Officieel Orgaan der Gemeente Sneek I Heeren— No. 103 Eerste Blad Uitgave KIEZEBBINK 4 Co. Dit No. bestaat uit 4 Bladen. Feuilleton. eischt Chief Whip, want dan hebt U de abscp sigaret voor Uw gezondheid, rookt! Zaterdag 24 September 193248e Jaargang lute zekerheid^ dat U de beste VIRGINIA. Hl Wj 1 NIEUWSTIJDINGEN. Ook mot kurk mondstuk London t-l Alle Advertentlën worden In belde bladen opgenomen* Nader wordt gemeld i ARDATH zeide V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. Bioscoop bij de Waag. Lehars eerste toonfilm-operette „Es war einmal ein Walzer” is ditmaal het hoofd nummer in de Bioscoop bij deWaag. En een van de beste hoofdnummers welke men zich op een programma maar kan den ken. Muziek van Lehar dat beteekent zoet vloeiende melodieën; voorts ’n aardige lief desgeschiedenis welke zich in een Weensch milieu afspeelt en in de hoofdrol Martha Eccerth, de jeugdige ster, voor wie nog veel roem weggelegd schijnt en die we deze week over de Avro hebben kunnen hooren. Tal van bekende filmsterren treden met haar in dit bijzonder mooie en amusante werk op. In het voorprogramma o. a. een Fox-pre- De centrale verwarmingsinstallatie in het in aanbouw zijnde Tehuis voor Ouden van Dagen te Makkum werd heden opge dragen aan den heer Johan Volkers („jonge Volkers”). Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting was heden 10 Boerderij afgebrand. Vrouw in de vlammen omgekomen. LEMMER, 22 Sept. Hedenmorgen onder het melken is de boerderij! van Verduistering. Mej. P. C. K. is gisteren doof de vijfde kamer te Amsterdam- veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens ver duistering van f 2000, ten nadeel e van een man, die als liedjeszanger op den Voor Nederland bewerkt doos W. J. A. ROIDANUS Jr. Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke kortln - Zeedijk zjjn brood pleegt te verdienen en die aan de vrouw bovengenoemd bedrag in bewaring had gegeven. Het was het schamele o.erschot van een er fenis van f 15.0C0, die hij een week te voren in ontvangst had genomen. P. A. de Jong, t Woensdag is te Amsterdam overleden in den ouderdom van 63 jaar de heer P. A. de Jong, ontvanger der Registra tie en Successie. In 1897 werd de overledene benoemd tot ontvanger te HolWerd en in het zelfde jaar overgeplaatst naar Oostburg. In 1903 ging hij naar Sneek, terwijl hij in 1907 werd overgeplaatst naar Wa- geningen. In 1908 werd hij benoemd tot inspecteur der registratie en domei nen te Gorkum. In 1915 werd hij önt- ontvanger der registratie en domeinen te Assen, terwijl hij in M,ei 1923 jwerd benoemd 'tot ontvanger der successie rechten II te Amsterdam. Op 1 Juli 1929 volgde zijln aanstelling alls ont vanger van het Centraal Kantoor der registratie en successierechten te Am sterdam. Op 31 Augustus van dit jaar werd fle overledene benoemid tot officier in de orde van Oranje Nassau. In den vroegen morgen is de groote boerderij aan. de Tjonger onder M.un- nekeburen en bewoond door den vee houder Haven afgebrand. De brand ontstond omstreeks vier uur hedenmor gen terwijl de boer zich in het land be vond om te melken. Het vuur greep met grpote snelheid om zich heen, zoo- dat in korten tijd de boerderij geheel af- b'randde. De geheele inboedel en ook de groote voorraad hooi gingen ver loren. De ongeveer 36-jarige mej. A. Koop man, afkomstig uit Lemmer lag bij het uitbreken van den brand nog te bed. Zij schijnt bijl het uiitbreken van den brand uit bed te zijn gevlucht, want toen men haar ging zoeken vond men het bed leeg. Om 11 uur hedenmorgen werd haar geheel verkoold lijk in de overblijfselen van de schuur gevonden. Zij schijnt op haar vlucht door den rook te zijn bevangen en is toen in de vlammen omgekomen. F. D. I antwoordde Sam. „Ik heb mijn eten en dat verdien ik meer dan genoeg.” „Jij hebt, wat je bevolen wordt, te doen met wat minder kletspraatjes,” zeide Husky dreigend. Op dat pogenbhk kwam de meer di plomatiek aangelegde Jack, die vond, dat een ruzie tot minder gewenschte ver wikkelingen aanleiding zou kunnen ge ven, tusschen beide „Houd je mond,” snauwde hij tegen Husky. En op ver zoenenden toon zeide hij tegen Sam: Je hebt gelijk. Husky had je niet wak ker moeten maken. Maar nu je toch wakker bent, kan je het hout Wel even halen.” „O, met alle genoegen,” zeide Sam onverschillig. Hij gooide zijn deken weg. Zooals zij allemaal deden, sliep hij meestal gekleed. Hij trok zijn pantoffels aan. De vier anderen keken met slecht ver borgen zenuwachtigheid naar hem. Het contrast tusschen rijn slaperige onver schilligheid en hun angstige blikken was treffend. Sam te slaperig en te geprikkeld om dadelijk op te merken, dat de tafel en de stoel verdwenen waren. Zijn oogen uitwrijvend, ging hij naar de deur. Bin nensmond vloekend rammelde hij aan het slot. Dan zag hij' eindelijk den gren del en schoof dien terug. „Waren jullie bang voor roovers?” bromde hij minachtend. „Doe de deur achter je toe!” beval Jack. Sam deed het en tegelijkertijd veran derden de gezichten van de mannen binnen. In gespannen houding en nau welijks adem halend luisterden zij. Zij hoorden Sam naar den stapel hout gaan en telden ieder stuk hout dat hjj in Modeshouw „Het Hooghuis”. Daartoe uitgenoodigd zijn wij gistermid dag een kijkje gaan nemen bij de Modeshow van „het Hooghuis”. Evenals altijd zag het lokaal er smaakvol uit; het bood plaats voor 220 bezoekers. Op de ruimten boven de vakken waren de nieu we stoffen in ruiten, strepen en fluweel ten toongesteld. Het geheel maakte een gezelli- gen in druk. Geen plaatsje bleef onbezet, de belang stelling was deze keer bijzonder groot. Men deelde ons mede dat zeer tot haar spijt de firma niet aan alle aanvragen om plaatsbe wijzen heeft kunnen voldoen. Op de tonen van de muziek defileerden de mannequins met keurige bontmantels, gra cieus werden voorgedragen de avond-toi- letten, ook de korte jasjes in Breitschwanz en Astrakan vielen zeer in de smaak. In veel variaties werden de wintermantels getoond van goedkoope tot de betere soorten. Ook japonnen passeerden de revue in groote verscheidenheid, voor elk wat wils. Eenige elegante japonnen, op eigen atelier vervaar digd, werden tot slot getoond. Naar de on verdeelde belangstelling te oordeelen, waar mede de dames de show volgden, mag deze wel geslaagd heeten. BIOSCOOPNIEUWS. Roman van HULBERT FOOTNER rijn armen liet vallen. Toen hij terug kwam, zetten rij vlug Weer een onver schillig gezicht. Sam wierp het hout op het vuur. „Nou je toch bezig bent, kon je nog wel een vrachtje halen,” raadde Jack aan. Zonder iets te zeggen ging Sam weer naar buiten. „Nou, er is, geloof ik, niets aan het handje,” zeide Jack. „Ik heb altijd wel gedacht, dat er niets was,” zuchtte Husky. „Jij begon Jach verontwaardigd. Maar een uitroep van Joe belette hem verder te gaan. „Lieve hemel 1 Duister I” Zij hoorden pen scherpen kreet van verbazing van Sam en de armvol hout kwam met een plof op den grond. Zij hoorden Sam hard loopen, maar van de hut weg, niet naar de deur toe. In spanning hielden zij hun adem in. Zij hoorden een plof op den grond en een verward geluid, alsof er gevochten werd, dan klonk Sam’s stem helder: „Jongens, brengt de lantaarn hier! Gauwl Jack! ShandI Gauwl” De vier mannen aarzelden in vreese- lijke besluiteloosheid. Zij keken elkaar aan, de een wachtend op een bewe ging van den ander. Er klonk geen angst in Sam’s geroep, alleen zenuw achtige opgewondenheid. Ten slotte nam Jack met een vloek de lantaarn en wierp de deur open. De anderen volgden hem in de orde van hun moed, Joe natuurlijk in de achter hoede. Een honderd yards verder zagen zij bij het licht Sam, die met iets, dat op den grond lag, vocht. Wat het was, konden zjj niet zien iets, dat hijgde schen den kok en rijn meesters, dat makkelijker te zien dan te omschrijven was. Er bestond aan geen van beide kanten sympathie. Blijkbaar was hij niet een der hun nen en verlangde hij er ook niet naar dat te rijn. Sam’s oogen, hoewel nog vol slaap, waren toch omzichtig en be hoedzaam. En achter die behoedzaam heid was iets als minachting te lezen. Het leek alsof hij heelemaal alleen was in de hut en onbevreesd. Hij was even jong als Joe, maar woog waarschijnlijk een dertig pond minder dan deze. Toch was Sam geen zwakkeling, maar rijn tengerheid kwam in dit gezelschap meer uit. Door rijn oogen viel hij het meest op. Zij waren diepblauw, verrieden stand vastigheid en schitterden dikwijls. Zijn mond wedijiverde met zijn oogen in het suggereeren van opgewektheid en flink heid. Het was een soort mond, die dicht kon blijven als het noodig was. Hij had dik, lichtbruin haar, op het kantje van rood af. Hij had door die tengerheid en vast beradenheid iets over zich, dat sym pathie wekte. Dat was het voornaamste verschil tusschen hem en de andere mannen. „Wijl hebben hout noodig,” Husky arrogant. „Ga het halen!” Een oprechte verontwaardiging deed rijn slaperige pogen gloeien en fonke len. „Wat beteekent dat? Het staat vlak bij de deur. Moet je me daarvoor wakker maken?” „Zool” snauwde Husky. „Ben jij de kok of niet? Waar hebben we je an ders voor gehuurd?” „Je zoudt werkelijk gaan denken, dat jullie me loon gaven, als je jou hoort,” en kreten van woede uitstiet. „Hier jongens! Gauwl" riep Sam. Tot hun verbazing klonk er lachen in rijn stem. Zij diensden terug. „Wat heb je daar te pakken,” vroeg Jack. Het antwoord was even verbijsterend als een ontploffing: „Een meisje!” Een snelle reactie greep bij allen plaats. Zij sprongen hem te hulp. „Houd de lantaarn in de hoogte!” riep Sam buiten adem. „Shand, pak haar voeten. Ik heb haar armen stevig beet. Lieve hemel, ze bijt als een kat. Draagt haar naar binnen.” De laatste woorden kwamen er met een hartelijken lach uit. Tusschen rich jn droegen Shand en Sam haar naar de deur. Hun last kron kelde rich als een paling. Zij hadden hun handen vol aan haar, want zij! was glad en sterk tegelijk. Eindelijk kre gen rij haar toch binnen. De anderen volgden, sloten de deur en grendelden die. Sam, gewoonlijk zoo kalm en be dachtzaam in dit gezelschap, was door opwinding als gemetamorphoseerd. „La ten we nu eens kijken wat we te pakken hebben,” riep hij uit. „Zet ze neer. Maar pas op, anders krabbelt zij' nog!” Zij zetten haar neer en gingen dan voorzichtig achteruit. Maar zoodra zij vrij was, kwam er aan haar tegenstand een einde. Zij vloog niemand aan, maar keerde zich pm en streek haar haren glad als een vogel zijn veer en. Die on verwachte gedweeheid was een nieuwe reden tot verbazing. Zij namen haar op. „Een vrouw!” riepen zjj heel verwon derd. „Waar komt die vandaan?” Wordt vervolgd. den- heer H. Haven te Langeülte tot den grond toe afgebrand. De 36-jarige huishoudster A. Koopmans is in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. mière voor Nederland nl. „Een kind van de straat”, met Sally O’ Neill. Het zal weer druk worden in deze bioscoop. Binnenkort hier „Müdchen zum heiraten”, met Renate Müller en Herman Thimig. Door de gemeente Sneek is aan besteed het maken van 77.50 Mi. wal- muur van gewapend beton en metsel werk langs den Noordersingell met aansluitend voetmuurtje van 28 Mi. het leggen en stellen v|an eenig riollee- ringswerk in de Parkstraat en den Nooir- dersingel, het opnemen en gedeeltelijk herleggen van oude bestratingen en het aanleggen van nieuwe trottoirs in de Parkstraat en langs den Noordersingell en het aanbrengen van de bestrating in de Parkstraat. Rioleerings- en bestratingswerken van door de gemeente te leveren mate rialen. Aantal inschrijvingen 25. Er was in geschreven als volgt: U. van Meeheren te Hindelbopen f12.400; H. Visser te Lemmer f 11.780; G. W. de Jong te idem f 11.500; W. Visser en H. Visser te idem f 11.440; H. F. Ringnaida te Sneek f 11.340; H|. Dijkstra en D. Sijblesma te St. Nicolaas- ga en Oosterhaule f 10.747E. Metz te Sneek f 10.325; R. de Jong te Grouw f 10.200; Joh. Rptmbout te Dongjum f 10.100; B. en H. Beljon te Lemmer f9990; Aannemersbedrijf „Rival” te Sneek f 9933D. en Joh. Stenefcer te St. Nicolaasga f9900; KI. Hiemstra te Sneek f9900; H. Speelman te idem f9800; H. van Meekeren te Hinde- loopen f9800; S. de Wolf te Sneek f 9777A. F. Veens'tra te Bojsward f 9645J. v. d. Sluis te Langweer f9555; Hollander en de Boer te Bote- ward f 9400P. Schram te Berfikum f9400; Beton-industrie Hendr. Kuiper te Bplsward f9360; Sj. Schuitmaker te Leeuwarden f9300; Joh. W. de Jong en P. J. Bfeljon te Sneek en Lemmer f9280; H. Molenaar te Sneek f9140; de Boer en Bijlsma te Bolsward f8749. Gunning volgt. „Wat zullen we doen?” vroeg Joe ze nuwachtig. „Wij kunnen het niet uit elkaar krijgen zender een bijl en die ligt buiten.” De blik van Husky, die vergeefs de hut doorkeek, viel op den slaper in den hoek. „We kunnen den kok hout laten ha len,” zeide hjj. „Hij heeft niets ge hoord.” „Prachtig,” zei Joe opgelucht, „en als er buiten iets is, zullen we het van hem wel hooren.” „Hij zal zien, dat we alles opge brand hebben,” bracht Shand er te gen in. „En wat zou dat dan nog?” vroeg Big Jack. „Hij zal het ook zien als hij wakker wordt. En dat gaat hem in ieder geval niets aan.” „Hé, Sam!" riep Husky. De liggende gestalte bewoog zich eindelijk en ging knipoogend rechtop ritten. „Wat moet je?” vroeg hij boos. Zoodra deze jonge man zijn oogen opende, was het duidelijk, dat er een nieuw element in de situatie gekomen was. Er jvas een subtiel verschil tus- De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen, die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijiand, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan» 1 f CM ■9. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (75e Jaargang) i ta lift in de wildernis.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 5