WAAROM HET CHIEF WHIP MOET ZIJN’ PINDAS van Tromp bekend als de beste! Morgen Firma Jobs. Tromp om de etalages VIRGINIA VERKADE So. 23. Tweede Blad Hier rookers - eenige redenen Fa. Jobs. Tromp, Sneek Mei Orgaan lier Ga ERRA-SIGAREN Fa. JOH. TROMP - Sneek ffljaia: HlfflM1 k. Zaterdag 19HDeeember 1981 - annex SBEEKER COURABT en WYKBRITSERADEEL 48e Jaargang is Ml Omdat Omdat (Zaterdag) Omdat Omdat SNFFK Telefoon Na. ISO. ver alle zand en stofdeeltjes ontdaan wordt. HET DE BESTE SIGARET VOOR ÜW GEZONDHEID BI ARDATH LONDON den winkel te bezichtigen. Wil ft door deze en andere redenen ideale zuiverheid het parool voor Chief Whip is GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231 en en eld der lub het In twee minuten de wereld door. Zaterdag was het dertig jaar geleden, dat Marconi er in slaagde van Wales uit de let- Kerstfeest Vereeniging „Friesche Blindenkring”. Geopend: alle werkdagen van 912 en van 25 uur Zaterdags van 912 uur. l E I nl INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) 1 Vertinner, 1 Vuurwerker, 4 IJzerwer- kers, 1 Zilverpolyster, 1 Zuivelarbeider, in- iar als ■ag Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS jd d, et e- it allen naar _j «n daarom elk Kilo tabak volgens tpeciale methodes vaa van 6-15 cent vallen bijzonder in den smaak Die van 6 cent reeds zijn zéér goed I Wilt U ook eens probeeren Uw winkelier heeft ze wel, en anders wendt U tot één gen De j.l. roé- gen sre- vin- xjr- er en de iet ier or de .s. ar Er ie ri st G CS ie Er i, g aan de Baarsjes te Amsterdam geweigerd te matig „de kleine, dagelijksche dosis” krijgt. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) H. K. H. Prinses Juliana toonde hare belangstelling door deze vergadering bij1 te wonen. De voorz. deelde mede dat behalve de giften in natura een bedrag aan giften is binnengekomen van f 261.454.751/2. Dit bedrag moet ver meerderd worden met een groot aan tal toezeggingen v.n.l, van periodieke bijdragen. Relletjes te Rotterdam. Bij relletjes na een communistische ver gadering te Rotterdam, is Dinsdagavond op de inspecteur van de bereden politiebrigade, de heer De Wilt, geschoten; hij kreeg de ko gel (van een automatisch pistool) in de len denen en viel van het paard. Zijn toestand is redelijk. Naar aanleiding van dit geval deelde de ZAANDAM heeft den laatsten tijd op in 't oog loopende wijze de aandacht getrok ken, door naast een serie bestaande succes-artikelen, te brengen eenige bijzonder geslaagde nieuwe artike len. waarvan de vraag verre en verre de leveringscapaciteiten over trof - Winkeliers, die tot hun na deel nog niet tot de afnemers van Verkade’s Artikelen behooren. noo- digen wij uit, zich aan te sluiten, opdat zij ook kunnen profiteeren van volgende attracties. Alles wat V E R K A D E levert is een succes I Wederverkoopers tegen fabrieks prijzen bij de bekende ten einde hare leden ook ditmaal een warm en gezellig Lichtfeest te kunnen bereiden. In de duisternis, die over het fevaa der blinden uitgespreid ligt breekt zoo’n heerlijke lichtstraal door wanneer zij mogen ervaren, dat ook zü niet ver geten worden door stad- en landgenoot. Woorden van medegevoel en medeleven rijn dikwijls heel vertroostend, maar een daad, een klein offer desnoods, mag toch ook wed eens gebracht worden door ieder die het onschatbaar bezit van twee heldere kijkers heeft. Toont dan Friezen, dat gij ook een warm kloppend hart hebt en brengt Uw! offer voor Uw blinden op het altaar der naastenliefde. „Kleine liefdedaden, woordjes teer en jacht, Hebben vaak in ’t kleinste huis ’t grootst geluk gebracht.” Mej. J. SIPKEMA, Secretaresse v. d. Friesche Blindenkring. Westermeer bü Joure. uitsluitend lange strengen zuivere Vïrginia-tabak ver» werkt worden een waarborg voor steeds gelijkblijk venden smaak en dus altijd 100% genot vao ber eerste Een ster zal een wereldtentoonstelling openen. De wereldtentoonstelling, die in 1933 te Chicago wordt gehouden, zal op eigenaar dige wijze worden geopend. Het licht van de ster Arcturus zal met behulp van een telescoop op een photocel worden geworpen, waardoor een relais in werking treedt, dat alle electrische machines op de tentoonstelling in werking stelt. Brand in een ziekenhuis. Te Charlottetown op het Prins Edward- eiland (Ver. Staten) brak brand uit in het Falconwood-hospitaal, waar 400 patiënten worden verpleegd. De meeste patiënten kon den gered worden, doch drie vonden de dood in de vlammen terwijl drie anderen worden vermist. Het hospitaal brandde ge heel uit. Het nut van adverteeuen. De directeur van een mleer dan een eeuw oude spaarbank te Blackbume (Engeland) heeft vólgens de N- R. C. dit jaar 8 maal zooveel uitgegeven aan advertenties dan in 1924 en daarmede merkwaardig resultaat geboekt. Zelfs menschen uit China, Amerika en Duitschland zonden gelden ter beleg ging. De bank had dit jaar 6566 nieu we inleggers gekregen. „Sommige zakenmenschen”, rei Sir Whalley, de directeur, „denken dat in slechte tijden hun eerste bezuiniging op het gebied van advertenties moet liggen, doch zij hebben het mis. Hoe slecht het in den handel ook gaan moge, er vallen altijd nog .wel eenige zaken te doen en hjj, die adverteert, heeft de meeste kans daar zjjn deel van te krijgen”. hoofdcommissaris van Rotterdam de pers mede: Het was de politie bekend, dat er heel wat menschen zijn, die zonder daartoe vergun ning te hebben, wapens in hun bezit hebben en juist den laatsten tijd wordt daartegen nogal scherp opgetreden. Een groot aantal huiszoekingen is in den loop van de laatste weken verricht en daarbij is inderdaad hier en daar nog wel eens een vuurwapen in be slag genomen. Ook fouilleering van van overtreding verdachte personen levert nog wel eens succes op. Zoo zijn onlangs bij een Italiaan niet minder dan 10 revolvers in be slag genomen; kort daarna zijn van een Mexicaan drie vuurwapens afgenomen en daarna nog weer eens van een Rotterdam- schen communist een met scherp geladen revolver. Hoe scherper de houding tegenover de po litie wordt, hoe scherper de maatregelen zullen moeten worden en hoe moeilijker ftet wordt, om onderscheid te maken tusschen relletjesmakers en nieuwsgierigen. Laatst genoemden loopen nu eenmaal altijd een kwade kans en zij doen het verstandigste om weg te blijven. Bij het uitgaan van vergade ringen, zooals er Dinsdag zijn gehouden, zouden de bezoekers goed doen, uit eigen beweging zich te verspreiden en in geen ge val te trachten een stoet te formeeren. Tot nu toe is er van eenig georganiseerd verzet geen sprake geweest en men heeft steeds met relletjes te doen gehad. De massa is ge lukkig ordelievend; als na afloop van ver gaderingen en demonstraties de deelnemers zich uit eigen beweging dadelijk verspreiden en de nieuwsgierigen zouden zoo verstandig zijn om weg te blijven, dan zou het met de relletjes wel los loopen. Naleving Ambtenarenwet Gedeputeerde Staten van Friesland heb ben naar aanleiding van bij hen ingeko men adressen, waaruit bleek, dat in som mige gemeenten besluiten tot verlaging van de salarissen van gemeentelijk personeel of tot verhaal van pensioenbijdragen zijn geno men, zonder dat aan vereenigingen van ambtenaren gelegenheid werd gegeven, daaromtrent haar gevoelen te doen kennen aan de gemeentebesturen in die provincie verzocht eventueel hun verzuim te herstellen en de ambtenaren-vereenigingen alsnog over de bedoelde besluiten te hooren. Stempel-weigerlng te Amsterdam. Dinsdag hebben ongeveer 700 personen stempelen en aan ’t stempellokaal Lauriers- gracht pi. m. 300, terwijl wat de overige lo kalen betreft het aantal niet-stempelaars varieerde tusschen 60 en 100. Te half zes was het aan de Baarsjes zeer rumoerig. Door de politie werd gechargeerd. In de Nieuwe Kerkstraat werden eenige hon derden demonstranten door de politie uiteen gedreven. Rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben in November ’31 opgebracht 42.2 millioen gulden tegen 40.6 millioen in November 1930; in de eerste 11 maanden van 1931 f409.6 millioen tegen 462 millioen in 1930, toen daarin echter nog de geheele bate der personeele belasting op genomen was. Ir. D. de Clercq. f Te Bloemendaal is tengevolge van een aanrijding, overleden de 77-jarige ingenieur Daan de Clercq, die een bekende figuur was op het gebied der drankbestrijding en een warm voorstander van het vegetarisme. In 1891 werd hij voor de door hem opgerichte vereeniging „Volksbelang” tot lid van den Haarlemschen gemeenteraad gekozen. Kerk en Vrede, Men schrijft ons: Maandagavond 21 Dec. belegt „Kerk en Vrede” een openbare bijeenkomst in de Grooie Kerk. Sprekers zijn dr. A. H. Kuiper, Doopsgez. emeritus-predikant te Amster dam, met het onderwerp: „Onze verantwoor delijkheid ten opzichte van het Vredesvraag stuk” en ds. E. H. Wierenga, Ned. Herv. predikant te Purmerend met het onderwerp: „Het probleem van oorlog en vrede”. Beide sprekers behooren tot de rechtz. richting, ds. Wierenga is lid van de S. D. A. P. Beide namen hebben in de kerkelijke wereld èn in de vredesbeweging een goeden klank. Het zal zeker zeer de moeite van het aanhooren en overwegen waard zijn, wat zij te zeggen hebben. In onzen tijd is het meer dan ooit noodig de vredesgedachte en de vredeswil te versterken. Daartoe kan men meewerken door deze vergadering te bezoe ken en anderen op te wekken, er heen te gaan. Men zie verder de advertentie in dit nummer. IJLST, 15 Dec. De N. V. Fabriek van werktuigen voor de zuivelindustrie v/h. D. Woudstra heeft aan de betrokken arbeiders organisaties medegedeeld, dat zij het collec tief contract opzegt, omdat zij die overeen komst wenscht te beëindigen. L. Ct. Geen vergiftiging te Heerenveen. Bij onderzoek is gebleken, meldt de N. Rt. Ct., dat vergiftiging uitgesloten is bij het overlijden van mej. A. S. te Heerenveen. De Friesche Waterschappen vragen een rijksleenlng. De Friesche Waterschapsbond heeft de regeeiing een leening van 15 millioen gul den tegen lage rente verzocht om daarmede bestaande leeningen af te lossen, en zoo doende rente te besparen; de tegenwoordige hooge waterschapslasten kunnen de eigena ren niet meer betalen. Verduistering. Naar het Fr. D. verneemt heeft de rechtbank te Leeuwarden failliet ver klaard Ds. J. H. C. K., Nederl. Herv. pred. te Wirdum met benoeming van Mr. R. Römer als curator. Tevens heeft de rechtbank zijn gevangenneming' gelast' als verdacht van verduistering ten na- deele van de kerkvoogdij. De oorzaak van Ds. K.’s financieele moeilijkheden moet gezocht in speculatie. Het Nationaal Crisiscomité. Woensdagavond vergaderde het „werk comité” van het Nationaal Crisiscomité. In 1892 vertrok hij naar Oostenrijk wegens zijn benoeming tot directeur van een verf- stoffenfabriek aldaar. Later vestigde hij zich te Zandvoort, waar hij zich speciaal op het gebied der dieren bescherming onderscheidde. „GEEN GEVAL ZOO ERG ALS HET MIJNE”, zegt een oude rheumatiek-Hjder. Nu 77 en flinker dan 20 jaar geleden! „Zes jaar lang heb ik erover gedacht om dezen brief te schrijven. Het mag vreemd lijken, maar ik heb deze zes jaar steeds in de krant gekeken of er ook één geval ge noemd v'erd, dat zoo erg was als het mijne, maar ik heb er géén gezien! Ik had altijd last van zware hoofdpijn en leed aan rheu- matiek, zoo erg als het maar kon. Ik kon niet loopen zonder twee stokken; ik kon niet om de tafel loopen, zonder me daaraan vast te houden. Toen was ik nog geen vijftig. Nu zal ik bij leven en welzijn in Maart 77 wor den. Ik heb meer dan 22 jaar lang Kruschen Salts gebruikt en geniet een uitstekende ge zondheid, beter dan toen ik nog vijftig was. Ik heb geen spoor van rheumatiek, heb het al sedert jaren niet meer. Als dus iemand Kruschen Salts kan waardeeren ben ik het wel. Ik voel me niets ouder dan toen ik vijftig was en ik kan zonder eenigè moeite 6 K.M. per uur loopen.” F. L. Geen middel kan rheumatiek blijvend ge nezen, tenzij het drie afzonderlijke functies verricht. Deze zijn: 1. oplossen der naald scherpe urine-zuur-kristallen, die de pijn veroorzaken. 2. het afscheiden van deze kristallen uit het lichaam; 3. voorkomen dat het urinezuur zich weer kan ophoopen. Een enkelvoudig zout heeft maar een enkelvou dige werking en dat is niet voldoende. In Kruschen vindt U een combinatie van zes verschillende zouten. Twee dezer zouten zijn de meest werkzame oplossers van urine zuur, die de medische wetenschap kent. Zij ronden spoedig de scherpe kanten af van de pijnlijke kristallen en veranderen deze in een onschadelijke oplossing. Andere zouten in Kruschen sporen de werking der nieren aan, en helpen deze om de opgeloste urinezuur- kristallen op natuurlijke wijze te verwijde ren. Verder bevat Kruschen nog andere zouten, welke voorkomen, dat het voedsel in Uw organisme kan gaan gisten en zoodoen de verdere vorming van kwaadaardig urine zuur voorkomt. Hieruit ziet U dus de een voudige verklaring, waarom rheumatiek niet kan bestaan in een lichaam, dat regel- weg over te zenden. Zaterdagavond is dit feit door Nationaal Broadcasting Company te New York in samenwerking met de Radio Corporation of America herdacht door het uitzenden van een telegram van de volgende inhoud: „Marconi’s famous letter S. S. S. S. S.” Dit telegram is binnen twee minuten de wereld rond gegaan. Het telegram werd van San Francisco uit naar Bandoeng gezonden; van Bandoeng naar Amsterdam; van Am sterdam naar New York en van New York naar Sa» Francisco. Het bericht, dat te 23 uur 32'/z in Amsterdam werd opgevangen en doorgegeven was binnen twee minuten weer in San Francisco terug. venden smaak en dus altijd 100% genot van tot het laatste trekje. NIEUWSTIJDINGEN. de stelen zorgvuldig verwijderd worden, want zouden op de tong branden en prikkeling van keel veroorzaken. vakkennis. Gevraagd personeel: Mannen: Hoefsmid, Terneuxcn; Meubelmakers, Deventer; Monteur, Nijmegen; Verte genwoordigers, Arnhem, 's Gravenha- ge; ^Vinkelbediende, Zwolle. V rouwen. Cartonnagewerksters, Apeldoorn Boerendienstbode, Utrecht, Winscho ten; Kapeter, 's HertogenboschLeder- stiksters, Eindhoven. Werkzoekenden: 1 Afbramer, 2 Bankwerkers, 1 Bank- werker-vertinner, 4 Betonwerkers, 1 Be hanger, 1 Bloemist-tuinman, 1 Boek houder, 1 Boekhouder-correspondent, 2 Broodbakkers, 1 Brood-, Koek- en Ban ketbakker, 2 Chauffeurs, 2 Ciseleurs, 1 Coupeur, 1 Electricien, 2 Fabrieks arbeiders, 1 Glassnijder, 10 Grondwer kers, 1 Grondwerker-betonwerkex, 3 Glas In loodzetters, 2 Handlangers, 1 Heier, 1 Huisknecht, 2 Incasseerders, 1 Inpakker, 8 Kantoorbedienden, 1 Kernmaker, 1 Ketelbikker, 3 Kleerma kers, 1 Klinker, 3 Koperslagers, 1 Kui per, 8 Landarbeiders, 1 Loodgieter-eleo tricien, 1 Machinist, 1 Majchinist-bank- werker, 4 Magazijnbedienden, 4 Metaal- draaiers, 1 Metaalslüper-polijster, 3 Me- taalsljjpers, 1 Matroos, 5 Metselaars, 3 Monteurs, 8 Opperlieden, 2 Plaat werkers, 1 Pakhuisknecht, 1 Pottenbak ker, 3 Reizigers, 1 Rijwielmonteur, 2 Scheepstimmerlieden, 18 Schilders, 3 Schippers, 2 Slagers, 3 Smeden, 1 SnjjL der(papier), 1 Stoffeerder, 26 Timmer- i lieden, 1 Touwslager, 1 Tuinman, 1 Ver- Evenals vorige jaren doet ook thans nikkelaar-metaalslijper,, 3 Vormers, bovengenoemde vereeniging, nu het - Kerstfeest weer aanstaande is, een be- - --- roep op de offervaardigheid en den lief- 5 Zilversmeden, 111 Zonder bepaalde ter S naar New Foundland langs draadlooze dadigheidszin van het Friesche Volk, - Aboanetnent t per |w f 2_i0 b. 9. port I 1ML Advertenties t 9 cL p, regel lag., tonden nededeellngen booger. Abonnement belangrijke korting Adverteontn worden tevens gratis abatat ia dv SNEEKER COURANT B 1 f I, 1 1 h U- ,t CHIEF WHIP fl fl- •e NIEUWE SNEEKER OOURAET da

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 5