Pepnnl I 20% B. BRENN1NKMEIJEB ZONEN I Nieuws A. VERWEK’ BEDDENMAGAZIJN EN REPARATIE-1NRICHTING SNEEK 45 gulden Voor ieder wat! Er loopt UitgaveKIEZEBRINK 4 Co. Eerste Blad Woensdag 1 Februari 1933. 49e Jaargang No. 36 Sust I Officieel Orgaan Oer 6 Nieuws over de OPRUIMING bij H.B.Z. Linoleum «Krommenie SPECIALE VOORJAARS-AANBIEDING: Prima 2-persoons VEEREN BEDSTEL geheel compleet RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. wm over de Opruiming bij fl. B. Z. I Extra korting: Op de reeds laag genoteerde prij zen van onze Lappentafels een extra korting van V COUPONS Fl. 1.22 PER EL I BETER DAN HET BESTE Wij hebben steeds iets nieuws! Bij ons is ’t niet duur! Fa. Jobs, tap, m Opgericht 1901 SN EEK Telefoon Nu. ISO o winkel op dat gebied te Amsterdam. f4 int ct ct. ct Verkade’s Amandelcarrée Verkade’s Noscawafels Verkade’s Hazelnootwaïels Verkade’s Carla Lena Homma; 2e pr. Marijke de Vries 3e pr. Oedske Visser. Jongens van 10 en 11 jaar: le pr. Lykle Visser; 2e pr. Hessel Visser; 3e pr. Bartele Hoekstra. Meisjes van 12 en 13 jaar: le pr. Anna de Vries; 2e pr. Grietje Glashou wer; 3e pr. Koba Poepjes. Jongens van 12 en 13 jaar: le pr wijziging van de Leerplichtwet. Het strekt o.na. tot invoering van den acht jarigen leerplicht. weduwe Cecilia van Weers-Eskens, oud ste inwoonster van Den Haag, wonen de Koninginnestraat 95, overleden. Thans is oudste inwoonster van de Residentie de weduwe Van de Pol- Stienassen, die op 8 Juni 1831 werd geboren en dus op 8 Juni a.s. haar 102en verjaardag hoopt te vieren. 1 Haar broer is indertijd eveneens de 100 gepasseerd. prijs voor te schrijven, dien zij op 1 Januari 1927 mochten bedingen of die hun op 18 Juli (datum van intrekking pelijk geworden uitspraak was toege staan. Voor de nieuwe woningen zouden de reproductiekosten op 1 Januari 1933 als basis voor het bepalen van demaxi- mum-huur moeten dienen, d. w. z. de ct ct. ct id. ct nd ct. ct ct ct. ct. ct. ct ct ct. VeracMjnl DINSDAGS ca VR1JDAOSAVONDS GROOTZAND 5056 - SNEER Daar is werkelijk geen kou tegen bestand! De vorige week slaagde aan de Universiteit te Groningen voor het le gedeelte Apothekersexamen mej. M„ G. Haytink van hier. IJsvereen. Woudsend. Uitslag hardrijderij van de Wouds- ender schooljeugd. Meisjes van 8 en 9 jaar: le pr. Siem van den Bosch; 2e pr. Froukje Rijn ja; 3e pr. Richtje Glashouwer. Jongens van 8 en 9 jaar: le pr. Jo hannes O singa; 2e pr. Jurjen de Jong; 3e pr. Inte Huitema. Meisjes van 10 en 11 jaar: lie pr. Een geleerde i tramconducteur. Dat er nog knappe bollen in de we reld zijn, bewijst wel de Weensche tram conducteur Sailler, die zeven jaar lang op het voorbalkon van een wagen van lyn AK heeft gestaan en thans gepro moveerd is tot doctor in de Rechten, Zeven jaar lang heeft hy dienst gedaan tot half één des avonds. En zeven lange jaren stond hy iederen ochtend om zeven uur weer op om te studeerien. Frans Sailler is gehuwd en heeft twee jongens van zes jaar. Met zijn conduc- teurssalaris onderhield hij zijn gezin en bekostigde hij nog zijn studie boven dien. Hij kon geen beurs verkrijgen, zoodat hij ieder boek, dat hij nqodig had, uit eigen zak moest betalen. Soms moest er geducht op het eten worden bezuinigd en van dure kleeren kon na tuurlijk nooit sprake zijn. In vacantie- tijd ging het gezin in de bosschen en als de kinderen buiten speelden, stu deerde vader. Sailler’s promotie tot doc tor in de rechten is natuurlijk het ge sprek van de heele Weensche tramwe- reld. Sailler blijft bijl de tram; alleen zal hij niet meer op het vooihalcop staan, doch als ambtenaar op het hoofd kantoor zijn eerlijk verdiend traktement genieten. Op den dag van zijn pro motie is Sailler per tram naar de Unit- versiteit gereden. Hij gaf zich zelf een overstapje, tot groote vreugde van zijij collega’s. voor midden- standsondernemingen. De Koninklijke Nederlandsche Mid- een auto gegrepen en gedood. De autobe stuurder heeft de fiets aan den kant van den weg gelegd, en is, toen hij zag, dat de aan- geredene dood was, doorgereden. Snelle vliegtuigen. Een der directeuren van de Deut sche Lufthansa heeft in een interview verklaard, dat men binnenkort in 31/» uur van Berlijn naar Londen zal kun nen vliegen, terwijl men op het oogen- blik 7 uur voor dezen afstand noodig heeft. Hiertoe zijn nieuwe en zeer snelle vliegtuigen gebouwd, die gemakkelijk een snelheid van 250 K.Mi. per uur kunnen ontwikkelen. Dezen zomer zal ook de luchtlijn Ber lijnBuenos Aires worden geopend met watervliegtuigen. In het midden van den Atlantischen Oceaan zal het vroe gere stoomschip Westfalen voor anker worden gelegd en de vliegtuigen zullen hierbij dalen om benzine in te nemen, waarna de machines in de richting van Zuid-Amerika zullen vliegen. Men overweegt thans de mogelijk heid van samenwerking tusschen dezen vliegdienst en de Graf Zeppelin. Ook heeft men plannen gereed voor het openen van een luchtdienst tusschen Duitschland en het verre Oosten, waar bij het mogelijk zou zijn een afstand van 12.000 K.M. in vijf dagen af te leggen. 20 minuten in pen wak gezeten. De 18-jarige J. O., wonende aan den Lange Muiderweg te Weesp, wilde met zijn te Amsterdam wonenden zwager J. de H„ ’s avonds half acht de Vecht oversteken om naar de verlichte baan van de Wees per Ijsclub op de Vest te gaan. Ter hoogte van de gasfabriek reden de beide schaatsenrijders in een wak. J. de H, was er vlug uit, waarop zijn zwager hem toeriep, aan den ande ren kant van het wak te komen, ten einde hem te helpen. De Amsterdam mer was echter zoo door schrik bevan gen, dat hy gillende Wegliep om hulp te gaan halen en zyn zwager in het wak achterliet. Deze, die een goed zwemmer is, wist zich boven water te houden, doch zag geen kans op het ijs te komen. Hyi kon eenigszins met de armen op het ijs steunende blijven. Inmiddels had de reeds bejaarde va der in zijn woning het gillen gehoord. Hij begaf zich met een lantaarn en een langen stok qp de dichtgevroren Vecht. Daar ontmoette hij zijn schoonzoon, die geheel overstuur was. Van dezen hoor de hij, waar zijn zoon zich bevond. De vader kon den bijna verstijfden drenke ling den langen stok toesteken. Doch op het laatste oogenblik zou de redding nog dreigen te mislukken, want de zoon riep: „Vader, mijn handen zijn te koud, ik kan den stok niet meer vasthouden De oude man gaf echter den moed nog niet op, om zijn zoon te red den. Hij kroop op zijn buik over het ijs, tot hij zijn zoon bereiken kon, die nu spoedig uit zijn benarde positie verlost was. Ongeveer 20 minuten had J. O. in het wak gezeten. Toen hij tenslotte thuiskwam verloor hjj het bewustzijn, waarna medische hulp verleend werd. Ingeval van een onwelriekenden adem moet men flink gorgelen met het goede Chlorodont-mondwater. Een proef overtuigt. Per flacon 90 ct. Adv. Nieuwe huurverordening te Amsterdam? Naar het „Handelsblad” verneemt, heeft het dagelijksch bestuur van Am sterdam het voornemen, bij den ge meenteraad een concept-huurverorde- ning in te dienen, dit uit overweging, dat de huren vooral van arbeiders-wo- ningen mede blijkens de z.g. huur- stakingen te hoog zouden zijn. Wet houder De Miranda heeft op dit con cept een toelichting samengesteld, waar in o.m. de opmerking voorkomt, dat de vrees, dat het dagelijksch bestuur voor huurverhoogingen koesterde bij de in trekkingen der huurwetten in ,1927, ver wezenlijkt is. De huren der oude wo ningen (van vóór den oorlog) zijn vol gens deze toelichting gestegen en die der nieuwe woningen niet voldoende gedaald. De bedoeling is thans, den verhuur- lente de Vries; 2e pr. Tjitte de Jong; 3e pr. Jouke de Jong. Wijziging van de leerplichtwet. Het Tweede Kamerlid K. ter Laan c.s. heeft een wetsvoorstel ingediend tot wijziging van de leerplichtwet. Opoericht 1870 - Met ooud bekroond 1922 Bij SNEEUW en IJS komt bijzonder van pas een zakje of rolletje van de zuivere, geurige medicinale Men zag daarop de platen, etsen, schil- denstandsbond^ de Nederlandsche RJC. ders van de oude woningen den huur- Middenstandsbond, de Vereeniging van den Christelijken Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand van Neder land en de Ned. Middenslandsbank N.V. der Huurcommissiewet) by onherroe- hebben met erkentelijkheid ervaren, dat de minister van economische za ken en arbeid het vraagstuk van hulp- verleening aan middenstandsondeme- mingen, die in crisismoeilijkheden ver- keeren, in onderzoek genomen heeft. Zij meenden thans goed te doen den minister te berichten, dat naar hun eenstemmige meening in deze materie vooropstaat de behoefte aan een maat regel, die het mogelijk maakt, dat aan middenstandsondememngen, welke op zichzelf gezond zijn, doch welke door de crisis in moeilijkheden zyn gekomen, met medewerking der regeering credie- ten worden verleend. Naar de meening van de adressanten behoeyen voor deze credietverleening, voorloopig althans, door het Rijk niet de middelen te wor den verstrekt, doch zal van rijkswege met het op zich nemen van garantie kunnen worden volstaan. Adressanten vestigen er bovendien de aandacht op, dat slechts beoogd wondt een credietverleening aan individueele ondernemingen, die daaraan behoefte blijken te hebben, zoodat een hulpver- leening aan groepen van middenstands- ondememingen als geheel niet in de bedoeling ligt. Adressanten zijn overtuigd, dat het scheppen van de mogelijkheidtot deze credietverleening noodzakelijk en ur gent is te achten en zij zijn van mee ning, dat door het voorhanden feiten materiaal inderdaad de noodzakelijk heid van schepping dezer mogelijkheid voldoende wordt aangetoond. Met aandrang verzoeken zij derhalve den minister, de noodige maatregelen te doen nemen, opdat spoedig tot in voering van een hulpverleening als bo venbedoeld zal kunnen worden over gegaan. L derijen, aldus geprijsd: Voor twintig eieren; of een paar pantoffels; of een kip; of drie blikken zalm-of een fiets. Het lijkt wel de herleving van den ouden ruilhandel. Men kan zich dus een kunstwerk aanmeten tegen betaling in natura. ’n Raren tyd beleven we toch! I Tengevolge Van een val overleden. Zondagmiddag om ruim halfdrie vond men te Amsterdam -op een der ijs banen achter het Stadion een man roer loos op het ijs liggen. De Geneeskun dige Dienst werd gewaarschuwd, doch toen deze kwam, bleek de man reedi te zijn overleden. Het is een tot nog toe onbekend gebleven persoon van naar schatting 40 jaar. Vermoedelijk is hiji tengevolge van een val overleden. De oudste inwoonster van Den Haag overleden. In ruim 102-jarigen ouderdom is de eigenaar zou niet meer mogen vorderen dan een huur, die de bouwkosten van thans op nader te omschrijven wijize dekt. Een in te stellen gemeentelijke huurcommissie zou B. en Wi., die deze huren vaststellen, adviseeren, en van de beslissing van B. en W;. zou be roep open staan op dien gemeenteraad. Ongelukken. Te Bovenrijge, gemeente ten Boer (Gro ningen), is gisternacht een wielrijder, de 65-jarige D. Postma uit Wittersum, door Bestaande uit: Bed, Peluw, 2 Kussens, Prachtige gebl. ZUIVER wollen deken Prima gewatteerde deken Zware molton deken Overtrek voor bed en peluw Beste Stroomatrassen Franco zending Gekochte goederen worden, op verzoek, zoolang bewaard Vergiftigingsgeval te Utrecht. 1 In de woning Papaverstraat 15 te Utrecht zijn Zaterdagochtend drie Le den van het gezin G. bewusteloos aan getroffen. De man, een postbeambte, is geregeld de geheele week weg en hij kwam Zaterdagochtend tegen half 12 thuis. Het huis was nog gesloten en er werd niet opengedaan. De buren hadden ook nog niemand gezien. Door het huis van een buurman heeft G. zich toegang tot zijn woning verschaft, In de achterkamer trof hy op een bed- peluw zijn 17-jarigen zoon bewusteloos aan. In een alkoof lagen in eep bed de 62-jarige vrouw en de 22-jarige doch ter, beiden ook bewusteloos. In de ach terkamer bevond zich een haard, welke met kolen was volgedaan; het vuur smeulde nog. Het vermoeden bestaat, dat de haard geen voldoende doorstra ling had en de kolendamp een weg door de kamer heeft gezocht. Dit is wv*nwel niet meer dan een vermoeden. Kippendieven gesnapt en gedood De Heer Spiering te Tiel had veel last van ratten in zijn kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen of kuikens doodgebeten. Meer dan een jaar lang probeerde hij allerlei middelen, echter zonder resul taat. Ten slotte kocht hij bij zijn drogist een doosje Rodent, dat hij op de voorgeschreven manier ge bruikte. „Het resultaat is werkelijk verrassend,” schrijft hij. „Een kwartier nadat het met Rodent be smeerde brood werd uitgelegd, was het reeds ver dwenen." Toen hij ons 4 weken later schreef, had hij geen rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos 50 ct of een dubbele doos 90 ct en morgen zult U van rat en muis be vrijd zijn. Imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. B45 I Nieuwe bioscoop te Amsterdam. Op het gebied van bioscoop-theaters blijkt het laatste wqprd nog niet gespro ken te zijn. Werd kort geleden bericht dat in den voormaligen Franschen Schouwburg, aan den Binnen-Amstel, een volksbiosooop zal worden gevestigd, nu worden er weer plannen gekoesterd om bij het Muntplein een bioscoop paleis te stichten. Dat zou eventueel komen tusschen Reguliersbree- en Re- guliersdwarsstraat, vis-h-vis Carlton dus. Het zijn de heeren Lek en van Royen van de 'Cinema de Munt, die aan nie mand minder dan architect J. F. Staal hebben opgedragen hiervoor een ont werp te maken. De nood onder de kunstenaars. Dat de nood onder de kunstenaars zeer groot is, is bekend. En ook de kunsthandelaars zullen wel een veeg uit de pan van dezen tijd meekrijigen. Dezer dagen verscheen er in de bladen eene foto van de etalage van een kleinen >Cred iet hulp Italiano De aoon lag dicht bij den haard en was er het ergste aan toe. Geneeskundige hulp was spoedig aan wezig. Na toepassing van kunstmatige ademhaling werden alle drie personen met auto’s van den geneeskundigen dienst naar de klinieken overgebracht, waar de 17-jarige jongen kort na aan komst is overleden. De twee andere slachtoffers verkeeren in zorgelijken toe stand. In den loop van den middag kon men in de kliniek de juiste oorzaak van de bedwelming nog niet vaststel len. Een hond in de keuken was even eens bewusteloos; deze werd naar de Veeartsenykundige kliniek o ver ge bracht. Braaksel van de slachtoffers is voor deskundig onderzoek in beslag geno men. ook nog wel eens een dubbeltje tusschen de centen en daarom be hoeft alles niet van 't goedkoopste te zijn. Bijvoorbeeldper ons Verkade’s Zoute Plndawafels 20 ct. 20 20 18 10 Firma JOfls. ÏBIJMP, Sneek Smelta, (Tonnema] 23 cent per pond Hoogfijne sorteering Bonbons, Ziet verder de ei-alages, óók in den winkel Een oud huismiddel herleeft. Kou gevat en weer te vroeg aan 't werk of naar buiten. ]a „zoo on voorzichtig" zijn wij allen. De kou hoopt zich op in Uw lichaam en U voelt U tenslotte erg onbehage- lijk. Ga dan naar huis, neem een kop heete melk en doe daarin een „SMELTA” anijsblokje. De opwek kende, kouverdrijvende eigenschap pen van „SMELTA" zullen U door en door verwarmen, zoodat U weer opgewekt en kwiek wordt. Aboanetnent t per jw f Z50 b. p. paai I 160. AdvcrtatiCa i 9 ct. p. regel Ing. Konden nededeeltngen booger. Abonnement belangrijke korting AdvertentlNn worden tevena gratis gr nlantol te de SNEEKER COURANT PER PAKJE VAN X. |Q CENTS 12.STUKS Smelta NIEUWE SHEERER COURANT ■mm SHEERER OOURAMT an WYMBRITSERADEEL ZEGT ONS DE AFMETINGEN VAN UW VERTREK. WIJ HEBBEN WEL EEN PASSENDE COUPON VOOR U. fl. BBENN1NKMEIJEH ZONEN GROOTZAND 50-56 - 8HEEK I I I M I II I Hollandscll geld, waaronder ook het gouden tientje, in drop uitgevoerd, lekker, per ons 12 cent Sportkeekjes, 4 voor een dubbeltje, lekker 1 Plakken Toffee voor 10 cent; Dit is géén gewone, maar heerlijke QËVUldël Iets aparts, „Petit Fours” 14 cent per ons Sneeuwwafeitjes, lekker, licht 10 ct. p. ons Boterballetjes, per ons 12 cent Crisisbiscuits, schitterend gesorteerd, 1 kwartje per pond 10 voor 1 dubbeltje, heel aardige gevulde doosjes voor 't vlijtige kind In goud en 2 ons voor Cocoskransjes, J T S i l zilver verpaktMocca-W ieners' 1 kwartje per ons 16 cent 4 voor 10 cent Hoestpasjilles, 16 cent per ons, pittig, heilzaam! Anijstabletten van Bensdorp en Tonnema 5 cent Cacao Bruin en Goud Van Houten Droste's Verpleegster Cacao pakjes fijne anijs in de melk 10 cent Pastilles Kwatta 2 ons voor 1 kwartje De Heer's Anemonen, OU 2 ons voor 1 kwartje MSSCOtte-bonbons zijn luxe bonbons en kosten (hoe is 't mogelijk] slechts 1 kwartje per 2 ons VUnderkoeken, 25 in een bus voor 1 kwartje. De bus kost 10 cent, maar wordt teruggenomen. Hoefijzertjes van chocolade 14 ct. p. ons Onverpakte keiharde Caramels 18 cent per ons

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1