H w ek Bezoek Commissaris der Koningin in Friesland. a 88 Van aan, lucht en leven genieten in bosch en duin, op hei en strand zonder gevaar voor zonnebrand is slechts mogelijk, als gij gelaat, handen en armen inwrijft met „Zij”-Crême of „Zij”-01ie. Transpireerende Voeten, Derde Blad No. 88 UIT8AVIMIHBRIM Co. IS lil M Orgaan to toran ShL VaracWJnt Zaterdag 16 Juli 1932. PEPERMUNT Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door HEEREN-BAAI 48e Jaargang B.75 k a i 1.09 Ï.7B 1.25 1.25 line rstr. Sprutol. Bij alle Drogisten. 31 RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. SNFFK het zwemmen verdronken. lond [en R. Te Reeuwijk is de 11-jarige H, bij< LJUR Ten kantore van den Ontvanger der accijnzen te Sneek, Wijde Burgstraat 7, zal zitting worden gehouden op Maandag 18 Juli, Donderdag 21 Juli, Dinsdag 26 Juli, Vrijdag 29 Juli,, Woensdag 3 Augustus en Vrijdag 5 Augustus a.s. des avonds telkens van 79 uur voor de behandeling van aan vragen ter bekoming van kostelooze rijwiel- merken. Verdronken. Woensdagavond is in de bad- en zweminrichting te Amersfoort de 21r jarige C. Wilhelmy tengevolge van hart kramp verdronken. Paniek in een autobus. Maandagnacht heeft te Weert (N.-Br.) door een misverstand een tragisch on geval plaats gehad. Een gezelschap van ruim zestig per sonen, afkomstig uit Tilburg, keerde in K.G. melk met een vetgehalte van 3 pet. Voor de melk, welke tot kaas wordt verwerkt, wordt de bijslag verminderd met het bedrag van de heffing op de daaruit bereide kaas. Deze bijslag geldt voorloopig tot en met 30 Juli. Het is gewenscht, dat de betrokken veehouders weten, dat zij dezen bijslag uitgekeerd krijgen. De consumptiemelk- leveranciers vallen buiten de regeling. De prijsregeling voor de consumptie- melk dient zich aan te sluiten en zal zich ongetwijfeld aansluiten aan de ge wijzigde en voor de veehouders verbe terde toestanden; dit wil dus zeggen, dat de consumptiemelkprijs in de pe riode 10 tot 31 Juli ten minste 1XA cent hooger zijn zal dan wanneer op de in dustrieel verwerkte melk geen bijslag verstrekt zou zijn. De getroffen regeling is op te vatten als een voorloopige. Indien blijkt, dat het thans vast gestelde bedrag te hoog of te laag is geweest, dan zal zulks met behulp van de volgende uitkeeringen gecorrigeerd worden. algen lellng IGD cent sent. Onweer. Tijdens het hevige onweer, dat Dinsdag avond te Steggerda woedde, zijn de arbei ders A de Groot en zijn zoon, die op het land aan het werk waren, door den bliksem getroffen en gedood. In de gemeente Ooststellingwerf sloeg de bliksem in de boerderij van Jacob van Rozen te Weeper onder Oosterwolde, waarvan de schuur met al het pasgeoogste hooi, pl. m. 50 voer, een prooi der vlammen werd. Te Langedijke werd bij den veehouder Groothof een 6-tal koeien in het land door den bliksem getroffen en gedood. per 100 kg. bewaarkool. Op 28 April j.l. ontvingen wij bericht, dat deze zaak in onderzoek was. Tot heden mochten wijl nog geen beslissing ontvangen. Waar de nood thans zeer hoog ge stegen is, want ook de zomerproducten zijn bijna waardeloos (de prijzen zijn he den voor vroege aardappelen f2 en voor roode kool f0.70 per 100 K.G., bloemkool fl.50 per 100 K.G.) verzoe ken wij uwe Excellentie beleefd doch dringend zeer spoedig een gunstige be slissing te willen nemen. De minister heeft daarop het vol gende teruggeseind:: „De regeering kan niet overgaan tot afzonderlijke hulp aan een enkel pro duct uit den tuinbouw. Naast kool staan tal van andere producten, welke evenzeer een slechten prijs maken. Voor verschillende streken zijln regelingen in onderzoek of reeds getroffen, (w.g.) Mi nister Verschuur. De telers van grove tuinbouwproduc ten uit Heillo en de Egmondenneer hebben te Alkmaar gedemonstreerd met wagens, volgeladen met bjoemkoolen, jrd DINSDAGS ai VRIJDAGSAVONDS In prijzen van 203045 en 75 cent. Hoofd-en Kiespij!^ MIJNHARDTS POEDERS Te Schermerhorn gingen drie werklui uit Purmerend, werkzaam aan de tram- brug aldaar, baden in de Beemster ringvaart. Een van de mannen, de 23- jarige J. werd blijkbaar onwel en kwam niet meer boven. Een kameraad dook en bracht hem naar de oppervlakte. Hij bleek te zijn overleden. De uitvoering van de Crisis-Zuivetwet De regeeringscommissaris voor de hulpverleening aan de melkveehouderij1, voorzitter van de Crisis-zuivel. centrale, brengt het navolgende ter kennis van de belanghebbende groepen van zui- velprodu centen en melkveehouders Met ingang van 10 Juli zal over alle tot zuivel- of melkproducten ver" werkte melk door de Crisis-zuivehcen- trale een bijslag worden uitgekeerd van één en een vierde cent (U/i cent) per Dit merit is deecHe meai cinale pepermunt N/v VAN SLOOT EN LEEUWARDEN De Burgemeester van Wymbrit- seradeel maakt bekend, dat de heer COMMISSARIS DER KONINGIN dezer provincie voomemeris is op Donderdag den 21 Juli a.s. deze gemeente te bezoeken. Rijksambtenaren en verdere in gezetenen zullen alsdan te 10.15 uur voormiddags gelegenheid hebben Zijn Hoog Edel Gestrenge ten gemeente- huize te spreken. Sneek, den 11 Juli 1932. De Burgemeester voornoemd, H. M. MARTENS. twee autobussen van een excursie naar de Staatsmijnen huiswaarts. Nabij! den spooroverweg Hushoven aan den Rijks, weg Weert-Ejndhoven, werden de sla" penden in een der autobussen met schrik wakker door een verdacht ge knetter, dat naar men meende, veroor zaakt moest worden door brand in de autobus. In een minimum van tijd ont stond onder de reizigers een hevige pa niek. Terwijl de wagen nog een vaart van ongeveer 40 K.M„ had, sprongen de reizigers in hun angst naar buiten. Een hunner, de 56-jarige J. L. van B. viel met het achterhoofd op de spoorrails, waardoor hij ’n lichte hersenschudding bekwam. Hij werd onmiddellijk per auto naar het gasthuis vervoerd, waar zjjn toestand van zepr emstigen aard bleek te zijn en Dinsdagmorgen is de man aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer was gehuwd en Iaat vier kinderen achter. Het verdachte geluid, dat men voor het knetteren van vuur hield, bleek ten slotte afkomstig te zijn van de op den weg liggende kiezelsteentjes, die met eenige kracht tegen de spatborden van den wagen werden geslingerd. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. een 10.000 stuks, en een vrachtwagen volgeladen met aardappelen. Dinsdagmorgen had de transportauto van de exportveiling reeds drie wagens met eerste soort bloemkool naar de ge. meentereiniging gevoerd, omdat het product onverkoopbaar was. De bloemkool wordt in kratten aan gevoerd, waarvoor 5 ct. huur aan de veiling betaald moet worden. Hierin gaan 8 stuks en de bouwers deelden mede, dat de bloemkool Dinsdag voor 1 ct. per stuk verkocht wend, zoodat zijl per krat van 8 stuks drie cent ont vingen. Zooals men weet, verleende de re geering met steun van de gemeenten aan de bouwers in West-Friesland ren- telooze credieten en ondanks herhaal- delijken aandrang, weigerde de regee ring om de telers van deze producten in Kennemerland in de steunregeling te betrekken; deze bouwers hebben thans in de demonstratie hun nood kenbaar gemaakt. De wagens bevatten o.a. de volgen de opschriften: 19171918 hielpen wij de regeering. Waar blijft de regeering nu f 92.000.000 voor de werkloozen, niets voor ons. Het heil der tolmuren. Van ’s nachts 2 uur tot ’s avonds 9 uur werken en niets ontvangen. Ons pro duct waardeloos. Voor de reiniging. Waar moeten vrouw en kinderen van leven? Waar moeten wij ons werkvolk van betalen? Bloemkool waardeloos, noodtoestand. Mijm volk vraagt om loon. Ons product waardeloos, regeerings- steun blijft uit. De stoet van de volgeladen wagens trok, voorafgegaan door de politie-mo" torbrigade door de stad en de bevol king aanschouwde met stille aandacht dit treurige verschijtosel der tijden. Op de Van' Houtenkade is de stoet ontbonden, waarna de bloemkool en aardappelen, ter vernietiging naar de vuilnisbelt der gemeentereniging zijn vervoerd. Te Appelscha is bij den veehouder S. Kertsen een pink en bij den veehouder R. Hasper een koe door den bliksem gedood. Te Kortezwaag werd het paard van den heer Wijckel in de weide door den bliksem getroffen en gedood. Te Gorinchem zochten vier personen voor den hevigen regen een schuilplaats onder een der kastanjeboomen in het plantsoen buiten de Waterpoort, waarbij zij alle vier door den bliksem werden getroffen. De 22- jarige F. Lovers werd gedood. De drie an deren werden naar het ziekenhuis vervoerd. Te Klein-Leuken bij Weerten werd een 40-jarige vrouw door den bliksem getroffen en op slag gedood. Te Wellerlooi bij Gennep sloeg de blik sem in vijf korenmijten, welke geheel in vlammen opgingen. Een knecht, die bij de korenmijten was gaan schuilen voor de hevige regens, werd door den bliksem ge troffen en bewusteloos geslagen. Zijn toe stand is ernstig. Te Egmond-Binnen werd de landbouwer J. Stokken door het hemelvuur gedood. Te Eenigenbrug is de boerderij van den alleenwonenden P. Sierks door brand, ver oorzaakt door blikseminslag, vernield. Na den brand werd het geheel verkoolde lijk van den kluizenaar, zooals hij in den volks mond werd genoemd, gevonden. Bij Oss brandden twee boerderijen af, te Huisseling een timmermanswoning, te Nes- telrode een boerderij, onder Ede een boer derij, evenals te Lanteren, Hardenberg, bij Assen, bij Alkmaar. PROV. STATEN VAN FRIESLAND. Het provinciale wegenplan. Door de uitbreiding van het Rijkswegen- plan met een weg van Heerenveen naar den afsluitdijk en met een weg, loopende van den weg HeerenveenQuatrebras in de richting Groningen, van welke wegen onge veer 49 K.M. samenvalt met trajecten, die ook in het provinciaal wegenplan zijn op genomen, wordt dit laatste plan ontlast en kan het enkele andere wegen opnemen. Naar het oordeel van den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, waarmede Gedep. Staten zich vereenigen, komen voor plaat sing op het provinciale wegenplan in aan merking de weg van Dronrijp over Winsum en Spannum naar den weg FranekerWom- mels en de weg van Roordahuizum over Warga en Garijp naar Suameer, ter geza menlijke lengte van 28.5 K.M. Gedep. Staten stellen aan de Staten voor, het prov. wegen plan met de beide genoemde wegen aan te vullen. De tuinders te Warmenhuizen hebr ben het volgende telegram verzonden aan den minister van oeconomische zaken „Wij nemen de vrijheid Uwe Excel lentie eraan te herinneren, dat wij reeds 19 December 1931 Z.E. den minister van landbouw verzochten om f 1 bijslag Hoe men de courant soms leest De Zuid-Westhoek, Balkster Courant van de firma F. D. Hoekstra en Zonen, bestond dezer dagen 50 jaar en gaf bij die gelegen heid een jubileumnummer uit Daarin werd afgedrukt een der proefnum mers van de eerste Balkster Courant, met het bijschrift: Hoe ons blad er in 1882 uit zag. Toch schijnt een lezer niet te hebben be grepen, dat win. de heer M. Gorter, in 1882 bakker te Balk, 50 jaar later geen reflec tanten meer behoeft op zijn advertentie, waarin hij indertijd een bakkersknecht vroeg. Er was nl. iemand, die zich als zoodanig aanbood en Vrijdagmiddag jl. in Balk bij enkele ingezetenen vroeg waarbakker Gorter woonde Men kon dat deze man die uit S. kwam, niet vertellen, maar toen hij zeide, dat deze advertentie in het jubileumnummer van de Balkster Courant stondtoen werd hij spoedig uit den droom geholpen. L. N. De warmte. Bij het hooien is Dinsdagmiddag tenge volge van de hitte de ruim 40-jarige land arbeider v. C. te Wijk (N.-B.) op het land dood gebleven. 20 JAAR LANG RHEUMAT1EK. Sinds 1930 verdwenen. Deze arme man moet wel een record heb ben behaald in het lijden. Hij zegt o. a.: „Van 1910 tot 1930 dat is dus twintig jaar heb ik ontzettend geleden door rheu- matiek. Ik ben blij dat ik nu kan beweren, van 1930 tot nu toe geheel van die afschu welijke pijnen bevrijd te zijn gebleven, enkel en alleen door het gebruik van Kruschen Salts en niets anders. Ik moet zeggen, dat twintig jaar een lange tijd is voor iemand om met die vreeselijke pijnen rond te loo- pen.” W. P. Uw rheumatiek is juist als de zijne en die van ieder ander. Zij wordt veroorzaakt door dat scherpkantige urinezuur-kristallen zich tusschen de gewrichten nestelen en Kruschen Salts zal deze kristallen geheel oplossen. Vervolgens zal indien ge U naderhand steeds aan „de kleine dagelijksche dosis” houdt het nooit meer mogelijk zijn dat deze scherppuntige kristallen zich opnieuw vormen. De rheumatiek zal voorgoed ver dwenen zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A f 0.90 en f 1.60 per flacon. Adv. De malversaties bij de Pensioenraad. Het gerechtshof te 's Gravenhage, uit spraak doende in de zaak van de malversa ties bij den Pensioenraad, heeft de vonnissen van de rechtbank ten aanzien van de drie gewezen ambtenaren, verdacht van verduis tering en valschheid in geschrifte (t.w. 2/2 jaar voor de verdachten Z. en R. en 2 jaar voor den verdachte P.) bevestigd, echter met dien verstande, dat voor alle verdachten een aftrek van zeven maanden voorarrest zal plaats hebben. De nood in den tuinbouw. Een duur paard. De erfgenamen van wijlen Sir John Rutherford hebben thans ook het ren paard Solario openibaar verkocht. De tienjarige zoon van Gainsborough uit Sun Worship bracht een record be drag op n.l. bijna 5 ton. Kooper was Lord Glancley, die het paard voor een Engelsch syndicaat in bezit nam. Sir John Rutherford betaalde indertijd f 40.000 voor Solario als jaarling, ter wijl het paard hem f 200.000 aan prijlzerb- geld opbracht. Heeft de Jazz afgedaan? De Amerikaansche omroepstations doen voortdurend onderzoek naar de wenschen en smaak van de luisteraars. In den laatsten tijd is hierbij gebleken, dat Jazz-muziek tegenwoordig niet meer de sympathie bezit, waarmede zijl ja renlang werd overstroomd. De radio luisteraars van tegenwoordig geven de voorkeur aan meer sentimenteele lie deren, aan walsen uit de vorige eeuw en aan klassieke muziek. ECHTE FRfESCHE AixMiaetnenl 1 per Jaar f 3L3O b. p. paai I Xótk Advertentita 1 9 cL p. regel Ing. tooden mededeelhngen booger. Abonnement belangrijke korting AdverfeoUin worden levena gratis gr dhnba i» a» WPPKFg COUP a NT TfWoon Ma. i*O I I 'I 5 U -< VOOR UW <Lt L GEZONDHEID r4 Dow <.5ct.Perstuk Set. _T Bij Uw drog i VMM CHIEF WHIP WANT HET IS DE bote sJEEnrööüBAïï VOORAL ALS U INHALEERT EISCH BESTE SIGARET

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 9