Officieel Orgaan der Gemeente Sneek annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang) Uitgave ftïïZEBRINK Co. Eerste Blad Dit No. bestaat alt 2 bladen. in. No. 82 iur RT. mtle iten ichtjes ‘250, ..245 ililllllllllfc Lt Woensdag 13 Juli 1932 4Se Jaargang I I De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2-50, Alle Advertentiën worden in belde bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting NIEUWSTIJDINGEN. iGE aat 34 1 L2 bu- dezer Billijke Po je inl. dezer. Geslaagd voor ’t eindexamen der Lud- geruskweekschool te Hilversum de heer G. J. G. J. Stockmann te Sneek. Een notaris-advocaat beleedigd. In een openbare rechtbankzitting te Amsterdam heeft de substituut-officier van justitie, mr. A. A. L. F. van Dub lemen, o.m. gezegd: „Notaris Micheels is enkele maan den geleden korten tijd door mij1 in arrest gesteld en daarna tegen borg stelling weer vrij1 gelaten, zulks in verr band met valsche ambtseedige verkla- ringén, die mr. Micheels heeft afger legd”. „Notaris Micheels legaliseerde nar tken l55ct. taand, 3Q tenten prijzen 82 tnd 72 ïenige SDK leek. - - T I Ima emden I Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Urtwetlingerga, Oudega (W.), I IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemekim, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen- burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. L v. A. O. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling is op de goede gedachte gekomen het pu bliek eens nog wat meer waardeering bij te brengen voor onze plantsoenen, die nu toef) gaandeweg een der groote aantrekkelijkhe den van onze stad vormen. Het organiseert Woensdagavond, dus morgen, te 7.30 uur een tocht door die plantsoenen onder leiding van den heer Middeldorp, onze stadstuin man, die zoo uitmuntend voor dit deel van ons stadsschoon zorgt. Ongetwijfeld mag op flinke deelname aan de tocht worden gerekend. Men zie de adv. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende ’t postkantoor Sneek over de maand Juni 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd in den Te Groningen slaagden voor het exa men Engelsche handelscorrespondentie (di ploma Mercurius) de dames J. Faber te Sneek en M. de Vries te Hommerts. De heer J. A. Bartstra, surnumerair der directe belastingen enz. alhier, is aangewe zen als waarnemend rijksontvanger te Leeu warden. Friesche fietsbedevaart naar Dokkum. Deze 14e fietsbedevaart heeft Zondag plaats gehad; 700 personen namen er aan deel. De predikatie is gehouden door pater De Wit uit Bolsward. Doopsgezinde Oemeentedag. BALK, 10 Juli. Onder begunstiging van het prachtigste zomerweer hield men voor den zuidwesthoek van Friesland heden in het Rijsterbosch den 12en jaarlijkschen Doopsgezinde Oemeentedag. Een gelukkige gedachte is het van het bestuur geweest zag Uit de typografie. De looncommissie ad art. 26 der C.A.O. in de typografie heeft tot haar onpartijidigen voorzitter aangewezen Prof. Mr. P. S. Gerbrandy, hoogleeraar aan de Vrije Universi'teit te Amster dam, die deze benoeming heeft aary- vaard. laken tteu ..195 Bioscnopnieuws. Wie bij dit warme weer de moed heeft een paar uur te Lachen ga de hoofdfilm in de bioscoop „Bij de Waag” „Drie dagen in de petoet” eens zien. Een film met Bressart op z’n best als de recruut. Een dol-komi- sche film in een programma, dat ook overigens veel goeds biedt. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 22 Voortoopig is vast komen te staan dat het spatbord de nok van het voor ste wiel der verongelukte auto heeft geraakt. Dr. Hoefer verklaarde geen hulp verleend te hebben wijl hij geen instrumenten bij zich had. Bovendien dacht hij dat in het dorp wel medische hulp aanwezig zou zijn. Vierdaagsche Afstandsmarschen. Nog een goede veertien dagen en de In ternationale Vierdaagsche Afstandsmar schen zijn weer aangebroken. Onder de 2350 personen, die hebben ingeschreven, zijn ook Friesche deelnemers. Jarenlang zijn de militairen numeriek in de meerderheid geweest op den Vierdaag- voor dezen daarvoor zoo geschikten dag nog eens weer door het „Nij Frysk Toaniel” te Leeuwarden te doen opvoeren het open luchtspel „Om it Heechste”. Ds. Hulshof te Workum opende ’s mor gens om 10 uur de bijeenkomst, waarna ge zongen werd Gezang 23, vers 1 en 3 uit den L. B. Door ds. B. P. de Vries te Balk werd een preek gehouden naar aanleiding van Ex. 3, 15. Deze predikatie werd met wel verdiende aandacht beluisterd, terwijl ook groote aandacht werd geschonken aan de Doopsgezinde Zangkoren van Sneek en Balk, die op zeer verdienstelijke wijze eenige liederen ten beste gaven. ’s Namiddags kregen we dan voor de 2e maal binnen enkele weken te hooren „Om it Heechste”. Ten slotte werd deze mooi ge slaagde bijeenkomst gesloten door ds. Huls hof, die zeker de tolk van de groote schare aanwezigen was, toen hij o. a. een woord van dank bracht aan den schrijver van dit openluchtspel en vooral aan de spelers voor de prachtige vertolking. L. Ct. Rapport-Weiter In groote lijnen aanvaard. Naar de Tel. van zeer bevoegde zijde ver neemt, heeft de regeering het rapport-Wel- ter in algemeenen zin aanvaard. Dit betee- kent echter niet, zoo werdser nadrukkelijk op gewezen, dat het rapport in alle onder deden zal worden uitgevoerd. De Rijksbe- grooting voor 1933 zal echter door de hoofdlijnen van het rapport-Welter worden beheerscht en in dien geest worden uitge werkt. melijk verklaringen van een bediende J. H. van den inmiddels gef ai lieerden en naar het buitenland uitgeweken ban kier N. R., wetend of althans begrijl- penid, dat die verklaring opzettelijk in strijd met de waarheid door H. was onderteekend. H. was slechts tusschen- persoon. N. R., A. G. en vooral nota>- ris Micheels, die een buitengewoon be denkelijke rol heeft gespeeld door zijn notarieele verklaring, waren de eigen lijke daders”. „Bewezen is, dat H. te zamen met notaris Micheels valsche stukken heeft oipgemaakt. Ik betreur, dat die medep plichtige, notaris Micheels, niet mede terecht staat, dat ik hem niet tegelijk met den verdachte H. in dit bankje heb kunnen brengen, maar notaris Mi cheels weet door allerlei ^rechtsmiddelen zijh zaak steeds uitgesteld te krijgen. Bij notaris Micheels is men wel met twintig verklaringen op bezoek geweest. Notaris Micheels kan er op rekenen, dat zijn tijd ook aanbreekt.” Door deze woorden acht mr. Mi cheels zich in zijn eer en goeden naam aangetast, te meer 'daar hij1 het ambt van notaris bekleedt en het beroep van advocaat uitoefent, waardoor hij in nau we relatie met het publiek staat- Mr. Micheels heeft 'dan óok bij de politie een aanklacht wegens beleedi- ging en smaad ingediend tegen mr. Dullemen. De klager heeft verzocht de zaak spoedig in behandeling te no men, met het oog op vrees voor her haling. Als getuigen heeft mr. Micheels aan gewezen de ter rechtzitting aanwezige leden der rechtbank, den thans gede tineerden beklaagde J. H., mr. Francois Pauwels, dien deurwaarder en een zes tal journalisten. sche, doch dit jaar is het aantal burger deelnemers nagenoeg gelijk aan dat der mi litairen, zoodat duidelijk blijkt, dat het geen militaire gebeurtenis is. Nederland, Engeland, Frankrijk, Noor- wegen, Duitschland, Zwitserland en Oosten rijk zullen vertegenwoordigd zijn. Dit jaar nemen 235 dames deel. Engeland is vertegenwoordigd door een groep van de Road Walking Association van 10 man. Frankrijk door een groep van de Fédération Frangaise d’Athlétisme. Noor wegen door een detachement militairen, be staande uit 1 officier en 14 manschappen, een groep burgers van de vereen. ,^Sport’ uit Oslo ter sterkte van 12 man en eenige individueel deelnemenden van de sportver- eeniging „Hermod”. Uit Duitschland en Zwitserland enkele deelnemers. Behalve de vele nieuw opgerichte wandel- vereenigingen wordt dit jaar voor het eerst deelgenomen door het Kennemer Lyceum uit Bloemendaal, het gymnasium aan de Laan van Meerdervoort te ’s Gravenhage en de r.-k. „Graal”. De jongste deelnemer is 14 jaar, de oud ste 72 jaar oud. Wanneer alle deelnemers zich goed ge traind hebben en er niet eiken dag een ge weldige spurt inzetten, laat het zich weer aanzien, dat ook dit jaar de Vierdaagsche 'voor sportlievend Nederland een succes zal worden. -o-_T-o-_J, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: 'V r ij d a g s te Hommerts, Jutrig), Tims, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Teriool, Abbega, Oosthem, Deersum, Schamegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. Derhalve meer ingelegd I dan terugbetaald f 17.464.82 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank- boekjes bedroeg 22. Beiaard-Concert te geven door den beiaardier Fl. H. A. van Bergen op Vrijdag 15 Juli a.s. des avonds half negen. Programma: 1. Begin der 1ste Pytische Ode. Pindaros (522448 vóór Chr.) 2. Eenige Troubadours- en Meistersinger melodieën. a. Allererst lebe ich. Walter von der Vogelv/eide (1168—1230). b. Ce fut en mai. Monrot (XHIe eeuw). c. Vous perdez vos paine. Adam de la Hale (1240—1286). J. S. Bach. W. A. Mozart. D. v. d. Stam. R. Schumann. 10 Motson loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f41.577.55 en terugbetaald -24.112.73 De malaise in de zuivelindusrtie. ST. NICOLAASGA. De melkfabriek „Hol- landia” te Scharsterbrug heeft met ingang van Maandag 11 Juli opgehouden melk te ontvangen. Tot nog toe ontving zij wel melk, maar zond deze ter verwerking naar een aan dezelfde vennootschap behoorende fabriek te Bolsward per tram en boot. Thans zal de melk per mélkauto van de diverse route’s direct doorgevoerd worden naar de fabrieken te Oudega, Sneek en Bolsward en de met 200 man personeel werkende fabriek in de zomermaanden geheel stilstaan. L. Ct. Bijzondere lageri. scknol U SL Nkoktasga. Ged. Staten hebben naar aanleiding van een door het bestuur der bijzondere lagere school te St. Nicolaasga (Noed) in gesteld beroep tegen het besluit van den raad der gemeente Doniawerstal, waarbij werd afgewezen een door genoemd bestuur ingediende aanvraag om de noodige gelden te mogen ontvangen voor aanbouw aan de school van een leermiddelenkamer, welke dan tevens dienst kan doen als personeels- kamer, alsmede voor archiefbewaarplaats uitgesproken, dat de raad de gevraagde medewerking alsnog behoort te verleenen, daarbij’o. m. overwegende, dat de beslissing op ’n aanvraag ex art. 72 der wet slechts ’n beginselbesluit is en omtrent den omvang van den aanbouw nader overleg tusschen gemeente- en schoolbestuur kan worden gepleegd en eventueel de beslissing van den Minister van Onderwijs kan worden inge roepen. Ernstig auto-ongeluk bjji Wij'tgaard. Zondag had even voorbiji Wijtgaard een ernstig autoi-ongeluk plaats. De heer A. Nijholt van Blesse zou met vrouw, dochtertje en schoonmoeder een familiebezoek brengen te Goutum. Even voorbij' Wijtgaard werd hij in gehaald door Dr. Ho'efer te Apel- doom, die met zeer snelle vaart voon- bijreed en toen plotseling naar rechts uitweek, waarbij' het rechterspatbord de nok van het voorste wiel van de Ford van den heer Nijholt raakte. De heer Nijholt. raakte hierdoor het stuur kwijt, de auto botste tegen een boom, sloeg daarna over de kop en kwam in een sloot terecht. Zwaar gewond wist de heer Nijholt nog uit de versplinterde auto te krui pen. "Het bleek dat zijn dochtertje Ca> rolina ongedeerd was gebleven. De beide vrouwen waren bewusteloos. Juffrouw Nijholt had de pols en de arm gebroken. Dr. Hoefer, die even keek reed ter stond door naar Leeuwarden en deed aldaar aangifte bij de politie. Hij deed geen aangifte bij den Rijksj- veldwachter Kleefstra die te Wijtgaard woont. Dr. Duintjes Teddens van Wirdum verleende de eerste hulp. De gewonden werden per ziekenauto' naar het Diacot- nessenhuis te Leeuwarden vervoerd. De beide vrouwen waren Zondagavond nog bewusteloos en konden Maandagmor gen nog niet worden gehoord. De heer Nijholt kon des avonds het ziekenhuis weer verlaten. De Off. van Justitie, de rechtercom missaris alsmede de Burgemeester wa^ ren spoedig na het ongeluk ter plaatse en stelden een ernstig onderzoek in. Beide wagens zijn in beslag genomen. 3. Invention C dur. 4. Menuett G dur. 5. Pastorale. 6. TrMumerei. B. en W. hebben den stads»- I beiaardier, den heer Fl. v. Bergen toe- F stemming verleend om op 2 Augustus a.s. een carijlonconcert te geven met I medewerking van 8 bazuinblazers. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan ’t bureau van politie, Mar- r tiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ID/z en 12/2 uur de I navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 10 en 11» Juli ’32: kinderbeursje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 10 en 11 Juli 1932: beurs, E. v. d. Werf, 2e Zomerrak- buurt 26; gouden ringetje, Piso, Parkstraat 21; vulpotlood, J. Blom, 2e Woudstraat 46; fietsplaatje, P. Terma, Priorstraat 57; da- mesrijwiel, Blesma, le Frittemahovenstraat. m skaat. •x: I :r in I:::::::::.:::::::::::: arkzaam- de, tegen lat adres jrkzaam- adres i >ek. leveren Te be aat 3. G ighandnL WANT voor CE ZPNPHE ID uW VOORAL ALS U INHALEERT EISCH CHIEF WHIP i x i t rf* H ET IS D BESTE SIGARET M™ .s i '''V- h: NIEUWE SNEEKER COURAN'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1