wk Firma JOHs. TROMP, Sneek E r n Secretarie. Gemeentewerken. Gemeentebedrijven. OM onjaao te taaffi test Verscbfynt DAMES BADEDSTDMES ZUIVER WOL MODERNE DESSINS met kleine WEKFFOCTJKS waarde 3.7* SLECHTS 2.28 en 9ER WEHKM1NS-KLEE01NG EXTRA AANBIEDING STREEPBROEKEN ijzersterk Zware bl. SIMSON BROEKEN A. VERWEK No. »0 Eerste Blad UTTflAVIKIEZEBRfflK Co. ER OOURftHT 1.55 1.80 2.55 FOSTERSMAAGPILLEN Woensdag 17 Augustus a.s. woensdag 10 Augustus 1932. Alléén de betere kwaliteit MJ 48e jaargang RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE Bij ONS is altijd weer wat nieuws ILLLl J Adamson-flffuurtjes Urker Kransen, SNEFK Telefax» Ma. IM. otaeM tat 4» SNEEKER COURANT BESLUITEN: m )ED- DfESM Grijze MANSJASSEN Flanel BOEZEROENS M, I e 1 De Secretarie der gemeente Sneek, het bureau der gemeen tewerken en het kantoor der ge meentebedrijven zijn geopend van 8X 9 uur 's voor- middags. Het zwemmen en inden aan het paviljoen. Naar aanleiding van van vele zijden in gekomen klachten heeft het bestuur van V. V.V. ten opzichte van het zwemmen en ba den aan het paviljoen bepaald: le. dat het verboden is binnen een af stand van 25 AL van de steiger te zwemmen. 2e. dat het verboden is in badcostuum op de terreinen aanwezig te zijn zonder daar over een gesloten badmantel of lange jas te dragen. Door den bliksem gedood. Tjjdens een hevig onweer is te Wes- tervoort bij Arnhem een veertienjarige jongen, die op een steenfabriek werkte, door den bliksem getroffen en gedood. De jongen stond vlak onder een eleo trische lamp, toen de bliksem op de Een opzienbarend drama te Londen. Londen is opnieuw opgeschrikt door een drama in de uitgaande kringen. Een oud- officier, de 35-jarige F. J. Rutherford is doodgeschoten gevonden in zijn auto in de buurt van Winchester. Het slachtoffer was de zoon van wijlen Sir Ernest Rutherford, die het hoofd was van een oude familie van wijnhandelaren en die zijn titel had ontvan gen voor bijzondere diensten, welke hij in den oorlog had bewezen. De gestorvene was eerst in April van dit jaar in het huwelijk getreden met een be kende Londensche actrice. Het drama werd ontdekt door een werkman, die op weg naar zijn karwei een auto met de lichten op, op den weg zag staan. Passeerende ontdekte hij een plas bloed en naar binnen kijkend zag hij het slachtoffer in avondkleeding dood achter het stuur zitten met een schot wond in het hoofd. de le Zomerrakbuurt voor zoover betreft het gedeelte dat ligt voor de perceelen nos. 7 t/m 30, jn beide richtingen gesloten te verklaren voor het berijden met alle motor rijtuigen en met rijwielen. SNEEK, 27 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (get.) P. J. DE HOOP, Burgemeester. (get) P. SIKKES, Secretaris. N.B. Tegen dit besluit kan door ieder belanghebbende beroep worden ingesteld bij de Koningin, binnen 30 dagen nadat het ter openbare kennis is gebracht SNEEK, 9 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. OT oor OINSDAOS ca VRIJDAGSAVONDS KERMIS SNEEK. De BURGEMEESTER van SNEEK maakt bekend, dat gedurende de kermis voor goede straatmuziek een beperkt aantal vergunnin gen wordt gegeven op Zaterdag 13 Augusr tus 1932 des morgens om 9 uur en dat geen andere vertooningen of kunstverrichtingen noch verkapte bedelarij op de openbare weg worden toegelaten en geen gelegenheid wordt gegeven voor loterij of hazardspel, terwijl door de Politie zeer streng op open bare dronkenschap zal worden gelet. Gewetensgeld. Bij den Inspecteur der directe belastingen enz. te Sneek le afdeeling werd ontvangen f 192.30 gewetensgeld wegens vroeger te weinig betaalde belastingen. Voor de hoofdacte slaagde de vorige week onze stadgenoot de heer J. Dooren- bos, onderwijzer aan een der 1. o. scholen alhier. lichtleiding sloeg en de Lamp verbrij zelde. s 1 In es m a- ie ïJllllillilllllllllllllllllllllNllllllllliiiiiiiiiiiiiinj; De burgeroorlog fa Duitschland. In Lötzen (O.-Pruisen) is de soc.-dem. Kotzan, leider van de Rijksbanier aldaar, door nationaal-socialisten vermoord. Gezinsdrama, In de Bessarabische gemeente Skulany (Roemenië) heeft zich Donderdag een af schuwelijk familiedrama afgespeeld. Een in woner had zich met zijn vrouw naar een bruiloft begeven en zijn drie kinderen, een 'dertienjarig dochtertje en twee zoontjes van 12 en 15 jaar thuisgelaten. Tusschen de broertjes ontstond bij het spelen twist, gedurende welke de oudste zijn broertje met een hamer doodsloeg. De zuster werd bij het zien van het drama waanzinnig. Toen de ouders thuis kwamen en het doode kind von den, pleegde de moeder zelfmoord. De oud ste knaap, die intusschen gevlucht was, werd later in de nabijheid van het dorp dood terug gevonden. Fruit in zee gestort. Aan de Spaansch-Fransche grens worden ladingen fruit in zee gestort, daar dit fruit, dat uit Zuid-Spanje afkomstig was, volgens de nieuwe invoerbeperkingen niet meer winstgevend uitgevoerd kon worden. Qmdat verkoop in de grensplaatsen niet mogelijk was, zijn veertig wagonladingen, die een waarde van ongeveer 130.000 francs verte genwoordigen, in zee gestort. iO Mqnongeluk In Japan. In het Noorden van Japan heeft een ern stige mijngasontploffing plaats gehad. Ten tijde van het ongeluk bevonden zich 59 mijn werkers in de schacht Het was de Soratsji-kolenmijn nabij Hok kaido. Van de tijdens de ontploffing in de mijn aanwezige arbeiders konden slechts twee zich redden. Van de slachtoffers zijn reeds 36 lijken geborgen. De mogelijkheid, dat de overige 21 nog in leven zijn, wordt uitgesloten ge acht Ds. Q. Boersma t. In de nacht van .Woensdag op Don derdag is te Velp, waar hij rich met terwoon gevestigd hal, overleden ds. Q. Boersma, em. pred. der Geref. Kerk te Koudum. Reeds eenige tijd was ds. Boersma lijdende. Opneming in het ziekenhuis bracht 'geen baat Sinds de vorige week Woensdag ging het steeds achteruit Ds. Boersma is 66 jaar oud gewor den. Hjj heeft slechts kort van de rust kunnen genieten. 1 October van het vorige jaar 'was rijn emeritaat ingegaan. Ds. Oenze Boersma is eerst onder wijzer geweest. Zestien jaar heeft hij het Christelijk onderwijs hier te lande en in Transvaal met rijn beste krachten gediend. In 1890, op 24-jarige leeftijd, vertrok hij naar Zuid-Afrika, waar hij 11 jaar voor de klas gestaan heefri en ook leeraar was aan een kweekschool. Reeds toen was het rijn voornemen pre dikant te worden, zoodra er gelegen heid voor was. Tijdens de Boerenoor log werd hij als commandant der Bur gerwacht door de Engelschen geïnter neerd. In Nederland teruggekeerd, ont ving hij zijn opleiding tot predikant aan de Theologische school te Kampen. Op 41-jarjge leeftijd deed hij op 2 Febr. 1908 zijn intrede als predikant te Ezinge. Vandaar vertrok hij in Nov. 1912 naar Lutten a.d. Dedemsvaart, welke gemeente in Mei 1918 met Kou dum werd verwisseld. Vooral in deze Friesche gemeente bewoog ds. B. zich op verschillend ge bied. Onderscheidene jaren was hij voorzitter van de plaatselijke en van de de gemeentelijke A. R. Kiesvereeniging en van de Groene Kruisafdeehng. Maar vooral naast de kerk bleef het Chr. onderwijs rijn liefde en steun genieten. Zoo is hij al die jaren bestuurslid en voorzitter, der Chr. Schoolvereen. te Koudum geweest en de meeste jaren ook lid van den Bond van Chr. School- besturen en Onderwijzers in Frieslands Z.W.-hoek, van de Commissie van Toe zicht óp het L.O. in de burgerlijke ge meente en gedelegeerde van Gerief. Schoolverband in het district Sneek. In de classis Workum was hij quaes tor en kerkvisitator. Deze vaardigde hem byina ieder jaar af naar de Zen- dings- of Part. Synode van Friesland (Z.), van welke laatste hy dikwijls deel uitmaakte van het Moderamen. Ook was hij Deputaat dezer Synode en de laatste jaren curator der Theol. School Deze diende hy tevens als voorzitter van „Friesl. Studiehulp”. Reeds als student publiceerde hij ar tikelen in „De Wachter”, van welk blad hy medewerker gebleven js. Van zijn vragenboekje „Schrift en Belijde nis” verschijnt binnenkort de vijfde druk. L. FD Men was het er over eens, dat ver schillende punten, met deze zaak ver band houdende, o.a. ook het loonvraag- stuk, nog nader moesten worden be sproken en onderzocht. De minister heeft toegezegd, rich in verbinding te zullen stellen met verte genwoordigers der werkgevers, om na te gaan, hoe over het vraagstuk in die kringen wordt gedacht. Katholiek overheidspersoneei en bet rapport-Wetter. De Katholieke Centrale van Over heidspersoneel en de Vakgroep Over heidspersoneel. van het R.K. Werklie denverbond hebben ten kantore van het R. K. Werkliedenverbond te Utrecht een gecombineerde vergadering gehou den om een actieplan vast te stellen. Besloten werd tot het vormen van een comité van actie, waarvan de heer Bulten voorzitter is. In het comité, hetwelk uit 9 perse nen zal bestaan, zullen zitting hebben 2 vertegenwoordigers der samenwerkende lichamen en bovendien één afgevaar digde van elk der deelnemende bon den, voor zoover niet vertegenwoordigd door de vertegenwoordigers der samen werkende groepen. Donderdag 11 Augustus wordt te Utrecht een vergadering gehouden van de hoofdbesturen der betrokken orga nisaties. Het comité zal zich by manifest rich ten tot het overheidspersoneel. De Wkrtngenwecr. Tengevolge van ontslagen in de Wje- ringermeer begint de werkloosheid in de randgemeenten onrustbarende vor men aan te nemen, vooral ten gevolge van het feit, dat zich hier vele gezinnen uit andere provincies definitief hebben gevestigd. Reeds heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de burgemees ters van Wieringen, Medemblik en Hoogwoud, dat met behulp van de re- geering zal trachten een oplossing te vinden om uit dezen noodtoestand te geraken. In de Wieringermeer wordt zooveel Een vriendeBjk woord kan wonderen doenl In „A.D.A C. Motorwelt” lezen wjj, dat de politieoverheid in het stadje Düben de volgende waarschuwing zond aan iemand, die een verkeersovertre ding had begaan: „Op 15 Mei j.L heeft u bij het rijden door Düben niet op een geplaatst verkeersteeken acht geslagen. Hierin zou, ik aanleiding kunnen vih, den proces-verbaal óp te maken. Ik wü hiervan afzien en het bij een waarschu wing laten. Van deze gelegenheid maak ik gebruik de hoop uit te spreken, dat u spoedig weer ons schoone stadje zult bezoeken en daarbij aan de verkeensr teekens de noodige aandacht zult wil len schenken.” De redactie teekent hierbij aan, dat op deze wijze stellig meer bereikt wordt dan met strenge straffen. (Kamp). Verkorting van arbeidstijd. Dezer dagen heeft een delegatie van het N.V.V., zoo meldt men aan het „Handelsblad”, een bespreking gehad met den minister van Economische Za ken en Arbeid over het vraagstuk der arbeidsverkorting. Ten aanzien van de groepen, welke nog niet onder de Arbeidswet vallen of waarop de 48-urige werkweek nog niet van toepassing is verklaard, zei de mi nister, dat hy onder de tegenwoordige economische omstandigheden bezwaar had te voldoen aan het verzoek van het N.V.V. om den arbeidstijd voor deze groepen in elk geval tot 48 uur terug te brengen. Wat den wensch tot verkorting Van den arbeidstijd beneden 48 uur, even tueel tot veertig uur, per week betreft, deelde de minister mede, dat hjj tegen over het denkbeeld, om door een betere verdeeling van den arbeid tot vermin dering der werkloosheid te komen, niet afwijzend stond. Hy achtte het vraagstuk uit een mo reel oogpunt, in verband met de groote en langdurige werkloosheid, van by- zonder belang. KERMIS SNEEK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat de kennis dit jaar aldaar begint Zaterdag 13 Augustus om te eindigen op Donderdag 18 Augustus d.a.v. en dat vóór 20 Augustus alle kramen, disschen, tenten enz. zullen moeten zijn af gebroken en weggeruimd. De kramen op de Gedempte Pol worden dit jaar wederom aan één zijde geplaatst en wel aan de westzijde. Tevens maken zij bekend, dat door hen in het belang van de goede orde is bepaald, dat de vaste ligplaatsen voor stoombooten en andere vaartuigen op Woensdag 17 Augustus a.s. niet geldig zijn en dat de regeling der ligplaatsen aan de Politie is opgedragen. GEMEENTE SNEEK. RIJVERBOD VOOR MOTORRIJTUIGEN EN RIJWIELEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter voldoening aan art 36 van de Motor- en Rijwielbeschikking ter openbare kennis, hun navolgend besluit: No. 18. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK; Overwegende dat het gedeelte van de le Zomerrakbuurt dat ligt voor de perceelen nos. 7 t/m 30 geregeld wordt bereden, voor namelijk met rijwielen, niettegenstaande ge noemd straatje slechts pl.m. 1 M. breed is; dat het rijverkeer op een dergelijk smal straatje toegelaten, voortdurend hinder en gevaar oplevert voor de voetgangers, te meer doordat het betrokken straatje loopt vlak langs de huisdeuren der 24 aangren zende woningen; dat het in het belang van .de vrijheid en de veiligheid van het verkeer gewenscht is dat genoemd straatgedeelte voor het berij den met alle motorrijtuigen en rijwielen in beide richtingen gesloten wordt verklaard; dat het doorgaand verkeer daarvan geen belemmering zal ondervinden; Gelet op artikel 8 van het Motor- en Rij- wielreglement en de artikelen 5 en 6 der V erkeersveror den ing De nieuwe stratosfeer-tocht van Prof. Piccard. Volgens de laatste berichten uit Zürich, zal prof. A. Piccard voor zijn nieuwe stra tosfeertocht op z’n vroegst in de tweede helft van deze week opstijgen, daar alle in strumenten van te voren zeer nauwkeurig onderzocht en bijgeregeld moeten worden. De gondel is dezer dagen na aankomst in Dübendorf gedemonteerd. De wederop bouw zal ongeveer drie A vier dagen in be slag nemen. Ook moeten nog andere voor bereidende maatregelen getroffen worden, die veel tijd in beslag nemen. Thans is definitief vastgesteld, zoo ver telde prof. Piccard in een persgesprek, dat de opstijging zal geschieden van het nieuwe t de eehde van B0.DE Urk, 12 ia een bus voor 30 cent, met de busjes berekend A 10 cent, die weer worden teruggenomen. Ieder roemt kwaliteit en smaak l burgerluchtvaartterrein Dübendorf af. Op den dag vóór de opstijging zal de bal lon in den loop van den namiddag voor de vulling naar het terrein gebracht worden. De toeschouwers zullen tot op een afstand van 150 meter toegelaten worden. Zoodra personen uit het publiek de ver sperring verbreken of er overheen klim men, zal prof. Piccard den ballon leeg laten loopen om later ergens anders op te stijgen. Over de gondel en het instrumentarium vertelde prof. Piccard, dat twee belangrijke instrumenten meegevoerd worden om het hoofddoel van den tocht te verwezenlijken. Een ionisatie-apparaat is in de gondel ingebouwd voor de meting van kosmische straling. Verder is er een teller, die uit een aantal kleine buisjes bestaat, in elk waarvan kos mische stralen zullen vallen, die dan een lichtstreep op een celluloidband maken en zoodoende geregistreerd worden. Alle aparaten zijn in het binnenste van de gondel aangebracht, dit met het oog op de veiligheid bij het starten. Ook het ventiel, dat den vorigen keer bijna noodlottig geworden was, is thans inwendig aangebracht Men rekent er op, dat de daling zeer waar schijnlijk in het gebergte zal geschieden. Op technische gronden geeft men aan een landing in het gebergte de voorkeur, daar in de laagvlakte sterke luchtstroofhen voor een ballon gevaar kunnen opleveren. Een nadeel is, dat het bergen van de ap paraten in het Alpengebied een kostbare onderneming is. Bij het inrichten van de gondel heeft men er rekening mee gehouden, dat elke K.G. meer belasting een hoogteverlies van vijf meter beteekent. Men is er echter niet op uit, om een eigen hoogterecord te slaan. De bedoeling is om weer tot 16000 A 16500 M. te stijgen. De reis van de aarde naar de stratosfeer zal eenige uren duren. Gedurende een niet al te groot aantal uren zal de ballon boven blijven. Prof. Piccard gelooft dat het nu in de cabine niet zoo warm zal zijn als het vorige jaar. Hij rekent op een temperatuur tus schen nul en tien graden Celsius. Van een sterrewacht uit zal men trachten den ballon op zijn tocht met een kijker te volgen. Het radioseinapparaat, dat in de gondel meegenomen wordt, zal alleen in geval van nood gebruikt worden om hulp te verzoeken. De batterijen moeten gedurende het verblijf boven dienst doen ten behoeve van verschil lende instrumenten. dat Ide kosten slechts ƒ5 per HA be dragen, tegenover f75 h f80 bü haam- denarbekL Men wenscht elu, dat dq regeering ïn die moerderc kosten zal bijdragen om handenarbeid mogelyk te maken - Het grootste schip ter werekl Frankrijk is bezig met den bouw van het grootste stoomschip ter wereld, dat tot taak zal hebben een deel van het reizigersverkeer op Amerika tot zich te trekken. De bouw ge schiedt voor rekening van de Compagnie Transatlantique. Het schip zal 68.000 ton metenj 303 meter lang en 35 meter breed zijn. Het roer alleen weegt 120.000 K.G. Zware bl. SIMSON JASSEN, verven niet af Beste MANCHESTER BROEK 1«UU Grijze MANSBROEKEN 2.15 2.40 95 WERK-BOEZEROENS 75 Oosterdijk SN WIJ maken ook alle* ■aar maat of model Abonnement i per |ur I 230 b. p. pod I 160. AdveatenfUbs i 0 cL p. tegel h»g. tonden Bcdedeellngen booger. Abonnement belangrijke korting aiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiuiiiiiË Vondefing. De gemeente-politie te Haastrecht heeft Donderdagavond een, naar schatting, vier jarig kind gevonden. Het jongetje deelde mee, door zijn vader te zijn achtergelaten. De kleine is op het politiebureel onderge bracht. Omtrent zijn herkomst tast men nog in het duister. Het jongetje spreekt een Duitsch accent met een Poolschen tongval Te Zandvoort randronken. De 25-jarige coupeur J. Piek uit Amster dam is in Zandvoort Zondag bij het baden verdronken. Slapte bij Tafet». Teneinde geen 'personeel te behoeven ontslaan heeft de N.V. Talens en Zoon te Apeldoorn besloten om voor haar menschen ten getale van 300 een kor tere werkweek 'in te voeren. Des Za terdags zal niet meer gewerkt wonden. Oorzaak is de voortdurende bedrijf»- slapte. telt. oo» ilad :ar. III BIS EN- ZOOL. REED- landel, n 2 hikt JRN loei- 17. :aam- >s I £N. tea NIEUWS SNEEZER GOUWI Verstopptap en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeurig. Neem bijtijds de rrrr zacht werkende Foster's Maagptüen, het bekende en beste laxeermlddeL Alom verkrijgbaar f0.65 per flaeoo. k IER i. jven m. igracht II B k 5 pakjes van 2 ons heerlijk» chocolade, in vanille ol melkchocolade, 23 cent per pakje. Klaverblaadje», licht en lek ker, 14 cent per on». Bonbons voor 43-40-35-30-25 cent per on». Stnrprieekoeken. met een verrassing bijge pakt. Verschillende Hoorton Verkade's Heine busjes Biscuits «iet de etalage. Het taatste wonder van Neerland'» voor uitstrevende Industrie is Mascotte-Bon- bons, schrik niet, 2 «:JM V«OF een kwartje I Dit xiju géén gewone bonbons i maar bonbons met vloeL» bare valling. Alle hout géén timmerhoutalle Pindas zijn géén beste I De Pindas van Tromp staan overal bekend als de beste en de lekkerste. Ze kosten 12 cent per pond Bensdorp soepjes, hoe .s 't mogelijk. 20 voor een kwartje, verschillende smaken, heerlijk I Verschillende soorten r -.-pakte en onver pakte zuurtje». Vlinderkoeken van Veenstra, niet 20, maar 23 in een bu», voor een kwartje. De bassen worden voor 10 cent berekend en teruggenomen. Voor tal van andere interessante artikelen verwijzen wij naar onze etalage», óók IN den winkel.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1