Officieel Orgaan der Gemeente Sneek Eerste Blad Uitgave KIEZEBRfflK Co. Dit No. bestaat uit 3 bladen. Io. 79 Zaterdag 2 Juli 1932 48e Jaargang WIJMBRITSERADEEL s NIEUWSTIJDINGEN. De luiste wijge om mooie witte tanden te krijgen I, Punt X. Reclames. n RAADSVERGADERING VAN In het eerste halfjaar van 1932 is, volgens opgave van de politie in deze gemeente het aantal verkeersongevallen met 20 procent verminderd. Alleen voor de straten, waarop een parkeerverbod rust is het aantal met 50 procent verminderd. ~r Geslaagd te Groningen voor bet candidaatsexamen geneeskunde mej. D. A- Jensma te Poppingawier. Aan de Rijkskweeksch. te Leen, warden is geslaagd voor de aanteeke- ning nuttige handwerken mej. A. v. d. Meulen te IJsbrechtum. By beschikking van den minister van financiën is onze vroegere stadge noot de inspecteur der directe belastin gen. enz. C. H. Versteegden, toege veegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen, enz. te Tilburg, verplaatst naar Roermond en aangewe zen ais hoofd van de inspectie der di recte belastingen, enz. aldaar. Benoemd tot onderwijzeres te Oostendorp (gem. Elburg) mej. W. Blarksma te Sneek. Alle Advertentiën worden in beide bladen opgenomen» Regelprijs 8 cent. Abonnementen belangrijke kortten»» 1 1 f L Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sonde!, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. Zooals U bekend zal zijn is bedoelde verkeers stremming noodzakelijk in verband met de weg- verbetering in het dorp Blauwhuis. Hoewel wij de mogelijkheid niet zullen ont kennen, dat adressant door deze stremming in de uitoefening van zijn bedrijf wordt bemoeilijkt, meenen wij toch U te moeten adviseeren de ge vraagde schadevergoeding niet te verleenen. Het vernieuwen van een weg met de daarmee noodwendig gepaard gaande afsluiting voor het verkeer, is een in alle opzichten rechtmatige daad, is het behartigen van een openbaar belang, voortvloeiende uit de publiekrechtelijke taak der gemeentelijke overheid. Van een „recht” als waarvan adressant spreekt is geen sprake. Trouwens inwilliging van dit verzoek zou lei den tot consequenties, die wij niet gaarne zou den wenschen te aanvaarden, ook al was voor deze inwilliging op biUijkheidsgronden te pleiten. De heer Schilstra heeft gezien dat de De heer N ij d a m meent dat het voorstel- Schilstra toch in de lijn ligt van B. en W., te meer waar de weg vervaarlijk los is; de manier van onderhoud is voor dit gebruik ondeugdelijk. Als dit doorgaat zullen er andere middelen moe ten toegepast, zal de weg weer goed worden. Spr. raadt het D. B. een persoonlijk bezoek aan. De V o o r z. heeft dit reeds toegezegd. Hierna sluiting. In besloten zitting wordt behandeld n NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang) maakt is nadat dit adres inkwam. De Vu or z.; Dit is een viersprong en men heeft deze beurtelings afgesloten. U heeft een aankondiging gezien, die niet op de weg be trekking had waarop het adres betrekking heeft. De heer Bakker zegt dat het er te Blauw huis reusachtig opknapt en gaat mee met het voorstel van B. en W. De heer A b m a is het hiermee eens. De heer Van der Hoff heeft destijds bij de brug over het Zijpke de menschen ook afge raden vergoeding te vragen. B. en W. kunnen dit niet toestaan. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Punt Vil. Voorstel van Burg, en Weth. tot aanwijzing van een boekhoudkundige ter deugdelijk-verklaring van de rekening van het O. E. B. over 1931. Z. h. s. aangenomen. Punt VIII. Vaststelling van de rekening van het O. E. B. over 1931. Z. h. s. aangenomen. Punt IX. Wijziging van de gemeentebe- grootingen voor 1931 en 1932. Een bedrag van f30.000 wordt in de begroe ting 1932 opgenomen voor vergoeding aan de boeren ingevolge de Crisiszuivelwet. De heer Van G o1 o 1 vraagt of de regeering dat geld spoedig terugbetaalt. De V o o r z.: Zoo spoedig mogelijk; als er kosten komen zullen wij die trachten vergoed te krijgen. Waar de gemeente voor de arbeiders wat doet, mag zij echter ook wel wat doen voor de boeren, als er wat kosten komen die het rijk niet wil vergoeden. De heer Kaspersma maakt bij een post van de begroeting 1931 betreffende verven en behangen van de opzichterswoning de opmer king dat de opzichter bij de opstelling van de begrooting hiermede wel had kunnen rekenen. Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. de*tanden te doen verdwiji drukt een strook Chlorod< -- - - 1 (speciale borstel met gekartelde insnijdingen), borstelt het gebit in - i- --a - eerst daarna den borstel in water en spoelt met Ohlorodont Mondwater gorgelend flink na. Het resultaat aal U verrassen! De onooglijke tandaanslag is verdwenen en behoudt een heerlijk frisch geroet Verlangt nadrukkelijk Ohlorodont-Tand- De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2^0, naar buiten Ir. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-tais verspreid: V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tims, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawisr, Terxool, Abbega, Oosthem, Deersum, Sdiarnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. ling kunnen bereiken. B. en W. bleken echter later een veel belangrijker plan te hebben, waarover Dorpsbelangen nu met belanghebben den onderhandelde en f 100 collecteerde, terwijl het waterschap f500 beschikbaar stelde en nu komen B. en W. weer met een ander plan en weer met een voetpad. Spr. neemt de raming van het groote plan ad f 11.650 niet au serieux, die kan in de eerste plaats f 3000 lager, daar de wallen nog mee kunnen; blijft f8.650, waarvan af kan f 1244 voor minder bestrating, waardoor f 7400 overblijft; als deze weg uitgevoerd werd met ingewalst puin was dat voldoende en de raming zou dan zeer meevallen. Deze raming voor 500 M. weg is belachtelijk. Spr. betwijfelt of de bewoners nu met een voetpad voldoende geholpen worden, daar de heer Cnossen niet zal meewerken nu dit voorstel er komt; de voet gangers zullen worden geholpen, de koemelkers en neringdoenden niet, daar de heer Cnossen alle rij verkeer zal afsluiten. De heer Bakker stelt voor, nu dit voorstel zoo laat ontvangen is, nl. eerst gisteravond, deze zaak tot de volgende vergadering te verdagen en den opzichter op te dragen een zuiniger plan voor efen weg te maken. De V o o r z. acht aanhouding van geen nut; het zal dan wel September worden, daar in Juli en Augustus niet vergaderd wordt en daarmee is het belang van Heeg niet gediend. We heb ben ons best gedaan de heeren het stuk zoo spoedig mogelijk toe te zenden. Bovendien is deze zaak hier bekend en de heer Bakker als volmacht van het waterschap kent de situatie uitstekend. De heer Bakker gelooft dat de raming van den opzichter wat opgezet is. De heer Van der Hoff zegt dat de vol machten van het waterschap eerst in October vergaderen, dus de menschen zullen altijd de dupe woraen. Ook vindt spr. de houding van B. en W. jegens den heer Cnossen niet juist. De Voorz.: De onderhandelingen met hem door Dotpsbelangen gevoerd, bonden ons tot nietsi, we zijn vrij en hebben alleen de mogelijk heid als in ons eerste voorstel lag besloten, overwogen. De heer Van der Hoff zegt dat de heer Cnossen het recht heeft de weg finaal af te sluiten; geef ons liever niets dan dit. De Voorz.: Een bewoner op de Verste Hel ling heeft het recht van reed en dus kan de weg voor rij verkeer niet absoluut afgesloten. Wij hebben niet de vrijmoedigheid voor een ge zin of tien f12.000 uit te geven; aan de juiste raming van den opzichter twijfelen wij niet. De heer Cnossen raadt den heer Bakker aan zijn voorstel tot aanhouding in te trekken, de heer Bakker weet als volmacht dat het wa terschap hier slechts een pad behoeft aan te leggen. De heer Bakker zit hier als raadslid, niet als volmacht; dit voorstel bereikte ons te laat De heer A b m a maakt het D. B. geen verwijt van het tweede voorstel en vreest van uitstel afstel, daar het werk in 1932 dan niet meer klaar kan. Heeft het waterschap de f500 toegestaan voor de weg of het pad? De Voo rz. leest de brief van het waterschap, waarin de f 500 beschouwd worden als afkoop som voor de verplichting een pad te moeten aanleggen; de gemeente is vrij wat zij wil aan leggen. De heer Abma: Dus van die f500 zijn wij verzekerd. Spr. heeft geen bezwaar tegen het voorstel van B. en W. De heer R ij p m a wil het waterschap het pad laten leggen en de gemeente subsidie doen ge ven. Dg Voorz.: Dat doen we feitelijk ook. De heer Van Gooi meent dat B. en W. toch 2 plannen voorleggen, het groote en het kleine; het laatste willen zij doen uitvoeren. Nu aan de juistheid van de raming van het eerste plan getwijfeld wordt, is het billijk, dat men uitstelt om de raming nog eens na te gaan. De Voorz.: Wij meenen dat het groote be drag voor deze weg niet geoorloofd is. B. en W. ontkennen op gezag van den opzichter dat een goede weg voor minder kan worden aan gelegd. De walbeschoeiing zal misschien nu niet, maar in de toekomst toch zeker noodig zijn. Het blijft gaan om de vraag of men nu f 12.000 voor een weg zal uitgeven of een voet pad aanleggen. Mocht de raad het eerste plan aannemen, dan rijst de vraag of de bijdrage van particulieren ad f 10Q voldoende is, wij vroe gen immers altijd 50 De heer Schilstra zou de geheele zaak tot de volgende begrooting willen uitstellen, dan kan men alles nog eens nagaan ook. De Voorz. meent dat men doorgaan moet met deze verbetering, maar men moet ook zui nig zijn en daarom lijkt het plan voor een voet pad een uitkomst. De heer R ij p m a beveelt uitstel aan om te onderzoeken welke rechten Cnossen heeft. De Voorz. meent dat B. en .W zich hierin niet moeten begeven. B. en W. zullen ook niet kunnen toezeggen, dat zij den opzichter zullen andere voetgangers met droge voeten de Hel-vragen nog een zuiniger plan in te dienen voor in zijn bovengenoemd bedrijf een groot nadeel ondervindt, „dat hij door genoemde maatregel dagelijks aan diverse vergoedingen voor het gebruik van land, paarden enz., een bedrag van f8.-k- moet betalen, „dat hij deze schade lijdt tengevolge van een van gemeentewege genomen maatregel, „dat hij met het oog op dit feit meent recht te kunnen laten gelden op een vergoeding van gemeentewege, „weshalve hij, adressant, de vrijheid neemt beleefd te verzoeken, dat hem een vergoeding zal worden toegekend van 75 van de door hem geleden schade. „In afwachting enz.” (Vemjüg.) Punt V. Voorstel van Burg, en Weth. in zake de verbetering van den zgn. Kooldijk te Heeg. B. en W. adviseeren: Voor de verbetering van den weg naar de verste helling te Heeg, de zgn. Kooldijk, welke reeds een en andermaal in Uwe vergadering een punt van bespreking uitmaakte, zijn meer dan ma dat elk wat wils biedt. De heer Schilstra stelt nu zijn vraag over het gebruik van den weg Indijk. De opzichter wilde destijds 100 K.G. wieldraagkracht voor schrijven. Ged. Staten wilden 800 K.G. en sedert Mei wordt de weg met zware melkauto’s bere den. Was de weg voorheen goed, nu is hij kapot en zal het een groote uitgaaf vergen om hem weer in orde te krijgen. Laten we de weg inplaats van voor 800 K.G. voor 600 K.G. open stellen, dan kan die melkauto er niet langs. Jaloezie tusschen 2 zuivelfabrieken laat spr. koud, hij komt op voor het gemeentebelang en dat is niet het bederven van de weg door een te zware auto. De Voorz.: De schuld ligt bij Ged. St. Wij hebben onlangs die zaak weer behandeld en de raad heeft voor enkele wegen het aantal K.G. omhoog gevoerd; gezien een en ander hadden B. eri W. niet de vrijmoedigheid deze weg op 600 K.G. te brengen, te meer niet omdat men met het sluiten van wegen zeer voorzichtig moet zijn; het moderne verkeersmiddel heeft zijn rech ten. En waar het waterschap 50 voor deze weg bijdroeg, de boeren dus, moet men niet direct er toe overgaan deze weg voor hun ge bruik te sluiten. Spr. belooft een persoonlijk on derzoek, waarna de raad een mededeeling zal bereiken; het losse wegdek zou volgens den op- zichter niet door de auto maar door paard en pracht van the far west. Een program- wagens veroorzaakt worden. Belangrijke dating van het aantal verkeers ongevallen. Een jubileum. De heer E. Priester alhier gedacht heden den dag dat hij voor 25 jaar de functie van secretaris van het zeewee rend waterschap Wijmbritseradeel c.a. Contributie Zeedijken aanvaardde. Dijksbestuur en volmachten hebben zich de gedegenheid! niet laten ontne men hun vodijvérigen secretaris, die ook in het publieke leven van Sneek zoo’n belangrijke plaats inneemt, van hun groote belangstelling in dit jubileum te doen blijken. Volksconcerten. Met goedkeuring van B. en W. is het 8e Volksconcert te geven door de Arbeidersmuziekvereen. „Steun jn den Strijd” op 14 Juli a.s. versteld op 28 Juli a.s. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Houwerzijl (Gr.), mej. A. K. Rutgers, tijd, onderwijzeres aan de Chr. School te Lemmer. Bioscoopnieuws. De bioscoop „B ij de Waag” heeft als eerste hoofdnummer „De groote attractie” een onderhoudend werk dat zich bezig houdt met het mi lieu der varieté-artisten, o.a. komen in deze film bijna volledige variété-pro- gramma’s voor van het Casino de Paris en de Wintergarten te Berlijn, twee van de meest bekende music-halls van Europa. Richard Tauber zingt in deze film liederen van Lehar, Siegfried Ar no en Marianne Winkelstem treden er voorts in op. Naast deze interessante film een Western-Schlager n.l. „De duivelsrace”, een buitengewoon span nend gebeuren in de ongerepte natuur- een weg, daar de opzichter de raming zuinig acht Het voorstel-Bakker tot uitstel komt in stem ming. Voor stemmen de leden Schilstra, Rijpma, Van Gooi, Gerbrandij, Bakker, Van der Hoff en Hofstra; tegen stemmen de leden Abma, Atsma, Cnossen, Kaspersma, Nijdam, Jellema, Huitema en Santema. Dit voorstel isi dus verworpen met 87 st. De heer Van der Hof f zegt nu dat als men met dit voorstel in zee gaat, men de koemelkers en neringdoenden beslist dupeert; laat men daar om in ieder geval onderzoeken hoe ver de macht van A. D. Cnossen gaat De heer Bakker heeft niets tegen het voor stel van B. en W., maar als men er menschen mee dupeert komt men in een moeilijk parket De Voorz.: Het waterschap heeft de plicht een voetpad te leggen en spr. ziet niet in waar om A. D. Cnossen het recht zou hebben de weg te sluiten als het waterschap die plicht nar komt. B. en W. willen de menschen ook helpen en vlug. De heer Hofstra vindj ook dat de kwestie vooral het waterschap aangaat. De heer Van Gooi zal tegenstemmen, niet omdat hij de menschen niet wil helpen, maar omdat de wijze van behandelen van dit voor stel hem niet sympathiek is; de raad wordt in een bepaalde richting gedwongen. Spr. zal de slippen van de jas van den voorzitter loslaten. De heer N ij d a m vindt wat onbegrijpelijks in deze voorstellen en discussie; aanvankelijk hebben B. en W. voet gegeven aan de wensch dat een groote weg zou aangelegd worden, maar ze zijn terug geschrokken voor het bedrag en hebben een eenvoudiger plan ingediend. Doch spr. ,is verwonderd dat de voorzitter van Dorps- stremming van de weg in de krant bekend ge- belangen dit plan hier besi !t, terwijl die ver. ■- - -- juist eerst een voetpad vrpég. is er afwijking in wat B. en W. willen geven en Dorpsbelangen vroeg? De Voorz.: Deze zaak is al lange jaren aan de orde geweest. We hebben tenslotte gezegd dat een weg hier de oplossing zou zijn. Dorps belangen heeft, zeer terecht, eerst eens met B. en W. gesproken en ook met het waterschap en belanghebbenden en toen hebben wij den op zichter eens een raming laten maken. Toen deze ons te hoog kwam, kwamen wij met het voor stel dat er een voetpad zou komen conform de aanvankelijke opzet van alle instanties en dat het waterschap dit zou aanleggen, om tegen moeilijkheden gedekt te zijn. Deze zaken zijn hier al vaak behandeld en als B. en W. vinden dat dit voorstel er door moet, dan is dat omdat de menschen geholpen moeten; het spijt spr. dat de heer Van Gooi dit niet sympathiek vindt Het wordt een royaal pad, waarover men ook met een rijwiel kan rijden. De heer Van Gooi doet het genoegen dat de Voorz. toegeeft dat men dit voorstel er door wil hebben. Spr. vindt het alleen niet sympathiek dat de Voorz. bv. den opzichter niet om een nieuw plan wil vragen als het tot uitstel was gekomen; in Juli en Augustus is bovendien meer malen vergaderd, waarom zegt men nu dat dit niet het geval is en eerst in September weer wordt vergaderd. De Voorz.: Als wij den opzichter om een eenvoudig plan hebben gevraagd, zien wij geen reden hem nog een ander te vragen. Het is in den regel niet de gewoonte in Juli en Augustus te vergaderen. De heer Abma zegt dat de gemeente royaal is door het waterschap 4/5 der kosten te ver goeden; dat teekent de wil van het D. B. hier te helpen. De heer Atsma: De opzichter is speciaal gevraagd of deze weg zooveel geld moest kosten en die heeft gezegd dat deze begrooting in geen geval geflatteerd is; de grondtoestand eischt een soliede weg; men krijgt hier een pad, zoo als het elders in de 'gemeente niet is. De heer Bakker is het hiermee eens. Spr. vindt alleen dat men behoorlijk tijd had moeten hebben om het voorstel na te gaan. Het voorstel van B. en W. komt in stemming. Voor stemmen de leden: Schilstra, Abma, At sma, Cnossen, Kaspersma, Gerbrandij, Bakker, Nijdam, Jellema, Huitema, Hofstra en Santema; tegen de leden Rijpma, Van Gooi en Van der Hoff.. Dit voorstel is dus met 123 st. aangenomen. Punt VI. Adres van G. Terwisscha van Scheltinga te Westhem (Blauwhuis) om vergoeding van schade wegens de verkeers stremming aldaar ten gevolge van de weg- verbetering. B. en W. adviseeren: Van den heer G. Terwisscha van Scheltinga, veehouder, wonende te Blauwhuis, ontvingen wij een aan Uwen Raad gericht adres van den vol genden inhoud: „Mijne Heeren. Ondergeteekende, G. Ter wisscha van Scheltinga, houdende boerderij met daaraan verbonden melkrijderij, wonende te Blauwhuis, verklaart: „dat hij door het stremmen van het doorgaand verkeer door Blauwhuis in de richting Westhem één oplossing denkbaar. De radicaalste verbetering maar tevens ook verreweg de duurste is wel het aanbrengen van een bestrating over de eerste 94 M. en verderop het maken van een verharde weg van 3 Meter breedte rechtuit over het erf van T. Veenstra en P. T. de Jong. Deze oplossing zou volgens een tot in onder- deelen berekende raming van den gemeente- opzichter komen te kosten een bedrag van f 11.650.— Hierin is opgenomen f 3000.voor het maken van walbeschoeiing voorlangs de erven van Veenstra en De Jong, van wie deze walgedeel- ten moeten worden overgenomen. Aanvankelijk hadden wij inderdaad dit plan op het oog, en ons de uitvoering der verbetering op die wijze gedacht, maar deze is o. i. zoo kostbaar dat wij, zij het noodé en erkentelijk voor hetgeen door het bestuur van Dorpsbelan gen te Heeg in deze richting is gedaan, hiervan moesten afstappen. Wij hebben ons opnieuw van de situatie re kenschap gegeven en ons de vraag gesteld, op welke wijze de noodige verbetering zonder al te hooge kosten ware aan te brengen. De aanvankelijke opzet om een tegelpad van 60 c.M., na de eerste 94 Meter bestraat te heb ben, aan te brengen, hebben wij in dit verband ook weer onder het oog gezien. Aangezien echter de geraamde kosten van een tegelpad weinig of geen verschil uitmaken met die van een betonpad, dat solieder is en minder onderhoud vraagt, hebben wij onzen gemeente- opzichter opgedragen voor laatstgenoemde con structie nog een uitgewerkte begrooting in te dienen, met inachtneming dat de eerste 7 4 me ter bestraat en verderop een betonpad geleg' wordt van 1 meter breed tot het erf van Veen stra en van 60 c.M. breedte tot de verste helling (S. Visser). Volgens deze begrooting zullen de kosten van een zoodanige oplossing bedragen f2.620.09. Met deze verbetering zullen o. i. de bewoners van de verste helling tei^ volle geholpen zijn. Bij deze oplossing wordt uitgeschakeld de medewerking van den heer A. D. Cnossen te Heeg, eigenaar van het land waarop de Kooldijk ligt, terwijl ook de polderdijk zijn eigendom is. Deze medewerking is nl. niet anders te ver krijgen dan door plaatsing van stekkage over de geheele lengte van het pad en over het ge deelte nevens het erf van diens boerderij zelfs aan weerszijden van het pad. Deze stekkage zou echter volgens opgaaf van den gemeente-opzichter komen te kosten een bedrag van f 1-399.09, dus ongeveer hetzelfde bedrag als de kosten van het geheele betonpad. Wij kunnen deze meerdere uitgaaf wegens stekkage niet verantwoord achten en hebben derhalve, niet het minst ook om het onderhoud, moeten uitzien naar een vorm, waarin uitvoering van de verbetering zonder deze kostbare mede werking van bedoelden heer Cnossen moge lijk is. Wij meenen dat die als volgt is te verkrijgen. Het waterschap „Heeg” heeft in zijn reglement de verplichting tot onderhoud van „een pad haar de verste helling”. Teneinde aan deze verplichting te voldoen, besluit dit waterschap tot verbetering overeen komstig bovenstaand plan over te gaan, terwijl de gemeente de kosten daarvan voor hare reke ning neemt door het toekennen van een subsidie tot gelijk bedrag na aftrek van de toegezegde bijdrage ad f500. De gemeente neemt dan voorts het onderhoud van het pad te haren laste, als een der voor waarden, waaronder het subsidie wordt toege kend. Wij meenen dat deze oplossing, behoudens goedkeuring van volmachten van dit waterschap, in de gegeven omstandigheden boven elke an dere wijze van verbetering is te verkiezen. Wij stellen U mitsdien voor in den aangegeven zin te besluiten en ons te machtigen al het noo dige te doen om tot uitvoering van dit plan te geraken. De heer Van der Hoff licht dit punt uit gebreid toe. Dorpsbelangen vroeg ’n voetpad; B. en W. achtten, nadat de raad herhaaldelijk deze kwestie behandelde, dit looppad ook noodig, opdat in het natte seizoen de schoolkinderen en on daarbij tevens den leelijk gekleur- den tandaanslag op |nen, ia de volgende: O lont-Tandpasta op den drogen Chlorodont-Tandenborstel (speciale borstel 1 '4-' L Jtelt het gebit in alle richtingen, ook van beneden naar boven, doopt Ohlorodont Mondwater gorgelend flink na. Het De onó~~' fe verdwenen en behoudt een heerlijk frisei. pasta. Prijs per tube 85 cent en 60 cent

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1