Firma JOHs. TROMP, Sneek MIJNHARDT’S KINDERZAIF A. Verwer’s „CONVENABLE’’ ZWEM-TRICOT Fa. H. WESTERHOF Tweede Blad No. 73 54.°° KAREL I Verpleegster Cacao Uitgave KIEZEBRINK 4 Co. Zaterdag 11 Juni 1982 mm SNËËKEHOIJM - amwx 8RESKER OOURART an WYHBRITREIMDEEL KOUSEN llllflWs Uhoc. Blaadjes UilUülLd jn doozen 100-50 Pastilles in doozen 180-100-55 37'11 35 30 35 35 30 */i kilo 225 125 65 32 los per ons 20 4 48e Jaargang Sleet 62.50 Qlllcteel Orgaan Oer Oi RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. 26.°® TROMP, Sneek DAMES, ou d:e trouwen gaat ▼oor u is dez EXTRA AANBIEDING Complete Bedstellen 5.«» 7.50 12.™ Corsetbanden Buikbanden Corsets met binnenband prijzen vanaf f 4.15 „VAN SCHELLE” T DREESM I i. 2. 4. Will!! Dinsdagavond is bijl Susteren de motorfietsrijder Eberson door auto aangereden en gedood. Pleegouders gedocht I E enige dagen geleden verscheen in Duitsche bladen en ook in het „Alge, meen Handelsblad” een advertentie be. H. C. v. Oort. Volkswjjze. VELASQUES GULDEN VLIES ERBA RITMEESTER ABONNé KOSMOS PANTER JUNIOR ECHTE CUBAANTJES enz. enz. enz. NIEMEIJER’s tabakken ALLE courante Sigaretten. Opgericht 1901. (L.) een Neemt „DE BESTE” Advocaat „DE FRIESCHE KIP” Verlaagde prijs f 1.85 Wed. S.JOUSTRA 4 ZOON, Sneek E a. b. c. a. b. a. b. d. U vindt zoowel in de Etalages als op de Toon banken een schitterende Tentoonstelling van zéér UNTBEKKELIJKE 1811» voor dagelijksch gebruik zoowel als voor een ge legenheid bij Dr. J. van den Tempel neemt ontslag als raadslid van Amsterdam Gemeld wordt, dat dr. J. van den Tempel (s.d.), sedert 1915 lid van de Tweede Kamer, zijn ontslag heeft ge- nomen als lid van den Amsterdamschen Raad. Naar verluidt houdt deze ontslag aanvrage, alhoewel dit in zijn ontslag brief aan den burgemeester niet is ver meld, verband met hetgeen gebeurde ten opzichte van de drie leden zijner fractie, die hun mandaat ter beschik, king moesten stellen. Opvolger van dr. Van den Tempel is mr. S. Mok. Drogisten en apothekers. Nu binnenkort in de Tweede Kamer in behandeling komt het ontwerp Ge neesmiddelenwet heeft de Algem. Ned. Drogistenbond wederom een schrijden gezonden, waarin fel van leer wordt getrokken tegen het schijnbare doel van die wet: „den apothekersstand het monopolie te verschaffen van den ver koop van alle geneesmiddelen, wat ten gevolge zal hebben dat de drogist, zoou als hij thans zijn bedrijf uitoefent, met ondergang wordt bedreigd”, zooals de Bond schrijft. Daarom vraagt hijl den Kamerleden het ontwerp in zijn huldigen vorm niet aan te nemen. Ongelukken, Te Rijswijk (Z..IL) is Woensdagmid dag de 4-jarige H. Bk uit de Carel Nakr kenstraat op een terrein aan den Van Vredenburchweg onder een vrachtauto geraakt en gedood. De 23-jarige M. Reus uit Enkhuizen is Woensdag, op enkele kilometers af stand van Medêmbl'ik, met zijn motor fiets gereden tegen een personenauto van den heer Koning uit laatst genoem de plaats. De motorfietsrijder was on. middeliijk dood. TJERKSTRA - KRUIZEBR.STR. Dinsdagavond is op den Willems park weg bij de Jacob Obrechtstraat te Amsterdam een twintigjarig meisje, uit de Vondelstraat, met haar fiets onder een wagen van lijln. 2 geraakt. Met zeer zware verwondingen is zijl in het TesseL schade-ziekenhuis opgenomen, waar zij in den loop van den avond is over leden. (Hdbl.j. Dinsdagmorgen is te Klasienaveen de arbeider A. Visser, die per fiets op weg werdl ter plaatse voorzien van de hei lige sacramenten, 's Nachts is hijl jn het Diaconessenhuis overleden. Vier.jarig kind door een arend ontvoerd. Te Ytre 'in het Namdal .(Noorwegen' was een familie met een vier-jarig doch" tertje op een boerenhofstede op bezoek voor het bjjwonen van een doopplech tigheid. In den namiddag hadden de volwassenen een kleine wandeling gemaakt en het vierjarige meisje ah geneest het huidje van Uw kindje. Doos 25, Tube 40 et. Bij Uw Drogist. Te Breda heeft een auto, bestuurd door een dame, een per fiets van zijn werk terugkeerenden chauffeur aange reden. Daar de dame na de aanrijding te laat remde, is het slachtoffer, de 29-jarige v. d. Wulp nog eenige meters meegesleurd en deerlijk verwond. Ge neeskundige hulp en geestelijke bijistand waren spoedig aanwezig. Van der Wulp niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH in cartons los per ons Groote Flikken p. ons Doubletten Mocca Schijfjes Bonbons Assorti was naar de werkverschaffing in het Witteveen, door een autobus, welke ar beiders naar de werkverschaffing ver voerde, gegrepen en ernstig verwond. Hij zou naar het ziekenhuis te Gronin gen vervoerd worden, doch bij aan. komst te Emmen bleek de man reeds te zijn overleden. Crjsissteun aan bouwvakarbeiders. Op 20 April hebben de gezamenlijke vakcentralen en de bouwvak bonden aan de regeering gevraagd om de cri- sisregeling voor steun aan werklozen kassen toepasselijk te willen verklaien op de ‘werkloozenkassen van de bouw. vakarbeiders. In het verzoek aan de regeering is er op aangedrongen die maatregelen te willen nemen, die er toe kunnen leiden, dat de kasbésturer in staat zijp aan de reglementaire ver plichtingen t.a.v. de verzekerden te vol doen. Hierop is op 23 Mei j.l. van den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende mededeeüng ontvangen „Dat jk meen, de vraag of de bouw vakarbeiders jn de steunregeling kun nen worden opgenomen, evenals de zorg, terwijl du jacht op anderen zal worden voortgezet? Is het waar, dat ook bestuursambte naren, hetzjjl rechtstreeks, hetzij! zijde lings aan deze achtervolging en doo- dïng van den Orang Letjo hebben mee gewerkt Is de minister niet van oordeel,, dat een dergeljjk lichtvaardig jacht maken op wezens, die mogcljjlk menschen kun nen volstrekt ontoelaatbaar is en misdadig genoemd moet worden, ook al; zou later de wetenschap met zekerheid uitmaken, dat bedoelde wezens geen menschen zijn? Is de minister bereid, onverwijld maatregelen te nemen, dat aan deze jacht onm'iddelljjk een eind wordt ge. maakt en dat die personen gestraft worden, die werkelijk schuldig zijn aan lichtvaardige daden, waarin een ern stige mogelijkheid van doodslag met voorbedachten rade aanwezig kan zjjin. na tien minuten terugkwamen was het meisje verdwenen. Vier uur lang werd vergeefs naar het kind gezocht, tot een der boeren zich herinnerde dat toen het gezelschap de boerderij verliet een arend hoog boven het erf had gezweefd. Terstond ging men opnieuw aan het zoeken en na vele uren, kort vóór mid dernacht vond men het kind op een bijna ontoegankelijke moerassige hoog vlakte, in de nabijheid van het arends nest. Aangezien de rotsen hier bjjna loodrecht omhoog loopen neemt men aan dat de adelaar niet de kracht had om het ongeveer 18 K.G. wegende kind over het laatste gedeelte naar het nest te sleepen. Afgezien van eenige schrammen aan het hoofd was het kind ongedeerd. Het meisje vertelde dat een groote vogel haar had meegenomen de lucht in. Der- gelijke gévallen hebben zich in Noor wegen reeds vaker voorgedaan, doch voor zoover bekendj is een adelaar er nog nooit in geslaagd een kind naar de nabijheid van zijn nest te sleepen. Overstoppen gratis Hensch, gij krijgt beter bij Speciaal Beddenmagazijn en Reparatie-Inrichting Gekochte goederen worden gaarne bewaard tingen enz. te Sneek le Afdeeljng werd ontvangen f28.33 en f77.65 gewetens- geld wegens vroeger te weinig betaalde belastingen. RAUWERD. Benoemd is met in gang van 15 Juni tot burgemeester van Nw. Pekela de heer J. Siderius, met gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Termunten. De heer Siderius is te Rauwerd ge boren. Opening Paviljoen „Wielzicht” te Leeuwarden. Nu in deze tijden het oprichten van nieuwe zaken sporadisch voorkomt, wer den wij aangenaam verrast door de uit- noodiging van den exploitant van Pa viljoen „Wiielzicht”, genoemd Paviljoen te willen bezichtigen. Dit paviljoen is gelegen in de oinmid- dellijke nabijheid der „Groote Wielen”, op een zeer gunstige plaats, die toelaat de Friesche weiden, wateren en wegen met één blik te omvatten. Waar bovendien den bezoekers, die naar de exploitant ons mededeelde ten getale van bijna 10O0 kunnen won den ontvangen verschillende attrac ties gratis worden geboden, zal het hen mogelijk zjjh, van deze prettige out spanningsgélegenheid volop te genieten. Wijl gelooven, dat de exploitant een bij uitstek gunstige gelegenheid heeft gekozen en wijl kunnen niet anders dan aannemen dat hier een ontspannings oord is gevestigd, dat weldra in Fries land en daarbuiten een goede bekend heid zal hebben verkregen. Ernstige relletjes te Boskoop. Eén doode. Reeds eenige wéken werd onder Bos- koopsche werkloozen communistische agitatie gevoerd. Sinds enkele dagen werd eiken morgen voor het gemeente huis demonstratief opgetreden. Woens dag js het tot een botsing gekomen tusschen de politie en de betoogers. In den morgen was het al roerig. Een der leiders werd daarom eenige uren in arrest gesteld, ’s Middags keerden de betoogers terug, thans versterkt met een 100 communisten uit Gouda. Een deputatie vroeg den burgemeester te spreken. Dit werd geweigerd. Hierop is een motie van de betoogers aan den burgemeester ter hand gesteld, o.m. eischend onmiddellijke terugtrekking van de te Boskoop extra gedetacheerde politiemacht. De betoogers begonnen daarna te roepenhonger-Ruys, honger- Coljjn. De politie ontruimde toen het plein voor het gemeentehuis. Over haast namen de betoogers de vlucht. De tegenstand was echter nog niet ge. broken. De massa verspreidde zich naar twee verschillende richtingen. De eene naar de Koninginneweg, de andere naar de Zijde. De eerstgenoemde afdeeling was het grootste. Aan deze zijde bevonden zich ook de meeste politie-agenten. De andere afdeeling had zich inmiddels op een in de nabijheid gelegen bouwwerk van steenen voorzien en bewoog zich in de richting van de andere groep. Op den Koninginneweg kwam het tot een hevig treffen met de politie. Twee agen ten zijn bloedend verwond, een hunner werd overmand door een aantal' demon stranten en daarbij! ontzet door colle ga’s, waarbij van de wapens gebruik moest worden gemaakt. De demonstranten poogden de kle wangs te bemachtigen, doch dit gelukte niet. In dit formeele gevecht, waarbij' politie en publiek als een kluwen ineen- zat, is een van de demonstranten, de 26-jarige J. de Jong, uit Gouda, in een sabel terechtgekomen en gedood. Hoe dit precies gebeurd is vormt nog een onderweij» van onderzoek. Na den slag zijn de Goudsche de monstranten, waarvan er ongeveer 14 gewond waren, naar Gouda afgetrok ken. Het lijk van het Goudsche slacht offer is onmiddellijk naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden vervoerd ter schouwing. Nog dien avond heeft de burgemeester een verbod van sa menscholing afgékondigd. In totaal zjjn er ongeveer 20 gewon den, 14 uit Gouda, 6 uit Boskoop. Des avonds zijn nog een aantal mare chaussees in Boskoop aangekomen. A.T.O. en Van Gend en Loos-per soneel. De Centrale bond van spoor- en tram" wegpersoneel en de Centrale bond van transportarbeiders hebben beide het nieuwe voorstel van de directie van de N.V. Algemeene Transport Onderne ming en de N.V. Van Gend en Loos in zake loonsverlaging, n.l. 7 pct. met 1 Juli a.s., afgewezen. Besloten is, als het moet een loonsverlaging van 5 pet. vraag, of de crisismaatregelen voor de werkloozenkassen ook voor de bouw- treffende het plaatsen van buitenechte- vakarb eiders dienen te worden van kracht verklaard, te moeten aanhouden, totdat een regeling inzake de crediet- verleening aan de bouwnijverheid zal zjjn tot stand gekomen. Alsdan zal de omvang van de werkloosheid onder de bouwvakarbeiders nader worden bezien. Bijl het treffen van een regeling in zake de credietverleening zal, gelijk wel van zelf spreekt, uwe medewerking van groot en invloedl zijn.” De drie vakcentrales en de daarbij aangesloten bonden in de bouwbedrijf ven hebben hierover onmjddellijk met elkaar besprekingen gevoerd en aan den minister van Binnenlandsche Za ken een telegram gezonden, waarin wordt gezegd: „Uw mededeeling de noodzakelijk heid daarvan te bepalen nadat een re geling inzake credietverleening' is tot stand gekorpen, is momenteel geen op lossing. Eventueele credietverleening werkt eerst langzaam door. Heeft o..i. voor dit jaar zeer geringe beteekenis. Werkloo- zenkassen van de vakbonden niet in staat langer aan reglementaire verplich tingen te voldoen. Kasbesturen zullen drastische maatregelen moeten nemen en werklooze arbeiders naar de over heid moieten verwijizen. Vragen alsnog dadelijk hulp van de regeering onafhankelijk van eventueele credietverleening. Wanneer de regeering niet tot me dewerking bereid zal blijken te zjjtti, zul len de kasbesturen nog deze week in- grijpende maatregelen moeten treffen, [g^ Op erf achtergelaten. Toen zjj De menschaap op Sumatra’s Oostkust. Het Tweede Kamerlid dr. Mollei heeft aan den minister van Koloniën de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de mededeelingen in de pers om trent den Orang Letjo of Orang Pen- dek, die voorkomt in het Boven-Rokan- gebied van Sumatra’s Oostkust, dat men twijfelt, of deze wezens dieren of' menschen zijn en dat men pogingen aanwendt en reeds heeft aangewend om een of meer daarvan dood of levend' 'in handen te krijgen, ten einde weten schappelijk vast te stellen, tot welke soort zijl behooren? Is aan den minister bekend, dat vol gens Aneta-befichten officieel door een bestuursambtenaar is meegedeeld, dat reeds een jong exemplaar van den Orang Letjo is gedood en dat diens geraamte en huid tot wetenschappelijk onderzoek zullen worden opgezonden naar het Zoölogisch museum te Buiten lijke kinderen bjjl pleegouders. Op deze advertentie hebben eenige inwo. ners van Groningen geschreven en zij kregen van een onbekende een brief terug, waarin verzocht werd op de giro rekening no. zooveel f 12 te storten. De politie werd met het geval in kennis gesteld en het is de recherche van Gio- ningen gelukt dezen on' .kende op te sporen. 'Het is een 20-jarige student, wonende te Haren, die deze geschiede- nis op touw heeft gezet. Hjji reisde daar voor zelfs naar Bremen en zond van daaruit de advertentie op. Hoewel hjj aanvankelijk opgaf, dat hjjl slechts als bemiddelaar van een zekere Van Djjk ken optrad, heeft hjj Maandag bjjl zjjn verhoor voor den commissaris van po litie bekend, dat hjj zelf alles op touw had gezet, ook een girorekening op de naam van Stemberg had geopend. Aan gezien tot nu toe niemand' er in gevlo gen is en er nog geen geld op deze rekening gestort is, is de student na verhoor in vrijheid gesteld. Er is ech ter procesverbaal tegen hem opgemaakt wegens poging tot oplichting. Beiaard-concert te geven door den beiaardier, de heer J. Nauta, heden Vrijdagavond half acht. Programma: Praeludium. Canon. Menuet. Aria. J. S. Bach. Sonatine, Opus 36, no. 2. M. Clementi. Drie Vlaamsche volksliedjes van E. Hullebroeck. Lapper Krispijn. Speldewerksterslied. Tineken van Heule. Avondlied je. Avondklokje. Gewetensgeld. Bij den Inspecteur der directe belas- te aanvaarden. DRAAGT uitsluitend CONVENABLE CORSETS worden ook naar maat geleverd De meest steun biedende modellen Vraagt slechts Uw dokter prijzen 90-75-55-35-19-0 12 TJERKSTRA, Kr.br.stL, Sneek Het meest gevraagde tricot voor iedere zwemmer, die een goed slui tend pak weet te waardeeren. Het juiste model volgens voorschrift van de Nederlandsche Zwembond Dameer en Heerenmodel maat 31.70 4/1.90 5/2.10 Voorradig bij: LEEUWENBURG SNPFK Telefoon No. IM> 3. */r V.0 VerecMJnl DINSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS c. Bij onze groote worteering STOFFEN vindt U steeds bijpassende garneering uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim - Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met zeegras Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met alpengras Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met prima kapok Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met dubbel gezuiverde en gestoomde veer Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met prima ganzeveer Bed, peluw, 2 kussens, ge vuld met prima prima ganzeveer [het bed voor Uw leven] Reparatie netjes en billijk j- Voor Sneek en Omgeving alleen bij i 5iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiH Al onze konsen worden door ons gegarandeerd. Elk paar dat niet voldoet kunt U ruilen voor nieuw Geplatteerd zijden Dameskous, JQ nieuwe kleuren, vacaf Mooie zijden Dameskous, ■ware kwaliteit, pracbttinten 95 Ijzersterke garantie-kous ge-j platteerd, de nieuwste tinten 1 «“Ir Macoo Kinderkous, alle maten, QK zeer sterk, donkere kleuren vanal “w Heeren Sokken, enorme keuze, alle Ril t per Jaar f 3L50 fc. g. poel I 10P. Adver«nU*a t 0 cl. p. regel log. sooden mededeelingen hooger, Aijennemnt belangrijke korting Adverfcatlöa worden levena gratis ge- akurtM in Ar 5NFEKER COURANT E

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 5