Dit No. bestaat uit 2 Bladen. T FL 7.= 8. BRENNINKMEIJER ZONEN Fl. 221 8. RRENNINKMEIJEH ZONEN GROOTZAND 50-56 SNERK huh Tweede Blad .1 8. Brmiiikmeijer Zonen WOENSDAG 23 NOVEMBER 1932. No 16. DIVAN MET DIVANKLEED llllllllllllllllllllllllllllN NIEUWSTIJDINGEN. ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll KAPSTOK MET PLUCHEN KLEED RUWE l HU/D lllllllllllllllllllllllllllllllllN B-i 1 en ge- =s H I GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231 De straffen voor verkeersongevallen. De procureur-generaal bij den Hoo- gen Raad, conclusie nemende in een Het persbureau Vas Diaz schrijft, dat men de beving, die Zondagnacht zoovelen deed opschrikken, vooral niet moet verwarren met verschijnselen van vulcanischen aard. Het op voorwaarde, dat hij1 niet vervolgd zou worden' wegens spionnage. Zooi is hij dan ook alleen voor de andere mis drijven gestraft. Hiervoor kreeg hij' 5 jaat. Zooals het klokje thuis tikt Eigenlijk gezegd is Julius Brittlebank uit Londen niets minder dan een pantoffelheld. Want hij staat volkomen onder het comman do van zijn vrouw, hoewel hij bijna nooit thuis is. Immers juist het feit, dat hij bijna nooit thuis is, kan men weer beschouwen als een uitvloeisel van de hegemonie^ van zijn vrouw. VOORTZETTING LAPPENDAGEN Schrale Uppen f Gesprongen Handen FUROL wegen te Venlo door een rangeermachine gegrepen, waarbij hem een van de beenen is afgereden. De ongelukkige is naar het St. Jozefgasthuis overgebracht. Hij is geruwd en vader van één kind. Nader meldt men, dat de man een uur later aan de verwondingen is overleden. De Aardschokken. Volgens de registreeringen in De Bilt is de oorsprong op een afstand van ongeveer 50 K.M. in ongeveer Z.O. richting gelegen, dus in of nabij Noord-Oost-Brabant. De duur der registreering was omstreeks 10 minuten; ze begon om 11 uur 56 min. 37 sec. (Amsterdamsche tijd). Behalve deze beving is in De Bilt Zondag op Maandag nacht geen andere aardbeving geregistreerd. De beving, welker oorsprong in ons land was gelegen, was tot heden de sterkste sinds 1908 geschieden geregeld registree ringen die werd opgeteekend. Het instituut zal gaarne schriftelijk be richt ontvangen van beschadigingen, welke door de aardbeving zijn veroorzaakt, als scheuren in muren, vloeren of grond, los laten van pleisterwerk, verschuiving van voorwerpen, enz. Berichten, dat de aardbe ving alleen gevoeld is, zijn overbodig. ontstaan door spanningen in de aardkorst, die vermoedelijk gepaard gaan met verschui vingen van groote aardschollen. Het vorige jaar is in den nacht van 6 op 7 Juni een dergelijke beving in ons land waargenomen. De haard lag toen in de Noordzee. Thans schijnt deze in het Z.O. van ons land te moeten worden gezocht. GROOTZAND 50-56 SNERK l>eopend: alle werkdagen van 912 Zaterdags van 912 uur Bovendien Maandags, Dinsdags Vrijdags, ’s avonds zan 57 uur Kostelooze bemiddeling voor Werkge> vers en Werkzoekenden Zoowel voor mannen als voor vrouwen iger dan 166 uren arbeid verricht. Niet nè 8 SS r nam, eindigen, niet vóór 8 uur voorm. aan- ngen. In winkels, waar uitsluitend o! In hoofdzaak i ood, banket, suikerwerk en chocolade wordt rkocht. Op 3, 4, 5 Dec. (als dit geen Zondagen zijn) op 24 Dec. door winkelpersoneel van 18 laar 1 ouder gedurende 14 uren per dag, op 31 De- aanrijdtngszaak, waarbij Iemand »p zoo- Overwerkregeiing voor Winkelpersoneel in rband met de St Nicoiaas- en Kerstmisdrukte. In alle winkels. Door winkelpersoneel van 18 jaar of ouder op e werkdagen: a. in het tijdvak van 25 Nov. t/m 5 Dec. ge rende 11 uren per dag en 66 uren per week, ts de betrokken arbeider in het tijdvak van veken, aanvangende den Zondag vóór 25 No- nber, in totaal niet langer dan 172 uren arbeid richt; in het tijdvak van 18 t/m 24 Dec. ged. 11 :n per dag en 62 u. per week. Verplichte nachtrust minstens 9 uren. n. het tijdvak van 25 Nov. t/m 5 Dec. door - ikelpersoneel van 16 of 17 jaar op alle werk ten gedurende 10 uren per dag en 60 uren week, onder voorwaarde, dat de betrokken ss ’elder in het tijdvak van 3 weken, aanvan- as: na 8 uur des avonds in den winkel werken. Gewijzigde werktijdregeling op geschrift ver melden. Naast de arbeidslijst moet een onderteekend geschrift zijn opgehangen, waarop vermeld zijn de werk- en schafttijden, die op de dagen en ujdvakken hierboven genoemd, krachtens deze legeling voor het winkelpersoneel zijn vastge steld. EEN SIERAAD VOOR UW BUIS Gevraagd personeel: Mann en: Bontwerker (Amsterdam), gereedschap- maker (Leiden), glas in loodzetter (Maas tricht), glassnijder (Roermond), glazen maker (Maastricht), glazuurspuiter (Den Haag), horlogemaker (Amsterdam), kapper (Deventer), kleermaker (Amsterdam), man- demaker- (Zutphen), matrassenmaker (Win schoten), pianohersteller (Den Haag), za delmaker (Leeuwarden), zilverdraaier (Lei den). Vrouwen: Dienstboden (Bergen op Zoom, ’s Her- togenbosch, Utrecht). Werkzoekenden: Mannen: 1 adj. bouwk. opzichter, 1 afbramer, 5 bankwerkers, 1 beh. stoffeerder, 1 besteller, 4 betonwerkers, 1 betonwerker-uitvoerder, 1 betonwerker-ijzervlechter, 1 bierbottelaar, 2 bloemisten, 1 boekdrukker, 1 boekhouder, 2 broodbakkers, 1 brood-, koek en banket bakker, 1 buffetbediende, 2 chauffeurs, 1 ciseleur, 1 drukkersleerling, 2 electriciens, 1 etaleur, 1 expeditieknecht, 1 drukker, 9 fabrieksarbeiders, 1 gasfitter, 22 grondwer kers, 1 glassnijder, 3 glas in loodzetters, 1 hand- en machinezetter, 1 handlanger, 1 handlanger-metaalbewerker, 1 heier, 1 hout- draaier, 1 houtbewerker, 1 hulparbeider, 2 incasseerders, 1 inpakker, 7 kantoorbedien- den, 2 kappers, 1 kellner, 1 kernmaker, 16 dat jaar niet zal zijn te verkrijgen aannemende dat de inkomsten zich thans stabiliseeren, en geen verdere da ling of rijzing vertoonen doch dat het tekort niet grooter zal mogen zijn dan het bedrag van de aflossing op de In dische schuld ten1 bedrage van om- BÏOSCOOPNIEUWS. Bioscoop bij de Waag> Meer dan in Trader Horn treedt in „Tar zan” de hoofdfilm in de Bioscoop b ij de Waag het verhaal op de voorgrond, :en zeer boeiend en spannend gebeuren, dat ïich dan nog afspeelt in de wildernissen /an Afrika, waarvan de film fenomenale djkjes op het dierenleven geeft. Alleen dit aatste al vervult ons van bewondering voor le menschen, die deze prachtige opnamen /an leeuwen, tijgers, nijlpaarden, krokodil- en enz. dikwijls met gevaar voor eigen leven naakten. Het is buitengewoon moeilijk uit e maken wat studiowerk en wat natuur in leze film is, en dat strekt den regisseur van lyke tot eer. Weissmuller speelt Tarzan en ijn spel is zoowel in zijn bravourstukjes als ij strijdt tegen hem aanvallende leeuwen n menschen, als wanneer hij voor het eerst aanraking komt met een blanke vrouw, bitterend. Een film van vaak verbijsteren- j spanning, welke ieder zal willen zien. maximaal een ontvangst van 275 mil- lioen kunnen worden verwacht, aanne mende alweer dan, dat de inkomsten ‘hans een horizontale lijn gaan ver toonen. In de begrooting voor 1933 is nog gerekend op zuivere gewone uitgaven tot een bedrag van rond 430 millioen, waarbjj de regeering intusschen mede deelde, maatregelen voor te bereiden, om dit bedrag tot iets onder 400 mil- lioen terug te brengen (legerbezuinli- ging, salarisherznening, enzoovoorts). In het licht van deze cijfers moet dus over 1933 rekening worden gehou den met een tekort van 125 millioen, dat in de tijd van een jaar niet Valt te overbruggen. In het schema der begrootingsoom- missie nu wordt rekening gehouden met de mogelijkheid door verdere verster king der middelen (belastangverthoo- gingl) tot 300 miljoen. Laat men daar bij een tekort van omstreeks 40 millioen bestaan, dan .moet dus uit bezuiniging nog 60 millioen worden gevonden, waar toe de commissie dan ook adviseert Aanslag op Herriot Op den naéhtsneltrein, waarmede de Fransche premier Herriot zich Zaterdag elf uur van Parijs naar Nantes heeft begeven, om in laatstgenoemde stad de feesten ter herdenking van de aanhechting van Bre tagne aan Frankrijk in het jaar 1532, te pre- sideeren, is Zondagochtend een aanslag ge pleegd, die ontdekt werd en geen noodlot tige gevolgen heeft gehad. Bij Champtocé was door dynamiet een meter rails vernield. Door een seinfout had een blad echter gemeld dat de trein van Herriot 2 uur vroeger zou vertrekken dan aanvankelijk het plan was. De weg is daar door te vroeg opgeblazen, de trein met Her riot kon nu tijdig worden opgehouden. De ontploffing geschiedde precies op het uur dat de trein volgens het onjuiste bericht had moeten passeeren. Bretonsche autonomisten worden van de aanslag verdacht. H u w elijksz w end e 1 aa r. Bij de Parijsche politie waren een tijd geleden vele klachten ingekomeai over een zekeren David, een goede beken de van de politie, die reeds zes mhal veroordeeld was. De klachten kwamen allemaal van' vrouwen, aan wie David huwelijksvoorstellen had gedaan. David maakte blijkbaar wel indruk op vrou wen. Hij deed daar trouwens ook alle moeite voor. Hij reisde veel en altijd eerste klas, goed gekleed en vriénde lijk. Zoo kostte het hem niet al te veel moeite om in .gesprek te komen met zijn jonge medereizigsters, want zooals licht te begrijpen valt, zocht hiji wel een coupé uit, waarin hij ’t ge- wenschte reisgezelschap kon vinden. Da vid deed het meestal voorkomen of hij1 chef de bureau was van een der minis ters en een enkele maal deed, hij' zich ook voor als hoofdredacteur van een krant uit Rouaan. Het gelukte hem verscheidene malen zoo’n indruk op zijn reisgenooiten te maken, dat de kennismaking werd voort gezet. David speelde dan zoo goed co- medLie, dat hij al na weinig tijd met huwelijksplannen kon komen. Was het eenmaal zbover, dan was het maar een klein kunstje om geld van zdjln ver loofde los te krijgen. Was er geen geld, dan had hij nog wel andere middelen ter beschikking. Hij wist dan wel een schuldbekentenis los te krijgen en in ’t ergste geval nam hij ook genoegen met juweelen. Maar de kruik gaat zoo lang te wa ter, tot zij breekt en na vele klachten is David gearresteerd en met hem zijg zuster, met wie hij samenwoonde en die hem bij zijn werk behulpzaam was. David heeft tijdens den oorlog als luitenant in het Fransche leger gediend. Daarna heeft hij in samenwerking met zijn vriendin en een spoorwegbeambte kans gezien Fransche staatsgeheimen aan Duitschland te verkoopen. Op ze ker oogenblik werd hij gezocht wegens deze spionnage, oplichting, diefstal van een' groot aantal juweelen van een rijke Amerikaansche en wegens het uitge ven van circa iVs millioen frank aan vervalschte wissels. Hij vond het toen maar beter uit te wijken naar Duitschland. Daar wend hij op verzoek van de Fransche justitie, x^xx ^^.xxxcx xx iix- te Dusseldorp gearresteerd. Zijn uirtle- streeks 40 millioen, zoodat althans geen velring kon echter^ alleen, plaats hebbeii, nieuwe schuld vorming optreedt. Voor 1932 was aanvankelijk nog ge rekend op een totaal der zuivere ge wone landsuitgaven tot een bedrag van 505 millioen, bij een netto-inkomsten- cijfer van 418 millioen; in het voor jaar zijh deze cijfers terugge.bracht tot resp. ruim 458 en 305 millioen, welk laatste cijfer, dat der inkomsten dus, stellig niet zal worden gehaald en niet veel meer zal opleveren' dan ongeveer 260 millioen'. In verband met de in middels opgelegde nieuwe lasten (de tabaksaccijns voornamelijk) zal in 1933 kleermakers, 1 klinker, 1 kokin, 1 koper slager, 1 kuiper, 15 landarbeiders, 2 letter zetters, 1 lood- en zinkwerker, 2 machine bankwerkers, 4 magazijnbedienden, 1 me taalbewerker, 3 metaaldraaiers, 1 metaal- slijper, 1 metaalpolijster, 12 metselaars, 5 meubelmakers, 1 molenaar, 2 monteurs, 2 monteurs-bankwerkers, 1 motorschipper, 2 opperlieden, 1 opperman-straatmaker, 9 pakhuisknechten, 2 plaatwerkers, 3 potten bakkers, 8 reizigers, 1 rijwielreparateur, 4 scheepstimmerlieden, 27 schilders, 1 schip per, 1 schoenmaker, .1 sigarenmaker, 4 sla gers, 6 smeden, 1 smid-bankwerker, 1 steno typiste, 6 straatmakers, 5 stucadoors 4' timmerlieden, 2 tuinlieden, 2 voerl.-chi"f feurs, 1 vertinner, 1 verwarmingsmonteur 2 winkelbedienden, 4 ijzerwerkers, 1 zilver- polijster, 5 zilversmeden, 79 zonder bepaald’’ vakkennis. Gewetensgeld. Bij den Inspecteur der directe belastingen enz. te Sneek, le Afdeeling, werd ontvangen f 17.50 gewetensgeld wegens vroeger te wei nig betaalde belastingen. Demonstratie van Rhythmische en Kindergymnastiek. Zondagmiddag werd in de „Harmonie” een demonstratie gegeven door leerlingen van de school voor Rhythmische- en Kinder gymnastiek, met medewerking der dames G.V. „Thusnelda”. Na de fleurige opmarsch richt de leider, jaar mag nooit vóór 8 uur des voorm. en niet de heer C. Kan, ’n welkomstwoord tot ’t vrij talrijke publiek en in het bijzonder tot de ouders, daar uit deze aanwezigheid blijkt dat men belangstelling toont voor lichame lijke oefeningen. Achtereenvolgens werden toen door de verschillende klassen, voorbereidende, knots- en vrije oefeningen gegeven, die evenals de kindergymnastiek en springriet- oefeningen, bij de toeschouwers een dank baar applaus verwierven. Ook de algemeen vormende oefeningen ■an „Thusnelda” en het aardige matrozen- ;ansje voor de jongeren, waarvan na de »auze het tweede gedeelte volgde, genoten artelijke bijval. Verder vermelden we nog een leuk peeld en kleurig kinderballet, waarbij i <an en mej. Eva de Wilde een bloemenhulde verd aangeboden. Nadat voorts het strijk- en blaasensemble, jnder leiding van kapelmeester A. Heslinga, .le ouverture „Leichte Cavallerie!” als muzi- ;aal intermezzo ten gehoore had gebracht, goederenterrein der Nederlandsche Spoor- verd het vlot afgewerkte programma be- doten met een ballet op de bekende „Suite Mentale” van Popy, uitgevoerd door de ames van „Thusnelda”, welke met deze uit- eemsche dansen, in hun Oostersche, lang oureuze gedragenheid soms ijl en grillig eschenen door tooverachtige lichteffecten, en welverdiend succes oogstten. Een bij- onder woord van lof voor het gracieus dan en. van mej. de Wilde. De directeur sprak zijn dank uit aan de Ver. „Thusnelda” en mej. E. de Wilde, voor lun zeer gewaardeerde bijstand. Na afloop volgde dansmuziek en dus een dansje. Julius Brittlebank is op het oogenblik 73 jaar en heeft zoo juist zijn dertiende reis om de wereld volbracht. Julius kent alle havens en, wat erger is, ook vele havenkroe gen. En dat is alles de schuld van zijn vrouw, want Julius had er in het geheel geen behoefte aan. Met zijn twee millioen, die hij te verteren heelt, had hij ook thuis kun nen genieten van de schoonheden der we reld. Maar we zullen hem zelf aan ’t woord laten, om te vertellen, hoe dat alles in zijn werk is gegaan. „Ik stam uit de familie van Olivier Crom well. Dat zeg ik maar onmiddellijk, opdat men niet zal denken, dat ik een zwakkeling ben. Dat ik steeds maar reis, berust op een overeenkomst in mijn huwelijk, dat overigens zeer .gelukkig is. Zonder eenigen twijfel. Vier maanden van het jaar ben ik thuis. Als die termijn is afgeloopen, dan pakt mijn vrouw mijn koffers en zendt mij weg. Dan mag ik niet weer terugkeeren, vóór ik mij ervan overtuigd heb,'dat het thuis ook goed is, misschien wel het beste. Meestal ben ik omstreeks Kerstmis weer terug. Want dat vindt mijn vrouw pleizierig. Wij zijn nu 50 jaar getrouwd, en hebben nog nooit ruzie gehad. Mijn vrouw' bedoelt het niet kwaad, als ze mij op reis stuurt. Integendeel, ze zegt het zoo vriendelijk, dat' ik weg ben, voor ik het weet. Maar gedu rende al die 50 jaar ben ik werkelijk 8 maanden in het jaar op reis geweest. Ik heb een heel verstandige en zorgzame vrouw. Zij slaat mij precies gade. Eenmaal heeft zij mij toevertrouwd, hoe goed zij voor mij zorgt. Als ze /bemerkt, dat ik verlangend op de globe of de atlas zie, dat ik naar het zee strand trek, dat ik thuis ongeduldig en kor zelig word, dan weet ze^ dat het tijd is, om de koffers te pakken. En acht maanden lang verheugt zij zich dan op mijn terugkomst.” Het lot heeft het goed Ingericht, dat de man van deze vrouw geld genoeg heeft, om zijn verplichte reizen te bekostigen. Het drankverbod. President Hoover heeft aan zijn vrienden meegedeeld, dat hij zijn veto zal uitspreken, indien het wetsontwerp (strekkende tot amendeering van de Grondwet) om het bier wel toe te laten, teneinde daarvan belasting te kunnen heffen, mocht worden aangeno men. danig roekelooze wjjze met een auto gereden had onder de gemeente Stap horst, dat hiji een voorgangster aanreed, die een blijvende verlamming heeft be komen en deswege in hooger beroep door het gerechtshof te Arnhem tot 1 maand hechtenis was veroordeeld, heeft als zijn oordeel uitgesproken, dat niet alleen deze straf veel te licht is, maar dat de rechterlijke macht in dergeljjke gevallen in het algemeen lang niet zwaar genoeg straft. V ergiftigfngsgeval. Zondagochtend werd de ruim1 70-ja- rige Jan Mosterd te Sliedrecht dood Jn zijn bed gevonden. Zijn echtgenoote ver keerde in bewusteloozen toestand. Bo vendien deden zich bij de 35-jarige doch ter en een kleinzoon, die beide bijl de oude menschen in huis woonden vergif tigingsverschijnselen voor. De arts, G. B. van Leeuwen heeft tot dusver de oorzaak nog niet met zekerheid kunnen vaststellen. Ook de politie die, hoewel niets er op wijist dat hier misdaad jn het spel zou zijn, de justitie heeft gewaarschuwd, kon lt,ot Maandagmorgen omtrent de Oorzaak van de vergiftiging geen op* heldering geven. De mogelijkheid be staat dat de vergiftiging is veroorzaakt door het eten van vergiftigde spijlzen, doch het is niet uitgesloten dat kolen damp vergiftiging de schuld is. De toestand van de vrouw, die Zon dagmiddag weer tot bewustzijn is geko men is redelijk wel. De dochter en de kleinzoon zijn hersteld. Later is kolendamp vergiftiging als de oorzaak vastgesteld. Zware ontploffing te Rotte rdam. In het pand 67 aan de Schiedamsche Singel te Rotterdam1 heeft Vrijdagnacht een zware gasontploffing plaats gehad. Men rook er een gaslucht, en eenige po litiebeambten stelden een onderzoek in. Daarbij is een ontploffing ontstaan waarbij de majoor van politie B. Ha- goort gedood is, de majoor van politie Boelhouwer zwaar gewond, terwijl eeni ge andere agenten licht gewond zijn. De jusititieele dienst heeft een eind gasbuis en een eind kabel van het electrische lichtnet in beslag genjomen- In de gasbuis zijn grootgaten gevon den' en men veronderstelt hoewel dit niet met zekerheid valt te zeggen dat de gang van zaken als volgt is ge weest: In den kabel is, tengevolge van een verzakking, kortsluiting ontstaan. De daardoor opgewekte vonkenbooig heeft de gasbuis doorgesmolten, waardoor gas kon ontsnappen. Zoolang dit gas in een toestand van rust bleef, is er niets gebeurd, maar toen door een of andere oorzaak verm'oedelijk hebben de ma- joor-agenten aan de achterzijde een raam- opengeschoven het gas in be- weging'kwam en versche lucht en dus zuurstof toestroomde, is de explosie ge volgd. Gebleken is, dat de menschen in het bovenhuis hun leven te danken heb ben aan de omstandigheid, dat toen ja- ren geleden in het benedenhuis een bak kerij werd gevestigd, op voorschrift tVan de bouwpolitie in de zoldering van den kelder een betonnen plafond is aange bracht, dat op zware ijizeren pilaren steunt. Het dikke beton is pp vele plaat sen gescheurd, maar het heeft de explo sie in zooverre tegengehouden, dat de kracht niet naar boven kon pitwerken. De toestand van. den zwaar gewonden majoor Boelhouwer die in het zieken huis is ppgenomen, was gisteravond re- betreft hier een zgn. tectonische aardbeving, delijk wel. De Indische begrooting 1934. De Indische regeering heeft thans het rapport van de begrootingscommis- sie met betrekking tot den financieelen toestand en de vooruitzichten daarvan met het oog op de voorbereiding van de begrpoting 1934 ontvangen. De commissie, kan het Bat. Nbl. Dood achter het auto-stuur. Een autobestuurder vond Zaterdagmor gen op den weg nabij Groot Schermer een auto midden op den weg staan. Toen hij ging kijken wat de oorzaak kon wezen, dat ueze auto niet uitweek, vond hij achter het s.uur den heer dr. Van Leeuwen, arts in De mevr. Rijp, die bleek te zijn overleden. Een be roerte heeft een eind, aan zijn leven gemaakt. Onder een locomotief. Maandagmorgen omstreeks 11 uur is de 52-jarige ploegwerker T. v. d. Akker op het EEN WAARDE VOL GESCHENK cember gedurende 13 uren. Verplichte nachtrust minstens 9 uren. In bloemenwinkels. Op 22, 23, 24 en 30 December door winkel personeel van 18 jaar of ouder gedurende 14 uren per dag; in de week, waarin 30 December valt, gedurende 62 uren. Verplichte nachtrust minstens 9 uren. In vischwinkels op 30 December gedurende 11 uren, op 31 December gedurende 14 uren; in de week, waarin 31 December valt gedurende 62 uren en In winkels van vleeschwaren op 31 December gedurende 11 uren, door winkelpersoneel van 18 jaar of ouder. Verplichte nachtrust minstens 11 uren. Einde werktijd in winkels. Door winkelpersoneel van 18 jaar of ouder mag uiterlijk tot een half uur na het wettelijk sluitingsuur gearbeid worden. Winkelpersoneel beneden 18 jaar tot uiterlijk 8 uur des avonds. Rusttijden. Uiterlijk na 5>/2 uur arbeid minstens een half uur rust, benevens een groote rusttijd van ten minste 1uur, voor hen, die vóór 1 uur des namiddags hebben gewerkt en tevens na 6J^ uur des namiddags eindigen. Vrije halve dag. In het tijdvak van 25 Nov. tot en met 5 De- .ember mag voor winkelpersoneel de vrije mid- xiag of vrije ochtend éénmaal vervallen. Voor jeugdige personen van 14 of 15 jaar mag •chter de werkweek niet boven 53 uren stijgen. Winkelpersoneel beneden 16 jaar. Voor dit jeugdig personeel is geen werktijd- verlenging toegestaan. Personeel beneden 18 DE RIJKSTE SORTEERING DAMES-, HEEREN- EN KINDER- PARAPLDIES TOMPODCES vmrïLW 8. B8ENHNU ZONEN g GROOTZAND 50-56 SNEEK 4 ode den Zondag vóór 25 Nov. in totaal niet SS I b Nieuwe Sneeker Courant E>

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 5