dat ze de winst in eigen huis houden. goals gesp.gew.gel.verl.pnt. v.teg. 16- 14 28-15 21—18 12—16 17- 19 15-27 1 0 0 0 1 1 1 o 2e KLASSE A AFD. V. Ia Leeuwarden kon Zondag a.s. de beslissing wel eens vallen. Frisia II ontvangt des morgens om 11 uur het tweede elftal van Sneek voor de com petitie van deze afdeeling. De baan- menschen sloegen op 20 Sept. j.l. onze stadgenooten in het Sportpark met 05 doelpunten. Weet Frisia Zondag a.s. Sneek wederom een nederlaag toe te brengen dan zijn ze kampioen, terwijl bij verliezen de withemden een goede worp er naar doen. Voor beide ploegen staat ei; dus veel op het spel. Wp le klasse Afd. Vi goals gesp.gew.gel.verl.pnt. v.teg. 32—10 41—H 18—21 24—21 28—23 21—22 16—28 16—23 14—27 18—42 Aboanetnenl i per jaar f 2-50 fr. p. paal t 160. AdvertenliSn i 0 d. p. regel. Ing zonden mededeellngen hooger, Abonnement belangrijke korting AdvertenlISn worden levent gratis ge- otantel tai de SNEEKER COURANT Stand 3e klasse B Afd. V goals gesp.gew.gel.verl.pnt. v.teg. 1 0 1 2 0 1 Stand 2e klasse B Afd. V goals gesp.gew.gel.verl.pnt. v.teg. 39-9 33—7 29- 21 23—17 30— 25 23—18 21—24 21—25 16- 48 17- 53 Stand 2e klasse A Afd. V goals gesp.gew.gel.verl.pnt. v.teg. 9 10 10 10 9 10 2e KLAS B AFD. V. Voor de Groninger afdeeling is een zeer belangrijke wedstrijd vastgesteld n.l. HSCNoordster, twee ernstige can- didaten voor de bovenste plaats van deze afdeeling. De .„Pekelders” gaan Telefoon Ma. IM Kinderrubriek. Ir 10 1 2 1 0 11 10 3 13 NIEUWE SHrnnoUM 1 0 10 10

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 17