BRANDT JOo Uldtt'is [jas PHILIPS Veemarkt te Leeuwarden Handels- en Marktberichten die lamp goedkoop „ARGENTA” Gesterkt en gekalmeerd Per Telegraaf. De schoenen van de Tooverfee. SPORTRUBRÏEK. BURGERLIJKE STAND. guldens te ver dienen. Koopt lam pen, die goedkoop branden. Philips lanrpen l De verstandige kooper geeft graag een paar dubbeltjes uit om Er bestaan lampen, die wellicht een paar dubbel tjes goedkooper zijn, maar Philips lampen branden guldens goedkooper! 4 VOETBAL. Ameri- ging SLEETJE RIJDEN. Nadruk verboden»^ De waterstand in Friesland. Gedep. Staten van Friesland hebben gisteren last gegeven het provinciale stoomgemaal bij' Lemmer in werking te stellen. De stand van het boezem- water in Friesland is gemiddeld 3J.7 c.M. boven zomerpeil. dood, terwijl vier schoolkinderen lichte ver wondingen bekwamen. De overige passa giers em de chauffeur bleven ongedeerd. Autobus verongelukt. De autobus, die rijdt op het traject Hoo- geveenMeppel, is Woensdagmiddag nabij Ruinen vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting tegen een boom gereden en totaal vernield. Van de inzittenden werd de ongeveer 50-jarige aan- vinding aan de Vereenigde Staten af te staan. koopbaar. Varkens en Wolvee zeer slecht en teruggaand. 80.000 K.G. kipeieren 2*/4—3 ct. per stek; per K.G. 40—45 cent. 3000 K.G Eendeieren 2,/t 3 ct. per stuk, 35-40 ct. per K.G. O, wat hebben wijl gereden In die houten slee. Vlugger dan een arreslede Ging het door de sneeuw. Over bergen en dalen Toen kwam Zus mij halen. Morgen speel ik vast weer mee In de houten slee. 2 2 0 O 1 0 0 1 0 0 0 1 1 4 5 4 4 1 0 PHILIPS AgfiFlsiTA F eijenoord Ajax Enschede PSV Veendam Loonsverlaging bij de Ned. Spoorwegen. AMSTERDAM, 8 April. Naar wij verne men heeft de directie der Ned. Spoorwegen de personeelraad medegedeeld verplicht te zijn een loonsverlaging in te voeren van 10 voor alle bezoldigingen, periodieke ver- hoogingen, premies enz. Deze verlaging zou 1 Juli voor 5 ingaan en op 1 Oct. weder 5 De personeelraad heeft heden besloten dit voorstel niet te behandelen, doch over te leggen aan de organisaties. 10—2 13—1 7—4 2—5 2—22 Strooibiljetten uit luchtvaartuigen. De Minister van Waterstaat heeft aan de colleges van Ged. Staten mede- 2e KLAS B AFD. V. Voor de noordelijke 2e klas B moet nog één wedstrijd in dit seizoen ge- speeld worden en wel die tusschen de plaatselijke clubs Forward en GW te Groningen. Nu Zaterdagmiddag a.s. S1/, uur zal deze wedstrijd in het Stadspark aldaar gespeeld worden. Verliezen van Forward beteekent voor de studenten, dat zijl de degradatie-wedstrjjlden moet ten spelen. Winnen de blauwwitten dan komen ze in puntenaantal met de Gron. Boys gelijk te staan en moet er dan nog tusschen deze twee elftallen een extra-beslissingswedstrijd plaats hebben om uit te maken wie definitief op de onderste plaats van het ranglijst je van deze afdeeling zal zetelen. We zijn voor de „Groenesteyners” pessimistisch gestemd. Incident bij circus Gleich. Gisteravond tegen het einde der voorstelling van het circus Gleich te Amsterdam heeft een incident plaats gehad, dat onder het publiek nogal eenige opwinding heeft doen pntstaan. Het gebeurde hij het afschieten van een man als levend projectiel door mid del van een racket. Door den nogal weeken zandbodem, waarop het circus is opgebouwd, was het racket een wei nig verzakt, te weinig echter dat dat kon opvallen. De afwijking in stand was pchter groot genoeg om het le vende projectiel een lichtelijk gewij- zigden boog door de lucht te doen on dergaan, met het gevolg dat de man op een verkeerde plaats van het net, een weinig te veel naar rechts, te recht kwam. Hij slaagde er in zich, vast Mijnhardt’s Zenuwtabletten dragen. Dat ïs je gerechte straf, Jans voort op strengen toon. Ina keek glimlachend voor zich uit. „Best hoor,” knikte ze. Haar booze bui was Ineens voorbijgetrokken. De gedachte, dat het Zigeunerkind haar voor een echte fee had aangezien, werkte zóó opwekkend, dat ze zingend haar oude schoenen aantrok. Jans ging hoofdschuddend de ka mer uit. Huilen, omdat je nieuwe schoentjes aan moet trekken en zingen, omdat je oude moet dragen? t Jans vond Ina een onbegrijpelijk kind. Een groote diamant. Uit Diamentino in Brazilië komt het bericht, dat daar een van de grootste nog ooit ter wereld gevonden diaman ten .is ontdekt. De gelukkige vinder was een arm diamantzoeker. De steen weegt, ongeslepen, 574 karaat en de vinder zou reeds een aanbieding Van 200.000 gulden voor den steen hebben ontvangen, doch niet aangenomen. De Cullinan woog ongeslepen iets meer dan 3000 karaat, de Koh-i-noor on geslepen 900 karaat. Aan verdachte was ten laste gelegd dat hij op 6 Februari met een vrachtauto zoo roe keloos en onvoorzichtig op een kruispunt van wegen te Leeuwarden had gereden, dat zijn auto door een anderen auto werd aan gereden en kantelde, waardoor een met hem meerijdende jongen werd gedood. gedeeld, dat hij1 voornemend is om in het vervolg in den regel geen ont heffing van het verbod, bedoeldl in art. 56 van het Luchtverkeerreglement, te verleenen voor het uitwerpen van strooibiljetten boven gemeenten met be bouwde kommen van eenige beteekenis, welker besturen daartegen bedenking hebben. In verband hiermede heeft de Minis ter een opgaaf van bedoelde gemeenten gevraagd, welke ter kennis van be langhebbenden zal worden gebracht, teneinde het onnoodig indienen van ver zoeken te vermijden. Frederik van Eeden. Frederik van Eeden heeft zijn 72en ver jaardag bereikt. Men heeft den patiënt van zijn slaapkamer naar zijn werkkamer ge bracht, waar hij een groot deel van den dag in een leuningstoel heeft gezeten. Hij heeft de familieleden, die hem hebben begroet, herkend, doch hij heeft niet veel kunnen spreken. Zijn toestand is langzaam achteruitgaan de. Een dorp te koop. In de omgeving van Bordeaux is een geheel dorp te koop voor ongeveer J/g millioen francs. Thans woont er nog slechts een oud echtpaar. Verder staat het geheele dorp leeg. Vreeselijk wapen. Senator Frazier heeft het kaansch congres verzocht een geheime commissie te benoemen teneinde een uitvinding, waarmede op een afstand van 100 mijl steden en schepen in brand gestoken kunnen worden of door ontploffing vernield kunnen worden, te bestudeeren. Het toestel kan door en kele mannen bediend worden. De uit vinder, Barlow genaamd en woonachtig in Stemfort (Connecticut) heeft reedt een aantal bombardements-machines ge construeerd en is bereid de nieuwe uit- 3 2 2 3 2 4 De werkloosheid. Volgens officieele cijfers is de werk loosheid in Januari over de heele linie toegenomen. Het indexcijfer der werk loosheid was toen 29.1 tegen 23.6 in December 1931. Zie die kind’ren samen spelen In hun houten slee. ’k Loop alleen me te vervelen, ’k Speelde dolgraag mee. Zie die jongen vallen! O, wat lachen z’allen. Kijk, ze wenken: Speel je mee Met ons in de slee? Ina was boos. Ze had een kleur van woede en stampte op de grplnd. „Ik wil die schoenen niet hebben, ik vind ze leelijk.” Jans, de kindermeid, schudde het hoofd. „Ik begrijp niet, wat je tegen die schoentjes hebt. Ik vind ze heel mopi en ze passen precies bijl je jurk." Ina keek eens naar beneden, langs haar rose gebloemde jurk. Toen schudde ze haar krullen en zei beslist: „Ik wil schoenen aan met gespen, net als Moeder. Met die leelijkerds ga ik niet naar 't feest. Daar!”' Ze pakte de schoenen van de grond en wierp ze door het open raam' naar buiten. De schoenen kwamen met een plof op ’t grasveld terecht. ’t Was stil in de tuin. De middagzon scheen op het grasveld; het pad daar achter lag in de schaduw. Na die plof bewoog zich iets tusschen de struiken langs het pad. Een klein, haveloos meisje, met een bruin gezicht en schit terende zwarte oogjes, pinder een ver warde zwarte haardos, sloop uit de heesters naar het grasveld. Ze raapte IJLST, van 18 April. Geboren: Pier zv Sierd Visserman en Fokje van den Akker (woonplaats Sneek); Wijpkje dv Hijlke van Tuinen en Anna Kampstra; Sijkë Pietemella dv Johan Geert Visser en Geeske Dijkstra. OverledenGeene. te grijpen, maar kwam toch zoodanig neer, dat hij een oogenblik het bewust zijn verloor. De man werd naar buiten gedragen, waar een geneesheer gereed stond om hulp te verleenen. Dit bleek echter grootendeels overbodig, aange zien de man reeds weer bij kennis was gekomen en volkomen ongedeerd bleek te zijn gebleven. Vandaag kan hij weer als projectiel fungeeren. De roofoverval te Schipluiden. De rechtbank te Den Haag heeft uitspraak gedaan in de zaak van de verdachten van den bekenden roofover val in het kantoor van de Coöperatieve Boerenleenbank te Schipluiden, ge pleegd in den avond van 7 November j.L, waarbij de kassier met een revolver m bedwang werd gehouden, waarop de roovers zich meester maakten van het aanwezige geld.. Wegens diefstal, ge weldpleging en bedreiging werden ver oordeeld de kellner D., hoofddader tot tien jaar gevangenisstraf (eisch twaalf jaar), de meubelmaker L. tot zeven jaar (eisch idem), de havenarbeider S. tot vijf jaar /eisch idem). Mej. B. werd wegens heling veroordeeld tof zes maan den gevangenisstraf (eisch twee jaar wegens medeplichtigheid en heling). De boerenarbeider van U. werd vrij gesproken van de hem ten laste ge legde uitlokking van het misdrijf (eisch was twee jaar). Een heiblok op het hoofd. De heer De Laaf uit Amsterdam, uitvoerder van het Twente-Rijhkanaal bij Goor, heeft gistermorgen, toen hij onder een heistelling stond, het heiblok op het hoofd gekregen. De ontboden dokter stelde een verbloeding in de hersenen vast. In zeer zorgwekkenden toestand is de heer De Laaf naar het r.-k. ziekenhuis te Hengelo vervoerd. Hij is ongehuwd' en 41 jaar oud. de schoentjes op en bekeek zie met verrukte blikken. „Wat heb je daar gevonden? Liggen laten, is niet van jou,” riep een manne- stem van de weg en een donker, baar dig gezicht keek over de tuinmuur. „Ik steel niet, ik bekijk ze alleen maar. Prachtig zijn ze; rose zjj, met roosjes erop genaaid.” „Ik waarschuw je: blijf d’r afl An ders krijgen we d’r nog gezeur mee." In de kamer heerschte stilte. Jans was weggeloopen, verontwaardigd over Ina’s onbehoorlijk gedrag. „Als je Moeder 't hoortdreig de ze. Nu, Moeder was uit, Dus dat was van later zorg, dacht Ina bij .zichzelf. Als zij die schoenen maar niet aan hoefde. Geen van de andere kinderen droeg zjjdeni schoentjes. Allemaal hadr den zijl ze van leer. En Lientje, haar vriendinnetje, droeg er een paar gespjes op, net als Moeder. Waarom mocht zij’ geen gespen op haar schoenen? Zij! mocht nooit wat. Mopperend liep ze door de kamer heen en weer. Plotseling bleef ze staan. Hoorde ze stemmen in de tuin? Wat kon dat zijn.? Ze sprong naar 't open raam’ en zag een klein meisje op ’t grasveld staan, in haar hand de rose schoenen die ze vol bewondering bekeek. Achter de muur riep een stem„Kom mee. Ze wachten niet op ons.” Toen klonken er stappen, die zich verwijderden. Kampiosnsshap van Nederland. Ajax—PSV. In Amsterdam krijgt de kampioen van de westelijke le afdeeling Ajax bezoek van de zuidelijke kampioen PSV. De Philipsploeg-had een slecht begin maar heeft tegen Feijenoord weer veel goed gemaakt en nu de groenwitten bij de Amsterdammers op bezoek kom men zal het er ook wel weer warmpjes van los gaan. Toch verwachten we een overwinning voor de thuisclub. De Nedleriandsche sigarenindustrie. Deze industrie blijft het, volgens de sigarenmakers, nog goed gaan, het aan tal sigarenmakers bedroeg in 1931 12160; het hoogste cijfer sedert 1924 toen het slechts 9861 bedroeg. Per jaar en per hoofd der bevolking worden hier 174 sigaren’ gerookt. wachte schatten werkelijk mocht hou den, want telkens keek ze achter zich om te zien of niemand haar volgde. Zoodra de deur was dicht geklapt, draaide Ina zich om en liep naar de kleerenkast om een paar andere kou sen aan te trekken. Even later zag ze Jans de tuin in gaan en zoekend rondspeuren. Met een blik van afgrijzen bleef ze ten slotte staan bij het hoopje kleeren, dat het Zigeunermeisje had achtergelaten. Voorzichtig, tusschen duim en wijisvin- ger, ham ze een van de afgetrapte schoenen op, en draaide hem in 't rond. Toen liet ze hem weer in ’t gras val len en stevende met groote stappen op het huis toe. Met een boos gezicht kwam ze de kamer in. „Dat heb je nu van je ondeugend heid. Kijk daar eens." Ze wees naar het grasveld. „Een paar schoenen met gaten en een paar oude wollen kousen. Te vies om aan te vatten. En je eigen mooie schoentjes verdwenen.” „Dat heeft de fee gedaan," lachte Ina. „Die heeft alles omgetooiverd van nieuw in oud.” „De fee! Kun je begrijpen. De Zigeuners hebben ’t gedaan, ’k Heb ze vanochtend voorbij zien rijden. Maar ”t is je eigen schuld. Wie gooit ook zijn schoenen naar buiten.” „En zijn kousen," dacht Ina, maar ze zei het niet. Jans zou er gauw genoeg achter komen. „Ja, nu moet je je oude schoentjes PROMOTIE 2e KLAS AFD. V. NoordsterFV C, In Oude Pekela gaat de kampioen van de 2e klas B de club’ Noordster zich klaar maken de degradatieclub le klas FVC te Huizum een warm onthaal te bereiden. Dat het hier niet aan de noodige spanning zal ontbreken geloo- ven we ten stelligste. Wie het hier zal winnen? Wij1 voor'ons verwachten een kleine overwinning voor de thuisclub. We hebben beide elftallen onlangs in het veld gezien en meenen te mogen constateeren dat als geheel de roodwitte Pekelders een betere ploeg vormen dan. FVC. Maar de groengelen zullen him laatste kans niet zoo maar te grabbel gooien, en daarom juist verwachten we een zeer spannende partij. F eijenoordEnschede. De Rotterdamsche club Feijenoord zal op het Sparta-terrein op Spangen de strijd aanbinden tegen de oostelijke kampioen Enschede. De zwarthemden hebben Zondag voor een week van zich doen spreken door PSV maar eventjes te slaan met 52 doelpunten. Of de robdwitten dit zich zullen laten wel gevallen betwijfelen we ten zeerste. Voor keeper Van Male is deze wed strijd een mooie oef ening, daar hij Zon dag 17 April weer in het oranje-elftal tegen België zal uitkomen. De stand van de landscompetitie is thans,: Prijsnoteering Vette Koeien per K.G. 44—64 ct., vette varkens per K.G 1620 ct. Zouters per K.G. 18—00 ct. Zware Zouters per kg. 00 ct. OVERZICHT. Handel in melk- en kalfvee gedrukt, goede soort redelijk, overigen, zeer flauw, prijzen lager; weidekoeien iet» stugger. Vette koeien goede soort behoorlijk, overigens zeer flauw. Stieren enkele beste prijshoudend, overigens minder. Vette kalveren eerste soort flink prijshoudend, overigens traag. Nuchteren kalveren slecht en nog lager. Vrijwel onver- Op 't zelfde oogenblik liet het Zi geunerkind zich in ’t.gras vallen en begon haar oude kapotte schoenen uit te trekken. Ze gooide ze in 't gras en trok de zijden schoentjes aan. „Hemel, wat mooi!” zuchtte ze. Maar de dikke zwarte kousen, die in een richel om haar enkels lagen, pasten 'niet bij de glanzende zij van de schoen tjes. Dus trok ze de kousen uit en stak haar bloote voeten in de schoenen. Ina had vol belangstelling naar het vreemde kind staan kijken. Nu liet ze haar blikken langs haar eigen rose zijden kousen gaan en nam- een snel besluit. Ze trok de kousen uit, rolde ze in elkaar en wierp ze naar buiten juist op het hoofd van het Zigeuner meisje. Die sprong Van schrik omhoog en keek angstig naar het huis. Toen ze Ina ontdekte toot het open raam, bleef ze onbewegelijk naar haar kijken. Was het een levend wezen, dat daar stond of was het een fee uit een sprookje. In haar mooie jurk, met haar schit terende blauwe oogen en bloemen in het haar zag Ina er werkelijk sprook jesachtig uit. Ze zag de bewonderende blikken van het kind en raadde haar gedachten. „Je mag ze houden,” riep ze. „,’t Is een geschenk van de tooverfee.” Zonder een oog van Ina af te wen den, bukte het kind en raapte de rose bal op. Toen liep ze weg, ’t grasveld over naar de tuindeur. Ze kon zeker nog niet gelooyen, dat ze de onver- 8 April 1932. r, - r _„_._i.371 Stieren f 60 f 260. Ossen f 1}emJeriK2e^ f - 492 vette Koeien f 100 - f 220 1517Melke-en Kalve Koeien le soort f 90 f 225 2e soort f 265 Pinken f 40 90, 62 vette Kalveren 20 f 55, Graskalveren f f 324 Nuchteren Kalveren f 2 f 4.00, 326 vette Schapen f 11 f 18. 32 Weide Schapen f 10 17, Lammeren f 772 vette varkens 12 f 50, 54 Ma gere varkens f 10 30. vette Biggen f-f 370 Kleine Biggen f 0 - 0, 20 Bokken en Geiten f 46 Paar den en veulens f f Totaal 4651 stuks vee. M9O n Kinderrubriek. worden Uw vermoeide en overprikkelde zenuwen door het gebruik van Glazen Buisje 73 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 3