Official gedeelte. os ter s MAAGPILLEN •J Ko. 24. WOENSDAG 23 DECEMBER 1931. Veemarkt Sneek. Sportrubriek. Vierde Blad 4 II voor Bejaarden NIEUWSTIJDINGEN. 3. b. 4. 5. a. b. 6. Zuiveluitvoer. BURGERLIJKE STAND. De Ned. Tramwegmij. a Geiten Mist en ijzel. I 1. 4. 0—2 0—2 2—0 0—2 Kerstnummer It HeitelAn. De fa. Brandenburgh Co. alhier zond ons het Kerstnummer van It Heitelên, dat er weer voortreffelijk uitziet; goede illustra ties en prettige lectuur. 0—2 1—1 2—0 2—0 2—0 1—1 tot £0.15 -0.12'/, -0.33 -0.33 2—0 2 c. a. b. c. Woensdagavond T ma» Onze boteruitvoer heeft in Novem ber slechts 1653 ton bedragen ter waar de van f 1828.000 tegen 3075 ton ter waarde van f 4.573.000 in November 1930. De boteruitvoer bleef in de eerste elf maanden 21 millioen achterlij ver leden jaar. Ook de kaasuitvoer is in November weer belangrijk lager. DAMMEN. NIEUWS UIT DE SNEEKER DAMCLUB. Vrijdagavond noteerden wjj de vol gende uitslagen: Hoofdklasse A. J. de VriesS. Jonkmans Tj. Kampman—H. Doevendans Eerste klasse: B. de Jong—P. Oly D. KoopmansK. Krot Tj. DoevendansH. Kampman Tweede klasse: J .v. d. GootJoh. Blok J. HoogstraJoh. Tinholt A. MosselaarH. Nauta Th. DoevendansG. Landstra Derde klasse: GrassmidR. Bergsma W. Posthuma—J. Tinholt J. de VriesH. Reiker S. Faber—J. v. d. Meuten Hedenmorgen werd onze stadgenoot de heer B. opgebeld voor ’n telefoongesprek met Kisaran, Oostkust van Sumatra. De heer B. deelde ons mede dat het gesprek over het algemeen goed doorkwam. Beiaardconcert. Donderdag, 24 December, 's avonds van 78 uur. Beiaardier: J. Nauta. Programma Psalm 98 2 en 3. Drie Oud Holl. Kerstliederen: Herders, Hjj is geboren. Er is een kindeke geboren op aard. Comt verwondert u hier menschen. a. Kerstlied (Er Is een kind ge- De Directeur van het P. T. T. kantoor te Sneek maakt bekend, dat met de a.s. feestdagen de dienst als volgt wordt geregeld Sneek25 Dec. dienst als op Zondagen. 26 Dec. openstelling als op Zon dagen. Er wordt één brief en een pakketpostbestelling uitgevoerd. 27 Dec. dienst als» op Zondagen. De hulpkant. Balk, Bozum, Heeg, Ijlst, Oudega W., Oudemirdum, Scharnegou- tum, Sloten Fr. en Woudsend zijn 25, 26 en 27 Dec. geopend voor den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst van 89. De stations Jutrijp, Hommerts, Oos- terend, Oppenhuizen, Oudega-Nyega, Britswerd, Deersum, Wieuwerd en Sij- brandaburen zijn op den tweeden Kerst dag geopend van 8—9 voor den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst. Het station Blauwhuis is voor den Postdienst geopend op den tweeden Kerstdag van 89 en voor den Tele graaf- en Telefoondienst op 25, 26 en 27 Dec. van 89. Op alle kantoren en stations wordt op 26 Dec. één brief- en pakketpostbe- stelling uitgevoerd. -.VMAAgi K Let op net i-aoneKsmerK SPOOR/ 9 MOSTERD 4.- - 18.- - 14.— - 15.- - 3— SNEEK, van 1421 Dec. Geboren: Roelof zv. Roelof Osinga en Eelkje Hitman; Geertruida dv. Gabe de Jong en Geertruida Dijkstra; Klaasje dv. Sijbrand ten Cate en Tietje Visser; Egbert zv. Bieuwe Couperus en Wijpkje Ferwerda; Klaas zv. Fedde Rienstra en Sjoerdtje Nijdam; Jan zv. Jan van Dijk en Helene Wilhelmine Auguste Fischer; Aaltje Maria dv. Johannes Sikkes en Anna Sikkes, woonpl. Mims en Bakhuizen; Thijs zv. Lolke Canrinus en An tje van der Tuin. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Geene. Overleden: Willem van Gorkum, 82 j., wedr. van Christina Elisabeth Dinckgreve; Anna van der Hoek, 94 j., wed. van Johannes de Vries; Peternella Maria van Haga, 69 j., wed. van Hendrik Hartog, overl. te Gronin gen; Obbe Bouma, 67 j., ongeh.; Jantje Kroeze, 34 j., echtgen. van Sjouke Siersma; Jan Olij, 55 j., echtgen. van Makke Pieter- sma, overl. te Amsterdam; Auke Huitinga, 4 md., zv. Sijtze Huitinga en Siebrigje Valk. WYMBRITSERADEEL, van 14—19 Dec. Geboren: Harmina dv. Tjitte de Jager en Beitske Hilverda te Hbmmerts; letje dv. Epeus Gerardus Jorritsma en Margje Harin- ga te Heeg; Elizabeth, dv. Foppe Dotinga en Jeitje Koopmans te Gauw; Akke Jourica dv. Jelle Altenburg en Fokje Flapper te Tirns. Gehuwd: Geene. Overleden: te Abbega: Oege Smit, 61 j., echtgen. van Beitske Grasman. De mist die Vrijdag- over Londen gehangen heeft is hier en daar met ijzel gepaard gegaan. Dit was o.a. het geval op de Watford By-pass tusschen Mill Hill en Hendon. De ijzel duurde hier maar een half uur maar dit was voldoende om een groot aantal auto’s te laten slippen en in het ongereede te brengen. Auto’s die met betrekkeilijk groote snelheid aankwamen waren plot seling onbestuurbaar. Remmen hielp niet want zij gleden door, somtnige op de grasberm van den weg. De eene maakten heele cirkels, andere vlogen auto na de andere slipte en kwam' daarbij in botsing met zijn voorgangers. Over een afstand van l1/» K.M.,was de weg bezaaid met gebutste en defecte voertuigen. Het begon met het slippen van een vrachtauto, die trachtte uit te wijken voor twee motorfietsen, die ook al door de gladheid naar den verkeer den kant van den weg geslipt waren. Zes auto’s in successie botsten’ hier op elkaar. 200 meter verder botsten rwec vrachtauto’s tegen elkaar op, die weer een onontkoombaar aantrekkingspunt vormden voor vjjf andere auto’s. Weer een eind verder hadden zelfs twaalf auto’s kans gezien met elkaar in bot sing te komen. Verscheidene zakenmen- schen lieten hun auto langs den weg staan om later door de een of andere garage te worden ppgehaald en gingen per trein verder. Ten slotte was ver keer over den weg ónmogelijk gewor den en moest de politie het verkeer om leggen over Golders Green. Gelukkig zijn bij al deze ongelukken vrijwel geen menschen gewond; een paar builen en MÜ&MMMMI (iuMMAAtMI. M jurist MMd. liep een ongeluk op den beüzelden. weg bij Darlington af. Daar is bij het slip pen van een auto een 19-jarig meisje om het leven gekomen, terwijl haar metgezel, een 20-jarig student uit Cam bridge diverse verwondingen opliep. Ramp op het Micblganmeer. INSCHRIJVING VOOR DE DIENSTPLICHT. De BURGEMEESTER van SNEEK vestigt de aandacht van belanghebben den, in het bijzonder van de jongelin gen, geboren in het jaar 1913 en van hun vaders, moeders en voogden, op de aan het Stadhuis aangeplakte openbare kennisgeving betreffende de inschrij1- ving voor de dienstplicht, lichting 1933. Voor deze inschrijving zal in het1bij- zonder gelegenheid worden /gegeven voor hen, wier geslachtsnaam begint met een der letters A t/m D op Dinsdag 5 Januari 1932; E t/m I op Woensdag 6 Januari 1932; J t/m M pp Donderdag 7 Januari 1932; N t/m S op Vrijdag 8 Januari 1932; T t/m V op Maandag 11 Januari 1932; W t/m Z op Dinsdag 12 Januari .1932. Dringend wordt verzocht zich zoo mogelijk öp een der aangewezen da gen voor het doen van aangif te ter Se cretarie, 2e Afd. te vervoegen. Verder kan Ske werkdag gedurende de maand Januari aangifte worden gedaan. De aanvraag tot het verkrijgen van vrijstelling van de dienstplicht je gens broederdienst of wegens het be- kleeden van een geestelijk of een gods- dienstig-menschlievend ambt of oplei ding tot zoodanig ambt, behoort tege lijk met de aangifte ter inschrijving te geschieden. Tevens kan bij1 de inschrij ving opgaaf worden gedaan van een andere reden van vrijstelling, die de ingeschrevene zal kunnen doen gelden. Sneek, 23 December 1931. Bioscoopnieuws. De bioscoop „Bij de Waag’’ heeft een programma, waarin zich de sensatie aan het amusement paart. Een drama van grootsche spanning is de ondergang van de duikboot in „In Doodsgevaar”. Prachtig spel van Far rell Macdonald en Frank Albertson ge ven dit sensationeele werk hog bijzon dere aantrekkelijkheid. Even spannend als dit drama is, even amusant is „De reclamekoningin”, het tweede hoofd nummer met Sue Carol. „Onteerd”, de hoofdfilm in de „Ami- c,itia”-bioscoop levert een schitte rend staal van de kunst van Mariene Dietrich, de spion die met haar werk succes heeft en" een verrader overle- vert aan de Oostenrijksche %'Generale Staf; maar de vrouw is tenslotte de spion de baas; door haar liefde voor een Russisch officier, lid van de gehei me dienst, wordt zij zelf ten slotte door de Oostenrijkers gefusilleerd. Prachtige regie van Von Stemberg in een film, welke tot het einde de aan dacht van het publiek gespannen "houdt. In deze bioscoop gaat in de Kerst dagen en daarna Trader Hom. Deze prachtige film welke ons 2 uur in de Afrikaansche wildernis doet vertoeven, waar allerlei spannende gebeurtenissen zich af spelen en Trader Hom ook zijn liefdes avontuur beleeft, is door de ge- heele pers als een meesterstuk gepré- zen. Jn het volgend, nummer enkele persuittreksels. De zeer druk bezochte bijeenkomst werd geopend door den pastor-loci ds. H. Veld kamp, die Psalm 1381 deed zingen, een Bijbelgedeelte las en in gebed voorging. In zijn openingswoord wees deze op den komenden Vredevorst, die vrede brengt in menschenharten maar ook tusschen de broe deren onderling en daardoor in de kerk. Spr. wekte op God te danken dat hij bijeen wilde brengen wat bijeen hoort. Hij deelde mede dat ds. Koopmans verhinderd was wegens familie-omstandigheden deze bijeenkomst bij te wonen. Er was echter een schriftelijke ge- lukwensch ingekomen, waarvan door ds. Dethmers lecture werd gedaan. Nadat de heer A. Wiersma enkele per soonlijke herinneringen aan de gebeurtenis sen rondom de samensmelting had ten beste gegeven, overhandigde de heer J. Dijkstra namens een commissie, aan den Kerkeraad een geldsbedrag, door de leden der Kerk als dankoffer bijeengebracht ter aflossing van de nog op de Kerkgebouwen rustende schuld en voor verbouwing eener pastorie. Ds. Dethmers hield daarna een toespraak, waarin hij herinnerde aan de samensprekin- gen, die tot de vereeniging hebben geleid. De heer E. Venema verbond daaraan nog ds. Veldkamp een slotwoord sprak. De toespraken werden afgewisseld door enkele persoonlijke herinneringen waarna declamatie van den heer H. Feenstra, bege leid door den heer Joh. Rijpkema. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11'A en 12’/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 1820 Dec. 1931Huis sleutel; Ring met twee contactsleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 1820 Dec. 1931Kinderwant, J. To ren, Emmastraat 23; Rozenkrans, M. Terpstra, le Steenklipstraat 83; Vul potlood, J. v. Netten, Looxmadw.sti'. 20; Paar kinderhandschoenen, M.Cnos- sen, Prins Hendrikkade 36; Zilveren vulpotlood, J. Elzinga, Neltjeshaven 20; Afsluitdop van auto, J. v. Tuinen, 2e Selfhelpstraat 7; Theekleedje, D. v. d. Heide, Grootzand 29; Rijwielbelasting- merk, G. Brandsma, N. Noorderh. 26. gen te doen tot vereeniging van deze beide gemeenten. Zij achten de zelfstandigheid der gemeente Ijlst te verkiezen, waar bij een vereenigde gemeente het gemeentebestuur met de belangen van alle plaatsen in die ge meente zal moeten rekening houden. In de nieuwe raad zou de invloed van Ijlst gering zijn. Gezien het karakter van Ijlst en Sneek zou inlijving bij Sneek nog beter zijn. Ijlst zal niet het economisch centrum der nieuwe gemeente worden. Ook is Wymbritseradeel niet financieel krachtiger dan Ijlst; in Wym- britseradeel is per gezin van over 1927 tot 1931 steeds meer belasting geheven dan in Ijlst, en ook in de toekomst is dat te ver wachten. In het volgend nummer zullen wij dit adres uitvoerig opnemen; plaatsgebrek belet ons het thans te doen. HEEG, 22 Dec. Gistermorgen hield de afd. Oudega (W.) van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond een vergadering in het Gebouw v. Christelijke Belangen alhier. Na opening door den voorzitter den heer T. van Popta werd het woord gegeven aan den heer IJ. Veldhuis van Sneek. Deze gaf een beeld van de moeilijke omstandigheden, waarin de boeren verkeeren. Na beëindiging werd door een 6-tal leden dienaangaande vragen ge steld. Resultaat was, dat verschillende aan wezigen zich als lid opgaven en een 5-tal punten samengevat werd, om zoo spoedig mogelijk ter verwezenlijking onder de oogen van de heeren in Den Haag gebracht te worden. Bij pogingen om een kind te redden, dat bij het ski-loopen door het ijs van het Michi- ganmeer (Ver. Staten) was gezakt, zijn 7 personen verdronken. Zes kinderen verbrand bij een Kerstfeestviering. Bij een Kerstviering in het dorpje Oster burg in de Altmark (Duitschland) door den Stahlhelm georganiseerd, fungeerden zes jongens op het tooneel als sneeuwpoppen en waren volkomen in witte watten uitge dost. Gedurende de voorstelling kwam een der jongens te dicht bij den brandenden Kerstboom en in een paar seconden stonden alle zes kinderen in vlammen. Deze zijn be trekkelijk spoedig gedoofd, maar onderweg naar het ziekenhuis is reeds een der jon gens overleden en de toestand van vier der vijf anderen is zeer zorgwekkend. Kar.-el-Hammed. Tweede Kerstdag treedt hier in de Harmo nie op de teiepaath Kara-el-Hammed. De Harlinger Couraat schrijft over hem o.a. De moeilijkste opdrachten werden door hem vlug en accuraat uitgevoerd. Wij noemen hier van het opzoeken van een willekeurige letter uit een courant. De suggestie bracht ons in verwondering. Verschillende personen werden door Kara onder suggestie gebracht. Verbazend leuke dingen lief hij doen, bijv.een dame en een heer waren zoo gesuggereerd dat ze overal goud zagen en dit op alle mogelijke manieren wilden bemachtigen. Verder liet Kara een heer een reis per vliegmachine maken naarde Noord pool. Vermakelijk was 't te zien hoe koud deze persoon het had. Kara«cl*Hammed roepen we geen vaarwcj m dook a«a hastalijh tot waamiaMl - 15— - 35— - 25— - 70— - 9— - 21— - 18— - 70— - 8— Fryske Fortelürkes tor de Bern. Krite Suits fen it Kristlik Frysk Selskip hat yn syn léste gearkomste de fraech Onder eagen sjoen: ho winne wy de jongerein for it Frysk? It bisprek dêrop hat fen dy gefoigen west, det fenwegen de krite fortelürkes hélden wirde scille for de bern fen de Kristlike skoallen, dy’t 912 jier Sld binne. Neist it tortellen fen Bibelske, skiedkin- dige en oare Fryske forhalen scille der ek Fryske ferskes leard en songen wirde. Ge weten s ge ld. Bij de administratie der directe belas tingen, enz. ressorteerende onder de inspectie lie Afd. alhier is f81.49 ge- wetensgeld ontvangen ter voldoening van te weinig betaalde belasting naar inkomen en vermogen over vorige be lastingjaren. Christelijke Bond van Belastingambtenaren. Zaterdag j.l. vergaderde alhier ter stede de afd. Sneek van den „Christe- lijken Bond van Belastingambtenaren” onder leiding van den heer H. de Jong alhier. Verschillende aangelegenheden met betrekking tot de belangen van het belastingpersoneel kwamen in behan deling. r Tevens kwam in bespreking het „Ma nifest” dat bij gelegenheid van de ge voerde „actie tegen de verlaging der rijkssalarissen", namens het comité van „Twaalf” aan het Nederlandsche volk is aangeboden. In het algemeen bleek men van. mee- ning dat het aanbieden van een der- gelijk manifest weinig effect kan sor- teeren. Tegen den inhoud en met name tegen de woorden absoluut onvoldoende bezoldiging had men bezwaar,' gezien de salarisnormen van de groepen van hoogere ambtenaren en men betreurde het dat het „Permament Comité van Chr. Org. v. Personeel in Publieke Dienst” met deze woorden accoord is gegaan. Men meende dat de boven ge citeerde woorden inderdaad wel gezegd kunnen worden van de lagere ambte naren, maar niet van de hoogere amb tenaren, gezien eenerzijds de tegenwoor dige tijdsomstandigheden en anderzijds de wijze waarop de door de Regeering beschikbaar gestelde gelden bij de laatst plaats gehad hébbende techni sche salarisherzieningen zijn gedistribu eerd. Het gevoelen der vergadering met betrekking tot deze aangelegenheid zal ter kennis van het Hoofdbestuur worden gebracht. De bestuursleden werden herkozen, n.l. de h.h. de Jong te Sneek en W. v. Brug te Workum, terwijl als be stuurslid van het nieuw gevormde dis trict „Friesland” wend gekozen de heer S. Krol te Sneek. De fusie Wymbritseradeel—Ijlst B. en W. van Ijlst advleeeren den raad ösd. St. te vsrsaakM geea verdere pogin- De Ned. Tramwegmij. heeft in ver band met de finantieele toestand een loonsverlaging tegen uiterlijk 1 Maart aangekondigd van 10 De vakver. zullen trachten by de regeering ,ge- idaan te krijgen dat deze tot 5 be perkt blijft en voor het lager perso neel geheel wordt opgeheven. Door de koude omgekomen. De 78-jarige mej. J. v. Loo te Olde- broek is Zondag op de heide doodge vroren gevonden. Ernstige mishandeling. Zondagavond heeft te Barneveld de 18-jarige boerenjongen J. W. D. bij een twist den 19- jarigen J. v d. Broek met een mes in het hoofd gestoken, ten gevolge waarvan deze gistermorgen is overleden. De dader, die be kend heeft, is aangehouden. Moordaanslag te Grootegast. Gisteravond te omstreeks 6 uur heeft de 26-jarige Y. P. te Grootegast een moord aanslag gepleegd op een te Opende, onder die gemeente wonend 17-jarig meisje. De dader is voortvluchtig. Toen het meisje de ouderlijke woning ver liet. kwam de 26-jarige P. uit het donker te voorschijn en loste twee schoten op het meisje, dat getroffen werd en neerviel.' Het meisje bleek ernstig gewond te zijn aan den linkerschouder, de hals en de mond. Omtrent de aanleiding kan worden gemeld, dat het hier een liefdesgeschiedenis betreft. De jongeman en het meisje waren geruitnen tijd verloofd geweest. Gisteren had het meisje het echter uitgemaakt, waarna P. tot zijn daad heeft besloten. De dader blijkt later zelfmoord gepleegd te hebben. Zijn lijk is bij de woning van het meisje gevonden. Kerstlied (Er Is een kind ge boren). J. Nauta. Adeste fidelis (Komt allen te zamenj. O Sanctissima (O hoe heerljjk). Nu syt wellecome. De herdertjes lagen bij nachte. Engelenzang (Eere zy God). *G. A Schulz. Heerlyk klonk het lied der Eng’len. J. C. de Puy. Een rijsje is ontsprongen M. Praetorius. Stille nacht. Fr. Gruber. Gezang 270 1 (Hoe zal ik U ont vangen. Sneeker Koorklassen. Dat was een genoeglijke avond, die uit voering van de Koorklassen Vrijdagavond in de Harmonie. Na een openingswoord van de voorzitter de heer Ferwerda, kwam daar de heele schaar kinderen 120 onder hun leider de heer B. F. Keulen op het too neel en nadat een der meisjes met een kra nig woordje den leider een mooie dirigeer stok namens de klassen had aangeboden, werd maar vlotweg met de zang begonnen, aardige liedjes, knappe zang, wat wil men nog meer: een aardig gezicht zoo’n schaar kinderen met élan zingende, altijd maar blikkend naar de leider. En niet alleen de zang ging de kinderen goed af trouwens de ouderen ook, want het publiek mocht ook een paar keer zingen en het ging maar wét goed maar er waren allerliefste dan sen aangekleede liedjes, liedjes van de oudere en jongere afdeelinen, van een paar kinderen door een hunner aan de piano begeleid enz. Alles liep uitstekend, en dit was wel een succes-avond voor de klas sen en in het bijzonder voor de onvermoeide leider, de heer Keulen, die dan ook een har- telijk woord van dank kreeg van den voor zitter, en de prestaties waren een geluk- wensch waard. Mej. Bos kreeg bloemen voor de pianobegeleiding. Er is meer gegeven dan we hierboven vermeldden, Apollo immers gaf tal van nummers ten beste, goede num- mersi, nummers die insloegen; ook deze ver. heeft deel aan het succes. Zangvereen. „Morgenrood”. Het is bekend dat iedere muziekvereni ging thans over een gebrek aan belangstel ling moet klagen. Een gunstige uitzondering hierop is echter wel de zangver. „Morgen rood”, welker uitvoeringen nog steeds volle zalen trekken. Een verheugend teeken, maar ook inder daad gemotiveerd wanneer men dit als waardeering beschouwt van de keurige sa menstelling en mooie uitvoering der pro gramma’s. Ook ditmaal was het weer een genoegen naar de beschaafde zang van het koor te luisteren. De vereeniging was pas versterkt met nieuwe leden, die zich nog niet geheel aangepast hadden, maar ondanks dit waren de resultaten zeer goed. Het beste is het koor immer in de „pia no’s”. De forte-gedeelten komen nog wel r’s schreeuwerig voor den dag. Men had het ook aangedurfd om een Sanctus van Palestrina in te studeeren, waarvan de uitvoering zeer bevredigend was. De inzetten van „pleni” en „Hosanna” hadden we echter liever wat meer gemar keerd gehoord. Het slot werd gevormd door eenige strijd liederen, waarbij ook de muziekvereeniging „Steun in den Strijd” medewerking verleen de. Wat het zingen dezer liederen betrof, dit was voor het koor geen „strijd”, want de moeilijkheden waren wel overwonnen. Wat bovendien de „steun” van het corps betreft, deze was zeer denkbeeldig. Samenspel, klankzuiverheid en voordracht liet veel te wenschen over. De avond werd aangevuld met een paar tooneelstukjes door ,„For yens Neiste”, die zeer gewaardeerd werden. Vooral „Rop- ping” van Schuitmaker vond een dankbaar publiek. De vereeniging heeft weer veel eer met deze uitvoering ingelegd, waarvan de heer K. Molenaar, directeur, een niet onbelang rijk gedeelte toekomt. Gereformeerde Kerk. Gisteravond heeft in de Zulderkerk een bijeenkomst plaats gehad ter herdenking van het feit dat de Gereformeerde Kerk hier ter stede 25 jaren ongedeeld heeft bestaan, voortkomen als zij is uit de Qeref. Kerken Aanvoer op 22 Dec. 1931. 92 Melk- en Kalfkoeien f 120.tot f 250.— 36 vette Koeien - 140.— - 250.— 0 Stieren 40 vette Kalveren 211 Graskalveren 203 Nuchteren Kalveren - 110 Schapen 250 Lammeren 735 varkens 144 Kleine Biggen Paarden 3 Bokken en 1824 stuks totaal. Prijzen vette varkens per pond £0.13 Zouters n - 0.10 Koeien 0.25 Kalveren - 0.30 Biggen Londen Stemming handel Melk- en kalfkoeien lager. Vette koeien kalm. Vette kalveren zeer traag. Graskalverea stil. Nuchteren kalveren vrijwel prijsh. Scha pen en Lammeren zeer traag. Varkens en Zouters prijsh. Biggen traag. LU I i 1 Nieuwe Sneeker Courant zijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk in te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 f>er flacon.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 13