Eerste Blad Officieel Orgaan der Gemeente Sneek Dit No. bestaat uit 3 bladen. Feuilleton. CHIPSTEAD UITGAVEKIEZBBRIÏÏK Co. Zaterdag 4 Juni 1932. No. 71 48e Jaargang NIEUWSTIJDINGEN. VRIJBUITER VAN DEN G. D. door Alle Advertent’Sn worden in belde bladen opgenomen. Regelprljs O eeni» Abonnementen belassgrljte korting INGEKOMEN: Deinum naar Lemmerweg 74; Hester Maria Dijk- VERTROKKEN: Zijn gezinnen. stemde M. Wordt vervolgd. Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tiras, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oostnem, Deersum, Scharnegoutam, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavore*!, Wyckel, Langweer, Boium. LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER DE MAAND MEI 1932, naar Prins Hendrikkade 32; Karl Schultes, hor logemaker, van Ravensburg (D.) naar Joh. Wil lem Frisostraat 8; Jantje Bakker, dienstbode, v. Workum naar Stationsstraat 9; *Durk Pruik- sma, z. b., van Wolvega naar Frederik Hendrik straat 64; Hendrikje de Leeuw, dienstbode, van Gorredijk naar Martiniplein 3; Jan Harm Kruis, boerenarbeider, van Luinjeberd naar Groot Tin- ga 7; Gesina Kampstra, gezelschapsjuffrouw, v. Groningen naar Koopmansgracht 43; Jacob Dijk stra, bouwkundig opzichter, van Hallum naar Joh. Willem Frisostraat 19; ’Gerben Jouwsma, bedrijfsleider, van Uitwellingerga naar Willem de Zwijgerstraat 84; Wendelina Hendrika Hoek- Nicolaasga naar Kerkhof laan 6; Gerardus Jo hannes Johan Brouwer, z. b., van Voorhout naar Kruizebroederstr. 77; Johanna de Vries, dienst- sma, z. b., van Wirdum naar Parallelweg 1; Hilda Louise Drijfhout, z. b., van Huizum naar Bothniakade 25; Saakje van Dijk, echtgen. van Tabe de Vries, z. b., van Drachten naar Vesper- straat 35; Octavia Johanna Draisma, z. b., van Deventer naar Tranendal 13; ’Sijbe Posma, bar bier, van Berlikum naar Klooster dwarsstraat 57; Hhverda, boerenknecht, van Abbega naar Wes- tersingel 20; Hiltje Taekema, echtgen. van Enne Posthumus, z. b., van Stiens naar Anjelierstraat 14; Catharina Schoonhoven, echtgen. van Cor- Stavoren aan boord; Keimpe Johannes Feenstra, onderwijzer, van Joh. Willem Frisostraat 30 n. Kollum B 399; ’Bartefe de Jong, kantoorbedien de, van Ged. Pol 20 naar Nijemirdum; Jan Hot- tinga, caféhouder, van Kruizebroederstraat 55 naar Balk no. 80; Sijbren Looijenga, z. b., van Tulpstraat 5 naar Cubaard no. 86; Durkje Sijs- ling, huishoudster, van Tulpstraat 5 naar Cu baard no. 86; ’Hendrik Bakker, wagenmaker, v. Eenheid 19 naar IJsbrechtum; Sjoerd van der Brug, agent van politie, van Nauwe Noorder- horne 30b naar Franeker, Kanaalweg 21; Egber- tje IJpma, dienstbode, van Stationsweg 14 naar Huizum, van der Helststraat 21Elisabeth Bak ker, echtgen. van Jannis M. I. de Hulster, z. b., van Parallelweg 33 naar Kortgene; Sjoerd Stil- ma, winkelbediende, van Maria Louisestraat 10 naar Hilversum, Hyacinthenlaan 47; Klaas ter Horst, rijwielhersteller, van Zuidend 22 naar Den Haag, Toussaintkade 32; Comeliske van Netten, dienstbode, van Stationsstraat 27 naar Alkmaar, Centraal Ziekenhuis; Dteuwkjen Griep- sma, dienstbode, van Willem Lode wijkstraat 31 naar Alkmaar, Centraal Ziekenhuis; Akke Pol der, echtgen. van Eeltje Genee, z. b., van Pe perstraat 7a naar Makkum, Krommesloot A 70; Aagje Rigtje Faber, echtgen. van IJke Faber, z. b., van le Frittemahovenstraat 1 naar Andir, n.b. Bandoeng (Ned. Indië); Lammert van Foéken, kapper, van Koopmansgracht 71 naar Drachten, Houtlaan 2; Hielkje van Foeken, z. b., van Koop mansgracht 71 naar Drachten, Houtlaan 2; Inne de Rapper, horlogemaker, van Kerkgracht 3 n. Driebergen-Rijsenburg, Hoofdstraat 124; ’Jo hannes Fokkema, los werkman, van IJlsterkade 49a naar Echten-polder, Kroonpad; ’Egbert Bouma, filiaalhouder, van le Badhuisbuurt 13 n. Workum D 37; IJtnke Keulen, boerenknecht, van Bloemstraat 22 naar Jutrijp no. 4; ’Sijbren Lycklama Nijeholt, caféhouder, van Korte Veemarktstraat 7 naar Huizum, Frans Halsstraat 24; Ynskje Pietrik Postma, dienstbode, van Hooi- blokstraat 13 naar Oppenhuizen 79; Vda Aaltje Boot, dienstbode, van Geeuwkade 48 naar Nieu we Buren 133; Maria Petronella Belleman, lief dezuster, van Stationsweg 3 naar Maastricht, Klooster Onder de Bogen; Wilhelmina Rigter, liefdezuster, van Stationsweg 3 naar Maastricht, Klooster Onder de Bogen; ’Johannes Osinga, boerenarbeider, van Julianapark 17 naar Wor kum D 115; Sijbrigje Rinia, dienstbode, van Mar tiniplein 10 naar Makkum, B 57; Beitskei Rood, echtgen. van Uiltje Zijlstra, z. b., van Oppen- huizerweg 16 naar Oppenhuizen 163; Wiepkje Kuipers, dienstbode, van Bolswarderweg 19 n. Woudsend 3; Syprianus Meindert Overdiep, win kelbediende, van Oude Koemarkt 21 naar Hee- renveen, Dracht 74; Akke Veenstra, echtgen. v. Folkert Gerlofs, z. b., van Looxmadwarsstraat 3 naar Oppenhuizen; Sijke Kroon, echtgen. van Jo hannes Willem Hebjjnck, z. b., van Parkstraat 11 naar Zwolle, Hortensiastraat 78; JogChum Drent, Pietertje Koornstra, dienstbode, van Waling Dijkstrastraat 23 n. Alkmaar, Westerweg 91 E; ’Johannes Hamer, z. b., van Oppenhuizerweg 92 naar Workum D 33; ’Stefan Lourens, met selaar, van Parkbuurt 19 naar Poppingawier 61; Germania Mariia Louisa LOrez, dienstbode, van Stationsweg 15 naar Voorburg (Z.-H.), Laan van Oosteinde 57; Gerhard Hendrik Hibma, adj.-dir. Kon. Ned. Mij. v. Roomboter- en Kaas- fabrieken, van Stationsstraat 11 naar Vlaardin- gen, Schiedamsche weg 106; Sijmen Cornells Jorritsma, zwemmeester, van Vesperstraat 1 n. Leeuwarden, Bleeklaan 1Aafke Seldenrust, echtgen. van Roelof Petter, z. b., van Klooster straat 40 naar Baarn, B—! >ers‘raat 20; Antje Althuizius, z. b., van Noordersingel 5 naar Ne- derhorst den Berg, Horstermeer C 120; ’Jan de Boer, kapper, van Grootzand 49 naar Berkhout (N.-H.), Bobeldijkerweg D 117; Bouwen Spoel stra, z. b., van Oud Kerkhof 45 naar Oude Leije, p. a. Wed. S. van der Meulen; Hessel Tammlnga, huisknecht-kellner, van Leeuwarder- trekvaart 2 naar Baarn, Hotel Zeiler, Amalia- park; Tietje Hager, echtgen. van Lolke de Haan, z. b., van Franekervaart 25 naar Den Helder, Spuistraat 1Feikje de Boer, echtgen. van Jorrit oogen te zien. Ik maak je deelgenoot om twee redenenten eerstewensch ik je hulp, en ten twe' le is de Engelsche Geheime Dienst, hoewel deze het nog niet weet, er vermoedelijk ten nauwste bij betrokken. Ik bid je, mijl je volle aandacht te schenken. Sedert eenige maanden zijtn er in Frankrijk valsche Engelsche, Amerikaansche, Venezolaan- sche en fransche bankbiljetten in om loop. Paspoorten, gerechtelijke stukken en consulaire tiokumentein, zijn even eens vervalscht. Al deze, zijn vervaar digd in een geheime werkplaats, en zoo ver wijl hebben kunnen ontdekken, moet deze in Parjjis gevestigd zijn. Het hoofd van de 'bende is blijkbaar een genie, want de fraude werd pas deze week ontdekt. Ergens in Parijis, of in de voor steden, moet een allermodernst uitge ruste werkplaats opgericht 'zijn en die moeten wij vinden. Mon ami, ik verzoek om je hulp!,, Hoewel Fouquières tnet den diep- sten ernst gesproken had, kon Chip- stead niet nalaten te glimlachen. „Vergeef mij, rnaitre,” zei hij, „maar, terwijl ik bereid ben alles te 'doen wat ik kan, moet ge niet vergeten, dat mijn eerste plicht mij voorschrijft Heddingly te vinden, Hij is nu reeds bijna veer. t.en dagen Zoek, jen het is een levens kwestie.” Het hoofd 'van de Politie glimlachte eenigszins raadselachtig. „Als jij' tnjj helpt, help ik jou, en wie weet, of ieder van ons 'ten slotte zijn telooning niet zal vinden? Wat je eigen verzoek betreft dat pakket in cijfer schrift, heb je dat bij je?” ooren bestemd is.” i „Ik begrijp het volkomen. Als,” met een veelbeteekenend glimlachje, „deze muren konden Oprekenmaar, mijn vriend, lik luister gretig. Stel mijn nieuwsgierigheid alsjeblieft niet langer op de proef.” Met langzame, Zorgvuldig gekozen zin nen, verhaalde Bunny de gebeurtenis sen, waarbij hij betrokken geweest was, sedert hij! de draadlooze telegrammen aan boord van de Aqujtania ontving. „Als ik slechts een straaltje licht ont dekken kon, Zou het mijl piet zoo hinde ren,” zette hij, zijn biecht voort, „maar ik ben overtuigd, dat de man, die alles en alles op touw zette, verbazend in zijn vpistje lacht. Hij heeft Sir Robert Heddingly in Zijn macht, en hijl zal zich van hem bedienen, ais hij den tijd daar toe rijp acht. Wat ejgenlijk zijn doel is, dat kan ik niet gissen.” „Ik misschien wel,” viel Fouquières in. „Maar, dat Vinden van dien hoed, met een deel Van dat geheime woord er in? [Wat maak je daaruit op?” 45. „Natuurlijk. Maar bewerkte die ban diet je dan niet met zijn mes, omdat je hem het stelen van de juweelen van je zuster beletten wilde?” „Neen”, luidde het verbijsterende ant woord, „hijl sneed mijn jas open, omdat hij zich verbeeldde dat ik iets bijl mij had, dat hij, of liever zijn chef, dolgraag in zijn bezit zou hebben.” „Wat je me daar vertelt, klinkt dra matisch.” „En er is nog iets anders, rnaitre: herinner je je nog een ouden vriend, die zich „De Gemaskerde”4 placht te noemen De sterke handen omklemden den rand van het schrijfbureau. „Die,” zei de Chef van de Politie met klem, „maar, hij is dood. Wij ont vingen rapporten „En wij, in Engeland, ook. Geruch ten van dezelfde strekking zijn zelfs over den oceaan naar Amerika dóór gedrongen. Maar dit lis een nieuwtje, Chef: ik geloof,«dat „De gemaskerde” niet alleen leeft, maar dat hij in Parijs is 1 En hjji Was de man van den roof- SYDNEY HORLER Geautoriseerde vertaling van Jhr. R. H. G. NAHUYS „Ik geloof, dat het maar een aardig heid was iets zorgvuldig voorbereids, om mijl leen mal figuur te laten slaan en mij uit den weg te krijgen. Als er niet twee feiten bestonden, keerde ik onmid- dellijk naar Engeland terug.” „En die zijn?”’1 „Ten eerste, de aanwezigheid in den trein van dien zoogenaamden „Pear son,” en num'ro twee, dat die aanval gisterennacht met voorbedachten rade op mij gedaan werd, ten einde zich meester te makei van het pakket, waar van ik je verteld heb.” „Ja, dat pakket had je het bij je?” „Ja. Ik durfde het niet in mijn flat achter te laten. Dwaas, maar ik vond opmerk, dat Ze alleen voor je eigen het het veiligst, het bij mijl te steken." M. Fouquières lachte neerbuigend. „Je koestert nog steeds veel van die jeugdige denkbeelden, mon ami. Nu, als ik mag, één of twee vragen. Wat je mij verteld hebt, is van voorbeeidelloos gewicht” i „Zoo kwam het mijl ook voor vraag nu maar op.” „Kun je een signalement opgeven van den man, die in Hyde Park ver. moofd werd? Zoo ja, dan zal- jk in ons archief nasporingen naar hem laten doen, begrijp je.” „Dat Zou njet kwaad zijtn. Ik had Cuvilier 'iets dergelijks willen vragen. Jammer, dat hij in Marseille opgehou den werd.” i „Gaston Cuvilier lis een knappe kop, maar wijl moeten probeeren ons er uit te redden zonder hem,” antwoordde M, Fouquières, die, welk een groot man hijl ook was, tevens met zijn kleine zwak heden behept was. „Zeg mijl, hoe die man er uitzag, mon ami.” „Ik zal mijn best doen, maar ik vrees dat het je niet veel zal helpen. Hij was klein, zeer Onbeduidendslecht gekleed, met een borsteligen knevel, leek een armelijken verzekerings-agent of vierde" rang's handelsreizjger, maar leefde ‘in duidelijk zichtbaren angst. Daaromtrent bleef niet den minsten twijfel over; de arme drommel achtte zijn leven geen oogenblik zeker. Behalve dat maar, wacht eens, ja toch, er was iets hij had een wrat, ter linkerzijde van zijn neus. Een zeer kleine, en om de waarheid te zeggen, hoewel ik dadelijk naar merkbare kenteekenen bjji hem keek, werd die wrat eerst door mij ge. zien, toen 'ik in Hyde Park over zijn lijk gebogen stond." Fouquières maakte een aanteekening op een block-note. „Die wrat? hoe belangrijk zijn kleinigheden: zei hij. ,,’s Mans leeftijd?” „Ruw geschat veertig. Misschien iets ouder.” „Ik zal dadelijk laten napluizen. En nu: de verdwijning van Sir Robert die is geheim gehouden, zeg je?”’ „Ja. Je kunt den toestand begrijpen; wiji waren er niet happig op, dat het zou uitlekken, dat wij' niet in staat wa ren onzen eigen Chef terug te vinden I Het zal evenwel niet lang duren, of het kan onmogelijk langer een geheim blijven.” „Zeer goed inogelijk, Fouquières toe. Chipsltead keek den spreker scherp aan. „Moet ik Uit die opmerking iets bi- zonders opmaken?” vroeg hij. ,',Wat het is, zal ik je later mee. deeiien, mon ami. Laat mij nu een ander vertrouwen stellen, tegenover dat van jou. Wij', van de Parijische politie, heb. ben op ’t oogenblik een van de grootste vraagstukken van deze eeuw onder de Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan ’t bureau van politie, Mar tiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 1156 en 12J6 uur de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 1 en 2 Juni 1932: petroleumvat; ledige zakken; twee heerenrijwielen. Doede de Haan, los werkman, van Wolsum naar Nieuwbuurt 28; Klara Lomer, z. b., van Wolsum naar Nieuwbuurt 28; Anna Maria Brandsma, z. b., van Haarlem naar Korte Vee marktstraat 1Jeltje die Vries, dienstbode, van Warns naar Grootzand 59; Aaltje Piersma, z. b., stra, dienstbode, van Wirdum naar Bothniakade van De Bilt naar le Frittemahovenstraat 12; 7; ’Johannes Heegsma, boerenarbeider, _van Johannes Josephus Visser, smid, van Hilversum naar 2e Woudstraat 17; Hotske Woudlstra, stra, wed. van Petrus Boersma, z^b., van St. dienstbode, van Lemmer naar Kleinzand 2; Trijn tje de Haan, huishoudster, van Oldebroek naar 3e Woudstraat 44; ’Wijtze de Boer, z. b., van Bolsward naar Tulpstraat 2; Metje Bosscher, bode, van Joure naar Singel 66; ’Tjeerd Wier- echtgen. van Rintje Boersma, z. b., van Wom- mels naar Nauwe Noorderhorne 22; Aaltje Do ling, z.b van Hilversum naar Willem Lode- wijkstraat 22; Leo Meiwa, kantoorbediende, van Amsterdam naar Grootzand 1; Martin Johann Steeneker, z. b., van Leeuwarden naar Swarts- buurt 1; Louise Siebrigje Steeneker, z. b., van Huizum naar Swartsbuurt 1Jantje van der Wal, Bertus Veenstra, bakker, van Andijkjiaar Kloos- dienstbode, van Amsterdam naar Hooiblokstraat 13; ’Jeltje Krol, wed. van Johannes Knossen, z. b., van Scharnegoutum naar Jachthavenstraat 21; ’Comelis Pranger, boerenarbeider, v. Heim- berg (D.) naar Ged. Neltjeshaven 4; Joannes Fredericas Marie Jozef Schattenberg, ontv. der Dir. Bel., van Den Haag naar Leeuwarderweg 61; Jappe de Witte, fouragehandelaar, van Hee- renveen naar Parallelweg 30; ’Jan die Vries, z. b., van Warns naar Julianapark 7; ’Harrit van der Bijl, veehouder, van Lemmer naar Woud- vaartkade 11Anna Abelskamp, dienstbode, van Leeuwarden naar le Steenklipstraat 72; Fedde de Ruiter, typograaf, van Leeuwarden naar 3e Woudstraat 45; Martje Visser, z. b., van Sondel naar Colignystraat 3; Folkert de Vries, onder wijzer, van Abbega naar Jan van Nassaustraat 38; ’Harmen Visser, bakker, van Sondel naar Verl. Westersingel 18; Neeltje Scheper, echt gen. van Pieter de Jong, z. b., van Donkerbroek naar Hoogend 5; ’Jan Bruins, coupeur, van Gro ningen naar Jachthavenstraat 17; ’Pieter Do- misse, telefoon-monteur, van Rotterdam naar Korte Veemarktstraat 4; ’Wietze Bouma, tim merman, van Wijnjeterp naar Ernst Casimirstr. 6; Tjalke Faber, horlogemaker, van Drachten naar le Woudstraat 53; Hermanna Sjoer.dltje de Vries, hulp in de huish., van Raalte naar Hooi blokstraat 15; ’Gerrit Raukema, schipper, van Zwolle naar aan boord; ’Fokke Kooi, los werk man, van Workum naar Leeuwarderpijpsteeg 4; Minke Velsink, onderwijzeres, van Mexico-City nelis Baarda, z. b., van Nijland naar le Fritte mahovenstraat 8; ’Sijbren van der Ploeg, z. b., van Akkrum naar Galigastraat 14; ’Tjeerd Wa- genaar, z. b., van Makkum naar Stationsweg 13; ’Ringeneris Faber, z. b., van Den Helder naar Kerkhoflaan 8; Maaike Waliaga, dienstbode, v. Heeg naar Hoogend 12; Marrigje Brandsma, huishoudster, van Aalsmeer naar le Woudstraat 26; Pietje Wispelwey, dienstbode, van Workum naar Wijde Noorderhorne 1; Uilke Jelles van Veen, z. b., van Uitgeest naar Willem Lodewijk- straat 43; Trijntje Breeuwsma, echtgen. van Fokke Abma, z. b., van Piaam naar Looxma- straat 12; ’Wijtse Couperus, slager, van Schar negoutum naar le Steenklipstraat 94; ’Fedde de Jong, timmerman, van Luinjeberd naar Prinsen gracht 18; ’Trijntje Hooisma, wed. van Sjoerd de Vries, z. b., van Oudkerk naar Willem de Zwijgerstraat 86; Tietje Talsma, z. b., van Am- terdam naar Singel 3; Sijbrigje Scheper, z. b., van IJsbrechtum naar Nauwe Noorderhorne 28. kellner, van Parkbuurt 41 naar Amsterdam, Sin gel 109; ’Liekete Cnossea, z. b., van Prins Hen drikkade 36 naar Workum-Zuid, p. a. Wed. Hay- tema; Leeatje Bruggenkamp, dienstbode, van Leeuwarderkade 3 naar Bolsward, Gortsteeg 5; Aleida Johanna Cornelia Jansen, huishoudster, van Hooiblokstraat 15 naar ’s Hertogenbosch, Koningsweg 82; Egbert Tonkens, stoffenverver, van Geeuwkade 67 naar Grouw, Kerkstraat 377 ’Johannes Kooptnans, veehouder, van Willem de Zwijgerstraat 86 naar Abbega 54; ’Klaas Dirk Bruintjes, ingenieur, van Julianapark 8 naar Rot terdam, Dirk Hofstraat 19a; ’Bencfiks Walter Bosma, fnsp. nationale Crea. Ver., van Oppen huizerweg 69 naar Huizum, Hobbemastraat; Douwe Teerenstra, boerenknecht, van Groot Tinga 7 naar Oosterhaule, p. a. Wed. J. Tadema; Antje Jongsnia, dienstbode, van Bothniakade 1 naar Heeg, no. 107; IJbeltje Wiersma, echtgen. van Jakobus A. Meijer, z. b., van Parallelweg 1 naar Pijnakker; IJnskjen Buwalda, dienstbode, van Stationsstraat 26 naar Balk, p. a. veearts Westra; ’Johannes Emestus van der Zee, café houder, van Leeuwenburg 12 naar Bergum, Buurt 145; Josephs Duda, dienstbode, van Noor dersingel 6 naar Leeuwarden, Oostergrachtswal 49; Anna Gertrude Batstra, echtgen. van Sjoerd Bruggenkamp, z. b., van Nieuwbuurt 11 naar Bolsward, Harlingerstraat 5; Beene Vaartjes, schipper, van aan boord naar Workum; Wijbren Jongsma, schipper, van aan boord naar Workum, aan boord; Jouke Bootsma, opzichter water bouw, van Leeuwarderdwarsstraat 9 naar Hui zum, Borneostraat 19; Trijntje Keizer, dienst bode, van Oppenhuizerweg 69 naar Nijland 170; Lamkjen Hoekema, dienstbode, van Stations straat 22 naar Balk, B 190; Rintje Heeringa, boerenknecht, van Lemmerweg 76 naar Goënga, p. a. Joh. Heeringa; Libbe Kasje, klerk Ned. Spoorw., van Priorstraat 11 naar Den Haag, Maystraat 52; Harmen van der Wal, boerenar beider, van IJlsterkade 53 naar Oppenhuizen, p. a. Greveling; Aaltje Boot, dienstbode, van le Steenklipstraat 39 naar Hilversum, ’s Graveland- scheweg 71. overval in het Chateau de Meurice, van gisterennacht I” i Tot verbazing Van Bunny, ontving' Fouquières deze mededeeling zwijgend, hoewel uit zijn houding bleek, dat hij verrast 'was. Hij scheen diep na te denken. Elindelijk: „Dat weet ik nog niet,” mompelde hij1, lals tot zlichzellven. „Dat weet ik 'nog niet. Maar,” hij sloeg de pogen naar Chipsltead op en praatte levendiger, „diat heeft kien tijd. Zooals ik gezegd heb, eerbiedig ik je oordeel; en llaat nu je geschiedenis hooren want dat je er een te vertellen hebt, is zeker.” i „Begrijp mij niet verkeerd," begon Bunny, „lals ik bij! wijze van ilnléiding naar Spannum no. 62; Liekeltje Sevensma, echt gen. van Adreas van der Wenden, z. b., van 2e Woudstraat 9 naar Oudeschoot, Rijksstraatweg 140; Anna van der Zwaag, dienstbode, van Oosterdijk 67 naar Akkrum B 42; Trijntje van Amsterdam naar Jan van Nassaustraat 5; ’Sijtze Draal, echtgen. van Gerrit de Jong, z. b., x yan aan |,00rcj naar Midlum aan boord; ’Pfeter Antoon ter Horst, z. b., van Kloosterdwarsstraat 47 naar Groningen, Sluiskade 10; Taeke dfe Boer, z. b., van Frederik Hendrikstraat 41 naar terdwarsstraat 28; Anna Maria van Dijk, dienst bode, van Bolsward naar Stationsweg 3; ’Hen drik de Wolf, stuurman ter koopvaardij, van Harlingen naar Willem de Zwijgerstraat 74; Jan Zijlstra, fabrieksarbeider, van Wortnerveer naar Schoolstraat 20; Pieter Rinze van Manen, z. b., van Sijbrandaburen naar Kloosterstraat 30; ’IJpe Hoekstra, reiziger, van Oudiega (W.) naar Wil lem Lodewijkstraat 14; Anne Cnossen, z. b., van Heeg naar Bourbonstraat 14; ’Geeske IJkema, wed. van Sjirk Cnossen, z. b., van Heeg naar Bourbonstraat 14; Rienk Nijholt, boerenknecht, van Goënga naar Lemmerweg 76; ’Roelof van der Meulen, caféhouder, van Grouw naar Bols warderweg 14; ’Jan Kool, los werkman, van Workum naar Harinxmakade 2a; Berend Nijholt, stalknecht, van Jutrijp naar le Oosterkade 1; Douwe Spoelman, boerenknecht, van Tims n. Groenedijk 10; ’Gerrit Boonstra, wegwerker, van Leeuwarden naar Frederik Hendrikstraat 64; Elisabeth Catharina Faber, fabrieksarbeidster, van Groningen naar Tulpstraat 6; ’Folkert Alta, jorritsma,’ z.’ b.’ van Joh.’willem' Frisostraat'32 boerenarbeider, van Folsgare naar Westersingel 20; ’Tjerk Visser, z. b., z. b., van Rotterdam n. Jachthavenstraat 15; Elizabeth Stellingwerf, wed. van Andries Smit, z. b., van Warns naar 3e Woudstraat 12; Klaasje dé Vries, z. b., van De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f Z50, naar buiten fr. per post f 3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. o I NIEUWE SNEEKER COURAN annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang) I f'C'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1