r Spinrage in den groeien oorlog. S.fi.V.a- Nagekomen Advertentie BURGERLIJKE STAND. t die op .VI. AAN NIET-ABONNEES DE UITGEVERS. en Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de NIEUWE SNEEKER COURANT gelieve men zich onnüddellijk tot ons bureau te wenden. SNEEKER COURANT welk blad gratis bij niet-abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan huis wordt bezorgd, Wij garandeeren dus een huis-aan-huis-verspreiding van alle advertenties voor deze bladen opge geven. Wij verzoeken beleefd doch dringend vroeg tijdige inzending van advertenties. De in den oorlog neutraal gebleven landen van Europa, die onmiddellijk aan de oorlogvoe rende grensden en welke neutrale deden dat eigenlijk niet? vormden dankbaar terrein van activiteit voor de met groote vrijmoedigheid in gerichte spionnagecentrale der verschillende partijen. Er heeft zich ook op het Hollandsch grondgebied heel wat meer afgespeeld dan de gemiddelde mensch, in wiens nabijheid dit wel licht is geschied, vermoedt. Als men dan begrij pelijkerwijze de vraag stelt of de autoriteiten daarvan geen kennis droegen en zoo ja of het niet op hun weg had gelegen om daaraan een einde te maken, dan kan tot antwoord slechts dienen, dat dit laatste onmogelijk was. Men kon de bestaande organisatie hinderen, in haar werk belemmeren, wellicht zelfs geheel vernietigen, maar het eerste gevolg zou zijn geweest, dat een andere er onmiddellijk voor in de plaats zou zijn gekomen. Het was voor de autoriteiten der neu trale landen een voordeel te weten wie de agenten der oorlogvoerende partijen waren, en maatregelen, tegen dezen genomen, hadden ver moedelijk uitsluitend tot resultaat gehad, dat men, althans een tijd lang, ten aanzien van de genen, die de uitvoerders waren van de beve len der oorlogvoerende partijen op eigen grond gebied, in het duister had getast. Wanneer het gaat om zooveel als waarom het voor alle in den oorlog deelnemende landen in den oorlog ging, kan men moeilijk matiging jegens de neutralen verwachten; het is alweer niet de eene of de andere partij, die zondigt, maar het is de oor log, die er ze toe brengt en die de groote zon daar is, i Vanaf de eerste Augustusdagen zetelde de Duitsche spionnage in San Sebastiaan, zoo ver leidelijk dicht nabij de Fransche grenzen gele gen, met Frankrijk verbonden door tal van min der en meer bekende paadjes, die het maar al te gemakkelijk maakten om berichten, welke van belang waren, over te brengen. Generaal von Schultz had daar de leiding, en, mag men alweer Robert Boucard gelooven, dan slaagde deze spionnendienst dusdanig in zijn opzet, dat de meest belangrijke geheime Fransche documenten dank zij zijn toedoen kwamen in handen van degenen, voor wie ze juist niet waren bestemd. Erkend moet worden, dat men te San Sebastiaan goed betaalde; zijn de genoemde voorbeelden juist, dan gold voor een geheime order van het groote hoofdkwartier der geallieerden de lieve prijs van 100.000 goudfranken; voor het com plete plan van de artillerie in een sector van het front 25.000 frank; voor de gédetailleerde op gave van het materiaal van een vliegkamp 8000 frank, en zoo door. Geheel een geheim dossier, dat aan een der legers van de geallieerden werd ontstolen, bracht bijkans 400.000 frank op, en is zeker voor den vijand meer dan het tienvou dige varf die som waard geweest. Robert Bou card spreekt van den staf der vijf, te San Se bastiaan in luxueuse appartementen gevestigd, niet opvallend,maar ook niet verborgen. Ver moedelijk zullen de Spaansche autoriteiten ge weten hebben wat er in deze vertrekken om ging; een inval hunnerzijds had weinig bereikt, want veel papieren liet men er nooit achter. Men had alleen de Duitschers genoodzaakt zich een ander kwartier te kiezen en wellicht zouden maanden zijn voorbij gegaan voordat de Span jaarden dit kwartier op het spoor waren geko men. Dat intusschen de staf der vijf niet altijd waar voor zijn geld kreeg, is te begrijpen. De serteurs waren er in San Sebastiaan bij gansche bosjes, maar een enkele keer school er onder deze deserteurs, die graag wat wilden verdienen, ook wel eens een niet volkomen oprechte. An derzijds heeft de staf der vijf, uit angst zich te vergissen, een niet onbelangrijke fout gemaakt. Want een dezer deserteurs bracht gedurende In dienst van Duitschland en van een Duitschcn prins. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tël. no. 231. Geopend: alle werkdagen van 912 en van 25 uur Zaterdags van 9—12 uur Bovendien Maandags, Dinsdags Vrjjdags, 's avonds van 57 uur Kostelooze bemiddeling voor Werkge vers en Werkzoekenden Zoowel voor mannen als voor vrouwen AAN ABONNEES OP DB „NIEUWE SNEEKER COURANT’: AAN ADVERTEERDERS. De advertenties ia de NIEUWE SNEEKER COURANT opgenonien, worden kosteloos overgenomen in de Kantoorbedienden, 1 Kellner, 1 Ketel?- bikker, 1 Kleermaker, 2 Kuipers, 9 Landarbeiders, 1 Letterzetter, 2 Lood- gieter-electriciens, 1 Machinist, 5 Ma gazijnbedienden, 1 Melkknecht, 3 Mie- taaldiraaiers, 1 Mctaalslijper, 1 MetaaJr polijster, 5 Metselaars, 1 Matrops, 1 Meubelmaker, 2 Monteurs, 1 Monteur- bankwerker, 14 Opperlieden, 2 Opperl.- straatm., 6 Pakhuisknechten, 1 Plaat werker, 3 Reizigers, 1 Scheepstimmer man, 10 Schilders, 1 Schipper, 1 Sla ger, 4 Smeden, 2 Smid-bankwerkers, 1 Smid-lasscher, 1 Steno-typist, 1 Straatmaker, 1 Stucadoor, 15 Timmer lieden, 18 Transportarbeiders, 1 Tuin man, 1 Venter, 1 Vertinner, 1 Verwar- mingsmonteuir, 1 Vuurwerker, 3 IJzer- werkers, 1 Zandvormer, 1 Zilverpolijs- ter, 7 Zilversmeden, 102 Zonder be-, paalde vakkennis^ 1 Adj .-opzichter. Vrouwen. i i 2 Dienstboden. stralen omlaag. Straten geleken op vijvers, de auto’s die daardoor reden, wierpen fon teinen water op. Door de heele stad zijn kelders en sous- terrains ondergeloopen. Talloos is het aan tal gevallen, waarin de brandweer hulp heeft verleend. Binnen enkele minuten was zij trouwens tientallen keeren gealarmeerd voor blikseminslag, maar het bleek dat zij geen enkele keer met een ernstig geval te doen had. Neven-ontladingen hadden in vele huizen als gevolg van de ermede gepaard gaande groote spanning op de lichtleiding, kortsluiting veroorzaakt, waardoor men zonder stroom was; er is echter nergens ook maar een begin van brand geweest. Ten gevolge van zulk een neven-ontlading in ’t onder-station der G.E.W. aan het Jacob Obrechtplein is heel Zuid gedurende zes mi nuten stroomloos geweest; het tramverkeer stond er gedurende dien tijd stil. Door den geweldigen druk van het water is op vele punten in de stad de bestrating, waar dié uit blokken bestaat, geheel ver nield; het plaveisel was er opgebobbeld en in groote gaten zag men de blokken drijven. Zooveel mogelijk zijn op de gevaarlijke plaatsen agenten geposteerd om het verkeer er om heen te leiden. De zware regen ging vergezeld van een niet minder zwaren hagelslag. De eigenlijke wolkbreuk heeft ongeveer ’n half uur geduurd. N. RL Ct. De ernstige overstroomingen in Engeland. De overgtroomihg'en 'in middeh En geland heblben Maandag opnieuw ern stiger afmetingen aangenomen. Nieuw ontstane meren hebben zich reed;s ge- widdjg uitgebireid, terwijl zij hier en d'aar een diepte hebben .van 4 5 mjeiter. De jeugd zwemt in de geteis terde plaatsen van huis tot huis. Tien duizenden telefoon- en telegraaflijnen zijn udmaeld, terwijl groote vertraging is ontstaan ó,p het spoorwegnet. Vele steden, o.m. Dawley, Bridge, Ashbley en Stratford,, staan geheel, onder wa ter. In de stad Derby alleen reeds wordt die schade op f 6 millioen ge schat. Talrijke personen zjjn verdlron- ken. Vele huizen zijn ingestort. Het Shakiespeare-itheater te Stratford' is ge heel; door het water ingesloten. den Somme-slag een brief, die gestolen was uit de koerierstasch van het hoofdkwartier, een brief, die de gedetailleerde opgave van d’e ge allieerde reserves bevatte op een strategisch belangrijk punt. Op de gewone wijze werden de Duitsche agenten, alvorens men van dit bericht gebruik maakte, aan het werk gezet om de juistheid van het opgespoorde vast te stellen. Van geallieerden kant hield men natuurlijk den diefstal zorgvuldig geheim en dit bracht de Duitschers tot de gedachte, dat zij te doen had den met een hernieuwde poging van een der deserteurs otn hen te bedriegen. De verrader, een hoog loon rekende, kreeg slechts onaangename woorden te hooren, wat vermoe delijk niets is geweest in vergelijking van het geen de betreffende Duitsche officier heeft moe ten vernemen toen later aan zijn chefs bleek welke belangrijke vangst hun was ontgaan! Dat de Franschen met weinig welgevallen dit Duitsche Spionnagekdmp in San Sebastiaan za gen, wien zal het verwonderen? Meer dan eens waren middelen overwogen om daar binnen te dringen, maar alle pogingen waren op de stout moedigheid en de waakzaamheid van den staf der vijf afgestuit. Totdat de Fransche geheime dienst zijn oog vestigde op een zijner agenten, een forsche, volkomen betrouwbare man, die voor niets terugdeinsde, sterk was van binnen en van buiten. Hem werd opgedragen zich onder het mom van deserteur bij den Duitschen dienst te San Sebastiaan aan te melden en oog en oor goed de kost te geven. De man verstond zijn vak; in den trein, die hem van Parijs naar de Pyreneeën, zijn tweede tehuis, zou brengen, wist hij onaangenaamheden te krijgen met een on derofficier, hetgeen er toe leidde, dat hij aan het einde van de reis werd opgepakt en in een mili tair bureau opgesloten. Op eigen gelegenheid wist hij te ontkomen, de grenzen te bereiken, en zoo zijn intrede te doen in San Sebastiaan. Hij wachtte er zich wel voor zich bij de Duit schers te gaan aanmelden, maar hier en daar, waar hij zich een borrel veroorloofde, liet hij niet na zijn ontevredenheid te kennen te geven over den Franschen dienst. Het duurde dan ook niet lang of de Duitschers kwamen tot hem, en wisten op de gewone wijze hem uit het Spaan sche kamp der geïnterneerden te bevrijden. Hij werd in dienst van de Duitschers gesteld; hij erkende uitstekend Spaansch te kennen, maar veinsde geen woord Duitsch te verstaan, het geen hem het voordeel gaf, dat in zijn nabijheid dikwerf dingen werden gezegd, die men anders voor hem zou hebben verzwegen. Op schijnbaar listige wijze wisten de Duitschers zich van zijn diensten meester te maken; hij ftekende een contract met hen en hij ging in hun dienst. Al spoedig moest hij een reis naar Frankrijk onder nemen; als Castiliaansch edelman vermomd bracht hij dagen in ’n hotel te Parijs door, totdat hij op ’n gegeven oogenblik de mededeeling ont ving, dat hij zich op een bepaalden avond op een bepaalde plaats in de Nótre Dame te bevin den had. Daar liep hem iemand tegen het lijf, die hem een klem biljet in de handen stopte, dat hem de opdracht overbracht om bepaalde din gen van den Franschen vliegdienst uit te vin den, en vooral naar San Sebastiaan te brengen, de teekening van een nieuw en met groote kracht werkend Fransch vliegtuig. Wordt vervolgd. AARDOLIE IN ONS LAND? Ook in de provincies Groningen en Friesland. Ingediend lis leen wetsontwerp, be helzende tijdelijke beperking van de vrijheid van opsporing van delfstoffen door boringen. j i In de Memorie van Toelichting zegt de Minister van Waterstaat, van- de N. V. de Bataafsche Petroleum Mij- een schrijven ite hebben ontvangen be treffende de mogelijkheid van het voor komen vap aardolie ,in een deel van Nederland, welk schrijven heeft geleid tot een nadiere mohdelinge en gchrif. telijke gedacht en wisseling. Blijkens de door de maatschappij ge dane mededeelfngen, is bij haar geolo gische staf het vermoeden gerezen, dat in het Noordoosten van ons land olie in econotnische (winbiare hoeveelheid aanwezig zou kunnen 'zijn. Een stelsel matige verkenning van het bedpelde gebied' zou kunnen worden verricht .vol. gans de geophysische methode, waarop dan in de daarvoor in het bijzonder in aanmerking komende lerreinien de noodige werkzaamheden zouden pehoo- ren [te volglen otn de aanwezigheid vah olie feitièlijk aan te toonen, teneindie zich een djer eerst-noodigO vereischten voor het verkrijigen van een .conces sie te verschaffen. i In verband met de' geldende mijnwet geving stuitte dit evenwel op een groote moeilijkheid, daar de kans open zou bllüven,, dat gedurende het eerste ge. deelte van het onderzoek waarvoor ge- ruimen tijd noodig zal1 zijn - oen ahder Bij tet zwemmen verdronken. De heer W.C. Latour, hopman bij de pad vinders te Eindhoven, ging Zaterdagmiddag in de rivier de Dommel achter het kasteel Eckart te Eindhoven met eenige padvinders baden. De hopman, die niet zwemmen kon, raakte eensklaps in het dieper gedeelte van de rivier en verdween in de diepte. Eenige padvinders, die wel konden zwemmen, slaagden er na veel moeite in den drenke ling op het droge te brengen, doch toen bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Het slachtoffer was 25 jaar en onge huwd. Malversaties in militairen dienst Voor den krijgsraad te Den Bosch is be handeld de strafzaak tegen den len luite nant bij de militaire administratie O. J. v. d. D., geboren te Bergen op Zoom, en den 39- jarigen wachtmeester bij de 2e schoolbatterij van het 3e regiment veldartillerie te Breda K. H. B., wegens de door hen bij de militaire administratie te Breda gepleegde malversa ties. De luitenant bekende het hem ten laste gelegde. De auditeur-militair eischte wegens valschheid in geschrifte, meermalen ge7 pleegd,, en het aannemen van giften, tegen hem een gevangenisstraf van één jaar en vier maanden, met ontslag uit den militai ren dienst. Tegen den wachtmeester eischte de audi teur-militair vijf maanden gevangenisstraf met verlaging van rang. Dienstbode uit een raam gevallen. Zondagmorgen leunde, zoo wordt uit Arn hem aan de Courant gemeld, de .20-jarige dienstbode Aleida Roos uit het raam van de eerste verdieping der woning van den han delaar in fijne vleeschwaren G. G. van R., in de Ketelstraat alhier. De vensterbank van dit raam was laag, waarom men een ijzeren hekje had aangebracht, om het uitvallen te beletten. Plotseling brak dit hekje af, met het ge volg, dat mej. R. van een hoogte van vier meter naar beneden viel. Per auto is zij naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht, waar slechts de dood kon worden geconstateerd. De ongelukkige was alleen met een kindje van zes maanden thuis. Het hekje is door de politie in beslag genomen. Gevraagd personeel: Mannen: Agenten, Amisterdaln, Deventer, Rot terdam Bedrijf si eider, i Amsterdam Colporteurs, Arnhem; Kappers, Breda, Heerlen, Zwolle; Meubelstoffeerders, Amersfoort, Zutphcn; Vakkundig be middelaar, "s Gravethhage. i i Vrouwen: Agentessen, [Utrecht; Confectienaai- sters, A’dam; Dienstboden, A’dam, Ber gen op Zoom, Deventer, Dordrecht, ’s Hertogenbosch, [Tilburg, Utrecht; Ja- ponnenwerksters, Amsterdam; Kapster, Tilburg; Naaister, Winschoten; Stroor hoedennaaisters, Amsterdam; Strijkster, Amsterdam; Verpleegster, Arnhem. Werkzoekenden: Mannen: 7 Bankwerkers, 1 Bediende-reiziger, 5 Betonwerkers, 1 Bloemist-tuinman, 1 Boekdrukker, 1 Boerenknecht, 1 Boek houder, 1 Boekh.-corresp., 1 Broodbak ker, 2 Brood-, Koek- en Banketbak» kers, 1 Buffetbediende, 1 Chauffeur, 1 Ciseleur, 1 Coupeur, 2 Electriciens, 1 Aank.-etaleur, 2 Drukkers, 3 Fabrieksi- arbeiders, 2 Gasfitters, 13 Grondwer kers, 1 Glassnijider, 2 Glas in loodzet- ters, 2 Handlangers, 1 Hand- en ma- chine-zetter, 1 Handlanger-metaalbe. werker, 1 Houtdraaier, 2 Houtbewer kers, 2 Incasseerders, 1 Inpakker, 7 keuze der regeering is, naar genoemd blad meldt, daarbij gevallen op den heer L. Bück- man, secretaris van den Middenstandsraad en consul van Polen te Amsterdam. Tijdens de mobilisatiejaren was de heer Bückman werkzaam als referendaris aan het crisis bureau. Zijn wij goed ingelicht, dan is de heer Bückman reeds voorloopig begonnen met zijn werkzaamheden. Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen. Blijkens het verslag, uitgebracht op de lal’gemeenie jaarvergadering van de Mij. tot Nut van ’t Algemeen te .Am. sterdam, telt de maatschappij op het oOgenMik (twaalf 'districten. In het ge heel staan 244 departementen in dis. tricts Ver band, tellende tezamen 21.298 leden. Thans (is ruim 71 °/o van het aantal departementen jn districtsverband ver- eenigd, tellende tezamen ruim 74 °/o van het aantal leden. Het totale leden tal is 28.438 (v. j. 29.25?). De financiëele toestand van de Maat schappij is alleszins gezond. Zij staat tengevolge van de sinds 1923 gevoerde politiek van bezuiniging ‘<yi tengevolge van sinds dat jaar ontvangen schenkin gen en legaten aanzienlijk sterker dan in 1922. Terwijl toen het kaptiaal der Maatschappij was gedaald tot f134.775, waarbij was te voegen het Nieuwen- huyzen-fonds ad. f 233.416, tezamen f368.191, beloopen deze bedragen per 30 Juni 1931 f277.231 en f302.511 te. zanten f579.782; in negen jaren tijds een vermeerdering dus van f211.591. Sinds 1 Juli 'is 'hieraan nog toe te voegen de erflating van mr. Gerbert Rebel, overleden te Nijtnegen op Juni 1931, die het totale bezit van de maatschappij dicht bij! de f 600.000 heeft gebracht. De verraderlijke holle spiegel. Tip Enschede is Zaterdagochtend bij den fotograaf Heupers aan de Olden. zaalschlestraat brand ontstaan in de etalagekast, doordat een holle spiegel, .welke zich in de etalagekast bevond, tengevolge 'inwerking der zonnestralen als een brandglas functioneerde en brand veroorzaakte. De politie ont dekte den brand, die gebluscht kon worden ,vóór hijl een gitooten ontvang bereikte. Niettemin zijn verschillende ultgestalde Voorwerpen verbrand of be schadigd. i Garnalenboot omgeslagen. Maandagmiddag ongeveer 5 uur is een garnalenboot, die voor de netten lag, onge veer een uur ten Zuiden van Zandvoort, in zee omgeslagen. Het ongeluk gebeurde zoo onverwacht, dat niemand het heeft zien ge beuren. Een andere garnalenboot, die in de nabijheid voer met schipper P. Loos, is bij het ontdekken van het gebeurde dadelijk ter hulp gesneld. Van de bemanning was nie mand te ontdekken, zoodat zij vermoedelijk zijn verdronken. Het zijn J. Paap, oud 53 jaar en F. v. d. Ploeg, 42 jaar; de eerste heeft een gezin met drie, de laatste met acht nog jonge kinderen. De oorzaak is vermoe delijk het trekken van het net, waarbij de boot tijdens het binnenhalen door een bre ker werd getroffen. Het weer was ,kalm, maar de branding zeer wild. Zwaar onweer met wolkbreuk te Amsterdam. Een ongemeen zwaar onweer is Maandag middag omstreeks 6 uur vlak boven Am sterdam losgebroken. Er zijn slechts twee zeer felle slagen geweest, die kort op elkan der volgden; bijna gelijktijdig met den blik sem was er beide keeren één enkele dreu nende, oorverdoovende donderslag, die niet door langzaam verminderend gerommel ge volgd -werd; een teeken dat het onweer onmiddeltijk boven de stad woedde. Het Is vergezeld gegaan van een wolkbreuk zóó hevig als we hier in geen jaren hebben bij gewoond. Over de straten hing een dicht gordijn van regen, dat nauwelijks eenige tientallen meters zicht liet. Reeds binnen enkele minuten konden de riolen den waren zondvloed niét meer verwerkenoveral ston den de straten over het grootste gedeelte blank. Alleen op het middengedeelte van de rijwegen en op de trottoirs was het mogelijk te loopen; bij het oversteken van de straat moest men op vele plaatsen tot over de enkels door het water waden. De goten wa ren schuimende beken geworden; van de daken kletterde overal het water, dat de dakgoten niet konden verzwelgen, in dikke De Sneeker Gymnastiek Vereeniging beoefent de ATHLETIEK - Zij geeft dames en heerqn welke alleen athletiek wenschen te beoefenen gelegenheid dit met haar te doen tegen een contributie van f 2.50 per seizoen en per jaar. Men is dan tevens lid van de A.V. Sneek en P.A.B. De vereehiging beoefent verder Handbal, Hyistbal, Hockey, Korfbal e.a. Oefenterrein Almastraat, Dinsdags- en Vrijdagsavonds vanaf 7 uur. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij het bestuur en op oefenavonden. van de door de Bataafsche petroleum mij. verkregen (gegevens gebruik zou maken en wellicht eerdier dan deze een e.indresulta.at bereiken, zoodat het moeilijke (en kostbare vóóroiiderzoek voor haar nutteloos zou zijn geweefst. De mij. heeft den minister daarom ver zocht, te bevjoideren, dat zb door e’en bijzondere regeling in staat zou wor. den gesteld, het doibr haar bedoelde steflselmatig|e onderzoek in te stellen zonder gevaar voor concurrentie, i Naar h|et oordeel van den minister zaj aan d'at vierzoiek niet anders kunnen worden voldaan dan door ,een regeling bij de weit en dit het best door den ,in het wetsontwerp belichaamden vorm, n.l. door tijdelijk voor de ïh aanmer king komende provinciënGroningen, F iieslland, Overijsel en Gelderland, een opsporings-verbod uit te vaardigeh en den mli'nisiter van Waterstaat de be voegdheid (tofe te kennen tot het ver- leenen van vefgunnling voor het ver- lichten van opsporingen door middel van boringen. l Volledigheidshalve deelt de minister nog mede,, dat, nadat de be’sprekïngen met de Bataafsche Petroleum Mij. reeds geruTmen tijd waren aangevan gen, eed andere onderneming een boor- vergunning voor het reeüp vroeger ter sprake geweest zijhde terrein bij! Cdiffle in de provincie Gelderland heeft ver zocht. In verband met de voorbe'rei- d'ing vap het wetsontwerp kan hie'rop uiteraard geen beslissing worden ge nomen. i i 1 SNEEK, vah 1623 Mei. GeborehTjeerd zv Arend deVries en Tjaltje Kuperus; Folutianus Theo- dorus Antonius zv Wopke Hermanns Antönius van Bergen en Engelina Ko- ning; Hidde zv Tjalling van der 'Zee en Tjahike Hofstra; Pierkjen dy Jor- I rit Jorritsma' 'en Dieuwke Modderman; Hester Susahna Margaretha Engelber- tha' dv.Karel Hero Mulder en Wieger. tje van der Meulen; Gerritje dv' Huite Dijkstra' en Sjoierdtje Peters; Ybeltje Ndeltje dv Hans Ozinga en Anna van Dijk; Comelia' dv Riiejjls van Sluis en Uillkje de J'ager; Johannes, zv Sjoerd Tigched'aar ;en Beitske Feitsma; Johan nes zv Sjoerd Rinsm’a en Hinke Teyerna. ÓndertroUwdSies Hilwerd'a 33 j. en Hendrikje Seinen 36 j.Harma'nnus I Zopdag 26 j. en Antje Stavinga 22 j. Sijbe Posma 58 j. en Janna Dijkstra 58 j.; Frans Groen 26 j. en Grietje van Kampen 24 j.Franciskus Rudiphf Stockmann 36 j. en Wilhelmina Cor- nelia Maria de Wpjf 37 j.; Lambertus Ge;rard Landman 22 j. en Jantje Ni colai 25 j. Gehuwdu Auke de Jopg 25 j. en Fokeltje Rernery 20 j.; Folkert Gerlofs 25 j. en Akke Veenstxa' 25 j.; Doede d(6 Haan 23 j. en Klara Lumer 28 j. Johannes Wjllem Hebinck 31 j. en Sjjke Kstoon 27 j.Anne Schurer 27 j. en Berber Miiedema 22 j.; Gratianus Francd'scus de Bro.ck 35 j. en Tjitske Dijkstra 20 j.; Rjnke Kruis 22 j. en Jacoha Feenst<a 20 j.; Hessel Tolsma 23 j. en Do,utje Hoekstra 22 j. Overledep: Sjo.erdtje Huisman 59 j. wed. v. Johannes Jellema, woonpl. S^hamego.utum; Hï'eke Wiersma 75 j. wed;, v. Jo.chum de Jong; Douwe Terpstra' 81 j. wedyvn. v. Trijntje Durks van der Schaaf; Süitske de Vries 51 j. elchtgen. v. Dooltze de Jong, woonpl'. Ldmmer; Mlaria Brandsma 38 j. echt- gen. v. Willem Hergaarden, wopijpl. Makkum; Ysbrand van der Werf 71 j. ohgelh. WIJMBRITSERADEEL vah. 15—21 Meh Gdb'oreln: Baukje dv Age Wildschut en Reino Visser te Gaastmeer; Frouk- jen d,v Gerrit Boorsma en Geertje Meester te Schamegoutum; Minke dv Klaas de Bojer 'en Tietje de Graaf te Hotnmerts. Gehuwd: Klaas Waslander oud 26 j. te Oppenhuizen 'en Wietske de Jong oud 22 j. te St. Johannesga; Jan Nauta oud 36 j. to Oppenhuizen en Annigje van der Meer oud 21 j. te Boomzwaag Jouke Wijnja oud 26 j. te Oudega-^W.) en M'argje Nauta oud 27 j. te Heeg; Age IJsk'a oud 23 j. te Gaast en Romkje Natiita pud 25 j. te Heeg; Uiltje Zijlstfa' oud 28 j. te Oppenhuizen en Beitske Rood oud 21 j. te Sneek; Co,melis Baard,a bud 34 j. te Sneek en Ca'thalina Schoohhoven oud 22 j. te Nijland; Bote Westga oud 25 j. te Heeg' ien Wapke Piso oud 19 J. te H.eelg. Overieden: Sjoerdtje Huisman oud 59 j. wed. v. Johannes Jellema te Schamegoutum (overi. te Sneek); Ate Posthumus olud 87 j. echtgen. van Wintske de Jong te Woüdsend. IJLST vah 13—20 Mei. Geboren: Trijntje dv Meijie Wier sma' en Kflaske Nijenhuis. Ondertrouwd: Atze BoÉsch 36 j. en Aaltje Haijtema 29 j. Met klachten over het niet geregeld ontvangen van de SNEEKER COURANT gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. I I i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 3