4a- - 96 Matorni’s Wijngaard Pindas van Tromp I I KARPETTEN 3 cents Bensdorp Firma JflBs. Sneek A.Verwer’s «o 30- 68- 31- -68- Eerste Blad 62.80 feuilleton 26.00 5.65 7.50 12.75 Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. B| alle Drogisten. Wj I 20 ELS 29.22 87.12 45*22 ELS ELS Geen Chocolade zóó volwaardig aan gewicht en kwaliteit als de NIEUWE lijm mm fti. Woensdag 23 Maart 1032 leusch, gij krijgt beter MJ Ho. 50. ie M. i 54.°° üHicieel Onjaaa te 6c KLEEDING I 1 - mmb SHEERER COURAMT M WYW3R1T5ERADEEL 48e Jaargang Onze AWS5E®5i De goedkoopste en toch zéér populaire versnapering is Sneek Bekend als de lekkerste 16 GIJ die trouwen gaat voor D h deze EXTRA AANBIEDING Complete Bedstellen Bed. peluw, 2 kussens, ge vuld met zeegras Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met alpengras Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met prima kapok Bed, peluw. 2 kussens, ge vuld met dubbel gezuiverde en gestoomde veer Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met prima ganzeveer Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met prima prima ganzeveer SN EEK - Tetetooa No. ISO NIEWSIMDINGEN. RECLAME KOLOM. W M stalen! door E. PHILIPS OPPENHEIM. HOOFDSTUUK XV. Pot 90 at., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. Kinderlijk Jongensachtig en toch sterk! Mervyn’s oprechte verbazing scheen 'den man eenigszins gerust te stellen. „Voordat U hier kwam gisteren,” zei hij op verdrietigen toon, „was zij het succes van den avond. Ze zöu hier vandaag drie danslessen gegeven heb-- ben; twee van mijn beste klanten had- had haar geïnviteerd op een souper. Zij! had nog niets (definitiefs met heri afgesproken ze had alleen maar be- loofd, hier te zullen komen. Maar die danslessen hondervijftig francs per les en zij1 kon het best gebruiken, dat weet ik.” „Maar waar kan zij dan zijn?” vroeg Mervyn. Ferrari kuchte verlegen. De ElfecdTpgrls^befer pemaakl «en ,deug^ gelijken, tiaar verhoog jrffng lager. tl vind! bij ons. alles wat een leuk kind een leuke jongen moet dragen miiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii^ E E S E E E ïïimiiiiimmmiiimiiiiiimiiiiiiiiiimmiimiiR: vraag, of er personen zijn die den dienst vrijwillig wenschen te verlaten, hetzij met pensioen (voor zoover de Pensioenwet dit toelaat), hetzij met wachtgeld op den voet van de onlangs vastgestelde wachtgeldrege ling. De ambtenaren, die op den aangegeven voet voor eervol ontslag in aanmerking zou- 'W ken van een sextant met een gradenboog, verschillende navigatiekaarten van Groen land, Ijsland, het Noordelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan en van het Noord- poolgebied. Het logboek is gedeeltelijk on leesbaar en trouwens slechts ingevuld tot den achtsten Juli. Behalve navigatie-tabellen zijn tal van adresstrookjes gevonden, die vermoedelijk van ontvangen telegrammen afkomstig zijn en misschien door het zee water zijn los geweekt. Ook een lijst van den geheele inventaris der aan boord zijnde in strumenten en goederen is nog gedeeltelijk leesbaar gebleven, terwijl ’t Amerikaansche vliegbrevet, dat op 1 April 1930 aan Cramer werd uitgereikt, nog zoo goed als onge schonden is. Tezamen vormt het pakket ech ter een armzalig overblijfsel van wat eens de grootsche plannen van twee mannen wa ren. De Amerikaansche consul-generaal, de heer Hoover, heeft het pakket doorgezonden naar het Staatsdepartement te Washington, met een betuiging van zijn dankbaarheid jegens schipper Gravenmaker. 12 BOUCLÉ Beslist prima kwaliteiten De allernieuwste dessins „Zij is vannacht om kwart vóór drie met U hier weggegaan, monsieur,” zei hij. „En sindsdien hebben we niets meer van haar gehoord of gezien.” „Iedereen mag weten, waar we ge weest zijh,” zei Mervyn. „Ze is met me meegereden naar Hotel de Paris. Ze is met me meegegaan naar mijh zitkamer en is daar niet langer dan hoogstens tien minuten gebleven. We hebben één glas wijh gedronken. Toen nam zij af scheid., Ik héb haar weggebracht tot aan de lift. Ze wilde niet hebben, dat ik haar naar haar hotel vergezelde. Vanaf mijh balkon zag ik haar in een rijtuig wegrijden. Ze reed het plein over in de richting van het Park. Ze had me verteld, dat ze logeerde in Hotel des Het is vrij zeker, dat Mervyn er vóór elven nog niet aan gedacht had, om naar de Provincal Bar te gaan. Hij had het grootste gedeelte van dien langen, gelukkigen dag in gezelschap Van Ro setta doorgebracht en zijp zucht tot avonturen had plaats gemaakt voortee- derder en minder gevaarlijke neigingen. Hij jjegon genoeg te krijgen van al dat geintrigeer. Hij had zich voorgeno men, voortaan al1 die verdachte plaat sen te mijden; hij zou trachten, Ro setta ertoe ,te bewegen, zooi spoedig mogelijk met hem te trouwen, en dan naar Engeland terug te keeren, zonder het verdere verloop van de gebeur tenissen in Monaco af te wachten, al was hij er ook nog zoo nieuwsgierig naar. Evenals de meeste mannen van zijn leeftijd, die voor het teerst van hun leven aan trouwen denken, pam de ge dachte daaraan hem bijna geheel in „Heelemaal geen gekheid,” -ant woordde hij. „Ik he11' dien dikken kerel, Paltrine, vaak genoeg in gezelschap van Torrita gezien. Zie je nu, Rosetta, wat voor methoden er in de politiek worden toegepast? Er zal een aanslag worden gepleegd op Matorni’s leven. Er zal veel ophef van gemaakt worden, en Matomi verschijnt weer in zijn volle glorie. Hij gedraagt zich als een held. Dit keer is er voor hem geen gevaar aan verbonden, maar dat weet hij! zelf niet. Het zal blijken dat de zoogenaam de sluipmoordenaar een Franschman is of althans in Frankrijk woonachtig. Brandstichting. Te Assen is in arrest gesteld T. P., arbei der te Amsterdamscheveld, verdacht van brandstichting in de door zijn vrouw, van wie hij gescheiden leeft, bewoonde woning te Barger Erfscheidenveen. Bezuinigingsmaatregelen van Rotterdam. B. en W. van Rotterdam hebben aan het personeel meegedeeld, dat de noodzakelijk heid bestaat, het aantal werkkrachten in dienst van de gemeente te verminderen. Met het oog hierop acht het college het van be lang, zoo spoedig mogelijk volledige gege vens te verkrijgen met betrekking tot de den wenschen te komen, dienen dit verlangen binnen veertien dagen aan hun hoofd van dienst kenbaar te maken. Autn-ongeluk. Te Blaye (Frankrijk) is, naar uit Bor deaux wordt gemeld, een auto in de Gironde gereden. Van de zes menschen in den wagen zijn er vijf om het leven gekomen. De verdwenen Amerikaansche Oceaanvlieger Cramer. In Juli van het vorige jaar is de Ameri kaansche vlieger Parker D. Cramer, bij een poging om over Groenland en Ijsland naar Denemarken te vliegen met zijn monteur om het leven gekomen. Geruimen tijd verkeerde men in het onzekere omtrent zijn lot. De eerste dagen na zijn verdwijning hoopte men nog, dat het toestel op zee zou ronddrijven of op een der eilanden langs de Noorsche kust terecht zou zijn gekomen. Allengs gaf men deze hoop op, en aanvaardde men de zekerheid, dat de beide mannen om het leven waren gekomen, hoewel van het toestel nooit eenig spoor werd gevonden. Thans is deze zekerheid nogmaals beves tigd, meldt het persbureau Vaz Dias. Bij het visschen in het Noordelijke gedeelte van den Atlantischen Oceaan, op 29 Februari jl., heeft de Nederlandsche treiler „Eendracht” IJM. 130, onder schipper W. Gravenmaker uit IJmuiden, op 59 gr. 38 sec. N.B., 3 gr. 42 sec. O.L. een pakket opgevischt dat de papieren van den verongelukten Amerikaan- schen vlieger Parker D. Cramer bleek te be vatten. Terstond na zijn thuiskomst heeft schip per Gravenmaker ’t pakket den Amerikaan- schen consul-generaal te Amsterdam, den heer Charles L. Hoover, ter hand laten stel len. Wellicht het kostbaarste van den in houd, althans voor Cramer zelf, die het pa pier bij zijn belangrijke documenten opborg, zijn de stukken van den gedeeltelijk onlees baar geworden laatsten brief, dien Cramer, toen hij startklaar op het gunstige oogen- blik om van Groenland te vertrekken wacht te, van zijn moeder ontving,.en die begint met de woorden: Dear Parker, I hope this will reach you just in time before you startVerder bevat’t pakket eenige stuk- beslag. En toch, niettegenstaande hij erg gelukkig en tevreden was, voelde hij zich al den heelen avond niet op zijn gemak. Doelloos wandelde hij naar de Sportclub, wisselde hier en daar enkele woorden met een van zijn tennisvrien- den, die hij er ontmoette, bleef wat staan toekijken bij de roulette, maar amuseerde zich niet. Om half twaalf liep hij de passage door naar het hotel, met het vaste voornemen, om naar zijn kamer te gaan en om twaalf uur trad hij de Provincal Bar binnen. Nau welijks had hij zijn jas en hoed naar de yestiaire gebracht, of hij kreeg het ge voel, dat er iets bizonders aan de hand was. Dan, de cocktaili-menger, groette hem verlegen en met angstigen blik, waarna hij zich weghaastte, om enkele klanten te bedienen aan den anderen kant van het buffet. De eigenaar, die hem den vorig en avond met zooveel plicht plegingen verwelkomd had, deed ng, alsof hij hem niet zag. De orkestleider scheen het bankbiljet vgn honderd francs van den avond tevoren vergeten te zijn, wendde, toen Mervyn naderde, zijn hoofd om en begon op fluisteren den toon een gesprek met den cellist. De twee beroepsdansers, die hij dien morgen in het restaurant op den heuvel gezien had, keken hem nieuwsgierig na. „Monsieur wenscht een i plaats vroeg de eigenaar, die eindelijk m|et trage schreden op hem toekwam. De man ging hem voor naar het zelfde tafeltje, waaraan hij den vorigen avond had gezeten. Mervyn liet zijh blikken rondgaan door de zaal. „Waar is Mademoiselle Caterina?” vroeg hjj. Ferrari gaf niet terstond antwoord. Mervyn keek op van het menu, dat hij in de hand hield, en zag, dat de man hem met vreemden blik strak, stond aan te staren. „Mademoiselle Caterina is niet meer hier geweest, sedert zij gisteravond met U de zaak verliet.” i in Keepen Volle Melk Ghoco Padvinder en Hazelnoot Vraagt ze uw winkelier. Let op Bensdosp Engros KERKNIEUWS. Ds. G. Gerbrandy, predikant te Nieuw Vennep, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Leeuwarden (vacature-Kloos- terman) aangenomen. Ds. Gerbrandy werd 12 Febr. 1899 te Nij- land geboren; hij studeerde te Groningen, was candidaat in Gelderland in 1925 en pre dikant te Nieuw Weerdinge 11 April 1926, te Nieuw Vennep 25 Nov. 1928. Waarschuwing tegen het Arbeidsleger der Heilsbrigade. Het Centraal Archie* en Inlichtingenbu reau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland te Amsterdam waarschuwt opnieuw tegen het Arbeidsleger der Heils- brigade, waarvan de commandant G. Eich horn, wederom circulaires rondzendt om geldelijke steun aan zijn inrichting, die thans gevestigd is Zorgvlietstraat 286 (voorheen de Riemerstraat 274) en welke inrichting niet den minsten steun verdient. Treinmachinist doodgevallen. Zaterdagmiddag even voor het vertrek van den trein van 17.15 uur naar Utrecht, is de gehuwde machinist Gortemuller, woon achtig te Arnhem, te Amsterdam van de lo comotief gevallen. Hij kwam tusschen perron en locomotief terecht en werd dood opgeno men. Het bleek dat hij den nek had gebro ken. Het lijk is naar het Binnengasthuis ver voerd. De werkloosheid in Nederland. Het departement van binnenlandsche za ken en landbouw deelt het volgende mede: Inzake de werkloozenzorg zijn aan alle gemeenten in ons land inlichtingen verzocht. Van 152 gemeenten met rond 745.660 inwo ners waren bij ’t samenstellen van dit over zicht nog geen gegevens ontvangen. Het aantal werkloozen, dat als werkzoe kenden bij de organen van de arbeidsbemid deling in gemeenten welke inlichtingen ver strekten op 27 Februari stond ingeschreven, was 272.666. Bovendien waren gedeeltelijk werkloos 16.734 personen. Geheel werkloos waren 3676 vrouwen. Tweehonderd spinners ontslagen. Naar het Overijsselsch Dagblad verneemt, heeft de directie van de spinnerij Eilermark te Glanerbrug onder Lonneker door aan plakking bekend gemaakt, dat tegen April de helft van de arbeiders ontslagen zal wor den. Door dezen maatregel worden pl. m. tweehonderd arbeiders met werkloosheid getroffen. Trois Etoiles, in Beausoleil.” „En monsieur heeft sindsdien niets meer van haar gehoord of gezien?” „Neen, natuurlijk niet.” De eigenaar zag hem hulpeloos aan. „Zou monsieur mij ook kunnen zeg gen,” yroeg hij met bevende stem, „of' hij mademoiselle Caterina de een of andere 'boodschap heeft meegegeven?” „Op die vraag moet ik het antwoord schuldig blijVen,” zei Mervyn. „Ziet U, wij zijn hier zoo dicht in de buurt van de grens,” zei de hotel eigenaar, angstig-bezorgd om zich heen kijkend. „Men kan nooit weten, wat er gebeurt. Als ze de grens overkómen mijn hemel, dan zou het er vopr me nigeen van ons slecht uitzien.” „Als wie de grens overkómen?” „Hfet Italiaansche leger, de Zwart- hemden van Matomi.” „Ik geloof, dat het je in het hoofd is geslagen,” zei Mervyn. „En is dat nu alleen omdat .mademoiselle Cate rina vanavond niet is verschenen?” „En vanmiddag pok al niet,” bracht Ferrari hem in herinnering. „En U dan, Signor? Bent U vanavond niet hier gekomen, omdat U van meening was, dat ,U haar hier zoudt ontmoeten Ik zag het aan Uw gezicht, toen ,U de zaal binnenkwam en bemerkte, dat zij er niet was. En ik zag het obk aan Uw gezicht, toen ik U vertelde, dat zij van daag nog heelemaal niet hier was ge weest. U maakte zich ongerust, evenals ook ik me ongerust maak - ongerust over haar over ons allemaal. Ik wou, dat ik deze zaak pooit heropend had. Was ik maar niet hier bljjven wonen en verder naar het Noorden getrokken heel ver weg.” Wordt vervolgcL AdvertatfRn worden levens gratis gr utaetal In de SN EEK ER COURANT U kiest uit de nieuwste voor jaars-stoffen; eerste klasse coupeurs en bekwame inaat- kleennakers maken U een mooi, chique cosüuun, dat on berispelijk past en degelijk afgewerkt b en U be taalt den laagst mogelijken prijs. Wg zenden U gaarne COLBERT CO5TUUM naar maat van D EM L SAISON paar maai «on naar meat ven FANTASIE PANTALON IA® OO neer meet vee I V» tot 4 VOOR IETS GOEDS NAArB BERVOETSI Speciaal Beddenmagazijn en Reparatie-Inrichting Bekochte goederen worden aaarne bewaard Vermoedelijk zal er denzelfden dag een nieuw grensincident plaats viinlden. En zoo hebben ze dan een pracht-motief, om den oorlóg te verklaren. Signor Torrita kan zichzelf gelukwenschen met een zoo geniaal bedacht plan.” Zij zag hem nadenkend aan. „Mervyn”, zei ze op emstigen topn, „je wilt toch zeker niet zeggen, dat Matomi van dit alles kennis draagt?” „Natuurlijk niet. Hij poseert wel erg, maar het is toch een flinke kerel, en ik geloof niet, dat hij zich met der gelijke minderwaardige comedies zal in laten. Vermoedelijk heeft hij tegen Tor rita gezegd: „Zorg op 1 Mei voor een niet al te kinderachtig grensincident, en schud ,d£n patriottischen geest wat wakker.” En Torrita heeft zijn best gedaan.” „Ik geloof,” zei Rosetta, na een oogenblik nagedacht te hebben, „dat we maar een jacht moesten koopen, Mervyn, en op zee gaan wonen.” r=-’=^/ ol /liil I 30. 0 ZIE ETALAGE SUÜPMARKT VOOR MEUBELEN. VancWJnt DINSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS MAAT Ml 1 NIEUWE SHEERER COUHAÏT Atxxroemeoti per jaar I 2.50 f». p. pool I 160. Advertenties i 9 cL p. regel log ronden «tcdedeeRngen booger. Abonnement belangrijk» korting (het bed voor üw leven] Reparatie netjes en billijk Overstoppen gratis ■p

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1