re IA s a 25 CENT slechts Is de prijs van een kleine ad vertentie in dit blad betreffende koop, verkoop enz. enz. CHIPSTEAD Dit No. bestaat uit 2 Bladen. Feuilleton IU WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1932. No. 90. EK Tweede Blad NIEUWSTIJDINGEN. 30 ren g IG ren VRIJBUITER VAN DEN G. D. door Ongelukken. an 64. ver wordt vervolgd IT Een gemeentelijk speelterrein. Door het gemeentebestuur is bij wijze van proef het IJsbaanterrein aan de Wandelweg bij de Leeuwarderweg, gedurende Augustus voor de kinderen als gemeentelijk speelter rein opengesteld. Moge deze proef slagen. Door de heeren L. Canrinus en Zn. is op de hoek BalthusstreekjeBoschstraat een nieuwe zaak in kruidenierswaren enz. ge opend, een zaak die door haar moderne in richting, haar fraaie toonbanken en étalage een uitstekende indruk maakt; als speciale bewaarplaats voor boter is een betonkelder gebouwd. Als hoekhuis trekt deze keurige zaak direct de aandacht. eigenaardiger! uitroep. „Wel, ik laat me villen1” riep hij. zal we Harlingen. Laatstgenoemd kanaalplan wil de Kamer gelijktijdig verbeterd hebben met den vaarweg Stroobos-Sneeker meer-voor- malige Zuiderzee. Edelachtbare Heeren op de bon. In het Friesche dorp T. zag de politie nog licht op in een herberg, die al lang gesloten had moeten zijn. Zij vond daarin twee per sonen, beide lid van den raad van de be trokken gemeente. De caféhouder bleek zijn plicht te hebben gedaan, door de bezoekers te verzoeken heen te gaan toen ’t sluitings uur daar was, maar de heeren waren toen nog niet uitgepraat. Tegen hen werd pro- ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der verordening, door den gemeenteraad vastgesteld 1 De gevaarlijke zee. Twee meisjes, de 17-jarige R. A. en de 16-jarige S. de N., beiden wonende aan den Rijswijkscheweg te ’s Gravenhage, hadden zich Zondag aan het Stille Strand te ver in zee gewaagd en waren door den stroom meegesleurd. Zij zijn gered door zeven per sonen met behulp van reddingslijnen. Een bewoner van de Werfstraat te ’s Gra venhage heeft uit zee gered het 15-jarig meisje G. W. uit Rotterdam, dat met familie op Scheveningen vertoefde en dreigde te verdrinken. Zij was in bewusteloozen toe stand en is na bijgebracht te zijn, met haar familie meegegaan. Mevrouw B. passeerde Zondag, op de fiets, met haar bijna 2-jarig zoontje in het mandje achterop, een melkauto te Harenkarspel. De weg was daar vrij smal. Het kind heeft bij het pas- seeren blijkbaar het hoofd buiten het mandje gestoken waardoor het in aan raking is gekomen met den auto. Het heeft een ernstige hoofdwond opgeloo- pen. Het kind is naar het ziekenhuis overgebracht en is kort na aankomst aan de gevolgen overleden. DE OLYMPISCHE SPELEN. De athletiekwedstrijden zijn thans afge- loopen. Van de 29 nummers zijn slechts in 2 de records niet verbeterd, nl. in hamer- werpen en verspringen. Er zijn 12 wereld- De 28-jarige motorrijder A. Koppes te Eindhoven is tegen een auto gereden en gedood. ent ent ent id) ent id] ent P-) 30 P-) 20 P) ed lo of Wij EN dies f2423 -2385 -2290 -2250 -2247 -2190 -2048 - 1870 - 1500 de be- ie ek iet lat ïrs 31, Kir Zaterdagnacht is op de Wilhelmina- brug te Maastricht een ernstige aanry- ding geschied tusschen een autobus en een vrachtauto.De 24-jarige P. D. die bij den chauffeur in den vracht auto zat is levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis gebracht. Zwemmen. Op zwemgebied hebben onze Nederland- sche dames van zich doen spreken. Willy den Ouden, Corry Laddé en Marie Vierdag kwamen uit in het nummer 100 M. vrije slag. Mej. Vierdag kwam tegen zeer sterke zwemsters en plaatste zich niet; Corry Laddé won in haar serie schitterend van de snelle Fransche Yvonne Godard. In de twee de demi-finale vermocht zij zich echter niet te plaatsen. Willy den Ouden daarentegen komt wel in de finale. In haar serie kwam ze achter miss Saville, in wie men de Olym pische kampioene zag. Miss Saville maakte Zaterdagmiddag is te Ermelo een motorfiets in botsing gekomen met een auto. De bestuurder een vader van 6 kinderen die uit Utrecht afkomstig was, was op slag dood. De duorijder is met een hersenschudding naar het zieken huis Salem gebracht. Bergtoerist omgekomen. Op den Pilatus, den bekenden berg bij Luzern, is een bergklimmer verongelukt. Hij klom aan den tamelijk gevaarlijken Noord kant van den berg, maar werd door een steen, waaraan hij zich vasthield, doch die in beweging kwam, meegerukt. de” nog leeft en dat hij een veel te gevaarlijk individu is om op vrije voe ten te blijven.” De spreker trok zijn wenkbrauwen een deel van een se conde op, en de revolver, die de ander uit zijn zak getrokken had, weid hem uit de hand geslagen, door iemand, die stil uit een aangrenzende kamer geko men was. „Mijn hemel, Bunny, dat was op het kantje afl 'riep McNalty. „Ik had mijn vuist reeds lang in mijn zak gereedEn nu, M. Paul Coque- rel, alias Sir Robert Heddinglfy, alias „De Gemaskerde,” wees zoo goed, en houd de handen omhoog!” „Chipstead!” „Om je te dienen 1 Ik maak je mijn compliment over je denkbeeld nu Sir Robert veilig opgeborgen is, was je van plan je volmaakte kunst om je te vermommen aan te wenden, door bij de Conferentie zijn plaats in te ne men. Daartoe was handigheid en durf noodig, en ik heb je daarover reeds gecomplimenteerd. Met het oog op toe komstige werkzaamheden, zouden de geheimen van den Engelsche Gehei men Dienst je ongetwijfeld zeer goed te pas gekomen zijn. Maar, het was een fout van je, dat je Jacob Larouche in Hyde Park liet vermoorden. Vermoor den is een gevaarlijk handwerk, en al je moeilijkheden dagteekenen van dien tjjd. En je had tegenover Miss Courte nay ook niet zoo moeten bluffen. Zeer ernstige misslagen, Coquerel.” Op 22 Juli heeft bij Roosendaal een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij de bestuurster, mevrouw Schonck-Mazzola uit Breda, onmiddellijk is overleden. Thans is ook de tante van deze dame, de 76-jarige mevrouw Massink-Mazzola, aan haar verwondingen overleden. Ook in hoogspringen dames is de tegen valler gekomen; onze Nederlandsche ster mej. Gisolf kon het niet verder dan vierde brengen. Zij sprong 1.58, de Amerikaansche Olympische kampioene miss Schiley maar eventjes 1.67 M.! In het dames-estafette-nummer, waarop de Nederlandsche athletiekwereld de hoop nog had gebouwd, is het ook al mis geloo- pen; de dames Dalmolen, Aalten, Du Mei en Schuurman liepen mee. Toen mej. Schuurman als laatste het stokje van mej. Du Mei overnam was ze al 10 M. achter, doch haalde nog 1/2 M. in. Amerika won in 47 sec. (nieuw wereld-record)Nederland werd vierde. Zeflen. In het zeilnummef houden de Nederlan ders zich uitstekend. Nederland leidt na 4 wedstrijden nog, dank zij de gebroeders Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 12'/2 uur, de na volgende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 8 Aug. 1932: postduif (ring - 3 K 159 afd. M. Tichelstraat Leeuwarden); 2 binnenzooltjes. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 8 en 9 Aug. 1932: zilveren vulpotlood, R. Spoelstra, Fra- nekervaart 12; kerkboekje, J. Biesterbosch, Boschstraat 6; pakje met f 70, fa. Bouma, autobusondernemer, Lemmer. Zakennieuws. records en 15 Olympische records verbe- huis is een groot gat geslagen, voorts zijn terd. De Ver. Staten hebben op athletiek- gebied verreweg de overhand, zij behaalden in 16 van de 29 nummers de overwinning, dan volgt Finland met 3 eerste prijzen. De Kanalenplannen. LEEUWARDEN. De Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Friesland heeft in een adres aan den minister van waterstaat aan gedrongen op uitvoering van de plannen tot verbetering van de kanalen Groningen-Lem- mer of Groningen-Stavoren en Fonejacht- bouwing boerderij voor rekening heer J. J. Oppedijk. Architect de Goodijk, Sneek. A Visser, Ijlst IJ. Buitenveld, Offingawier G. Spijksma, Ijlst J. Plantinga, Scharnegoutum S. de Boer, IJsbrechtum C. Lanting, Ijlst J. Feenstra, Ijlst M. Canrinus, Oosthem E. Feenstra, Nijland Alle inschrijvers waren beneden grooting. ng dit Ier nd ef, ze Malversatiën. In een groot en welbeklant café van Montparnasse (Parijs) bemerkte de eige naar, dat zijn ontvangsten al geruimen tijd daalden. Hij diende een klacht in en de politie heeft uitgevonden, dat zeven bedien den onder leiding van den beheerder zelf eiken dag voor ongeveer duizend frank aan verteringen „vergaten” op te teekenen en na sluiting de som onderling verdeelden. Dat ging zoo al ongeveer twee jaar door en de totale schade wordt op 700.000 frank ge schat en- ras hij au Ler iar en yn ■rtd Ml. en en >k- Nabij Geldermalsen is Zondagavond een jongetje van den slager Van Soe- len aldaar door een auto overreden, waarbij de kleine een been brak en zware inwendige kneuzingen kreeg. De auto reed door. Te Amersfoort is Zaterdagavond laat de 39-jarige C. v. N. op de Kampstraat te Amersfoort aangereden door een auto, waarvan de bestuurder onder in vloed van sterken drank was. De heer v. N. is ernstig, doch niet levensgevaar lijk gewond en is naar zijn woning ver voerd. Tegen den autobestuurder is procesverbaal opgemaakt. Op het kruispunt van den rijksweg AmsterdamAmersfoort met den Hoef- looweg te Laren is Maandagmiddag omstreeks kwart voor twee een auto in ernstige aanrijding geweest met een motorfiets. Uit de richting Baarn na derde den Hoeflooweg een auto, be stuurd door den heer G. Hobbe uit Amsterdam; een motorfiets naderde met vrij groote snelheid uit de richting Laren het kruispunt. Door het niet verleenen van voorrang werd de mo torfiets, waarop twee jeugdige perso nen uit Soest waren gezeten, door den auto gegrepen., De jongelui kwamen te vallen en schpven met de motorfiets onder den auto door. Eenige meters verder stond de wagen pas stil. Hevig bloedend werden beiden van het weg dek opgenomen. De bestuurder van de motorfiets, die uit verscheidene wonden hevig bloedde, had inwendige kneuzin gen en een gecompliceerde linkerbeen- breuk gekregen; hij is, na, evenals zijn duorijder, ter plaatse voorloopig te zijn verbonden, per auto naar het St. Jans- ziekenhuis te Laren overgebracht. De duorijder, die eveneens een linkerbeen- breuk en ernstige verwondingen gekre gen had, is per brancard naar het zie kenhuis vervoerd. De motorfiets is ge heel vernield, de auto zwaar bescha digd. De „Amicitia”-bioscoop brengt „De Zuidpooltocht van Byrd” op het witte doek. Ieder heeft destijds in de bladen de avonturen van Byrd met spanning gevolgd, vooral ook zijn vlieg tocht van Klein Amerika naar de eigen lijke pool. Welnu dat alles maakt men thans mee op de film, welke een schit terende beschrijving is van deze tocht, vol spanning en emotie. Men leeft mee met deze koene ontdekkingsreizigers. Als hoofdfilm hebben we hier „De sensatie der toekomst”, een Hollandsch sprekende geluidsfilm, dus met Nederlandsche artisten. Een boeiend verhaal is deze film geworden, terwijl de experimenten van den jongen uit? vinder, waarom het gegeven draait, ons bovendien langs de weg der te levisie nog heel wat interessants doen zien dat buiten het eigenlijke verhaal om gaat. ten 'als een vergiftige slang.” Heddingly sprak met schorre stem. „Welk een onzin dat verhaal om trent mijn ontvoering. Wie vertelde het u?” „Wel, niemand anders, dan uw beste vriend Chipstead hij, dien wij le petit lapjn noemen. Ik sprak hem in Parijs, hij verkeerde in den grootsten last. Het scheelde niet veel, of hij schreide. Als „De Gemaskerde” Sir Robert in zijn macht heeft, ben ik machteloos,” zei hij, „die schurk is mij te slim af.”” „Maar, zei u hem dan niet dat „De Gemaskerde” dood was?” „Natuurlijk! Maar, hij weigerde mij te gelooven. Hij beweerde dat de man nog leefde en zijin zaken aan het hoofd van een zeer geslepen bende valsche munters dreef.” De spreker zag den ander met halfdichtgeknepen oogen scherp aan. „Werkelijk? Deze bizondere misda diger schjjnt bij hem een ware obsessie geworden te zijn.” De woorden van Heddingly gingen van een verachtelijk glimlachje vergezeld. „Maar, het wordt laat ik moet weg.” Hennequin lachte ingehouden. „Het spijt mij u te moeten meedeo- len, Monsieur Coquerel, 'dat ge deze kamer niet zult verlaten," zei hij. Hij had zich reeds met den rug tegen de deur naar de gang geplaatst. Het aangezicht van Heddingly schoot van kleur. „Wie noemt ge Coquerel?" vroeg hij. „Zjjt ge krankzinnig?” „Neen alleen bizonder gelukkig. Ik deel namelijk het geloof van mijn vriend Chipstead dat „De Gemasker- SYDNEY HORLER Geautoriseerde vertaling van Jhr. R. H. G. NAHUYS Bioscoopnieuws. In de bioscoop „Bij de Waag” 5 een Watt-film, welke een der beste uit het repertoire dezer heeren is. Watt en Va Watt zijn nu blinde passagiers en we maken een reeks avonturen mee, welke tot de dolste situaties aanleiding geven en daardoor tot lachsalvo’s van een opgetogen publiek. Als hoofdfilm hebben we hier „Alles voor een man,” met Jeanette Mac Do nald en Reginald Denny. Voortreffe- lijk spel geeft dit tweetal, de eene als de prima donna, die haar succes moe is en naar een huiselijk leven verlangt, de ander als de inbreker die bij deze zan geres inbreekt doch tenslotte niet haar juweelen, maar wel haar hart steelt. „Je bent natuurlijk uiterst verbaasd mij te zien,” begon Sir Robert Heel! dingly met een zwakke stem, flauwe stem. „Ik heb nu geen tijd om je'vol ledige uitlegging te geven die ver vloekte Geheime Dienst Conferentie be gint vanmiddag, en ik weet er geen sikkepit van. Breng mij alles, wat mij daaromtrent licht kan verschaffen. Daarna wil ik alles vernemen, wat er sedert mijn afwezigheid aan het De partement voorgevallen iso, hemel! mijn hoofd!” Hij hield op en sloeg de handen om zyn voorhoofd. i „Ik kan dat sterke licht in myn oogen niet verdragen; laat mijn schrijf bureau naar elders verplaatsen, asje blieft. En dan alle papieren, in de eerste plaats, de nieuwe code-boeken. Ik heb een geweldige massa te doen.” „Jawel, Sir Robert,” antwoordde McNalty eerbiedig. Na het verplaatsen van het bureau, las hij den brief van Bunny Chipstead nog eens over, en veroorloofde zich een IJLST, 8 Aug. Uitslag aanbesteding ver- van den heer A liet hy volgen„Zeer vriéndelijk van u, my eerste te komen opzoeken, M. Hen nequin.” De Franschman wees den dank met een beweging van zijn onberispelijk ge land schoeide handen af. „Wat hoorden wjj1 in Pary’s van uw laatste ongesteldheid, Sir Robert? En waren wij' allen niet ten diepste met uw lot begaan? Ik vraag uw aandacht voor dit: Monsieur le Président heeft een tijd van 1 min. 8.5 sec., mej. den Ouden van 1 min. 9.2 sec. Zondag kwam zij dus ook in de eerste demi-finale en nu werd mej. den Ouden no. 1 in 1 min. 7.6 sec., een nieuw Olympisch record; de Amerikaansche zwemsters waren 1.2 sec. later. Dit record doet het beste hopen voor de finale. Mej. den Ouden is 14 jaar en is de eenige Euro- peesche zwemster die aanbleef tot de finale. In 1928 maakte op de Olympische Spelen te Amsterdam de Olympische kampioene mej. Ossipowich (V. S.) een tijd van 1 m. 11 sec. vele ruiten vernield; niemand is gekwetst Te Grosz-Kniegnitz is een handgranaat in de slaapkamer van den soc.-dem. functio naris Obst geworpen, waardoor de geheele slaapkamer is vernield. Ook hier is niemand gekwetst. Te Gollschau is eveneens een aanslag met een handgranaat gepleegd, waardoor ech ter slechts weinig schade is veroorzaakt. Tot nu toe is men er nog niet achter kunnen komen wie de daders zijn. De regeeringspresident te Breslau heeft een belooning van duizend mark uitgeloofd voor het vinden der daders. In de buurt van Krug, aan den weg tus schen Krug en Hochkretscham, is het lij' gevonden van den secretaris der Rijksbanier Simsch, in Nassiedel. Het lijk had een schot wond en vertoonde messteken. De moord- commissie van het gerechtshof te Leob- schütz is erheen om de zaak tot klaarheid te brengen. Te Stettin is een dynamietbom geworpen naar het gebouw van het s.-d. dagblad „Volksbote”. Er is veel materieele schade. Te Reichenbach wilde een nationaal- socialist een dynamietbom werpen naar ’n redacteur van de s.-d. „Proletariër”. De bom ontplofte echter in de hand van d dader, wien die hand werd afgerukt en die spoedig daarna overleed. Te Görlitz is een soc.-dem. arbeider met revolverschoten gedood. Aankondigingen. Zondag 14 Aug. 9!6 uur. Sportpark. Kaatsver. Sneek. Groote Kaats- en Voetbal wedstrijden. Maandag 15 Aug. 4 uur. Sportpark. Groote Wielerwedstrijden. Dinsdag 16 Aug. 2 uur. Sportpark. Groote Handicap-draverijen. Zaterdag 13 totWoensdag 17 Aug. Nieuwe Schouwburgloge Kleine Pa len. Ver. Tooneeüsten. Zaterdag 13, Zondag 14 Aug. Harmonie: Het Schouwtooneel. Maandag 15, Dinsdagl 6, Woens dag 17 Aug. Harmonie: Faveur. Maas. De kleine burgeroorlog in Duitschland. Vandaag of morgen zal in Duitschland wel een verordening worden afgekondigd, waarbij het standrecht wordt ingesteld te gen politieke moordenaars. Het zal alleen de vraag zijn in hoeverre deze verordening gericht zal zijn tegen beide groepen, welke zich aan het euvel schuldig maken: natio- naal-socialisten en communisten, dan wel alleen tegen de communisten. De nationaal- socialisten verkondigen de leer dat de poli tieke moordenaars niet over één kam moe ten geschoren, maar dat de nationaal-socia- listen deze alleen bedrijven in het belang van het vaderland, de communisten uit zuivere moordlust. Een zeer fraaie leer, inderdaad, maar waar bij de huidige Duitsche regee- ring alles mogelijk is, weet men ook niet of ze niet deze leer zal aanvaarden. Vanmorgen tegen 4 uur is een handgra naat geworpen in het huis van den voorzit ter van de soc.-dem. partij in het Silezische district Nimptsch, die tevens leider van de Rijksbanier is. In den achtermuur van het mij persoonlijk verzocht u zijn grootsten eerbied te betuigen. En dan was ritaar ook M. Fouqujères ge kent Fouquiè- res, natuurlijk.” „Natuurlijk." Ondanks de beminne lijke voorkomendheid van zijn bezoeker, scheen Sir Robert Heddingly niet te ontdooien. Het leek bijna, of hij het liefst zoo gauw mogelijk van hem ont slagen wenschte te zijn. M. Hennequin scheen daarvan even wel niets te bemerken. „Hal Ik zal u eens een aardigheid vertellen, zoodat ge lachen en uzelf ver geten kimt, Sir Robert,” ging hij voort. „Weet ge, wat er in Parijs van u Ver teld werd? Neen, dat spreekt immers van zelf! Want neem mij niet kwa lijk fir haperde iets aan uw gebeu- gen, niet waar?” Voordat Heddingly een mond had kunnen opened, sprak hij alweer voort: „Anderen zeiden, dat ge ontvoerd was door een aartsmisda- diger, die zich „De Gemaskerde” noem de. Ma foii, wat een verhaal. Alsof „De Gemaskerde” wij kennen dat heer schap in Frankrijk indien hij nog ih leven was, zou kunnen ontshappeh aan my!” In zyn vuur, strekte de spreker en legde die op den schouder van den ander. Heddingly schrikte, en kromp zicht baar ineen. Hennequin lachte. „Vergeef my, ik vergat, dat ge nog ziek zjjt. Ik had beter moeten weten. Ik liet my vervoer ren. De man, die zich „De Gemasker de” noemt, heeft vele misdrijven op zijn geweten, zooals ge zelf weet, Sir Rot- hert; als hij- nog leefde, zou ik hem even meedoogenloos op de hielen zit- Bij de te Den Haag gehouden examens slaagden voor Coupeuse de dames P. Elzin- ga te Scharnegoutum, T. Spieringa te IJs brechtum, J. Dijkstra, G. Koopmans en T. Beetstra te Sneek, IJ. Walsweer en L. de Jong te Nijland en J. Wierda te Heeg en voor Costumière mej. G. Reinstra te Gaast- meer, allen leerlingen van Modevakschool „Krijtenburg”, Kerkgracht 5, te Sneek. Te Utrecht slaagde voor de acte En- gelsch L. O. de heer A. Boerstra van hier. Geslaagd 'voor de hete Duitsch L. O., de heer J. de Vries te Poppig gawier. Geslaagd voor Nijverheidsonder wijs Akte Nj, H. J. W. Pehleman te Sneek. 1 Geslaagd voor acte Duitsch L.O. onze vroegere stadgenoot de heer W. J. Jouwersma, hoofd U.L.O. school te Den Burg (Texel). Hollandsche zefiers naar Sneek. Wij hebben reeds eerder meegedeeld, dat zes Hollandsche regenboogzeilers Van der Mey, Van de Velde, Bos, Veldhuizen, Van der Steur en Schieffer (of Nathan) zullen deelnemen aan de wedstrijden van de Kon. Zeilver. „Sneek”. Wij vernemen thans, dat ook de Saenden, st. L. de Wit, naar Sneek gaat. Voorts gaan in de B.M.-klasse behalve Broeders, ook Van Ammers en Kroger naar Sneek. Laatstgenoemde won in Loosdrecht den hoofdprijs, Broeders tijdens de Kaag- week. Op het terrein der gemeente-reiniging is gistermiddag brand ontstaan in de paar denstal van den heer S. Bakker. De stal werd gedeeltelijk vernield, het nabijstaande hooi ging in de vlammen op. De brandweer bluschte het vuur met een motorspuit. M. Hennequin, geaccrediteerd gevol machtigde van Frankrijk ter conferen tie van de Geheime Diensten der Geal lieerde Mogendheden, trad met onna volgbare Fransche beweeglijkheid de kamer binnen. Deze man, die om zijn ijzige, onverstoorbare bedaardheid be roemd was, had ook zijn oo genblikken van levendigheid, naar het scheen. „Mon cher confrère!” riep hij met warmte, „welk een genoegen u weer te zien! Wij zullen voortaan samen wer ken, gij en ik is dat niet een van de voornaamste aanleidingen tot de Conferentie, die straks geopend worden? Hoeveel minuten hebben nog den tijd?” Sir Robert Heddingly keek zijn be zoeker koeltjes aan. Misschien viel die Gallische overdrevenheid niet in zijn smaak; in ieder geval, zijn begroeting kenmerkte zich niet door hartelijkheid. „Nog maar zeer weinige. De opening geschiedt om drie uur. Maar, het Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken is hier vlak by gelukkig.” En met een stem, die aanmerkelijk vaster klonk, een hand uit, iet Nieuwe Sneeker Courant 31,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 5