FEUILLETON CHIPSTEAD NIEUWSTIJDINGEN. VRIJBUITER VIN BEN 0. D. DE VRIES, Opticiën MEPPEL Telef. No. 215, Volgno. 511. Kosten toe te kennen medailles. f75. per- (Zie voor «lot Eerste Blad.) 1. HOOFDSTUK I. HET RADIOGRAM. Jaarvergadering Turnkring „Sneek van het K. N. G. V. Dinsdagavond j.l. had onder leiding onderzoeken. De Voorz.: Dat zal geschieden. Maar spr. gelooft dat de wet hier de belemmering zal zijn. Volgno. 519. Punt XXld. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen inzake het onderzoek der be- grooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1932. (Bij lage 126; dossierno. VI 07.352.1). Z. h. s. goedgekeurd. baan, Van der Voet en Smeding. Met 87 st. is dit voorstel verworpen. Geautoriseerde vertaling van Jhr. R. H. G. NAHUYS door SYDNEY HORLER De 2e Sectie merkt op: Volgno. 543. Enkele leden wenschten dit subsidie in te trekken. B. en W. antwoorden: Volgno. 543. 2e sectie. Zie boven. Z. h. s. aangenomen. De uitgaven zijn hiermede afgehandeld. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdag 23 December, ’e avonds 7 uur, als wan neer de inkomsten aan de orde zijn. Volgno. 543. Subsidie Prov. Friesche Ver. voor Vreemdelingen verkeer. f 25, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De eerste waarschuwing. Z. h. s. aangenomen. Volgno. 513. Contributie Ned. Jeugdherberg Centrale, f 12.50. he,fjn* van P««oenpremie ingevoerd voordat spr. raadslid en dat personeel toen gesteld voor de keus of zii nensioennr De heer BI o k stelt voor deze post te schrappen. De heer Oppenhuizen steunt dit voorstel. Voor stemmen de leden Oppenhuizen, Potma, Dokkum, Hoek stra, Boonstra, Boeijenga en Blok; tegen stemmen de leden Sij- VERGADERING van de RAAD der GEMEENTE SNEEK op WOENSDAG 23 DECEMBER 1931, ’s avonds 7 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 14 leden; afwezig de heer Potma (m. k.). De heer Zuiderbaan vraagt het woord voor een soonlijk feit, nl. betreffende de bejegening spr. in de pers ten deel gevallen. Een dergelijk feit kan hier in de raadzaal behan- Gorgel zonder glas en water gorgel droog Volgno. 507. Enkele leden wenschten de kosten van de centrale jeugdbibliotheek met f200.te verlagen. Een ander lid kon zich hiermee niet vereenigen en wees op het groote belang dat de scholen bij deze Instelling hebben. Volgnos. 508, 510, 511513. Naar het oordeel van enkele leden kunnen deze posten worden geschrapt. Bij een ander lid zou dit bezwaar ontmoeten. B. en W. antwoorden; Volgno. 507. Ie en 2e sectie. De verhouding tot de lees zaal met betrekking tot de centrale jeugdbibliotheek Is deze dat het leeszaalbestuur met de gemeente een overeen komst heeft gesloten om de scholen van jeugdlectuur te voorzien. Daarmede is ook het financieel belang der ge meente gediend, aangezien nu niet aan elke school eer bibliotheek aanwezig behoeft te zijn, wat voor de gemeente zeker kostbaarder zou zijn. Alleen om deze reden reeds moet de post o. I. gehandhaafd worden. Volgnos. 508, 510, 511, 513. Ie en 2e sectie. Wij hand haven deze posten. De heer Dokkum stelt 10 verlaging der subsidies onder no. 507, 508 en 510 voor. Voor stemmen de leden Dokkum, Hoekstra, Boonstra, Boeijen ga, Blok, Oppenhuizen1 en Potma; tegen stemmen de leden Ma- seland, Zuiderbaan, Van der Voet, Smeding, Sijtema, Breeuw sma, De Groot en Siemensma. Met 87 st. is dit voorstel verworpen. Als plannen voor 1932 wonden be sproken de kampioenschap wedstrij den gymnastiek, de vaardigheidsproe- ven op 16 Januari p.k. de in sarren- werking met de jubileerende ijsclub „Friso”, te organiseeren kampioen- schapwedstrijden per schaats, de wed den van „Brinio” te Leeuwarden, de op Pinksteren te houden provinciale wedstrijd van „Jan van den Komput” te Steenwijk en de turnkring zaaluïtvoe- ring, waarvoor de voorz. contact heeft gezocht met „Hygiëa” te Joure. Ver der zal het bestuur trachten bp Hemel vaartsdag een tumbetooging te orga niseeren te Lemmer of Witmarsum. De samenstelling van het bestuur on derging zoo goed als geen wijziging. In plaats van de heer P. Jongejans die te kennen had gegeven zijn functie te willen neerleggen, werd als secretaresse gekozen mej. S. Siderius van „Thusnel- da”. Bü monde van de Voorzitter werd de scheidende secretaris dank gebracht voor alles wat hij1 in ongeveer 18 jaren voor de Turnkring en ook voor het verbond heeft gedaan en aan den heer Jongejans namens het bondsbestuur de medaille van verdienste overhandigd, welke de heer Jongejans onder dank zegging aanvaardde. is a.s. Dinsdag 5 Januari, van tot i uur, in ‘t Hotel LEEUWEN v/h SCHRAM te Sneekte spreken en te ontbieden voor de levering van BRILLEN. Volgno. 508. Een lid zou het subsidie aan de muziek corpsen met 20 willen verlagen. Andere leden meenden zich daartegen te moeten verzetten. Volgno. 510. Een lid zag het nut van deze uitgaaf niet in. De 2e Sectie merkt op: „Ik besloot mijn Amerikaansch geld voor Engelach in te wisselen. Wat zijn die dingen op de hedendaagsche groote oceaanstoomers toch prachtig ingericht. Stel u voor een bank en wisselkan toor aan “boordt Het ideaal 1 Zoodra ik weer thuis ben, in Little Bampton tusschen twee haakjes, mijn beste Chip- stead, ik zou verrukt zijn, méér dan verrukt, als u tijd kon vinden rny in de pastorie eens een bezoek te komén brengen - denk ik er o-ver eens een lezing te houden over de wonderen van een Reis over den Oceaan. Het is mijn eerste overtocht heen en terug, moet ge weten, en ik heb perplex ge staan gewoon perplex I” Het aangezicht van den spreker gloeide van geestdrift. Dunne kraal tjes zweet parelden zelfs op zijn neus, onder de in goud gevatte, dikke gla zen van zijn bril. „Dat zullen uw parochianen ongetwij feld zeer belangwekkend vinden.” Chip- stead kreeg een vermoeden, dat hü een vooringenomenheid jegens geesté- lijken moest koesteren; deze man al thans vond hij onuitstaanbaar. „Zoudt ge denken?” mompelde de Eerw. Ambrose Paignton. „Zoudt ge waarlijk denken Het is zeer vriendelijk van u, zulks te zeggen, want de laatste dagen heb ik een zeer hooge opvat ting van uw meeningen gekregen, Mr. Chipstead. Ik schroom1 niet, eerlijk te bekennen dat preeken juist niet hoe zal ik het zeggen? Ge neemt mü' het bezigen van een modern idioom niet kwalük? mün sterke zijde is, en ik probeer deze droeve tekortko ming goed te maken door het houden VU MB EMkll veorri m gndlUMd* derteekend, zou een eigenaardige be- teekenis bezeten hebben, maar het woord „allerdringendst” had de. uit werking, dat hü alles omtrent Parijs ty- delyk uit zijn hoofd zette, om te be peinzen wat zijn vriend Sir Robert Hed dingly er toe geleid zou kunnen heb ben, hem een telegram van zulk een dringenden aard te zenden. Sir Robert en hy waren oude wa penbroeders. Zy hadden, officieel, «oo- wel als niet-officieel, een aantal jaren te zamen gewerkt. Tydens zün verblyf in New-York had hy van de Plaza een briefje aan Heddingly geschreven, met vermelding van de wüziging in zün reisplannen dat hy, op een dringend telegram van zün zuster, in plaats van met de Mauretania, met de Aquitania naar Europa terugkeerde, en dat hy, alvorens zich naar Londen bü hem te voegen, eerst in Parys een paar zaken had af te wikkelen. Tengevolge van zün. verblijf in de Vereenigde Staten, had hü Heddingly in negen maanden niet gezien. Nu en dan hadden zij elkaar geschreven, en hy had ér verlangend naar uitgezien weer eens met het Hoofd van den En- gelschen Geheimen Dienst te dineeren en van gedachten te wisselen. Dit onverwachte opontbod was ver- bysterend. „Myn waarde heer, neem my inder daad niet kwalük I” Er werd een hand op zün schouder gelégd Als dit niet gebeurd was, zou hü misschien zyn evenwicht verloren hebben, want hy ontving een hevigen stoot in den rug. Hy keerde zich om, en keek in het om vergeving vragende aaricta vaa <m Rmw. AjuibmM ton. „Ik was rny niet bewust, dat u achter mij stond, Mr. Paignton.” ZJjn toon klonk min of meer afgemeten. Vanaf den eersten dag waarop uit New-York vertrokken waren, had deze onberispelük gekleede, zalvendé, gladgeschoren Engelsche geestelijke geweldige moeite gedaan om zich by hem in te dringen. Zelf zeer mede deelzaam van aard, kende Paignton, naar het leek, geen grooter genoegen, dan zijn neus in de zaken van anderen te steken. De man wist zich vrü1 aan genaam te maken, maar, dank zy een soort óhderscheidings-instinct had Chipstead hem nooit van harte gaarne mogen lyden. Paignton deed zich te brave-H endrikachtig voor. Uit den aard der zaak, dacht hy, zou een gees telijke in zijn kritiek zeer gereserveérd zün, maar de Eerw. Ambrose Paignton had een goed woord voor letterlek iedereen. Dat was ergerlijk. De erva ring van Chipstead in dit leven een tamelijk uitgebreide ervaring was, dat een man, die zoo buitengewoon edel van zün medemenschen dacht, een zot of een schelm moest zün. Met het oog óp zün kleed, zou het onbarmhartig zijn den Eerw. Ambrose Paignton on der de laatste categorie'te rangschik ken, maar toch..... welnu, hü was zeker op een geheimzinnige en gehéél onverwachte manier opgetreden, en die botsing had zeer goed veroorzaakt kun nen zijn, doordat hü zyn nieuwsgierig heid om den inhoud van dat radio gram te lezen, ónmogelijk had kunnen beteugelen. De Eerw. Ambrose stond met gyn verofttMhuldiflMifl Med^ijjk gexMd. i Volgno. 476. Kosten gebruik schoolbalen. 1425. De le Sectie merkt op: Volgno. 476. Enkele leden wenschten, ofschoon zij het nut van het zwemonderwijs niet ontkenden, deze post te zien geschrapt. H. i. heeft het gezin en niet de overheid in deze een taak te vervullen. Andere leden bestreden deze opvatting en betoogden dat de ouders dikwerf niet in staat zijn hun kinderen van badgelegenheid te doen profiteeren. B. en W. antwoorden: Volgno. 476. le sectie. Wij zullen de post „zwemonder wijs" alvorens opnieuw maatregelen te nemen, nog eens extra critisch bekijken. en kunnen B. en W. al een nader oordeel uitspreken? De Voorz.; Er is een onderzoek ingesteld door de Commissie voor het lager onderwijs en de Commissie voor lichamelijke op voeding. Van de laatste hebben we het advies nog niet. De schippersschool in het Sperkhem schijnt veel gebruik van dit onderwijs te maken; dat hoofd schijnt er erg achter te zitten. De heer Boeijenga vraagt stemming over deze post; hij meent dat de gemeente haar bemoeiingen in dezen niet verder moet uitstrekken. De heer Breeuwsma geeft in overweging dit vooralsnog niet te doen. Dit critisch bekijken beteekent dat wij deze uitgaaf nauwkeurig aan haar nut willen toetsen. Er zijn twee niet ge lukkige jaren voor de proef geweest en de rapporten hebben de vraag doen rijzen of, als er niet meer gebruik van gemaakt wordt en het gemiddelde der deelname niet hooger wordt, de proef niet gestaakt moet worden, hoewel wij het zouden be treuren. Waar de gemeente Sneek voelt een taak te hebben op het gebied der lichamelijke opvoeding, behoort daartoe toch zeker ook het zwemonderwijs. De Voorz.: Toen de paratyphus hier was is in een con ferentie met medici door deze laatste aangedrongen de zwem inrichting te sluiten, doch de inspecteur ontried juist dat te doen, omdat het buitenwater juist sterk besmelt was. Dat is ook een voordeel van dit onderwijs. De heer Zuiderbaan heeft zich in de sectie tegen schrap ping van deze post verzet, overtuigd als hij is van het nut van het zwemonderwijs. Een groote categorie kinderen kan anders van de inrichting niet profiteeren; waar spr. een groot voor stander is van de lichamelijke opvoeding, sluit spr. zich gaarne aan bij het betoog van den wethouder en zou het hem spijten als de post geschrapt werd. Het voorstel-Boeijenga komt in stemming. Voor stemmen de leden Blok, Oppenhuizen, Potma, Dokkum en Boeijenga; tegen stemmen de leden Van der Voet, Smeding, Sijtema, Breeuwsma, De Groot, Siemensma, Hoekstra, Maseland, Boonstra en Zuiderbaan. Met 10—5 st. is dit voorstel verworpen. de wintermaanden, waarin ik populaire onderwerpen behandel. Wat dunkt u van Jen titel „Het Leven aan boord van een Atlantische Mailstoomer?" „Ik vind hem prachtig,” antwoordde Chipstead, vooruit schuivende. Er wa ren nu nog slechts twee personen tus- schen "hem en het loket. Een gewoon mensch zou dit onschuldig gepraat waarschünlyk geduldig aangehoond hebben, dacht hü, maar, hoe «onderling het ook was, hü kon rich niet bevrijden van den indruk, dat de Eerw. Ambrose Paignton met diepere gedachten Ver vuld was, dan de uiteenzetting van de gerieflyheden van moderne Atlantische mailstoomers, tegenover een gehoor, uit dikschedelige 'Engelsche dorpelingen bestaande. Paignton was geen alledaagsch gees telijke Ten eerste, zou de gewone En gelsche hulpprediker zich niet hebben kunnen veroorloven eerste klasse te rei zen Vervolgens herinnerde Chipstead zich, dat de man zich onlangs uitgela ten had, dat hem „een bescheiden le gaat” ten deel gevallen was, dank zü „een verren neef," en dat hü..besloten had een derde van deze som te beste den aan de vervulling van den langge- koesterden wensch, de wonderen van New-York te aanschouwen. „Een stad, waar, vrees ik, de zinnelijke genoegens hoogty vieren maar, wie ben ik, om een steen naar myn medeschepselen te werpen?” De klerk had op zün gemlak met de twee aan de beurt zynde passagiers afgehandeld, en nu werd Chipstead ge holpen. Hü dacht eaut vlug even sa. Volgno. 478. Contributie Nederl. Paectagogisch Congres, f25. I De 2e Sectie merkt op: Volgno. 478. Enkele leden wilden deze post schrappen. Een ander lid kon zich hierover nog niet uitspreken. B. en W. antwoorden: Volgno. 478. 2e sectie. Wij handhaven de post. Z. h. 8. wordt de post aangenomen. Volgno. 506. Subsidie Openbare Leeszaal, f2000. De le Sectie merkt op: Volgnos. 506 en 507. Enkele leden wenschten de subsi dies toegekend aan de openbare leeszaal en aan de cen trale jeugdbibliotheek met 20 te verlagen. Andere leden wenschten hieraan niet mede te werken. De 2e Sectie merkt op: Volgno. 506. Enkele leden wenschten op het aan de Openbare Leeszaal toegekend subsidie voorloopig voor 1932 een korting van 10 toe te passen. Een ander lid verklaarde daaraan niet te zullen medewerken. B. en W. antwoorden: Volgno. 506. le en 2e sectie. Wij handhaven deze post en onderschrijven het doer een lid bij een andere post op gemerkte, dat in het algemeen in Sneek van overheidswege reeds zoo weinig voor idleele zaken wordt gedaan, dat aan een „afbraak” van de leeszaal niet moet worden gedacht. Deze Instelling heeft toch reeds met financieele moeilijk heden te worstelen. De heer Boeijenga «telt voor de post met f200 te ver minderen en te brengen op f 1800. De heer Dokkum steunt dit voorstel. Voor stemmen de leden Dokkum, Boonstra, Boeijenga, Blok, Oppenhuizen en Potma; tegen stemmen de leden Siemensma, Hoekstra, Maseland, Zuiderbaan, Van der Voet, Smeding, Sijte ma, Breeuwsma en De Groot. Met 9—6 st. is dit voorstel verworpen. Volgno. 507. Koaten Centrale Jeugdbibliotheek, f1200, Volgno. 508 Subsidie Muriekk'Qrpaen. f600. Volgno. 510. Siibrtdfe Sneaker Kocrklasaen. 1100. De le Sectie merkt op: Ld- J de afhandeling der begroeting in staat stellen zijn klacht te uiten. Aan de orde zijn de INKOMSTENPOSTEN. Eerst komt aan de orde de kwestie van de pensjoenaftrek voor het gemeente-personeel. De heer Blok zegt dat ui» de aard der zaak in de sectie, bij het onderzoek der mogelijkheid langs andere wijze dan door verhooging der opcenten, eenige compensatie te verkrijgen, is gewezen op de mogelijkheid van verhooging der pensioen bijdrage, daar er een bevoorrechting bestaat van het gemeente- personeel boven het rijkspersoneel, dat 8'/a premie betaalt en het gemeentepersoneel hier 3’/a Het vermoeden le uitge sproken dat als het personeel die 5 opbracht voor de spaar pot harer pensioenen, men eenerzijds tegemoet kwam aan ge rechtvaardigde bezwaren van hen, dia belast worden met de opcentenheffing. Men meende dat bij de bevoorrechte positie van het gemeente-personeel in deze tijd deze verhooging ge rechtvaardigd was. Spr. schat het bedrag op f 10.000. De 2e sectie stelt, behoudens een enkel lid, voor deze bijdrage dus met 5 te verhoogen. De heer S ij t e m s zegt dat de vergelijking met het rijksper soneel een addertje ie, dat meer uitgestuurd wordt, om nl. het rijkspersoneel achter de korting voor het gemeentepersoneel te krijgen, welke poging ten opzichte der georganiseerde ambte naren wel niet gelukken zal. Zij zullen niet genegen zijn, ook tot de 8'/2 korting voor het gemeente-personeel mee te wer ken. Wanneer overal een gelijke lijn getrokken werd tusschen rijks- en gemeente-personeel, zou men misschien van onbillijk heid kunnen spreken; in groote gemeenten hebben gemeente ambtenaren echter vaak meer salaris dan die van het rijk, te plattenlande is het vaak omgekeerd. De heer Zuiderbaan zegt dat de v.-d. in het algemeen voor premievrij pensioen zijn; spr. kan zich voorstellen dat er een tijd kan komen dat op de salarissen moet bezuinigd, maar spr. zal zich zoolang als het kan verzetten tegen verhooging der pensioenpremie voor het gemeente-personeel. Men heeft een dat personeel toen gesteld voor de keus of zij pensioenpremie wilden of salarisverlaging. Zoo iets is altijd fout, omdat toege zegd is, dat als de belasting weer omlaag ging ook zou worden overwogen afschaffing van de aftrek, maar daar is nooit iets van gekomen. Men ziet hoe moeilijk zoo iets is. Als er geen tema, Breeuwsma, De Groot, Siemensma, Maseland,, Zuider- en. e e eus. nieer ls cn 8traJcs het ontwerp-De Geer wet wordt - -- - zal men misschien noodgedwongen de salarissen moeten ver lagen, maar spr. heeft nog liever loonsverlaging dan premle- verhooging. Spr. ziet nu geen kans van slagen voor een voor stel om' de premie-aftrek geheel af te schaffen, anders zou hij dat nu doen. De heer Dokkum weet zich vrij van zekere antipathie tegen gemeente-personeel, die in sommige kringen bestaat. Spr. heeft alle waardeering voor de vlijt, bekwaamheid en welwillendheid van dat personeel. De zaak moet echter breeder gezien. Als lid der bezoldigingscommissie 1920 heeft spr. meegewerkt een be vredigende regeling der salarissen hier te krijgen, maar sedert dien is het levensonderhoud zeer belangrijk gedaald. Over de heele lijn is de verlaging ook van de kleinhandelsprijzen door gedrongen; de manufacturen, waarmee spr. het best bekend is, zijn, wat de kleinhandelsprijzen betreft, met de helft van de prijs van 1920 gedaald; nu zijn de levensmiddelen en huren niet in die mate gedaald, maar spr. schat toch dat sedert 1920 er minstens 30 daling van de kostprijs van het levensonder houd is, ingetreden, en dat ls niet gebeurd onafhankelijk van het maatschappelijk en economisch leven. Vaak is dit voordeel verkregen ten koste der onbeschutte bedrijven, bv. de land bouwende bevolking en spr. acht het beslist onbillijk, dat op deze wijze de eene groep profiteert van het bezwaar van de andere. Als een boerenarbeider f 18 ontvangt in een 70-urige werkweek en een ongeschoold arbeider bij de gemeente f30, dan is dat ongeoorloofd, want het is economisch onmogelijk de landarbeldersloonen omhoog te brengen, anders zou het grondbezit, dat nu met de helft gedaald is, volstrekt waardeloos worden. Spr. mag nu de aandacht wel eens vestigen op het ,w deugdelijk artikel, door de heer Hoekstra geciteerd uit Ons Noorden. De kosten moeten omlaag, ook de tarieven der be drijven dus, en dat kan ook als overal de daling doorwerkt. Chipstead wachtte in de queue bü' de scheepsbank zün beurt of, toen het {radiogram hem gebracht werd. „.Draadloos zooeven ontvangen, ynymheer," zei de hofmeester. Door de geachte aan die zaak in Parü's geheel in beslag genomen, dacht hü natuurlyk niet anders, of het te legram was afkomstig van zün zuster, en behelsde een nadere verklaring ,van de rechtskundige kwesties, voor de af handeling van welke hü rich recht naar de Fransche hoofdstad begeven zou, dadelyk, nadat hy den volgenden mor gen te Cherbourg geland was. Dien tengevolge werd het telegram werk- tuigelük door hem' geopend, zonder dat hü xü'n plaats in de file verliet. „Kom onmiddellyk .naar Londen. Allerdringendst. Heddingly.** Rut dies Mam e» verminderen. De Voors. zegt dst oorspronkelijk de tractementen hier premievrij waren vastgesteld; daarna la er een verbetering in de pensioensbedragen gekomen en dat eischte meer van de gemeente, en toen besloot de raad de verhooging van 3/a welke ten laste van de gemeente kwam, als premie van het personeel te heffen, dus omdat hun pensioenen verhoogd waren. deld worden, omdat deze bejegening de geheele raad aangaat. „®,^eUrt behoe,t la*er loon het lev«n»P«H niet te Spr, heeft alle moeite gedaan de kwestie langs andere weg op te lossen, doch dit is niet gelukt. De raad heeft belang bij objectieve verslagen en als dat niet geschiedt, is er alle reden er zich hier over uit te spreken. De heer Boeijenga voelt er niet veel voor deze zaak hier aan de orde te stellen; als men er mee begint weet men het einde niet. De heer Zuiderbaan vraagt hoe hij een verkeerd verslag enders kan rectlfkeeren, nadat dit per Ingezonden stuk niet, gelukt is. Het Is van het allereerste belang dat politieke debatten objectief worden weergegeven. Den heer Blok is ’t wel overkomen dat In een publieke vergadering ten motie tegen hem werd aangenomen, ook op onjuiste gronden, maar daar kwam hij niet op terug, De heer Zuiderbaan zegt dat twee maal in een verslag In een provinciaal blad zijn woorden absoluut verkeerd sljn weergegeven. Een ingezonden stuk daarover heeft dat blad niet geplaatst. Spr. heeft het over de Leeuwarder Courant, De Voorz. zal, als de heer Zuiderbaan dat wenscht, hem na De heer Boeijenga: ls dat critisch bekijken al geschied van de voorzitter de heer A. H Vis, de jaarvergadering plaats in „Onder de Linden". Aanwezig waren alle aangesloten ver- eenigingen behalve V. K., en Hy giëa te Joure en Stanfries van Wor kum. Na opening worden de notulen en diverse verslagen voorgelezen en goed gekeurd. Jaarverslag, technisch- en fi nancieel verslag wonden uitgebracht en goedgekeurd. Namens de kascommissie brengt de heer P. Fennema verslag uit, waarna de vergadering op zijn voor stel de penningmeester Th. W. Zand- etra decharge verleent. 3 Wordt niet van kwaad tot «rgarl Dia pijn in de lendenen dia rheumatieche pijnen, duizeligheid, hoofdpijn an die nare urine-etoornlteen wnnrtohuwen dat de organen, welke het bloed dienen te fik treeren, verzwakt zijn. Zij toonen aan, dat urine zuur en nadere onzuiverheden in den bloedsomloop blijven in plaat* van met de urine uit het Ucheaui te worden verwijderd. Uitstel ia gevaarlijk, Verwaarloozlng leidt dikwijl* tot rheumatiek, i»chia», «pit, blaaezwekte, waterzucht en andere ernstige kwalen. De ondervinding van duizenden dankbare menschen bewijst, dat de veiligste wijze tot versterking en opwekking der verzwakte orgenen bestaat in het gebruik van Foster** Rugpijn Pillen. Dit epecial» middel zal spoedig uw gezondheid en kracht herstellen. Bij alle drogisten enz. i f 1.75 per flacon. WV i.fcw» W V -J .O M*.. w

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 18