De school van Mevr. Hippo Veemarkt te Leeuwarden Mooie uitvoering Billijke prijzen Vlugge levering Handels- en Marktberichten Daarom naar onderstaand adres: KLEINZAND 5-7 TELEFOON 150 SNEEK wordt bepaald naar het uiterlijk van (Jw DRUK WERK. Daarom is mooi uitgevoerd DRUKWERK een eerste vereischte. Als U op bovenstaande prijs stelt, draag ons dan Uw DRUKWERK-ORDERS op Wij zorgen voor: SPORTRUBRIEK. Bonzo was een aardig, bescheiden VERGADERING van den RAAD der ge- Punten van behandeling: Punt VIII. Reclames. Nadruk verboden. Woridt vervolgd). VIERDE HOOFDSTUK. Sn. SlagersCVS SNEEKER SCHEIDSRECHTERS. MEVROUW HIPPO HEEFT EEN FORTUINTJE. ifthokje wou dringen. „Niet meer dan drie, asjeblief.” En met een ruk trok hij de deur voor de teleurgestelde achterblijvers dicht, Bokke kraaide verontwaardigd: Ku kul zöo’n onbeleefde ventl Zoo’n behandeling zijn wij, niet gewend. U u ku ku I ’t komt niet te pas. Hij1 kreeg op zijn kop, Als mevrouw Hippo hier was. Punt VI. Voorstel van Burg, en Weth. in zake de vernieuwing van de zgn. Waagswal te Woudsend. Punt VII. Aanbieding der gemeentereke- ning over 1931. Punt lil. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Punt 11. Bezoek van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Friesland. LSC KRIJGT EEN TRAINER. Naar men ons meedeelt krijgt onze oudste voetbalclub LSC een trainer en wel de heer E. van Zuijlen, lid van de technische commissie van Öe KNVB. Onze Sneeker arbiters, die onlangs een tocht naar Enschedé hebben ge daan krijgen Zaterdag 13 Aug. a s. hun oostelijke collega’s op visite. Indien het Sportpark des Zondags d.a.v. beschik baar is, zal er een voetbalwedstrijd won den gespeeld. Bovendien staat er een boottocht op het programma. Men zie t.z.t. een advertentie in dit blad. m w bt hc zi a. n c oc ■er 5 na /al Ier die gez vel tijd sta ont Hc sta hondje en een groot vriend van Lampe, meente WYMBRITSERADEEL op DON DERDAG 21 JULI 1932, des voormiddags 10 uur (N. T.). De Sneeker Slagersgezellen hebben gisterenavond aan de Lemmerweg ge- I speeld tegen het elftal van de CVS. De witkielen hadden met rust reeds een 30 voorsprong en het einde bracht de slagers een 50 overwinning. Fffffft 1daar gingen zé. Ze hiel den elkaar stijf bij een poot vast en knepen de oogen dicht. Haïti Vierde verdieping. Ze sperden de oogen op en keken elkaar aan. „Hoe vond je ’t?” „Fijn, net of we vlogen,” zei1 Botao. Ze kwamen uit hetzelfde dorp, dat tus- schen de bosschen bij de zee lag. Ze waren met opzet wat op de ach tergrond gebleven, omdat ze er tegen opzagen om in de lift te gaan. Ze waren pas in de stad op school en hadden nog nooit met een lift gereisd. Boeml daar hield het huisje voor hen stil. „Hou je stil!” snauwde Jumbo, „of je krijgt zelf nog op je kop” en hij wees naar de portier, die boos om de deur keek. Na een poosje kwam de lift naar be neden schieten en mochten weer drie in stappen. De laatsten, die naar boven werden gevoerd, waren Lampe en Bonzo. Punt IV. Mededeeling van Burg, en Weth. betreffende den toestand en het gebruik van den weg naar Indijk. Punt V. Mededeeling van Burg, en Weth. Nassau gen om zich bij de verklaring aan te sluiten. Het doet wat tragi-komisch aan dat er echter direct al verschil van meening is over de uitleg van de overeenkomst. Herriot heeft o. a. gezegd, dat voortaan geenerlei vraag stuk, dat de belangen van beide landen raakt, afzonderlijk zal kunnen worden be handeld, zoodat Engeland niet meer als in 1923 zijn schulden met de Ver. Staten zal kunnen regelen zonder voorafgaand overleg met Frankrijk. Althans voor Frankrijk en Engeland is de zekerheid verkregen voor een gemeenschappelijke houding, wat het succes van de onderhandelingen met de Ver. Staten moet vergemakkelijken. Maar daarop wordt van Engelsche zijde geantwoord dat de verklaring in geen op zicht slaat op de oorlogsschulden aan Ame rika. Wat dat betreft, zegt de Engelsche re- geering, dat de verklaring in geen enkel op zicht uitgelegd kan worden als een „veree- nigd Europeesch front” tegenover Amerika. Een voorbeeld van de vraagstukken, die kunnen rijzen om op de voorgestelde wijze behandeld te worden is de herziening van het verdrag van Versailles. Dat vraagstuk zou heel goed volgens de aangegeven richt snoeren behandeld kunnen worden. In geval Duitschland zich tot Engeland zou wenden om tot schrapping te geraken van de clau sule over de „schuld aan den oorlog”, zal de Engelsche regeering gebonden zijn zich daarover met Frankrijk te verstaan. De verklaring van Simon is zuiver ’n uit- noodiging en in geen enkel opzicht een „plan” of „verdrag (pacte)”. De uitnoodiging slaat uitsluitend op de Europeesche naties en zal bijvoorbeeld niét tot Japan kunnen worden uitgestrekt. betreffende de werking van het geneeskun dig schooltoezicht. 't Was een saaie Sinterklaasavond geweest op de school van mevrouw Hippo-. Er waren geen cadeautjes en geen surprises geweest mevrouw Hippo had geen geld. De jongens had,- den ’t natuurlijk erg jammer gevonden en mevrouw Hippo niet minder. Maar zonder geld koop je nu eenmaal niets, toen ’t heele gezelschap in ’t kleine Een paar weken later gebeurde er echter iets heel prettigs. Op een mor gen, juist toen de jongens het schoollo kaal binnen gingen, werd er gebeld, 't Was de post. Even later kwam mevrouw Hippo de kamer in, stralend van plezier. „Nu kunnen we toch nog Sinterklaas vieren, jongens. Ik heb een brief ge kregen met honderd gulden; een oude schuld, die ik geheel vergeten was. Nu kan ik jullie toch nog een Sinterklaasj- presentje geven.” „Hiep hiep hoera,” kraaide Bokke. „Ik vraag een trompet.” „Ik een voetbal,” juichte Tim. „Ik een geweer,” schreeuwde Lampe en sprong van opgewondenheid zoo maar over zijn bank heen. „Kalm een beetje,” zei mevrouw Hip po bedarend. „Berg eerst jullie boeken Punt 1. Notulen der vergadering van 30 Juni 1932. (De Commissie bestaat uit de heeren Jel- Ja, nu moesten ze toch wel instappen, lema, Kaspersma en Nijdam.) Fiscus—Kappers 0—5 Aan de Almastraat speelden giste renavond de elftallen van de Fiscus en Kappers. De Kappers hadden een I productieve bui en klopten de roodhem- den met 05 doelpunten. Over deze wedstrijd meldt men ons: I Voor de 2de maal speelden gister avond aan’de Almastraat bovengenoem de elftallen een wedstrijd. Te ruim 8.15 uur laat scheidsrechter Van Winden beginnen. KFC dat versterkt opkwam wist door haar midvoor na pl.m. 20 minuten spel lens de score te openen en even later wist dezelfde speler nog eens het net te vinden. Rust 20 voor KFC. Na de thee was KFC aardig sterker en wist nog 3 doelpunten er aan toe te voegen, 2 door midvoor door toedoen van de rechtsbinnen, en de andere maakte Siep. Al hoe de Fiscus ook zwoegde, ze konden de eer niet redden; de nieuwe achterhoede werkte schitterend. Goed werk KFC, na die groote net- derlagen. Van Winden leidde uitstekend. weg en luister dan naar mij.” Boeken, leien en schriften werden netjes weggeborgen en toen gingen de jongens met de armen over elkaar in de banken zitten! en keken vol verwachting mevrouw Hippo aan. „Jullie moeten zelf de cadeautjes gaan koop en. Ik heb daar geen tijd voor, omdat ik voor de gelegenheid nog een taart bakken wil en chocolademelk wil koken. Jumbo, Tim, Bokke, Lampe, Nekko, Teddie, Bonzo en Joko gaan de stad in om te winkelen. De anderen moeten deze kamer ruim maken. De banken moeten aan kant gezet worden, het bord in de hoek en de tafel in ’t midden. Stoelen haal je maar uit de slaapzalen. Op de tafel worden de ge schenken uitgestald, die ik daarna zal uitreiken. Nu zal ik nog een paar aan wijzen, die voor mijl het deeg moeten „Zullen we nog eens?” kneden.” Mevrouw Hippo liet haar oogen langs de rijien banken gaan. Knor zat ineens heel rechtop en keek haar smeekend „Dat zullen Snater en Knor zijn,” ging mevrouw Hippo voort. Knorretje glom van genoegen. Dat was nog eens een geschikt werkje voor 'hem. „Zie zoo jongens, nu weten jullie wat je moet doen. En nu gauw aan ’t werk. We zullen er eens een mooie dag van maken.” Ze wenkte Jumbo om bij' haar te ko>- men, en .gaf hem het geld voor de car deautjes. „Jullie moeten aan Jumbo opgeven, welk presentje je graag wilt hebben. En nu weg, uit mijn oogen! ’k Moet jullie niet weer zien, vóór de feestzaal met de geschenkentafel in orde is.” Met een hoeratje vlogen de jongens de kamer uit om de opdracht, die me vrouw Hippo hun gegeven had, uit te voeren. Jumbo met gevolg begaf zich stadr waarts. De lijst met de verlangde ge schenken had hij in zijn portefeuille ge stoken. „We gaan naar ,,’t Dierenparadijs”, jongens”, zei hij. „Daar kun je van alles krijgen.” De anderen vonden 't goed en düs stapten ze de bewuste winkel, één van de grootste in de stad, binnen. Ze gingen met de lift naar boven. „Speelgoed krijgt u op- de vierde ver dieping,” zei de liftjongen. I „Hé hé, niet allemaal tegelijk I” Lampe knikte. „Nou naar beneden. Dat is weer wat nieuws.” „Uitstappen!” riep de liftjongen on geduldig. „Vlug een beetje of je gaat weer mee naar beneden.” „Mogen we in de lift blijven?” vroeg Bonzo, ,,’t Gaat reuze.” „Nou”, grinnikte de jongen, die jn werkelijkheid een kalf was,” zooals je verkiest. Elk diertje zijn pleziertje. Ik zou ’t niet uitkiezen.” „En je doet 't de heele dag,” zei Lampe verwonderd. ,,’t Is mijn broodwinning,” zei ’t kalf met een gewichtig gezicht en drukte op het kopje. Rrrrrrtl de lift suisde naar bene den. Even later vlogen ze weer om hoog, nu naar de zesde verdieping. Toen weer naar beneden. Dat ging zoo door, opneer, zonder ophou den. Visser, R. S. Spoelstra, S. Spoelstra, S. Koopmans, Andreas Flach, G. Frits Wamelink, Harry Paques, Herre Kam pen, Jentje Nauta, Henk Halbertsma, Gerrit Ooms, Willem Bakker, Evert Si- derius, Joost Nauta, Piet Hettinga, Herman Asselman, A. Spoelstra, W. v. d. Horst, W. Pot, Jentje Nauta, Feike Nauta, Th. Groe neveld, R. v. d. Heide, Johan Paques, Jan Dijkstra, Jan Kroon, Piet Kroon, Klaas Muurling. Het groote 'diploma werd door de volgende 35 meisjes behaald: Hielkje de Jong, IJbeltje v. d. Meer, Siepie Wierstra, Grietje Koster, Suze Koenen, Erica v. d. Werf, Mina Ritser ma, Emimy Jordan, IJke Teitsma, Gees- <e Wijnja, Anna Maria Volkers, Al- Dertje Siderius, Froukje Faber, Marijke Hovinga, Gretha Jongkind, Meta v. d. Poel, Elizabeth Brandsma, Sarie Bak- Opnieuw heeft de Sneeker Zwemin richting een groot aantal leerlingen voL leerd afgeleverd. Opnieuw daarmee be wezen haar groote nut en het ernstige werk van bestuur en zwemmeester Jor- ritsma. Niemand behoefde ditmaal te worden afgewezen. Het kleine diploma (60 M. borst- en 20 M. rugzwemmen werd behaald door 55 jongens en 49 meisjes. Het groote diploma (60 M. gekleed-, daarna 120 M. borst- en 60 M. rug- zwernmen in zwemcostuum) werd be haald door 33 jongens, waarvan hier de namen volgen: Piet F rankena, Hennie ker, Brammie Doting, Willemke Smith, G. Begemann, G. Atema, Aafje van Gorkum, Antje Vink, Elizabeth Sme ding, Corrie Grondsma, Jeltje Hofman, Koba Hofman, Hilly Boeijenga, Dirkje Westra, J. v. d. Horst, H. Halbertsma, J. Hoogland, A. Wouda, A. Blauw. Tot slot werd een aardig nummer figuurzwemmen door een 15-tal jonge meisjes gegeven, het onderdeel dolfijn- zwemmen daarvan stond onder leiding van zwemmeester Jorritsma, het figuur- tövtemmen onder leiding van de be stuursleden. Dit nummer werd een schit terend succes. Or. Nassau—Sn. Slagers 2—1 Dinsdagavond is er aan de Lemmer, weg een zeer spannende wedstrijd gele- I yerd tusschen de elftallen van Oranje i en Sneeker Slagersgezellen. Tenslotte wisten de Oranje-mannetjes te winnen met 2—1 doelpunten. v. d. Wal, 15 Juli 1932. stuursleden. Dit nummer werd een schit- Kinderrubriek. Sneeker Zweminrichting. Het eaehet van Uw zaak KIEZEBRINK C o Vt re ge Wi wi co if' lil er le IVI ld 1 Ossen f f 90 f 200 1 :es ;el 'P Prijsnoteering Vette Koeien per K.G. 400.60 ct., vette varkens per K.G 22—28 ct. Zouters per K.G. 24—28 ct. Overzicht: Handel in Melk- en kalfs- vee zeer kalm. Vette koeien iets minder. Stieren redelijk en prijsh. Vette kalveren en nuchteren kalveren slecht. Varkens terugloopend. Wol- vee slecht. 50.000 K.G. kipeieren 2'123*/a ct. p. stuk per K.G. 4550 cent. 1500 K.G Eendeieren 21/3—2s/4 ct. perstuk 32>/2-35 ct. per K.G. VOETBAL. 302 Stieren f 50 - f 275. f 340 vette Koeien 245 Melke-en Kalve Koeien le soort f 70 f 210 2e soort f -f 65 Pinken f 30 f 75, 95 vette Kalveren f 12 Alberta van Terwisga, H. Wielinga, G. f 38, 80 Graskalveren f f 173 Nuch teren Kalveren f 2.00—f3.50, 205 vette Schapen f 8 f 13. 184 Weide Schapen f7 f 11, 214 Lammeren f4.f 9.00 777 vette varkens f 15 f 70, 54 Ma gere varkens f 10 f 35. vette Biggen f f 177 Kleine Biggen f 3 f 6, -7.- 21 Bokken en Geiten f f16 Paar- Visser, den en veulens f f Totaal 2948 stuks vee.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 4