BESLUIT) VERVOLGONDERWIJS. 1 BESLUIT: van Jullanaschool Jan van Nassauschool Koningin Wilhelmlnaschool R.-K. Jongensschool R.-K. Meisjesschool Groen van Prinstererschool 175 290% 284 218% 103% 170 1553% 46 voor de prijs van f29.— per 36% are en per jaar; h. aan 8. Andringa, het perceel welland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 1427, gelegen bij de Het voorstel van B. en W. vindt men In ons vorig nr. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Hierna sluiting. 1 1 nemen na de Verder las 102 der Lager onderwijswet 1920 over het dienstjaar 1932. (Bijlage no. 15; dossierno. 1.8512.07-2 B). B. en W. adviseeren: Van de besturen der bijzondere lagere scholen in deze gemeente zijn verzoeken ingekomen om in het genot te worden gesteld van een voorschot op de gemeentelijke vergoedingen, bedoeld in art. 101, en de bijdrage, bedoeld in art. 102 der Lager onderwijswet 1920, over het dienst jaar 1932. 325 312 208 234 1020 234 van i t f 1581.22 - 412.16 - 412.16 - 306.18 - 344.45 - 412.16 - 344.45 1 e I; 5 v o V nende op 1 Maart, 1 Juli, 1 September en 1 December 1932. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van landerijen der gemeente on- der „melkvoorzieningsvoorwaarden”. (Bijlage 16; dossier- dingen, bedoeld in art. 101 en de bijdrage bedoeld In art. n0, 07.351.32(36)). B. en W. adviseeren: Bij raadsbesluit van 11 Januari 1932, no. 6, werden wij gemachtigd tot het in het openbaar verhuren voor de tijd van 3 jaren van een aantal perceelen weiland, waarvan de huur op 1 Januari 1932 was geëindigd. Overeenkomstig ons desbetreffend voorstel werd door U besloten, dat ten aanzien van elf perceelen, zoo mogelijk, weder de zgn. melkvoorzieningsvoorwaarden zouden gelden. Naderhand is het ons wenschelijk voorgekomen laatstbedoelde lande rijen niet terstond in het openbaar te verhuren, doch de laatste huurders eerst in de gelegenheid te stellen de per ceelen tegen een redelijke huurprijs weder In te huren. Deze handelwijze is in overeenstemming met de tot nog toe ge volgde gedragslijn. De huurders van landerijen, die hebben medegewerkt om tot een betere melkvoorziening te gera ken in deze gemeente en zich daarop o. a. met betrekking tot de inrichting van stallen en de aanschaffing van vee, hebben ingesteld, hebben, wanneer zij dit althans wenschen, billijkheidshalve eenige aanspraak op continuatie van de huur. In overleg met den opzichter der gemeentelanderijen heb ben wij voor de in de aanhef aangedulde perceelen, behalve voor een drietal, waarvan de laatste huurder op verlenging der huur onder bijzondere voorwaarden geen prijs stelde, een huurprijs per pondemaat vastgesteld en vervolgens de huurders in de gelegenheid gesteld, tegen deze prijs de huur te continueeren. Allen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. In aansluiting aan het In de aanhef aangehaald raadsbesluit is de voorwaarde gesteld, dat voor de aanvang van het 2e en 3e huurjaar zoowel door ons als door de huurders een herziening van de huurprijs kan worden gevorderd. Wij stellen U voor, het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 3 Februari 1932, no. X 07.351.32(36); 1092 uren w< vangen gens naar boven leidde, 'waar de kamers keurig ingericht, waschtafels met koud water, en centrale verwarming, de wanden zijn Inplaats van behangen fraai be schilderd, hetgeen een even rustige als voor name Inaruk geeft. Natuurlijk is er een van de modernste inrichting voorziene badkamer en een fraaie salon. Schitterend uitzicht is er van alle kamers. Weer beneden teruggekeerd, waar nog even de garage en de bijzonder goed geoutil leerde keuken werden bezichtigd, kwam men bijeen in de restaurantzaal met zijn fraaie serre twee nieuwe Wagenaar biljarts en een Telcfunken radlo-gramofoon-installatle. Daar heeft de heer Priester, voorzitter van de Ver. tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer het woord gevoerd. Hij zelde: Het Is voor mij als vertegenwoordiger van Vreemdelingen Verkeer een genoegen om van deze plaats eenige woorden tot U te mogen spreken, In de eerste plaats wil Ik een woord van hulde brengen aan den heer Poelman, die het heeft aangedurfd om In dit nieuwe oord dit prachtig en doelmatig Ingerichte gebouw te stichten. Zeker er bestaan te Sneek nog meer goede en doelmatig Ingerichte hotels, maar lang niet altijd kon Sneek alle vreem delingen herbergen en meer dan eens heb ben wij met leede oogen moeten aanzien, dat die welkome gasten bij gebrek aan goade plaat* aur «I4au trekkaa. BESLUIT: behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, en in zoover met wijziging van het raadsbesluit van 11 Januari 1932, no. 6, onderhands te verhuren voor de tijd van drie jaren, te rekenen met ingang van 1 Januari 1932 en ein digende 1 Januari 1935: a. aan H. de Qroot, het perceel welland, kadastraal be kend gemeente Sneek, Sectie A, no. 32, gelegen aan de Hospitaler polder, groot 2.29.50 hectare, naar 6J X 36% are, voor de prijs van f36.— per 36% are en per jaar; b. aan 8. Groninger, het perceel welland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 37, gelegen ten Noor den van de algemeene begraafplaats, groot 2.15.90 H.A., naar 5.9 X 36% are, voor de prijs van f35.— per 36% are en per jaar; c. aan 8. Groninger, het perceel welland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 38, gelegen ten Noorden van de algemeene begraafplaats, groot 1.39.70 jectare, naar 3.8 X 36% are, voor de prijs van f 33.— per 36% are en per jaar; d. aan Langeraap, het perceel welland, kadastraal jekend gemeente Sneek, Sectie A no. 268, gelegen aan de Hemdljk, groot 1.89.20 hectare, naar 5.1 X 36% are, voor de prijs van f36.— per 36% are en per Jaar; t. aan 8. Peen, het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 3439 (gedeeltelijk) (oud 3013), gelegen aan de Bolswarderweg, groot 1.30.24 hec tare, naar 3.5 X 36% are, voor de prijs van f 37.— per 36% are en per jaar; aan H. Koopmans, het perceel welland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 257, gelegen aan de Lemmerweg, groot 3.31.30 hectare, naar 9 X 36% are, voor de prijs van f 28.— per 30% are en per jaar; g. aan H. Koopmans, het perceel welland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 1997, gelegen bij de Voorzitter Ringma nam daamA het woord en uitte zün gropte vreugde over het gioote bezoek, en hoopt» dat het gegeveome bij ieder in de smaak mocht vallen, opdat wanneer zijn vereeniging weer een tooneeJlavond mocht organic weren een dergelijke belangatélling het resultaat zou zijn. De heer H Kampen, leider van de athletiek en gymnastiek werd daarna door spr. mede namens bestuur gehul digd voor het velé dat hij voor de ver. heeft gedaan. Nooit is er iets' te véél geweest, altijd hebt ge voor ons klaar gestaan zegt spr. en we hebben dan ook gemeend u een stoel1 te moétén ‘aanbié- den, waarin ge een rustig zitje kunt afgeloopen dagtaak, spr. een felicitatie voor van de Comm. Sport en Lietfdadigheid welke ging vergezeld van een mooie mand bloemen. Hierna werden de kampioenen ge huldigd. De kleintjes zoowel als <Je groeten. Dit geschiedde door de sup- portersver. Sneek, bü monde van de heer P. Bos, voorz. van deze vereeni- ging. Spr. deelde mede dat de sup- portersver., die in nauw contact staat met de voetbalver. Sneek tot dezé avond' meende te moeten wachten mét haar huldeblijk. Het ligt bij genoemd bestuur in de be doeling, telkens degenen die 'tkaknpioén- schap behalen een herinnering daar voor aan te bieden. Velen bezitten reeds een kampioensmedail'le doch deze zul len dan ontvangen een sigarettenkoker of vulpotlood. AJlen die in het elftal van Sneek I of adspiranten I hebben gespeeld zullen een herinnering ontvan gen. De kleinen ontvangen elk een zilveren speldje met inscriptie. De grooteren een medaille, sigarettenkoker of vulpotlood. Ook de heer Kamjpen werd door de supportersver. niet ver geten. Hij ontving een fraai gedreven koperen tabaksdoos met voetbalsym- bool. Spr. uit de wensch dat men dit jaar het le klasserschap zal weten te behalen. Doe allen jullie best en speel al» één geheel. De sport oogst veel be langstelling en door sport worden krachtige gezonde menschen voor de maatschappij aangekweekt. Wil1 er ech ter toe medewerken dat wanneer wij straks de promotie- en degradatiewed strijden gaan spelen, door uw gedrag de V. V. Sneek en onze plaats Sneek trotsch op jullie kunnen zijn. Hierna ging het doek op voor de opvoering van het tooncel'spel in drie bedrijven getiteld „Een nacht tusschen hemel en aarde" of „De andere vrouw'., een stuk dat uitnemend werd gespeeld en veel bijval oogstte. De inhoud is een aaneenschakeling van misverstan den, en de vergissingen daaruit ont staan »jjn vennakelyk. Hoewel we geen een willen te kort doen meenen we toch niet een pluimpje te mogen onthouden aan de heer en mevr. Jack Temple, Frank Fuller en Wigson de huisknecht. Het gelach waa niet van de lucht, Voor het eerst had de V. V. Sneek de heer Geenwn als regisseur en hen» wtiixi een fraaie ets aangeboden. De souffleur, de heer L. Vistor, werd eveneens dank gebracht. De pauzen werden rijkehjlk aangevuld mot populaire muziek van het Sneeker Jaxz-trio Dijkstra, Geldof en Ligthart. Het „juniores-negental1" vergaette de aanwezigen op eenige mooi uitgevoer de mondor^elmuzieknummertjes. Het kap- en grimeenveik was uitste kend verzorgd door de heer J. Lyclema. Het was ongeveer 12 uur toen men de saai ontruimde voor een gezellig bul waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Het is voor de V. V. Sneek een onvergotelijke avond geworden, waar van het programma tot tn de puntje* was verzorgd. Hotst cate-restaurant Poelman. Zaterdagmiddag is het hotel cafê-restau- rant Poelman aan de Stationsstraat, dat daar zoo'n aanwinst voor de stad is, offi cieel geopend. De vele genoodlgden werden in de ruime fraai Ingerichte restaurantzaal 'elke prijkte met tal van bloemstukken, ont- angen door den eigenaar, die hen vervol- werden bezichtigd. Er zijn er een vijftiental !:„.lg Ingericht, alle voorzien van vaste dus stroomend warm en meenten anderzijds betreffende de bouw en de Inrichting van een paviljoen voor verpleging van lijders aan besmet- telijke slikten, alsmede omtrent de exploitatie en kei go- onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten de bij raadsbesluit van 9 Juli 1928, no. 6, gestelde termijn van ontruiming voor de onbewoonbaar verklaa de woningen IJIsterkade 8 (bewoonster Tjimkje de Jong, weduwe Gerrit van der Weij) Knibbelsteeg 8 (bewoonster IJlaaske Tui ostra, weduwe Lieuwe de Vries) en Knibbel- steeg 9 (bewoonster Grietje Venema, weduwe Harmen Punter), laatstelijk bij raadsbesluit van 27 Juli 1931, no. 6, verlengd tot 12 Februari 1932, opnieuw te verlengen thans tot 12 Februari 1933. Z. fi. wordt dit voorstel aangenomen. Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het raadsbesluit van 16 November 1931, -«---o —o-- no. 10, tot wijziging van art. 24 der bouwverordening. (Bij- schotten zal^geschieden in vier gelijke termijnen, verschij- lage 14; dossierno. 1.778.51). Het voorstel van B. en W. vindt men In ons vorig nr. Z. ti. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt VI. Advies van Burgemeester en Wethouders op de verzoeken van de besturen van bijzondere lagere scho len alhier om toekenning van een voorschot op de vergoe- voor de prijs van f29.— per 36% are en per jaar, onder bepaling dat ten aanzien van deze verhuring zullen gelden de volgende voorwaarden: L voor zooveel noodlg, de algemeene voorwaarden voor de publieke verhuring van landerijen met uitzondering van het voorschrift dat verhuurders voor het hekkelen en greppelen zorg dragen (art. 15, 4e lid); 2. de zoogenaamde melkvoorzieningsvoorwaarden; 3. Burgemeester en Wethouders zoowel als de huurders zullen de bevoegdheid hebben om voor de aanvang van het tweede en derde huurjaar een herziening van de jaarlijk- sche huursom voor het nog niet verstreken tijdvak te vor deren. Het bedrag van de huur zal alsdan worden geschat door drie deskundigen, waarvan één zal worden aange wezen door Burgemeester en Wethouders en één door het bestuur van de Consumptlemelkveehoudersvereenlging te Sneek, terwijl de derde door deze belde of, wanneer daar omtrent geen eenstemmigheid zal worden verkregen, door den kantonrechter te Sneek zal worden aangewezen. Bur- - gemeester en Wethouders en de huurders verbinden zich, Mink. (Bijlage 22; dossierno. X 07.351.11(56)). de schatting van de deskundigen als bindend te aanvaar den, wordende Burgemeester en Wethouders gemachtigd de voorwaarden in verband met de behoeften der praktijk aan te vullen en de nadere formuleering vast te stellen. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen mede te werken aan de totstandkoming van een overeenkomst tusschen het bestuur van het Sint Ten behoeve van de cursus voor vervolgonderwijs, ver bonden aan de Jullanaschool, wordt een voorschot ge vraagd voor 1932 van f 1250. Voor het vaststellen van het bedrag van het voorschot kan dezelfde lijn worden gevolgd als voor de berekening van het voorschot op de instandhoudlngsvergoeding. De bijdrage over 1929 werd berekend naar een kostenbedrag van f44.54 per leerling. De cursus aan de Jullanaschool werd het vorig jaar bezocht door gemiddeld 53% leerling, zoodat het verzoek vatbaar is voor inwilliging. Wij adviseeren U het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gezien de verzoeken van de besturen der bijzondere lagere scholen om toekenning van een voorschot op de ver goedingen, bedoeld in art. 101 en de bijdrage, bedoeld in art. 102 der Lager onderwijswet 1920, over het dienstjaar 1932; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders van 3 Februari 1932, no. 1.851.2.07-2B; I. aan de besturen van de bijzondere lagere scholen over het dienstjaar 1932 een voorschot te verleenen op de vergoedingen, bedoeld in artikel 101, le lid der Lager onderwijswet 1920, voor de: Rehobothschooi Jullanaschool Jan van Nassauschool Koningin Wilhelmlnaschool Willem Lodewijkschool R.-K. Jongensschool R.-K. Meisjesschool Groen van Prinstererschool II. ding, bedoeld In artikel 101,9e lid, der Lager onderwijswet 1920, voor de Rehobothschooi Jullanaschool Jan van Nassauschool Koningin Wilhelmlnaschool R.-K. Jongensschool R.-K. Meisjesschool Groen van Prinstererschool IV. ten behoeve van de cursus voor vervolgonderwijs aan de Julianaschool, voor het dienstjaar 1932, een voor schot te verleenen op de bijdrage, bedoeld in artikel 102 der Lager onderwijswet 1920, van f 1250. V. te bepalen dat de uitbetaling der toegekende voor- f4320.40 -4274.80 -4182.75 -3214.39 - 1524.35 -2503.76 -2293.89 - 677.49 op het voorschot ten behoeve van de Groen van Prinstererschool In mindering te brengen de opbrengst der Antonius Ziekenhuis eenerzljds en Sneek en 14 andere ge- geraamde schoolgelden voor 1932 ad f 155.— III. aan de besturen der bijzondere echolen voor het dienstjaar 1932 eaa veorechot ta varlaMaa op de vargo*- brutk van deze Inrichting. (Bijlage 17; dossierno. 1.774.5 (3)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer Dokkutn vraagt of voor de gemeenten die zich nog niet aansloten en die door Oed. St. daartoe gedwongen zullen worden wel vast staat dat ze zich zullen aansluiten, en of, als ze dit niet doen, ook nog andere gemeenten zich kunnen onttrekken? De Voorz.: Ged. Staten zullen het bedrag voor deze aan sluiting op de begrooting dier onwillige gemeenten brengen en op grond daarvan is dit voorstel gedaan. De heer Dokkum: Als B. en W. meenen voldoende zeker heid te hebben, ga ik natuurlijk accoord met het voorstel. De Voorz. zegt dat Sneek redelijke voorwaarden aanbiedt en begrijpt niet dat er gemeenten zijn in het rayon, die zich niet willen aansluiten. Z. h; s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt IX. Advies van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten be treffende toepassing van een tijdelijke korting op de jaar wedden van den burgemeesteer, den secretaris en den ont vanger. (Bijlage 18; dossierno. X 07.53). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer Blok kan zich met dit advies niet vereenigen voor- zoover de motiveering betreft Doch de zaak interesseert spr. weinig en wel omdat toen deze raad en andere gemeenten des tijds hun oordeel over het voorstel van Ged. Staten betreffende deze salarisregeling uitspraken, Ged. Staten er zich niets van aantrokken, zij deden wat zij meenden dat recht en billijk was en hebben de bijdrage voor het pensioen dier ambtenaren bij het salaris gedaan. Nu voelen B. en W. dat, als er iets gebeuren moet, deze kwestie der pensioenpremie eerst aan de orde zou zijn, maar Ged. Staten spreken daar niet over. Het betreft in dit geval maar eenige honderden guldens; als de geheele zaak was geregeld als wij bij de begrooting wenschten, zou het er heel wat anders uitzien. Derhalve laat spr. deze zaak koud, maar hij wil alleen verklaren het niet met de motiveering van B. en W. eens te zijn. De heer Zuiderbaan zegt dat de v.-d. fractie zich wel vereenigen kan met het advies. Spr. wijst er op, hoe onjuist de houding van Ged. Staten is inzake de aftrek van pensioen premie, die ze wel goedkeuren voor het lager personeel, ja de gemeenten zelfs daartoe dwingen, terwijl ze het pensioen pre- mievrij wenschen voor de betrokken functionarissen. Wij zijn voor premievrij pensioen, maar dan over de geheele linie, wat nu niet het geval is. Daarom begrijpt spr. nog nooit het stand punt van Ged. Staten, dat men wel mag korten voor pensioen op de lagere, niet op de hoogere salarissen. Den heer Breeuwsma komt het voor dat hier geen alge meene salarisverlaging aan de orde is maar alleen voor deze ^functionarissen. Spr. wijst er den heer Blok op, dat als de gemeenten met Ged, Stateen meegingen, dit zou beteekenen dat een deel van het gemeentepersoneel met Maart een korting zou ondergaan, terwijl bij de begrooting is vastgesteld dat de sala rissen voor het andere deel voorloopig onaangetast blijven. Daarom hebben wij er op gewezen, dat Ged. Staten argumen- teeren op grond van iets wat nog in de toekomst moet gebeuren en meenden wij dat er als iets gebeuren moest wij Ged. Staten er op moesten wijzen dat zij zelf een onzuivere toestand in het leven riepen door deze betrokken functionarissen vrij te stellen van de pensioenbijdrage, welke het andere gemeentepersoneel wel moet betalen. Spr. s fractie is voorstander van premievrij pensioen, maar dan voor allen. Als een zeker deel bijdrhqjrt voor het pensioen, is het billijk dat dit voor alle functionarissen geldt. Vandaar dat wij er nog op wijzen dat Ged. Staten zelf een toe stand in het leven riepen, die wij als onbillijk aanvoelen. De heer S ij t e m a: Ged. Staten hadden nu gelegenheid een vroeger gemaakte fout te herstellen. Als zij hun doel wilden bereiken, hadden zij een circulaire aan de gemeentebesturen moeten richten om hun in overweging te geven daar waar het lagere personeel pensioenpremie betaalt dit ook in te voeren voor de 3 betrokken functionarissen. Dan was er een uniformi teit ontstaan, die door Ged. Staten zelf is verstoord. Nu begaan zij weer een inconsekwentie. Zij handhaven het premievrij pen sioen en willen korting op de salarissen toepassen, ook daar waar de gemeentebesturen besloten deze niet te doen plaats hebben. En te meer vereenlgt spr. zich met het advies, omdat Ged. Staten vooruitloopen op dingen die misschien gaan gebeuren, nl. dat het rijk de gemeenten dwingt tot een korting op de salarissen van het gemeentepersoneel als reeds voor het rijkspersoneel Is vastgesteld. Maar het rijk heeft die dwang nog niet uitgeoefend en daarom is het inconsekwent en zeer voorbarig van Ged. Staten nu reeds met een circulaire te komen betreffende dingen, die kunnen gebeuren en welke niet toe te juichen zijn, en trachten nu al een stoot te geven in een richting, die door het rijk nog niet is gedaan. Spr. vindt dat ook uit staatsrechtelijk oogpunt deze houding van Ged. Staten nauwe lijks door de beugel kan. Z. h. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen een crediet toe te staan van ten hoogste f44.000. ten behoeve van het inrichten van bouwterrein aan de Bolswarderweg en de Hemdljk. (Bijlage 19; dossierno. 1. 777.812). Het voorstel van B. en W. vindt men In ons vorig nr. Z. h. a. wordt dit voorstel aangenomen. Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ö....ww...» w..»«Q-.vB-.. nieuwe vaststelling van een Verordening op de winkel- Lemmerweg, groot 130.80 hectare, naar 6.3 X 36% are, sluiting. (Bijlage 20; dossierno. 1.838.1). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer S Ij t e m a meent dat enkele Israëlietische winkeliers ..v, ,w| o-** zich ongerust maken over het open mogen hebben hunner win- Lemmerweg, groot 2.67.70 hectare, naar 7.3 X 36% are, hels op Zondag, maar spr. meent dat de wet dit regelt. De heer Breeuwsma: Inderdaad bestaat die ongerustheid, nl. dat deze winkeliers op Zondag niet eenige tijd konden open zijn. Dat Is echter niet het geval. De openstelling op Zondag s in de wet bij art. 5 geregeld en daar is gerekend met gezind ten die op andere dagen sluiten; B. en W. kunnen op verzoek van die winkeliers hun toestemming verleenen hun winkel open te houden op bepaalde uren van de Zondag. Als deze winkeliers dus adresseeren aan B. en W. bestaat voor hen de gelegenheid op Zondag eenige uren open te zijn, mits zij op hun rustdag sluiten. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Algemeene Politieverordening. (Bijlage 21; dossierno. 1.75). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Aangehouden tot de volgende vergadering. Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van grond bij het perceel Leeuwarderweg no. 1 (hoek 2e Oosterkade), Sectie D, no. 882 ged. van S. VAKONDERWIJS. Aan alle bijzondere scholen, op de Willem Lodewijk school na, zijn vakonderwijzers verbonden. Het voorschot bedraagt per lesuur ten hoogste 80 van het bedrag dat In 1929 door de gemeente gemiddeld per lesuur Is uit gegeven. Voor de openbare school voor u.l.o, was dit be drag f 1.81 en voor de scholen voor gewoon lager onder wijs f 1.84 (zie bijlage no. 105 van 1931). De vergoeding wordt voor geen grooter aantal lesuren toegekend dan waarin aan de naar de In artikel 3 der Lager onderwijswet 1920 gemaakte onderscheiding, over eenkomstige openbare scholen In het voorafgaande kalen derjaar, in dit geval 1931, vakonderwijzers werkzaam waren. Blijkens een bij de stukken gevoegde berekening werden In dat jaar aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs 1144 uren en aan de openbare scholen voor ge woon lager onderwijs gemiddeld 280 uren door vakonder wijzers les gegeven. Volgens de door de schoolbesturen Ingezonden opgaven aal aan de bijzondere scholen In 1932 vermoedelijk les worden gegeven door vakonderwijzers: aan de Rehobothschooi (U.L.O.) INSTANDHOUDINGSVERGOEDING. Krachtens art 103, 3e lid, der wet bedraagt het voor schot per leerling ten hoogste 80 van hetgeen in het laatste jaar, waarover de gemeenterekenlng is gesloten, gemiddeld per leerling van de overeenkomstige openbare scholen is uitgegeven. Voor 1932 moeten derhalve de kos ten over 1929 tot maatstaf worden genomen. De gemiddelde kosten per leerling bedroegen over dat jaar voor het uitgebreid lager onderwijs f30.86 en voor het gewoon lager onderwijs f 18.41 (zie bijlage 105 van 1931). Het overeenkomstig de wettelijke regelen berekend aan tal leerlingen, dat in 1931 de bijzondere scholen bezocht was: Rehobothschooi (ULO) Jullanaschool Jan van Nassauschool Koningin Wilhelmlnaschool Willem Lodewijkschool R.-K. Jongensschool R.-K. Meisjesschool Groen van Prinstererschool De inning van de schoolgelden voor leerlingen van de Oroen van Prinstererschool berust bij het bestuur dier school, zoodat Ingevolge art. 101, 7e lid, der wet, de op brengst dier schoolgelden, welke wij voor 1932 op f 155. ramen, In mindering op het voorschot moet worden ge bracht. n w M M M II II •I II II II II II i i I n M n n j I E V bi bl C M w M H >1 I» M M

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 2