Spionnage io den poten oorlog De school van Mevr. Hippo Veemarkt te Leeuwarden Handels- en Marktberichten BURGERLIJKE STAND. PER TELEGRAAF. 2e serie. en zei Jumboi on- Twee jongelui bij een bergtocht gedood. Dinsdag ondernamen drie jongelui uit Immenstadt (Duitschl.) een berg tocht van Oytalhaus naar de Schneck nabij Oberstdorf. Bij den terugtocht gleden de 19 jarige Hans Huber en die 261-jarige Hans Luhmann uit en store ten van een hoogte van 50 meter om laag. Beiden werden later door hun bege leider dood gevonden. Drie Poolsche militaire vliegtuigen neergestort. Op het militair vliegveld bij Lemberg (Po len) stortte tengevolge van een motordefect een verkenner-ééndekker naar beneden. De beide inzittende onderofficieren werden op slag gedood. Een tweede militair vliegtuig stortte neer bij Konin. Hierbij werden een luitenant-vlieger en een sergeant op slag gedood en een andere luitenant-vlieger en een sergeant gewond. Een derde militair vliegtuig stortte neer bij Posen. Hier werden de beide inzittenden eveneens gedood. Vliegtuigongeluk In Engeland. Mevrouw Bossom, die vrouw van het conservatieve Lagerhuislidi voor Maiid- Een 'mantel van frambozenjam, Met slagroom omzoomd, .Wie heeft er in zijn leven, Van zoo'n mantel ooit gedroomd? Als Knorretje hem dragen moest, 'dagavond vergaderd onder leiding van den onaf hankeli jk en voo rzitter mr. P. Si. Gerbrandy en besloot tot een loonsver- per uur voor de 23Sjarigen en ouderen, 2 ct. voor de Zou ’t wonderlijk gaan. Hij' trok hem niet van buiten, Maar van binnen aan. I. DE ORGANISATIE VAN DE DUITSCHE SPIONNAGE. maar in hun hart zijn 't beste jongens.” Toen stak ze Tim en Jumbo elk een poot toe. „Trek mjjn mantel uit, dan gaan we aan ’t feest vieren.” Ze vierden feest tot in de late avond We gaan nog niet naar bed, Nog lange niet, nog lange niet. We gaan .nog niet naar bed, Want we zjjh hier nog maar net. Ossen f f 90 f 200 „Heb je ’m?’1 schreeuwden ze. „Is ’t een mooie.” „Is ie van zij?" „Of van fluweel?” „Wat kleur heeft ie? Groen?” „Of is ie blauw?" „Of rood? Toe Jumbo, zeg eens wat.” Ze sprongen om Jumbo heen, die de doos droeg. en ze hadden gloeiend plezier. Aan 't slot haalde mevrouw Hippo baar harmonica te voorschijn en speelde danswijsjes en alle dieren huppelden op de maat door de feestzaal. Toen volgden er schoolversjes, die allen uit volle borst meezongen en eindelijk kwam aan de beurt het welbekende: We gaan nog niet naar huis. Bokke schreeuwde boven alles uit Maar dat had hij mis. Toen 't liedje uit was, deed Mevrouw Hippo de knip pen op de harmonica en zei: .,,’t Feest is afgetoopen. Jullie moeten naar bed.” Ze gaven mevrouw Hippo allemaal een poot en bedankten haar voor de prettige dag. Toen gingen ze gehoor zaam naar bed, Bokke even goed als wel eens een ondeugende streek uit, de anderen. stone, en haar zoon zijn by een vlieg- van: 3 ct. tuigongeluk bij Farnham in Surrey om het leven gekomen, evenals de 23-jarige Duitsche graaf Otto Erbach Fürstenau, die als gast bij de familie Bossom ver toefde. Het toestel werd bestuurd door den jongen Bruce Bossom, een 21-jarig jongmensch, dat in het bezit was van beide vliegbrevetten A. en B.. Het onge luk is gebeurd tijdens een onweersbui en een toeschouwer op den grom:; meent gezien te hebben, dat het toe stel door den bliksem werd getroffen en daarop onmiddellijk neerstortte. De in zittenden werden uit het toestel ge worpen. Hun lijken werden ongeveer 200 M. uit elkaar gevonden. Zij waren onherkenbaar verminkt. Bossom were geïdentificeerd uit zijn papieren, graaf Otto- doordat zijn naam. op zjjn sigaret tenkoker stond. Dood gevonden. DOKKUM, 29 Juli. De 21Ljarige J. R. uit Driesum is hedenochtend 5 uur dood op het erf zijner ouders ge vonden met een schot in het hoofd. Het vermoeden is dat hij een revolver droeg, omdat hjj door eenige personen bedreigd is, en dat deze revolver door onvoorzichtigheid afgegaan en den dra ger heeft getroffen. Wel onderzoekt de politie de mogelijkheid van een aan slag, doch men acht dit weinig waar schijnlijk. De Kranen in de typografie. AMSTERDAM, 29 Juli. De loon- comm. in de typografie heeft Donderv Jullie stremmen 't verkeer.” „In paren achter elkaar gaan loo- pen,” commandeerde Tim. En zoo gingen ze in een lange rij achter elkaar: Eentwee, een—twee, naar huis. Voorzichtig sfopen ze naar binnen, om mevrouw Hippo niet wak- „Als we thuis zijln," Slager schiet zijn knecht neer. Toen een 23-jarige slager, wonende in de Hoofdstraat te Schaesberg, Maan dagavond thuiskwam, hoorde hij hulp geroep uit de keuken. Hij begaf zich naar binnen en zag, dat zijn 62-jarige knecht, die onder den invloed van ster ken drank verkeerde, zijn vrouw vasty, hield. In zijn woede greep hij eeh re volver, die op een kast lag, en schoot op den knecht, die in het hart werd 'ge troffen en dood neerviel. De dader, die als zeer oppassend be kend staat, heeft zich later bjj! de poli tie aangemeld. Hjj! verklaarde in een heftige gemoedsstemming te hebben ge handeld. Hjj is ingesloten. De vrouw bekwam bjjl de worsteling slechts lichte verwondingen. ker te maken. Maar toen Jumbo de mantel had uit- gepakt en op een stoel gehangen, brak ken de kleintjes opnieuw los. „Zet ’m op de tafel,” kraaide Bokke, „dan kunnen we ’m beter zien.’’ Jumbo zette het feestgeschenk boven op de tafel. ,,’t Is de mooiste van de heele stad," gilde Knor, ,,’t Ljjkt wel frambozenjam met slagroom." ,,’t Schortje hoort er ook bjj,’’ vond Joko en hing het op de stoel. Toen gaven Lampe en Bonzo, el kaar een poot en dansten uitgelaten door de kamer. Dat was ’t sein voor de anderen om ook mee te doen. Ted- die pakte Lampe vast en Knor pakte Teddie vast en Jumbo pakte Bonzo en Tim pakte Jumbo, vast. En dat ging Deze Nachrichtendienst stond zuiver ter beschikking van het leger, was bedoeld om al die militaire., topografische en economische bijzonderheden te wéten te komen, die na het uitbreken van den 1922 jarigen jen 1 Qt. voor de jongste oorlog de eigenlijke krijgsverrichtingen konden vergemakkelijken. Dat deze Nachrichtendienst thans verdwenen is, spreekt wel bijna vanzelf, maar deelfti er van bestaan in Berlijn en andere Duitsche steden, en zijd gespecialiseerd op onderdeelen. Mag men de inlich tingen van betrouwbare waarnemers ge- tooven, dan munt de Duitsche Nach- richtendienst daardoor uit, dat deze o ver teen maximum van activiteit en een minimum ,van papier beschikt, hetgeen niet alleen het voordeel heeft, dat de ontdekking van eenige agent minder gevaarlijk wordt, maar ook, dat deze agenten zooveel beter kunnen werken. De Nachrichtendienst hield er een soort reglement van het huis op na. Als eer ste der waarschuwingen kwam daarin terecht voor, dat de agenten tegen nie mand, wie dan ook, over hunne op drachten mochten spreken; dat zijnim mer aanteekeningen mochten maken, en dat zij, waren' zij op eenig oogenblik genoodzaakt om een geschreven bood schap met zich te voeren, deze op on leesbaar te maken wijze op dun pa pier moesten schrijven en dit in een cigaret moesten rollen. Het voordeel daarvan was ook gelegen jn het feit, dat zelfs in de meest gevaarlijke oogen- blikken het aansteken van een cigaret tot geen verdenking aanleiding geeft en tot verbranding van alle documen ten leidt. Maar, aldus het huisreglement ver der, ook met andere agenten, zelfs die beboerende tot den eigen dienst, moe ten geen betrekkingen worden aange knoopt. Gebruik van alcohol houdende dranken is streng verboden,. Reist de agent, 'dan moet hij bij voorkeur zijn billet niet zelf nemen, maar dit door een bekende laten doen. Dat billet moet nooit genomen worden tot aan de plaats van bestemming; men kan gemakkelijk overal suppleeren; en maakt het zoon doende eventueele vervolgers niet zooi gemakkelijk plaats van bestemming na te gaan. Bovendien wordt het geacht aanbeveling te verdienen om van com partiment gedurende de reis te ver anderen dit maakt pogingen om ge zelschap te verkrijgen, minder gemak- kelijk. Raadgevingen, die ongetwijfeld ook nu nog bestaan, en die voor den oningewij'de een leerrijk licht werpen op idle complicaties en moeilijkheden van het waarljjk niet voor iedereen vatbare spionnageberoep 1 De Duitsche Nachrichtendienst heeft zijn kracht gevonden in het uitgebreide en voor het meerendeel betrouwbare personeel, waarover het vermoedelijk in de laatste tien h vijftien jaren voor het uitbreken van den grooten oorlog be schikte. Het zou dwaas zijn aan te ne men, dat dit personeel in dienst was ge steld met het oog op het uitbreken van een bepaalden oorlog, maar de aan»- stelling er van behoorde tot de veelvul dige toebereidselen, die Duitschland ïn elk onderdeel ,trof. En hoe nauwkeurig het deze trof, hebben de eerste maan»- den van den oorlog bewezen. Bijkans bij het binnenkomen van elk dorp of elke stad in het vijandelijke land, meld de zich bjji den commandant van het hoofdpetoton een man of vrouw aan, die een lijst met zich bracht, de namen vermeldende van den burgemeester, zijln adjunct, den pastoor en de notabelen:. Het directe gevolg daarvan hebben NoordFrankrjjk en België kunnen zien in de bekende gevangenneming vah derr geljjke notabelen, die aan de bevol king van zulk een plaats als gijzelaars voor het goede gedrag werden voorgq- houden. Zoover ging volgens Robert Boucard, die heeft kunnen putten uit voor anderen niet toegankelijke gege vens, de voorzorg, dat de Duitsche in lichtingendienst zelfs de woningen ver meldde, die voor het eventueel onderkot men van den Generalen Staf het meest geschikt waren. Dank zij het grootc aantal personen, waarover de agenten De Haarlem II. De heer Austin te Kaapstad is voornemens het in 1678 gezonken schip van de Oost- Indische Compagnie, de „Haarlem II”, dat in de Tafelbaai is gezonken, geladen met zilveren staven, Chineesch porselein en ivoor, te bergen. Aangezien het schip geheel onder het zand bedolven ligt zal dit eerst met een bagger molen worden verwijderd, waarna het ber gingswerk weinig meer te beteekenen heeft, aangezien het wrak slechts 12 voet onder water ligt Zeewater heeft geen invloed op porselein, zoodat men hoopt, dit onbescha digd te kunnen bergen, terwijl ook de ver dere lading weinig zal hebben geleden. Achtduizend Engetsche postduiven verdwenen. Achtduizend postduiven, elk ter waarde van| ongeveer tien gulden, zijn in de laatste drie weken voor Engelsche duivenhouders verloren gegaan. Alléén op een vlucht van Thurso in Schotland naar Zuid-Wales zijn reeds 2000 duiven zoek geraakt. De duiven worden door storm doodgeslagen of afge dreven naar zee, vooral bij zwaren mist, en bovendien vallen er vele als slachtoffers van valken. De Engelsche duivenhouders stellen den meteorologischen dienst van het luchtvaart- ministerie aansprakelijk voor hun zware verliezen der laatste weken. Gebleken is nl., dat de weerberichten hoogst onbetrouwbaar zijn en juist den laat- sten tijd hoe langer hoe slechter worden. De meteorologische dienst verdedigt zich met te zeggen, dat zijn weerberichten ge heel kloppen met die van de andere Euro- peesche stations, zoodat dezen dienst geen blaam kan treffen. Een merkwaardig vliegtuigongeluk. Bij Ely in.' Cambridgeshire (Enge land.) heeft zich een merkwaardig' vlieg tuigongeluk voorgedaan. Een man wilde een parachutesprong doen, doch toen hij uit het toestel sprong, opende het valscherm zich te snel, waardoor het verward raakte 'in den staart van het vliegtuig, dat dientengevolge neer stortte. De parachutist werd met het toestel meegesleurd en kwam om het leven, de vlieger werd ernstig gewond. Zes jongens doodgevallen. Te Komlos in Roemenië waren zes jongens op een steiger van een katho lieke kerk in aanbouw geklommen om van het uitzicht te genieten'. Toen zij er bovenop stonden heeft de steiger zich begeven. Zij zjjn allemaal doodgevallen. Goud zoeken als werkverschaffing. Naar Reuter uit Valparaiso meldt, doet de socialistische regeering van Chili een poging om het vraagstuk der werkloosheid op te lossen door de werk- loozen, wier aantal honderdduizend be draagt, aan het wasschen te zetten van het slib van 'de rivieren, die van het Andes-gebergte afstroomen, om daaruit goud te winnen. De arbeiders ontvan gen een dagloon van vier stuivers met voedsel en bioskoop gratis. President Davila, die dezen vorm van werkverschaffing heeft bedacht, is er op uit de werkloozen van de groote steden verwijderd te houden, terwijl hij daarbij de goudreserve van de schat kist vergroot. De Chileensche regeering heeft be kend gemaakt, dat er reeds 50.000 werkloozen het rivierslib onderzoeken; vele andere hebben reeds de industrie centra verlaten en zijln naar de provin cies Coquimbo, Colchagua, Aconca gua Linares en Temuco gegaan, waar de goudwasscherjj! op groote schaal wordt ondernomen. De Olympische Spelen te Los Angeles. Reuter seint uit Los Angeles, d.d. 28 Juli i I Te Los Angeles is alles gereed voor de officieele opening van de Olympi. sche spelen, welke Zaterdag zal) ge schieden. Meer dan 10 millioen gulden is uit gegeven voor de inrichting van de sta dions en [tribunes voor het publiek, welke 400-000 zitplaatsen bevatten. Reeds zijn 854.000 toegangsbewijzen verkocht, dat is het dubbele van den voorverkoop by elders gehouden 'Olym pische spelen. Te Amsterdam werden tijdens den geheeten duur der Spelen 665.599 betaalde toegangsbewijzen uit gegeven. IJLST van 2229 Juli. Geboren i geene. Gehuwd: Sijmen Walinga 30 j. Tjitsche van der Zee 24 j. Overledengeene. Met vereende krachten hielpen de jongens haar in de roode jas. „Hij past precies. O, wat staat hij mooi" Mevrouw Hippoi sloeg de pooten in elkaar. „En dan dat allerliefste schortje „Dat is van Lampe en Bonzo. Zelf verdiend,” juichte Joko. „Wel, well Dan zijn ze de stadsjonr gens al vooruit. Het is een prachtig schortje en ik zal er heel zuinig op zjjn. Dank je well” Ze gaf 'de twee kleintjes een poot. Die lachten beide over hun geheele gezicht. „En nu heb ik iets tegen jullie alle maal te zeggen." Mevrouw Hippo zweeg even en keek de gezichten langs. „Jongens 1" zei ze toen plechtig, „al word ik honderd jaar, nooit zal ik deze dag vergeten. En telkens wanneer ik deze mantel draag ze sloeg zich op de borst zal ik denken: ze halen in het vijandelijke land beschikten, kon den alle topografische en economische bijlzonderheden tevoren worden nage gaan, in kaart gebracht, ja zelfs gecon rigeerd in dit opzicht, dat hierbij de Fransche Kitometerpalen niet geheel betrouwbaar werden bevonden. Meer dan eens is het gebeurd, dat een der officieren of manschappen, die bij de bezettingstroepen behoorde, aan de be volking van een dorp of een kasteel of een hotel goed bekend was. Te Rantigny was de eerste ulaan, die hei slot van de hertogen van Larochefour cauld binnentrad een Duitsche kapitein, die enkele jaren achtereen leeraar in het Duitsch in het He de France was geweest. De bewoners van het slot kende hij allen; de kamers waren op zijne plannen genummerd en volledig ingedeeld. Op ongeveer 10.000 werd geschat het aantal der kellners, die in hotels, restaurants en café’s dienst der den; in het Oosten van Frankrijk wa ren niet minder dan ©en honderdtal aantrekkelijke jonge vrouwen in decan? tine’s def soldaten werkzaam. Naast hen waren het employé’s van de slaap wa,- gentreinen, die hun talrijke verplaatsin gen uitnemend konden benutten. En voorts waren het de kinderjuffrouwen en gouvernantes, die teneinde de Duit sche taal te leeren spreken, in Fransche fatniliën werden opgenomen, en die vooral in de omgeving van hooge amb tenaren, diplomaten of officieren, trachtten binnen te dringen. Men is nog niet vergeten de eigenaardige figuur van de Duitsche Fraulein, .die in dienst van den marinekapitein te Cherbourg was, en die er in slaagde plannen van 'een onderzeeër weg te nemen. Wiel werd zij in het begin van 1914 gear resteerd, maar de plannen waren reeds over de grenzen. De Nachrichtendienst had een groot archief van fiches en van fotografieën. Foto’s zjjn te nemen met minuscule toe stelletjes, die desnoods in een dasspeld, in een armbandhorloge en dergelijke kunnen worden verborgen. De negatie ven zijn klein, maar scherp, en zij kun nen later worden uitgewerkt. Zoodanige flotodienaren had de Duitsche Nachrich tendienst in bijna elke Fransche staid van beteekenis, en steeds gevestigd zoor veel mogeljjk in de omgeving van de kazerne of eenig versterkingswerk. De fiches hadden meestal betrekking op de officieren, en men beweert, dat de Duitsche Nachrichtendienst beschikte over een dossier van eiken Franschen officier van beteekenis, zjjn -doen en laten, zjjn liefhebberijen, zjjn zedeljjk gedrag en dergelijke. Liet dit laatste te wenschen over, gaf de stand van zijln fortuin aanleiding tot de veronderstel ling, dat eenige bijdrage hem niet on welkom zou zjjn, dan werd de verleiding' niet nagelaten. Het Dreyfus-proces heeft althans dit voordeel gehad, dat het op het werk van deze geheime diensten, waarbij 'destijds de militaire attaché’s der ambassade’s waren betrokken, een schel licht heeft geworpen. In dat pro ces speelde de Minister van oorlog ge durende Dreyfus’ degradatie, Generaal Mercier, een rol. Niet in alle opdich ten een fraaie rol, maar een, waarvan de fouten door de omstandigheden zijln te begrijpen. Vermoedelijk heeft hij hooit begrepen, dat de Duitsche Nachrichten dienst een meesterstuk volvoerde toen deze een kamerdienaar bjjl hem intro duceerde. Van 1893 tot 1895 was deze bij hem werkzaam, en bijkans eiken nacht, als zjjn meester sliep, ging hij als een hotelrat aan het werk. De Generaal legde zijn sleutels naast zjjn horloge en zijn portefeuille op zjjn nachtkastje neer; voor een geroutineerd spion als deze man was het niet moeiljjk van die sleutels afdrukken te verkrijgen, zoodat hjji kon inzien wat hjj wilde. Een moeiljjkheid nevens die om documenten te verkrijgen, is gele gen in het vervoeren van die documen ten naar de bepaalde plaats. Gesteld, deze kamerdienaar zou veel afwezig zijn geweest of zich naar een bepaalde plaats hebben begeven, hjj' zou onmid- delljjk in de oogen van het bekende Op dat oogenblik kwam mevrouw HippO' binnen. Ze keek lachend naar de vrooljjke jongens en zei: „Ik ben laat, geloof ik. 't Feest is al begonnen. Maar waar zijn de cadeautjes? Hebben jullie die nog niet gekocht?" Ze keek verwonderd naar de leege tafel met de versierde stoel in ’t midden. „Dit zjjn de cadeautjes/’ zei Jumbo, I terwjjl hjj naar de stoel wees. „Een - nieuwe mantel en een schortje voor mevrouw Hippo." „Maar jongens, dat is toch veel te erg. Ik heb alles en jullie niets." „Nee," kraaide Bokke, „zooi hoort het. Jumbo, haal de mantel eens naar beneden, dan kan mevrouw Hippo hem aantrekken.” „Ja, jal" riepen de jongens, „en ’t schortje moet u voordoen." Mevrouw Hippo schudde 't hoofd, terwijl ze ’t mooie schortje voorbond. ,,’t Is al te gek, foei foei. „Ze 'veegde haar bril schoon. „Zulke jongens I Hoe bedenken ze ’t?” „Toe, laat 's zien, Juml Even maar.” zoo door tot het heele gezelschap om „Als we thuis zijln," zei Jumboi on- de tafel danste. Ze hadden mevrouw verbiddelijk. „En stel je niet zoo aan. Hippo’s dutje heelemaal vergeten en - -zongen in koon 29 Juli 1932. 384 Stieren f 50 f 270. f 348 vette Koeien 313 Melke- en Kalve Koeien le soort £70 f 220 2e soort £-— 50 Pinken f 30 f 75, 90 vette Kalveren f 12 f 38, 274 Graskalveren f 12 f 40, 132 NuchterenKalveren f 2.00—£3.50, 195vette Schapen f8 f 12. 110 Weide Schapen f 7 f 10, 320 Lammeren f4 f 8.00 1096 vette varkens f 15 f 60, 60 Ma gere varkens £10 £35. vette Biggen f f 274 Kleine Biggen f 3 f 6, 42 Bokken en Geiten f f36 Paar den en veulens f f Totaal 3724 stuks vee. De Intelligence Service, de tot een departement uitgegnoeiide geheime dienst, idie Engeland ter beschikking staat en die in den oorlog getoond heeft over een materiaal en ervaring te b^ schikken, aan geen enkelen anderein geheimen dienst eigen, heeft een geheel eigen karakter. Want, het behoeft geen betoog, dat Frankrijk en Duitschland en ook andere landen hun geheime diensten hebben, gedeeltelijk er op on gericht, om door sptonnage zelf wq- tenswaardigs te verkrijgen, gedeeltelijk om 'door contrarispionnage de pogingen van andere landen onschadelijk te ma ken. Maar alle deze bewegen zich op het directe doel van krijgsverrichtingen en wat daarmee onmiddellijk verband houdt. De Intelligence Service daaren tegen bestrijkt geheel het politiek en economisch gebied, dat voor Engeland van belang' is, en dat lis vanzelfsprekend niet gering! Vandaar dan ook, dat naast de Intelligence Service geheime dien sten staan van enkele departementen, die echter een- zeer beperkt arbeidsge bied hebben en zeker niet over een ge deelte ook maar beschikken van de zelfstandigheid, die de Intelligence Ser vice eigen is. Dat Duitschland zjjn geheimen dienst had voor Ideri oorlog, en dat het dezen, wellicht aanmerkelijk besnoeid, nog heeft, het is een publiek geheim, waar van de openbaring niemand zal verba zen. De zgn. Nachrichtendienst was voor den oorlog gevestigd in de onmid- delljjke nabijheid van den Berljjnschen Tiergarten, en men weet te verhalen, dat de Keizer door een slechts aan wei nigen bekende deur daar geheel den dag toegang had zonder dat men zjjln binnentreden van buiten kon opmerkch. Prijsnoteering i Vette Koeien per K>G. 40—0.60 ct., vette varkens per K.G 23—28 ct. Zouters per K.G. 27-29 ct. Handel in melk- en kalfskoeien kalm en prijsh. Vette koeien stug, prijzen flauwer. Stieren omzet vrij goed later minder. Gras kalveren, vette kalveren en nuchteren kalve ren gedrukt, met lage prijzen. Zware varkens minder, zouters prijshoudend. Wolvee zeer gedrukt met zeer lage prijzen. 44.000 K.G. kipeieren 2‘/a—3’/a ct. p. stuk per K.G. 42i/o50 cent. 1000 K.G Eendeieren 2I/a—-3 ct. per stuk 32l/a'-40 ct. per K.G. werknemers. Deze verlaging zal 29 Augustus ingaan 'en bepaald is dat de tooncommissie van de zijde der werk gevers in deze contractperiode niet meer zal worden bijeengeroepen, bei- houdens uitzónderingstoestanden, ter beoordeeling van mr. Genbrandy. Kinderrubriek.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 3