Dit No. bestaat uit 3 Bladen Uit onze Raadzaal. Zaterdag 11 Februari 1933 Eerste Blad Uitgave KIEZEBRINK Co. 49e Jaargang Ho. 39 NIEUWSTIJDINGEN. B. evi W. bieden den raad de volgende voorstellen aan: SNEEK, 17 Januari 1933. per M’. f0.21 f 0.29 Leggen van trottoirband BESLUIT: Aldus enz. II. vast te stellen de volgende: SNEEK, 25 Januari 1933. Aldus enz. SNEEK, 17 Januari 1933. Aan de Gemeenteraad. per M’. f 0.33 f0.24 BESLUIT: Leggen van trottoirband Aldus enz. •x No. X 08.741(12). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van de jaarwedde van den Vader en Moeder van het Armhuis. Klinker straatwerk ook dikke vorm (Waal-, Friesche-, halve en kleiner dan halve steen) Kei-straatwerk (alle soorten van keien) Léggen van trottoirtegels Klinker straatwerk ook dikke vorm (Waal-, Friesche-, halve en kleiner dan halve steen) Kei- en straatwerk (alle soorten keien) Vlamovic Leggen van trottoirtegels Een aanvulling in deze richting hebben wij in de be- bouwingsvoorschriften opgenomen. Door de bouw van de gemeentewoningen aan de Kapel straat (z.g. kopbebouwing) is deze straat, die deel uit maakt van de le ringweg, iets in Noordoostelijke richting moeten worden verschoven. Als gevolg hiervan zullen ook de in het verlengde van die straat, over de trekvaart ge projecteerde brug en de tusschen die brug en de Leeuwar- derweg ontworpen verbindingsstraat de straat in het bezwaarschrift bedoeld eenigszins in gelijke richting moeten worden verlegd. Er zou (twijfel kunnen ontstaan of de ons door U bij raadsbesluit van 1 Juni 1926, no. 9, ten aanzien van het algemeen uitbreidingsplan toegekende bevoegdheid, om binnen bepaalde grenzen van dat plan af te wijken, zich automatisch uitstrekt tot het onderwerpelijke plan van herziening. Om alle twijfel buiten te sluiten geven wij U in over weging aan het besluit tot vaststelling van het herzienings- plan een bepaling toe te voegen als vervat onder punt III van het navolgend ontwerp. De bestaande open bebouwing voldoet niet geheel aan de maten genoemd in de artt. 10 en 11 der bebouwings voorschriften. Ten einde te voorkomen dat ten aanzien van deze be bouwing, bij herbouw of verbouw, moeilijkheden ontstaan, wordt toevoeging van een nieuw 5e lid aan art. 11 wen- schelijk geacht. Onder verwijzing naar ons voorstel van 18 Augustus 1932 (bijlage no. 96) geven wij U in overweging te nemen het navolgend besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 25 Januari 1933, no. 1.777.811.(2); Gelet op het advies van de Gezondheidscommissie met de zetel Sneek van 10 Augustus 1933, no. 45; onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, I. het gedeelte van het uitbreidingsplan dat ligt tus schen de Zuidoostzijde van de Leeuwarderweg en de Snee- ker-Leeuwardertrekvaart op de bij dit besluit behoorende teekening gemerkt A, met een blauwe omlijning aangeduid, nader vast te stellen als is aangegeven op genoemde tee kening gemerkt A en de overige bij dit besluit behoorende teekeningen en toelichtende beschrijving; van het perceel weiland, gemeente Sneek, Sectie (oud: nos. 522/784). In het hierbij overgelegd adres verzoekt de echtgenoote van den inmiddels overleden huurder van gemeentelande- rijen D. Visser, om ontheffing van huur van het perceel weiland der gemeente kadastraal bekend gemeente Sneek. Sectie D, nos. 951/952 (oud: nos. 522/784), zulks te rekenen met ingang van 1 Januari jl. Wij zijn van oordeel, dat genoegzame grond bestaat om deze ontheffing te verleenen en stellen U derhalve voor in die zin te beslissen, door het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het adres van de wed. D. Visser, houdende verzoek om ontheffing, te rekenen met ingang van 1 Ja nuari 1933, van de huur van het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, nos. 951/952 (oud: nos. 522/784); Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders van 17 Januari 1933, no. X 07.351.32(13); de gevraagde ontheffing te verleenen te rekenen met ingang van 1 Januari 1933. U -0.38 -0.26 Per band van 1 M.: f 0.25 -0.40 -0.33 Per band van 1 M.: f 0.30 -0.33 -0.22 -0.22 Per band van 1 M.: f 0.22 Per band van 1.50 M.: f0.26 Evenals tot nog toe, is in het bestek en voorwaarden, waarvan een exemplaar bij de stukken is gelegd, de moge lijkheid geopend dat de overeenkomst na 1 Maart 1934 tweemaal voor de tijd van een jaar op dezelfde voet wordt verlengd. Onder overlegging van het advies van den directeur van gemeentewerken, dat op deze aangelegenheid betrek king heeft, stellen wij U voor, het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 8 Februari 1933, no. 1.712(2); BESLUIT: onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, aan S. de Wolf, aannemer te Sneek, onderhands aan te besteden: het dagelijksch onderhoud en het ver richten van herstellingen en vernieuwingen aan de bestra tingen in de gemeente Sneek, gedurende het tijdvak 1 Maart 1933 tot 1 Maart 1934, een en ander in hoofdzaak volgens het voor de uitvoering van dit werk opgemaakte bestek en voorwaarden en tegen de volgende prijzen: Nieuw werk. Bestaand werk, per M». No. 1.777.811(2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een plan tot herziening van het uitbreidingsplan voor zoover betreft het gedeelte dat ligt tusschen de Leeuwar derweg en de Sneeker-Leeuwardertrekvaart en tot vaststelling van bebouwingsvoorschrif- ten voor dat gedeelte. Aan de Gemeenteraad, Bij besluit van 11 October 1932, no. 21, werd door U voorloopig ingestemd, met het door ons ontworpen plan tot herziening van het uitbreidingsplan voor zoover betreft het gedeelte dat ligt tusschen de Leeuwarderweg en de Sneeker-Leeuwardertrekvaart en tot voorloopige vaststel ling van bebouwingsvoorschriften voor dat gedeelte. Het plan van herziening en de ontwerp bebouwings voorschriften hebben overeenkomstig art. 37, 2e lid, en art. 39, 2de lid der Woningwet, van 21 October 1932 af, gedurende vier weken voor een ieder ter inzage gelegen. Alleen de heer H. Halbertsma heeft tegen het herzie- ningsplan bezwaar gemaakt. Dit bezwaar geldt de verschuiving in Noord-oostelijke richting, van het nabij de trekvaart gelegen gedeelte van de geprojecteerde z.g.n. le ringweg, welke op de teeke ning A, met de letter A is aangegeven. Adressant heeft zich volgens zijn hierbij overgelegd be zwaarschrift, bij het bepalen van de plaats voor de door hem in 1927 aan de Sneeker-Leeuwardertrekvaart ge bouwde woning laten leiden door het bestaande plan van uitbreiding. Volgens dit plan zou tusschen het erf van die woning en de aan te leggen z.g.n. le ringweg, slechts een smalle strook gronds blijven liggen, welke voor bebouwing tenzij een zeer ondiepe onvoldoende breedte bood. Adressant koesterde de verwachting, dat bedoelde strook gronds onbebouwd zou blijven als wanneer hij uit zijn woning aan de Noordoostzijde een vrij uitzicht zou behouden en dat mede daardoor, de tuin rond zijn woning, zooveel mogelijk vrij zou blijven liggen. Wordt het voorgestelde nieuwe stratenplan door U aanvaard, dan zal vorenbedoelde grondstrook een zoo danige breedte krijgen dat een mogelijkheid van bebou wing ontstaat. Het is juist dat die bebouwing het uitzicht vanuit de woning van den heer Halbertsma aan de Noordoostzijde voor een deel zal belemmeren en dat misschien ook de tuin iets minder vrij zal komen te liggen. Wij achten deze bezwaren niet van zoo overwegende beteekenis, dat zij een verlegging van de betrokken straat, wat om de hierna genoemde redenen op moeilijkheden zou stuiten, zouden wettigen. Daarbij komt dat tegenover de wijzigingen in de situa tie, die door adressant als nadeelen worden aangemerkt, voor hem belangrijke voordeelen staan. Wij wijzen er in dit verband op dat de grond gelegen in de nabijheid van de woning van den heer Halbertsma volgens het bestaande uitbreidingsplan, is aangewezen als industrieterrein. Voortdurend dreigde dus voor hem het gevaar, dat aan de overzijde van de z.g.n. le ringweg, in de onmiddellijke nabijheid van genoemde woning, fabrieksgebouwen en pakhuizen zouden worden opgericht waardoor ongetwij feld voor adressant een veel minder aantrekkelijke situatie zou zijn geschapen, dan het geval zal zijn volgens het nieuw ontworpen plan. Het door adressant geopperd bezwaar zal bijna geheel kunnen worden ondervangen, indien de rooilijn voor de hoekbebouwing trekwegle ringweg, aan de zijde van de trekweg, wordt gebracht in de lijn van de Noordwestelijke gevel van de meergenoemde woning, of ten hoogste 2 M. Noordwestelijker, gelijk is aangegeven met de lijnen AB en CD op de teekening behoorende bij het hierbij over gelegd rapport van den directeur der gemeentewerken van 24 Januari 1933, no. 47. No. X 07.351.32(13). Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de Wed. D. Visser, hou dende verzoek om ontheffing van de huur kadastraal bekend D, nos. 951/952 -0.36 -0.29 -0.29 Per band van 1 M.: f 0.27 Per band van 1.50 M.: f 0.33 BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN behoo rende bij het onder I genoemd plan van herziening. tijdelijke korting, vastgesteld bij raadsbesluit van 2 Mei 1932, no. 13 en in voorkomende gevallen tevens de tijdelijke korting, vastgesteld bij raadsbesluit van 12 De cember 1932, no. 41b. Aldus enz. No. 1.712(2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche aanbesteding van „het onderhoud en het verrichten van herstellin gen en vernieuwingen aan de bestratingen in de gemeente Sneek” aan S. de Wolf, aldaar. Aan de Gemeenteraad. De Vader en Moeder van het Armhuis genieten als zoo danig een jaarwedde van f 1220.benevens enkele emo lumenten (vrij vuur, licht, water en voeding), waarvan de geldswaarde wordt geschat op f780.Van de jaar wedde vloeit een bedrag van f 220.— in de vorm van huur van de woning in de gemeentekas terug. Nu heeft het Burgerlijk Armbestuur onze aandacht ge vestigd op het feit, dat de genoemde functionarissen, in tegenstelling met hen, die hun bezoldiging geheel in geld ontvangen, niet ten volle van de verlaging van de prijzen der levensmiddelen enz. profiteeren. Immers voor dat deel van hun bezoldiging, dat zij in de vorm van emolumenten genieten ten opzichte van vrije voeding spreekt dit wel het duidelijkst komt deze verlaging niet aan hen, doch aan de gemeente ten goede. Eenig middel tot bezuiniging staat hier aan de functionarissen niet ten dienste. In deze omstandigheden heeft het Armbestuur aanleiding gevon den om te verzoeken, het daarheen te leiden, dat de jaar wedde met f50.— wordt verhoogd. Daartegenover zou dan de waardeschatting van de emolumenten met f 50. moeten worden verminderd. Wij wijzen er in dit verband op, dat voor de bereke ning van de tijdelijke korting op de wedden en loonen, ingevolge raadsbesluit van 2 Mei 1932, no. 13 een korting welke o. m. met een beroep op de daling van de kosten van levensonderhoud is verdedigd tot grondslag wordt genomen de jaarwedde eventueele emolumenten. Voor den Vader en Moeder wordt deze korting derhalve berekend naar een bedrag van f 2000. Eenerzijds dus voor deze functionarissen een slechts ten deele profiteeren van de verlaagde consumptieprijzen, nl. alleen voor dat gedeelte van hun bezoldiging dat zij in geld genieten, anderzijds toepassing van de genoemde tijdelijke korting op de geheele bezoldiging, d. i. jaarwedde emolumenten. Dit nu lijkt ons niet redelijk. Het is vooral met het oog hierop, dat wij hebben gemeend aan het hier voor omschreven verzoek van het Burgerlijk Armbestuur gehoor te moeten geven door U voor te stellen de jaar wedde van den Vader en Moeder met f 50.te verhoogen en de waardeschatting der emolumenten met gelijk bedrag te verminderen. Wij geven U thans.in overweging te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 17 Januari 1933, no. X 08.741(12); BESLUIT: de jaarwedde van den Vader en Moeder van het Arm huis te verhoogen met f 50.en de totale bezoldiging van deze functionarissen dus, te rekenen met ingang van 1 Januari .1933, nader te bepalen op een jaarwedde van f 1270.benevens vrij vuur, licht, water en voeding, waarvan de waarde wordt geschat op f 730.onder be paling dat op deze bezoldiging zal worden toegepast de Sneeker Koorklassen. Gisteravond de jaarlijksche uitvoe ring van de Sneeker Koorklassen in de Harmonie. i De heer H. Feenstra heette allen hartelijk welkom en riep de clementie in van het publiek over enkele num mers, waarvan de uitvoering door griep onder de kinderen eenigszins zou kun nen lijden, clementie, waaraan echter, zooals later bleek, niet veel behoefte was, want het is een mooie avond ge worden. De malaise, aldus de voorz., heeft het aantal leden en donateurs wat doen dalen, versterking van beide groepen is dus gewenscht, terwijl nieuwe leer lingen, die zich spoedig weer kunnen aanmelden, zeer welkom zijn. Met en kele gevoel volle woorden herdacht spr. het overleden koorlid Guusta Sannes, een trouwe leerlinge, die bij de Koor klassen nog lang in herinnering zal blijven. Dank werd gebracht aan mej. Eva de Wilde, die met een aantal kinderen een dans instudeerde, aan Apollo, dat dezen avond zorgt voor muziek en de heer Miedema, die een aantal pico’s beschikbaar stelde. En daarna was het woord aan het koor, dat in groepen zoowel als in z’n gehieej zong en voor welks zang we ditmaal eigenlijk niets dan lof hebben. Een aardige keus van liedjes, echt kinderlijk, goed, vaak met elan gezon gen bewees opnieuw hoe goed de lei ding ia van de h.h. Keulen en Boersma, leiders die door de kinderen op de han den worden gedragen, en die in zoo’n uitvoering altijd de noodige afwisseling weten te brengen, zoodat het luisteren en zien nooit verveelt. Zoo hadden we ditmaal tusschen de zangnummers door het optreden van een kleine Dajos Bela met zijn band, die een zeer toegejuicht fluitnummer gaven en waarvan de Da jos van alle markten thuis bleek want later zagen we hem aan de piano en nog later was hij het die de „mees ters” namens de Koorklassen zoo’n klein stoffelijk aandenken, dat de vriendschap onderhoudt, aanbood. Er waren aangekleede liedjes, waarvan de OTgelmannetjes bijzonder opvielen; het dansje door mej. de Wilde ingestu deerd bleek een succes nummertje, evenals dat dansnummertje na de pau ze, waarin eenige kleuters zoo ernstig er naar streefden hun best te doen. Een tooneelstukje door de leerlingen opgevoerd en een muzieknummer van Apollo „Aus Mozarts Reich”, dat veel bijval vond, voltooide een programma, rijk aan afwisseling en dat vlot ten einde werd gebracht op een betamelijk uur. i De heer Feenstra heeft allen be dankt, de leiders, Apollo en mej. Ei. de Wilde, die van de leerlingen bor vendien bloemen kreeg. Een collecte vopr het vlaggenfonds, tot een bijdrage waaraan de kinderen met een lied hadden opgewekt, bracht f 17.47 op. Gymnastiekver. „Thusnelda”. Aanstaande Woensdag 15 Februari zal „Thusnelda” haar jaarlijksche uitvoering geven in de zaal van de „Harmonie”. Voor ’t eerst zal nu ook een afdeeling van „Jong Thusnelda” medewerken. Het pro gramma is niet te lang en vermeldt behalve gymnastieknummers en dansen eenige mu zieknummers van de Leeuwarder Concert zaal Band, welke grootendeels de begelei ding der gymnastiek- en dansnummers heeft, zoodat ook dit onderdeel in goede handen is. Voor een en ander verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit nummer. Zie de tekst, opgenomen in bijlage no. 96 van 1932, met deze aanvulling, dat: a. in artikel 10 wordt ingevoegd een nieuw 2de lid luidende: „2. voor het gedeelte, liggende tusschen het perceel kad. bekend gemeente Sneek, sectie D no. 634 en de op het uitbreidingsplan geprojecteerde eerste ringweg, mag binnen een afstand van 15 Meter uit de as van de trekweg, geenerlei bebouwing plaats hebben”; terwijl het bestaande 2de lid wordt 3de lid. b. aan artikel 11 wordt toegevoegd een nieuw 5e lid, luidende: „5. Dit en het vorige artikel zijn niet van toepassing op de op het tijdstip van vaststelling dezer verordening bestaande open bebouwing”. III. voor zoover noodig het bepaalde onder punt II van het raadsbesluit van 1 Juni 1926, no. 9, gewijzigd bij raadsbesluit van 7 Januari 1929, no. 13, goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van 25 Juli 1929, no. 107, le afd. B. van toepassing te verklaren op het in dit be sluit genoemd plan van herziening. SNEEK, 8 Februari 1933. Aan de Gemeenteraad. Op 1 Maart a.s. eindigt het tijdvak, waarvoor aan S. de Wolf alhier, krachtens raadsbesluit van 31 Maart 1930, no. 6, is opgedragen het dagelijksch onderhoud en het verrichten van herstellingen en vernieuwingen aan de be stratingen in deze gemeente. Blijkens het hierbij overgelegd schrijven, verzoekt de heer De Wolf deze werkzaamheden voor het tijdvak 1 Maart 1933 tot 1 Maart 1934 wederom onderhands te mogen aannemen. Wij hebben tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar. De heer De Wolf heeft bedoelde werkzaamheden gedurende 9 achtereenvolgende jaren tot onze tevredenheid uitgevoerd en het komt ons voor, dat een hernieuwde opdracht aan hem een goede gang van zaken zal bevorderen. Ook de Directeur der gemeente werken is deze meening toegedaan. Als gevolg van de gewijzigde tijdsomstandigheden kunnen de tot nog toe geldende tarieven echter niet worden gehandhaafd. De verlaagde prijzen, waartegen de aannemer De Wolf be reid is (naar een eenigszins gewijzigd bestek) de ver schillende werkzaamheden te verrichten en welke genoemd zijn in het hieronder opgenomen ontwerp-raadsbesluit, komen ons aannemelijk voor. Bij een openbare aanbeste ding zullen allicht geen voordeeliger tarieven kunnen wor den bedongen. Op dit oogenblik gelden de volgende tarieven: Nieuw werk. Bestaand werk, per M*. 9 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) EEN EINDE AAN HET LIJDEN I Het voortdurend succes van Foster’s Rugpijn Pillen is opmerkelijk. „Dank zij Foster's Pillen raakte ik bevrijd van mijn oude kwellingen”. „Had ik uw geneesmiddel maar vroeger gekend, dan had ik niet zoolang behoeven te lijden”, zoo danig drukken duizenden dankbare personen zich uit. Pas oprugpijn, duizeligheid, zenuwpijnen, rheumathiek, spit, urinestoornissen, Maagaandoe ningen, waterzuchtige zwellingen en andere ver schijnselen van verzwakking der organen van den rug zijn te ernstig om verwaarloosd te worden. Deze verschijnselen toonen aan, dat urinezuur en andere schadelijke vergiften in het bloed achterblijven, en dat gij dringend behoefte hebt aan de opwekkende en versterkende hulp, die Poster’s Pillen zoo zeker verschaffen. Waarom zoudt gij niet vandaag nog een flacon halen en beginnen weer gezond te worden „Foster’s Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. A f 1.—, f 1.75 en f 3,per doos."

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1