MEUBELEERING t t PEPERMUNT Pindas van Tromp A. VERWEK KANTOORARTIKELEN FRISO BAAI 30 35 40 ct per Vb pond. Firma JOHs. TROMP - Sneek lente Blad lo. 17. IB COMPLETE l Sneek I bekend als de bestel Icieel Orgaan to tams taet Firma Jobs. Tromp, Sneek I Speculaas en Biscuits van Fa. JOHs. TROMP, Sneek. 48e Jaargang Mp: MMH Zaterdag 28 November 1981 - annex 6BEEKER COURANT en WTKBRITSERAOEEI. O. MONSMA TELEF. 409 VERKADE DE VRIES, Reclamekolom. NIEUWSTIJDINGEN. 1B- Speciaal Beddenmapazijn en Beparatie-Inrlchtlno DAMES, HEEREN en KINDEREN worden uitgenoodigd de etalages te bezichtigen IN den winkel bij SNEEK Telefoon Na ISO danig gekozen werd de heer P. Kamerling betaalt minder bij 1 VROOM DREESMANN 1 de N. R. Crt. 319 leden (v. j. 341). De opbrengst der con- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. met per kWh. Amsterdam, die bedankt had als commissa- ring, op zijn besluit terug. Electrocultuur in de p r a k t y k. W M.. Roodenburg, schrijver van de monografie Kunstlichtcultuur. Bjj deze proefneming zal zoowel op den factor rentabiliteit als op de weten schappelijke zijden van het vraagstuk worden gelet. De gemeente 's Gravenhage zal den „Meuwsenfonds”. Deze instelling, welke een stichting is van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond, hield een dezer dagen in ’t Zuid-Hollandsch van den vice- van der Maesen Accountancy van hei-kantoor ’s Gravenhage van de Nederl. Middenstandsbank was over gelegd, werd ongewijzigd en onder dank zegging aan den secretaris-penningmeester aangenomen. Als commissarissen werden herkozen de heeren E. H. Brokmeier te Zandvoort en A. WAARBORGT EK# (OLIEDE IUM DE BESTE GARANTIE OOSTERD1JK 12-14 - TIL 153 SNEEK ||I|||||!||||||| Vcncbijnt DINSDAGS ca VRIJDAGSAVONDS E H. Martens te Amersfoort, terwijl als zoo- te Breda. De heer L. J. G. van der Maesen te - A «-w «"1 z-lSz-» Rnzinubt oc JJJJ ris, kwam op aandringen van de vergade- ring, op zijn besluit terug. Als leden tot nazien der rekening van den verklaring van accoordbevmding der Afd. Ulllilllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllliii^ groeien by sterke electrische verlich ting, maar deze kennis was tot heden van geen practisch belang. Intusschein De verduistering te O os ter zee. De rechtbank te Leeuwarden wees vonnis in de zaak tegen den 52-jarigen boekhouder K. bij de boerenleenbank te Oosterzee, die terecht heeft gestaan verdacht van verduistering van gelden tot een gezamenlijke waarde van ruim f 60.000. De eisch luidde l1/» jaar gevangenis straf. De rechtbank heeft hem veroor deeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Ernstig on gel uk. Dinsdagavond ongeveer half tien heeft in de gemeente Ouderkerk a.d. Amstel een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl eenige werklieden bezig wa ren een ondergrondsche buis te leggen in de motorinstallatie van de graan- malerij der Gebr. Maas had bij de diep gegraven put een grondverzakking plaats, waardoor drie arbeiders onder de aarde werden bedolven. Door onmiddellijk in het werk ge stelde pogingen mocht het gelukken vergadering onder leiding voorzitter, den heer L. J. G. te Amsterdam. In behandeling kwam het jaarverslag en de rekening over 1930/31 van den Secreta- ris-Penningmeester, den heer A. Ingenool Jr., te ’s Gravenhage. Hieruit blijkt, dat het trekken, bleven vergeefsch. Den gehee- len nacht sloegen de golven over het schip. Toen men den volgenden mor gen het gestrande schip bemerkte en men het wrak met een roeiboot na derde, bleek, dat de scheepsjongen was doodgevroren, terwijl de schipper in halfbevroren toestand gered kon wor den. Scheepsramp in Djambi (M idden-Sumat r a). Op de rivier Tembesi, midden Su matra is het gewesteljjk vaartuig Ophe lia gezonken. Bij het vertrek, Dinsdagmorgen om zeven uur, van de Ophelia van Sarolan- goen voer dit schip tegen den kabel van de veerpont, welke boven de ri vier "hing. Door den sterken bandjir sloeg het schip om. Aan boord bevon den zich de assistent-resident ter be schikking Blok met zijne echtgenoote en twee zoons benevens een gast en verder de landbouwkundig ambtenaar der eerste klasse E. H. Stuut, benevens een militaire patrouille onder bevel van den kapitein der infanterie T. P. Fiken- scher. Bij de ramp kwamen om: me vrouw Blok, de heer Stuut, de Euro- peesche sergeant der infanterie Van Bochem, dertien fuseliers, "drie gestraf ten en vijf opvarenden. De andere aan boord aanwezigen werden gered, doch deze zijn min of meer gewond. Bij het legerbestuur is bericht inge komen, dat de brigadekapitein gerec is. Behalve een Europeesch sergeant zijn ook omgekomen een Javaansche sergeant, een Soendaneesch korporaal Hert doodt drjjver. Een merkwaardig jachtongeluk is tij dens een drijfjacht op een aan den hertog van Ratibor behoorend jacht gebied in Polen gebeurd. Toen de drij vers daar een kring gesloten hadden, bleek zich daarin een krachtig hert te bevinden, dat plotseling op de drij vers afrende. Het dier stormde op een der drijvers af en stiet dezen het gewei Diefstal van juweelen aan boord ran da Statendam. De commissaris van politie van de centrale recherche te Rotterdam ver zoekt bekendmaking van het volgende: Op 31 October 1931 werden uit een passagiershut aan boord van het stoom schip Statendam de volgende juwee len ontvreemdeen collier van 93 echte parels, Wegende plm.260 gram met platina slot, bezet met 4 kleine diaman ten model „Marquise”; een platina ring, bezet met groote parels in het midden, omgeven door 8 diamanteneen emaille broche met lazuursteen en 100 diaman ten; een armband van 77 echte parels te ’s Gravenhage. een gouden maliëntasch. Belanghebbende heeft een bedrag van 100.000 Belgische francs uitgeloofd aan dengene, die aanwijzing kan doen, welke mochten leiden tot opsporing en terugbrenging van bovenbedoelde ju weelen. In geval van gedeeltelijke her krijging zal de belooning pro rata wor den uitbetaald. Nader verneemt de N. R. Crt., dat de diefstal is gepleegd in den nacht van 30 op 31 October, juist voor den aan komst van het schip te New York. De juweelen behoorden toe aan een bui- tenlandsche familie, die te Boulogne sur Mer aan boord was gekomen. Dade lijk na aankomst van de Statendajm te New-York is bjj de politie aldaar aangifte gedaan en een uitgebreid on derzoek werd ingesteld, dat echter nog geen resultaat heeft opgeleverd. I zijn voortreffelijk en niet duur. I Voor wederverkoopers bij UllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllilllllllllU Huishoudschool. Gaarne vestigen wij de aandacht op een advertentie in dit blad van de Sneeker Huishoudschool. De cursussen welke thans worden georganiseerd zijn tot dusverre nog niet gegeven. De bedoeling van de e.g. cur sus .is vpoml tegemoet te komen aan de wenschen van Velen, die enkel onderricht in het costuumvak wen schen en ook van diegenen, welke reeds werkstukken zijn begonnen, of willen beginnen en hierbjj hulp verlangen. Het onderwijs wordt dus niet steeds klassicaal gegeven en het aantal deel neemsters behoeft niet zoo groot te gijn als anders wordt vereischt. zoowel uitgewogen als in rolletjes voor een dubbeltje, handhaaft on verzwakt haar roem van te zijn de ALLERBESTE en de fijnste van smaak I Engros „Dag Tante”. Te Buitenveldert werd Zondagmiddag een 48-jarige dame, toen zy zich naar de kerk begaf, aangesproken door een jongen man, die plotseling haar hand greep onder den uitroep„dag tante.” Toen bleek dat hy zich „vergiste” maak te hjj zijn verontschuldigingen en ver wijderde zich. Eenigen tijd later be merkte de aangesprokene, dat zijl van een harer vingers een ring miste, wel ke door zijn glinsterenden steen zeer de aandach^ trok. Vermoedelijk is deze door den pseudo-neef by zyn hartelyke begroeting „per ongeluk” geannexeerd. De ring was echter een „marktexem- plaar” en zijn waarde slechts enkele dubbeltjes. Voor den imitatie-neef dus een strop. door het rechteroog in het hoofd, zoo- dat de punt van het gewei aan het achterhoofd weer naar buiten kwam. De drijver was op slag dood. Slechts met moeite slaagde men er in het lyk van het gewei te bevrijden. Bestraft applaus. De Neue Freie Presse verneemt uit Praag, dat een redacteur der Deutsche Post te Troppau tot vyf dagen gevan genisstraf, subsidiair 500 kronen geld boete, is veroordeeld, omdat hy by ge legenheid van de vertooning van de revue „lm weissen Rössl” den voor steller van keizer Franz Jozef afzonder lijk had toegejuicht. Hoewel de redac teur verklaarde, dat het applaus den tooneelspeler, die zyn persoonlijke vriend is, had gegolden, is veroordeel ling gevolgd. Een bankroover gestraft met den dood. Op het filiaal van een Nieuw-Zeeland- sche bank te Remuera stapte een roo- ver binnen met een zak in de hand, waarin hetzij een flesch, hetzij zand ver- borgert was. Hiermee sloeg hy1 den eenigen bediende op het kantoor neer waarop hjj de brandkast leeghaalde. Terwyl hy daarmee bezig was, kwam de bediende by. De roover die dit zag nam de vlucht. De bediende liep hem achter na en schoot op hem met het gevolg dat hij dood terneder viel voor de voe* ten van een voorbygangster die een kreet slaakte en bezwymd ineen zeeg. Ontvluchtingspoging van Fransche gedepor teerden. Uit een boschkolonie naby Cayenne, zyn 200 gedeporteerden uit een Fransch gevangenkamp ontvlucht. Ze hadden vernomen, dat een Amerikaansche on derneming in Nederlandsch-Guyana be gonnen was met de aanleg van een spoorweg. Zich.verbergende in de wou den bereikten zij de grens van Fransch- Guyana, trokken over de Maroni-rivier en kwamen op Nederlandsch grondge bied. Hier raakten ze hun koers kwyt en raakten yerdwaald in het oerwoud. Het werd een vreeselijke tocht. Velen hunner werden door koortsen aangetast en uren lang waadden zij tot aan hun middel in het water in de moerassige gedeelten van het oerwoud. Na dagen-lange ontberingen bereik ten zij eenige negerdorpen en kwamen toen op meer beschaafd gebied, waar ze vernamen dat het gerucht van de aanleg van ’n spoorweg onjuist was. Een aantal hunner heeft zich overgege ven terwijl velen gedwongen werden naar Fransch-Guyana terug te keeren, waar sommigen werden gestraft met eenzame opsluiting en anderen met ver banning naar de Duivelseilanden. ALPINA HORLOGES fl. DEJONG, Sneek. Opticiën - MEPPEL Telef. No. 215, is a.s. Dinsdag 1 December, van 10 tot 1 uur, in 't Hotel LEEUWEN v/h SCHRAM te Sneek te spreken en te bntbieden voor de levering van BRILLEN. Qeld E de meest uitgelezen sorteering is in gevulde luxe doozen en luxe is den laatsten tijd op dit gebied veel E doosjes. de 46-jarige metselaar S. Spek levend te voorschijn te brengen. De 37-jarige werkman A. Bos en de 39-jarige werkman L. Krijgsman wer den geheel onder de aarde bedolven. Toen zij tevoorschijn waren gebracht waren zij reeds gestikt. Beide slachtoffers laten een vrouw en drie kinderen achter. Secretaris-Penningmeester werden aange- - wezen de heeren Mr. A. J. Romijn te Leiden, J. W. Oster te Rotterdam en G. A. Zeeman Op voorstel van een der aanwezigen werd besloten voortaan elk jaar zoo mogelijk een Meuwsenfondsdag te houden, welke dan be oogt propaganda voor het fonds te maken. Men achtte een meer snellen groei van het kapitaal ten zeerste gewenscht. 29e nationaal Middenstandscongres. Het Algemeen Bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond heeft in zijn dezer dagen gehouden vergadering besloten de uitnoodi- ging van de Arnhemsche Vereeniging v. Handel en Nijverheid te aanvaarden en de Algemeene Bondsvergadering en het 29e Nationaal Middenstandscongres in 1932 te Arnhem te houden. Als data werden voorloopig vastgesteld 12, 13 en 14 Juli 1932. Verkeersongevallen tengevolge van alcoholgebruik. De Gezondheidscommissie te Winterswijk is van oordeel, dat het op den weg ligt der Gezondheidscommissies, die hebben te wa ken tegen alles wat de volksgezondheid in gevaar brengt, bij de overheid aan te drin gen op het nemen van meer afdoende maat regelen ter bestrijding en voorkoming van de talrijke ongevallen bij het snelverkeer, veroorzaakt door in meerdere of mindere mate onder den invloed van alcohol verkee- rende bestuurders van auto’s en motorrijwie len. Zij heeft nu in een adres aan den mi nister van Waterstaat geschreven, overtuigd te zijn, dat het meer dan tijd is, dat de regee- ring dergelijke strengere maatregelen neemt, en dringt er bij den minister op aan, bij de Staten-Generaal een voorstel tot wetswijzi ging in te dienen, waarbij de mogelijkheid wordt geschapen, dat aan dergelijke be stuurders voortaan niet slechts voor één, of ten hoogste twéé jaar, doch voor eenige jaren en bij herhaling zelfs voor levenslang hun rijbewijs kan worden ontnomen. Doodgevroren. Zaterdagavond is het Deensche mo- geëxperimenteerdmen zal zich o.a. herinneren, dat in de proeftuin Zuid- Hollandsch Glasdistrict te Naaldwijk in de wintermaanden van 19291930 en van 19301931 belangwekkende proeven genomen zijn met de verlich ting van komkommerplanten met neon- licht. Bij deze verlichting gelukte het, K°ffiehuis te Rotterdam haar 13e algemeene in de maanden December, Januari en Februari planten te kweeken, die een volledig zomertype vertoonden; ze had den niet alleen breede, groote blade ren, maar ook een intens groene kleur en korte leden. Het zal geen verwondering wekken, fonds op het einde van het boekjaar telde dat de ondernemende tuinders in het Westland met de grootste belangstel ling de genoemde proeven hebben ge volgd, en dat sommigen van hen thans in hun bedrijf proeven met electrocul tuur (neonlicht) wenschen te nemen. Van hen noemen we de heer Joh. Klin kenberg, de firma Steyn, de heeren Van Spronsen, M. Vletter te Loosdui- nen, en Breugem, te Kethel. Op het groote en zeer modem in gerichte bedrijf van den heer Joh. Klin kenberg zijn dezer dagen de eerste neonbuizen gelegd; de eigenlijke proef begint 1 December. Ze wordt onder toe zicht van ir. J. M. Riemens genomen door de .firma Philips te Eindhoven, prof. A. M. Sprenger te Wageningen en de N.V. Klinkenberg; de uitvoering is opgedragen aan den heer Mui te maken, wordt nog steeds met kracht dat het mogelyk is, planten te doen E waar zonder kans op tegenspraak S torschip Helene by Wulf en in de Feh- E mamsond gestrand. Het schip stootte, lek en doordat water in de machine- E kamer drong, kon het niet .langer be- stuurd worden. Weldra stonden de schipper, Bech genaamd, en zyn 18- ----- de knieën in het water. Alle pogingen van den schipper om door het gebrui- E ken van den misthoorn, de aandacht te f 28.141.58 (v. j. f 25.450.55), aldus een ver meerdering van f2691.03 (v. j. 2290.84). De Rente-rekening liep op tot een bedrag van f3140.89 (v. j. f2028.90), welk bedrag dus thans ter directe beschikking is om inge volge Art. 13 der Statuten subsidies te ver- leenen. - - De rekening sluit in ontvangst en uitgaven electnschen stroom leveren tegen 5 ct. met een bedrag van f3117.04. Het verslag en de rekening, waarbij een tributiën bedroeg f 1109.20 (v. j. f 1237.80), die der ontvangen giften f319.10 (v. j. en elf Javaansche fuseliers. f203.88), die der gekweekte rente f 1111.99 lens, werkzaam by Philips, en dr. J. (v. j. f 1004.41). Het kapitaal bedroeg ZENUWONTSTEKING VERDWENEN. Hoe een dominee vertichting kreeg. „Ik had een acute zenuwontsteking in mijn linker-schouder en arm, die ik had opgeloo- pen, door mij te veel aan weer en wind bloot te stellen”, schrijft Zijn Eerwaarde H. E. T. „Het was mij onmogelijk de arm op te tillen om mij te kleeden, of anderszins te gebrui ken en de pijn was natuurlijk vreeselijk. Alle uitwendige middelen faalden. Maar ik kreeg het weer geheel in orde door de aangetaste deelen warm te houden en eiken dag ’s mor gens vroeg Kruschen Salts te nemen in een glas warm water. Het duurde bijna een maand, maar toen was ieder spoor van de zenuwontsteking verdwenen”. Zenuwontsteking is een voorbeeld van wel een dozijn soortgelijke kwalen sommige minder, andere weer heel ernstig die alle voortkomen uit onzuiverheden in het bloed. En het is het onzuivere bloed dat, door het geheele lichaam circuleerende en ontstekin gen in de weefsels veroorzakende, die ondra- gelijke pijnen veroorzaakt. Kruschen Salts kunt u gerust vertrouwen: het zal de zaak weer in orde maken. Omdat Kruschen juist datgene bevat wat de natuur noodig heeft om Uw inwendige organen weer tot een gezonden, normalen toestand terug te brengen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A f 0.90 en f 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echt heid. (Adv.) Abonnement t per |w f 2J0 b. p. poet I 160. Atfverteotieo t 0 d p. regel Ing. coaten mcdedeellngen booget. Abonnement belangrijke korting Advertentlln worden levena gratis ge otantat in te SNEEKER COURANT _j xx. E goedkooper dan bij het vanouds Het streven van onzen tuinbouw, om' E zich van de jaargetijden onafhankelijk 't T’RtflJVfp voortgezet. Reeds sedert 1880 weet men, E Chocolade-Letters, Borstplaat Chocolade-modellen Cbocolade-flguren Chocolade Reppen Luxe bussen Cacao Gebroken Chocoladeletters Gebroken dikke Borstplaat Uit het Westland schryft men aan naar kwaliteit gerekend nergens jarige scheepsjongen, Frode, tot a<i j N. R. Crt.! aoedkooner dan hii het vanouds bekende adres ■as BEDDEN-EN MATRASSENMAKER!! niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiir; 1 B6V HWi I I (D-E Fijnste wereldmerk Hoogste accuratesse Alleen bij Alpina Gruen Gilde. 'VOOR 'weiriio HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiË 1— J. 1 1 .1 1 t 1 1 UIEÏÏWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1