BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Nazaire, waar zij gebouwd is, de Norman- Downingstreet te trekken, doch de politie afgeloopen, een gebeurtenis, die bljzonde- -r“ Z’““‘ - *‘,x. vrouw Lebrun, de vrouw van den van gedoopt. Voor het te water laten van het schip heeft men 43 ton vet 1100 kg. 2500 kg. reuzel gebruikt Lr kan nog re&ia Dorathea Foekema 24 j. Gehuwd i Koraelis Bakker 25 j. en Johanna Jansen 18 j. om den auto te Echten, braken de aan- den hersteld, gebrachte touwen. Inmiddels Wanen eenige passeerende automobilisten snel naar Purmerend en Ilpendam doorgere den, om politie en autoriteiten te waar schuwen. Onder water kwas het toen reeds stil geworden. Na korten tijd kwam zoowel uit Pur- merend als uit Ilpendam hulp opda gen, Uit Purmerend een kraanwagen, waarmede onmiddellijk pogingen in het werk werden gesteld om den auto te lichten. Het duurde echter geruimen tijd voordat men daarin slaagde. Toen de wagen halverwegen was ópgetrok ken, bleek, dat een der inzittenden half uit het portier hing. Men trachtte hem er verder uit te trekken, doch dit ge lukte niet. Evenmin konden toen de andere slachtoffers nog worden bevrijd, een ‘treurig naspel van den wereldoorlog Levering van alle soorten DRUKWERKEN alsi Ver koopkaarten, Mu ziekstukken, Aan plak- en Ver koop biljetten, Nota’s, Wissels, Kwitantiën, Re glementen, Programma's, Tekstboekjes, Enz. Enz. den gemeld, dat de Normandie 313 meter lang, 35.9 meter breed ter hoogte van de waterlijn en 52 meter hoog is van de kiel tot aan de top der schoorsteenen. Wanneer alle klinknagels 11 millloen in aantal en bijna alle door vrouwen ge smeed in een lange rij achter elkaar neer gelegd zouden worden, dan zou er een stalen lint ontstaan van 650 K.M. lengte, een af- die door een sneltrein in 10 uren wordt afgelegd. De Normandie zal door vier motoren van elk 40.000 P.K., in totaal dus 160.000 P.K. worden voortbewogen; men rekent op een maximum snelheid van 30 knoopen en eer gemiddelde van 28, zoodat dus de passa giers in den tijd van 4 dagen en 11 uren naar New York vervoerd zullen worden. Deze kolos, werkelijk drijvende sted in den waren zin van het woord, zah3490 passa giers kunnen vervoeren, van wie 930 eerste klas 680 toerlsten-klas en 560 derde-klas. De bemanning zal 1320 koppen tellen. Ongelukken. In den nacht van Zondag op Maandag is langs de grens te Kerkrade tusschen Pan- nesneide en Holz een man, die in Pannes heide op familiebezoek was, door een Hol- landschen auto overreden en gedood. De chauffeur doofde de lichten en reed door, zonder zich om zijn slachtoffer te bekom meren. Vermoed wordt, dat de auto op den zgn. Groenen Weg op Kerkraadsch gebied is gereden, De politie uit Kerkrade doet onderzoek. Het slachtoffer heet Thecdoor Breme- kamp; hij is 34 jaren oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Hij was spoorwegarbei der te Oberhausen. Aanslag op cwT treft, v«n Hoever? Volgens can bericht uit AtbftM (Ohio) heeft de directie der BaltimoreOhio» spoorwegmaatschappij medegedeeld, dat een aanslag was beraamd op den trein, waar mede president Hoover Zaterdag jl. van Indianapolis naar Washington Is terugge keerd. 77 rallschroeven waren door onbe kende daders verwijderd. De rails hebben niettemin stand gehouden, toen de trein het gevaarlijke stuk passeerde, zoodat een ern stig ongeluk voorkomen werd. De vertdezingscampagn» ta de Ver. Staten. De correspondent te New York van de Dally Telegraph seint, dat men in New- Yorksche beurskringen nu drie tegen een geeft op Roosevelt tegen Hoover en 't wordt zeker geacht dat hij zal worden gekozen. Maar Roosevelt’s overwinning wordt al van te voren verdisconteerd. Reeds houdt men zich in handels- en flnancleele kringen be zig met de quaestie der samenstelling van Roosevelt’s kabinet, in die kringen is men voorstander van de vorming van een coa- litle-kabinet zooals men het in Engeland kent. Zoo’n kabinet wordt het meest ge schikt geacht voor de terhandneming van de oeconomische crisis. Zaterdag is van de scheepswerf te St. Nazaire, waar zij gebouwd is, de Norman die, het grootste stoomschip ter wereld, ren glans ontleende aan het feit, dat me- 1 L ‘1 president de Fransche Republiek, het schip heeft t 'heeft men 43 ton vet, 1100 kg. zeep, wor- Otten specteerde, werd' hij door twee stroopers, den jachtopziener met'de kolf van hun ge- gewond werd. Hevig bloedend Is hij pei naar Oldemarkt overgebracht. Zijn toe is zeer ernstig. De daders zijn opgesloten. Nader wordt uit Lemmer gemeld; De beide verdachten van den overval op den jachtopziener W. Often te Ossenzijï, vader B. L. en zoon W. L., hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. Zij verklaarden, dat zij den jachtopziener eenige slagen met de kolf van een geweer hebben toegebracht, zoodat het geweer stuk geslagen werd. Dit laatste voorwerp is door de politie in beslag genomen. Nadat zij hun euveldaad hadden gepleegd, hebben zij den zwaargewonden O. aan zijn lot overgelaten. B. L, is ter beschikking van de justitie ge steld. De zoon is voorloopig op vrije voeten gelaten. N. Rt. CL 8 November. Het Volk deelt den radio-luisteraars mede dat de betooging van 8 Novem ber door de V.A.R.A. zal worden uit- gezonden. Ondanks de weigering van den minister om den Qsitm November beschikbaar to stollen. De V.A.R.A. zal namclyk een oog- getuigcn-ver.slag' van de betooging op gramofoonplaten laten opnamen- Odk de redevoeringen zullen op gramofoon- platen worden opgenomen. Deze gra mmofoonplaten worden den volgenden avond, dus Woensdag 9 November des avonds, in den zendtijd van die V.AJ&.A. gedraaid en uitgezonden. De uitzending van de 8 November- demonsitratie zal woiden opgenomen op een installatie van de N.S.F., die deze fabriek, pp initiatief van de VA.R.A. aanschafte ten dienste van bij het Cpmité van Oinro<T>vereie!mgiDig>m aangesloten organisaties. Autoramp bjj Ilpendam. Zondagmiddag is nabij de „Vurige Staart” aan den provincialen weg tus- scheu Purmerend en Ilpendam een per sonenauto in het Noord-Hollandsch Ka naal geraakt. Alle vier inzittenden, de familie Jan Smit, man, vrouw en 14- jarig zoontje, uit Hilligersbeiig, en de heer G. Hellingman uit Rotterdam, verdronken. Het was omstreeks vijf uur in tien middag, toen de eenige ooggetuige van dit vroeselydc ongeluk, de landbouwer Jacob de Ruiter, wiens hofstede nabij de buitengewone hoeveelheid regen, die de oDheilatdiek een Jberuchto'' bocht in Een nieuwe betooging van de werkioozen te Londen. De werkioozen, die aan den hongerop- tocht naar Londen hebben deelgenomen, hebben Zondag weer een betooging gehou den. Ditmaal op Trafalgar Square. Ondanks den regen was daar een groote menigte verzameld. De politie had ultgebrel- de voorzorgsmaatregelen getroffen en aan vankelijk luisterde men rustig naar de toe spraken. Later trachtte de menigte naar r belette zulks. Zij wendde zich toen naar Whitehall en er klonk geroep: „Gooi de ruiten In van het paleis”. De politie dreef dadelijk de menigte terug en sloot de hekken in de Admlrallty Arch, waardoor de be- toogers den weg werd afgesneden. De Motorboot met 18 opvarenden vergaan? Men vreest, dat Zondagnacht een motor boot is vergaan in de buurt van het eiland Gottland, en dat de achttien opvarenden hierbij om het leven zijn gekomen. Zondag middag heeft het gezelschap, dat uit jonge lui bestond, zich met een motorboot, waar van de motor niet goed in orde was, op zee begeven teneinde de manoeuvres van een Russisch eskader te kunnen gadeslaan. Maandagmiddag waren de jongelui nog niet teruggekeerd. Twee vliegtuigen zoeken naar de vermisten. De Russische oorlogssche pen zijn draadloos van een en ander op de loogte gesteld. Aangezien het hevig stormt, wordt het ergste gevreesd. Treurig naspel van den oorlog. Reuter meldt uit Boedapest: Op een kleine boerderij bij Szeged heeft Jlaats gehad. Tot groote ontsteltenis bleek jij de vaststelling der Identiteit van een knecht, die bij den boer in dienst was en zich had opgehangen, dat hij de eerste man was van de boerin, bij wier tegenwoordige echtgenoot hij in dienst was. Sedert begin van den oorlog was de man, die aan het Russische front diende, ver dwenen. Eenige maanden geleden ia hij ech ter uit Russische gevangenschap gevlucht en keerde na een uiterst moeilijken tocht in zijn geboorteplaats terug, waar hij vernam, dat zijn ouders inmiddels gestorven waren en zijn vrouw voor de tweede maal getrouwd was. Om in haar nabijheid te kunnen zijn, vroeg hij den tweeden man, van zijn eigen vrouw hem in dienst te nemen. In den ver waarloosden ouden man herkende niemand den vroegeren dorpsgenoot en echtgenoot van de boerin. Een spoorwegongeluk in Rusland. De stationschef van Lubllno, Boelakof, is wegens het spoorwegongeluk van Lublino op 16 October, ter dood veroordeeld. De stationschef had in de plaats van den be voegden ambtenaar, een veilig sein gegeven, terwijl de lijn bezet was en daardoor hei ongeluk veroorzaakt, dat 63 dooden en 51 gewonden gevergd heeft. Wantejef, die zich op deze wijze het werk uit handen had la ten nemen en niets gedaan had, om het on geluk te voorkomen, Is tot acht jaar gevan genisstraf veroordeeld en twee andere ambtenaren tot zes en een jaar en 15 pet. korting op hun Inkomen. Tegen het vonnla bestaat geen hooger beroep. In een hoogoven gevaJlea. Te Mülhelmi la op de Friedrich Wilhelm Hütte een arbeider In een gloelenden hoog oven gevallen. Door een daarop gevolgde ontploffing zijn vijf arbeiders ernstig ge kwetst. Eerst moest de auto geheel wonden opgehaald. Het reddingswerk werd ernstig be- moeilijikit door een groot aantal, nieuws gierigen, die allen trachtten te helpen en daardoor de reddingspogingen eer der bemoeilijkten dan het werk bevor derden. De politie had het terrein niet afgezet, zpodat iedereen opdrong. Toen de wagen tenslotte, na an derhalf uur, was gelicht, wend eerst een ongeveer veertienjarige jongen uit het voertuig gehaald. Daarna twee mannen en ten slotte een vrouw. Zijl bleken allen reeds overleden te zijn. De lijken wer den in den gereedsitaanden ziekenauto gelegd en naar het Gemeentelijk Zie kenhuis te Purmerend overgebracht. De wagen moet in de bocht geslipt zijin, waarop de bestuurder krachtig heeft geremd. Met een der zykanten de linkerkant was geheel ingedeukt is de auto toen tegen een boom ge raakt, daar omheen gedraaid, en ver volgens o ver den kop geslagen en het water in geschoten. Toen het ongeval geschiedde, begon het reeds donker te worden. Het was regenachtüg weer en tie asflaltweg was glad. De plaats is bijl alle automobilisten die dezen weg kennen, berucht. In be- trekkelijk korten tyd Is dit reeds het vijftiende ongeval, dat hier gebeurd is. Voor hen die den weg niet kennen, is deze weg des te gevaarlijker, omdat elke aanwijzing ontbreekt. Zelfs zijn geen witte banden op de boomen ge schilderd zooals in vele bochten het geval Is. Het bericht van dit vrceselijke onge luk verwekte Zondagavond groote ont roering te Hilligersberg, waar de om gekomen familie Smit in de Willem Na gedaan woonachtig was. De heer Smit, die een rijwiel- en moitorenzaak heeft in de Jan Sonjésltraat te Rotterdam, was er zeer gezien. Hun eenig kind, de veertienjarige jongen, die titans met zijn ouders den dood heeft gevonden, was een leerling van de MLUJL.O. achool te llilligersberg’. De heer Smit stond fdo wen voorzichtig rijder bekend. Het gezin was Zaterdagochtend naar de Bmnstor gereden, voor familie-bezoek en keer de Zondagmiddag dus vandaar terug. Crt. N v, d, Di. over Nederland in October werd uitgegoten. De cijfers gelden voor een tijdvak van 40 jaren, te beginnen met 1893, werkelijk bleek 1932 een nieuw record te geven met 265.3 tmn. Het best kan men zich rekenschap geven, wat de beteekenis is van dit getal, door te bedenken, dat 1 m.m. regen overeenkomt met 10.000 liter op een hectare, zoodat elke hectare in October 2.65 millloen liter hemel water opving. Polderbesturen en water schappen (denk aan peil Ijsselmeer) zullen zich October 1932 blijvend herinneren. Hecht men waarde aan een gemiddeld cijfer voor den regenval in October, dan zou dit over de laatste 40 jaren 72.3 num. zijn. Het waargenomen maximum steekt wel verre uit boven de tot nu toe geregistreerde hoeveelheden in de maand October; 1917 zijn laatste reis gemaakt als machTnist bij Lmet’77’7 komt er het dichtst bij, doch T MTTQM hii overtroffen door Augustus 1912 met 187.8 mm. De brand te Hansweert De Vrijdagavond bij de benzine-ontplof- fing te Hansweert zwaar gewonde heer P. Schouwenaar is Zondagmorgen overleden. Ongelukken. Vrijdagavond js de schoen winkelier H. W. Eggink op de Wierdenschesitraat te Almeloi door een auto uit Enschede, bestuurd door den heer R., aangereden. De heer Eggink, die ernstig! gewond werd, is ojverleden. Hij laat een vrouwi en vier kinderen achter. Achterlijk meisje tot diefstal bewogen? De politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam heeft een 25-jarigen kantoor bediende aangehouden, die er van verdacht wordt dat hij een achterlijk meisje zou heb ben gedwongen haar vader te bestelen. Deze vermist in het afgeloopen jaar circa f 2500. De N, RL Ct. verneemt daaromtrent na der, dat het meisje op het bureau door den commissaris is gehoord, waarbij zij verteld heeft, dat zij den kantoorbediende ongeveer een jaar kende. Overigens maakte zij, vooral ook wat haar verdere verklaring betreft, een buitengewoon achterlijken indruk. Vast staat, dat zij verschillende bedragen, haar vader toebehoorende, heeft weggeno men, doch uit haar mededeelingen kan geenszins een wettig en overtuigend bewijs van schuld jegens den kantoorbediende worden afgeleid. De kantoorbediende zelf, die Zaterdag 1.1. door twee rechercheurs is aangehouden toen hij het meisje bij het viaduct van het Cen traal Station ontmoette, ontkent eiken vorm van schuld. Hij heeft de politie medegedeeld, dat hij het meisje eerst ongeveer een week kent. Zij zou hem toen verteld hebben, dat zij thuis ongenoegen had en hem hebben ge vraagd haar te helpen. Dit zou dan ook de reden geweest zijn, dat hij haar Zaterdag jl. heeft ontmoet. z Het feit, dat hét meisje achterlijk is, als ook de omstandigheid dat er geen enkele getuige bestaat, maakt het voor de politie uiterst moeilijk om in deze duistere zaak licht te brengen, Juvlifopzïciiet’ Toen Zondagavond de jachtopziener W. Otten te Ossenzijl het jachtveld aldaar in specteerde, werd hij door twee stroopers, zekere B. eft W., aangevallen. Zij sloegen den jachtopziener met de kolf van hun ge weer zoodanig op het hoofd, dat hij zwaar Oldemarkt ovërgebracht. Zijn toestand Nader wordt uit Lemmer den rijweg, is gelegen, een hevigen slag hoorde. Hy snelde naar buiten, doch zag aan vankelijk niets. Tpien hjj over den weg naar den wallekant liep, zag hij echter een over den kop geslagen auto lang zaam wegzinken in het kanaal. Vreese- lijke kreten kwamen uit den wagen, die weldra geheel verdwenen was. De nog steeds brandende koplampen en een sterk borrelen van het water gaven toen de plaats aan, waar hij lag. Het kanaal is ter plaatse a1/^ meter diep. De doodelijk verschrikte man was eerst ri^et in staat, iets te doen. Toen hij tot bezinning gekomen was, snelde hjj naar huis en naar de buren om hulp <te halen. Men was weldra met materiaal ter plaatse, doch bijl de eerste pogingen, SNEEK, van 24—31 Qat. Geboren,; Antje dv Rintje Boersma en Metje Boascher; Catharina dv Pe trus Klee en Gertrudis Vandeboach, woionpl. 'a Hertogenboach; Hiltje 'dv Sybe Reen en lebeltje van der Heide; Anne Hendrik ev Willem Bouwhuis en Bet je van Vellinga; Theunis gy Jorrit Wiersma en Froukje van der Velde; Helens Gretha dv Sjoerd Zeyl en Hen driks van der Laan; Julius Hendrikua zv Wenceslaus Jan Nicolaa» Bruuwafi en HarrrJce Negvxjman; Jaitobus Jo hannes zv Bftwkct Tijtonwa en Geeske Trijntje Fylstra; Johannes Itodewjjk «v Jacob de Boer en Margje Landkrcon; Grietdy Theurtóa Doevendana e® Saakje Jllok., Maaliiaa dv LamhetTua Meyer en Maria Kluiwatra; Egbert Frans iv Barend JiUing* en Niesje van der Molen. Ondertrouwd; Broer Visser 29 j. en Sijbrigje Bjjsterbosch 21 j.; Petrus van der Veer 28 j. en Rinske Reen 23 j.; Tjerk Huitema 24 j. en The- Geachte Redactie. Uit het verslag van de vergadering van de afd. Sneek Bond voor Staatspensionnee- ring, voorkomende in Uw blad van jl. Za terdag krijgt men den indruk alsof de ver gadering besloten heeft het tooneelstuk van Geensen te doen opvoeren en ook „For Yens Neiste” te vragen en de film te laten draaien. Zoo is het niet en ik wil gaarne even ter inlichting van de afwezige leden vertellen hoe het wel is. Inzake de Winterpropaganda beslist altijd de vergadering. Er is een ingekomen brief van Geensen waarbij hij verzoekt met eenige van zijn menschen het door hem geschreven stuk „Vreugdevuur” voor de afdeeling te mogen opvoeren. Bij monde van den voorzitter verklaart het bestuur zich daarvoor; met anderen zegt ondergeteekende daartegen te zijn. Hij wijst er op dat het tooneelclubje „For Yens Neis te” sedert ettelijke jaren met succes voor de Bond heeft gespeeld en haar groot en sterk heeft gemaakt. Hij acht het uit den booze dat door Geensen een wig wordt gedreven tusschen „For Yens Nelste” en de afdeeling en spreekt de hoop uit, dat de vergadering nog wel zooveel liefde voor het tooneelclubje .heeft, dat het bestuursvoorstel wordt afge stemd. Er ontstaat nu een vrij heftige discussie, aan het eind waarvan de Voorzitter de bru taliteit heeft het bestuursvoorstel als aange nomen te verklaren. Ondergeteekende en meerderen nemen daarmee geen genoegen doch over een ver zoek om ie laten stemmen loopt de Voor zitter gewoonweg heen. „Besloten" is er dus niets en het laatste woord Is In dezen nog niet gesproken. Dankend voor de plaatsruimte Achtend Uw dw. dnr. O. VONK. (Onze ter vergadering aanwezige verslag gever deelt mede dat de voorzitter aan het einde der discussie vroeg wie tegen het be stuursvoorstel was, waarop niemand zich verklaarde en waarna de voorzitter dat voorstel voor aangenomen verklaarde. Red.) menigte trok een bereden agent van zijn paard. Het is gebleken, dat, evenals de vorige keeren, de incidenten niet werden veroor zaakt door de werklooze deelnemejrs aan den hongermarsch, maar door de Londen- sche communisten, die zich bij de werklooze betoogers hadden aangesloten. De betoogers sloegen met de vuisten op de politie in, ter wijl de bereden politie met den gummiknup- ünl °s pel op de werkioozen inranselde. De menigte 8tan^> werd naar alle kanten uiteen gedreven. Op eenige plaatsen werden winkelruiten inge- drukt, terwijl ook getracht werd particuliere 5' auto’s omver te werpen. ’n Aantal personen bleef bewusteloos op straat liggen en werd naderhand dooi am- bulancewagens naar een der Londensche hospitalen overgebracht, in totaal zijn er 30 menschen gekwetst, o.w. eenige agenten. Pas iaat in den middag kon de orde wor- KIEZEBRINK Co. - Sneek - KJednxajul 7 Tel. 150 Overleden: Sytske Vol'beda 50 j. on- geh.; Anne Boersma 78 j. echtgea. v. TrijöLje van der Hoek. WIJMBRITSERADEEL van 24—29 Oct. Geboren; Riemke dv Klaas Molle- ma en Triytotje van der Ley te Schar- negpiutum; Cocilia dv Douwe van der Boa Antje Brattiriga te Westhem; Clazina Anastasia dv Gregorius Kete laar en Do<ra’ Brandsmia te Nyhuizum; Rintje zv Johannes de Jong en Baukje Fortuin te Heeg; Sjoukje dv Jan Bou- ma en Klaaske Faber te Scharnegou- tum; Jantje dv Pieter Ypma en Wil- lemke Lolcama te UitweWngefga. GehuwdDirk Kamstra 85 j. en Aa tje Koopmans 82 jr. beiden te Fols- gare. Overleden i Johannes Werkhoven oud 89 j. echtgen. van Antje Broersma te Tiros; Hendrikus Johannes Martens oud 43 J. weduwn. van Sibbedtje Terp- stra te Woisym (overleden m Utrecht), Sneeker Biljart-Club. In de jaarvergadering van de Snee ker Biljart-Clu'b betreurde de voorzit ter het dat de wedstrijden in het voor gaande seizoen niet het gewenschté ver loop hadden gehad; hü vertrouwde op meer medewerking van de leden dit jaar. Het ledenaantal was van 94 terugige- ioopen tot 79. Met inbegrip van de con tributie over het jaar 19321933 was in kas f372.87. Met Hetrenveen, en waar schijnlijk ook met Bolsward, zal dit jaar weer een half-roosterpartij feor- den gespeeld. De clubwedstrijdjen zijn dezelfde als andere jaren. Onze vroegere stadgenoot de heer C. Koetzier, nu te Den Haag, heeft gisteren dé H.IJ,S.Mi., daar hij na 32 dienst jaren de spoorwegen met pensioen gaat verlaten. Door de tram overreden en gedood. Zaterdagochtend 10 uur is de 73-jarige A. Boersma bij de Noorderpoort door de tram gegrepen. De ongelukkige heeft blijk baar de signalen door de machinist herhaal delijk gegeven niet gehoord en werd door de locomotief gegrepen en een twintigtal meters voortgesleurd. De locomotief moest worden opgevijzeld om het deerlijk gewonde slachtoffer vrij te maken. Hijj werd naar het St. Antonius Ziekenhuis vervoerd, waar dr. A. J. Kingma hulp verleende. Dit mocht ech ter niet meer baten; nog diezelfde mor gen is de ongelukkige overleden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Sneek. In de afgeloopen maand werden uit- geleend 3637 banden en werd, de in richting bezocht door 2862 personen. BIOSCOOPNIEUWS. i Wat een mooie film van inhooid en regie is „Madchen in Uniform" toch, de hoofdfilm, in die bioscoop „13yi de Waag". Zonder overdrijving in het gebeuren, brengt zij ons stil aan onder de indruk van de tragiek van het jonge- rneisjesleven in de iiipisjeskpstechiool, waar de stramme discipline van het oude Pruisen nog regeert. Prachtig is het moment als de meisjes, in haar zorg om een hunner, deze discipline breken en de school vervullen van hun angsitgeroep naar Manuéla. Een film welke men moet hebben gezien en dan niet licht zal vergeten. Het programma biedt ook een lach- nummer van je welstei Harold Lloyd in „Grootmoeders jongen". Hier krijgen we zeer binnenkort Hans Albers in „Der Sieger". Tb. Sehuhmacher’s Meubel- en Timmerfabriek. Naar ’t perceel aan de IJlsterkade, waarin voor een 30 tal jaren gevestigd was de E. M. Jaarsma’s haarden- en kachelfabriek en welk pand later voor diverse doeleinden werd gebruikt, heeft thans de heer Schuh- macher zijn electr. meubel- en timmerfabriek verplaatst De groote bloei dezer Inrichting elschte uitbreiding en we gelooven dat de heer S. een goede keuze heeft gedaan. We hebben Zaterdagmiddag even een kijkje genomen en hoewel het bedrijf eerst morgen In wer king wordt gesteld was de aanbllk en In druk van het bedrijf een voortreffelijke. Het gebouw Is In 4 afdeelingen gesplitst, n.l. afa. machinale bewerking; meubelma kerij; houtopslacr en toonzaal. Vooraan is een zeer gezellig kantoortje. In de eerste afdeeling zijn geplaatst een groote band- schuurmachlne om alles te schuren, een groote pennenbank voor het slaan van pen nen; fralsmachine; kleine schuurmachlne; boormachine; lintzaag; vlakbank en een van dikte bank, Alles wordt electrlsch aange dreven. In de tweede afdeeling treft men naast de meubelmakerij de slijperij met vijlmachi nes, In de houtafdeellng zal nog een afkort- zaag geplaatst worden. Boven is een zeer groote toonzaal voor de afgewerkte stukken. Het gebouw is zeer ruim en uitstekend verlicht. De heer S. levert naast zijn afdeeling meubelen ook alle soorten timmerwerk. De restauratie van dit gebouwencomplex werd, evenals het leggen van de betonvloer, uitgevoerd door de fa. Veltman en Bleeker te Heeg. De machines en motoren werden geleverd door de Hoilnndsche Mij. te Rotterdam. Bij de opening werden den heer 8. tal van bloemstukken etc. aangeboden. Van deze plaats wenschen we de onder nemer een tijdperk van voorspoed en bloei. Rljkszidvetocfaool Bolswwd. Aan den heer E. Erends, amanuensis-con cierge aan de rijkszulvelschool te Bolsward, Is op diens verzoek tegen 1 Januari a.s. als zoodanig eervol ontslag verleend. De toestand van de afsluitdijk. De dlrecteur-generaal van de Zuiderzee werken ontkent ten stelligste dat er iets van beteekenis aan deze dijk zou haperen. Er 'lijn geen scheuren in de sluizen bij Corn- werderzand. Een correspondent van de N. R. Crt. heeft onder technische leiding een onderzoek in gesteld en is eveneens tot de conclusie ge komen dat er geen scheuren zijn. De abnor male regenval Is de oorzaak van het hooge neil en niets anders. De natte Octobcrmaand. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Reeds voor het einde der maand Het het :dch aanzien, dat October 1932 een zeer bij zondere plaats zou Innemen met betrekking ot de hoeveelheid neerslag, welke In ons and In den Ipop van vele jaren in één maand verd waargenomen. Daarom werden uit de jaarboeken van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut «nige cijfers gelicht, die een indruk geven «n L»e aantooroeaienae zeit, die zaterdag door twee rechercheurs is aangehouden n traal Station ontmoette, ontkent eiken vorm - - dat hij het meisje eerst ongeveer een week Zij zou hem toen verteld hebben, dat zij o M De Normandie.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 3