3 I 1 II 1 I j LSC I—Sneek I. De receptie. H en v. Fiscus en r 8 I Het tegenwoordige bestuur van de voetbalvereen L.S.C. Van links naar rechts: P, J. Fennema, S. Zandstra, S. de Wolf, F. D. Hollander en Lusthoff. licht teden en clubvrienden U den rug toegekeerd, doch dit waren de echte LSC’ers in den regel niet. De goede kern blijft en steunende op die kern kan LSC met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. Wanneer Uw club dan bestuurd blijft door een college zoo als hier thans voor mij1 zit, met als voorzitter de man van ervaring en een secretaris die niet te gen wat werk opziet, dan kan het niet anders of de goede clubgeest zal steeds bestaan blijven en dan zullen de ge- wenschte successen op het voetbalveld ook niet kunnen uitblijven. Spr. eindigt met de wensch van het F.V.B.-bestuur dat dit zoo moge blijven. Hierna volgen tal van teden en oud- leden en o.a. ook oud-scheidsrechter IJ. v. Hettema van Bolsward om het bestuur te complimenteeren. De heer Koopmans doet dit namens de Sneeker Mixed Hockey-club. De oud-secr. de Haan heeft na de felicitatie zijn off. onderscheiding als eere-lid van de LSC in ontvangst te nemen en de voorz. doet dit met eenige waardeerende woorden. De heer F. de Wolf komt nu het LSC-bestuur zijn gelukwenschen aan bieden en de voorz. neemt daarbij de gelegenheid waar, zijn ouders te bedan ken voor de groote toewijding en vele opofferingen hem gedurende de 25 ja ren van het LSC bestaan bewezen. Voor de Sneeker Zeilclüb zijn het de heeren H. v. d. Zee, S. Oly en F. v. d. Meer; en voor de Leeuw, voetbalver. Friesland de h.h. J. Hooiring en J. Fed- dema die de LSC komen complimen teeren. v. v. Sneek. Het kan niet anders of dit moet tot bloei leiden van de sport in het algemeen en Van die in de ge meente Sneek in het bizonder. do ku gc za I 1 1 t De h.h. W. Karsten en W. v. Win den doen hun gelukwensch namens de Sneeker Scheidsrechtersver. en doen deze vergezeld gaan van een bloemstuk. De heer Karsten gewaagt van de pret tige verstandhouding tusschen hen en de LSC en hoopt dat het le klasser- schap ook door deze club zal worden behaald. Altijd is het het Sneeker Seheids- rechterscorps een groot genoegen ge weest voor LSC de fluit te hanteeren omdat haar leden ten alle tijde sportief optreden. Pi' op I n< oi er ht D m va rei ze M> aa 0 Des avonds om 7.30 uur had er in Hotel Poelman een bijeenkomst plaats van teden, oud-leden, donateurs en ge- noodigden. Hier had men tevens de ge legenheid om het bestuur te compli menteeren met het heuglijke gebeuren. Dat hiervan een druk gebruik werd ge maakt behoeft geen betoog. Als deputatie van de Friesche Voet balbond verschijnen de heeren W. K. Tinholt te Sneek, P. Kuindersma te Joure en J. Noppert van Heerenveen voor de groene tafel. Eerstgenoemde is woordvoerder. Spr. zegt dat het in af wijking van de gewoonte is, dat hij voor den F.V.B. het woord voert, omdat ge- regeld de voorzitter hiervoor aangewe zen wordt, aan wie dit ongetwijfeld be ter is toevertrouwd, doch die voor deze gelegenheid tijdelijk nit zijn functie ont heven moest worden. In de eerste plaats zegt spr.: de hartelijke gelukwenschen van den F.V.B. met het zilveren jubi leum. LSC heeft steeds een bijzondere plaats in de rij van F.V.B. vereenigin- gen ingenomen, omdat zij gerekend De heer ,G. de Weert van Leeuwar den spreekt namens de Kon. Nederl. Voetbalbond en Afd. V. Het was voor spr. een aangename gebeurtenis LSC met het 25-jarig be staan te mogen gelukwenschen. Immers hij had ook aangename herinneringen aan deze club. Niets dan dank had hij voor het pionierswerk dat door LSC in het belang van de voetbalsport was verricht en dat dikwijls met groote moeilijkheden gepaard was gegaan. De vruchten hiervan zijn niet achterwege gebleven. De Kon. Nederl. Voetbal bond en Afd. V in het bizonder heeft voor dit alles groote waardeering en geroemd mag worden de aangename sa menwerking tusschen LSC en den bond. Dat de komende jaren een bloeivol tijd perk voor de LSC mag worden is de wensch van de K.N.V.B. Persoonlijk tot de LSC-praeses spre kende brengt spr. hem dank voor het vele wat hij voor het voetballend noor den is geweest, gepaard gaande met opoffering van yeel vrije tijd. Nimmer heeft men tevergeefs een beroep op U gedaan en de bond is U daar zeer dankbaar voor. Spr. zegt namens de De rij der sprekers werd geopend door de heer M. A. Henstra, die sprak namens de LSC-veteranen, oud-leden en eere-leden. Spr. deelt een stukje histo rie van zijn club mede, waarvan hij' ja renlang lid en bestuurslid is geweest. Hij herinnerde er aan hoe de com binatie tot stand kwam en deze in Hotel „De Nieuwe Doelen” ondanks eenige tegenstand plaats vond en wat nu na 25-jaren een gelukkige keuze blijkt te zijn geweest. Zwaar heeft de LSC het dikwijls te verduren gehad, maar nim mer heeft ze gefaald. dachten zijn en bij ons is U dat weder- keerig. Spr. eindigt met de wensch dat de LSC in de toekomst ook van de diensten van de heer Versteegden zal mogen profiteeren. De heer Versteegden antwoordt, dat het vertrek uit Sneek hem en zijn echt- genoote zwaar is gevallen. Hij; heeft de Friezen en jn het bizonder de Snee kers leeren kennen en heeft voor hun kameraad- en vriendschap groote waar deering. Spr. hoopt tenslotte dat de LSC, Sneekers en Friezen een tijd van welvaart en geluk tegemoet mogen gaan. Te ongeveer 9 uur sloot de heer De Wolf die alle spr. met hartelijke woor den van repliek had gediend, met de wensch dat de LSC ook in de toekomst van de vriendschap haar heden bewe zen zal mogen profiteeren. Nog langen tijd bleef men daarna gezellig bijeen. De concertzaalband pnder leiding van de heer P. Kreeft zorgde voor populaire muziek. Een oud-lid van de voetbaltlüb Bri- nioi te Leeuwarden, de heer Nuijen, welke ver. het eerst in 1907 tegen de LSC speelde, memoreert een stukje historie. De heer Zuiderbaan wil namens de Commissarissen van het Sportpark gaarne zijn gelukwenschen aan de an dere toevoegen. Het doet spr. groot ge noegen te vernemen van de harmonie die er bestaat tusschen de LSC en de De aangekondigde jubileum-wedstrijd tusschen bovengenoemde elftallen kon tengevolge het zeer slechte weer niet plaats hebben. Dat dit voor de vele voetballiefhebbers een groote teleurstel ling opleverde laat zich denken. Voor de competitie ontmoeten deze plaatse lijke clubs elkaar voorloopig niet meer nu Sneek in een hoogere afdeeling is geplaatst. Bovendien was het voor beide clubs een mooie oefening geweest nu Zondag a.s. beiden een competitiewed strijd hebben te spelen. Het heeft even wel niet zoo mogen zijn. Misschien komt echter binnenkort hiervoor nog wel eens de gelegenheid. De fraaie zilv. medaille aangeboden door het bestuur van Vreemdelingen Verkeer kon nu niet worden uitgereikt. moet worden tot de oprichtsters van omen bond, rij1 het dan ook onder haar oorspronkelijke naam Lycurgus. Spr. wjjst dan pp de moeilijkheden waar onder LSC vroeger heeft moeten spe len, toen ook op de voetbalsport nog van toepassing was „het onbekend maakt onbemind”. LSC had tot taak meer bekendheid aan ome sport te ge ven en wij kunnen allen constateeren dat zij daarin volkomen is geslaagd. Ik wil dan ook niet alleen volstaan met een felicitatie, doch bij deze gelegenheid U w club tevens hulde en dank brengen voor het belangrijke pionierswerk dat zij in deze omgeving heeft verricht. LSC is de baanbreekster geweest voor de vele clubs die haar later gevolgd zijin. Spr. roemt daarna de heer de Wolf die reeds in 1910 als consul den Bond belangrijke diensten bewees en steeds is geweest de spil waar alles op voet- balgebied om draaide. Toen in die da gen in deze omgeving verschillende nieuwe clubs werden opgericht was hij reeds de altijd bereidwillige vraagbaak voor velen. De heer de Wolf, voor wie dit jubileum wel een zeer bijzondere beteekenis heeft, wordt dan in ’t bij zonder gefeliciteerd met dezen dag. Ook thans doet LSC nog veel voor de propaganda van ome sport. Zij toont er zich van bewust te zijn dat LSC als oudste club een opvoedende taak heeft te vervullen,, vooral tegenover de jonge clubs op het platteland. In tijden van tegenspoed hebben wel- De heer Joh. Ruiter spreekt namens het terreinpersoneel. De h.h. A. H. Vis en N. de Vries vertegenwoordigen de Ver. v. Vreemde lingenverkeer te Sneek. De heer Vis vertolkte tevens de gevoelens van de Com. v. Lich. Opvoeding en die van de Turnkring Sneek. Namens het gemeentebestuur ver schijnt ome burgemeester de heer P J. de Hoop. Deze wenscht de LSC geluk met deze dag en een glorierijke toekomst voor het nieuwe 25-jarig tijd perk; dat het de LSC mag gelukken om de eerste plaats te veroiveren op het ter rein van de hoogste voetbalsport. Voorz. de Wolf noemt het een groote eer dat de burgemeester zijn vereeni- ging namens het gemeentebestuur persoonlijk komt feliciteeren. In de af- geloopen 25-jaren is er veel gebeurd. Toen ome ver. haar loopbaan begon waren wij nog trappers op een smerig terrein, thans js dit niet het geval meer. De gemeente Sneek heeft ook het be lang van de Lich. opvoeding ingezien en daarvan blijk gegeven door het bou wen van groote gymnastieklokalen en het mede aanleggen van ons sportpark. Gij hebt steeds uw belangstelling ge toond en spr. hoopt dat het de burge meester gegeven mag zijn nog vele ja ren tot bloei van onze gemeente werk zaam te zjj’n. Hierna wordt het eere-lid de heer C. H. Versteegden die de verre reis uit Roermond heeft ondernomen om nu zijn oude ver., waarvan hij in de jaren 19241928 als voorz. fungeerde, haar züv. jubileum viert aanwezig te zijn, door voorz. De Wolf toegesproken. Spr. doet dit met hooge waardeering, kers- versch ligt de periode van uw samen zijn met ons nog in het geheugen. In het LSC-dom zijt ge onuitwischbaar. In kritieke tijden komen we nog steeds bij U om raad te vragen. We kermen ook het medeleven van uwe echtge- noote die hier helaas niet aanwezig is. Wij weten dat wij altijd bij U in ge- Dan komt het bestuur van de voet balver. Sneek n.l. de h.h. L. Ringma, J. G. Zijlstra en P. v. d. Baan haar zustervereeniging met deze heuglijke ge beurtenis feliciteeren. Vele jaren, zegt voorz. Ringma, heb ben we samen gewerkt jn de F.V.B., 3e en 2e klas K.N.V.B. Wij zijn ge promoveerd, U is gebleven. Wedstrijd den vol spanning en vuur zijn er tus schen ons dikwijls gestreden, maar nim mer en nooit was er haat aanwezig. Wel hebben we wel eens met de tan den op elkaar tegenover elkaar gestaan, maar de goede verstandhouding die er tusschen ons bestond is daardoor nim mer geschaad, en we zulten hopen dat dit zoo ten alle tijde mag blijven. Voor zitter de Wolf heeft ook een persoon lijk compliment van de v. v. Sneek in ontvangst te nemen en1 wordt genoemd een jjVerig bestuurslid, een man die al tijd iri de bres heeft gestaan als de belangen van het noordelijk en Snee ker voetbal er mee gemoeid waren. Is het in de regel de gewoonte bloemen aan te bieden, wjj hebben gemeend, zegt spr.,. hiervan ditmaal te moeten af wijken en willen U aanbieden een club- wimpel met de wensch dat ge er in zult slagen binnen de kortst mogeljjke tjjld ook het le klasserschap te behalen, wat tevens als dank zou kunnen dienen voor Uwe vele werkzaamheden voor de LSC verrjcht. Namens de juniores-afdeeling van de LSC voert W. Riemersma het woord, en biedt een LSC-clubvlag aan. De feestavond. In de Harmonie werd Zondagavond het feest van LSC voortgezet met een feestavond. De zaal was voor dit doel versierd en op het podium was de schat van bloemen gerangschikt die de LSC bij haar jubileum had ontvangen. Te ongeveer 8.30 uur sprak voorz. De Wolf het openingswoord. 25 jaar, zegt spr. liggen achter ons. Het be stuur had unaniem besloten dit feit niet onopgemerk voorbij tte laten gaan. Een feestcommissie was samengesteld en gisterenavond was er gelegenheid geweest om het bestuur te complimen teeren. Heden willen wij een intiem feest vieren. Spr. heet in het bizonder welkom de drie eere-leden M. A. Hen stra, C. H. Versteegden en J. de Haan. Vooral verheugt het ons, zegt spr., dat de heer Versteegden is overgekomen om dit feest mede te vieren. De geschie denis van het LSC-dom vindt men wel uitvoerig vermeld in de daarvoor uitge geven feestcourant. De toekomst van LSC ligt op de velden. Dat ge met ons medeleeft en steeds uw belangstelling toont stemt ons tot groote dank baarheid. Spreker memoreert ver der de jeugd van LSC, die deze dag nu LSC haar feest viert er op uit is getrokken naar Rotterdam om daar de naam van LSC hoog te houden. Wel hebben onze jongens het aldaar niet tot een overwinning weten te bren gen, maar als men bedenkt dat het wes telijk spell hooger moet worden aange slagen dan dat Van het noorden, dan mag men de uitslagen 11 en 10 resp. tegen Sparta van Rotterdam en Wilhelmina uit ’s Hertogenbosch niet slecht noemen. Het LSC-bestuur had voor deze feest avond een beroepsgezelschap artiisten geëngageerd en wel de familie Hofman van Amsterdam. Met de wensch dat het LSC in de toekomst moge wel gaan, verklaart spr. deze feestavond voor geopend. Ondertusschen zijn de juniores uit Rotterdam teruggekeerd en spontaan worden zij door de aanwezigen harte lijk verwelkomd. Een der leiders, n.l. de heer Karstkarel, biedt de voorz. bloe men aan die zij te Rotterdam uit han den van de voorz. van de zilv. bal1 com missie hebben ontvangen voor de ju- bileerende ver. en die moeten worden beschouwd als blijk van waardeering van het geheele voetballend westen. Voorz. De Wolf bedankt spr. schenkers voor dit huldeblijk. Hierna ging het doek open voor het gezelschap Hofman. Reeds dadelijk zat de fleur er in. Dit gezelschap wist met z’n repertoire deze avond te vullen op zoo schitterende wijze dat de zaal voort durend daverde. Er is genoten. Mevr. Hofman en haar man wisten met het door him gegevene de aanwezigen te boeien, maar ook Truus en Jeanne als instrumentaal duo hadden een indruk wekkende ovatie jn ontvangst te ne men. Terecht bood voorz. De Wolf zoo wel dit duo als mevr. Hofman een bloemenhulde aan. De heer Hofman deelde mede dat het zijn eerste maal was dat hij in Sneek optrad, maar ook voor hem en de zijnen is deze avond een avond van gulle ontvangst geweest en hij 'brengt daarvoor zijn dank. Het was ongeveer half twaalf toen men de zaal ging ontruimen voor een zeer gezellig bal dat tot ongeveer half drie duurde. Voor de LSC zulten deze dagen on- vergetelijk blijven.. K.N.V.B. een fraaie archiefkast aan LSC toe. 1 berts, Sneek; M- Rinsma,-Leeuwarden; Mr. F. Graafland, Den Haag; H. Ide- ma, Leiden; S. Coldewey, Deventer; Paardesportver., Sneek; v. v. Freno, Franeker; A. Merckx, Franeker; v. v. WFC, Wormerveer; v.v. Heerenveen; J. G. Greben, Leeuwarden; v. Keijzers- waard, Leeuwarden; v.v. FVC, Hui- zuim; v. v. Leonidas, Noordwolde; v. v. Gorredijk; A. F. Siemers, Sneek; v.v. Akkrum; S. Zijlstra, Rotterdam; v.v. MSC, Meppel; v.v. SSC, Steenwijk; v.v. Velocitas, Groningen; Dr. E. Vel- leman, Amsterdam; H. Jongbloed, Gro ningen; v.v. Rood Geel, Leeuwarden; Muller, Apeldoorn; v.v. BVC, Bakhui zen; Gebr. Kresner, Amsterdam; Com missaris v. Politie; J. Miedema, Sneek; v. v. Steenwijk; v. v. Leeuwarden; v.v. DOG, Wolvega; v.v. Be Quick, Groningen. Talrijk waren de bloemstukken, ge lukstelegrammen en andere felicitaties. Volledigheidshalve laten we hier de door de secr. aangeteekende lijst vol gen: Bloemstukken en manden van: Corn. Lich. Opvoeding, Sneeker Zeilchib, v. v. Black Boys, y. v. Friesland, v.v. Frisia, Politie Sportver., Kiezebrink en Co., Hotel Poelman, Uitgever Groentje, Fa milie de Wilde, v. d. Zee en Groenhof, Sneeker Scheidsrechtersver., Friesche Jeugd, Hotel Hanenburg, D. Riemer sma, H. v. d. Werf, v. v. v. ,CAB. ClubwimpeJ v. v. Sneek. Clubvlag Juniores LSC. Archiefkast K.N.V.B. Com. Sportpark cadeau naar keuze. Telegrafische en andere gelukwen schen van: Th. Joekes, Londen; Ned. Corinthians, Rijswijk Z.H.; v. v. SNVV, St. Nicolaasga; Mr. M. S. Kalina, As sen; v. v. Aristides, Leeuwarden; v. v. PurmeTstejjn, Purmerend; v.v. De Valk, Valkenswaard; Tj. Piersma, Bussum; N. v. d. Zee en Echtgen., Sneek; J. Haga en Zn., Sneek; v.v. De Kooi,, Joure, Politie Sportver., Sneek; R. Lam- Namens Sport en Liefdadigheid com plimenteerden de h.h. J. v. d. Zee en J. Postma de jubilaresse en bij mon de van eerstgenoemde wordt er gespro ken over de goede verstandhouding tus schen de Com. en LSC. Spr. hoopt dat dit zoo mag blijven en dat ook LSC eens de hoogste sporteer n.l. het le klasserschap mag te beurt vallen. Ook namens de T.B.C.vereeniging en Hulp in Nood wil spr. de LSC felici teeren en dat het haar gegeven mag zjjn dat zij nog vele jaren voor deze twee instellingen van liefdadigheid haar beste krachten mag geven. der Sneek-backs faalt, maar de LSC- praeses vindt Jillings op zijn plaats. Weer is het Postma die gevaarlijk komt opzetten, maar „Kobus” is onver murwbaar en stompt de bal corner. De Haan zal de hoekschop nemen, maar de LSC’er plaatst de bal niet voor de Sneek-doelmond. Nu komt Sneek er beter in maar B. de Haan weet nog juist op tijd ten koste van een corner te redden. De rust breekt aan met dubbelblank 00. Als er weer is begonnen duurt het niet lang of Sneek komt zeer gevaarlijk opzetten, Ringma, plus drie van zijn melde-aanvalters komen in zuivere bui- tenspel-posjtie voor Stam te staan. Eerstgenoiemde veroorzaakt bovendien nog „hands”. Beide overtredingen ont gaan aan ’t oog van de arbiter en Stam moet vis schen 01. We denken dan de gelijkmaker door Postma te zien scoren maar zijn schot mist het doel. Goed doorzetten van L. Ringma wordt beloond met een mooi doelpunt 02. De Wolf speelt alles zoo wat op links, waar Postma actief optreedt. Min der gelukkig is hij voor het doel, voor al keeper Jillings is voor hem de „sta- in-de-weg”. Piet van der Baan krijgt een schitterende kans, doch op het mo ment dat hij zal schieten komen Lust hoff en B. v. d. Werf toesnellen en red den ten koste van een hoekschop. Eindelijk uit een voorzet van Postma gelukt het T. de Jong, ook in buiten- spel-posjtie, keeper Jillings te passeeren, waarmee de stand 12 wordt. Even wordt de toestand voor het Sneek-doel kritiek als Jillings onvoldoende weg werkt. Kort hierop verricht de Sneek- keeper uitstekend werk als Postma voor hem is gekomen en de bal inkogelt. We telden de gelijkmaker, maar Jillings dacht er anders over en werkte het leer weg. Tegen het einde ontpopte Poiesz zich als een uitstekend schutter, maar doelpaal! en LSC-keeper voorkwamen dat er gedoelpunt werd. Onder groote spanning kwam het einde met onver anderde stand. De Sneek-veteranen wonnen alzoo de groote zilv. medaille die voor deze ont moeting was beschikbaar gesteld door de Commissie Sport en Liefdadigheid. |K Lid ra EHBV J.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 4