Eerste Blad Uitgave KIEZEBBHK Co. annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) Officieel Orgaan der Gemeente Sneek Uit onze Raadzaal ia 1 Woensdag 1 Maart 1983 49e Jaargang DU No. bestaat uit 2;iBladen EN 5 ik lïo. 44 NIEUWSTIJDINGEN. ne IT Alle AdvertentlSn^worden In belde bladen opgenomen» Hegelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting AFSCHEID WETHOUDER BREEUWSMA. WETHOUDERSBENOEMING. 3 De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné .zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweert Bozum. Rijkswaterstaat Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 April aan den technisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat, den heer A. T. van Veen te Sneek wegens verandering in de in richting van het dienstvak, waarbij hij werk zaam is en waardoor zijn werkzaamheden overbodig zijn geworden, eervol ontslag verleend. komen tot een goede regeling. 15 jongelui hebben zich opge geven-en deze kwestie komt a.s. Woensdag in de wethouders- vergadering. De andere vragen zullen nader onder oogen worden gezien. Hierna sluiting. fill Punt II. Notulen van de vergadering van 13 Februari 1933. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. De Duivel in de Vrouw. Voor het I. v. A. O. trad Vrijdag avond het gezelschap Verka.de in de Harmonie op. „De Duivel in de Vrouw” van Schön- herr, dateert al van 1915, maar het is een nog zeer speelbaar stuk. Op on barmhartige wijze worden de primi tieve instincten van de mensch bloot gelegd in het boeiende verloop van dit drama in 5 korte bedrijven, waarin het zoo onschuldig lijkend boerenvnouwtje van het eerste bedrijf zich door de heb zucht van haar man en de hartstocht van de grensjager ontwikkelt tot een duivelin. Een duivelin, die de man nen tegen elkaar opzweept tot moord er het gevolg van is, een moord welke de vrouw bevrijdt van beiden, zoodat zij op nieuwe veroveringen kan uitgaan, want al etende is de eetlust gekomen. Al doet het stuk wat cru aan, psycho logisch lijkt elke figuur gerechtvaar digd en spannend is het ook. Annie Verhuist speelde schitterend de vrouw, en even voortreffelijk waren Cor Hermus als de man, Piet Bron als de grensjager. ii' 4 Notaris J. A. Maseland te Sneek verkocht hedenmiddag in café Ozinga finaal een sate en landen aan en ten w. van de Rijks straatweg van Sneek naar Lemmer, onder Ijlst en Sneek, groptendeels in eigen gebruik bij den heer B. Th. Reitsma. Koop er van de 40.2 pdm. groote sate en landen werd de heer F. Muller te Leeuwarden voor f24.303.20. B1OSCOOPNIEUWS. Bioscoop bij de Waag. „Titanen der Lucht”, de hoofdfilm in deze bioscoop is „maar” een film van de Amerikaansche marine vliegers in vredestijd, maar zü laat ons zooveel zien van hun oefeningen, van hun ge waagde vluchten en gevaren, dat men zich kan voorstellen wat dat alles in oorlogstijd moet zijn. Een technisch volmaakte film met veel spannende mo menten. Wallace Beery en Clark Gable spelen de hoofdrollen en tusschen hun gevaarlijke opdrachten door hebben zij gelegenheid ons ook nog eens een vroo- lijk kijkje op het leven dezer vliegers te geven. tionsstraat no. 16. (Bijlage 35; dossierno. X 07.351.32 (57)). Het voorstel van B. en W, vindt men in ons vorig nummer. Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. De heer Van der Veen krijgt alsnu gelegenheid zijn vragen te stellen. Spr. heeft een vijftal vragen. Ie. Kan door Burg, en Weth. worden besloten tot het ver- leenen van een toeslag aan de zgn. kastrekkende werkloozen? Begin November is door de Sneeker Bestuurdersbond ver zocht om een toeslag voor deze menschen; in December is dit verzoek herhaald door de drie Bestuurdersbonden, nl. d R.-K. Werkliedenvereeniging Leo XIII, de Chr. Besturenbond en de S. B. B. Hierop is geantwoord, dat door B. en W. zou worden onderhandeld met den minister, terwijl een later schrijven mede deelde, dat nog geen antwoord was ontvangen. Waar, voor het verleenen van een toeslag als door de organisaties bedoeld, geen groote bedragen noodig zijn, vragen we ons af of het nu wel noodig is dat de minister hierin gekerd moet worden. Alleen de groote gezinnen zouden voor een dergelijke toeslag in aan merking komen, omdat gevraagd wordt als toeslag toe te ken nen het bedrag dat men minder krijgt als kasuitkeering in ver gelijking met de werkloozensteun. De kasuitkeeringen bedragen meestal 10 a 12 gulden, terwijl voor de groote gezinnen het maximum steunbedrag f 16.is. Voorbeeld: Een bouwarbeider met groot gezin ontvangt f 12.kasuitkeering, f 16.werk loozensteun. Wanneer we een speciaal geval noemen, dat zeer sterk tot ons sprak, nl. van iemand die om de grootte van zijn gezin, waarvan niemand anders dan de vader in staat is om te werken, een tamelijk dure woning van f5.huur per week bewoont, dan weten we dat er voor voeding enz. slechts f7. per week overblijft, dit gedurende 4 weken. Kan door B. en W. besloten worden aan deze zwaarst getroffenen een toeslag te verleenen, gelijk aan genoemd verschil, dan zou dit eenige ver lichting geven, terwijl toch het totaal-bedrag hiervoor noodig niet zoo groot is. 2e. Willen Burg, en Weth. een voorstel doen aan den mi nister om ook voor Sneek toegepast te krijgen het bepaalde in alinea 2 van art. 7 van de steunregeling, nl. dat een gedeelte van de verdiensten van de vrouw van een gesteunde met kin deren buiten de bepaling van alinea 1 van dat artikel valt? In vele plaatsen wordt dit reeds toegepast. In de meeste be draagt dit f3.f4.en ook f5.Immers, zoolang dit voorstel door B. en W. niet is gedaan, geldt de regeling dat van het steunbedrag 2/3 van de verdiensten van de vrouw wordt afgetrokken. Heeft deze dus f6.per week verdiend, dan wordt het steunbedrag met f4.verminderd. De minister heeft in alinea 2 van art. 7 zelf de mogelijkheid aangegeven om voor verschillenden de steunregeling iets gunstiger te maken, waarvoor in meer dan één opzicht iets is te zeggen. 3e. Kunnen B. en W. in overweging nemen om in overleg met den minister art. 6 van de steunregeling te herzien, voor wat betreft de bedragen daarin genoemd? Wanneer men eenigszins op de hoogte is met de steunrege lingen in het land, dan weet men dat Sneek niet aan de h o og e kant is. Ook niet de laagste, dat weet ik wel, men zou zich dan schamen Sneeker te zijn, maar bij tal van kleine en zeer kleine gemeenten staat onze steunregeling ten achter. Wanneer ik U enkele voorbeelden opnoem, zal dat duidelijk zijn. De werkeloozen ontvangen bv. te: (Sneek f 10.pl. m. .15000 inwoners); Alblasserdam fll.6189; Barendrecht f 11.4999; Borne fll.9357; Capelle a. d. IJssel fll. 5972; Geldrop f 10.50, 8953; Goor f 12.50, 3828; Gorinchem f 13.— 14033; Hardinxveld fll.—, f6846; Hendrik-Ido-Ambacht fll._ 4805; Hillegom fll.—, 10812; Hoorn f 12.—12049; Krommenie f 12.50,5587; Lisse fll.—, 8478. Zoo zou ik ’t geheele alphabet door kunnen gaan, allen plaat sen of gemeenten kleiner dan Sneek. Evenzoo is het met de kindertoeslag. Ik noem enkele: (Sneek f 1.Lisse f 1.20 per kind, 8478 inw.; Losser f 1.20, 14762; Maassluis f 1.25, 9567; Monster f 1.20, 10478; Naaldwijk f 1.20, 11757; Oldenzaal f 1.50, 10026, f 12.50 gew. uitk.; Oost en West-Souburg fl.50, 4539, gew. uitk. f 12. Ook 'hiermee zou ik kunnen doorgaan. Kostgangers idem. Papendrecht f7.50, 5530 inw.; Pemis f6.50, 4593; Purmerend f8.—, 6062; Ridderkerk f8.—; Tiel f8.—, 12341; Weesp f7.—, 7227;’Westzaan f8.—, 2934. Uit de medegedeelde cijfers en uit het feit, dat onder onze werkloozen zijn die nu al jaar op jaar een groot, zelfs een heel groot aantal werklooze dagen hebben, blijkt de noodzakelijkheid van herziening. Nog dezer dagen deelde me een werklooze bouw arbeider mede, dat tiij nu al over ’t jaar, achter elkaar, zonder werk was, terwijl hij in voorgaande jaren vrijwat meer dagen zonder geweest was dan dat hij arbeid had. Met de meest mogelijke aandrang verzoek ik B. en W. mijn vraag in ernstige overweging te nemen. Als 4e zou ik willen vragen: Hoe denken B. en W. „het or gaan”, genoemd in art. 1 van de steunregeling samen te stellen, nu de kleine commissie uit het bestuur van de Arbeidsbeurs automatisch moet aftreden? Tot nu toe bestond die commissie, belast met de uitvoering van de steunregeling, uit één werkgever, één werknemer, plus één ambtenaar, en was de grootste werknemersorganisatie, de Sneeker Bestuurdersbond, thans pl. m. 900 leden tellende, daarin niet vertegenwoordigd, waarop deze organisatie, naar mijn meening wel recht heeft. Worden nu door B. en W. die maat regelen getroffen, zoodat alle richtingen in de vakbeweging in „het orgaan” vertegenwoordigd zijn? 5e. Als laatste vraag: Is er reeds met de werkzaamheden voor Ontspanning en Ontwikkeling voor de jeugdige werkloo zen begonnen? Is ook door B. en W. overwogen om iets uit te trekken om aan de deelnemers bij wijze van zakgeld, zooals in andere plaatsen gebeurt, een klein bedragje per week uit te keeren? De Voorz. zal deze vragen brengen in het D. B„ doch verzoekt den interpellant de gegevens over te leggen. Wat de Punt IV. Benoeming van een wethouder, (X 07.526). De heer Maseland vraagt het woord voor een verklaring. Bij de wethoudersverkiezing in 1931 is door onze fractie de belofte bugeven dat wij voor deze 4-jarige periode mee zouden werken tot de keuze van een wethouder uit de gezamenlijke rechtsche groepen en een uit de linksche. Op dit oogenblik is er een vacature, waarvoor de functionaris indertijd is aange wezen door de s.-d., v.-d. en v.-'b. Door die gezamenlijke groepen is ons thans medegedeeld dat zij een candidaat hadden in de persoon van den heer Zuiderbaan. Om aan de eenmaal gedane belofte gevolg te geven, zullen wij dus stemmen op den heer 'Zuiderbaan. Om latere misverstanden te voorkomen legt spr. deze verklaring af. Alsnu wordt tot stemming overgegaan. De heer Zuiderbaan verwerft 9 stemmen, de heer Blok 4 stemmen, de heer Dokkum 1 st., 1 st. was blanco. De heer Zuiderbaan is dus benoemd. De heer Zuiderbaan neemt de benoeming aan, nu de sterkste linksche fractie geen wethouder wenschte aan te wijzen. Spr. weet dat hij de functie aanvaardt in een moeilijke tijd, doch meent dat het belang der geheele burgerij er mee gemoeid is dat er een linksch wethouder zitting neemt; daarom neemt spr. deze benoeming aan. De heer Zuiderbaan neemt alsnu de wethouderszetel in. De Voorz. wenscht den heer Zuiderbaan geluk. Toen spr. de eerste keer de heer Breeuwsma als wethouder welkom heette, wenschte 'hij hem. toe dat de heer Breeuwsma in die functie een aangename werkkring zou vinden en dat hij mee zou wer ken de bestaande prettige geest in het D. B. te handhaven. In hoever het eerste voor den heer Breeuwsma is uitgekomen, is moeilijk voor spr. te beoordeelen, wel gaf de heer Breeuwsma zich met volle ijver en toewijding aan zijn taak. Maar spr. uit weer dezelfde wensch tot den heer Zuiderbaan. Vindt in deze betrekking, die U niet in een rooskleurige tijd aanvaardt, dat wat U er van verwacht. Spr. vertrouwt ook wel dat de belangen der gemeente door deze nieuwe wethou der op dezelfde wijze zullen worden behartigd als hij het tot nu toe als raadslid deed en dat hij mede zal werken dat in de ver gaderingen van het D. B., die sedert spr. hier is, tenminste in de latere jaren zich kenmerkten door een zeer aangename ver houding, ook die verhouding zal worden gehandhaafd. Punt V. Advies van Burgemeester en Wethouders op de verzoeken van de besturen van bijzondere lagere scholen alhier om toekenning van een voorschot op de vergoedin gen, bedoeld in art. 101 en de bijdrage, bedoeld in art. 102 der Lager onderwijswet 1920, over het dienstjaar 1933. (Bijlage 31; dossierno. 1.851.2.07-2 B). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van J. P. van der Laan van het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 954, gelegen tus- schen de Leeuwarderweg en de Sneeker-Leeuwarder trek vaart. (Bijlage 32; dossierno. X 07.351.11(58)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. De heer Blok zal geen stemming vragen, doch verzoekt in de notulen de aanteekening dat hij wil geacht worden te hebben, tegen gestemd. Z. h. s. wordt 'het voorstel nu aangenomen. Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuring van woningen, genummerd Molen de Hen 1 tot en met 8 en een perceel weiland, aan te koopen van den heer J. P. van der Laan. (Bijlage 33; dossierno. X 07.351. 32(58)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het in het openbaar verhuren van het voormalig Tol huis onder Loënga, met bijbehoorende landerijen. (Bijlage 34; dossierno. X 07.351.32 T (3)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. viifde vraaS betreft zegt spr. dat reeds is geconfereerd om te Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring aan J. Halbertsma van een stukje grond, grenzende aan de achtertuin van de woning Sta- Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van poli tie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 Vs en 1272 uur, de navolgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd op 2328 Febr.Ceintuur, Fietsplaatje, Sleutel, 2 HeerenrijwieLen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2328 Febr.: Glacé handschoen, H. Huisman, scheepsboord Sperkhem; Armband, Wed. Boiersma, Westeir^iin- gel 6; Duimstok, H. Kuipers, le Steen- klipstraat 82; Heerenrijwiel, Alkema, GaligastraatWitkwast, G. Althusius, le Steenklipstraat 21Damesbeursje, R. Pieters, Boschdwarsstraat 8; Hand schoen, IJ. Kroes, Smidsbuurt 8; Ring, T. Spitze, le Zomerrakbuurt 27; Zilve ren rozenkrans, IJ. Nieuwenhuis, Loox- madwarsstraat 2; Zakkam, W;. Jansen, Zuidend; Glacé handschoen, G. Stock, 2e Oosterkade 28; Beurs met inh., Sal- verda, Badhuisgracht 16; Zilveren le pel, Gem. Reiniging, Lemmerweg. De Voorz. wijdt thans eenige woorden van afscheid aan dén -heer Breeuwsma, die raad en D. B. verliet. De heer Breeuwsma werd in 1919 gekozen als lid van de raad en was een der trouwste bezoekers van de vergade ringen en heeft met ijver deze functie vervuld. Na het overlijden van den heer Kiezebrink werd de heer Breeuwsma met, spr. mag wel zeggen bijna algemeene stemmen aangewezen als diens opvolger. Het is U allen bekend dat wethouder Breeuw sma met lust, ijver en volle toewijding ook deze taak heeft vervuld en dat hij zich alle moeite getroost heeft zich in zijn functie in te werken. In 1927 werd hij niet als wethouder her kozen; menschelijkerwijs gesproken had hij dat niet verdiend, maar er waren andere redenen die daartoe aanleiding gaven. In 1931 echter werd hij weer benoemd, en met dezelfde lust, ijver en toewijding als vroeger heeft hij zich opnieuw in zijn functie ingewerkt en zich op de behartiging der belangen van ueze gemeente geworpen; helaas heeft hij misschien zelfs te veel vdn zijn gezondheid gevergd, zoodat zijn krachten niet toereikend waren zijn functie te blijven waarnemen en sedert het voorjaar 1932 bleef de heer Breeuwsma weg uit de ver gaderingen van het college. Hadden wij gehoopt dat hij zijn functie spoedig weer zou kunnen waarnemen, helaas heeft dit niet mogen zijn; hij is niet meer teruggekeerd in de wethouders- vergaderingen en heeft gemeend voor zijn functies te moeten bedanken; door het aannemen van het raadslidmaatschap door den heer Van der Veen heeft de heer Breeuwsma nu opgehouden raadslid en wethouder te; zijn. Laat ons hopen dat de heer Breeuwsma, wiens werkzaamheid in het belang der gemeente wij dankbaar gedenken, spoedig zoo zal herstellen, dat hij zijn tegenwoordige betrekking met volle kracht en nog jaren zal kunnen vervullen. De heer S ij t e m a gelooft, waar de heer Breeuwsma niet aanwezig kan zijn, uit zijn naam te spreken, wanneer hij voor deze hartelijke woorden dank zegt en spr. gelooft namens de geheele raad te spreken als hij de woorden van den Voorzitter onderschrijft, dat Breeuwsma zijn krachten gaf aan de belangen üer gemeente, misschien zelfs meer dan hij mocht. Want eigen lijk daardoor is de inzinking van zijn physiek ingetreden. Wij, als fractie, hebben zijn werk van naderbij kunnen beschouwen; hij was onze voorman en wij zullen hem zeer zeker missen, daar hij, evenals in uw midden, in ons midden iemand was, op wiens adviezen wij konden bouwen en met welke wij in zee konden gaan. Helaas is de heer Breeuwsma moeten gaan, zijn krachten lieten niet toe dit werk weer te aanvaarden; wij hopen dat hij zijn gewone functie weer met volle kracht mag waarnemen, doch gelooven niet dat wij hem hier weer zullen zien en daarom mag spr. hem zeker wel namens de geheele raad, ja, namens de geheele gemeente dank zeggen voor al het werk dat hij ten bate onzer gemeente verrichtte. De heer Zuiderbaan zegt dat het niet vaak gebeurt dat andere fracties bij zoo’n afscheid het woord voeren; maar spr. heeft jaren met den heer Breeuwsma samengewerkt en de werkkracht en toewijding leeren waardeeren van een man, die ook bij verschil van meening, zoo kalmi en rustig de goede samenwerking nastreefde. De heer Boonstra: Er zijn tijden dat men eens over de politieke muren mag heenzien; zoo’n moment is dit. Spr. sluit zich gaarne bij de gesproken woorden van waardeering aan. Op velerlei gebied was zeer goed met den heer Breeuwsma samen te werken en daarom betreuren ook wij dat aan de belangrijke werkzaamheden van den heer Breeuwsma hier een eind is gekomen. De heer Maseland wil, nu andere fracties het woord voeren, toch ook niet achterblijven en gaarne en van ganscher harte zijn volle waardeering uitspreken voor de aangename samenwerking gedurende betrekkelijk korte tijd tusschen den heer Breeuwsma en spr. Spr. heeft hem leeren kennen als iemand die zich met volle ijver en toewijding aan de gemeente belangen gaf, hem was niets te veel. Spr. vreest dat hij in z’n groote plichtsbetrachting te veel van zich gevergd heeft en het spijt spr. dat de heer Breeuwsma uit het college is verdwenen. Moge de heer Breeuwsma zijn volle kracht herwinnen voor het vervullen van zijn dagelijksche taak. De heer Blok zegt dat ’t nu onbeleefd zou zijn als hij zweeg. Ons spijt het ook werkelijk dat de heer Breeuwsma zijn functie moest neerleggen om de redenen hier genoemd. Het is tragisch dat iemand in de kracht van zijn leven om gezondheidsredenen zijn taak moet neerleggen. Spr. sluit zich gaarne aan bij de VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 27 Februari 1933, avonds 7 >4 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig bij de opening 14 leden.. 1 vacature (Breeuwsma). Aan de orde is: Punt 1. Beëediging van het nieuwbenoemde raadslid, den heer P. van der Veen. (X 07.51). De Secretaris leest de missive van Ged. St, waarin wordt medegedeeld, dat geen bezwaren tegen toelating zijn ingediend, zoodat zij geen reden hebben ambtshalve uitspraak te doen. De Secretaris leidt alsnu de heer Van der Veen binnen, die in handen van den Voorzitter de vereischte beloften aflegt. De Voorz. wenscht den heer Van der Veen geluk en beveelt de belangen der gemeente ten zeerste bij hem aan. Moge hij in deze nieuwe functie een aangename werkkring vinden. Spr. verzoekt de benoemde thans de voor hem bestemde zetel in te nemen. De heer Van der Veen vraagt en verkrijgt verlof na af handeling der agenda eenige vragen te mogen stellen over de steunverieening, de samenstelling der commissie voor de werk loosheid en over ontwikkeling en ontspanning der jeugdige werkloozen. woorden van waardeering door den Voorz. gesproken. De heer H oe k s t r a sluit zich eveneens aan bij de woorden hier geuit. Alsnu is aan de orde: Punt III. Ingekomen stukken: a. Proces-verbaal van kasopneming bij den waarn. gemeente-ontvanger op 15 Februari 1933. (X 07.352.651). Dit proces-verbaal wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Verslag van de Commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs over 1932. (1.851.3.02.98). Dit verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Verslag van de Huishoudschool over 1932. (1.851. 365). Alsvoren. d. Verslag van de Vereeniging „Sneeker Ambachts school” over 1932. (1.851.36.02.98). Alsvoren. e. Verslag van het Centraal Drankweercomité over 1932. (1.761.1). Alsvoren. Adres van het Jeugdig Werkloos Strijdcomité, hou dende mededeeling dat de toestand der jeugdige werk loozen onhoudbaar is, met opsomming van de eischen ter verbetering. (1.842.97). Dit adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Geroepop detribune: Daar steekt wat achter; hongerl De Voorz.: Stiltel Het is me nog nooit gebeurd dat de publieke tribune ontruimd moest; laat dit de jeugdige Sneekers gezegd zijn; zij hebben hier niets te zeggen. NIEUWE SNEEKER COURANT een L» r

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1