Officieel Orgaan der Gemeente Sneek FRISO BAAI 50-35 40 ct per Va pond, Als een rozeblaadje zoo frisch en zacht wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van nZlJ”~Crême. Woensdag 9 Maart 1932. Eerste Blad. UITGAVE: KIEZEBRINK Co. No. 46 48e Jaargang Dit No. bestaat uit 3 bladen. L EEN GOEDE PIJP TABAK OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Zijn gezinnen. ivoor mst VERTROKKEN: BESLUITEN: INGEKOMEN: V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Qauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeei, Balk, Stavoren, Wyckel, Langwear, Bozum. Dö NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentiebïadl en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare,. Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER’FEBRUARI 1932. Leeuwenburg 21 (inw.); Janke Hofstra, z. b., van Ijlst naar 2e Selfhelpstraat 8; *Geert Schol ten, polderwerker, van Steenwijk n. aan boord; Jeltje Jacoba Hijlkema (echtgen. van Joachim W. Raap), z. b., van Oldeboorn naar Tjotterstraat 13; *Antje Wijbenga (Wed. van Marten Bos), z. b., van Arnhem naar IJlsterkade 36 (inw.); Beitske de jong (Wed. van Sjerp Hottinga), z. b., van Amersfoort naar Hooghuistersteeg 8; Josepha Duda, dienstbode, van Gelsenkirchen (D.) naar Noordersingel 6; Trijntje Bekkema, dienstbode, van Drachten naar Lemmerweg 8; Lammert van Foeken, kapper, van Heerenveen naar Koopmansgracht 71; *Freerk Jansonius, leeraar, van Apeldoorn naar Tjotterstraat 17; Jo hanna Barbara Rothmann, dienstbode, van Horas (D.) naar Korte Veemarktstraat 11; Pietertje v. dL Meiden, z. b., van Amsterdam naar Klooster hof 12; *Jouke Schilt, scharenslijper, van Am sterdam naar Zuidend la; Antje IJntema, z. b., van Hommerts naar Willem Frederikstraat 16; Bauke Goedemoed, winkelchef, van Leeuwar den n. Peperstraat 10; Doedje Damstra, dienst bode, van St. Nicolaasga naar Stationsweg 3; Jacoba Damstra, dienstbode, van St. Nicolaasga naar Stationsweg 3; *Jochem Lourens, opper man, van Amsterdam naar Kruizebroederstraat 15; Hinke Wijnja (echtgen. van Yke Ykema), z. b., van Oudega (W.) naar Geeuwkade 49; Sijbren Johannes Steenhuizen, z. b., van Vleuten naar Leeuwarderweg 9; Cornelia Elisabeth Va- lentijn, bewaarschoolonderwijzeres, v. Zaandam naar Leeuwarderweg 32; Antje de Jong, z. b., van Joure naar Kleinzand 18; Marten de Jong, z. b., van Joure naar Salverdastraat 7; Albertje Orsel, z. b., van Bierum naar Potbuurt 2; Trijn tje Orsel, z. b., van Bierum naar Potbuurt 2; Ja cobus ten Wolde, z. b., van Groningen naar Wil lem de Zwijgerstraat 6; Antje Oldenburg,, z. b, van Zwartsluis naar 2e Woudstraat 5; Sjoukje Oldenburg, z. b., van Zwartsluis naar 2e Woud straat 5; Else Tromp, z. b., van Langweer naar Looxmastraat 4; Hessel Tamminga, boeren knecht, van Arnhem naar Leeuwardertrekvaart 2; Sipke van der Zee, z. b., van Warns naar le Steenklipstraat 32; Hendrik van cfer Zee, z. b., van Warns naar le Steenklipstraat 32; Janna Marina Pietje Baan (echtgen. v. Bote de Haan), z. b., v. Rotterdam naar Hoogend 13; Hendrik je Seinen, z. b., van Den Haag naar Looxmastraat 38; Antje Nolles, z. b., van Uitwellingerga naar 3e Woudstraat 56; RoeSof NoUes, z. b., van Uit wellingerga naar 3e Woudstraat 56; Antje Piek- sma, z. b., van Uitwellingerga naar 3e Woud straat 56; Trijntje Vrieswijk, z. b., van Heeg naar Woudvaartskade 36; Elske Vrieswijk, z. b., van Heeg naar Woudvaartskade 36; Dirk Klaas Remery, z. b'., van Huizum naar 2e Woudstraat 21; Douwe Remery, z. b., van Huizum naar 2e Woudstraat 21. feit dat we leven in een barbaarsche wereld, waarin de menschheid slechts onder invloed van Let geloof berust. deze tot wormen, er kwamen visschen, de twee slachtige kruipende dieren, zoogdieren en aan het eind van die reeks staan mensch en aap, die beide voortkwamen uit eenzelfde stam. In die ontwikkelingsgang zijn wij het meest verwant aan de Gibbon, Chimpansee, Orang oetan, Go rilla, die met de mensch tot eenzelfde bloed groep behooren. Wij stammen dus niet van de apen af, maar het zijn onze neven en nichten; ons hersengewicht is echter wel vijf maal zoo groot, omdat de mensch zijn verstand geweldig heeft moeten gebruiken en dat zich dus het meest ontwikkeld heeft. Immers hij als de licha melijk zwakke moest zijn verstand ontwikkelen om in de strijd om het bestaan niet onder te gaan; bovendien is de leertijd van de jonge mensch lang, omdat hij zoo lang hulpbehoevend is. Onze voorouders hebben hun verstand wel moeten spitsen op het vechten en strijden voor hun zelfbehoud bv. in de ijstijd, en als erfgena men van barbaren hebben wij ook dit barbaar sche vechtinstinct mee gekregen; maar wij heb ben ook de solidariteitsgedachte geërfd, de zin voor het sociale en redelijke, en het hangt van ons zelf mede af welke van deze instincten in ons zullen overwinnen. Wij hebben dus ook een taak, immers hoe de mensch van de toekomst zal zijn hangt ook van ons zelf af. Wij zijn maar een schakel in de keten van evolutie. Wij zijn nog maar in de voorperiode van de menschheid, wij moeten nog wezenlijke menschen worden, de evolutie-theorie geeft ons dus een levensdoel: ’t overwinnen van de barbaar in ons opdat de komende mensch een maatschappij verwerkelijken zal met meer men- schelijk geluk. Daarna vertoonde spr. een aantal lichtbeelden betreffende de evolutie-theorie. Het Avro Actie-Comité deelt ons mede dat Kovacs Lajos met zijn band inplaats van 24 Maart 7 April te Sneek komt. moorden? Je kunt er f200 mee verdienen.” Toen de man vroeg, hoe ze dat dan wilde doen, bracht ze hem naar de trap van haar woning en zeide hem, dat haar man op 6 Nov. des morgens om vier uur van die trap zou komen en zij dan zou zorgen, dat het donker was, door de stop uit het electrisch schakelbord te draaien. Daarna heeft ze den man een briefje gegeven, waarin zij ver klaarde, f 200 te betalen aan den man of diens vrouw, zoodra hij haar man zou heb- Een niet-alledaagsclie redding. Terwijl Zaterdagmiddag de tram van Drachten, die om 2 uur 42 te Leeuwarden moest aankomen, de halte bij den overweg Achter de Hoven aldaar op pl.m. 300 M. was genaderd, zag de machinist H. de Vries in de Spoorsloot het hoofd van een kind boven het ijs uitsteken; ’t hield zich met een handje aan den wal vast. De heer De Vries stopte oumiddellijk den tram-trein. Conducteur en reizigers begrepen er niets van en staken al spoedig de hoofden naar buiten. Daar zagen zij den machinist zijn machine verlaten, naar de walkant gaan, zich bukken en kort daar na met een jongetje van 3 a 4 jaar op den arm naar de locomotief terugkeeren. Met een kleine vertraging werd de reis vervolgd tot aan de genoemde halte, waar de machinist den schreienden kleuter aan een der reizigers gaf, die op zijn beurt hét jongetje thuis bracht, tot groote vreugde van zijn ouders. L. Ct. van aan boord' naar Den Haag, van Limburg Sti- rumstraat 211; Aaltje Doting, ass. in de huish., van Willem Lodewijkstraat 22 naar Hilversum, Hooge Naarderweg 41*Bartus Hermannus Pe ten, leeraar, van Stationsstraat 6 naar Leeuwar den, Bildtschestraat 59; *WiIlem Hoogstraten, korst nog alles gloeit en kookt; minstens 350 mn- pottenbakker, van 2e Woudstraat 47 naar Ha- zerswoude, Hooge Rijndijk A 50; Bartholomeus van der Blom, pottenbakker, van 2e Woudstraat 47 naar Hazerswoude, Hooge Rijndijk A 50; Sander Mulder, varensgezel, van Ged. Neltjes- haven 30 naar Amsterdam, Prins Hendrikkade 5; Wijbren Brongersma, bakker, van Molen de Hen 6 n. Haarlem, KL Houtstraat 175boven; Beitske Klijnsma (wed. van Age de Boer), z. b., van Koopmansgracht 27 naar Zaandam, Westzijde 107a; Pieter van der Veer, magazijnbediende, van Ubbo Emmiusstraat 13 naar Leeuwarden, De wetenschap heeft ons geleerd dat de aarde ontstaan is uit een nevelvlek, een combinatie van gloeiende lichaampjes en sterretjes, die door spi- lum, p. a. P. Wiersma; Jantina de Haan, z. b., Taalbeweging zich verdichtten en afgekoeld sa men de aarde vormden. In het heelal heerscht een koude van 273 onder nul, alle brandende lichamen moeten er dus afkoelen. Zoo ging het met de aarde, zoo gaat het met de zon. De vuur spuwende bergen bewijzen dat onder de aard- lioen jaren zijn er mee gemoeid geweest om de aarde tot haar tegenwoordige temperatuur af te doen koelen. Op een bepaald tijdstip is op deze aarde het leven ontstaan, eerst nietig, het leven van het plasma, in overeenstemming met de toe standen op de aarde. Uit dat leven van het plasma dat de Mexicaansche prof. Herrera reeds langs kunstmatige weg heeft opgewekt is alle verdere leven voortgekomen. En zooals de ontwikkeling van een leven individueel is, zoo hebben zich de soorten ontwikkeld, de cellen vereenigden zich tot nietige organismen, later Uitvoering „For Yens Neiste” op 20 Maart. Deze tooneelvereeniging, welke zoo vaak propaganda-avonden van andere vereeni- gingen luister bijzet door haar opvoeringen, zal 20 Maart a.s. een beroep op het publiek doen voor een eigen uitvoering. Gegeven zal worden „De neef uit Canada” van Lanting, de man hier die met zijn vroeger werk een stroom van publiek naar de Harmonie leid de, en Wolkom Thus van Schuitmaker. En nu durven we toch wel voorspellen, dat het For Yens Neiste dien avond niet aan pu bliek zal ontbreken; het heeft een goede naam, beschikt over goede krachten, steunde menig keer met haar opvoeringen een goed doel, waarom zou dan op 20 Maart a.s. de Harmoniezaal niet dicht bezet zijn? Marinus Adrianas Allart, timmerman, van Nij megen naat Frederik Hendrikstraat 61; Mina Antje Reintje Deenik, zieken-verzorgster, van Leiden naar Grootzand 40; Cornelia Helena de la Fette, Off. Leger des Heils, van Gouda naar Kleinzand 20a; Albertus Groenland, klerk van Gend en Loos, van Groningen naar IJlsterkade 7; *Berrthard Wulf, z. b., van Geldern (D.) naar Alle Advertentlën worden in beide bladen opgenomen. N.B. Tegen dit besluit kan door ieder be langhebbende beroep worden ingesteld bij de Koningin, binnen 30 dagen nadat het ter openbare kennis is gebracht. Het adres van beroep wordt aan de Ko ningin gericht, maar ingediend bij den Com missaris der Koningin. SNEEK, 9 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend dat bij hen zijn ingekomen verzoeken om verlof voor de verkoop van alcoholhoudende drank, andere dan sterke drank voor gebruik ter plaatse van verkoop van: 1. de Commanditaire Vennootschap H. van der Werf en Co., aldaar, voor de beneden- en bovenlokaliteit van het perceel Galiga- straat nos. 1 en 3; 2. de Commanditaire Vennootschap J. Hottinga en Co., aldaar, voor de beneden- voorlokaliteit van het perceel Kruizebroeder straat no. 55; 3. de Commanditaire Vennootschap H. Ringnalda en Co., aldaar, voor de beneden- voorlokaliteit naast de winkel van het per ceel Oosterdijk no. 20; 4. de Commanditaire Vennootschap Tj. Reen en Co., aldaar, voor de beneden-voor- lokaliteiten van de perceelen Martiniplein nos. 10 en 11; 5. de Commanditaire Vennootschap R. Heemstra en Co., aldaar, voor de beneden- lokaliteit achter de winkel van het perceel Kleinzand no. 100. Tegen het verleenen van deze verloven kunnen binnen 2 weken schriftelijk bezwaren worden ingebracht. SNEEK, 9 Maart 1932. GEMEENTE SNEEK. INTREKKING RIJVERBOD. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter voldoening aan art. 36 van de Motor- en Rijwielbeschikking ter openbare kennis, hun navolgend besluit: No. 23. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK; Gelezen hun besluit van 25 November 1931, no. 13; Overwegende dat de in dat besluit ge noemde verbouwing van het perceel Kruize broederstraat no. 50, nagenoeg is beëindigd en de rond dat perceel geplaatste schutting uiterlijk 11 dezer zal zijn verwijderd; dat daarmee zal zijn vervallen het motief voor de geslotenverklaring van een gedeelte van de Kruizebroederstraat voor het berijden met alle motorrijtuigen in de richting van de Wijde Burgstraat; Gelet op artikel 8 van het Motor- en Rij- wielreglement en art. 6 der Verkeersveror- dening; met ingang van 11 Maart 1932, in te trekken het besluit van 25 November 1931, no. 13, waarbij het gedeelte van de Kruizebroederstraat, gelegen tusschen de lijn getrokken in het verlengde van de Wes telijke zijgevel van het perceel Kruizebroe derstraat no. 47 en de Wijde Burgstraat, ge sloten is verklaard voor het berijden' met alle motorrijtuigen in de richting van de Wijde Burgstraat. SNEEK, 2 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Sneek, (get.) P. J. DE HOOP, Burgemeester. (get.) P. SIKKES, Secretaris. Anna Terpstra, z. b., van Kloosterstraat 19 n. Siegerswoude 86; Sibble Greidanus, kruideniers bediende, van le Zomerrakbuurt 30 naar Am sterdam, Wingerdweg 7Heinrich Vogt, kapper, van le Woudvaart 30 naar Nijmegen, Jac. van Canisstraat 54; Derk Veldkamp, schilder, van Grootzand 74 naar IJmuiden, Eschdoornstraat 16; *Klaas Pietersma, metaalbewerker, van Tulp straat 6 naar Dragten, A 37; Reinhold Erich Eichler, meubelmaker, van Galigastraat 19 naar Chemnitz (D.), Terrassestrasze 12 (III); Sietske Werkman, dienstbode, van Scharnestraat 32 n. Leeuwarden, 3e Vegelindwarsstraat 33; Roelofje Buis, dienstbode, van J. W. Frisostraat 26 naar St. Nicolaasga 420; Antje Zwerver, dienstbode, van Stationsweg 18 naar -Leeuwarden, Achter Tulpenburg 60; Hiddfe de Vries, koopmatf, van Kleinzand 90 naar Tilburg, Willemstraat 5; Jan Lucas Dijkhuis, leeraar, van Parkstraat 11 naar Enschede, Molenstraat 22; Julia Heemstra, hulp in de huish., van Rozenstraat 19 naar Leeuwar den, Engelschestraat 48; Adriana Henderika Bat- stra, dienstbode, van Nieuwbuurt 11 n. Utrecht, tracht in stand te houden is het gevolg van het Oud Kerkhof 6; Sjoukje Sijbranda, leerl.-vei- pleegster, van Boschstraat 4 naar Ermelo, Stich ting „Groot Emaus”; Theodora Maria van der Salm, bewaarschoolonderwijzeres, van Leeuwar derweg 32 naar ’s Hertogenbosch, R.-K. Moeder huis Mariënburg, St. Janssingel; Johannes Dijk stra, slagersknecht, van Kleinzand 46 naar Hal- Bollemansteeg 52; Herman Pieter Bouwman, winkelbediende, van Grootzand 62 naar Meppel, le Hoofdstraat 23^ Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan ’t bureau van politie, Mar tiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11'/2 en 12'/2 uur de na volgende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 6 en 7 Maart 1932: dop van auto. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 6 en 7 Maart 1932:. vulpotlood, H. Bergsma, Willem de Zwijgerstraat 25; paar grijze handschoenen, E. P. >H. Kingma, Leeuwenburg 1; wollen handschoen, H. Plekkeringa, Swerissteeg 3; dameshandschoen KI. de Jong, Woudsend; zakmes, K. v. d. Meer, Potbuurt 11; huissleu tel, J. Damhuis, Bothniakade 12; sleutel van tapkraan, A. Tekelenburg, Oud Kerkhof 3c. Tijdelijk burgemeester Ijlst. Met het oog op de overweging van de mogelijkheid tot samenvoeging der gemeen ten Ijlst en Wymbritseradeel, werd indertijd de door het overlijden van den heer H. P. Fledderus ontstane vacature van burgemees ter van Ijlst niet definitief vervuld, doch werd door den Commissaris der Koningin met ingang van 2 Februari 1931 tot tijdelijk burgemeester van Ijlst benoemd de heer C. E. van Koetsveld, burgemeester van Wor- kum. Nu in de gemeente Ijlst de Raad en de voordde, zeide zij: „Wil je mijn man ver- zgn. Nevenraad zich over het denkbeeld van samensmelting met de gemeente Wymbrit seradeel hebben uitgesproken, acht de heer Van Koetsveld zijn taak als tijdelijk burge meester afgedaan en heeft hij ontheffing uit die functie gevraagd. De Commissaris der Koningin heeft aan dat verzoek gevolg gegeven en aan dén heer Van Koetsveld met ingang van 15 Maart a.s. eervol ontslag uit zijn ambt als tijdelijk burgemeester verleend, onder dankbetuiging voor de als zoodanig door hem bewezen j ben vermoord. Echter is de man op haar diensten. i voorstel niet ingegaan. x I- De eisch was vier maanden gevangenis- Wüd-west onder Irnsum. s|raj VOorwaardelijk met een proeftijd van De heer H. Langhout, autobusondernemer 3 ïaar- te Irnsum, moest Zaterdagavond om 10 uur een gezelschap naar Sneek brengen. Nabij j Dageraad. Voor de afd. Sneek sprak gisteravond in Ami- citia de heer A. L. Constan dse over „Hoe mensch en aarde ontstaan zijn”. Spr. kan over dit punt natuurlijk geen nieuwe gezichtspunten openen, de evolutietheorie is al bijna 75 jaren oud. Spr. wil echter de voor naamste kenmerken van die theorie nog eens behandelen, kenmerken 'ijnrecht in strijd met theorieën over het c;:ïet<-.an van de wereld, als de theïstische van de openbaringsgodsdiensten, waarbij uit niets iets voortkomt, wat onmo gelijk is, daar alles een oorzaak heeft, alles voortkomt uit iets anders, waarin het volgende reeds aanwezig was. De aarde die wij kennen moet zijn voortgekomen uit andere, die de 80 elementen, waaruit deze aarde bestaat, oo’k bevatten; de oorzaak van de wereld moet dus stoffelijk zijn, zij is er altijd geweest en zal er altijd zijn, alleen de vorm verandert voortdurend, zij heeft geen begin en geen eind in de tijd maar ook niet in de ruimte. Ook het deïsme, dat zegt dat eens de stof geen beweging had, doch God die er aan gaf, is niet juist omdat elke beweging door een andere is voorafgegaan. Ook de pantheïstische theorie die natuur met God vereenzelvigt bestrijdt spr., om dat de n atuur niet werkt met doelmatigheid, ver stand, goedheid en wijsheid, niet met zedelijk heid en redelijkheid, waartegenover de natuur immers absoluut neutraal staat; zij is blind in haar noodzakelijke, oorzakelijke werking. Ook de mensch is, volgens spr., niet anders dan een product van een noodzakelijke samenloop van omstandigheden. Hij behoort in de natuur tot de mei st vervallen diersoorten; in gezondheid, kracht en zintuigen overtreffen tal van dieren hem; hij heeft de richtingszin der postduiven niet, het menschelijk oog wordt door het kat ten- en arendsoog ver overtroffen; met reuk, ge hoor en smaak en tastzin is het evenzoo, met lichaamssterkte ook; wij hebben woningen noo- dig om ons tegen de natuur te beschermen, de dieren niet. En hoe zwak en gebrekkig zijn de kinderen der menschen in vergelijking met de jonge dieren; minstens van een menschen- leeftijd gaat heen in hulpbehoevende staat, dat is bij de dieren nooit het geval. De mensch draagt inderdaad de stempel een product te zijn van toevallige omstandigheden in de natuur. Het bijbelverhaal is ontstaan als de fantasie van een menschheid in haar kinderschoenen, die bij ge brek aan kennis zich de schepping zoo verbeeld de, doch waarvan de onmogelijkheid vast staat, he'.geen spr. betoogt aan de hand van het schep- pings- en zondvloedverhaal. Dat men dit verhaal Stille omgang. Zaterdag op Zondag had te Amsterdam weer de Stille Omgang plaats. Het aantal pelgrims werd geschat op 40.000, waarvan :eer velen ook uit Friesland. Uitlokking tot moord. Voor de rechtbank te Winschoten stond terecht een gehuwde, 32-jarige vrouw uit □ude Pekela, thans verblijvende te Valther- nond. Haar wordt ten laste gelegd, dat ze )p 4 November heeft getracht een man te rewegen haar man van het leven te beroo- zen door hem f200 te beloven. Ze vroeg hem of hij tot een moord in staat was en toen hij daarop bevestigend ant- De malaise. - .xx j x -Het personeel van Bruynzeels deurenfa- Deersum bemerkten de inzittenden, dat er in brjeken te Zaandam heeft de verkorte werk- de richting van de autobus werd geschoten. weefc van 32 uur aanvaard, anders zouden Op de terugreis, even daarna, werd de heer Langhout tusschen Sneek en Scharne- goutum aangehouden door den bestuurder1 gen j,eeft 84 werklieden definitief en 87 tij- n. L» w» rO «*0 111I /-» imnro I niet verder te’ rijden, daar in de richting van 40 man ontslagen zijn. De Maatschappij De Schelde te Vljssin- auto, die hem waarschuwde vooral onfSiag verleend. v 1 De contact-commissie voor het mijnbedrijf zijn auto, eveneens nabij Deersum, ook eeni-1 js n0 nje| overeenstemming gekomen ge schoten waren gelost. Onmiddellijk be- over de voorgestèlde 10 loonsverlaging, sloot de heer Langhout terug te gaan en via /gferdag vergadert zij weer, de Lege-Gean huiswaarts te keeren. j jn pen Haag hebben de bakkersgezellen zich bij een loonsverlaging van f 1 neerge legd; er komt een nieuw collectief contract. Te Rotterdam zal men nader onderhandelen. Ongelukken. Te Bergum is Zondag een tweejarig zoon je van den heer O. Hoekstra te water ge- aakt en verdronken. In Sijbrandaburen gekomen stelde hij de( politie aldaar van een en ander op de hoogte. Een nader bericht meldt, dat de politie de verdachte, P. S. te Mantgum, heeft opge spoord. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Een alarmpistool werd in beslag ge nomen. L. Ct. B61i NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang) Isw* rinrn» »-» j-i n. ♦'innrltirY V3 tl w-x II -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1