Uit onze Raadzaal. r No. 30 Eerste Blad. UITMÏE: RINK Co. Bit No. bestaat uit 2 bladen. mm Woensdag 18 Januari 1932. 1 48e Jaargang NIEUWSTIJDINGEN. r le. 2e. 3e. 1 a. II J le. 2e. 3e. 13 E c I I I I i K 1 BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten de huur van het aan IJ. de Jager,-alhier onderhands verhuurde perceel weiland, ter grootte van 0.81.24 H.A., IS a. b. a. b. a. b. a. b. VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 11 JANUARI 1932, ’s avonds 7 >4 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig alle (15) leden. Aan de orde is: Punt 1. Ingekomen stukken: a. Adres van het bestuur van het Ned. Instituut van architecten, houdende verzoek te bevorderen, dat „aan in gemeentedienst werkzame architecten en bouwkundigen voortaan geen toestemming meer wordt verleend bouwkun dige werkzaamheden voor particulieren te verrichten.” (X 08.17(2)). Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan adressant te berichten, dat de in de Ambtenaarsverordening opgenomen rege ling tot dusver geen moeilijkheden heeft opgeleverd. Punt II. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim. (Bijlage 1; dossierno. 1.851.2.04.6). B. en W. adviseeren: Op 1 Januari 1932 moeten de leden der commissie tot wering van schoolverzuim aftreden. Alle leden stellen zich weer herkiesbaar. Ter voldoening aan artikel 2 van het Koninklijk besluit van 28 December 1921, S. no. 1447, bieden wij U een aan beveling van vijf dubbeltallen aan. le categorie (ouders, voogden of verzorgers in de ge meente wonende, van alhier op een lagere school inge schreven Punt V. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders betref jende een door Regenten van het Old Burger Wees huis te nemen proefneming met gezinsverpleging voor weezen. (Bijlage 4; dossierno. 1.842.73(2)). Deze mededeeling vindt men in ons vorig nr. Voor kennisgeving aangenomen. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het publiek verhuren van landerijen. (Bijlage 5; dossierno. X 07.35132(13/36)). B. en W. adviseeren: Op 1 Januari 1932 is geëindigd het tijdvak, waarvoor zijn verhuurd de perceelen weiland der gemeente op de hierbij overgelegde staat vermeld. Tevens is toen geëindigd het tijdvak waarvoor is verpacht het genot van het gras gewas van de Oude Dijk en de Hemdijk, dat van de weg naar en v orbij de Korte Vreugde en dat van de Oppen- huizerweg. Wij geven U in overweging ons te machtigen tot nieuwe openbare verhuring voor de tijd van 3 jaren over te gaan, hetzij bij opbod, hetzij bij inschrijving met gesloten briefjes. In verband met de onzekere tijdsomstan digheden komt het ons gewenscht voor, dat de mogelijk heid wordt geopend, dat in de loop van de huurtermijn een herziening van de jaarlijksche huursom kan plaats vinden. Bepaald zou kunnen worden dat voor de aanvang van het 2e en 3e huurjaar zoowel door ons als door de huurders een herziening van de huurprijs kan worden gevorderd. De huur zou alsdan moeten worden vastgesteld door drie deskundigen, wier uitspraak bindend zal zijn. In het ont- werp-besluit, dat hieronder is opgenomen, komt een rege ling dienaangaande voor. Zooals uit de overgelegde staat blijkt, is een elftal per ceelen weiland, waarvan de huur op 1 Januari is afgeloo- pen, thans verhuurd onder „melkvoorzieningsvoorwaar- den”. Het resultaat, met deze wijze van verhuring ten op zichte van een betere melkvoorziening bereikt, is naar onze meening van die aard, dat het gewenscht moet worden geacht, zoo mogelijk de bedoelde elf perceelen weder onder de bijzondere voorwaarden te verhuren. Wij stellen U voor, het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 6 Januari 1932, on. X 07.351.32(13/25/36); BESLUIT: Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het in het openbaar verhuren van de landerijen der gemeente, vermeld op de bij dit besluit behoorende staat, zoomede van het grasgewas van de wegen, eveneens op die staat vermeld, een en ander te rekenen van 1 Januari 1932 af en voor de tijd van 3 jaren en met bepaling: a. dat voor de elf op de bijbehoorende staat met rood aangeduide perceelen, zoo mogelijk, naast de algemeene voorwaarden voor publieke verhuring zullen gelden de zgn. melkvoorzieningsvoorwaarden; b. dat Burgemeester en Wethouders zoowel als de huurders de bevoegdheid zullen hebben om voor de aan vang van het tweede en derde huurjaar een herziening van de jaarlijksche huursom voor het nog niet verstreken tijdvak te vorderen. Het bedrag van de huur zal alsdan worden geschat door drie deskundigen, waarvan één zal worden aangewezen door Burgemeester en Wethouders en één door het bestuur van de Consumptiemelkveehou- dersvereeniging te Sneek, terwijl de derde door deze beide of, wanneer daaromtrent geen eenstemmigheid zal worden verkregen, door den Kantonrechter te Sneek zal worden aangewezen. Burgemeester en Wethouders en de huurders verbinden zich, de schatting van de deskundigen als bin dend te aanvaarden. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt Vil. Advies van Burgemeester en Wethouders op een verzoek van het bestuur van de consumptiemelkvee- houdersvereeniging te Sneek om vermindering van de huur van landerijen over 1931, en om uitstel van betaling. (Bij lage 6; dossierno. X 07.351.32(13)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van de huur van het aan IJ. de Jager onder hands verpachte perceel weiland, ter grootte van 0.81.24 H.A., gelegen aan de Leeuwarderdwarsstraat, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 958 (oud no. 877). (Bijlage 7; dossierno. X 07.351.11(46)). B. en W. adviseeren: Krachtens Uw besluit van 21 October 1929, no. 5, goed gekeurd door de Gedeputeerde Staten van Friesland, bij besluit van 30 October 1929, no. 3, hebben wij met ingang van 1 November 1929 onderhands verhuurd aan IJ. de Jager, alhier, een perceel weiland, gelegen aan de Leeu warderdwarsstraat, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 958 (oud: no. 877), tegen een jaarlijksche huurprijs van f80.en o. a. onder voorwaarde, dat de huur wordt aangegaan voor de tijd van één jaar en zonder opzegging ,/ordt geacht telkens voor gelijk tijdvak te zijn verlengd. Met gebruikmaking van deze voorwaarde heeft De Jager ons te kennen gegeven, dat hij de huur niet op dezelfde voet wenscht te continueeren, doch dat hij in verband met het terugloopen van de landpachten in het algemeen, een lagere huurprijs wenscht te betalen. Nadat wij omtrent deze aangelegenheid het advies van den opzichter der gemeentelanderijen hebben ingewonnen, hebben wij aan De Jager medegedeeld, dat wij bereid zijn aan U voor te stellen de huur te verlagen van f 80.tot f65.per jaar, waarmede De Jager zich blijkens zijn hierbij overgelegd schrijven heeft kunnen vereenigen. In vergelijking met de bij de in het vorig jaar plaats ge had hebbende publieke landverhuring bedongen huren, moet deze verlaagde huurprijs billijk geacht worden, i.idien thans tot publieke verhuring overgegaan zou worden, zou het nog zijn te bezien of een huurprijs van f 65.per jaar bedongen zou kunnen worden. Wij stellen U thans voor het volgende besluit te nemén: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 6 Januari 1932, no. X 07.351.11(46); gelegen aan de Leeuwarderdwarsstraat, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D no. 958 (oud: no. 877) te ver lagen van f 80.tot f 65.per jaar. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt IX. Advies van Burgemeester en Wethouders op: a. het adres van de oudercommissie van school no. 1 houdende verzoek om over te gaan tot bijbouw van een lokaal aan de openbare lagere school no. 1, ten dienste van het openbaar voorbereidend lager onderwijs; b. het adres van SJ. Bok e. a., houdende verzoek het daarheen te leiden, dat in een der lokalen van de openbare lagere school no. 2, voorbereidend lager onderwijs wordt gegeven. (Bijlage 8; dossierno. 1.851.1). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer B1 o k is verwonderd dat het D. B. met dit voorstel komt; spr. meende dat de begrooting 1932, die pas behandeld is, zoo was samengesteld, dat er niets meer af kon, en nu blijkt het dat er nog wel f 2200 bij kan. Er wordt tenminste niet ge zegd dat dit bedrag niet uit de gewone middelen zal worden betaald. En dan verwondert het spr. dat men zoo gemakkelijk tot inrichting van een lokaal overgaat, want er komen op de lijst adressanten voor die gemakkelijker gebruik konden maken van de school op de Koemarkt dan van school 2. En adressanten zeggen dat zij anders hun kinderen zouden moeten zenden naar scholen, die hun eigenlijk niet sympathiek 'zijn. Dat is een groote moeilijkheid, maar vreemd is het dat deze adressanten anders denken dan hun voorouders, die het niet noodig vonden men- schen van andere richting in de gelegenheid te stellen ander bewaarschoolonderwijs te ontvangen. Het is zelfs zoo sterk ge weest, dat toen voor 75 jaar een groep onzer burgers een eigen bewaarschool wilden oprichten, dit verboden werd, omdat er een openbare bewaarschool was! Zulke singuliere denkbeelden hiéld! men er toen op na. Overigens acht spr. dat argument vrij gezocht. En als er zoodanige uitbreiding gegeven wordt aan het zgn. openbaar voorbereidend onderwijs, hebben we het eind nog lang niet en zal het wel zoover kunnen komen, dat we met de jongens kunnen zingen: „Wie zal dat betalen zoete lieve Gerritje”. Met de installatie alleen is men er niet, er moet een bevoegde leerkracht komen en een bevoegde helpster,, zoodat ons dit wel komt te staan op totaal f 4000 en die uitgave lijkt ons ongemotiveerd. Als men nu van de zijde met andere levens beschouwing komt om iets dergelijks te vragen, zijn B. en W. dan ook bereid tot hetzelfde? Spr. verwacht dat dit nieuwe D. B. dat inderdaad zal zijn en vraagt de toezegging dat men op dezelfde wijze zal handelen ten opzichte der menschen met ajidere levensbeschouwing, om ook deze in staat te stellen die concurrentie vol te houden, want op concurrentie loopt het nu uit. Spr. heeft te meer hoop dat dit geschieden zal, omdat in het R.-K. verkiezingsmanifest gepleit werd voor gelijkstelling van het bijzonder met het openbaar voorbereidend lager onder wijs. Het is wel veel wat men vraagt en nu ingewilligd krijgt, maar ate B. en W. daartoe overgaan moeten ze ook de conse- kwenties aanvaarden en aanvragen van andere groepen gelijk behandelen. De heer P o t m a zegt dat het vorige D. B. <fit adres ook gehad heeft en door dat D. B. toen is afgewezen. Spr. heeft de inkomsten uit de schoolgelden van het openbaar voorbereidend 1. o. eens nagegaan. In 1929 is ontvangen f408.05, 1925 f461.95, 1926 f 483.75, 1927 f 405, 1928 f 304.55, 1929 f327.95, 1930 f 166.50, 1931 f 171.50. Het wil spr. uit deze cijfers voorkomen: hoe meer kinderen hoe minder schoolgeld! Blijkbaar wordt er slap de hand gehouden aan de schoolgeldverordening. Als de ouders niet toezeggen dat er behoorlijk schoolgeld betaald zal worden, dan voelt spr. niets voor dit verzoek. Bij de andere scholen, ook bij de R.-K. bewaarschool zal zoo iets niet ge beuren. De V o o r z. zegt dat destijds het oude college van B. en W. een bezoek gebracht heeft aan de openbare school in het Sperk- hem om na te gaan of daar uitbreiding met een lokaal mogelijk was en we waren alle drie overtuigd dat het niet kon. Het nieuwe D. B. was echter van meening, dat een groote categorie van menschen voor hun kinderen behoefte heeft aan een bewaar school. Onze stad is niet alleen in bevolking, maar ook in opper vlakte gegroeid, het verkeer geeft meer gevaren voor de kleine kinderen, zoodat het te begrijpen is dat deze menschen dit on derwijs in hun buurt wenschen. De afstand van de bestaande school naar de Kloosterstraat bv. is te groot voor kleine kin deren. Het D. B. achtte daarom de uitbreiding in het Sperkhem minder noodig dan de stichting van dit lokaal in deze wijk, waar we voor een betrekkelijk geringe som dit verlangen kunnen inwilligen. De heer Breeuwsma: Dit adres is nu ingezonden bij de raad, nadat ad essanten van het vorig college van B. en W. een afwijzend antwoord ontvingen. De heer Blok laat het voor komen alsof er iets heel bijzonders aan de orde is, maar spr. begrijpt niet wsaruit dat bijzondere voorispruit. Tientallen jaren is de gemeente op dit terrein werkzaam en ook onder het vorig college is reeds afgeweken van de stelregel dat men maar één bewaarschool tad en achtte men het nuttig ook elders in de stad dit onderv ijs te geven. Dat is dus niets bijzonders. Alleen tengevolge der groote belangstelling voor dit onderwijs komt de vraag naar voren of de gemeente in staat is daaraan te vol doen en dan blijkt dat dit moeilijk is in de centrale school En zoo hebben de bewoners der Steenklipwijk nu verzocht het niet gebruikte lokaal van school 2 voor dit doel in te richten. Er is dus niets nieuws aan de orde. Door de toenemende vraag, vermoedelijk ook ontstaan omdat dit onderwijs de laatste jaren op wat andere leest geschoeid is door de fröbel-methode, heb ben we meer ruimte noodig. Als wij spraken van een gespannen verhouding in de be grooting, dachten wij wel aan enkele dingen die toch ook in de loop van het jaar aan de orde zouden moeten komen en dan gaarne zouden financieren. Dit voorstel nu was bij de be grooting nog niet gereed, maar juist o. a. in verband daarmede spraken wij van die gespannen verhouding. Wat de woonplaats van adressanten betreft zij opgemerkt dat enkelen inderdaad dichter bij de Koemarktschool wonen, maar die moeten door het centrum van de stad en juist dat is ge vaarlijk voor de kinderen. Spr. gelooft niet dat men hoeft in te gaan op de opmerking van den heer Blok inzake wat 75 jaar geleden voorviel. Spr. gelooft wel dat als het toen gegaan is, als de heer Blok zegt, zoo iets hier nu op geen steun zou kunnen rekenen. Zoo iets heeft afgedaan, evenals men heel wat, wat 75 jaar geleden geschiedde nu niet meer zou kunnen en willen ver dedigen. De kosten van installatie ad f2250 zijn een éénmalige uitgaaf; alleen als er een vaste leerkracht moet zijn we weten nog niet of dat noodig is zullen die kosten geregeld op de begrooting verschijnen. Deze vaste kosten zullen dus zeker niet f4000 zijn. Spr. begrijpt den heer Blok niet best; het is nog niet zoo lang geleden dat het vorig D. B. er zelf toe meewerkte een regeling voor het bijzonder voorbereidend lager onderwijs te treffen en spr. meent zelfs dat de politieke vrienden van den heer Blok zelfs tegen die regeling waren; maar geen enkele gedachte is toen gehoord die er op zou wijzen dat men op dit punt de finan- cieele gelijkstel ing wilde! Inderdaad dailt het schoolgeld; het zal voor het D. B. zeker overweging vei dienen onze aandacht eens op die schoolgeld- regeling te vestigen, zoowel op de teruggang als op de regeling zelf. Het komt pr. in het algemeen voor dat het noodig is deze Rev. anti-mH prop.-comité. Voor dit comité sprak Vrijdagavond in Ami- dtia de heer A. L. Constandse over „Werkloos heid, oorlog en revolutie”. De voorzitter, de heer Visser, opent de ver gadering, waarna de heer Constandse direct het woord krijgt. We beleven een wereldhistorische tijd, die slechts vergeleken kan met de Fransche revolutie en de Napoleontische oorlogen en de economische crises van destijds, aldus spr. We beleven sedert 1912 een crisis van een wereld- karakter, gekenmerkt door oorlogen, werkloos heid en ec. crises. In 1912 begonnen de Balkan oorlogen, het voorpostengevecht der groote mo gendheden. En als in 1918 de wereldo'orlog ten einde is, zet de crisis in het kapitalisme zich voort in economische crises, kdloniale oorlogen en handelsoorlogen. Wat zijn de oorzaken van deze reeks van cri ses. Het kapitalisme natuurlijk, maar een speciale fase is het, zooals een fase daarin was zijn opbloei tijdens het opkomend liberalisme. Nu zijn er andere speciale kenmerken van het hui dig kapitalisme. Daar is in de eerste plaats de werkloosheid. Het kapitalisme is geen voortbren- gingsstelsel, doch slechts een stelsel tot winst maken. Er moeten dus weinig producten zijn en een afzetgebied daarvoor. Deze beide factoren nu zijn thans niet voldoende aanwezig. De arbeider produceert ontzaglijk veel meer dan vroeger, hij wordt veel meer uitgebuit dan vroeger door het Taylor-systeem, door stuk werk, door de methode van de loopende band enz. De psycho-techniek bepaalt tot hoever de arbeidsprestatie kan worden opgevoerd voor de afmattingsgrens bereikt is. Die productiviteit van den arbeider wordt voorts bijna in het oneindige vergroot door de moderne machine, de wever heeft nu misschien 12 getouwen tegen vroeger 4, zelfs zijn proeven genomen met 32. Er is dus een technische en economische ontwikkeling, waardoor de productiviteit zoo gestegen is dat van alles in overvloed aanwezig kan zijn en is. En dus zou de maatschappij eigenlijk steeds beter moeten worden en geen armoe meer ge leden. In deze kapitalistische maatschappij is die overvloed echter oorzaak van groote ellende. Door de overvloed dalen de prijzen, de inkom sten der fabrieken dalen, de hooge salarissen der ondernemers kunnen niet meer betaald, noch de renten en aflossingen. Als dit zoo doorging zou den de aandeelen waardeloos worden, al dat ka pitaal zou vernietigd worden en de banken zou den volgen en ook de staat zou failliet gaan. De bourgeoisie zou dus door de productie voort te zetten, zichzelf vernietigen, en daarom wil ze de productie verminderen, dus zorgen voor een te kort aan goederen. Het kapitalisme kan alleen bestaan als er een tekort is, het moet dus nood zakelijk ellende kweeken. Economisch en politiek moet dus de bourgeoisie reactionair zijn, wat economisch zich uit door het vernietigen van producten; politiek in bv. het fascisme. Het stil zetten der productie leidt tot werkloosheid, hier in Europa en in Amerika zijn 40 millioen werk- loozen; in Duitschland is 1/3 der bevolking uit gesloten van de productie en talloozen zullen daarvan blijvend uitgesloten zijn; een 45-jarige die werkloos is zal allicht nooit meer in het be drijf terugkeeren. Het resultaat van het kapita lisme is dus hongersnood kweeken, doordat bij toeneming der bevolking de productie beperkt wordt; in Duitschland ontvangt het warklooze gezin 11 gulden, bij huishuren in de groote ste den van 6 gulden per week. Ook hier in de groote steden komt de helft der uitkeeringen in de zakken der huiseigenaars, dus in de zakken der rentetrekkers. In het Roergebied verhonge ren de werkloozen dan ook reeds; voor minstens een kwart der menschen is in het kapitalisme geen plaats meer. Maar het kapitalisme brengt ons ook nood wendig de oorlog. De bewapening is sedert 1914 meer dan verdubbeld. Dat heeft een doel, men weet nl. dat de oorlog noodzakelijk is. Het ka pitalisme heeft naast een tekort aan productie ook een afzetgebied noodig. Door de crisis ver liezen alle staten afzetgebied door minder koop- vermogen der werkloozen en afsluiting der mark ten door invoerverboden en heffing van hooge invoerrechten. Dit beteekent dat men elkaar naar ’t leven staat, er heerscht een felle handelsoor- log, de voorbode van een bloedige krijg om met de .wapenen nieuw afzetgebied te veroveren. En om 'zoo goedkoop mogelijk te produceeren moet men goedkoope grondstoffen hebben, waarom men gebieden moet veroveren, waar die grond stoffen goedkoop zijn te krijgen, waarom wij Indië veroverden, waar de inlander 8 cent per dag verdient en Nederland in de slechtste jaren nog 300 millioen gulden winst maakte. Japan heeft nu Mantsjoerije met z’n 30 millioen in woners veroverd, waaraan dus heel wat geleverd kan worden, terwijl het rijk is aan petroleum enz. Werkloosheid en oorlog zijn dus noodzakelijk heden van het kapitalisme; de moderne oorlog met vliegtuigen en gasbommen zal waarschijn lijk nog meer dan een vierde der menschheid uitroeien. Als we weten dat dit ons te wachten staat, moeten we wel spreken over de revolutie. Het conflict JapanChina bewijst dat de Volkenbond niets vermag, die bestaat eigenlijk niet meer. Men kan niets meer verwachten van verbetering van het kapitalisme en er blijft slechts de revo- lutionnaire strijd. Of het kapitalisme vernietigt ons of wij het kapitalisme, de revolutie groeit uit de onhoudbaarheid van het kapitalisme. De re volutie is niet voor de toekomst, maar noodwen digheid nu. Wij maken als minderheid de revo lutie niet, maar omdat zij moet komen, moeten wij ons er op bezinnen hoe die revolutie tot de overwinning te brengen. Wat zal onze houding zijn tegenover de revo- kinderen). Drie leden. H. F. Ringnalda, aftredend. Johs. Spoelstra. L. Bakker, aftredend. W. Schuil. E. Smit, aftredend. M. Henstra. 2e categorie (meerderjarige onderwijzers aan een open bare lagere school in de gemeente werkzaam). Eén lid. R. Posthumus, aftredend. H. Frankena. 3e categorie (meerderjarige onderwijzers aan een bij zondere lagere school in de gemeente werkzaam). Eén lid. S. Plat, aftredend. b. J. W. Obbink. In de le categorie worden benoemd de h.h. H. F. Ringnalda met 12 st. (de heer Johs. Spoelstra had 1 st., 2 st. waren van onwaarde); L. Bakker met 13 st. (de heer W. Schuil had 1 st, blanco 1 st.); E. Smit met 14 st. 1 st. was blanco). In de 2e categorie wordt gekozen de heer R. Posthumus met 14 st. (1 st. was blanco). In de 3e categorie wordt gekozen de heer S. Plat met 13 st. (2 st. waren blanco). Punt lil. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van drie leden der Commissie voor de lichamelijke opvoeding. (Bijlage 2; dossierno. 1.855.3). B. en W. adviseeren: De Commissie voor lichamelijke opvoeding deelde bij schrijven van 30 December 1931 mede, dat volgens rooster aan de beurt van aftreden zijn de leden A. H. Vis, J. H. Wamelink en S. Breeuwsma. Ter vervulling der op 1 Januari a.s. ontstaande vaca tures bevelen wij de volgende drie dubbeltallen aan: vacatureVis: 1. A. H. Vis. 2. Th. W. Zandstra. vacatureWamelink: 1. J. H. Wamelink. 2. J. C. Flach. vacatureBreeuwsma 1. S. Breeuwsma. 2. C. Kan. In de le vacature wordt gekozen de heer A. H. Vis met st. (de heer Th. W. Zandstra had 1 st., 1 st. was blanco). In de 2e vacature wordt gekozen de heer J. H. Wamelink met 14 st. (de heer J. C. Flach had 1 st). In de 3e vacature wordt gekozen de heer S. Breeuwsma met 13 st. (de heer C. Kan had 1 st, blanco was 1 st). Punt IV. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een lid-werkgever, een plaatsver vangend lid-werkgever en een lid-werkman der Commissie, welke Burgemeester en Wethouders van advies dient bij de uitvoering van het „werkloosheidsbesluit 1917” en aan welke is opgedragen het bestuur der gemeente-arbeids- beurs. (Bijlage 3; dossierno. 1.848.44). B. en W. adviseeren: In de Commissie, welke Burgemeester en Wethouders •van advies dient bij de uitvoering van het „Werkloosheids besluit 1917” en waaraan het bestuur der gemeente- arbeidsbeurs is opgedragen, zullen op 1 Januari 1932, tengevolge van de periodieke aftreding van G. Velsink als lid-werkgever, K. van der Wal als plaatsvervangend lid- werkgever en A. Brandsma als lid-werkman, drie vacatures ontstaan. Ter voorziening in deze vacatures bevelen wij, na over leg gepleegd te hebben met de Aannemers- en timmer- liedenpatroonsvereeniging alhier, de afdeeling Sneek der Christelijke Handeldrijvende en industrieele Middenstands- vereeniging „Boaz” en de Sneeker Bestuurdersbond bij U aan: in de vacatureG. Velsink: 1. G. Velsink. 2. H. F. Ringnalda. in de vacatureK. van der Wal.' 1. K. van der Wal. 2. A. Douma Jz. in de vacatureA. Brandsma: 1. A. Brandsma. 2. Th. Oostra. In de vacatureG. Velsink wordt de heer G. Velsink gekozen met 11 st; de heer H. F. Ringnalda had 4 st. In de vacatureK. van der Wal wordt de heer K. v. d. Wal gekozen met 13 st.; de heeer A. Douma Jz. had 2 st. In de vacatureA. Brandsma wordt gekozen de heer A. Brandsma met 13 st.; de heer Th. Oostra had 1 st., 1 st. was blanco. i. I i I L* i. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1