Spiomiage in den polen iforlog. De Avonturen van Snuffelgraag en Knagelijntje. dl SPORTRUBRIEK. BURGERLIJKE STAND. Op pantoffels de wereld rond. 5—1 Ongeluk bij kanaalaanleg in Korea. 1 7—6 Entrée 10 cents. Jaarvergadering Friesche Voetbalbond. SNEEK, van 29 Augustus. VOETBAL. WIJMBRITSERADEEL werden als IV. Een Inspecteur aan dc Russische grenzen. i ovi INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) van 31 Juli—6 Aug. Geboren: Jitske dv Bauke Bosma en Akke Hofstra te Schamegoutum; Fokje dv Jurjen Hogeveen en Sijtske Zandbergen te Gaastmeer; Baukje dv Jan van Brug en Baukje Canrinus te Gaastmeer; Aaltje dv Thomas Wiegen- sma en Baukje Ljjklema te Woudsend. 1 Gehuwd i geene. Overleden i Sijtze van der Meer oud 99 j. wedn. v. Pietje Houben te West- Twee-en-twintig Koreanen zijn gedood en twaalf ernstig gewond bij een ongeluk dat gistermorgen om half zeven heeft plaats ge had in de Sharien Kokaido provincie bij de instorting van een dijk, welke voor een kanaal wordt aangelegd. Te Nancy arriveerde Zondag de Deensche journalist Peter Nissen, die een tocht van ruim zeven jaar rondom de wereld heeft ge maakt en zich thans op weg bevindt naar Parijs, het einddoel van zijn voetreis. Hi heeft zijn wandeltocht slechts gedaan op pantoffels en heeft gedurende zijn geheele tocht geen hoofdbedekking gedragen. Gedu rende zijn zevenjarige wandeltocht heeft Nissen 136 paar pantoffels, 14 costuums en 17 wandelstokken versleten. Sedert zijn ver trek uit Kopenhagen op 25 Maart 1925 is hij drie maal ziek geweest en heeft achter eenvolgens 1, 2 en 12 weken in verschillende ziekenhuizen doorgebracht. De kosten van zijn wereldwandeling bestreed hij uit de op brengst van zijn bijdragen aan eenige groote Kopenhaagsche dagbladen. hem Antje Breeuwsma oud 63 j. echt- gen. v. Pier de Jong te Folsgare. (oven leden te Franeker); Freerk van der Goot oud 54 j. echtgen. v. Tjitske Lijcklama h Nijeholt te Gaastmeer. 703. Eindelijk vouwde Kootje het laatste papiertje open. Een stukje steenkool gleed op den grond en op het papiertje stond met groote letters geschreven: „Klikspaan”. Wat was Kootje nijdig op haar achterbuurvrouw. En die zat genoeglijk te grinniken. zijn fortuin te vermeerderen. Alle voorzich tigheid ter zijde stellende, vergemakkelijkte hij den grensovergang voor hen, die wegens vergrijp tegen het gemeen recht waren ver oordeeld, ja zelfs liet hij ballingen^ voor Siberië bestemd, ontsnappen. Altijd, indien de som, die hem daarvoor betaald werd, het safe achterhoede van LSC negenmaal te passeeren. De LSC voorhoede scoor de driemaal, zoodat Leonidas won met eindstand 93 doelpunten. een wijziging kan worden aange kocht zulks wel het geval zijn, dan 4 2 O 1 O 1 o 2 1 1 5 I: zitti Sta aan aut< sta: 2e Serie. ScheddsrechterscommissieS. Veile- man te Sneek, R. Koehoorn te Leem warden en J. de Ruiter te Heerenveen. Elftalcommissie i B. Spoelstra te Hee renveen, P. Ronner en D. Stoffels te Leeuwarden, H. de Boer te Gorredijk en P. J. Fennema te Sneek. Straf commissieI. Feitsma, D. Stof fels te Leeuwarden en G. Bouwhuis te Go rredijk. Plaats vervangende leden A. van der Sluis te Harlingen en J. J. Groen te Wolvega. De commissie voor schoolvoetbal zal nader door het F.V.Bi. bestuur worden samengesteld na een beroep te hebben gedaan op diegenen, die in de school wereld iets te zeggen hebben. Daarna werden eenige voorstellen behandeld. loc Geboren: Wijbe zv Sijtze Hempenius en Rigtje Vonk; Jeltje dv Klaas Cor nells van der Ploeg en Sibbeltje Pieten- sma; Eeuwke zv Johannes Boomsma en Trijntje Anna Harder; Klaas zv Willem Terpstra en Pietje Visser; Ger- 'ben Foeke zv Meinte de Wolf en Baukje Bosscha; Tjitze zv Jan Koop<- mans en Popkje Efdé. Ondertrouwdi Anne Wisman 27 j. en Lamlberta Spaanstra 25 j.Pieter Koopmans 28 j. en Leeuwkje de Jong 21 j.; Herman Reindorp 27 j. en Anna Kosters 29 j.; Berend Visser 27 j. en Jeltje van der Zee 23 j. Gehuwd: Pier OLjj 28 j. en Tietje van Dijk 28 j.; Zweitse de Jong 28 j. en Taekeltje Zoodsma 22 j.Auke Wa genmakers 23 j. en Baudina Klapper 23 j.; Jouke Feenstra 22 j. en Marijke Buster 18 j.; Jan van der Horst 21 'j. en Anna Helena Hofstra 18 j.; Hen drik Giliams 28 j. en Aaltje Bjjlsteb- bosch 24 j. I Overleden: Hessel Kuipers 7 j. zv Franke Rimmert Kuipers en Geertje de Vries, woonpl- Lemmer; Jantje Bosma 72 j. echtgen. v. Johan Nieuwland. *1 ha: het bre zie opt 1 dai 1 bos 1 ter set ge: h 7 7* 5 -2* C We: A I Lee E bezi vra; den aut( spoi den dra: D heel —F ginj verb F heel vra: M hielt aam en ete, lijk nu vee har ren Mij en Sal ver ik, is 1 red ren ein ma C. I gel ziel l ter: wal is. I ven K bij f l.i a De Berlijnsche schoolbrandcn. Aan de reeks branden in scholen, ker ken en kindertehuizen, Idie reeds ver scheidene weken de Berlijnsche bevol king verontrustte, is een eind gekomen door de arrestatie van een 21-jarigen gewezen chauffeur, die betrapt 'werd bij een inbraak in een kindertehuis en na een langdurig verhoor bekend heeft de brandstichter te zijn. Hij schijnt onder den invloed van langdurige werk loosheid ernstig genuwziek geworden te zijn. tl 704. Kootje kon het niet laten haar boos heid te toonen. Ze wendde zich om en fluis terde Knagelijntje toe: „Eng ijskonijn, ik zal je wel krijgen, hoor. Wacht maar, je bent er nog niet.” Maar Knagelijntje zette een zeer verrukt snuitje en zei heelemaal niets. terwjjl Bosma nog eenmaal moest vis- y^riümiend^bericht werd eenige weken ge- schen, zoodat met 7—6 voor West Fri- sia het einde kwam. de andere belanghebbende Gemeenten in een adres aan den Minister van Waterstaat de urgentie aan te toonen van een spoedige aanleg van meerbedoelden weg. FRISIUS. West Frisia ISneek I Zondag j.l. speelde Sneek I een vriendschappelijke wedstr. tegen West Frisia I te Enkhuizen. De uitslag was een 76 overwinning voor de thuis, club. In het begin wou het by Sneek niet vlotten. Ongeoefendheid was hier van de oorzaak. Met de rust had West Frisia een 6—1 voorsprong, waarvan hét vierde doelpunt uit een strafschop was gescoord. Na de hervatting waren de rollen omgekeerd. Sneek beheers chte toen het spel volkomen. De voorhoede passeerde keeper Van der Zei vijfmaal, jonge lieden van zijn kring opgenomen in het gewone leger, had hij zich aan het spel overgegeven, zich aan bedriegerijen schuld- dig gemaakt en was zoodoende door een eereraad uit het leger verwijderd. Dankbaar zich op die wijze een nieuw bestaan te kun nen scheppen, had hij opname in de gendar merie gevraagd en deze gevonden in den- zelfden rang, tevoren door hem in het leger bekleed. Als kapitein der gendarmerie be last met het toezicht op de grenszone, de politie in dat gebied en het verleenen van bijstand aan de douanebeambten, wanneer deze bijstand noodig hadden, had hij een groot deel van den dag gelegenheid zijn fraaie gestalte, gehuld in zijn fraaie blauwe uniform, op het perron van Wirballen te étaleeren. En al spoedig bemerkte de knappe Sergius welk voordeel daaruit voor hem kon voortvloeien. Want het gebeurde meer dan eens, dat dames van den hoogen adellijken of van den invloedrijken ambtenarenstand te Petersburg, uit het buitenland terugkeerend, zich in het bezit bevonden van tal van zaken, die zij niet of niet voldoende hadden aan gegeven en tegen welker tolvrijen ingang de douanebeambten zich moesten verzetten. Wanneer een dergelijk tooneeltje, gelijk da gelijks het geval was, zich te Wirballen af speelde, was kapitein Sergius er bij, en nimmer liet hij na, vooral wanneer de lastig gevallen dame mooi was, haar te helpen. Voor zijn machtswoord weken de douaniers; zij wisten evengoed als de kapitein zelf, dat hij geen recht had zich aldus in de douane- aangelegenheden te mengen, maar Rusland was niet voor niets het land der bureaucra tie, en de eenvoudige beambten wisten wel, dat de arm van een kapitein der gendarmerie uit. Nog verder ging Sergius toen teneinde verder reikte dan de hunne. Zoo schiep Ser gius zich een groot aantal connecties in de hooge wereld te Sint Petersburg, en weini gen van de aldus te hulp gekomen vrouwen lieten na hem uit te noodigen, mocht hij Sin- Petersburg bezoeken, daar haar dank voor Wirballen en Eydtkühnen, vóór den oor log de Russische en Duitsche grens» .i tions, liggen niet veel meer dan enkele honderden meters van elkander af. Met het blooie oog kan men op het eene station staande, het andere zien. Thans is Wirballen geen Rus sisch grondgebied meer; onder den naam van Virbalis is het grensstation van het na den oorlog ontstane onafhankelijke Lithau- en. Lat neemt echter niets weg van het feit, dat een ieder, die het station, in den oorlog vrijwel plat geschoten en sedert dien her bouwd, betreedt, zich bedenkt hoe onnoeme lijk veel hier in de jaren van Russische ty rannic is geleden. Hoevele malen zijn hier niet wanhopige anarchisten het Russische rijk binnengedrongen, elk oogenblik in het gevaar verkeerend te worden ontdekt en naar Siberië te worden gebracht, zoo niet erger lot hen wachtte. Hoevelen ook, aan de klauwen van de Russische politie ont snapt, hebben vanuit dit station naar de overzijde gezien, die voor hen de vrijheid beteekende; vrijheid, welke hen dikwerf op het laatste oogenblik nog werd ontnomen. Wirballen heeft zijn geschiedenis voor zich zelf, en als die oude stationsmuren en stee nen hadden kunnen spreken zij zouden veel, oneindig veel leed en tragiek hebben kunnen verhalen. In de jaren, die onmiddellijk aan den oor log voorafgingen, deed te Wirballen als kapitein der gendarmerie dienst een Rus sisch officier van uitnemende familie, een man met een knappe gestalte en een niet minder knap uiterlijk. Aanvankelijk met de verleenden bijstand te komen halen I Steeds talrijker werden dan ook de bezoeken van den kapitein aan Sint Petersburg, waar langzamerhand de Invloedrijke salons, eens door zijn oneervolle degradatie voor hem gesloten, opnieuw voor hem werden open gesteld. Maar het kan niet verwonderen dit leven vereischte geld, dat Sergius niet had, vereischte veel geld. En eigenlijk lag dat geld voor hem, kapitein van de gendarmerie in het grensgebied, voor het grijpen. Want wat hij tevoren oogluikend toellet eerst van de dames der groote wereld, daarna van de kleine en tenslotte van de groote handelaren, ging hij voor eigen rekening ten uitvoer leggen. Hij richtte een geheimen dienst tus- schen Wirballen en Eydtkühnen in, die zon der heffing van invoerrechten likeuren, ta bak, zijden goederen en meer dergelijke zwaar belaste artikelen vervoerde. De dou anebeambten wisten het wel, maar wat kon den zij doen tegen den almachtigen kapitein der gendarmerie? Temeer nog, omdat de auto van den kapitein in den regel op den bok een gendarme had, een dienaar dus van het gezag, speciaal belast met het betrappen van smokkelaars. Er waren wel officieren in de omgeving, die zich in Rusland, waar men veel gewoon was, zoodanig door dit schouw spel geschandaliseerd achtten, dat zij er te Sint Petersburg melding van maakten. En ongetwijfeld, men stelde een onderzoek in. Maar niet voor niets had Sergius zich te Sint Petersburg tal van connecties gescha pen. Die waren heel wat machtiger dan het papier van het hem vervolgende bureau, en de gebruikelijke verontschuldiging voor den hem onnoodig aangedanen last bleef niet gevaar, dat hij liep, evenredig was. En zoo kon het niet verwonderen, dat binnen enkele jaren tijds Sergius zich een fortuin van grooten omvang schiep; fortuin, dat hem in staat stelde bij zijn bezoeken aan Sint Pe tersburg, die steeds menigvuldiger werden, appartementen te bewonen in een der groot ste hotels, waar hij feesten aanrichtte, die door de vooraanstaaanden van de hoofdstad werden bezocht En de politie anders in Rusland zoo vlug, die toch wel iets vermoe den moest, die de verhaaltjes van erfenissen en speculaties toch maar niet voetstoots kon gelooven, hield de oogen dicht en heette niets te zien. Maar wie er wel zagen, waren de wach ters aan de Duitsche grens. Niet zoover van Eydtkühnen gelegen is het slot Rominden, een der vele bezittingen van Wilhelm II, toen hij nog Duitsch Keizer en Koning van Pruisen was. Hij vertoefde daar gaarne, en in bijna volstrekte eenzaamheid, en zij, die hem een actieve rol in de staatsbemoeiingen toekennen, nemen aan, dat hij er gaarne het oor te luisteren legde naar wat er van de overzijde van de grenzen te vernemen viel. Zoo kan het niet verbazen, dat op een goe den dag een der kamerheeren van den Duit- schen keizer, tevens een zijner vertrouwe lingen, die met hem naar Rominden mede was gegaan, betrekkingen met den knappen Sergius aanknoopte. Dat geschiedde op een oogenblik, dat de Russische inspecteur bezig was zijn vrachtauto met likeur en tabak te laden, werk, dat hij ook zelf op zich nam. Recht op den man af gaande, gelijk met Sergius het beste was, zeide hij hem, dat hij nauw verbonden was aan den keizer en dat deze den wensch had te kennen gegeven om hem te zien. Sergius verbleekte, toen hem deze boodschap gewerd. Want hij ge voelde de eer, maar hij gevoelde tegelijk het gevaar. Maar hij zeide te komen. En hij kwam, hij bezocht Rominden en Wilhelm II op een dag, dat er geen andere gasten waren. Mag men de verhalen, in den het door den Wetgever goedgekeurde vijf- arige werkplan dus tot 1937 nog gee- nerlel fondsen zijn uitgetrokken, zoodat van een aandringen op bespoediging van dezen weg voorloopig althans geen resultaat is te verwachten.” Ik ben niet voldoende op de hoogte van de begrootingstechniek om te kunnen beoor- deelen, of in ’t goedgekeurd vijfjarige werk plan nog dracht. Mi rijst de vraag of het niet gewenscht is, dat door het Gemeentebestuur van Sneek en de afd. „Sneek” van het Departement v. Nij- iff Leonidas ILSC comb. 93 Zondag j.l. speelden te Noordwolde Leonidas I aldaar, dat het afgeloopen seizoen kampioen van de 2e klas F VB was geworden en in de promotie het le kLasserschap had weten te veroveren te gen een LSC, combinatie van Sneek. De voorhoede van de thuisclub, waarin de bekende goalgetter Broekhuis op de vóórgrond trad wist de niet al te regel gedocumenteerd, van Robert Boucard gelooveïij, dan sprak Wilhelm II hem van de noodzakelijkheid om, ook In Rusland, de monarchie te versterken, en van de jammer lijke fout, die Nicolaas II begaan had door zich te verbinden met de Fransche republiek. Al deze prelimlnalren hadden geen ander doel dan kapitein Sergius ervan te overtui gen, dat hem niets beters restte dan te tre den in olenst van den Duitschen keizer. Wel iswaar vas hij maar een eenvoudig kapitein der gendarmerie, die zeker van de strate gische plannen van het Russische rijk weinig wist en kon te weten komen. Maar niet ten onrechte hield men te Rominden hem voor een man, die wel spoedig vooruit zou komen, en bovendien, ook de schijnbaar eenvoudige dingen,, die hij van de grensstreken wist, waren de moeite van het registreeren waard. Het was in dienzelfden tijd, dat Sergius zijn eerste Intrekkingen aanknoopte met Kathe- rina Driitriwna gehuwd met den onderwijs- inspecteur, die haar uit de ellende had op geraapt, doch dien zij gereed stond te ver laten zoodra de fortuin haar op eenigerlei wijze toewenkte. Zij was de toegewijde vriendin van Soekhomlinoff, den lateren Mi nister van Oorlog, toen nog slechts com mandant van de troepen in den Oeral. Oo' aan haar, als aan zoo menige andere schoo- ne Russische vrouw bewees Sergius aan de grens zijne diensten, en ook Katherina zou ze beloonen. Misschien ook was dat te Ro minden niet onbekend, en in elk geval, de medewerking van den kapitein der gendar merie loonde in vele opzichten de moeite. Toen dan ook Sergius zich van Rominden verwijderde, werden hem in een sigaretten koker, voorzien van het keizerlijk wapen bankbiljetten ter hand gesteld, die slecht: een voorproef waren van wat zou volgen Maar dat eerst later, toen Sergius een po sitie had gekregen aan het Hof, die het hen mogelijk maakte te treden in de geheimen welke over het lot van het Russische rij! konden beslissent ZUIDWESTHOEK. Zaterdagmiddag j.l. speelden de beide elftallen van Oranje Nassau een wedstrijd voor de competitie Friesche Zuidwesthoek tegen het le en 2e elftal van de Stormvogels van Workum. Beide wedstrijden bleven onbeslist. De uitslagen waren resp. Oranje Nash sau IStormvogels I 11 en Oranje Nassau IIStormvogels II 22 doel punten. Graficus TSV LSC Sn. Vet. TSV nen 2 verliespunten. De nog te spelen 2 wedstrijden zijn vastgesteld op: Donderdag a.s. ’s avonds 7 uur: Sneek Veteranen—LSC. Zaterdag a.s. ’s middags half vier Kampioenswedstrijd LSC—TSV. Terrein Sportpark. 6 5 4 5 veriiespunt. Sneek Vetera- Zaterdagavond is onder presidium van den heer S. de Wolf te Leeuwar den de jaarvergadering van dezen bond gehouden. Bijl de bespreking van het jaarverslag is zeer breedvoerig ge sproken over de geschiedenis van de verandering van officieel orgaan. Bijl de bestuursverkiezing werd de voorzitter bij enkele candidaatstellling herbenoemd; de heer Tinholt 2e voorz. herinnerde er aan dat dit de 20e maal is dat de heer de Wolf een leidende functie in de bond op zich neemt. Tot secretaris werd herbenoend de heer Ronner. De verkiezing van vijf commissaris sen had tot resultaat, dat uitgebracht1 werden 97 stemmen, waarvan de heer J. Kostelijk 91, W. K. Tinholt 86, P. Kuindersma 76, A. Merkx 73, G, Nop, pert 56, R. Koehoorn 54 en A. Geert sma 46 kreeg, zoodat de aftredende bestuursleden allen werden herkozen. Mr. Vis bracht de bestuursverkiezing nog even in herinnerihg. Het feit dat de heer De Wolf 20 jaren aaneen zjjn krachten voor de F.V.B(. heeft gegeven, is voor hem< aanleiding de vergadering voor te stellen den heer De Wolf tot eerelid te benoemen, waartoe by ac clamatie wordt besloten. Het was den voorzitter even, te mach tig toen hy de vergadering voor deze buitengewone onderscheiding bedankte. Met eenige toepasselijke woorden reikte de heer De Wolf hierop de prij zen uit, door de verschillende kampioe nen in het afgeloopen jaar behaald, alsmede die voor de beker- en kruis wedstrijden van de F.V.B|. De vaste commissies volgt samengesteld: Protestcommissie: I. Feitsima, M.. Rinsma, A. de Jager en R. Karsten te Leeuwarden en J. Meindersma te F ra, neker. SNEEKER ONDERLINGE VOETBALBOND. (Officieel). Het Bakkers Elftal heeft zich uit de competitie teruggetrokken, zonder op gave van redenen. De stand in afd. B. wordt daardoor als volgt gewijizigd: 21— 11 22— 11 10—9 10—32 tevens gratis het voetballen bjjwonen. De entrée van de kaatswedstrijd blijft bepaald op 35 cent met gratis lijst. Men zie een adv. in dit blad. Voor de Zondag a.s. alhier te houden voetbalwedstr. tusschen de Sneeker en Enschedesche scheidsrechters, hebben eenige Sneeker voetballiefhebbers 11 fraaie zilV. medailles beschikbaar ge steld voor het winnende elftal. Sn. Slagers II—HVC II Het tweede elftal van de Sneeker Slagers had gisteravond bezoek van het tweede elftal van HVC (Heeg). De Sneekers bleven eindelijk eens baas in eigen huis. De uitslag was 5—1 voor SVC II. VRIENDSCHAPPELIJK LSCPolitie Sportver. 4—4 Zaterdagmiddag heeft de Sneeker Politie Sportver. weer eens in wedstrijkj- verband gespeeld. De withemden had den een tweetal invallers. Deze plaat, sen werden ingenomen door W. Kar sten en Hamming. LSC opende de score door haar linksbuiten v. d. Zee 10. De pohtiemidvoor zorgde echter spoedig voor de gelijkmaker 11 en wist zelfs op zeer fraaie wijze zijn club de leiding te geven 12. Bij een LSC- aanval werd de 'politie-keeper in 't nauw gedreven, waardoor LSC gelijkmaakte 2— 2. Met een kopbal van Van der Zee kreeg LSC de leiding 32 met welke stand de rust inging. Na de hervatting scoorde LSC nog eenmaal, terwijl haar keeper nog twee maal werd gepasseerd, zoodat arbiter Koehoorn die zeer ver dienstelijk leidde het einde aankondig- de met een puntenverdeeling. Sneeker scheidsrechtersEnscbedeache Onlangs meldden we dat Kennis-Zon' dag in het Sportpark alhier een voet balwedstrijd. zou plaats hebben tusschen de Sneeker en Enschedésche scheidst- rechters. Daar dien dag de Kaatsve». Sneek een doorelkaar loten party heeft georganiseerd had het bestuur van de scheidsrechtersver. gemeend de voetbal wedstrijd niet te moeten laten doorgaan omdat de Kaatsver. Sneek daarvan al licht concurrentie zou krijgen. Nader, vernemen we dat de beide besturen tot verheid en Handel het initiatief worde gê- overeenstemming zijn gekomen om uit nomen om.gezamenlijk met_de Besturen van propaganda oogpunt ten bate der Kaatsvereen. de wedstrijd wel te laten doorgaan. De wedstrijd zal aanvangen des morgens om 9.30 uur. De bezoe kers van de kaatswedstrijd kunnen hu Verbinding Heerenveen—Sneek—Zorich. M. de Redacteur, Zoudt U voor ondtrstaande regels een plaatsje willen inruimen in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Blijkens een in verschillende dagbladen leden door de besturen van de K.N.A.C. en de A.N.W.B. in een aan den Minister van Waterstaat gericht adres aangedrongen op spoedige totstandkoming van de aanslui tende verbindingen in N.-Holland en Fries land aan den weg op de Zuiderzee-afsluit- dijk. Aangezien het mij bevreemdde,, dat in dit bericht wel melding werd gemaakt van de verbinding ZurichHarlingen doch niet van den weg ZurichBolswara—Sneek— Heerenveen, verzocht ik schriftelijk om in lichtingen ter zake aan den Secretaris van de A.N.W.B./K.N.A.C.Wegencommissie. Deze deelde mij hierop mede, „dat de be- teekenis van de verbinding Heerenveen Zurich inderdaad wordt erkend, maar dat deze weg in het adres aan den Minister van Waterstaat niet speciaal werd genoemd, omdat voor verbetering van dit wegvak in het door den Wetgever goedgekeurde vijf- arige werkplan dus tot 1937 nog gee- D i MB n 3 2 1 scheidsrectitera.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 6