Officieel Orgaan der Gemeente Sneek „Zij” Crème annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) Eerste Blad Uitgave KIEZEBRISK Co. Dit No. bestaat uit 3 Bladen. Io. 4 Woensdag 12 October 1932 49e Jarrg'sng OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. Alle Advertentlën worden In belde bladen opgenomen» Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Gevonden Voorwerpen. Spr. heeft dit bolwerk getoond zooals het er moet staan om straks gereed te zijn voor de nieuwe taak. Met decentralisatie van de Rijks- verzekeringsbank zal het niet uit zijn, alle ge noemde diensten zullen in handen van werk gever en -nemer geraken, maar dan zal het algemeen belang zijn vinger opsteken en vragen dat ook voor dat belang wordt gewaakt en dan heeft men de R. v. A. Komt die verruiming en verbreeding, dan zullen the right men on the right places geplaatst moeten worden, uit de andere diensten dienen de knapste koppen dus hun plaats te krijgen bij de R. v. A., want hun 32 voorzitters hebben natuurlijk geen monopolie van knapheid. En een dergelijk, fundament dat in de toe komst de geheele sociale wetgeving in uw dis trict zal omvatten, kunt gij, roept spr. uit, hier niet opgeven. Er zijn zelfs nu al te weinig. Voor de uitkeeringen van ongevallenwet, ziektewet, de Raad van Arbeid gekocht, bij de verschillende postkantoren voor f230.000; men moet dan ook concludeeren dat als men deze elders moet koo- pen, dit zeer bezwaarlijk zou zijn. Van 30 tot 50 menschen halen in de eerste dagen der maand zegels; op Dinsdagen in Mei komen er wel 160 klanten, die voor f2500 zegels koopen. Voor de Ongevallenwet zijn de kleine werk gevers bij de R. v. A. aangesloten. Er worden daar 4500 loonlijsten verwerkt, deel der werkgevers laat de loonlijsten direct ten kantore in orde maken. Men denke er eens aan dat die naar elders moeten! Aan premie voor de Ongevallenwet wordt aan dit kantoor f71000 betaald. De werkgevers waardeeren de R. v. A. dus zeer, dat blijkt wel uit het feit, dat zoo, velen er persoonlijk komen. Men zal dat zeker niet doen als de R. v. A. in Heerenveen komt. Het zou onzin zijn te ver wachten dat men uit Bolsward, Hennaardera- deel bv. naar Heerenveen zou gaan; Heerenveen is geen centrum, zal het nooit worden; het is de zevende plaats der provincie (6300 inw.) en Sneek de tweede. Wat Leeuwarden betreft, de kleine werkgevers komen het meeste ten kantore en juist deze menschen komen niet op Vrijdagen te Leeuwar den en voor hen is het dan een groot ongerief; zij kunnen zich moeilijk een dag aan hun be drijf onttrekken. De centralisatie zal dus de werkgevers meer geld kosten en het is te be twijfelen of dit werkelijk bezuinigen voor het rijk is. De decentralisatie is niet duur; onder Aalberse is ze volkomen geslaagd en toen zag men er voordeel in en nu denkt men het weer in cen tralisatie te vinden. Waar de centralisatie de werkgevers meer kost dienen we met kracht op te komen voor het behoud van de R. v. A. in Sneek. Spreker hoopt dat de actie tengevolge zal hebben dat we straks kunnen zeggen: de Raad van Arbeid blijft in Sneek. De heer West ra wenscht door zijn ver schijnen hier blijk te geven van het belang van het behoud van de Raad voor de middenstand De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs (in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en i - - Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. en aMuiHiciiiciiiöuisaaii, vciöcmjin ryiiioud^ö cn vnjuags. /wonnememsprijs m ae staa tz.du, naar ounen rr. per post t j.ou. De biNEEKl wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de'Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijpt Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum Als er een groote taak aan een college is op gedragen, moet zijn territoir niet ie groot zijn, daaronder lijdt de intensiteit; toch hebben we van 39 nu ‘al 32 R. v. A. gekregen: Hoorn is bij Alkmaar, Heerlen bij Maastricht gekomen, Zutfen kwam bij Arnhem, de heele Achterhoek van Gelderland moet nu vanuit Arnhem bediend' worden! De fout dat Gouda opgeheven is wreekt zich nu bij de plannen met Delft, en moet nu Sneek opgeheven, waar Harlingen, Bolsward en Franeker o. a. toe behooren, een district met 30000 arbeiders en 3000 werkgevers? Moet nu dat intensieve bolwerk opgeheven worden en gevoegd bij Leeuwarden of Heérenveen? Wanneer de taak der R. v. A. zou blijven als die in de laatste jaren voor de Ziektewet geweest Actie voor het behoud van de Raad van Arbeid. Een comité bestaande uit vertegenwoordigers van gemeentebestuur, Middenstandsver., V.V.V., dep. Sneek Mij. voor Nijverheid en Handel enz. heeft de hand aan de ploeg geslagen om, mocht er in de geruchten dat de Raad van Arbeid alhier opgeheven zal worden, een kern van waarheid zitten, te trachten deze funeste regeering]splan- nen te keeren. Daarvoor is o. a. gisteravond een openbare vergadering gehouden in het Gerechts gebouw, waar tal van organisaties vertegen woordigd waren. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen de burgemeester, wethouder Maseland, deken van Galkom, de heer J. H. H. Piccardt en de heer F. Blok; De Voorz., de heer P. J. de Hoop, zeide dat er een gerucht gaat betreffende opheffing van de Raad van Arbeid' alhier; officieel weten wij niets, maar spr. vreest dat dit gerucht zeer veel gronden van waarheid bevat en daarom dient actie gevoerd als men het belang ziet voor Sneek en het district dat de R. v. A. hier blijft bestaan. Om dat belang nog eens duidelijk te maken hebben we iemand uitgenoodigd, van wie we weten dat hij; strijdt voor het behoud van alle bestaande Raden van Arbeid. Spr. hoopt dat deze avond zal leiden tot een actie met als vrucht het behoud van de Raad van Arbeid. Mogen we deze avond' een richt snoer krijgen hoe te handelen. Mr. J. J. A. Bakker, voorzitter van de Raad van Arbeid te Nijmegen, sprak daarna over de wenschelijkheid van het behoud der bestaande Raden van Arbeid. Spr. heeft de uitnoodiging gaarne aangeno men, ook om het behoud van de R. v. A. te Sneek, maar meer nog om het behoud van alle bestaande Raden van Arbeid. Spr. werd bij zijn reis door Friesland getroffen door een indruk van kracht, en daarom ook hoopt hij te pleiten voor het behoud van een instituut, dat in dit district een bolwerk van kracht kan zijn voor werknemers en werkgevers. Talma is de eerste groote sociale minister ge weest, hij zag’de Ongevallenwet geboren wor den, die gunstig werkte voor den arbeider, maar waarin hij meer dan de ambtelijke uitvoering wilde; hij was zijn tijd ver vooruit, hij zag reeds de organisaties' van werkgevers en -nemers groeien, en dat pakte hem. Hij kende de nood der arbeiders, die hij als jong domineeszoon al zag en toen hij later zelf dominee werd, ging zijn liefde vanzelf tot de arbeiders uit. Hij wilde de organisaties zelf mee doen werken aan de uitvoering der sociale wetten, zoo ontstond bij hem het denkbeeld der overheidsorganen en zoover was hij als minister zijn tijd (1912) voor uit, dat zelfs uit z’n eigen partij verzet tegen zijn idee van overheidsorganen waarin werkge vers en -nemers een besturende taak zou zijn opgedragen en de voorzitter door de staat zou worden benoemd ter behartiging van het alge meen belang; dat waren zijn Raden van Arbeid, en ondanks de bestrijding kreeg hij deze raden er door. Hij wilde echter het geheele arbeids leven brengen in de handen van werknemers en werkgevers, dus niet alleen de sociale verzeke ring doch arbeidsinspectie, arbeidsbemiddeling enz., doch dat alles heeft hij uit z’n wetsontwerp moeten nemen, en het werd teruggedrongen tot het terrein der sociale verzekeringswetgeving, Talma was nu eenmaal veel verder dan de so ciale denkers van zijn tijd hier. In de encycliek Quadragesimo Anno staan thans dingen die Talma toen reeds opperde. In ’13 kreeg Talma zijn Radenwet; hij wilde 78 Raden hebben, maar er kwamen in 1919 ’39. Zijn Invaliditeitswet enz. kwamen er, maar hij zag ze niet in werking. Eerst het eerste kabinet Ruijsch met Aalberse bracht de Invaliditeitswet enz. en in 1930 kwam Talma’s Ziektewet, Ofschoon geheel gewijzigd, in werking. En de minister Verschuur legde te recht een krans op Talma’s graf in Bennebroek als een welverdiende hulde aan deze man, die zijn tijd zoo ver vooruit was geweest. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend dat bij hen is ingekomen een verzoek van J. G. BRU1NSMA, broodbezorger, en vraagt of dit hier weer concurrentie is van Leeuwarden. Burgers van Sneek, denkt om uw zaak. Leeuwarden wil alles naar zich toe trek ken. Wij middenstanders hebben rekening te houden met het verlies van klanten, wij moeten gezamenlijk op de bres staan om de belangen van de stad te verdedigen. De heer P o s t m a, voorz. van de |Chr. bestu renbond uit Harlingen, zegt dat men daar aan vankelijk niet hier wilde komen omdat Harlingen eventueel onder Leeuwarden zou komen en nu bij Sneek is, wat niet veel verschil maakt. Toch zijn we gekomen en na wat de heer Bakker zeide kunnen we zeggen dat dit zeer leerzaam voor ons is geweest en dat het behoud van de R. v. A. hier de uitvoering der sociale wetgeving ten goede zal komen. Spr. hoopt dat alle orga nisaties op sociaal gebied in heel Friesland zich zullen scharen achter deze actie. De heer Piccardt zegt dat als mr. Bakker minister was alles in orde zou zijn, deze moet zien de minister op zijn hand te krijgen dan zou geheel Z.W. Friesland hem dankbaar zijn. Spr. onderschrijft volkomen wat de heer Bakker zeide, voor de R. v. A., eenmaal jammer genoeg met de nek aangezien, zal een betere toekomst gloren, welke spr. echter wel niet meer beleven zal, doch Talma onvergefelijk zal maken. Noch werkgever noch werknemer hebben zich ooit over de R. v. A. hier te beklagen gehad; ook ten opzichte der ziektewet is deze Raad zeer loyaal, terwijl verschillende Bedrijfsver. hun menschen dupéeren; als alle werkgevers in het Z.-W. zich aansloten zou de premie veel lager zijn. Moge de R. v. A. hier behouden blijven. De heer Maseland concludeert dat 3 be langen in ’t spel zijn, welke te bevoegder plaatse moeten verdedigd. Ie. het piaatselijk belang waarop niet de meeste nadruk moet gelegd, omdat men daar voor te Den Haag het minst zal voelen; 2e. het belang van de Z.W.-hoek, daarop mag stera de nadruk gelegd. Spr. heeft de indruk dat als men een insti tuut hier wil opheffen, men er als de kippen bij is, maar ais we iets willen hebben, het moeilijk te krijgen is, spr. hoeft maar te noemen de spoorkwestie, kanaalkwestie, de primaire weg. We mogen voor dit groote streekbelang met nadruk opkomen en 3e. met de meeste nadruk het belang, der sociale wetgeving zelf verdedi gen, dat zeer geschaad zou worden door de opheffing. De sociale verzekering begint er in te komen en nu vermindert men de service, dat is wel averechtsche politiek! De Voorz. is verheugd dat er hier heeren uit Hanhngen zijn en dat die getuigen dat het hun niet spijt dat ze hier geweest zijn en dat ze iets hebben geleerd van de heer Bakker. Terecht heeft de heer Maseland er de nadruk op gelegd dat niet het Sneeker belang doch het districtsbelang op de voorgrond moet staan bij de actie, naar sprekers oordeel dient thans ten spoedigste een request aan de minister aange boden, dat onderteekend is door alle vertegen woordigde organisaties en dat een commissie kan aanbieden bestaande uit een lid van het ge meentebestuur, 2 leden van organisaties en 1 vertegenwoordiger uit het district. i De heer H. M. Martens dringt op spoed aan, desnoods wende men zich telegrafisch tot de minister, het heeft haast. De heer Maseland zegt, dat nu allen hier zich vereenigen met de actie het niet noodig is dat alle organisaties nog inzage krijgen van het request. Laat men B. en W. machtigen dit op te stellen waarna het door de door de voorz. bedoelde commissie kan worden aangeboden. De heer de Wolf zegt dat met dubbele kracht moet aangepakt, opdat Sneek niet ver der uitgekleed worde, we denken maar aan de opheffing van de M.T.S. hier ten bate van Leeu warden. In de geest van het voorstel-Maseland wordt alsnu besloten. De Voorz. dankt mr. Bakker en de heer Blok, door wier optreden hier we met eenig vertrouwen voor het behoud van de R. v. A. kunnen opkomen. Wat van onze krachten ge vergd zal worden geven wij gaarne. Spr. sloot met de innige wensch dat de pogingen met suc ces bekroond mogen worden. werkt zacht en weldadig Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 203045 en 75 cent. enz. moet gij niet naar Leeuwarden! Dat dient hiér te kunnen in het centrum van het dichtst bevolkte deel van Friesland. Concludeerend zegt spr. dat de Raden van Arbeid als overheids- niet ambtelijke or ganen, nu de verzekeringswetten helpen uitvoe ren, welke taak 'zich bij de decentralisatie van de Rijksverzekeringsbank nog verder zal uitbrei den. De kentering in de opinie in werkgevers- en werknemers-kringen bij de lagere regionen reeds positief, bij de hoogere nog schoorvoetend wijst er op, dat de R. v. A. een rijke toe komst hebben, ook buiten het kader der ver zekeringswetgeving. Uitbreiding van het terri toir van de Raden van Arbeid zal de intensiteit der uitvoering van de tot hun gebied behoo- rende wetten ernstig schaden en daarom ook kan spr. zich begrijpen dat men hier protesteert. Als spr.’s woord een bescheiden steun aan dit protest verleent zal hij verheugd zijn iets te hebben bijgedragen tot een geweldig groot sociaal be lang in dit groote mooie district De heer F. Blok licht nu de beteekenis van de Raad van Arbeid alhier nader toe. Reeds voor een paar jaar liepen er geruchten over de opheffing en zijn we door de Raad afgevaardigd naar de minister, die vreemd op hoorde, want hij wist er niets van! Het kan nu anders zijn en daarom wil spr. het nut van de R. v. A. hier nog eens naar voren brengen. Het is na het gesprokene van den heer Bakker niet tegen te spreken, dat een goede samenwerking van werk gevers en werknemers bevorderd kan worden door het ideaal van Talma, Ongevallenwet, Invaliditeitswet, Ziektewet, voor al deze wetten kan men ui hier in Sneek bij de R. v. A. terecht; wordt hij hier opgeheven, dan zou men bv, voor inlichtingen over het invullen van de loonlijsten, buiten de stad moe ten en de werkgevers uit de omgeving kunnen hier toch veel beter komen dan in Leeuwarden of Heerenveen. Als een particulier twee zaken had, in Heerenveen en Sneek en één zaak voor de Z.W.-hoek wilde behouden, zou hij zeker Heerenveen niet boven Sneek handhaven. Als men allps te Leeuwarden concentreerde zou men de kosten voor de werkgevers uit Sneek en de Z.W.-hoek zeer verhoogen en de bespa ring door het rijk verkregen moest door de par ticulieren weer betaald door hoogere reiskosten enz. De zegelverkoop is hier van zeer groot be lang, er wordt hier per jaar voor f 204.000 aan Te Utrecht slaagde heden voor het le ged. theor. tandheelkundig examen de heer T. C. L. Hoekstra alhier. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 10 Oct. 1932: parapluie, B. Veldkamp, Nauwe Noorder- horne 11; cypersch poesje, Mevr. Klein, Sin gel 22; Vulpen, H. v. Wieren, Boschstr. 29. Wijlen mejuffrouw Agatha Witteveen, overleden te Sneek, heeft aan het R.K. Arm bestuur en aan het St. Bonifacius gesticht aldaar elk een legaat van f 500.vermaakt. heid. Toevallig beginnen ze eens met het gezonde Kruschen-systeem en dan mis schien wel voor het eerst in hun leven zullen eiken dag alle afval stoffen uit hun organisme verwijderd worden. Gezond, frisch bloed stroomt door hun aderen. En bijna onmiddellijk daarop voelen zij dat hun jeugd teruggekomen is. Zij voelen zich jeug dig, energiek en opgewekt. In één woord is dit het beroemde „Kruschen-gevoel”. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. Nu is het de meeste geschikte tijd, d:’ alles eens zelf te ondervinden op oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten dui zenden flacons Kruschen verdeeld, die ver pakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proefflacon gebruiken zonder de gewone flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U de groote flacon terugbrengen bij den winkelier waar U haar kocht en hij zal U uw Fl. 1.60 (uw rreheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de grabs proenlacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitver kocht heeft. (Adv.) Een late ontdekking. Tien maanden na het feit, is men tot de ontdekking gekomen, dat een jong meisje uit Frankfort a. d. Main, van wie men had aangenomen, dat zijl zelf moord gepleegd had, door den man, met wien zij1 betrekkingen onderhield, met opzet te water geduwd is. Hij had haar voorgespiegeld, dat zij' tezamen zelfmoord zouden plegen en had zich bovendien de hulp van twee kameraden verzekerd, die aan weerskanten van de brug. waarop het misdrijf gepleegd werd, de wacht hielden. aldaar, om hem een verlof A ingevolge de Drankwet 1931, S. no. 476, te verleenen voor de beneden-lokaliteit, ter oppervlakte van 50 M.2 van het perceel Oude Dijk no. 2. Tegen het verleenen van het verlof kunnen binnen twee weken schriftelijk bezwaren worden ingebracht. SNEEK, 13 October 1932. Raad van Arbeid te Leeuwarden. Naar de a. r. Rotterdammer ver neemt is de heer IJ. J3u.s Kzn., referen daris bij den Raad van Arbeid te ’s Gra- venhage, aangezocht om op te treden als voorzitter van den Raad van Aroeid te Leeuwarden. Deze vacature, nnUaan door het overlijden van oen neer D. L. Harms, is ,ot heden onver uld ge bleven in verband met reorganisatie plannen in Frie-land. De meeste menschen worden lang hun tijd oud, omdat ze vereischte voor de gezondheid verwaarloo- zen: de vereischte van een inwendige zuiver- is, was misschien samenvoeging mogelijk, maar als die taak zich uitbreidt, zooals nu met de Ziektewet, waarvoor de groote werkgevers wel bij de bedrijfsvereeniging zijn, maar de kleine niet, dan is opheffing niet mogelijk! „Houdt daarom vast het bolwerk dat gij hebt”, roept spr. uit Reeds binnen het bestek dat de Kamer de R. v. A. toebedeelde, dus het terrein der so ciale verzekering, is het van het grootste belang dat ge strijdt voor het behoud van de Raad van Arbeid hier. Denk er aan dat zij de Ziektewet behandelt, de Invaliditeitswet, de regeling der ziekenhuisverpleging voor rekening van de Ra den van Arbeid, de Vrijwillige Ouderdomsver- zekering, die hier in deze streken een post- hume hulde aan wijlen den inspecteur den heer Jansen zoo buitengewoon bloeit. Een verdere decentralisatie van het verzekeringswezen kan niet uitblijven, de dubbele administraties, die plaats hebben bij Rijksverzekeringsbank en R. v. A. zullen overboord gegooid moeten worden; de sfeer van hef rapport-Welter dringt daartoe. Het toekennen der ongevallenwet uitkeeringen en invaliditeitsrente, de beslissing over toepas sing van het verplegingsartikel komt noodger dwongen straks aan de R. v. A., omdat gedecen traliseerd moet worden. Het rapport-Welter gewaagt juist niet van opheffing van Raden van Arbeid, omdat Welter in Indië doorloopend werkte aan de belangen der decentralisatie. Welter acht als in Indië ook hier een gedecentraliseerd bestuur gewenscht en hij zag welk een belangrijk bolwerk de Raden van Arbeid kunnen worden. Decentralisatie bin nen het kader de Raden van Arbeid nu aange wezen, komt er zeker. Raden van Arbeid zijn geen ambtelijke licha men als bv. arbeids- en veiligheidsinspectie, het zijn overheidsorganen, waar werkgevers en werknemers samen de taak verrichten met een voorzitter, onafhankelijk van, zij het wel ver antwoordelijk aan de Kroon, om het algemeen belang te behartigen. Waar werkgevers en werk nemers alléén samenwerken domineert begrijpe lijkerwijs de werkgever; dat begint men gelei delijk, zij het schoorvoetend, ook in de hoo gere regionen der organisaties toe te geven en daarom is noodigi, wil men tot een behoorlijke uitvoering van de sociale wetgeving komen, uit breiding van het instituut der overheidsorganen. Buiten het kader der sociale verzekeringswet geving hebben we tal van wetten, waar de be hoefte gevoeld wordt door werkgever en -nemer er over mee te praten. Toch zijn arbeidsinspectie middenstanders denk eens aan het winkel tijdenbesluit en veiligheidsinspectie bv. zuiver ambtelijke organen, waarbij werkgever en -ne mer niets hebben te vertellen. En toch hoe gjoed paste de arbeidsinspectie en veiligheidsinspectie niet bij de Raad van Arbeid, waaronder ook immers de Ongevallenwet ressorteert; wat de werkloosheidsvoorziening betreft, voor de 750.000 ongeorganiseerden op dit gebied be staat nog niets, die behooren bij de R. v. A. Het werk van de R. v. A. op het gebied van Ziektewet, Invaliditeitswet, tuberculosepatiënten hangt ten nauwste samen met de volksgezond heid; het is dus niet vreemd deze dienst met de R. v. A. te laten samenvloeien, evenals de arbeidsbemiddeling; nu blijft volgens de wet alles gescheiden. Als dit alles samengevoegd kon worden wat zou dat afgezien nog van de groote be zuiniging gemakkelijk voor werknemers en werkgevers zijn. Verwezenlijkt zou zijn het ruime begrip van de R. v. A. dat Talma wilde, en dat men nu wel het plan-Bakker noemt, maar niets anders is dan wat Talma reeds wilde. Alle sociale instanties dienen ten slotte onder één leiding te komen; werkgever en werknemer moeten daar samen hun belangen behartigen onder leiding van de door de staat aangewezen voorzitter, die staatsrechtelijk geen ambtenaar is, echter het algemeen belang behartigt. Als werkgever en werknemer het alleen zouden doen, wat zou dan daarbij van het algemeen belang terecht komen?’ Daarom het overheids orgaan, daarom behoud van alle Raden van Arbeid. 92 JAAR EN RENT DE TRAP OP Dochter trotsch op haar acJeven vader „Ik voel het als eeh plicht”, schrijft (Mevr.) A. J. W., „hiermede mijn dankbaar heid uit te spreken voor üe scniiteiende resultaten die mijn vader vei kregen heeft door ’t gebruik van Kruschen Salts. Ze zou den werkelijk wonderen genoemd kunnen worden. Hij is twee en negentig jaar oud en zoo levendig als een veulen. Hij is altijd in de weer en rent trap op, trap ar. Zqn vrien den verwonderen er zich altijd over, hoe hij altijd zoo levendig kan zijn en zich nooit eens slap voelt. Hij vertelt hun dan altijd de reden: mijn geregelde dagelijksche dosis Kruschen Salts in het eerste kopje thee eiken morgen. Wij raden Kruschen Salts steeds aan alle kennissen aan. Naar mijn meening mag het in geen enkel gezin ontbreken”. (.Mevr.) A. J. W. j voor één noodzakelijke i t NIEUWE SNEËKÉRCOURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1