Geschenken van blijvende waarde sjes II DE HEERENBAAI e TJERKSTRA Fa. JORs. TROMP SPORT! I e—*e Officieel gedeelte. oeders, geeft Uw kinderen ZATERDAG 28 IOVEMM 1931. lo. 17. Sneek 102 Derde Blad Nieuwe Sneeker Courant Kruizebroederstraat - verschaft U wolken van genot. ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllUIIIIIIUIIllllll^ RDE ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Ook voor U. HJJI INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NIEUWSTIJDINGEN. rijs. /er. INGEZONDEN MEDEDEELING. kunnen worden voor «en regelend optreden Het document draagt den naam van „Ontwerp van de eerste bekendmaking TafelkleedCM Schottrateenteopera Want, kussens Reisdekens Vaehten Kleedjes in de volgende drie weken eiken dag de kostelijke Quaker spijzen* U zult zien hoeveel krachtiger en flinker de kinderen worden. Want het hooge gehalte aan eiwit en koolhydraten in Quaker havermout, herstelt zeer snel de verbruikte krachten. ECHTE FRIESCHE 20-5OCT.PER0NS Inhoud van de te* genwoordige groote pakken 5 ons netto en bon voor zwaar verzilverd tafel gerei. Het echte Quaker kent U aan de geelblauw-roode origineele pakken. ?oor en Motie L Aan de Tweede Kamer. De Friesche Maatschappij van Landbouw, op 25 November 1931 te Leeuwarden in al gemeene vergadering bijeen, overwegende^ dat het Friesche veehou- dersbedrijf in een noodtoestand verkeert, zoodat alleen met krachtige medewerking van de Overheid kans bestaat de groote moeilijkheden te boven te komen, overwegende, dat door de voorgestelde wettelijke maatregelen inzake beperking van de invoer de afzet van de inheemsche pro ducten o. a. van vleesch en boter, op de bin- nenlandsche markt bevorderd kan worden, overwegende, dat voor het gaande houden van de uitvoer, o. a. van zuivelproducten, de Regeering moet kunnen beschikken over ruime bevoegdheden ter regeling zoowel van de invoer als van de uitvoer, dringt er bij uwe Kamer op aan, het tot stand komen van de desbetreffende wets voorstellen met de meeste spoed te willen bevorderen. in te deelen In klasse III. SNEEK, 18 November 1931. N.B. Van dit besluit staat beroep Open bij de Koningin binnen dertig dagen nadat het ter openbare kennis is gebracht Gorgel zonder glas en water gorgel droog Gebreide Meedtag Pullovers Vesten Kousen Skl-sokjes Sjaals cv er reden en gedood. De vergiftigingszaak, te Bergen (N.-HL). Het onderzoek in deze zaak is zoo goed als beëindigd, maar doordat nog rapporten worden ingewacht van ver schillende deskundigen, is behandeling Motie 1L Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. De Friesche Maatschappij van-Landbouw, op 25 November 1931 te Leeuwarden in al- gemeene vergadering bijeen, overwegende, dat het Friesche landbouw bedrijf met zoodanige moeilijkheden heeft te kampen, dat krachtige hulp van over heidswege onverwijld noodzakelijk is, overwegende, dat in de tegenwoordige omstandigheden vooral ten behoeve van de export van landbouwproducten de medewer- zoowel bij de uitvoe» ala bij de Invoer van goederen, overwegendej dat de producenten de grootste belanglïebbemten zijn bij dergelijke regelingen en dus bij de toepassing voldoen de medezeggingschap dienen te hebben, overwegende, dat ten aanzien van de sui kerbietenteelt dringend behoefte bestaat aan een meer afdoende steun dan de thans weer in uitzicht gestelde garantie biedt, besluit Uwe Excellentie te verzoeken ten spoedigste voorstellen bij de Tweede Kamer aanhangig te willen maken, welke tot ver wezenlijking van een en ander kunnen die nen. voor de rechtbank te Alkmaar niet te verwachten vóór eind Januari of begin Februari. De rechtercommissaris mr, Ubbens die belast is met het onderzoek, heeft aan dr. Kruytbosch te Castricum ver zocht een psychiatrisch onderzoek in te stellen bij de verdachte, de echtge noot© van Br. te Bergen, die nog steeds in het huis van bewaring te Alkmaar vertoeft, verdacht van poging tot ver giftiging van haar man. i Ongelukken. Woensdagmiddag wilde de 75-jarige W.A.H.Z., uit Bloemendaal, den spoor wegovergang passeeren by de Munters- laan te Haarlem, welke met zgn. klap hekken is afgesloten. Daarby is hij door een naderenden trein uit Leiden gegre pen. Hij was onmiddellyk dood. Te Geldermalsen is het 8-jarige doch tertje van den heer van Doom, uit Zakendoen is een voortdurende ingespannen sport met véél risico's en dikwijls ongunstige uitkomsten ook nog, en toch blijven zakenxnenschen sportief. Speciaal is dat van toepassing op den buiten* gewonen handel in St Nicolaas-artikelen. Het gaat er daar immers bovendien nog om, niets over te houden en tóch ieder tot op het laatst nog tevreden te stellen. WEDERVERKOOPERS, wij [patroons en per soneel] zullen ook ditmaal weer ons uiterste best doen, om alles vlot te doen gaan, maar verzoeken vriendelijk Uwe medewerking, met zoo vroeg mogelijk te bestellen, en ons, zoo mogelijk, voor levering één dag speling te geven. SNEEK. Motie DL Aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. De Friesche Maatschappij van Landbouw, öp 25 November 1931 te Leeuwarden in al gemeene vergadering bijeen, overwegende, dat net landbouwbedrijf in dezen tijd met zeer ernstige moeilijkheden heeft te kampen en daardoor de lasten der sociale verzekering gevoelt als een bijzon dere verzwaring van den druk, waaronder de ondernemers gebukt gaan, overwegende, dat van overheidswege tot nog toe niet een zoodanige steun wordt on dervonden, dat aan de landbouwers een be staan verzekerd is en zij dus allerminst in staat zijn gesteld de lasten der sociale ver zekering te blijven dragen, overwegende, dat de Regeering het beste kan beoordeeien hoe zonder aantasting van beginsels hef landbouwbedrijf tijdelijk ont heven kan worden van vorengenoemde las ten dringt er bij Uwe Excellentie op aan, ten spoedigste door een noodwet den landbouw tijdelijk vrij te maken van den druk, die de sociale verzekering op het bedrijf legt. ÖVfiï da grens gelokt. Woensdagmiddag kreeg een caféhou der te Kotten nabij Winterswijk van de Duitsche commiezen het verzoek, in ver band met den verkoop van een partij in beslag genomen tabak, waarover H. in onderhandeling was met de Duitsche autoriteiten, op het Zollamt in Geding te komen. Hu voldeed hieraan, doch is nog niet teruggekeerd. Na informa tie is gebleken, dat H„ op het Zollamt is gearresteerd en in de gevangenis te Borken is opgesloten. Men vermoedt, dat dit het gevolg is van het feit, dat H. Shell-benzine verkocht aan personen, die deze medenamen naar Duitschland. Deze benzine werd in Duitschland in beslag genomen. H. was oorspronkelijk Duitscher, doch ifl later Nederlander geworden. Een nationaal-socialigtisch document. De ministers van binnenlandsche za ken van Pruisen en Hessen hebben aan den procureur-generaal van het Duitsche rijk een document, met be wijzen van echtheid overgelegd, dat door leidende kringen van de nationaal- socialistische partij in Hessen moet zijn opgesteld. Half September zou een geheime be spreking op de Boschheimer Hof, bjj Lampertheim (Hessen) hebben plaats gehad, waaraan de nationddl-sociélis- tische leiders en thans afgevaardigden van den Hessischen landdag Wassung, Best, dr. Wagner, von Davidsohn en Stavinoga zouden hebben deelgenomen. Uit vergelijkende schriftproeven moet gebleken zijn, dat Best het document heeft opgesteld. De minister van bin nenlandsche zaken van Hessen zou thans doende zijn, om hem in rijn ambt te laten schorsen (Best is ge- richtsassessor). GEMEENTE SNEEK. INDEELING VAN WEGEN IN KLASSE ÜL BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter voldoening aan art 3Ö,, 5e lid van het Motor- en Rijwielregle- ment, ter openbare kennis, hun navolgend besluit: No. 22. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK; Overwegende dat Ingevolge artikel 36 van het Motor- en Rijwielreglement, wegen in het belang van hunne instandhouding en bruikbaarheid kunnen worden ingedeeld in één der ih dat artikel genoemde drie klas sen; dat die indeeling door hen alleen kan plaats hebben ten aanzien van wegen ge legen binnen de bebouwde kom, geen Rijks- of Provinciale wegen zijnde; dat het voldoende is dat van bedoelde wegen alleen die worden ingedeeld welke in onderhoud en beheer zijn bij de gemeente, benevens het Stationsplein, aangezien als gevolg van hunne geringe breedte, op de overige wegen mechanisch verkeer van eenige beteekenis niet zal kunnen plaats hebben en bovendien op deze wegen geen zwaardere motorrijtuigen zullen kunnen ko men dan op de bij dit besluit ingedeelde wegen zullen worden t'oegelaten, aangezien nagenoeg alleen langs deze laatste wegen, de hiervoor bedoelde overige wegen, als ge volg van hunne ligging, zijn te bereiken; dat indeeling in klasse III van de wegen In onderhoud en beheer bij de gemeente, be nevens het Stationsplein, gelegen binnen de bebouwde kom, geen Rijks- of Provinciale wegen zijnde, om de volgende redenen ge- wenscht is: a. Het draagvermogen van een aantal bruggen en de verharding van een aantal wegen, laat, althans voorloopig, geen wiel- belastingen van 2400 tot 3600 KG. toe; b. waar grootere snelheid een spoediger vernieling van het wegdek medebrengt, be hoort het verkeer met motorrijtuigen niet voorzien van luchtbanden, met een wielbe- lasting van meer dan 1200 K.G., in verband met de samenstelling en de staat van onder houd van het dek van een aantal straten, al thans voorloopig, nog eenigermate aan be perking van snelheid te worden onderwor pen; c. de beperkte breedte van het rijvlak van sommige straten en de vele en scherpe bochten, maken het wenschelijk dat voorloo pig de breedte van de motorrijtuigen en de lading, tot 2.10 AL blijft beperkt; Overwegende voorts, dat mag worden verwacht dat het tegenwoordige verkeer van de indeeling der betrokken wegen in klasse III, geen ernstige moeilijkheden zal onder vinden; dat aan art 36, 4e lid van het Motor- en Rijwielreglement is voldaan; Gelet op artikel 36 van genoemd Regle ment en op art 12 van de Verkeersverorde- ning; Autoicgensten. Gedep. Staten van Friesland hebben aan gebroeders Coehoorn te Lemmer vergunning verleend voor den dienst Lemmer - Sondel - Oudemirdum - Hemelum - Warns - Stavo ren. Geweigerd is de aanvraag van P. van der Veen te Wijckei tot uitbreiding van den dienst Ruigahuizen - Balk - Sondel - Sta voren met het traject Sondel - Lemmer; en van de wed. D. Zwaagstra en Zonen te Tjerkwerd voor een dienst Parrega - Ded- gum - Wolsum - Foisgare - Sneek. Friesche Maatschappij van Landbouw. In de algemeene vergadering van deze organisatie. Woensdag te Leeuwarden ge houden, is bij acclamatie besloten de vol gende 3 moties telegrafisch ter kennis van de regeering te brengen. van onze leiding na het wegvallen van de huidige hoogste autoriteiten in den staat en na de overwinning op de com mune (communisten, marxisten enz.) in een voor een eenheidsbestuur .geschikt gebied.” Het bevat dan een bevel aan de heele bevolking, volgens hetwelk deze iedere verordening van de nationaal-socialisrf ten, om het even in welken rang, ter stond moet opvolgen. Tegenstand worde volgens het bevel principieel met den dood gestraft. Verder wordt de inle vering binnen 24 uur van schietwapens geëischt. Wie daarna nog in het bezit van schietwapens zal worden aangetrof fen, zal zonder vorm van proces op de plaats doodgeschoten worden. De doodstraf wordt ook bedreigd tegen ambtenaren, beambten en arbeiders in openbaren dienst, die hun dienst niet blijven vervullen en tegen degenen, die uit te vaardigen noodverordeningen overtreden. Het document bevat dan veider richtsnoeren voor de eerste noodver ordeningen, volgens welke alle levens- middelen zonder vergoeding kunnen worden opgevorderd en alle verkoop van levensmiddelen wordt verboden. In breuk hierop wordt met confisceering van het heele vermogen, zoo niet met de doodstraf gestraft. De volksvoeding zal geschieden door collectieve voed- selverstrekking op den voet van le vensmiddelenkaarten, waarop de levens middelen gratis worden verstrekt. In een ander ontwerp-verordening „ter beveiliging van den huldigen stand, van het eigendom” wordt gezegd» dat de leiding tot redding yan het leven van de bevolking genoodzaakt is, oveï de heele opbrengst van het volksver- mogen en het vermogen van afzonder lijke volksgenooten te beschikken. Tot nader regeling bestaat er geen particu lier inkomen meer. Daarentegen wordt de bestaande stand van het vermogen verzekerd door het verbod van execu ties, opschorting van verjaring, ophef fing van de rentebetaling van vorderin gen, huishuur enz. Weer een ander ontwerp betreft de nationale arbeidsdienstplicht, waaronder iedere Duitscher (niet-Jood enz.) van beiderlei kunne van het 16e jaar af valt, voorzoover hjj niet in overheidsdienst is, of tot de Sa resp. de landweer behoort. De afgevaardigde van den Hessi schen landdag, dr. Schaefer, zou het document hebben uitgeleverd, omdat hij, die verschil van meaning met de na- tionaal-socialisten gekregen heeft, er een onwettig streven in zag, dat hjj niet met zijn geweten kon vereemgen. Ook wordt beweerd, dat ook een lid van de rijkspartijleiding van de nationaal-soci- alisten, Daré, het stuk gekend heeft en ex zijn goedkeuring aan gehecht. De invoer in Frankrijk. De Rijkslandbouwconsulent te Parijs deelt mede, dat met ingang van Donderdag jL tot 1 Januari 1932 in Frankrijk de invoer ver boden is van koeien, uitgezonderd fokvee, dat vrij van Invoerrechten wordt toegelaten en waarvoor invoerconsenten worden ver leend, alle soorten versch vleesch, behalve schapenvleesch, uit Nederland en alle soor ten bevroren vleesch, behalve schapenvleesch uit Argentinië. Nieuwe tarieven op de landbouwproducten ia Engeland. Het Engelsche kabinet heeft besloten in de loop van de komende week een wetsont werp in te dienen tot het heffen van nood- tarieven op den invoer van zgn. luxe levens middelen, als vruchten, jonge groenten, nieuwe aardappelen, melk, room, geconser veerde vruchten enz. Aangezien de behandeling van deze wet ongeveer een week zal duren verwacht men dat het Lagerhuis niet vóór 11 December op Kerstrecès gaat. In Lagerhuiskringen rekent men er op, dat de invoering van een maal- gebod voor Engelsche tarwe ten bedrage van 15 ten laatste in het begin van 1932 in werking zal treden. Tom Mix stervende. Naar uit Hollywood gemeld wordt, Is de bekende filmacteur Tom Mix, na een zware bllndadam-eparatia etecveacte. ’rs deze fraaie Imit Oud-zilveren Tabakstrommel gratis beschikbaarl De raaptjjd der eiereo. De algemeene vergadering der Friesche Mij. v. Landbouw heeft zich uitgesproken voor inkorting van de raaptijd van eieren met 1 week ,(77 sL voor, 66 tegen, 8 blanco), gen rijdenden personenauto gevallen, Kerknieuws. Geref. Kerken. Beroepen te Sneek (vac. H. M. Detiuners) H. Steenbuis te Kronune- nia U ontvangt haar bij aanloop van «en half-pond D’E Echte Frtesche Heeren-Baet vanaf 65 «L per pond. Vraag nog heden Uw Winkelier een hall-pond D’E Echte Friesche Heeren-Baai In deze fraai* trommel I BESLUITEN: de wegen in onderhoud en beheer bij de gemeente, benevens het Stationsplein, ge- legen binnen de bebouwde kom der gemeen- king der regeering bezwaarlijk gemist zal te, Rijks- of Provinciale wegen zijnde, I I i 1 I i 'I B5S MM

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 9