annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) Uit onze Raadzaal. 1' 1 Io. 53 Berate Blad Uitgave KIBZEBBIBK 4 Co. Zaterdag 1 April 1983 Dit No. bestaat uit 4 Bladen 1 NIEUWSTIJDINGEN. 49e Jaargang f II II SNEEK, 8 Maart 1933. Aan de Gemeenteraad. BESLUIT: BESLUIT: Aldus, enz. SNEEK, 28 Maart 1933. Aan de Gemeenteraad. I Aldus, enz. BESLUIT: Aldus enz. Aldus enz. BESLUIT: Aldus, enz. SNEEK, 28 Maart 1933. Aan de Gemeenteraad. B. en W. bieden de raad het volgende voorstel aan: No. II 07.354(2w). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overkapping van het complex filters op de prise d’eau van de gemeente-waterleiding te Hommerts. tot overkapping van het complex filters op de prise d’eau van de gemeente-waterleiding op de wijze als in het hierbij gevoegd gemeenschappelijk rapport van den Direc teur der gemeente-bedrijven en dien der gemeentewerken en de daarbij behoorende teekening is aangegeven. No. 1.75(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging en aanvulling van de algemeene politie-verordening. No. 1.811.1112(11). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bestrating van het gedeelte van de Kerk- hofsla?n gelegen tusschen de Hospitalerbrug en de brug bij de Overweg. No. II 07.353.8(10 W). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van de tarieven en voorwaar den, waarnaar water kan worden betrokken uit de gemeentelijke waterleiding te Sneek. No. X 07.351.32(36). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van landerijen der gemeente onder „melkvoorzieningsvoor- waarden”. Bij raadsbesluit van 2 Februari 1932, no. 7, gewijzigd bij dat van 8 Maart 1932, no. 7, werd voor de tijd van drie jaren, een achttal perceelen weiland der gemeente onder hands verhuurd onder zgn. melkvoorzieningsvoorwaarden. Met het oog op de onzekere tijdsomstandigheden, ge schiedde deze verhuring o. a. onder de volgende voor waarde De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 28 Maart 1933, no. X 07.351.32(23); BESLUIT: behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, de huurprijs van de woning Westersingel no. 4, gelegen naast de Rijks Hoogere Burgerschool, met ingang van 12 Mei 1933, te verlagen van f770.tot f700.per jaar. de „Tarieven en voorwaarden, waarnaar water kan worden betrokken uit de gemeente-waterleiding te Sneek” aan te vullen in die zin, dat aan tarief C wordt toege voegd: No. X 07.351.32(13). Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen een tweetal perceelen weiland in het openbaar te verhuren. SNEEK, 28 Maart 1933. Aan de Gemeenteraad. In de tarieven en voorwaarden, waarnaar water kan onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten, de huurprijzen van de 10 middenstandswoningen aan de Parallelweg en de Schoolstraat, met ingang van 12 Mei 1933 nader vast te stellen als volgt: voor de woningen Parallelweg nos. 18 en 19 op f430. per jaar; voor de woningen Schoolstraat nos. 34, 36, 46 en 48 op f415.per jaar; voor de woningen Schoolstraat nos. 38, 40, 42 en 44 op f 395.per jaar. over te gaan tot de bestrating van het gedeelte van de Kerkhofslaan, gelegen tusschen de Hospitalerbrug en de brug bij de Óverweg. onder bepaling dat deze aanvulling in werking zal tre den op 1 April 1933. Zooals U bekend is, wordt het op de prise d’eau der gemeente-waterleiding te Ijommerts gewonnen ruwe water, om het voor gebruik geschikt te maken, o. m. geleid door een complex filters. Het wafer komt eerst in de zooge naamde voorfilters, gaat vandaar naar de met een fijnere vulling voorziene nafilters, om deze ten slotte geheel ge zuiverd en voor drinkwater geschikt te verlaten. Aanvankelijk waren zoowel de voor- als de nafilters geheel onoverdekt. Al spoedig trad echter, vooral in het meer heldere water der nafilters, een zeer hinderlijke algengroei op. Hieraan werd enkele jaren geleden een einde gemaakt, door deze filters met een houten bebording te overdekken. Het spreekt vanzelf, dat de open voorfilters voortdurend blootstaan aan verontreiniging, o. a. door vogelfaeces. Maar ook de nafilters zijn daarvoor niet veilig, integen deel; de provisorisch aangebrachte, niet geheel dichte overdekking sluit verontreiniging nog geenszins uit Deze toestand mag niet worden bestendigd. Reeds in het in 1929 door den Directeur van het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening, in samenwerking met den Directeur van de Keuringsdienst voor waren in het gebied Fries land uitgebracht rapport omtrent de hoedanigheid van het water der gemeentelijke waterleiding alhier, welk rapport wij hierbij overleggen, wordt dan ook geadviseerd, om de provisorische houten bebording boven de nafilters door een goed sluitende overdekking te vervangen. Wij zouden thans een stap verder willen gaan en het geheele filtercomplex, dus zoowel de voor_ als de nafilters, van een overkapping willen voorzien. De kosten daarvan worden in het hierbij overgelegd gemeenschappelijk rapport van den directeur der gemeentebedrijven en dien der gemeentewerken geraamd op f 14.500.Voor de uitvoe ring van dit werk, waarvoor thans te meer aanleiding be staat, omdat de bebording boven de nafilters door storm onlangs grootendeels is vernield, zijn op de begrooting van kapitaalsuitgaven van het waterleidingbedrijf voor 1933 bereids de noodige gelden uitgetrokken. Onder overlegging van de op deze aangelegenheid be trekking hebbende bescheiden, stellen wij U thans voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 8 Maart 1933, no. II 07.354(2w); In het hierbij overgelegde rapport van den directeur der gemeentewerken van 21 Maart jl., B. no. 138, wordt de wenschelijkheid uitgesproken om het gedeelte van de Kerkhofslaan, gelegen tusschen de Hospitalerbrug en de brug bij de Overweg van een behoorlijke wegverharding te voorzien. Ook naar onze meening is de daar thans aanwezige sintelverharding geheel onvoldoende geworden, vooral nu de Kerkhofslaan meer het karakter krijgt van verbindings weg met het zich aan de Westzijde van genoemde laan nog steeds uitbreidende stadsgedeelte, terwijl ook het ver keer langs deze laan naar de straten aan de Oostzijde van de spoorbaan niet onaanzienlijk genoemd kan worden. Het hier gezegde geldt niet alleen voor het voetgangersverkeer, doch ook voor het rijverkeer. Wij vertrouwen dat U, na kennisneming van het vorenstaande en het bovenvermelde rapport van den directeur der gemeentewerken, met het daaromtrent door de Commissie voor de openbare werken uitgebracht en hierbij overgelegde advies, met ons van oordeel zult zijn, dat verharding noodzakelijk is en dat voor dat doel een klinkerbestrating de voorkeur verdient. Met deze verharding zal ongeveer een bedrag van f2350.gemoeid zijn, welk bedrag naar onze opvatting geput dient te worden uit het voor de stadsuitbreiding bij de Kerkhofslaan toegestane bedrag, te meer waar, naar wij meenen, deze verharding beschouwd dient te worden als onderdeel van deze uitbreiding. De kosten kunnen worden geput uit het voor deze uit breiding beschikbaar gestelde crediet. Tot dusverre zijn de gemaakte kosten nog al belangrijk gebleven beneden de raming. Ook uit dat oogpunt bestaat tegen een dekking der nog te maken kosten uit kapitaalsuitgaven geen be zwaar. Wij stellen U derhalve voor het volgende besluit te némen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 28 Maart 1933, no. 1.811.1112(11); worden betrokken uit de gemeentelijke waterleiding te Sneek, zijn onder „tarief C” opgenomen de prijzen die be taald moeten worden door grootverbruikers die bij jaar abonnement het water van de gemeentelijke waterleiding betrekken. De maximum-hoeveelheid water, waarvoor per jaar volgens dit tarief gecontracteerd kan worden bedraagt 6000 M? bij een abonnementsprijs van f720.per jaar, terwijl boven dit maximum f0.12 per M*. betaald moet worden. Door de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij van Kaas- en Roomboterfabrieken N.V. alhier, die voor haar fabriek te IJsbrechtum volgens dit tarief een contract heeft loopen, verzoekt in haar hierbij overgelegd schrijven in dit tarief een zoodanige wijziging aan te brengen, dat hoe veelheden, grooter dan 6000 M.*, goedkooper kunnen wor den betrokken, dan tot dusver. In het hierbij overgelegde, door de commissie voor de gemeentebedrijven omtrent deze aangelegenheid uitgebrachte advies wordt tegen een tariefwijziging geen bezwaar gemaakt, indien deze wijzi ging hierin zal bestaan, dat aan „tarief C” wordt toege voegd, dat bij een gegarandeerd jaarverbruik van ten hoogste 8000 M.» de abonnementsprijs zal bedragen f880.terwijl boven dit maximum fO.ll per M? water verschuldigd zal zijn. De jaarlijksche inkomstenderving voor het waterleiding bedrijf zal hierdoor ongeveer f 484.bedragen. Wij meenen niet, dat dit een beletsel mag zijn om het o.i. billijke verzoek om de grootverbruikers van leiding water eenigszins tegemoet te komen, af te wijzen en stel len U mitsdien voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 28 Maart 1933, no. II 07253.8(10 w); SNEEK, 28 Maart 1933. Aan de Gemeenteraad. IJ. de Jager, aan wien bij raadsbesluit van 21 October 1929, no. 5, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten 30 October 1929, onder no. 3, werd verhuurd een perceel weiland, aan de Leeuwarderdwarsstraat, heeft met ingang van 1 Januari 1933 deze huur opgezegd. Op 1 Januari 1933 is geëindigd de huur van het perceel weiland aan de Lemmerweg, Sectie C, no. 1537, laatst in huur bij S. Reen, die niet op weder-inhuring prijs stelt. Wij stellen U voor ons te machtigen deze landerijen voor de tijd van één jaar in het publiek te verhuren en daartoe te nemen het volgend besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 28 Maart 1933, no. X 07.351.32(13); BESLUIT: Burgemeester en Wethouders te machtigen de volgende landerijen voor de tijd van één jaar in het openbaar te verhuren 1. het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 1051 (deels), gelegen aan de Leeu warderdwarsstraat, groot ongeveer 0.82.04 H.A.; 2. het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 1537, gelegen aan de Lemmerweg, groot 1.92.45 H.A. zoo noodig door een riool, is de rechthebbende op of onderhoudsplichtige van deze wateringen of slooten ver plicht binnen een door de Raad te stellen termijn aan deze last te voldoen.” d. Ingevoegd wordt een nieuw artikel 76, luidende: „Het is aan anderen dan rechthebbenden op aan de openbare weg gelegen gebouwen verboden zich te blijven ophouden in de portieken, op de stoepen en trappen, voor de deuren en ramen van deze gebouwen, indien zij door de politie in het belang der openbare orde zijn aangemaand zich te verwijderen.” e. artikel 81 wordt gelezen: „1. Orgelspelers, muzikanten, liedjeszangers of welke andere personen ook, die muziek of zang ten gehoore brengen of doen brengen, kunstemakers en goochelaars mogen hun bedrijf niet op of aan de openbare weg uit oefenen, dan met vergunning van den Burgemeester. 2. Het geven van vertooningen in het openbaar mag niet plaats hebben dan met gelijke vergunning.” De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 8 Maart 1933, no. 1.778.533(2); SNEEK, 22 Maart 1933. Aan de Gemeenteraad. De Commissie voor de Strafverordeningen bepleit in haar hierbij gevoegd schrijven de wenschelijkheid van het aanbrengen van enkele wijzigingen en aanvullingen in de algemeene politie-verordening, strekkende o.m. om te ver ruimen de mogelijkheid van optreden door de politie tegen baldadigheid en andere stoornis van de openbare orde in portieken, op stoepen e. d., alsmede tegen de gestes van muzikanten, liedjeszangers enz., wanneer zij in winkels en dergelijke lokaliteiten trachten op te treden. Overigens worden nog enkele wijzigingen voorgesteld, waarvan de praktijk de wenschelijkheid heeft doen kennen. Wij kunnen ons met de inhoud van dit schrijven geheel vereenigen en stellen U dienovereenkomstig voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 22 Maart 1933, no. 1.75(1); BESLUIT: de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Sneek te wijzigen en aan te vullen in die zin, dat: a. artikel 9, letter a wordt gelezen: „de schipper, die niet op eerste aanzegging door of van wege Burgemeester en Wethouders in het belang der open bare orde gegeven, zijn vaartuig verhaalt en alle daarom trent door of van hunnentwege te geven orders opvolgt. Vaste ligplaatsen in openbare vaarwaters worden slechts erkend, indien een schriftelijke vergunning van Burge meester en Wethouders wordt vertoond;” b. in artikel 9, letter b tussrhen de woorden „hem” en „is” worden ingevoegd de woorden „door of vanwege Burgemeester en Wethouders”; c. artikel 28, 2e lid wordt gelezen: „Indien de gemeenteraad in het belang der openbare gezondheid of veiligheid of ter wering van hinder of stank, de reiniging of demping gelast van in de gemeente aan wezige wateringen of slooten en de vervanging daarvan Af d. Sneek Ned. Reisvereeniging. De afd. Sneek van de Nederlandsche Reisvereeniging heeft eenige jaren wei nig van zich laten hooreji, maar heeft nu met een forsche trompetstoot haar getrouwen weer rond zich verzamelt. Woensdagavond bood het bestuur der afdeeling de leden en introducé’s een avond in Amicitia aan waar de heer L. Verschuur van Leeuwarden een le zing met lichtbeelden ten beste gaf over Parijs, de conférencier-zange® Louis Noiret optrad en een bal het slot was. De vice-voorzitter de. heer van de Pij- pekamp heeft de avond geopend piet een welkomstwoord. Het bestuur wil de leden eens toonen dat de afdeeling nog bestaat en hun een tegemoetko ming geven voor het feit dat die leden zoolang niets van hun afdeeling hebben gehoord, deze avond zij de belooning voor de trouw der oude leden, en een ransporing tot de talrijke introducé’s om ajs lid toe te treden. De Reisver- leniging organiseert niet alleen groeps reizen doch bereidt ook privétreizen tot ‘n de puntjes voor, voor hen, die op wettige goedkoope wijze willen reizen, ■onder de rompslomp van de voorberei ding zelf te hebben. En de kosten van iet lidmaatschap zijn zeer gering, slechts f 1.75 per jaar, waarvoor men inl het reisseizoen dan nog wekelijks iet orgaan „Reizen en Trekken” gra tis krijgt. Spr. geeft daarnia met een bijzonder woord van welkom de heer Verschuur het woord, die niet het Parijs zal be handelen zooals dat eigenlijk slechts in de verbeelding van de vreemdelingen bestaat, nJ. de stad van het lichte amu sement van twijfelachtig gehalte, doch Parijs zooals het werkelijk is, onverge lijkelijk rijk aan stadsschoon en kunst schatten. Voor deze avond vertoonde spr. een reeks beelden van die groote verkeersader welke door Parijs loopt, n.l. de Rue de Rivoli, Louvre, Place de la Concorde, Champs Elyseés, Arc de Triomphe. Voorts leidde hij ons naar de Rue Royale met de Madeleine, na men we een kijkje in het noorden op Montmartre met de Sacrécoeur om ten slotte even in de cité te verwijlen en in Versailles. I Louis Noiret was daarna aan het woord, en hij geen onbekende hier heeft ons weer vergast op aller aardigste nummers als bijv. „Ik woon op de hoek van een straatje”, „Een parodie op de opera”, de Rhapsodic van Liszt enz. Hij heeft het publiek allergezelligst bezig gehouden tot een laat uur, toen een even gezellig bal begon. De heer Pijpekamp heeft de spreker en de conférencier-zanger dank ge bracht voor hetgeen zij ten beste had den gegeven, terwijl hij meedeelde dat a.s. Zondag een groep van 60 N.R.V.- leden uit den Helder over de Afsluit dijk de Z. W. hoek en ook Sneek zul len bezoeken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ll’/z en 12’/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 2731 Maart 1933: sleuteltje, kindertaschje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2731 Maart 1933: Kindertaschje, K. Lok, 2e Steenklip- straat 29; fietsplaatje, S. Terpstra, Tulp straat 14; gymnastiekschoen, H. Spoelstra, KI. Kerkstr. 19; zilveren kettinkje, J. Veen- stra, Franekervaart 14g; knielap, K. Dijk stra, Kruizebroederstraat 15; bruine schoen, W. de Boer, 3e Steenklipstraat 10; muts, J. Huisman, Sperkhemmeropvaart; gymnas tiekschoen, D. de Vries, Bloemstr. 3; sleu tel van melkkraan, D. Elzinga, Ged. Nel- tjeshaven 20; gouden ringetje, F. Kootje, Kloostérstraat 6. Aankondigingen. Maandag 3 April. 4 uur. Geb. Chr. Belangen. A.-R. kjesvereeniging. Spr. dr. H. Coljjn. 4, 5 en 6 April. Amicitia. Ramo- propaganda. Donderdag 6 April. Geb. v. Chr. Belangen. Avro-luistervinken, Ma rek Weber. Maandag 10 April. 8.15 uur. Leeszaal. Algemeene ledenvergadering Openbare Leeszaal en bibliotheek. Zondag 16 April. Uitvoering S. G. V. k if 8000 M* I 880 Abonnementsprijs per jaar. Waarvoor per jaar zonder bijbetaling be schikbaar ten hoogste. Prijs per M3 bij gebruik boven het zonder bijbetaling toegestane THRTlITlIïin f 0.11 1 NIEUWE SNEEKER COURANT 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1