Uit onze Raadzaal. annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) Io. 24 Eerste Blad Uitgave KIEZEBRUK Co. Woensdag 21 December 1932 49e Jaargang Dit No. bestaat uit 2 Bladen. L OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. Toepassing schoolgeldverordening. Belasting honden. Dit beteekent slechts uitstel geen Boonstra: Straatbelasting. MOTIE. De heer M a s e 1 a n d zegt dat door het verloop der gehouden stemmingen een paar belangrijke uitgaven vervallen zijn; het is dus noodig in het systeem van dekking wijziging te brengen. Onze primaire voorstellen zijn op verschillende wijze doorbro ken; nu hebben we het secundaire voorstel en spr., die de voor keur gaf aan de gehalveerde straatbelasting, zegt dat nu dat bedrag al gevonden is door schrapping van uitgaven. Om voor een klein bedrag deze belasting in te voeren, lijkt hem lastig, omdat het apparaat dan ook moet gemaakt. Spr. zal dus uit zijn secundair voorstel de halve straatbelasting doen vervallen en ook zijn voorstel inzake het percentage van de opcenten op de personeele belasting intrekken. De Voorz.: Wij kunnen eerst nagaan wat de besparingen opleveren en in een volgende vergadering de inkomsten vast stellen. De heer Zuiderbaan gelooft dat de besparingen toch nu wel te overzien zijn. De Secretaris: De invloed van het amendement-Dokkum om de loonkorting ook op het deel der salarissen dat boven f3000 uitgaat, toe te passen, zal hoogstens f 1000 opleveren. Er is f 12000 door de verhooging der pensioenpremie beschik baar gekomen en f 10000 op openbare werken. Bovendien gaven B. en W. zelf een besparing van f600 aan; op de adviezen aan Ged. St kan men niet vooruitloopen. Subsidie Muziekkorpsen. De eerste sectie wil de f600 met 20 verlagen en op f480 brengen. De heer Boeijenga stelt dit voor. De heer Boonstra meent dat de muziekkorpsen voor dit subsidie een verplicht aantal uitvoeringen geven. De Voorz.: Twaalf. De heer Boonstra zal dan tegenstemmen. Het voorstel-Boeijenga komt in stemming. Voor stemmen de leden Oppenhuizep, Siemensma, Dokkum, Blok, Boeijenga en Hoekstra; tegen stemmen de leden Hoge- veen, Potma, De Groot, Smeding, Boonstra, Sijtema, Zuiderbaan en Maseland. Met 68 st verworpen. De uitgaven zijn hiermede afgehandeld. Aan de orde zijn de inkomsten en wel eerst de De Raad der gemeente Sneek, in vergadering bijeen op Za terdag 17 December 1032, Overwegende de zeer hooge uitgaven in verband met de vergoeding, bedoeld in art. 205 der- Lager onderwijswet 1920, welke f24.800.per jaar bedraagt, Verzoekt Burgemeester en Wethouders bij den Minister van Onderwijs er op aan te dringen maatregelen te nemen, die er toe zullen leiden, dat een billijker rentetype betaald moet worden. De Voorz. brengt eerst in behandeling de motie-De Groot, welke luidt: In een der secties is gewezen op een soms onbillijke heffing van schoolgeld. De heer Dokkum: Er hebben inderdaad onbillijke aansla gen plaats gehad, omdat de gemeente niet tijdig beschikte over de gegevens van de fiscus. Zijn er overwegende bezwaren tegen een voorloopige aanslag in die gevallen waarin de rijksontvanger nog geen aanslagbiljet heeft uitgereikt? De Voorz. zal dit eens overleggen in B. en W. Aan de orde is het voorstel van B. en W. de gemeente te rangschikken in de dterde klasse v<X>r de fondsbelasting. Voor stemmen de leden Siemensma, Dokkum, Blok, Boeijen ga, Boonstra, Zuiderbaan, Maseland, Hoekstra, Hogeveen, Pot ma en Oppenhuizen; tegen stemmen de leden Smeding, Sijtema en De Groot. Aangenomen met 113 st. De verordening wordt z. h. s. aangenomen. In een der secties is gepleit voor een progressieve honden belasting. De heer Boeijenga Jieeft al vaker gefungeerd als be schermheer der honden. Hij heeft het denkbeeld geopperd, het heeft echter geen kans van aanneming. De heer Smeding: Ik liet u niet stikken. De Voorz.: Ik geloof niet dat de heeren erg voor de honden zijn. Aan de orde is nu het voorstel tot verhooging van het aan tal opcenten op de personeele belasting. Met algemeene (14) stemmen aangenomen. De verordening wordt z. h. s. aangenomen. Het voorstel van B. en W. om 80 opcenten op de gemeente- fondsbeiastfag te heffen wordt z. h. s. aangenomen. I ZwemDnderwijs f 425. De heer Boeijenga vraagt stemming over deze post Voor de post stemmen de leden De Groot, Siemensma, Sme ding, Sijtema, Zuiderbaan, Maseland, Hogeveen; tegen stemmen de leden Potma, Oppenhuizen, Dokkum, Blok, Boeijenga, Boon stra en Hoekstra. De stemmen staken 77. In een volgende vergadering moet óvergestemd worden. Vermakelijkheidsbelasting. In een der secties is gevraagd of deze belasting niet met 5 verhoogd kon. De Voorz. ontraadt dit; het resultaat zal als in andere plaatsen allicht minder opleveren. Z. h. s. besloten de vermakelijkheidsbelasting te handhaven op het oude peil. De vergadering wordt nu verdaagd tot Zaterdag 17 December 7 uur. Subsidie Koorklassen. B. en W. stellen voor het subsidie in te trekken. De h.h. De Groot en Smeding stellen voor f25 subsidie te verleenen. De heer De Groot: Oorspronkelijk hadden de Koorklassen f 100, een tegemoetkoming in de huur van het gebouw voor hun repetities, dat zij van de gemeente huurden en welk bedrag de gemeente dus weer terug ontving. Spr. is van het nut dezer klassen overtuigd op het gebied van de Volkszang en het doet spr. leed dat B. en W. dit subsidie zoo maar van de hand wijzen. Spr. stelt daarom met zijn fractiegenoot Smeding voor als bewijs dat de raad het werk waardeert f25 te geven. De heer S ij t e m a zegt dat f 25 minder als financieele steun bedoeld is dan als waardeeringsblijk voor het werk. Waar het D. B. alle subsidies handhaaft, zouden de leiders het schrap pen van dit subsidie kunnen beschouwen als een betuiging van minder waardeering voor dit werk, dat twee jonge onderwijzers belangloos met alle energie doen. Wij meenden enkel dat dit subsidie misschien niet meer noodig zou zijn. Wanneer die onderwijzers zich gekrenkt zouden gevoelen, zou spr. ten op zichte van zijn standpunt wel eenige inconsekwentie willen be trachten en voor het amendement stemmen, dat waardeering uitdrukt. De heer Smeding steunt het voorstel deze jonge krachten f 25 subsidie te verleenen. Voor dit voorstel stemmen de leden Sijtema, Zuiderbaan, Ho geveen, De Groot en Smeding; tegen stemmen de leden Blok, Boeijenga, Boonstra, Maseland, Hoekstra, Potma, Oppenhuizen, Siemensma en Dokkum. Met 95 st. is dit voorstel dus verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. I De heer S ij t e m a zegt dat er toch een minderheidsnota voor ons ligt, waarin de straatbelasting toch ten deele wordt gehand haafd, doch ook die nota wordt door den heer Maseland nu losgelaten. Er zijn voorts nog enkele concrete punten, die B. en W. in overweging geven; wij lieten los de verschuiving van de gemeente van de 2e naar de 3e klas; spr. had die aanvaard als de begrooting werd aangenomen als voorgesteld. Als nu bedragen vrijkomen, meent spr. dat die verschuiving naar de 3e klas moet worden losgelaten. Spr. heeft dat punt noode aan vaard. Spr. ziet dus af van die verschuiving omdat die z. i. het meest onbillijk is. Zij drukt op een categorie van de bevolking, die eigenlijk in het geheel niet moest worden getroffen. Van een inkomen van f 600 betaalt een kinderloos gezin, van een van f 700 a f 800 een gezin met één of twee kinderen al be lasting. Spr. zal daartoe nu niet meewerken. Spr. wil deze eerder loslaten dan een deel der straatbelasting. Qua gemeente behoort Sneek ook niet in de 3e klas. De heer Zuiderbaan: Voor ons is de verhooging van opcenten op personeel moeilijk te aanvaarden, die wij echter accepteerden als de gemeente voor de gemeentefondsbelasting wordt gerangschikt in de 3e klas. Gestemd wordt over de invoering van een straatbelasting. Voor stemmen de leden Smeding, Sijtema en De Groot; tegen stemmen de leden Siemensma, Dokkum, Blok, Boeijenga, Boon stra, Zuiderbaan, Maseland, Hoekstra, Hogeveen, Potma en Oppenhuizen. De straatbelasting is dus verworpen met 311 st. Advertentiekosten veemarkt Een der secties maakte een opmerking over deze kosten. De Voorz.: Wij bezuinigen al door niet zoo vaak meer te adverteeren. Met de veemarkt hangen ons ook weer andere dingen boven het hoofd in verband met de varkenscentrale; we weten niet of de varkensmarkt wel bestaan zal blijven. De post wordt z. h. s. goedgekeurd. taald, een zekere categorie is vrijgesteld zelfs van schoolgeld. Als we deze boeken nu voor de u.l.o. over de geheele linie laten betalen, krijgt men toch eigenaardige consekwenties. In de regel wordt de u.l.o. bezocht door kinderen van minder gesitueerden, dat moet men toch wel eens overwegen. Ook de bewering dat de kinderen wat ruw met de boeken omgaan moet in z’n algemeenheid nog bewezen, evenals dat de ouders niet voldoende toezicht oefenen. Bij het 1.0. worden de boeken als regel gratis verstrekt. De heer Boonstra sluit zich aan bij den heer Sijtema en zal niet voor het voorstel-Blok stemmen. De heer Sijtema: De boeken zouden door de ouders dan toch zelf mogen worden aangeschaft en niet meer door de ge meente verstrekt. De heer De Groot: Als dit voorstel aangenomen wordt, moet een regeling getroffen hoe het in de praktijk moet uit gevoerd. Voor het voorstel-Blok stemmen de leden Dokkum en Blok; tegen stem m m de leden Maseland, Hoekstra, Hogeveen, Potma, Oppenhuizen, De Groot, Siemensma, Smeding, Boeijenga, Boon stra, Sijtema en Zuiderbaan. Verworpen met 122 st Leermiddelen openbare u.l.o. schoot De heer Blok stelt voor deze leermiddelen door de leerlin gen zelf te laten betalen. Bij het M. O. moeten deze boeken door de leerlingen ook zelf betaald en bij het bijzonder u.l.o. moest dat vroeger ook. Het komt spr. voor dat de leerlingen met deze leermiddelen zeer roekeloos handelen en daarom moeten de ouders strenger tucht uitoefenen en men verschaft de leerlingen door te eischen ze zelf aan te schaffen een paedagogische les zuinig te zijn. Spr. stelt dus voor dat de leerlingen de leermid delen zelf zullen betalen. De heer De Groot gelooft dat verschillende leerlingen van het M. O. ook wel boeken vrij hebben. Met het onderwijs aan de u.l.o. is het nog iets anders; op het M. O. gaan in het alge meen kinderen van iets beter gesitueerden. Er is dus wel een onderscheid te maken tusschen deze kinderen. Als de kinderen der best gesitueerden alleen zouden betalen zou het nog wat anders zijn, maar spr. ontraadt aanneming van dit voorstel. De Voorz.: Eventueel zal dit ook moeten gelden voor de bijzondere scholen. De heer S ij t e m a zegt dat men een eigenaardige situatie zou krijgen. Sneek zou een unicum worden. Niet over de heele linie worden bij het M. O. de boeken door de ouders zelf be- VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 12 DECEMBER 1932. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer S. Breeuwsma. Salaris Commissaris van Politie. De heer Dokkum zegt dat de Kroon dit tractement vast stelt en ware het aangewezen de Kroon te verzoeken ook op dit salaris de gevolgen van het raadsbesluit toe te passen. Voor dit voorstel stemmen de leden: Boeijenga, Boonstra, Zuiderbaan, Maseland, Hoekstra, Hogeveen, Potma, Oppenhui- zen, Siemensma, Dokkum en Blok; tegen de leden: Sijtema, de Groqt en Smeding. i Met 113 st. aangenomen. I, v. A. O. Zondagmorgen werd in de „Harmonie’ door ir. Tinbergen voor het Inst. v. Arbeidersontwik keling een lezing gehouden over Rusland. Na een welkomstwoord van den Voorz., den heer P. Sikkes, ving spr. met de behandeling van zijn onderwerp aan. Het is de weergave van een reeks indrukken, welke hij naar aanleiding van een kort verblijf in Rusland, aldaar heeft opge daan. Aangezien hij geen diepgaande kennis omtrent dit land bezit, dient men het echter meer als een ontspanning dan ontwikkelings- bijeenkomst te beschouwen. Hij is twee en een halve week in Rusland ge weest, en dan nog meer geprononceerd in de beide centra Moskou en Leningrad. Spr. ging hier alleen omzwerven en reisde niet in excursie-verband. Dit heeft het voordeel dat men naar eigen inzicht kan ronddwalen, doch het nadeel dat men Idng niet overal wordt toegelaten. Hij heeft dan ook veel van zijn tijd op straat door gebracht en dientengevolge hoofdzakelijk de buitenkant gezien, maar deze vertoont eveneens zijden, welke onmiskenbaar wijzen op het innerlijk leven. Wanneer men b.v. in een stad als Moskou telkens tegen iemand opbotst, bemerkt men door zulk een feit dat de zin voor discipline en orga nisatie blijkbaar nog niet sterk ontwikkeld is bij deze menschen. Als men voor bakkerijen en stations urenlang een file van wachtende perso nen kan waarnemen, geeft dit een merkwaar- digen kijk op de duldzaamheid der Russen. Het is voorts verboden om aan de trams te hangen. Door gebrek aan rijdend materiaal wordt nochtans herhaaldelijk tegen dit verbod gezondigd en meermalen ziet men een tros pas sagiers aan de wagens hangen, waarvan er tenslotte gemakkelijk enkelen door een politie agent worden afgeplukt, als hun aantal onrust barend begint te worden. Een kort verblijf in deze steden geeft toch wel een verheldering van den toestand. De berich ten die wij daaromtrent kennen zijn doorgaans tweevoudig gezeefd. Want de beide communis tische hoofdorganen „Prawda” en „Iswestja” worden eenzijdig tendentieus geredigeerd en de burgerlijke bladen van het buitenland ver melden meestal slechts wat hun zelf belang in boezemt of een ongunstig licht kan werpen op het bolsjewisme. Als men er alleen rondzwerft tracht men natuurlijk zoo objectief mogelijk te zijn. Vervolgens geeft spr. eenige mededeelingen betreffende de economische opbouw. Bij aan komst in Leningrad trof hem allereerst de armoede en verder een opvallend aantal ge barsten spiegelruiten. Groente en melk was er haast niet te krijgen. In Duitschland bespeurt men reeds onvermij delijk symptomen van schaarscher voeding, doch meer naar Rusland wordt deze armoede waarlijk beklemmend. Hoe komt dat zoo? Laten we bij het stellen van die vraag bedenken war Rusland heeft doorgemaakt. Vóór den oorlog bestond het al voor 90 uit een arme bevolking, toen kwam de wereld- krijg en daarna de omwenteling. De funeste gevolgen hiervan bleven niet uit. Thans heeft de toestand zich weer gedeeltelijk hersteld. Het vijfjarenplan vraagt in dit verband allereerst onze aandacht. Het schijnt dat de angst voor blokkade bij de Russen wel eens te groot is geweest, nu de kapitalistische eenheid een fictie is gebleken. Rusland zoekt economische onafhankelijkheid en wou door het vijfjarenplan quitte raken met West-Europa. De industrie is in enkele jaren geweldig opgevoerd. De bekostiging van deze grandioze uitbouw eischt echter belangrijke sommen geld. De gewone weg zou het sluiten van een bui- tenlandsche leening zijn, doch de veranderde verhoudingen maakten zulks eerst onmogelijk. Vandaar dat men op zichzelf was aangewezen, hetgeen noodzakelijk tot armoede moest leiden. Desondanks zijn ze er in geslaagd hun voornemen grootencjeels te volvoeren, ofschoon andere takken van bedrijf, zooals consumptie- voorziening, woningbouw, vervoermiddelen, daardoor in het gedrang zijn gekomen, terwijl een tweede factor het tegenvallen der produc tiviteit is, wellicht mede veroorzaakt door onder voeding. Verder zou men een ontkenning van het historisch-materialisme kunnen constateeren. De omvorming van landarbeiders tot volwaardig fabrieksproletariaat gaat moeilijker dan men dacht. Nochtans heeft Moskou een jaarlijksche bevolkingstoename van 350.000, hoofdzakelijk afkomstig van het platteland. De Russische bladen bevatten dikwijls klach ten over de productie. Er heerscht een nijpend HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat door hen vergunning is verleend aan: I. TH. SCHUHMACHER, meubelfabri kant aldaar, tot het oprichten van een meu belfabriek in het perceel aan de IJlsterkade, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 2618 (gedeeltelijk), waarin geplaatst zullen worden 7 electromotoren; II. de N. V. BATAAFSCHE IMPORT MIJ., gevestigd te ’s Gravenhage, tot het oprichten van een ondergrondsche benzine- bewaarplaats, inhoudende 6000 liter, met een bovengrondsche aftapinrichting, in wer king te brengen door een electromotor van y4 P.K., ter vervanging van de bestaande benzinebewaarplaats met pomp vóór het perceel 'Parkstraat no. 16. SNEEK, 21 December 1932. Subsidie Leeszaal f2000. De heer Boeijenga stelt voor de post op f 1600 te brengen. De heer Boonstra heeft gehoord dat bij verlaging het bestaan in gevaar zou gebracht worden, omdat misschien het (Vervolg.) Presentiegeld leden van de raad. De heer Oppenhuizen: Waar wij hier het personeel korten, dienen de leden ook een klein offer te brengen; daarom stelt spreker voor Ged. St. te verzoeken het presentiegeld van f5.op f4.te brengen per vergadering. Voor stemmen de leden Siemensma, Dokkum, Blok, Boeijen ga, Boonstra, Zuiderbaan, Maseland, Hoekstra, Hogeveen, Potma en Oppenhuizen; tegen stemmen de leden: Smeding, Sijtema en de Groot. Aangenomen met 113 st. VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op ZATERDAG 17 DECEMBER 1932, *s avonds 7 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer S. Breeuwsma. Aan de orde is: Punt 1. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school no. 3. (Bijlage 133; dossierno. 208). De voordracht vindt men in ons vorig nr. De heer J. Braaksma te Uffelte wordt met 12 stemmen be noemd. De heer K. Docter kreeg 2 stemmen. Punt II. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een armvoogd. (Bijlage 134; dos sierno. VI 07.58(1)). De voordracht vindt men in ons vorig nr. De heer S. R. Piersma wordt met alg. stemmen benoemd. Punt III. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van twee geneeskundigen voor de armenverzorging. (Bijlage 135; dossierno. 208). De voordracht vindt men in ons vorig nr. De heeren Dr. D. H. Posthumus en Dr. H. Klein worden met alg. stemmen benoemd. Punt IV. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een heelkundige voor de armen verzorging. (Bijlage 136; dossierno. 208). De voordracht vindt men in ons vorig nr. De heer Dr. A. J. Kingma wordt met alg. stemmen benoemd. Punt V. Tweede stemming over post volgno. 483 (kosten van gebruik van schoolboden) van de gemeente-begroo- ting voor 1933. (Dossierno. X 07.352.11(19)). Deze post, waarover in de vorigei vergadering de stemmen staakten, wordt thans aangenomen met 86 stemmen. Tegen stemden de heeren Blok, Boeijenga, Dokkum, Potma, Boonstra en Oppenhuizen. Punt VI. Verdere behandeling van de gemeente-begroo- ting voor 1933. (Dossierno. X 07.352.11(19)). lijkssubsidie dan zou worden ingetrokken. De Secretaris: Het rijkssubsidie is1 f2100 a f2200. Als het gemeentesubsidie en de bijdragen daar beneden dalen trekt het rijk dat subsidie in. De heer Boonstra: Nu het O. B. W. vorig jaar zijn sub sidie introk, zal spr. tegen stemmen om de inrichting niet in gevaar te brengen. De heer Maseland: Wij hebben de indruk dat voor dit voorstel geen meerderheid te vinden is. Het is een bestaande inrichting, waarvan het bestaan onmogelijk wordt gemaakt, waaraan dan verdere consekwenties zitten als ontslag van per soneel enz. Hoewel in principe geen voorstander van openbare leeszalen, zal sprekers fractie tegen het voorstel stemmen èn omdat er hier toch geen meerderheid voor is èn om practische redenen. Voor het voorstel stemmen de leden Dokkum, Blok en Boeijen ga; tegen stemmen de leden Boonstra, Sijtema, Zuiderbaan, Maseland, Hoekstra, Hogeveen, Potma, Oppenhuizen, De Groot, Siemensma en Smeding. Met 113 st. verworpen. Adres Sneeker Badinrichting. De badinrichting verzoekt gratis leidingwater te mogen ge bruiken. B. en W. stellen voor in verband met de financieele toestand afwijzend te beschikken. De heer Oppenhuizen zegt dat, als dit voorstel van B. en W. wordt aangenomen en het badhuis wordt gesloten, de gemeente ook inkomsten derft, omdat zij geen water meer le vert. Spr. zou een middenweg willen zoeken, waar deze inrich ting wel van belang is voor Sneek. Spreker stelt voor water tegen 50 van het tarief te leveren, misschien dat het badhuis dan behouden blijft. De heer Smeding steunt het voorstel-Oppenhuizen. De heer Potma voelt er wel iets voor deze noodlijdende inrichting te steunen, doch vreest consekwenties ten opzichte van andere grootverbruikers, er zijn ook particuliere bedrijven die niet zoo voordeelig werken. De heer Hoekstra vraagt welke oorzaken er toe mee werken dat dit bedrijf, dat vroeger uit kon, nu noodlijdend is. Spr. zou een exploitatierekening willen zien om dan te beoor- deelen of hij vrijmoedigheid heeft voor hulp te stemmen, nu is hij tegen. De Voorz.: De minder goede uitkomsten zijn het gevolg van de uitbreiding; nu tal van nieuwe woningen badkamers hebben, en in Bolsward zelf een badhuis is, zoodat daar van daan ook geen baders komen, is het bezoek veel geringer ge worden. Wij stellen afwijzing voor. Er is het bestuur wel in overweging gegeven zich te verstaan met een andere inrichting, maar de uitkomst van die onderhandelingen weet spr. niet. Het voorstel-Oppenhuizen komt in stemming. Voor stemmen de leden: Oppenhuizen, Smeding en Boonstra; tegen stemmen de leden: Potma, de Groot, Siemensma, Dok kum, Blok, Boeijenga, Sijtema, Zuiderbaan, Maseland, Hoekstra en Hogeveen. Verworpen met 311 st. Betreffende het subsidie Centraal Drankweercomité stelt een der secties voor dit met 20 te verlagen. De Voorz.: Het D. B. heeft voorgesteld geen subsidies te verlagen. Het voorstel tot verlaging wordt gesteund door de heer Hoekstra. Voor dit voorstel stemmen de leden: Dokkum, Blok, Boeijen ga, Hoekstra en Oppenhuizen; tegen stemmen de leden: Sie mensma, Smeding, Boonstra, Sijtema, Zuiderbaan, Maseland, Hogeveen, Potma en de Groot. Verworpen met 59 st. Alsnu is aan de orde de vernieuwing van het Singel. Er is een voorstel Zuiderbaan-Hogeveen de post te verlagen met f 6000. De heer Boonstra stelt voor deze post met f 10.000.— te verlagen, om het resteerende bedrag te benutten voor even tueel noodige herstellingen. De Voorz.: Het vorige jaar is de post extra uitgaven met f5000.verminderd, als men die nu nog verlaagt, raakt men achterop. De heer afstel. De heer S m e d in g zegt dat dit te hard aankomt, de Singel rnoet toch opgeknapt. De heer Blok: Er is uitgetrokken f11650 voor de geheele post, er blijft f 1650 voor noodzakelijk onderhoud. De nood zakelijkheid der vernieuwing wordt niet ingezien. Om niet in herhaling te treden er is genoeg over gesproken steunt spr. eenvoudig het voorstel-Boonstra. Voor dit voorstel stemmen de leden: Hoekstra, Potma, Op penhuizen, Siemensma, Dokkum, Blok, Boeijenga en Boonstra; tegen dit voorstel stemmen de leden: Hogeveen, de Groot, Smeding, Sijtema, Zuiderbaan en Maseland. Met 8—6 st. aangenomen. e NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1