Veemarkt te Leeuwarden De kleiAderee n Mevrouw van Doren Handels- en Marktberichten De Avonturen van Snuffelgraag en Knagelijntje. Wordt vervolgd.. - f He tijen. En dat was van links de heer Breeuwsma, terwijl voor ons vaststond dat van rechts een man uit de Prot.-Christ. groe pen moest worden gekozen en dan achtten wij, en zooals uit de stemming blijkt, meerderen met ons, de heer Boeijenga de aan gewezen man. Nu deze echter bedankte, wat m. 1 een politieke vergissing is geweest, moesten wij de consequentie aanvaarden en noodgedwongen zelf de rechtsche wethouderszetel aanvaar den. Had de heer Boeijenga de benoeming in beraad genomen, dan had hij ons in de beraad-periode nog bereid gevonden tot nader overleg om een ander lid der Prot.-Christ groepen in zijn plaats te benoemen. En was men in de door mij voorbehouden beraad-periode bij ons gekomen, dan was ook dit nog mogelijk geweest. In een vergadering van onze confact-commissie, waarmede wij als vertrouwensmannen van het kiezerscorps geregeld voe ling houden en waarin zitting hebben de vooraanstaande mannen uit het Katholieke organisatieleven ten getale van ongeveer 20, is dit nog ernstig en in gunstige zin besproken, maar na alles wat er gebeurd was, stond het niet aan ons, den eersten stap te doen. Nog een enkel woord over de positie van de R.-K. fractie bij de tegenwoordige toestand. Zooals reeds gebleken is, betreuren wij het ten zeerste, dat de Prot.-Christ fracties het tafellaken tusschen ons en haar hebben doorgesneden. Mocht men daar te eeniger tijd begrijpen, dat voor eventueele samenwerking een meer tegemoetkomende houding jegens onze fractie wen- schelijk is, dan zullen wij gaarne overwegen wat wij bij de gewijzigde verhouding zouden moeten doen. Onze verhouding tot de linksche groepen is niet een huwelijk met de S. D. A. P., zooals de heer Boeijenga insinueerde. Spr. had trouwens de gedachte dat men ook in die kringen van een huwelijk een hooger begrip had dan het te vergelijken met een zuiver materieele overeenkomst als het hier betrof. Tus schen ons bestaat geen enkele band dan een kort overleg met 2 leden dier fracties, vlak voor de wethoudersbenoeming over de stemtechniek, waarbij tevens toezegging werd gedaan dat men elkaar over en weer zou steunen bij het verwezenlijken van enkele zeer bepaalde desiderata. Voor of na dien heeft tus schen ons en deze groepen geen enkel contact bestaan en is geen overleg gepleegd. Het korte contact was echter van de aangenaamste aard. Men trachtte op loyale wijze elkanders mentaliteit aan te voelen en elkanders sterk uiteenloopende ziens wijzen te waardeeren, zooals ook bij verdere aanraking in commissies en dergelijke gebleken is. Voorloopig zullen wij dus in het isolement onze kracht moeten zoeken en onze steun daar zoeken en verleenen, waar wij dit in het belang der gemeente raadzaam zullen oordec en. Nu ik tengevolge van dit verloop van zaken hier ae wethou derszetel inneem, die ik geenszins begeer en die ik aanvaard heb als noodzakelijke consequentie van het hiervoor [geschetste verloop van zaken, wil ik echter gaarne verklaren dat ik, een maal de functie aanvaard hebbende, al mijn krachten zal in spannen om het belang der gemeente te dienen. Bij een verhouding als zoojuist aangegeven is van een be paald program uitteraard geen sprake. Mijn program kan ik dus samenvatten in deze korte woorden: Ik zal mijn best doen in het belang van de gemeente Sneek. (De heer M a s e 1 a n d besprak nu enkele zaken, in de debat ten aangeroerd. Men zie het volgend nummer). F AMI LIE-DRUKWERKEN Uw adres KIEZEBRINK Co. Kllairwanri 7 Tel, 150 laatste nippertje een beslissing in de fractievergadering moest worden genomen. Maar de omstandigheden waren ons niet ongunstig. Een paar dagen reeds na de verkiezingen kwam een vooraanstaand be stuurslid der C.-H. Kiesvereeniging mij polsen over de a.s. wet houdersbenoeming. Het onderhoud was van de aangenaamste aard, maar een beslissing leverde het uit de aard der zaak niet. Wel heb ik dit bestuurslid zeer stellig te kennen [gegeven, dat onze fractie er niet aan dacht, het aftredende college te hand haven, en dat wij een wethouderskeuze wenschten waarbij de billijke eischen van alle partijen bevredigd zouden worden, en dat dit m. i. bij een voldoende mate van goede wil van alle partijen kon geschieden door de benoeming van een rechtsche en een linksche wethouder. Ik verzocht hem, dit aan de recht sche raadsleden mede te deelen en ik heb alle reden om aan te nemen dat zulks is gebeurd. Reeds binnen een week na de ver kiezingen was dus aan de Prot.-Chr. groeper ons standpunt ondubbelzinnig medegedeeld. Op 8 Juli kwam toen een schrijven van de S. D. A. P. bi alle partijen, waar men pok wist wat algemeen bekend was nl. welk standpunt de R.-K. partij jegens het aftredende college van B. en W. innam. Men vroeg ons mede te werken aan de benoeming van een harer leden tot wethouder. Wij gaven per omgaande een beleefdheidsantwoord, waarin wij niets anders mededeelden, dan dat wij nader op de zaak zouden terugkomen. Daarna wachtten wij een volle week af, wat de andere rechtsche groepen zouden doen en tot onze verbazing vernamen wij van haar niets. Toen men dus ,op 15 Juli op geen enkele wijze getracht had met ons in' aanraking te komen, hebben wij aan de S. D. A. P. onder voorbehoud van alle vrijheid van handelen bericht, dat wij bereid waren aan een billijke verdeeling der wethouders- zetels mede te werken, die zooveel mogelijk alle partijen kon bevredigen, zonder te preciseeren, hoe wij ons die verdeeling voorstelden. Alle wegen stonden ons dus nog open. Op 22 Juli wees de C.-H. fractie het voorstel der S. D. A, P. kortweg van de hand, zonder met ons overleg te plegen en zelfs zonder dat men het noodig oordeelde ons daarvan kennis te geven, en dit nog wel niettegenstaande men wist dat wij deze opvatting niet deelen konden. Op 20 Juli schreef de A.-R. fractie aan die der S. D. A. P. dat zij over de wethoudersverkiezing eerst overleg moest plegen met de andere rechtsche fracties. Dit was op zichzelf volkomen juist, maar wij vragen ons af, waarom kon dit overleg niet reeds gepleegd worden tusschen 8 en 20 Juli, en waarom heeft men nadien vóór 3 Augustus geen enkele poging gedaan om te overleggen. Deze houding valt temeer op, omdat ik op den- zelfden dag, waarop de A.-R.’fractie haar schrijven verzond, een onderhoud had met den heer Blok, als voorzitter van de A.-R. fractie, die mij de vraag stelde of wij de rechtsche samen werking wilden handhaven, maar die, nadat ik dit in beginsel toezegde, een poging van mij om het gesprek op de as. wet houdersbenoeming te brengen negeerde. Men verwijt ons wel gebrek aan overleg en samenwerking, maar is men daarin zelf niet te kort geschoten. Mocht de C.-H. fractie wel op 22 JuJj eigenmachtig haar standpunt bepalen en wij op 3 Augustus nog niet? Met evenveel recht waarmede men ons verwijt, overijld te hebben gehandeld, zouden wij aan de Prot.-Chr. fracties kunnen verwijten dat zij om een voor ons duistere reden de beslissing met opzet wilden verschuiven tot het allerlaatste oogenblik, om ons dan voor een voldongen feit te plaatsen, waarin wij nolens volens hadden te berusten? Wij hebben tot 3 Augustus gewacht of men ook met ons overleg zou plegen en niemand zal het na rustige en onbevoor oordeelde overweging van het vorenstaande vreemd vinden, dat wij in de positie waarin wij verkeerden, wachtensmoede ons gewend hebben tot alle fracties. Wij deden zulks omdat wij uii het wachten der Prot.-Chr. groepen en hun antwoorden aan de S. D. A. P. meenden te mogen', afleiden, dat men van het voornemen om overleg te plegen, had afgezien. Immers de eene groep besliste zonder overleg. De andere zegt overleg toe maar gaat er niet toe over. Ons schrijven aan alle fracties behelsde het voorstel, dat een wethouder zou worden aangewezen door de linksche groepen en een wethouder door de rechtsche groe pen. Daaraan was toegevoegd eeen lijstje van desiderata, sa mengevat in 9 punten, waarop wij in beginsel instemming ver zochten. De heer Boeijenga heeft die met alle geweld program willen noemen, maar ik heb toch het recht mijn eigen geestes kinderen een naam te geven, het waren desiderata, die in de 4 komende jaren in aanmerking konden komen voor behandeling. Spr. zal nu op die punten niet ingaan, daarvoor zal later tijd zijn. Wij deden dit voorstel om aldus een vruchtbare gedachtenwis seling te openen en al vast vooral aan de rechtsche groepen dui- Zouters per 24 Dec. 1931. 13 Stieren f 100 f 300. - f - (Vervolgt.) Ina was verrukt en wilde telkens op nieuw een toertje doen. Totdat Noor zei, dat het nu, Ellie’s beurt was. Ze dacht er geen oogenblik aan, dat het kleine meisje het angstig zou vin den. Maar midden in de vaart begon Ellie te schreeuwen en pakte Noor zóó stjjféom den hals, dat deze bijna stikte. Op Ellie’s gegil kwamen van alle kanten menschen aanloopen. Oom Frans, 'die juist thuis gekomen was en tante Lite, Pien en Annie en de kindermeid. Noortje tilde juist haar nichtje van de grond en zei op ongeduldige toon tegen haar: „Kind, wees toch stil! Je zult het heele huis nog bijl elkaar gil len.” Tante Lize, die jvat overdreven van aard was, schoot op het snikkende kind toe en nam het in haar armen. „Arme lieveling, waar heb je je be zeerd Wat heb je met haar uitgevoerd, Noortje? Is ze van de trap gevallen?” „Ze heeft zich nergens bezeerd. *k Heb haar alleen maar mee naar bene den genomen op mijn slee. Ina is wel driemaal mee geweest en heeft heélè- maal niet gegild.” Noor keek minachtend naar haar nichtje, dat steeds bleef door schreien. „Ina is twee jaar ouder dan Ellie en veel sterker,”- zei tante Lize veront waardigd. „Ellie is te jong voor zulke dwaze streken en jij bent er te oud voor.”! Noor beet zich op de lippen en zei niets. Inwendig was ze woedend, omdat er zooveel drukte werd gemaakt over jboo’m klainighoid, terwijl Wim möh echt 416. Vader en Snuffelgraag pakken haar ieder bij een arm en trekken haar aan wal. ’t Is gelukkig warm zomerweer en dan hin dert zoo’n bad niet zoo erg. Dat is de grootste visch die ik ooit gevangen heb, lacht vader. Nog ééif dingl In de A.-R. pers is geïnsinueerd, dat wij uit zetelhonger opzettelijk aldus gemanoeuvreerd zouden hebben. Ook de heer Blok heeft op zeer onsympathieke wijze, en op een oogenblik, waarop dit totaal misplaatst was, in dien geest in de raad geïnsinueerd. Ik wil deze beschuldiging met klem tegenspreken. Waarom zouden wij een bewind overnemen uit handen van een college, dat in tijden van betrekkelijke voor spoed regeerde, juist op dit moment, waarin wij een tijdperk van ernstige maatschappelijke depressie tegemoet gaan. Daarin zat geen enkele kans op politiek succes 1 Eer het tegendeel. En gesteld al dat de R.-K. fractie beslist een wethouderszetel voor zich verlangde, dan zou ik zelf de eerste geweest zijn om de daarbij thans gevolgde methode te veroordeelen, niet omdat ze in strijd is met de politieke moraal of fatsoen, maar omdat deze taktiek als middel om tot het doel te geraken ondeugdelijk ware geweest. Hadden wij de wethouderszetel voor onze fractie als einddoel voor oogen gehad, dan hadden wij dien wel op veel gemakkelijker wijze kunnen krijgen met minder kans op misluk king en zonder kans op een conflict met de Prot.-Christ. groepen. Maar dat was niet ons doel. Ons doel was: een college van 1 rechtsche en 1 linksche wethouder, waarvoor van beide kanten 415. Vader en Snuffelgraag hebben het noodgeschrei gelukkig dadelijk gehoord. Ze komen aanrennen zoo hard ze kunnen. En Knagelijntje blijft maar aldoor roepen: Help, help. Ze heeft het in de vliet niets naar haar zin. Prijsnoteering Vette Koeien per K.G. 5470 ct., varkens per K.G 2530 ct. K.G. 2425 ct. Zware tot 27. OVERZICHT. Een verstelde markt vlak voor de feest dagen geeft meestal een gering aanbod, terwijl op het ha;-.d;lsverloop niet veel peil valt te trekken. Van melks- en kalfsvee was het aanbod vrij goed, de handel viel evenwel niet mee. Voor vette koeien en stieren, graskalveren voor den dood en vette kalveren was een zeer beperkt aanbod waardoor de handel vrij goed en wel prijshoudend was. Voornuchte- ren kalveren was de handel minder slecht, doch niet zoo goed als j.l. Dinsdag te Sneek. Beste varkens gingen er bij kort aanbod prijs houdend uit. Zouters waren er zeer weinig en iets stijver in prijs. Zware zouters tot 13% cent p. p. De handel in wolvee was lusteloos en nog slechter. 24000 K.G. Kipeieren 3)46 200 K.G. Eendeieren 4—5)4 moeder stierf. Jij die zooveel van ie kinderen houdt, zult zeker kunnen grijpen, wat dit voor een kind betee- kent. Natuurlijk is ze wild en onnaden kend, dat weet ik ook wel, en Wim is geen haar beter. Maar wie móet him op hun verkeerdheden wijzen en ze van hun wilde streken terughouden? Hun vader heeft het te druk en de huis houdster heeft niet de minste invloed op hen. Goed beschouwd is ’t pen won der dat alles hltijd nog zoo goed met hen afloopt. En dan al zijn ze wat wild en on deugend in hun hart zijp, ’t goede kinderen, eerlijk en oprecht en altijd klaar oirnl een ander te helpen.” Tante Lize, die in de grond goedhar tig was, knikte. „Ja, je hebt gelijk. Ze moeten wel veel missen. Nu, ik zal in ’t vervólg hun streken maar wat door de vingers zien. Als ze 't tenminste niet hl te bont maken. Maar je mag Noortje er toch wel eens op 'wijzen, dat ze niet stilletjes de dingen mag wegnemen,” met een blik op het ongelukkige blad, dat Mina met een zuur gezicht meenam naar de keuken. Dat deed tante Winnie en Noortje beloofde, dat ze haar best zou doen, om voortaan minder wild en onnaden kend te zijn.. Dat Wim minstens even schuldigwas aan het wilde spelletje, vertelde ze tante Winnie niet ’t Zou verraad ge weest zijn. W im was intusschen op haar aanraden een poosje in bed gaan Eggen en kwam1 tegen etenstijd geheel opgeknapt bee neden. Na ’t eten ging de gansche familie spelletjes doen in de tuinkamer. Allen vermaakten zich uitstekend. En toen de kinderen 'later naar bed gingen, kwamen ze tot de slotsom, 'dat ze zich die dag geen oogenblik ver veeld hadden. Nadruk verboden. Koude Kerstdagen. Uit geheel Zuid- en Oost-Europa blijven de berichten over de koude aanhouden. Te Rome is het water in de publieke fonteinen bevroren, wat sinds jaren niet gebeurd is. Portugal en Griekenland melden drie voet sneeuwZuid-Frankrijk en Zwitserland 20 en meer graden vorst. Deelen van Zuidslavië en Bulgarije zijn bovendien gisteren geteisterd door een zwa- ren sneeuwstorm, De uitgehongerde wolven uit de bosschen in Slovenië zijn verscheidene dorpen binnengedrongen, op zoek naar voedsel. De Amerikaansche alcoholpolitie slaat een goeden slag. De alcohol-politie heeft te New York gisteren een goeden slag geslagen. Zestig agenten van de drankbestrijdingspolitie deden een inval in een der voornaamste z.g. „speakeasies" van New York, in de schouwburgwijk bij Broadway. De geheele installatie, ter waarde van een millioen dollar, werd in beslag genomen. Men verwacht ruim honderd arrestaties. delijk te laten uitkomen, dat ook wij bepaalde wenschen en ver langens hadden, die misschien niet de hunne waren, maar waar omtrent men in het belang van een goede samenwerking tot overeenstemming zou dienen te geraken. Wederkeerig verwacht ten wij een tegenvoorstel, waarin men na critische beschouwing deze punten misschien geheel, althans ten deele zou willen aan vaarden, en eventueel daartegenover van ons adhaesie op andere punten zou vragen. Wij deden dit voorstel aan alle fracties, omdat wij van mee nin g waren, zooals ik vooraf heb doen uitkomen, dat een toe spitsen .van de verhouding rechts tegen links bij de hier ter plaatse bestaande politieke constellatie niet in het belang van de gemeente en niet in het belang van de partijen was, en men voor vruchtbare samenwerking in de raad een zoo breed moge lijke basis hoest hebben. Het bestaande nauwere contact tus schen de groepen van rechts behoefde daarom niet te vervallen. Dit blijkt wél uit de aangehaalde brief van 3 Augustus, waar wij overleg tusschen de rechtsche groepen veronderstelden voor j de keuze van de persoon van de nieuwe wethouder. Tevens blijkt hieruit dat bij ons geenszins het voornemen bij voorbaat vastzat om geen der beide zittende wethouders te herkiezen. - Had men toen de rechtsche fracties bijeengeroepen, dan had besle menschen moesten worden gekozen uit de grootste par- men, gezien het feit, dat wij daar met 2 tegen 6 in de minder- P” - heid waren, een persoon naar keuze der Prot.-Chr. groepen kunnen aanwijzen en wij hadden ons daarbij neergelegd, want ons doel ware dan bereikt, nl. samenstelling van het college van B. en W. op breede basis en met waarborg dat met onze belangen naar behooren rekening zou worden gehouden. Maar het heeft niet aldus mogen zijn. De linksche partijen gingen onder eenig voorbehoud op ons voorstel in. Maar de C.-H. en de A.-R. raadsfractie zonden ons een schrijven, dat wij willen het [gaarne aannemen goed bedoeld was, maar dat èn in vorm èn wat de inhoud betreft, zoo hautain gesteld was dat wij meenden daarop niet verder te mogen ingaan. In plaats van onze desiderata aan een kritische beschouwing te onderwerpen, waarbij dan toch in elk geval daaruit nog wel iets te vinden ware wat bruikbaar was, wordt daarover in korte woorden, la mort sans phrase uitge sproken, met als doekje voor ’t bloeden een beroep op het gemis aan een financieele paragraaf, een voorbehoud ,dat men herinnere zich ons verkiezingsorgaan voor ons vanzelfspre kend was, en waarover bij eenigen goeden wil om tot overeen stemming te komen, zeker te praten ware geweest. Wij proefden uit dit schrijven weer de bekende dwingerige 200 gelijkhebbende mentaliteit, die rechtsche samenwerking alleen mogelijk acht op een kruis-of-munt-spelletje met de af spraak: Kruis: ik win jij verliest. Munt: jij verliest ik win, en waarbij onze groep weer als van ouds aan het kortste eind zou moeten trekken. Er bestaat hier te lande ergens een spreekwijze: zelfs de makste hond kan men zoolang plagen tot hij bijt. Dit mogen de heeren van de Prot.-Christ. fracties wel eens overwegen. Zij kunnen er politiek voordeel mee doen. Na binnenkomst van de antwoorden der verschillende fracties hebben wij aan allen medegedeeld, dat geen overeenstemming was bereikt en dat wij dus verder onze eigen weg zouden gaan, waarbij voor ons vaststond, dat wij zouden medewerken aan de benoeming van een rechtsche en een linksche wethouder. De rechtsche groepen hebben nadien geen contact meer met ons gezocht, behalve dan dat zij op zeer nonchalante wijze de heer Siemensma hebben uitgenoodigd tot het bijwonen der fractievergadering, en wel door hem enkele uren vóór die ver gadering in de zaak van zijn patroon een briefje te laten ter hand stellen. De heer S. had toen reeds andere verplichtingen en kon dus niet komen. Zelf was ik uitstedig, wat men wist en waarmede men rekening had kunnen houden zoo men ge wild had, want in de brief van 3 Augustus is daarop duidelijk gezinspeeld. Na die vergadering heeft men ons onkundig gelaten van de daar genomen besluiten. Wij vernamen eerst in de raadsver gadering van 1 September n a de stemming wie de officieele candidaat van de A.-R. fractie was. Wanneer men bij de keuze van dien persoon zoo groot belang had, had men ons hiervan niet tot dat tijdstip onkundig mogen laten. Een en ander wijst weer niet op de hartelijke wil tot samen werking. On te voorkomen dat nu door misverstand bij de stemming toch tegen onze bedoeling een A.-R. en C.-H. lid zou worden gekozen, hebben wij aan 2 leden der linksche fracties mede gedeeld, hoe wij zouden stemmen, waarop de stemming is ge volgd met het bekende gevolg. Ik verg veel van de tijd dezer vergadering over dit onderwerp, maar ik ben nu bijna ten einde. bezeerd had. Maar die hield zich stil. Ze liep eindelijk jyeg met de opmer king, dat EUie meer van schrik huilde dan van pijn. Pien en Nannie, die ver- sphrikt en zwijgend het tooneel hadden bijgewoond, volgden haar. Tante Liize keek Noortje hoofdschud dend na. „Een meisje van veertien jaar, dat aan zulke wilde spelletjes mee doet! Foei ze lijkt meer op een jongen.” Teen Marie met de twee kleine meis jes in de leerkamer was verdwenen, voegde ze erbij!: ,,’t Is een wonder, dat Ellie haar nek niet heeft gebirot- ken.*’- „Dat zouden de matrassen wel be let hebben,” merkte oom Frans op. Tante Liize ontdekte nu de matras, die beneden aan de trap lag. ,,’t Idee, om Moeder’s matrassen te gebruiken en dat jij zooiets nog kunt goedkeuren Ze keek haar broer verwijtend aan. „Die matrassen zijn ’t eenige ver standige van de heele onderneming,” zei oom Frans, die steeds kalmer ^werd, naarmate tante Lize meer in vuur raakte. Een nieuwe ontdekking, die tante Lize deed, veranderde haar verontwaar diging in woede. Haar oog was name lijk gevallen op het blad, dat Noortje bij het glijspel had gebruikt. „Kijk nu toch eens, Moeder’s mooie mahoniehouten theeblad! ’t Is Jieelé- maal verbogen, totaal bedorven. Schan delijk 1” Tante Liize was diep verontwaar digd. Gelukkig kwam op dit oogenblik haar zuster met een handvol brieven de hal binnen. Oom Frans maakte van de gelegenheid gebruik, om in zijn kra mer te verdwijnen. Die twee moesten het geval maar verder samen afhandelen, dacht hjji bij zichzelf. Tante Lize dacht dat Zeker ook, want ze gaf haar zuster een uitvoerig verslag van het gebeurde. Mina, de meid, kwam juist bij de trap neer met een matras onder de arm, die ze de jongens had af genomen en was niet minder veront waardigd als tante Lize. „Juffrouw Winnie,” zei ze .boos, ter wijl ze haar last een oogenblik neer legde, „als we de heele Kerstvacantie opgescheept bljjven met die troep wil den, wordt het hier nog een gekken huis. Wie haalt het nou in zijn hoofd om op een theeblad bij de trap, neer te glijden. En ’k heb /ae hun zelf nog wel gegeven. Als ik ,’t geweten had. Met een ruk duwde ze de matras bij de trap neer en pruttelde verder: „Als ’t zoo doorgaat, blijft er geen heele matras en geen bruikbaar thee blad over in ’t heele huis eh geen enkel dienstmeisje,” voegde ze er met nadruk bij. Mina beschikte altijd over een be- wonderenswaardige rijkdom van woor den, maar tante Winnie wist wel/ dat ze 't zoo kwaad niet meende. Ze zei daarom alleen maan ,,’t Zal wel wat meevallen, Mina. Ik zal in ’t vervolg beter op hen letten, dan zul len zulke dingen wel niet meer gebeu ren.’5 1 ,,’t Is te hopen,”- mompelde Mina met een ongeloovig lachje, terwijl /e haar matras weer opnam. Zij stelde blijkbaar minder’ vertrouwen in de „wil den” dan tante Winnie. Tante Lize bleef nog een poosje door jammeren over 'Noortje, die zoo wild en zoo jongensachtig en zoo roe keloos en wie-weet-wat-nog-meer was. Tante Winnie, die Noortje beter ken de dan haar zuster en veel van hef kind hield, maakte er een eind aan met de opmerking: „Je moet niet vergeten, Lize, dat het kind geen moeder meer heeft; dat ze nog maar drie jaar was, toen .haar Ossen f 96 vette Koeien f 120 f 260, 210 Melke- en Kalve Koeien le soort f 280 2e soort f f 18 Pinken f 100 f 170, 910 vette Kalveren f 30 f 70, 83 Graskalveren f 30 f 85, 87 Nuchteren Kalveren f 4 f 8, 18 vette Schapen f 18 f 23. 10 Weide Schapen f 15 f 20, 94 Lammeren f 12 f 17, 335 vette varkens f 28 f 75, 30 Ma gere varkens f 14 f 45. vette Biggen f f 176 Kleine Biggen f 3 f 7, 0 Bokken en Geiten f f 6 Paar den en veulens f f Totaal 1246 stuks vee. Kinderrubriek vette

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 4